» »

Civilization V

Civilization V

«
1
2 3

DarkSite ::

http://www.civilization5.com

Slike:

Slika 1


Slika 2


Slika 3



Komu se sline cedijo... ?
  • spremenil: Mavrik ()

Bor H ::

Če ne boš sam popravu naslova upam da ti ga moderator.
edit: hvala mavrik

ontopic: zna bit fajn špil, sicer civilizacije nisem nikoli špilal ker se mi je zdela preveč špartansko narejena glede grafičnega vmesnika ampak ta si zasluži pozornost

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bor H ()

UNIVERZUM ::

Končno (ves slinast), upam da bo boljša kot je bil zadnji dodatek za civ IV
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

bluefish ::

Opa, končno. Se bomo pa do jeseni še pošteno načakali :) .

GregiB ::

Ne vem... franšizo CIV spremljam že od prve verzije naprej, začel igrati daljnega leta... hmmm... 1989?!
Pa mi zadeva z vsako novo verzijo nekako zbledi. Pa ne vem, ali sem nostalgik, preveč zahteven, ali pa postaja kompleksnost igrice vedno večja, pa mi ni za slediti...? Osebno me je za ekran najbolj prilimala CIV II
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Nagi Bator ::

Civ2 mi je pobrala priblizno za 2 doktorata cajta. Pol sem se pa nekako spravil s te droge ;)

ABX ::

Spet en kup neprespanih noči. :(

Komaj čakam. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ABX ::

GregiB je izjavil:

Ne vem... franšizo CIV spremljam že od prve verzije naprej, začel igrati daljnega leta... hmmm... 1989?!
Pa mi zadeva z vsako novo verzijo nekako zbledi. Pa ne vem, ali sem nostalgik, preveč zahteven, ali pa postaja kompleksnost igrice vedno večja, pa mi ni za slediti...? Osebno me je za ekran najbolj prilimala CIV II


Z vsako novo verzijo CIV je AI boljša.

Moja prva CIV je bila na Amigi 500. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Rotaidal ::

bluefish ::

Wav. Menda že 21. septembra?

Monster ::

WUHU!! :D
Ka zaboga...

Bananovec ::

Sline, sline.
Sem igral F2P igro, ki se jo je igralo po podobnem principu in mi je bila všeč.
Me pa zanima, če bo moja prenosljiva kišta zmožna poganjti to čudo na ultra low. Pravih sistemskih zahtev še ni (vsaj jaz nisem našel), so samo še ugibanja. Počakajmo do izida.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

detroit ::

Nagi Bator je izjavil:

Civ2 mi je pobrala priblizno za 2 doktorata cajta. Pol sem se pa nekako spravil s te droge ;)

men pa ultima online za ene 3:D A jebi ga geek šport mora bit pravjo...
Skero

ABX ::

Shit, spet neprespane noči (aka, samo še to rundo). :(

Komaj čakam. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Monster ::

sam da ne bojo prehudi requirementi :D
Ka zaboga...

Rotaidal ::

Minimum System Requirements

Operating System: Windows(R) XP SP3/ Windows(R) Vista SP2/ Windows(R) 7
Processor: Dual Core CPU
Memory: 2GB RAM
Hard Disk Space: 8 GB Free
DVD-ROM Drive: Required for disc-based installation
Video: 256 MB ATI HD2600 XT or better, 256 MB nVidia 7900 GS or better, or Core i3 or better integrated graphics
Sound: DirectX 9.0c-compatible sound card
DirectX(R): DirectX(R) version 9.0c

Recommended System Requirements

Operating System: Windows(R) Vista SP2/ Windows(R) 7
Processor: 1.8 GHz Quad Core CPU
Memory: 4 GB RAM
Hard Disk Space: 8 GB Free
DVD-ROM Drive: Required for disc-based installation
Video: 512 MB ATI 4800 series or better, 512 MB nVidia 9800 series or better
Sound: DirectX 9.0c-compatible sound card
DirectX(R): DirectX(R) version 11

Monster ::

opalala .. quad core .. prva igra ko bo dejansko več jeder izkoriščala?
Ka zaboga...

Bor H ::

Med prvimi

Bolf3nk ::

Monster je izjavil:

opalala .. quad core .. prva igra ko bo dejansko več jeder izkoriščala?



lol? Age of conan je že davno to imel...

Monster ::

oprostite moji nevednosti :)
Ka zaboga...

Rotaidal ::

BALAST ::

Sem gledal v živo, pa moram reči, da so se potrudil na izgledu, ker enote delujejo res živahne in dovolj zanimive, da ne odnehaš z igranjem, kot se je meni zgodilo v prve zame zagnani Civ3, katere nisem nikoli preigral več kot 50 končanih potez. :|

Pa opazil sem tudi propagando, ki se dogaja v klubu odvisnikov in je smešna do amena, še posebno izjava od tipa k ne ve da ima 3 otroke.... :))

noraguta ::

upam , da bojo delauci mal bolj pametno avtomatiziran, k že tko bo preveč cajta pobral. oz , da se bo dal svojga agenta obest na njih.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

GregiB ::

So pa kar hude hardware zahteve... bo treba z Civ V še nov mlinček kupiti...

Izide zadeva danes, al ja?

Izide zadeva danes, al ja???
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GregiB ()

DarkSite ::

je ta špil že zunaj?

21.09.2010 ?

crush ::

DarkSite je izjavil:

je ta špil že zunaj?

21.09.2010 ?


Samo v US. Drugod po svetu in online izide 24.9.

d0rK ::

Ali mi lahko prosim nekdo predstavi koncept te igre? Grafika mi je zlo všeč ampak kako to izgleda - turn based game?

Bor H ::

Ja, in ena igra komot traja ure in ure, v prejšnjih verzijah je bilo za moj okus preveč micro managementa.

GregiB ::

Se že da igrico pri nas dobit? Big Bang piše, da ima (internetno) dostavo v 10 dneh... :(
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Outsajder ::

WAW ne morem nehat špilatXD:))

ABX ::

Zajebano ja. :)

Novi sistem bitk mi je super, končno nekaj minimalnega razmišljanja pri postavitvi fronte.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Monster ::

borba je res cool ja, pa city states so tudi zanimive :)
Ka zaboga...

ABX ::

Kaj foreign trade route so ukinili???
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

d0rK ::

Zelo te notr potegne. Začel dons ob desetih pa kar naenkrat ura ena. Kar zanimiv špil... V preteklosti sem se ga ognil ker mi potezne igre sploh ne potegnejo, izguba časa. Ampak grafika v tej verziji je pa tako luškana, da potrpim. Ker nisem še nikoli igral igre, sem začel z najlažjo stopnjo, Settler, in mi kar gre. Še vedno se mi da se ogromn časa izgubi na račun poteznosti. Čakanje da se mesto razširi preko kulture je tudi muka. Bojevanje je kar uredu.

Lion29 ::

vcasih sem CIV-a prespilal ure in ure... sicer mi je realno casovna strategija bolj blizu (recimo age of empires/mythology) sta me simcity in civ takrat full povlekla notri...

zdaj pa sem tolko zaposlen, da niti ne upam pogledat... ker pol lahko kar zaprem barako :)

pr civ-u sem v prejsnjih verzijah pogresal to, da se ni igra razsirila v prihodnost (kolonizacija vesolja) in se potem igrala kot colonization :D... to bi blo super!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

ABX ::

Sem ugotovil eno foro.

City state so ključ do zmage.

Kot Grk prvo se zavežem z vsemi "maritime city", zato da dobim hrano in potem z vsemi ostalimi mesti. Sproti prodajam vse resource AI-ju, za denar. Igra nato postane en velik joke.

Še link do daljše razlage:
http://forums.civfanatics.com/showthrea...

1 težavni level višje od srednjega (3 moja igra) in pri letu 1200AD začnem kot Attila rušit vse ostale civilizacije v domino efektu.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

def0r ::

Najbolje se je joinat v vojno z nekom ki ga sploh nimas v blizini. Nato ko vojna traja in traja in pobijes tono skavtov njegovih ti da tono resourcov za peace:)

GregiB ::

Priznam... igral sem do sedaj vsega 2 uri... ampak si z rizikom flame.anja upam priznati... da nad igro nisem prav navdušen... mogoče še pride z prakso...

BTW... bivši hard-core Civer, od enke naprej!
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

ABX ::

GregiB je izjavil:

Priznam... igral sem do sedaj vsega 2 uri... ampak si z rizikom flame.anja upam priznati... da nad igro nisem prav navdušen... mogoče še pride z prakso...

BTW... bivši hard-core Civer, od enke naprej!


Trenutno stanje je porazno. Upam da boj s patchi uredili zadevo.

Med drugim AI ne zna uporabljat vojaških enot.

P.S: Civ player since 1991.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

GregiB ::

ABX... kako nastaviš pogled, da ti kaže meje med hexagoni? (na vrhu slika 1 npr.)
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GregiB ()

crush ::

GregiB je izjavil:

ABX... kako nastaviš pogled, da ti kaže meje med hexagoni? (na vrhu slika 1 npr.)


Enostavna pot: pritisni "g".
Dolga pot: Desno spodej (levo od minimapa) imas 2 ikonci. Ena od njih ti prikaze menu -> v njem obkljukaj Show grid.

Drugace pa je AI zelo poneumljen. Na "king" tezavnosti ti zadostujeje imet 6 enot, da povozis vse kar se premika. In to v 3. igri, ki jo igram.. (s tem da sem vsakic povecal tezavnost, ker je bla prejsnja igra pre lahka). V Civ4 sem moral vsako tezavnost odspilat 3-4, preden sem jo lahko zvisal, ker tam te je vsaka napaka drago stala - ce si zanemarjal vojsko, kulturo, denar.. prej al slej si pogorel.
V Civ5 AI ne dela vojske, ne dela ladjevja... enostavno das "embark" in peljes sest enot cez morje in meljes naprej - na momente precej pateticno.

Upam na kak "obsiren" patch cimprej.

Mipe ::

Se strinjam, tale Civ V je nekam... švoh. Saj ne, da bi se pritoževal čez grafiko, raje uporabljam strateški pogled, ker tako poteze kar letijo. Samo kaj, ko je AI klavrna, še prelahko je zmagati, tako da se hitro zdolgočasim.

Občutek imam, da je Civ V na "casual" mode, da doseže čim večje občinstvo. Kot Spore. Razočaranje, kaj dlje od dveh dni nisem igral, predvsem pa zato, ker ena igra vzame toliko časa, izkušnja pa je tako razvodena, da ni veš užitka.

Bomo videli, kaj popravki doprinesejo!

kihc ::

A štirico ste igral? Primerjate petko s štirico ali dvojko oz. enko?
x

GregiB ::

@kihc... kot sem že napisal... glede na čas, v katerem se je igralo, je name največji vtis naredila CIV II, največ pa sem verjetno preigral CIV I.
Upam, da mi bo CIV V prišla pod kožo, ko se enkrat navadim igrati, a prvi vtis je vse prej, kot dober...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

bluefish ::

Hm, očitno gredo res vse igre proti poenostavitvi za vse igralce.

ABX ::

Jaz bi jo primerjal z Civ 3 takoj pri izhodu. Kasneje so patchi popolnoma spremenili igro.
Upam da bo tukaj isto.

P.S: Igra se zatika tudi na i5 @ 4.0, ker redno zabije samo 1 CPU.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Monster ::

največ 2jko pa 4rko ... trenutno pa se s 5ko bavim (nazalost po kratkih obrokih ;) ) ...

eno offtopic vprasanje, kak se izklopi on začetni video? ..
Ka zaboga...

Lion29 ::

ne vem kaj se pritozujete prek AI?

sej zdalec najvecji point CIV-a je ravno multiplayer.. torej igrat proti drugemu (human) nasprotniku
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

49106 ::

GregiB je izjavil:

@kihc... kot sem že napisal... glede na čas, v katerem se je igralo, je name največji vtis naredila CIV II, največ pa sem verjetno preigral CIV I.
Upam, da mi bo CIV V prišla pod kožo, ko se enkrat navadim igrati, a prvi vtis je vse prej, kot dober...


Tudi pri meni je bil prvi vtis nenajbolši (tako kot pri 4, pa sem jo kasneje vzljubil). Igra je opazno lažja in veliko daljša kot štirka.

ABX: Kako misliš da se ti igra zatika. Jaz imam namreč C2D@3.6 in nisem opazil nikakršnih težav. Grafična?

beenc ::

Sicer igro zelo hvalijo! vendar jaz je nevem igrat niti me ne zanima ;)
dost rajš mam filme :D

lp
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Civilization VI (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
11718953 (2500) Sony-Tech
»

Katera je vaša najljubša igra vseh časov? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
20536386 (14405) msms
»

Must play SP igre (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
608727 (7224) branc
»

Katere igre boste kupili v letu 2010 in 2011? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
10112014 (9120) listje123
»

Strategija

Oddelek: Igre
241904 (1560) OmegaM

Več podobnih tem