» »

Civilization VI

Civilization VI

1
2
3

Kurzweil ::

Ma sej to, želja po igranju je sorazmerno večja od časa, ki ga premorem. Enkrat sredi vikenda mogoče, pa le najdem čas. Še najprej gledam malce reviewe in mnenja in vsi samo hvalijo, damn.

Ghenghiz ::

Eh, za en turn je vedno casa. Pa se en. Pa se en...

ahac ::

Zaenkrat zelo dobre ocene, ampak jih še ni veliko. :D
93 Opencritic average, 94 Metacritic
Če ostane pri tem (verjetno bo malo padlo, če pride kakšen review s slabšo oceno) bo to najbolje ocenjena igra leta. :))
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

yoco ::

Potrebujem nasvet profijev. Kako dvigneš tisti "amenity" al kako se napiše? Če sem prov zastopu je to kao veselje folka?

Kurzweil ::

Če te kaj zanima hover z miško čez wealth, sicer pa imaš, tako kot je že od nekdaj pri Civilization in Conolization enciklopedijo, v tem primeru Civilopedia ali kaki se reče. Na grobo, pa veselje prebivalcev dvigneš tako, da gradiš določene stavbe, kjer boš tako videl oznako, mislim da če si preveč v vojni seveda tudi niso ravno dobre volje, potem je pomembno od tega kateri policy izbereš in tako naprej.

Evo končno se je našel čas, špil je briljanten. Da ne bo kdo prićakoval preveč, gre za popolnoma izpiljen Civ V, kjer je brez DLCjev že vse poleg, grafika je drugačna, igra dodelana, nobenega pravega razloga da bi se nekaj drastično spreminjalo, ker je stvar blizu perfekcije za takšen žarn. Bi si pa zelo želel tistega pogleda, kjer vidiš mesto oz zgradbe, ki jih gradiš v določenem mestu.

yoco ::

Je mogoče kdo igral Endless Legend? Pravjo da je tut ful dobra igra!

noraguta ::

Ghenghiz je izjavil:

Eh, za en turn je vedno casa. Pa se en. Pa se en...

Pa pamže nej vmes socialna odpelhe brez prevelikega pompa.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

nejcek74 ::

noooo, ravno zbrisal civ V, ker je bilo premalo spanca. Zdaj pa ze nova skusnjava.
Dajte mal vec napisat o VI
- a je se vedno one tile / one unit?
- kako je z mesti, baje naj bi bila precej spremenjena mehanika
- religion? ista mehanika kot pri 5?
- spy / diplomat, kot v 5? ali kot enote pred 5?

Ghenghiz ::

nejcek74 je izjavil:

noooo, ravno zbrisal civ V, ker je bilo premalo spanca. Zdaj pa ze nova skusnjava.
Dajte mal vec napisat o VI
- a je se vedno one tile / one unit?
- kako je z mesti, baje naj bi bila precej spremenjena mehanika
- religion? ista mehanika kot pri 5?
- spy / diplomat, kot v 5? ali kot enote pred 5?


- Se vedno je one tile - one unit, se pa da zdaj 2 ali 3 enote zdruzit v corp / fleet / army. Bonusi pri tem so zal zelo ubogi.
- Veliko zgradb v mestih je zdaj vezanih na specializirane districte. Npr.: ce hoces zgraditi factory moras prej imeti zgrajen industrial zone district. Vsak district zavzame en hex v okolici mesta, in dobiva bonuse od okoliskih hexov (industrijska cona dobi bonuse od vseh okoliskih rudnikov). Vec mest lahko uporablja isti district, ce so dovolj blizu. Vsako svetovno cudo sedaj tudi rabi en svoj hex, da se ga lahko tam postavi. Hexi za cuda sveta so geografsko pogojeni (npr.: kolosus se lahko postavi samo v obalnih vodah).
- Religija je kar precej drugacna. Tokrat je religija dodaten resource (tako kot gold), s katerim se lahko kupuje razne zgradbe in enote. Te posebne verske enote (apostol, misijonar, inkvizitor) imajo potem lahko med sabo verske vojne, ki potekajo neodvisno od ostalega - verske enote se lahko borijo med sabo tudi brez napovedi vojne.
- Spy mehanike se mi zdijo se najbolj podobne kot v 5. Vohuni niso fizicne enote; posiljas jih okoli po mestih in tam potem vrsis misije (sabotage production, steal gold, ...). Diplomatov ni.

yxiz ::

kolk je ta igra prijazna do začetnikov?

noraguta ::

yxiz je izjavil:

kolk je ta igra prijazna do začetnikov?

Za diktatorja ne nucaš šule.tud v rl ne.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

ahac ::

Glih tolk prijazna je kot vsaka prejšnja. :P Ne rabiš znanja iz prejšnjih.
Na začetku te vpraša, če je to tvoj prvi Civ in ti adviser potem da več informacij med igranjem, drugače pa samo za tisto kar je bilo spremenjeno od prejšnjega.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Kurzweil ::

Če smo včasih zmogli Civ 1 igrat pri 10 letih starosti in smo na koncu bili že tako zverzirani, da smo se leta 1850 vozili s tanki, potem bo šlo tudi ostalim. Kot rečeno imate tutorial, na kakšen stream lahko greste pogledati kakšen gameplay, koga ki res obvlada, tu je potem še wiki za Civ 6, kakšen forum od Steama na temo Civ 6, da ne naštevam dalje. Igra mogoče sprva izgleda malce kompleksna ampak za nekega casual gamerja to niti slučajno ni, je pa jasno da je potrebnege veliko več inputa, da se vse odkrije in poštudira kot pri kakšnem Call of Dutyju, za motivacijo pa lahko rečem samo to, da se več kot izplača, gameplay je zakon, tudi online se igra odlično. Igra ni težka oz. je vse narejeno simple kolikor je le mogoče.

Kurzweil ::

Mimogrede, iskreno povejte, ste opazili, da je narrator v igri Sean Bean oz. Eddard Stark is Game of THrones?

Ascendor ::

Kurzweil je izjavil:

Mimogrede, iskreno povejte, ste opazili, da je narrator v igri Sean Bean oz. Eddard Stark is Game of THrones?

Seveda.

Ghenghiz ::

Jst sm pa mislu, da je Boromir...

sesobebo ::

narator umre?!?!

ahac ::

http://opencritic.com/game/2719/sid-mei...

Opencritic average:
93


Sid Meier's Civilization VI is ranked in the top 0.4% of games scored on OpenCritic
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

sesobebo ::

zgleda tudi civilizatione razvijajo po tik-tok nacelu. q:
civ1 --improve--> glorious civ2 --innovate--> there was a civ3? --improve--> even gloriousererer civ4 --innovate--> meeeh civ5 --improve--> opencritic golden baby ™ civ6

je pa -- pomoje -- najbolj bistvena sprememba v civ 6 predvsem pri znanosti in kluturi (kultura ima zdaj cisto svoj in cisto zaresn "tech tree", kjer odkrivas razlicne bonuse za svojo drzavno ureditev), kjer so uvedli t.i. "eureka! booste"; ce izpolnis dolocene pogoje se ti razpolovi cas, ki ga rabis za odkrivanje dolocene tehnologije (npr. ce ubijes enoto s pracarjem, dobis boost za odkritje lokostrelstva. ce zasejes 6 farm, dobis boost za odkritje fevdalizma...)

oo7 ::

ahac je izjavil:

http://opencritic.com/game/2719/sid-mei...

Opencritic average:
93


Sid Meier's Civilization VI is ranked in the top 0.4% of games scored on OpenCritic



Kandidat za GOTY 2016 :)

Ghenghiz ::

sesobebo je izjavil:

zgleda tudi civilizatione razvijajo po tik-tok nacelu. q:
civ1 --improve--> glorious civ2 --innovate--> there was a civ3? --improve--> even gloriousererer civ4 --innovate--> meeeh civ5 --improve--> opencritic golden baby ™ civ6


Hummm... sploh nisem opazil. QFT pa to.

Kurzweil ::

Evo sem imel priložnost malce več preigrat. Špil je zakon, je pa potrebno malce časa in seveda za tiste, ki igrate plain akcionerje, malce mozga.

cebelar123 ::

No tudi jaz sem se spet opogumo in dal priložnost novemu civu. Pri vseh prejšnih sem hitro obupal ker enostavno nisem obvladal igre.

Zdaj sem se malo predpripravo in pogledal tutorial vide od tega tipa. Sicer vzame kr nekaj časa, da pogledaš vseh šest delov.


Zdaj sem torej prvič nekje na polovici igre in celo zmagujem, pa čeprav vojaško in bom najbrž zavzel celi svet. Pač začetnik sem ni kaj. Ko bom prvič zmagal pa bom poizkusil še druge načine kako priti do zmage. Brez teh videov bi najbrž igro zbrisal po 30min igranja in jo znova naložil ko bi prišel civ 7.

Tukaj je še slika za boljše razumevanje distritcov:

Zgodovina sprememb…

Ghenghiz ::

Cestitke :)
Jaz sem se civ-ov ucil se v casih, ko sem imel vec potrpljenja in razumevanja do svojega nerazumevanja. So pa taksni, da ce znas enega dobro, ti tudi drugi ne bojo delali problemov.


One of us!
One of us!

oo7 ::

Civilization VI update brings DirectX 12 support, new map types and more

Civilization 6 received a substantial update today in the form of its 'Fall Update' patch, ushering in DirectX 12 support as well as a host of sweet gameplay additions. As far as the latter is concerned, there's a new multiplayer scenario called 'Cavalry and Cannonades', as well as two new map types in the form of Four-Leaf Clover and Six-Armed Snowflake. According to the patch notes, these map types are "designed to encourage more conflict".

As the first major patch for the game, the list of updates and tweaks is extensive. The user interface has received a number of fixes and improvements; AI is better tuned, and the list of bug fixes is very long. You can read the whole spiel over here, and then compare and contrast with some of the beefs Evan had with the game earlier this week.

As far as DirectX 12 support goes, the patch starts with AMD cards, as well as Nvidia Maxwell series cards and upwards. Firaxis advises to make sure your GPU drivers are updated before booting the game.

http://www.pcgamer.com/civilization-vi-...

cebelar123 ::

Na kakšno zmago vi drugače najraje igrate? Ali je priporočljivo sredi igre iti na drugačno zmago kot si si jo v začetku zamislil. Ker koliko sem ugotovil domninacija ni tako simpl kot se je na začetku zdelo.
Prvo igro sem izgubil, ker sem predolgo bil v vojni in so se mi začela lastna mesta upirati. Hrati pa so se še vse druge nacije skregale z mano.

Zdaj igram spet od začetka in pazim, da so prebivalci bolj zadovoljni a kaj ko sem odkril, da najbrž obstajata dva kontinenta in sploh nevem kaj se dogaja na drugem. Najbrž mi nebo uspelo pokoriti vse nacije z neko novo naselbino.

111111111111 ::

Jebite se s tem špilom. Igral včeraj do 4h zjutraj in danes na šihtu totalno sranje, komaj čakam da pridem domov in pretepem sosednjo nacijo, ker so mi včeraj ubili 2 konjenika. Ti neverni psi bodo sprejeli mojo kulturo in vero.

Netrunner ::

Konec tedna naročim grafično pri kateri dobim kodo za CIV 6 in je ne bom potreboval. Če koga zanima za odkup po polovični ceni naj mi sporoči na ZS.

D3m ::

111111111111 je izjavil:

Jebite se s tem špilom. Igral včeraj do 4h zjutraj in danes na šihtu totalno sranje, komaj čakam da pridem domov in pretepem sosednjo nacijo, ker so mi včeraj ubili 2 konjenika. Ti neverni psi bodo sprejeli mojo kulturo in vero.


Take it easy man 8-O
|HP EliteBook|R5 6650U|

111111111111 ::

Ne morem. :)

cebelar123 ::

Jaz sem pred dvema dnevoma zabeležil svojo prvo zmago :D. Zdaj sem se pa tako zagrel za te strateške igre, da bom probal Crusader kings 2. Ampaj najprej me spet čaka par ur tutorial videa:)

Drugače pa naj mi nekdo pove nekaj glede great people, ko jih aktiviraš za nekatere mi ni jasno kaj sploh počenejo in kaj naredit, če ti več ne koristi lik.

Zdaj bom pa imel malo pavze je bilo zadnjih par dni preveč napetih.

orbika ::

111111111111 je izjavil:

Jebite se s tem špilom. Igral včeraj do 4h zjutraj in danes na šihtu totalno sranje, komaj čakam da pridem domov in pretepem sosednjo nacijo, ker so mi včeraj ubili 2 konjenika. Ti neverni psi bodo sprejeli mojo kulturo in vero.


Nikoli v življenju nisem igral nobene od teh iger (Civilization, Colonization, Heroes of Might and Magic itn.), skratka nič poteznega ... ajd, edino črve pa tiste tankce, ko se streljaš.

Zelo sem se veselil realnočasovk kot so bile Dune 2 in Warcraft: Orcs and Humans.

Torej, naj mi nekdo razloži, kaj je tako "magičnega" v teh igrah, da se dobesedno prilepite na ekran in igrate do poznih jutranjih ur?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: orbika ()

111111111111 ::

orbika je izjavil:


Torej, naj mi nekdo razloži, kaj je tako "magičnega" v teh igrah, da se dobesedno prilepite na ekran in igrate do poznih jutranjih ur?


20 ur ti bo smrdelo, potem poštekaš foro in rečeš še eno potezo in ko pogledaš na uro je 4 zjutraj. Res pa je da nekaterim pač ne sede ta vrsta iger. :)

orbika ::

Hvala. Zanimivo je to brati. :)

111111111111 ::

Verjamem. Še bolj zanimivo pa je ko ure in ure načtruješ napad na sosede in ko jih napadeš, ti drugi sosed skoči v hrbet in te semeljeta.

nurmaln ::

@cebelar na kakšni težavnosti pa igraš?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

cebelar123 ::

Za prvič sem igral na Prince,mapa continental, velikost standard.

oo7 ::

CIVILIZATION VI - Behind the Scenes with Sean Bean

koprive ::

orbika je izjavil:

Hvala. Zanimivo je to brati. :)

Res je, tudi igranje je zelo pestro. Sočustvujem z vsemi igralci ker sem imel tudi sam nekaj seans do jutranjih ur. Rečeš do polnoči grem mal civilizirat, potem je naenkrat pol enih in ravno ko nekajkrat rečeš samo še eno potezo zdaj pa res grem, ti nekdo napove vojno. Naenkrat je treba poskrbeti za obrambo in organizirat učinkovit protinapad da se ta predrznost kaznuje. Kdo pa ima čas spati ko se gre za preživetje, nato čast in na koncu oblast. No in tako je hitro ura tri zjutraj.

Meni so zanimive zgodbe ki jih doživiš. Začnem novo igro in moja prva izvidnica hitro naleti na kitajsko glavno mesto precej blizu na severovzhodu. Rečem zdravo sosed in ker imam soseda tako blizu začnem razvijati trgovanje za vzpostavitev trgovskih poti.

Južno od svojega glavnega mesta postavim še eno in naletim na morje prek katerega poteka meja ruskega glavnega mesta, ki pa je na svojem otoku, loči naju le ozek pas morja. Na severozahodu postavim še eno mesto in začnem izdelavo prve karavane, ko se pred mojim glavnim mestom naredi vse črno kitajskih gorjačarjev in takoj zatem fašem vojno napoved.

Hitro potegnem skupaj vse enote ki jih premorem in v mestu nabavim frače s katerimi iztaknem par očes Kitajcem, kar povzroči zmedo v vrstah njegovih gorjač. Moje oblegano mesto lahko malo zadiha, to pa izkoristim za strateško postavitev obrambnih enot po okoliških hribih in v hoste. Ko Kitajec napade ponovno ga pričaka zid mojih gorjač in pozdrav s puščicami iz ozadja. Kmalu mi ponudi premirje in obljubi da bo za ohranitev dobrih medsosedskih odnosov v moj mošnjiček vsako potezo kanilo nekaj zlatnikov. "Šeše" seveda sprejmem, ker se zlatniki lepo svetijo, dam mu še eno priložnost saj imam še vedno namen trgovati z njimi, konec koncev pa še tudi nimam tehnologije za izdelavo naprav za obleganje kot so katapulti. Za zdaj.

Kazen pride kmalu po odkritju edinega nahajališča železove rude. Ta se nahaja zahodno od mojih meja, nedaleč južno od kitajskega mesta. Kitajec naivno postavi zraven svojo naselbino, ki jo kmalu zravnam in postavim svojo. Naj ti bo v poduk.

Tako se zabavava s sosedom, hkrati razvijam svoja mesta in z izvidniki odkrivam veličino domačega kontinenta. Pri vsem tem sem malo pozabil na Rusa na južnem otoku, kar se izkaže kot potencialno problematično. Zelo zgodaj se okrog mojega južnega mesta nariše skupina misionarjev. Oglašajo se z nekim čudnim skovikanjem. Nato začnejo enako skovikati tudi prebivalci mojega lepega južnega mesta. E to ne bo šlo tako, komrat. Ker je moja religija še v povojih jim moram prepustiti južno mesto ampak se odločim da bom potegnil črto pri glavnem mestu. Če izpodrinejo mojo religijo bom imel težave to dobiti nazaj.

Naslednji val z juga pride v obliki armade apostolov. Meni je v tem času komaj uspelo utrditi svojo religijo in dobaviti enega. To pomeni, da je ruska religija zelo močna in da jim bom na tem področju težko konkuriral. Apostoli dosežejo moje glavno mesto in s tem prestopijo črto. To pomeni pljunek v obraz, kaplja čez rob. Sledi vojna napoved Rusiji in inkvizicija. Na ruski odgovor ni bilo treba dolgo čakati. Kmalu začnejo prečkati morje, ki naju ločuje, trume jezdecev in se izkrcati na vseh straneh južnega polotoka. Hkrati začnejo napredovati tudi čez hribovje po drugi strani, kjer so na vzhodu moje domače celine postavili novo mesto.

Čas je da se ekonomske politike naše vladavine začasno umaknejo novim vojaškim doktrinam. V mestih poženem proizvodnjo vojaškega materiala in prerazporedim rezervne enote na meje in v oblegana mesta. Skupaj bomo vrgli Ruse nazaj v morje od koder so prišli. To mi tudi dobro uspeva, vendar kaže da so napadalčeve zaloge neusahljive. Val za valom jezdecev se izkrca, enega za drugim pa jih s fanatičnim domoljubljem porazijo moje hrabre enote.

Ravno takrat, ko začne Rus kazati znake utrujenosti se zgodi nekaj nepredvidenega. Kitajska si je opomogla in v mojem boju vidi svojo priložnost, nakar mi napove vojno in me napade s severa. Zame huda žalitev. Uspe mi zavzeti vzhodno rusko mesto nakar sprejmem Petrovo ponudbo za premirje. Za povrhu dobim še eno manjše mesto na njegovem otoku, nekaj umetniških del in pa kup zlatnikov.

Čas je da se ponovno posvetim Kitajski...

To je povzetek prvih nekaj stoletij ene izmed mojih iger v novi Civilizaciji in zaradi takih zgodb igram. To igro sem igral kot Brazilija in na koncu dosegel zastavljeno kulturno zmago. Vendar ne na preveč kulturen način. Konkurenti so jih dobivali po glavi dokler ni moja kultura prevladovala. Si pa želim kdaj zmagati na res kulturen način ampak je brez umazanih trikov precej težko pri večji težavnosti.

D3m ::

Kot, da bi bral zgodbo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

oo7 ::

Civilization VI - First Look: Poland - International Version (With Subtitles)

manniac ::

Zdravo, ce kdo rabi kodo za CIV VI jo prodajam, pisite ZS.

sift ::

razmišljam sprobat Civ6, a je boljša od 5-ke? petka mi je fantastična

oo7 ::

Civilization 6 launches free 60-turn demo

http://www.pcgamer.com/civilization-6-l...

oo7 ::

CIVILIZATION VI – First Look: Persia



.

BlaY0 ::

oo7 je izjavil:

Civilization 6 launches free 60-turn demo

http://www.pcgamer.com/civilization-6-l...

Hmm, pravi mi:

Sid Meier's Civilization VI Demo is not available on your current platorm.

A kod tole poganja na Linuxu? Kupljeno varianto mislim, ne demo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

tikitoki ::

A kdo igra na najvisji tezavnostni stopni in zmaga?

111111111111 ::

JAz. Ampak si nabijem cekine s spremembo rama. Goljufam.

tikitoki ::

Jah, golnjufanje me ne zanima.

Sam zamagam brez goljufanja, sam ne vedno, ker so bonusi, ki jih dobi AI zelo veliki.

oo7 ::

CIVILIZATION VI - First Look: Khmer

1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera je vaša najljubša igra vseh časov? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
20536389 (14408) msms
»

Vaših 5 igr vseh časov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
22237128 (22844) Sc0ut
»

Civilization: Beyond Earth

Oddelek: Igre
172793 (1818) oo7
»

Civilization V (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
11015432 (9648) Morientes
»

Igra gradnja mesta...

Oddelek: Igre
184024 (3376) Unknown_001

Več podobnih tem