» »

Civilization V

Civilization V

1
2
3

ABX ::

49106 je izjavil:

GregiB je izjavil:

@kihc... kot sem že napisal... glede na čas, v katerem se je igralo, je name največji vtis naredila CIV II, največ pa sem verjetno preigral CIV I.
Upam, da mi bo CIV V prišla pod kožo, ko se enkrat navadim igrati, a prvi vtis je vse prej, kot dober...


Tudi pri meni je bil prvi vtis nenajbolši (tako kot pri 4, pa sem jo kasneje vzljubil). Igra je opazno lažja in veliko daljša kot štirka.

ABX: Kako misliš da se ti igra zatika. Jaz imam namreč C2D@3.6 in nisem opazil nikakršnih težav. Grafična?


Proti koncu igre ko je mapa nabita z enotami, stvar čaka CPU za 1 -3 sekunde. Ali pa recimo kliknem na generala pa zamrz 2 sekundi, niti miška se ne premakne, 1 core CPU-ja pa na 100%. Stvar me spominja Civ1 na Amigi 500. Od PC ere je ta prvi CIV ki toliko šteka.
Sem imel na drugem monitorju vklopljen monitring in sem gledal grafe.

Če te zanima ti lahko kasneje prilimam kak print screen.

Monster je izjavil:


eno offtopic vprasanje, kak se izklopi on začetni video? ..


Čekiraj xml file v documents.
http://www.atmaxplorer.com/2010/09/civi...
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

BigWhale ::

Mene predvsem moti savegame bug. Na cajte mi noce posnet igre. Klikas save, pa nic. Ce posnames v steam cloud ali pa pritisnes quick save pa stvar deluje. Hec je se to, da se to ne dogaja vedno ampak samo vcasih.

Meni je game sam vsec, nazadnje sem igral Civ in Civ II. Vsec mi je celotna telovadba z resourci, proti racunalniku pa tko al tko ne igras na chieftain levelu, ker je brez veze.

Drgac sem pa mal daljsi review spisal na blogu.

Ah, moti me se to, ker ne mores (ali pa jaz ne znam) vec kupiti napol narejene zgradbe oziroma enote. Ce izberes purchase menu, lahko kupujes samo celotne zgradbe in tiste, ki jo imas ze na pol narejeno ne mores kupit po neki 'znizani ceni'. Samo za polno ceno. Bleeh.

ABX ::

Po drugi strani pa ne rabiš prekinit trenutno gradnjo za nakup neke nove (Factory so klasični primer gold rush-a).
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ShowDown ::

DLC October

Torej Babilonci z Nebuchadnezzarjem II, bodo 25. oktobra na voljo za 4.99$. Mongoli z Genghis Khanom pa bodo na voljo brezplačno vsem, ki ste kupili Civ5.

Sedaj lahko tisti, ki igrate poveste katera civilizacija vam je do sedaj najbolj pri srcu. Za mene je to angleška civilizacija s kraljico Elizabeto. Njihovi Longbowmani me navdušijo. :)

GregiB ::

Absolutni carji so nemci.
Zdaj, ko sem se malo privadil na CIV V kar nekako gre... čeprav se mi zdi, da se vračamo v obdobje Sinclair Spectrumov s tem časom nalaganja... :(
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Mipe ::

Ma ne... tiste mavrice so bile bliskovito hitre!

noraguta ::

glede review-e na amazonu bomo počakal vsaj do prve ekspanzije.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

ABX ::

Grki.
Začetne enote ko si najbolj krhek so fenomenalne.
In City state so overpower. Dajo ti hrano, kulturo, resurse, razvoj, enote, ko greš v vojno so nadležni za nasprotnika in ko zgradiš UN zmagaš igro.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

UNIVERZUM ::

rimlijani vedno in povsod.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

BigWhale ::

Jaz sem igral z Rusi, na Nemce sem pa vedno vrgel atomsko bombo. :>

Mene pri celi igri najbolj zabava to, da nasprotnika vedno napadem zaradi kaksnega bizarnega luxury resourca. Nasprotnik bi rad trgoval in potem hoce od mene zelezo za svilo... Mnja. Tough luck!

Sicer je pa edini pravi nacin zmage domination. Vse drugo ne steje ;>

ABX ::

Pravilen izraz je genocid. Ker mest več kot toliko ni pametno imeti sem jaz kot Attila, tam kjer stopi moja noga ne raste več trava. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ShowDown ::

Meni pa je ravno to kul, da lahko nekdo, ki se je vojskoval zgolj obrambno (bolj ali manj), na koncu s kulturo/znanostjo/SS/UN povozi vse ostale. Vglavnem dejstvo, da ne obstaja zgolj ena pot do zmage me pri tej igri navdušuje. :)

Atomska bomba je Civ5 mnogo bolj kul, saj jih nemoreš štancat kot ICBM Civ4

49106 ::

Največjo prednost imajo perzijci zaradi 50% daljših zlatih let. V kombinaciji z chicen itzo in taj mahalom pomeni 49turnov zlate dobe. Če temu prištejemo še velike osebnosti, je zlata doba ful dolga. Rekord pri meni je 140turnov zlate dobe brez prekinitve. Med tem časom imajo vse enote +1 movement

ABX je izjavil:

Pravilen izraz je genocid. Ker mest več kot toliko ni pametno imeti sem jaz kot Attila, tam kjer stopi moja noga ne raste več trava. :)


To je pa čisto odvisno od policy-es ki si jih izbral

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

ShowDown ::

Dejansko sem imel Perzijce za najmanj močno civilizacijo, vendar po eni igri z njimi razumem zakaj so neverjetno močni. Brez težav sem z njimi dosegel 80 turnov zlate dobe. Taj Mahal in Chichen Itzo mi je uspelo postavit in sem kasneje brez težav ubranil napad treh civilizacij, ki so bile ob začetku vojne močnejše od moje vojske. Definitivno mi je Perzija zelo všeč.

ABX ::

Velik plus Civ 5 je prav ta raznolikost med načini igranja. V prejšnjih verzijah si več ali manj igral na isti način.
Seveda to prinese "balance issue", ampak glede na to da je igra pretežno igrana v single player, to ne predstavlja velikega problema.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Steinkauz ::

Sam igra pa se to fulll cajta eno igro 8-O
Sm špilal za foro en špil(nikol nism prej špilal civ) od začetka in sm zdej po like 10ih urah igranja pr 2010, še 40 turnov
To še dlje traja k XL mapa pr heroes of might & magic 3

UNIVERZUM ::

jp in zato je vredna vsakega centa. Pa še vsakič ko greš od začetka (pa z drugo civilizacijo) je špil drugačen. Ne pa kot streljačine.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Rokomah ::

Kaj je potem, ko zmanjka potez? Je konec igre ali se nadaljuje dokler neka civilizacija ne zmaga?
Obstaja kakšen mode, recimo WW2, kjer nisi omejen z število potez in časovnim napredkom?

49106 ::

Zmaga tisti ki ima največ točk. Lahko pa igro nadaljuješ, zmagati pa več mislim nemoreš.

noraguta ::

važn ,da prideš do konca, tud če uni v mestih trpijo, važno je , da se ti zabavaš. jst rad na koncu prodajam city improvements , da se mal spuntajo jaz sem pa nemarno bogat. edin da ne morš atomske bombe vržt na svoje mi gre najetra
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

Rokomah ::

Zanima me ali je igre avtomatično konec, ko zmanka potez ali se nadaljuje v enakem slogu, samo da ni več napredovanja?

noraguta ::

nadaljuje se
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

damirb03 ::

Mene zanima kolikšno je la hko število aktivnih modov , ker sem jih naložil okoli 25 , pa se jih ni videlo vseh.

ShowDown ::

KLIK

Prihaja ogromen paket popravkov. Izšel bo 16. decembra (ali celo prej) skupaj z novim dodatkom, ki bo v igro vključil Špance in Inke. :)

GregiB ::

Hmmm.... zdaj bo pa treba vsake 2 meseca prek paypala po 7-10$ zapravljat, da bo špil imel vse privitke???
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Kurzweil ::

Mene pa predvsem zanima kako vam uspe igrat Civ5 preko lokalne mreže? Probal sem z lokalno mrežo, ki dela normalno, dal sem po exception pri firewallu in navsezadnje še probal s Hamachijem in nikakor negre, potem sem še malce brskal in piše da nesmeš imet 2 ista imena (steam.dll edit) in vse skupaj ni pomagalo - hvala za nasvet ;)

ShowDown ::

Civilization 5 na voljo za 29,90EUR:
KLIK

Outsajder ::

Precej zasvoljiv špil tole cajt kr mine.

ShowDown ::

Če bo kdo zainteresiran za kak (vse)slovenski Civilization 5 game, naj tukaj napiše pa se dogovorimo za datum in uro. Seveda bi se prej dogovorili za map type in ostale podrobnosti. :)

Kiborg ::

Jaz sem za vseslovensko igro. Je še kaj zanimanja? Vem, da sem malo pozen.

Trupl0 ::

jaz tudi, nisem še nikoli multiplayer igral tega.
Sem pa dokaj začetnik v petki, igral tudi druge dele ampak nikoli preveč zagreto.

ZS me za steam handle
If you are going through Hell, keep going !

buzzdowan ::

Zdravo družba,

Če koga zanima, začel sem snemati t.i. Let's Play Civilization V. Prva serija že poteka tukaj.

Za komentarje se priporočam :) Hvala!

Pipi_Karamba ::

ShowDown je izjavil:

Če bo kdo zainteresiran za kak (vse)slovenski Civilization 5 game, naj tukaj napiše pa se dogovorimo za datum in uro. Seveda bi se prej dogovorili za map type in ostale podrobnosti. :)


Bi poskusil, ja.

Kiborg ::

Katere mode priporočate? Če je kdo za igro med prazniki naj mi pošlje ZS.

ShowDown ::

Kmalu lahko pričakujemo dodatek za Civilization 5. :)

http://www.2kgames.com/blog/civilizatio...

This just made my day.

noraguta ::

barabe to se izdaja jesen ne pa na pomlad.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

ShowDown ::

Se bojiš da se ne boš ločil od računalnika? :D

noraguta ::

nč se ne bojim, že vem kako to gre k enkrat pržgem :~\
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

GregiB ::

Heh, sicer sem se tudi jaz razveselil najave dodatka, vendar.... po letu in pol igranja Civ V ugotavljam, da se mi igrica vedno manj dopade, iz verzije v verzijo. Nekako se mi zdi, da igra po začetnih par 10 turnov začne postajati dolgočasna in monotona. Če pa dam težavnost na višjo stopnjo, sem AIju nekonkurenčen, saj začenja vojne s vseh strani, kar se trade-a tiče, pa je itaq cela zadeva mim. Hočeš eno dobrino in jih moraš zanjo dati 5-6...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

ShowDown ::

Dodatek Gods&Kings bo na voljo 22. juninja (19. junija v ZDA).

Iz 2k games forumov bom kar prilepil informacije o 9 novih civilizacijah:


9 New Civs
Austria (Maria Theresa)
Diplomatic Marriage allows you to 'conquer' City-States without declaring war
Unique Cavalryman the Hussar (rumored)
???
Byzantines (Queen Theodora)
Religions get a 6th bonus Policy
Unique Trireme(?) the Dromon can shoot fire
???
Carthage (Queen Dido)
Phoenician Heritage grants a free Harbor in all Cities and allows units to pass through Mountain tiles (though it seems they lose half their life for STAYING on top of a mountain)
Unique Horseman the African Forest Elephant generates GG's faster and strikes fear in enemy ranks
Unique Trireme the Quinquereme
Celtica (Boudicca)
Forest-adjacent Cities produce bonus Faith
Unique Warrior the Pictish Warrior produces Faith when they kill an enemy
???
Ethiopia (Haile Selassie)
+20% Combat Bonus vs Civs with more cities than you
Unique Rifleman Mehal Sefari is stronger depending on how close they are to the capital
???
Huns (Attila the Hun)
Scourge of God grants free Animal Husbandry tech at the start of the game, +1 Production from Pastures, and Raze cities at double speed
Unique Spearman the Battering Ram is a pre-Catapult Siege unit
Unique Horseman the Horse Archer is (most likely) similar to Arabia's Camel Archer
Mayans (Pacal the Great)
Some kind of culture-centered UA that's tied to Calendar somehow
Unique Archer(?) the Atlatl
???
Netherlands (William of Orange)
East India Company (Unique Attribute), Happiness from Luxuries is not lost if they are Traded to other Civs
Polders (Unique Improvement), +Food to Wetlands, provides a Unique Tulip Luxury
Unique Privateer the East Indiaman can steal Gold from enemy Coastal Cities
Sweden (Gustavus Adolphus)
Nobel Prize involves Great People, City-States and relations with other Civs.
Unique Lancer? the Hakkapeliitta interplays with Great Generals in an as of yet unrevealed unique way.
Unique Musketmen? Carolean specialize in long marches.


Večino informacij je že znanih: KLIK

ShowDown ::

Uradna stran že deluje:
http://www.civilization5.com/godsandkin...

Znane so že praktično vse podrobnosti o prihajajočem dodatku za Civ 5.

ShowDown ::

GOTY edition (vsi DLC-ji) za 9.99:
http://store.steampowered.com/app/90177...

Do ponedeljka ga lahko tudi brezplačno preizkušate. :)

ShowDown ::

http://en-gb.twitch.tv/2K

Live stream gameplaya se bi naj začel kmalu.

Kiborg ::

Že kdo igra novo razširitev? Glede na to da so ocene tako tako, (dobra razširitev a ne odlična) jaz razmišljam da bom počakal na kakšno akcijo, trenutno je cena nekoliko visoka.

Mavrik ::

Mene predvsem zanima a so spremenili kompletno retardirano AI obnašanje v diplomaciji, ker mi je to povsem priskutilo izkušnjo.

Da te stran po tisočletju dobrih odnosov napade brez kakršnegakoli opozorila in razloga je preprosto neumno in naredi diplomacijo brezvezno.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

BigWhale ::

Mavrik je izjavil:

Mene predvsem zanima a so spremenili kompletno retardirano AI obnašanje v diplomaciji, ker mi je to povsem priskutilo izkušnjo.

Da te stran po tisočletju dobrih odnosov napade brez kakršnegakoli opozorila in razloga je preprosto neumno in naredi diplomacijo brezvezno.


Jaz to pogosto pocnem, ce mi recimo zmanjka sladkorja al pa kaj podobnega. :>

Outsajder ::

Jst imam problem in sicer gods and kings dodatek za civ 5 mi daje slabe fps lahko dam na minimalno grafo(ki je btw katastrofalna;)) in bo največ 45 fps:8).

Sem probal že dx9 in je isto kot dx10/11 Imam najnovejše driverje in na moji mašini bi to moralo laufat brez problema ni nujno da vse dokonca ampak saj na medium-high.

Tukaj so še moji spec(za procesor vem da je malce švoh ampak še vseno 45fps na low ni šans)
CPU Core 2 Duo E8400 3.0GHz
GFX GeForce GTX 560 (1680x1050)
RAM 4gb
Windows 7 64bit

hvala

Zmajc ::

Nekaj sem bral da naj bi imel Civ5 oz. zadnji dodatek probleme z Nvidia karticami/gonilniki ali nekaj podobnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

GregiB ::

Včeraj sem nabavil Gods&Kings preko eBaya... pravzaprav sem od enega prodajalca kupil zgolj aktivacijsko kodo za Steam, za 9,99 GBP, medtem, ko tržijo DLC za 30 €.. Ni mi čisto jasno, kako je mogoče takšna razlika v ceni... a me ne moti, seveda...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

ShowDown ::

Key je kupljen v državi, kjer je dodatek pač cenejši. Če kupuješ take stvari preko E-baya ti priporočam:
http://www.g2play.net/store/
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Civilization VI (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
11819905 (621) ahac
»

Katera je vaša najljubša igra vseh časov? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
20538071 (16090) msms
»

Must play SP igre (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
609151 (7648) branc
»

Katere igre boste kupili v letu 2010 in 2011? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
10112437 (9543) listje123
»

Strategija

Oddelek: Igre
241975 (1631) OmegaM

Več podobnih tem