» »

Križ - bolečina

Križ - bolečina

«
1
2 3

Jerry000 ::

Vem, da to ni ravno primeren forum. Vem, da je najboljše iti do zdravnika. Vem, da 100 ljudi, 100 čudi. Ampak to prepustite meni, za vas pa imam samo vprašanje dokler čakam. Ali je kdo izmed vas imel bolečine v križu? Star sem skoraj 30 let, v soboto me je pa zagrabilo v križu. Točno niti ne vem kdaj...vem damo da sem sedel, gledal filem, in karnaenkrat začutil v križu. Boli me na tak način, da me ostro zašpikne, če se preveč nagnem nazaj/naprej. Tudi ob hoji čutim v križu nek...pritisk. Kdo ve kaj za lajšanje bolečin? Namreč zelo rad bi migal, ampak sem zaradi tega omejen...niti ne vem, ali moram počivati ali migati.

Pa brez nevmesnih prosim.

737 ::

Zdravnik ti bo dal le protibolečinsko sredstvo. Če je prehudo, bo dobrodošlo. Migaj čim manj in pojdi h kiropraktiku, da ti namesti medvretenčne ploščice.

Ciklamen ::

Sliši se kot kakšen ukleščen živec v hrbtenici zaradi ploščic. Prvo kot ti 737 predlaga, potem pa ko bodo bolečine ponehale ti predlagam, da ojačaš hrbtne mišice (predvsem imamo ljudje nerazvite spodnje hrbtne mišice, ker dosti sedimo). Ampak v mejah normale, ne pretiravat :)
- End of the Post ->

737 ::

Tole ponavadi deluje: Ulezi se na tla na hrbet. Nekdo te naj prime za nogi in vleče po tleh, zraven pa rahlo vijuga levo-desno.

...:TOMI:... ::

Tomi

Georgios ::

Nekaj nasvetov (upam da ti bodo koristni):

1. Pojdi do osebnega zdravnika, ta ti da napotnico za ortopeda -> priporocam Ankaran Valdoltra...
2. po pregledu tam bos dobil fizioterapijo glede na tvoje tezave -> tu te bodo naučili kako ravnati pravilno v tvojem primeru in razgibali te bodo... itd

Kaj lahko storiš sam:
1. 20-30minut hoje na dan naredi čudež
2. Sicer nevem kaksno delo opravljas ampak pravilna drža bo pomagala
3. če imaš kje drog se nanj primi z rokami in raztegni hrbtenico s tem bos poravnal držo
4. nevem kaksno stanje imas ampak tvoje globoke trebusne misice so slabe in nevzdrževane prav tako hrbne niso kaj prida... zate in podobne primere obstaja veliko vaj za krepitev le teh (se enkrat to so notranje trebusne misice in ne te ki se vidijo pri 6pack-u)

upam da cimprej gres do ortopeda kajti le on ti bo dal najbolj pravilne odgovore
lp

edit: P.S.: pravih kiropraktikov v Sloveniji žal ni lahko ti kvečjemu še kakšno zagodejo ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Georgios ()

Jerry000 ::

Hvala za nasvete! Da malo dopolnim (vidim da nisem bil povsem natančen). Delo opravljam za mizo in pred računalnikom, torej 8ur sedenja. Hrbtne in trebušne imam (po mojem) dovolj razvite, saj sem aktiven po službi (fitnes, skate, tek,...). Res pa je da sem bil sedaj cca 1 mesec večino brez aktivnosti (tu in tam kakšna 1h hoja). Na stolu sedim nekaj časa pravilno, nekaj časa me pa zamika po svoje :). Držo imam tudi lepo med hojo, nisem puklast ker sem vedno gledal na to.
Hoja mi ne pomaga...ne počutim se nič boljše, bolečina je še vedno tam (nič manjša). Z drogom sem poskusil, ampak nič boljše. Do osebnega zdravnika imam namen iti, ampak šele v četrtek, ker sem brez avta trenutno :).

Goody ::

Zdravnik ti ne bo prav nič pomagal, le kak naklofen ti bo predpisal. Na ortopeda boš čakal kar nekaj mesecev. In če te je prvič zagrabilo v križu in nimaš drugih težav (beri v linku) ti še za ortopeda ne bo dal napotnice. Tule si preberi za začetek in delaj vaje :

http://www.lek.si/si/skrb-za-zdravje/bo...

Jerry000 ::

Goody je izjavil:

Zdravnik ti ne bo prav nič pomagal, le kak naklofen ti bo predpisal. Na ortopeda boš čakal kar nekaj mesecev. In če te je prvič zagrabilo v križu in nimaš drugih težav (beri v linku) ti še za ortopeda ne bo dal napotnice. Tule si preberi za začetek in delaj vaje :

http://www.lek.si/si/skrb-za-zdravje/bo...

Tam pod OPOZORILO kjer so našteti problemi, nimam nič od naštetega. Hvala za link, bom poskusil. Vidim da je tek vštet med športnimi dejavnostmi, kar mi je všeč :). Zdravnik mi mogoče vsaj lahko pove problem? Ker ne vem kaj je to za en hudič, ali sem nategnil mišico, ali je živc, koliko časa bo trajalo (želim biti aktiven športno). Med hojo me je zdaj tudi malo bolelo...se počutim kot dedek ki komaj vstane/se vsede :)

gruntfürmich ::

magnetna resonanca. vse ostalo so debilni nasveti neumnežev!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

tigrr ::

Jerry, več možnih razlogov je za bolečino, temu ustrezno je tudi več možnih pristopov, od razgibavanja, tablet, masaže/fizioterapije), akupunkture, ki včasih pomagajo, včasih pa le razpotegnejo zdravljenje.

Sprobaj te metode po vrsti od tistega, kar je najmanj agresivno, naklofena se ne bat, ker poleg protibolečinsko deluje tudi protivnetno, kar v primeru vzdraženega živca dejansko pospeši okrevanje.

Če zadeva ne izzveni v nekaj dnevih (oz. v primeru uporabe terapij) po nekaj tednih, ti priporočam magnetno resonanco, ker v primeru, da imaš zaradi genetike-fizionomije, spregledane poškodbe ali zadari narave dela ukleščen živec (razlit diskus), potem je bolje, da se zdraviš pod strokovnim nadzorom.

p.s. teku se v bolečinskem stanju izogibaj, ravno tako vsem vajam, ki preobremenjujejo hrbtenico. Hrbtenici moraš dat možnost sprostitve, raztega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tigrr ()

Jerry000 ::

Super, hvala! V četrtek grem do zdravnika, da pogleda/svetuje/dobim kakšno napotnico mogoče ali celo MR. V križu me boli že od sobote 7.5.2016 zvečer, vendar ni nič boljše.

tigrr ::

Na MR na napotnico boš/bi čakal od pol leta dalje.. Zrihtaj si naklofen pa počivej par dni za štart.

737 ::

Priporočam še B-kompleks za hitrejše okrevanje živca.

Magic1 ::

Če hočeš hitro zdravniško pomoč, boš moral kar sam skeširat za privat. Preko javnega zdravstva bo trajalo mesece. Itak pa ti ne morejo kaj dosti pomagat, razen če je potrebna operacija(malo verjetno).
Verjetno je samo "heksnšus", podobno kot v vratu. Problem je ker ti bolečina povzroča kontrakcijo mišic, le te pa ojačajo pritisk na živc in tako imaš sklenjen krog, ki zna trajat kar nekaj tednov preden se prekine.
Pejdi k osebni zdravnici, da ti napiše nekaj protibolečinskega. To ponavadi še najbolj pomaga, ker sprosti mišice in se razdražen živec lahko umiri.
Lahko greš tudi po tem na kakšno terapijo k fizioterapeutu. Če poznaš kakšnega, ki je dober. Slab lahko še poslabša zadevo.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

r3dkv1c4 ::

737 je izjavil:

Zdravnik ti bo dal le protibolečinsko sredstvo. Če je prehudo, bo dobrodošlo. Migaj čim manj in pojdi h kiropraktiku, da ti namesti medvretenčne ploščice.

To je rešitev za teden dni.

Ko bodo medvretenčne ploščice spustile vodo, bo ist oz. še slabše.


Potrebno bo začet delat osnovne vaje in veliko hodit.
Dokler je prisotna močna bolečina pa rajši samo počivaj.

Razne blokade in podobna sranja, so zgolj za kritične situacije, ko je stanje nevzdržno.

Verjetno je samo "heksnšus", podobno kot v vratu.


Od kje si pa ti to diagnozo potegnil?

Glede na opisano, je prej išias.

Jerry000 je izjavil:

Super, hvala! V četrtek grem do zdravnika, da pogleda/svetuje/dobim kakšno napotnico mogoče ali celo MR. V križu me boli že od sobote 7.5.2016 zvečer, vendar ni nič boljše.

A ti bolečina izžareva v katerokoli nogo?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

Goody ::

gruntfürmich je izjavil:

magnetna resonanca. vse ostalo so debilni nasveti neumnežev!


LOOL, če bi vsak ki ga štihne v križu takoj letel na MR, bi lahko imeli 1000 MR v Slo pa ne bi bilo niti približno dovolj...

tikitoki ::

Nehaj cepeti za racunalnikom. 99,9% je to razlog.

Ce je hudo pa pojdi k zdravniku.

Jerry000 ::

@r3dkv1c4, ne, vendar ko vzdignem levo nogo pri hoji čutim v križu to bolečino/zateglost...ni pa tako da nebi moral hodit, mogoče malo počasneje ali malo šepasto hodim (noga je čist OK). Išias skor zih ni. Lahko da je res "heksnšus".

@tikitoki, kako pa naj potem v službi delam 8h? Je kr mal izziv ne bit pred računalnikom za to kar delam :).

Sej sem rekel, sem aktiven, migam, športam (zadnji mesec malo manj). Tole me je pa doletelo ko sem med vikendom gledal film - v mirovanju. ravno sem si naredil urnik za nove aktivnosti (nov šport) pa me zategne :).
Mogoče še to, ko sedim me križ ne boli (edino če sem v čudnem sedečem položaju oziroma nepravilnem, pukljastem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

2f4u ::

Oj, poznano tole ja...

Najprej, malo glede teže preveri. Vadi zelo malo v času bolečine, bolj nekako hoja, morda nežno kroženje bokov... res nežno... spanje ne preveč mehko pa ravno ležišče; bolečina z tabletami samo pove možganom da te ne boli - poškodba je vseeno tam in čaka. Če gre brez tablet. Raj naj te ena zmasira...

Potem pa si najdi vaje za križ in nosečnice; tega je veliko in ja - sedenje je res v većini primerov vzrok za bolečino.
Pravilno dvigovanje bremen, način vstajanja, pokončna drža... jp, 30 prava leta za to učit...

Jerry000 ::

2f4u je izjavil:

Oj, poznano tole ja...

Najprej, malo glede teže preveri. Vadi zelo malo v času bolečine, bolj nekako hoja, morda nežno kroženje bokov... res nežno... spanje ne preveč mehko pa ravno ležišče; bolečina z tabletami samo pove možganom da te ne boli - poškodba je vseeno tam in čaka. Če gre brez tablet. Raj naj te ena zmasira...

Potem pa si najdi vaje za križ in nosečnice; tega je veliko in ja - sedenje je res v većini primerov vzrok za bolečino.
Pravilno dvigovanje bremen, način vstajanja, pokončna drža... jp, 30 prava leta za to učit...


Prokleta 30 :), no sej še ni, malo mi manjka še. Teža je OK, sem 178cm in 70kg. Kot sem že rekel, redno migam, tko da mam tudi atletsko postavo in nisem "mehkužen" (brez mišic nisem :) ). Jaz še vedno sumim da je bil nepravilen gib...samo upam da mine hitro ker se mi bo zmešalo od počivanja :)

zero_max ::

1. val: Mene je tako stisnilo pred nekaj leti. Bolečina je bila taka, da sem se potil. Nisem se mogel dvigniti iz postelje. Nisem vedelkaj naj bi bilo. 1 xtedensko igram košarko, ampak nekih hudih premikov ni bilo. Minilo je v 5 dneh.

2. val: Spet iznenada. Tokrat sem bil sam v stanovanju. Dobesedno sem se plazil po vseh štirih, da sem prišel do npr. stranišča. Center bolečina je bila nekje v ledvenem delu, vendar sem jo čutil v nogah in ob dihanju.
Vzel sem močne protibolečinske tablete (seveda prej sem nekaj pojedel). Potem je popustilo, vendar le za nekaj ur. Tako sem cel dan bil na protibolečinskih tabletah. Ponoči nisme upal normalno spati, ker je vsak obrat sprožil bolečino in posledično prebujanje. Da si ne bi uničil želodca zaradi tablet sem šel k zdravnici in mi je dala napotnico za fizioterapevta (konkretno Zrdavstveni dom Bežigrad).
Tam sem imel 2 tretmaja (pribižno 2x tedensko, 3 mesece): terapija z elektrodami in razgibalne vaje s fizioterapevtko.
Na začetku je bolelo, vendar vsak teden manj.
In kaj je bilo pri meni narobe? Sedel sem nepravilno in t.i. notranja trebušna mišica je bila 'nerazvita'. Sedel sem tako, da sem bil nagnjen bolj na levo ritnico. Zaradi tega je notranja trebušna mišica bila v nepravilnem položaju (poleg tega da je bila neojačana, šibka, ker nisem nikoli v življenju delal vaj za to mišico). Fizioterapevtka mi je dala seznam vaj, ki sem jih izvajal doma in v zdr. domu. Še danes jih izvajam (vsaj 1x tedensko) in pazim na držo. Od takrt nimam več težav.

Jaz ti priporočam, da greš k osbenem zdravniku in mu natančno opišeš bolečino, pri katerih gibih te boli in od kdaj te boli. On naj bi ti potem prek nekih tvojih premikov, gibov itd. videl kaj se dogaja in ti napisal napotnico.

Srečno!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zero_max ()

r3dkv1c4 ::

Išias skor zih ni.

Sem prepričan, da nimaš pojma, kaj je išias.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

zero_max ::

Še en splošen nasvet, ki mi ga je povedala fizioterapevtka. Če v službi veliko sedite in imate možnost, nabavite si tisto fitness žogo ali balon in to uporabljate za sedenje.

Magic1 ::

Sej, najprej protibolečinske, da se zadeva ne stopnjuje. Je zelo preprosta logika za tem. Kot se premakneš in te zaboli, se ti mišice avtomatično skrčijo in s tem povzročijo še dodatni pritisk. Če boležino odstraniš, mišice ne bodo nonstop pritiskale na problematični del. 3-4 tablete na dan ti ne bodo uničile želodca, sploh pa imate različne sorte in nekatere ne uplivajo močno na želodec, če imaš s njim probleme.
Ko jaz kdaj pretiravam s naporom, ali ko dobim šus v vrat, vzamem takoj eno protibolečinsko in jemljem dokler se bolečina pojavlja. Odkar to počnem, še nisem imel bolečin več kot dva dni. Včasih je to znalo trajat tedne brez tablet.
Seveda je vedno fajn ugotovit razlog, da se lahko prepreči v prihodnje.
Magic

Jerry000 ::

@zero_max, hvala za tale info in nasvet, imam doma takšno žogo, vendar je ne uporabljam - jo bom začel. Tudi jaz velikokrat sedim da sem nagnjen bolj v levo. Sicer takšnih bolečin k sreči nimam.

@r3dkv1c4, maš prav, na hitro sem samo pogooglal in videl širjenje bolečine v noge. Zato sem avtomatsko reku da nimam.

@Magic1, to bi rad dosegel trenutno, ugotovit razlog.

Aston_11 ::

Ne vem, bolečina je tam zato, da prepreči tudi bodočo poškodbo ali poslabšanje le-te. S tem, ko eliminiraš bolečino, povzročiš, da se poškodovani del, ki je brez zaščite mišic, ker so pač poškodovane, ne zdravi pravilno. Dolgoročno bo prej škoda, kot korist, od jemanja tablet.

videc ::

Lahko je tudi lumbago, v glavnem, verjetno ti je rahlo stistnilo živec.
Vaje za hrbtne in trebušne mišice, pa kak naklofen (maža, tableti).
Vaje za trebušne mišice so zelo pomembne, ker ti, praktično, držijo trup.
Če se bo pa vleklo in žarelo v nogo, bo pa treba zdravniku po kakšno napotnico.
Pa čimbolj trda postelja.

luuxiii ::

Priporočam da obiščes kiropraktika ...(Dr. Zvonko Rogule - deluje v Rogaški in Radečah)
Je pomagal obema staršema, pa se parim znancem. Ne poznam človeka ki nebi bil zadovoljen ;)
Prvi pregled je 70€,nadaljnji pa 30

P.s. prvo kar ti bo rekel je to, da če ne boš telovadil mu boš zastonj nosu denar...

Glugy ::

Jz sm mel neki podobnga ampak me je pol čez par dni samo od sebe minil. Sej me je ful bolel pa blo zlo neprijetno ..tud za spat ..za sedet za vse. Ampak nisem hotu posegat po protibolečinskih tabletih. Ampak je pa možno da tebe še bolj boli kot je mene in če imaš občutek da je bolj da greš k zdravniku / ješ protibolečinske tabletke potem zaupaj temu občutku raj. Drgač ne vem kaj bi ti znal pomagat ampak mogoče bi ti že boljša prekrvavitev pomagala v smeri hitrejšega celjenja. Torej izmenično vroča in ledena voda na mestu kjer te boli. ( lahko si pomagaš tud z ledom pa vročo vodo ). Na dolgi rok ko te neha bolet pa vsekakor telovadba tako kot so že drugi omenili. Zdele k te boli pa jz na tvojem mestu ne bi telovadil razen mogoče hoje, čim bolj bi poskušal bit pr mir.

mojca ::

Bolečine v križu včasih minejo enako hitro, kot so prišle (mene je v otroštvu/mladostništvu zelo pogosto bolel hrbet). Ampak odvisno, kaj je vzrok, in ravno v tem je "šarm".

Zdravnik v takem primeru le redko lahko konkretno pomaga. Za ortopeda dobiš napotnico šele, ko te "pol manjka", pa še potem ne prideš na vrsto prej kot v pol leta. Itak pa brez slike ne more ničesar pametnega povedati, na kar boš po pregledu po obisku ortopeda čakal še par mesecev. Medtem se bo stanje že (upajmo) popravilo ...

V takih primerih je pogosto najbolj smotrno obiskati dobrega privatnega fizioterapevta (oz. kiropraktika). Lilić v Hrpeljah je med meni poznanimi "the top". Dober je tudi Tomaž Fuchs v Ljubljani (pregled pri njemu je zelo koristen, nadaljnja obravnava pri njegovih "vajencih" je sicer povprečna).

Poznam tudi primere, ko je ljudi bolelo, ker so imeli *preveč* zategnjene mišice. In ko so dobili za delat vaje, je to stvari samo še poslabšalo. Do določene mere lahko sam raziskuješ, ali obstaja kakšna vaja, ki ti pomaga, ni pa nujno, da boš našel recept. Nekdo, ki se spozna na stvar, ti lahko v desetih minutah odpravi problem (oz. ti predpiše vaje, na katere prej ne bi pomislil) ...

Jerry000 ::

No, sem sklenil od vseh teh odgovorov, v četrtek grem do zdravnika, medtem bom pa bolj posvetil razgibavanju in za spat, so bom dal nekaj na tla, da bom bolj na trdem spal.

shubell ::

nič posebnega se zgodi ;) včeraj sem roke pretegnil in me je zaščipalo nekje v križu al vratu al tam nek vmes pa me še danes rahlo špika ;) Zadeva mine ;)

Jerry000 ::

shubell je izjavil:

nič posebnega se zgodi ;) včeraj sem roke pretegnil in me je zaščipalo nekje v križu al vratu al tam nek vmes pa me še danes rahlo špika ;) Zadeva mine ;)

Ja, na to ciljam, sam sm malo nepotrpežljivi pa mi je lažje če malo pojamram :)

Nagi Bator ::

Pri 31 prvic, ce ze sprasujes.
Potem pa glede na modrovanje prvih par postov - te sem prebral...
Ce bi ti vklescilo zivec (kar ti glede na to kakor opisujes tezave verjetno ni), je zadnja stvar, ki bi jo zelel videt bila kiropraktik!
KO te zares vseka je potrebno mirovanje, dokler najhujsa bolecina ne popusti. Pa ne mislit da mine v par urah. Ce mine ze po kaksnem tednu si itak heroj. Pravzaprav si v tem primeru tako ali tako bolj malo mobilen - ce sploh. Neko vlecenje, zvijanje levo desno, daj ne ga lomit, kiropraktik - đisz krajst! Lezanje na hrbtu na tleh je ok proti bolecini, ce ti potem nekdo pomaga ustat. Ko je malo bolje se je se najbolj fajn obesit z rokami na kaksno štango in tako pri miru viset nekaj cajta. Pozneje (mesci pozneje), pol pa morda ja. Ampak se enkrat, ce hodis okoli, te ne boli dol v nogo in sploh v nogo ne cutis nobenih posledic ti ni vklesclo zivca.

MRI bo najbolje pokazal kaj ne stima. Bos se pa nacakal, preko napotnice.

Zgodovina sprememb…

Jerry000 ::

No, takega problema da iz ležečega položaja ne bi mogel vstati ni. Neke hude bolečine da bi švical ni...če se preveč nazaj nagnem ali z ravnim hrbtom naprej nagnem do neke točke, me pa uštihne v hrbtu.

radmannsdorf ::

Tudi jaz mislim da je to išijas. Mene kresne vsako leto za par dni. Pomaga pa gabezovo mazilo-domače, od zeliščarke, močna zadeva, lahko se mažeš 10 dni, potem pa 3 mesce nič.
Pred leti me je tolk usekalo za par dni, da sem tulil od bolečin-hujše kot vsak zobobol.
http://www.hrbtenica.tag.si/isijas.html

Zgodovina sprememb…

videc ::

Mene je podobno "vščipnilo", pri mojih 16tih.
Diagnoza: lumbago. Dobil sem ene tablete in mažo (nekaj v stilu naklofena, voltarena), pa lekadole oziroma aspirine.
Simptomi so bili pa taki, da ko sem hodil, ob koraku naprej, me je bolelo zadaj desno, v "križu". Pa ko sem ležal sem nogo lahko dvignil za cca. 10-20 stopinj. Maksimalno.
Trajalo je dobra dva meseca, da je nehalo boleti, pa še sedaj čutim, da ni vse ok na tisti strain hrbta.
Zato moram delati vaje za trebušne in hrbtne mišice. Potem je ok. Če ne delam redno, me včasih spet zaboli. Ne tako kot takrat, ampak vseeno zaboli. Takšna topa bolečina.
Vseeno pa obišči svojega osebnega zdravnika. Bo vsaj pogledal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: videc ()

gruntfürmich ::

Goody je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

magnetna resonanca. vse ostalo so debilni nasveti neumnežev!


LOOL, če bi vsak ki ga štihne v križu takoj letel na MR, bi lahko imeli 1000 MR v Slo pa ne bi bilo niti približno dovolj...


ne dojameš. samo magnetna ti bo povedala kaj je narobe s križem. veliko preveč ljudi ima zjeban križ in večina sploh ne ve kaj je narobe z njim. vlagajo denar v brezvezne masaže in podobne zadeve, ko pa morda sploh niso primerne za njih; magnetna pa ti to točno pokaže. ne greš za vsako na magnetno ko te boli, ampak recimo na 5 let če imaš probleme s križem vsake toliko časa, da vidiš ali je samo nategnjena mišica ali pa so že vretenca v slabem stanju zaradi starosti in potem ukrepaš naprej.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Jst ::

Sam imam pa čuden problem, ki se mi vleče že mesece.

Lani jeseni sem kupil novo posteljo. Trdo, takšno, ki mi je všeč. Ni bila neka cheap zadeva. Tako, da postelja ni kriva.

Ampak, kadarkoli grem spat zadnjih nekaj mesecev, tudi za dve uri ali 6-7 ur ponoči, se zbudim z bolečinami v križu. A ko vstanem in prehodim nekaj sto metrov, bolečine ni več. To sem omenil zdravnici, ki me je pretipala, a nič ugotovila. To se mi sedaj ponavlja že nekaj mesecev. Bolečina je pa takšna ko se zbudim, da si včasih komaj nogavice obujem. A mine po parih minutah sprehoda.

In sem gledal na internetu, kako naj sedim na stolu (pravilno, že desetletje in pol), kako naj spim na postelji, kjer tudi nisem našel nič takšnega, kar bi bilo izven "normale".

Ne vem, kaj bi lahko naredil. MR? Koliko stane? In kje? Kakšna priporočila?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

gruntfürmich ::

200€ takoj, zastonj pol leta...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Jst ::

Kje?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

gruntfürmich ::

v vsaki večji bolnici
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

PrihajaNodi ::

Ne vem, kaj bi lahko naredil. MR? Koliko stane? In kje? Kakšna priporočila?


Zagreb 120 EUr. Najceneje, na vrsti ze naslednji dan. Izvid dobis takoj. Slovenija 220 EUR s tem da se mencajo z datumi in izvidi.

Tudi jaz mislim da je to išijas


Ne trosi neumnosti. Išias imamo vsi. Gre pa za zivec imenovsn Scatia. Naj naredi Mri.

Te bolijo noge. Ulezi se na posteljo in naj ti kdo izvede Laseque test.

Zgodovina sprememb…

Torx ::

@Jst

Glede na tvoj opis težav, gre lahko za vnetni tip bolečine v križu - bolečine ponoči proti jutru oz. zjutraj, ki potem kmalu izzvenijo in jih telesna dejavnost izboljša. Pravi naslov za tovrstne težave pa je revmatolog.

denisbegood ::

Imam obrabo vretenc in me je že precejkrat presekalo/vščipnilo. Edino, kar mi pomaga že leto dni (vaj ne delam, ker sem len) je Bownova terapija 1x mesečno. Funkcioniram sedaj brez težav, le nogomet na asfaltu sem opustil.

zero_max ::

Še ena zanimovost hrbet in šport...Nekoč sem bil pri neki zdravnici na pregledu (sistematski) in me je vprašala, če se ukvarjam s kakim športom. Jaz ji odgovrim, da igram rekreativno košarko (2x na teden). Ona je bila zadovoljna zaradi besede rekreativno. Namreč, po njenem profesionalni košarkarji imajo zaradi skokov zelo zelo obremenjeno hrbetenico.
A ve kdo kaj več na to temo?

r3dkv1c4 ::

zero_max je izjavil:

Še en splošen nasvet, ki mi ga je povedala fizioterapevtka. Če v službi veliko sedite in imate možnost, nabavite si tisto fitness žogo ali balon in to uporabljate za sedenje.

v službi je to težko izvedljivo, ker se človek preveč miselno usmeri drugam in nevede "zleze skupaj" in postane sedenje nepravilno

Pred leti, ko sem imel podobne težave, sem najprej doma sedel na žogi.
Postopoma vedno dlje, ker se lahko zgodi, da na začetku, ko so mišice ohlapne, postanejo tudi boleče ob pravilnem sedenju na žogi.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

vostok_1 ::

zero_max je izjavil:

Še ena zanimovost hrbet in šport...Nekoč sem bil pri neki zdravnici na pregledu (sistematski) in me je vprašala, če se ukvarjam s kakim športom. Jaz ji odgovrim, da igram rekreativno košarko (2x na teden). Ona je bila zadovoljna zaradi besede rekreativno. Namreč, po njenem profesionalni košarkarji imajo zaradi skokov zelo zelo obremenjeno hrbetenico.
A ve kdo kaj več na to temo?


Večina ljudi ima res napačne predstave kako šport krepi človeka.

Najhujše je tisti 1x-2x tedenski impakten šport. Ostalih 5 dni pa človek ko tjulen na kamnu poseda pred PCjem.
Za telo je najboljše zmereno vsakodnevno gibanje. 1h hoje po neutrjenih poteh. Urejanje okolice/stanovanja, pucanje. Približno tako kot so naši daljni predniki delali (odštejemo sicer lov na mamute).
Če imaš hobi ki terja, da se giblješ....toliko bolje.

Pro šport pa te naredi invalida pred 35tim.

Sicer treba je upoštevati še specifično zgradbo človeka, predispozicijo itd. Gibati se je potrebno konstantno ampak zmerno. Tiste 2 ure prenaporne telovadbe so bolj kot ne samo uničevanje.
Zdravo telo sicer prenese marsikaj...ampak termodinamiki noben ne ubeži.

Jerry000 ::

Kaj pa vi v službi? Predvsem tisti ki sedite z amizo pred PC. Kako se kaj razmigate? Ali se sploh?

«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bolečine v križu

Oddelek: Loža
446630 (4406) pegasus
»

težave z nogami in spodnjih delom hrbta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
527523 (4199) 55TR
»

Bolečine v hrbtu

Oddelek: Loža
405800 (4240) sodnicaN
»

Kako se imenuje? Križ, hrbtenica?

Oddelek: Loža
132659 (2050) scipascapa
»

Odločil sm se da vam rešim življenje!

Oddelek: Loža
4611549 (9503) guest #44

Več podobnih tem