» »

bingo@opensource......

bingo@opensource......

grizl ::

Prosim za pomoč.

Na prenosniku uporabljam USB ključ za datoteke, ki so manj v uporabi (za sistem uporabljam 120Gb SSD).USB ključ je nov ( 1 mesec). Danes sem opazil, da so imena datotek spremenjena, po brskanju preko neta sem ugotovil, da je virus ( naslov teme...). Datoteke na SSD-ju so OK.

Zanima me kje se ta hudič sedaj skriva (prenosnik ali ključ), kako ga najti in odstraniti.

hojnikb ::

skriva se sigurno na sistemu, torej prenosnik
#brezpodpisa

grizl ::

In najboljši (dostopen)program, da ga najdem...

Kako so lahko kodirane datoteke le na USB-ju na prenosniku pa ne. Sicer me veseli jasno mi pa tudi ni...

grizl ::

Ali slučajno kdo ve kako deluje ta virus? Po pregledu sem ugotovil, da so kodirane samo datoteke na en datum. Po tem datumu so datoteke, ki so bile naložene na USB ključ, nespremenjene. Tudi na prenosniku zaenkrat nisem našel nobenih sledi...

AC_DC ::

Mogoče si usb priklopil v kak drug sistem ?

Kakorkoli, preveri sistem http://www.techmixer.com/free-bootable-... .

zee ::

Nasvet za v prihodnje: USB kljuc uporabljaj za prenos datotek od A do B. Za tvoj nacin uporabe je USB neprimeren in celo nevaren.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

smacker ::

Za odpravo virusa lahko uporabiš trial verzijo kakega plačljivega programa. Kaspersky ima 30 dni zastojn preizkušnjo, potegneš iz uradne strani, namestiš, poženeš scan celega računalnika. Čez 30 dni ko začne težit z licenco ga pa odstraniš.

grizl ::

Hvala vsem za odgovore, bom probal...

Me pa kljub vsemu zanima kje je ta vrag. Prebrskal sem register, med procesi ga ni (kot je v navodilih z net-a, kako ga odstraniti). SpyHunter mi najde nekaj zadev, za odstranitev pa moraš kupit program.

Kot sem rekel, očitno je šlo za enkraten dogodek, kriptirane pa so samo MS Office datoteke na Usb ključu, ki so na njem takrat bile. Tiste, ki so bile shranjene kasneje so OK.

ps. uporabljam Avast-a (free), očitno bo potreben še kakšen anti malware oz. spyware....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

odstranjevanje usb ključa

Oddelek: Strojna oprema
223402 (2890) vostok_1
»

Virus ki zahteva 100 eur za odblokirat windowse (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Informacijska varnost
15443126 (25166) BorutK-73
»

usb kljuci

Oddelek: Pomoč in nasveti
262007 (1190) T-Mac
»

Kako namestiti Windows 7 na DVD/USB?

Oddelek: Pomoč in nasveti
103535 (3354) Newholland
»

Disketni pogon-ga še sploh kdo uporablja??

Oddelek: Strojna oprema
412224 (1764) vladika

Več podobnih tem