» »

Karavan/enoprostorec za cca. 2k€

Karavan/enoprostorec za cca. 2k€

Jure P ::

Pozdravljeni,

V kratkem si nameravam kupiti svoj prvi avto in sem v dilemi kaj kupiti. Najbolj sem se ogrel za Renault Scenica 1.9 diesel letnik 2004, sedaj pa nekateri pravijo, da se ti avti zelo kvarijo. Ima kdo kakšne izkušnje s tem modelom?

Oziroma, kaj bi mi svetovali za nakup. Pomembne stvari zame so: večji avto z veliko prostora za prtljago (tudi o kakšni limuzini bi premislil, če ima ta velik prtljažnik...najraje pa karavana ali enoprostorca), čim nižji stroški (tako vzdrževanje, kot tudi poraba bencina/dizla-zaradi tega se nagibam k avtom s 6 prestavami, saj bo avto vožen predvsem na avtocesti), dodatna oprema mi ni toliko pomembna. Moj limit je okrog 2k€, mogoče malo več. Kupujem pa nekaj, kar bi uporabljal še več let.
Vem, da je v tem cenovnem rangu kar problem najti kaj dobrega. Zanima me samo mnenje o znamkah in modelih, ki bi rabljeni padli v ta rang. Seveda so glede ohranjenosti in opreme lahko cene tudi zelo različne. Vsakega nasveta bom zelo vesel.

Hvala! :)

Thuban ::

Hyundai Elantra.

Sigurno bo prtljažnik dovolj velik, družinskega avta pa verjetno še ne potrebuješ.

Glede na starost avta ti priporočam še da gledaš bencinarje. 12 let starih dizlov se ne dotikaj.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Tavher ::

Tako starega francoza dizla se izogibaj na daleč. Jaz še bencinarja ne bi vzel.

Thuban ::

ja saj zato. Azijskega bencinarja in gasa.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Sami ::

Kot predlog....Golf 4 Variant 1,9TDI....moj je letnik 2001, prevoženih 407.000km in dela kot urica.

Seveda avto pred nakupom preveriš pri mehaniku, kolega je pol leta nazaj kupil Passata letnik 2006 2.0TDI, prevoženih okoli 300.000km, kolega mehanik je naredil celotni pregled avta....avto odličen, dela veliko kilometov in je bp.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

_pobesneli_ ::

Pregled avta pri mehaniku je kot rutinski zdravniški pregled,če tisti dan ne kašljaš je vse OK. Drug dan pa zboliš in ti dobijo cel kup problemov.
Gregor

loveJDM ::

Za malo več bi dobil accorda tourerja ker je grd ko pes in se prodaja dosti ceneje od limuzine accord...

mihec87 ::

_pobesneli_ je izjavil:

Pregled avta pri mehaniku je kot rutinski zdravniški pregled,če tisti dan ne kašljaš je vse OK. Drug dan pa zboliš in ti dobijo cel kup problemov.


Seveda gre lahko kasneje kaj narobe... Vseeno pa se pri pregledu dosti stvari odkrije...

N0t0ri0us ::

poglej fiat multipla.. ne rabiš zavarovanja proti kraji in še poceni je, ker ga nihče noče :))

Thuban ::

N0t0ri0us je izjavil:

poglej fiat multipla.. ne rabiš zavarovanja proti kraji in še poceni je, ker ga nihče noče :))


daj no. prvi avto kupuje...menda ne bo kupil gare v kateri se nobena punca ne bo hotela peljat z njim :D
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

loveJDM ::

Glede na to,da je tvoj prvi avto,samo tak iformativno vprašam,zakaj rabiš velik prtljažnik?

matobeli ::

Moj glas:
Mazda 6 bencin za limuzino/karavana, cene so ravno okoli 2k za letnike 2002-2005, prtljažnik je res spodoben, kar nekajs erijske opreme, elektornika dela, motorji delajo (pogonska ketna), klima dela, če se išče enoprostorca je pa opcija mazda premacy.

edit: pa Mazda 6 vsaj ni grda, kot npr. določeni Fiati.

Problem teh avtov je bolj kot ne samo rja (bolj estetski problem), ki pa je bila pri marsikaterem sanirana, vsaj pri tistih ki so vozili na uradne servise, saj je bila podaljšana na 12let.

Če bi vgradil še plin bi prišel pod porabo enako velikega dizla, drugače bo pa tolk velik bencinar pač žrl 8-9l, oziroma če boš malo pazil ni nobena umetnost držat na 8l ali celo pod. Še moje dolgoročno povprečje je tik pod 9l, pa sem... dinamični voznik, z 50/50 voznega režima.

Starih dizlov se je pa za izogibat, razen če je tako pocen da ga lahko vsak trenutek pelješ na dinos pa ne bo škode.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Buggy ::

Thuban je izjavil:

N0t0ri0us je izjavil:

poglej fiat multipla.. ne rabiš zavarovanja proti kraji in še poceni je, ker ga nihče noče :))


daj no. prvi avto kupuje...menda ne bo kupil gare v kateri se nobena punca ne bo hotela peljat z njim :D


ce se bojo pleharce zarad tega sfiltrirale se tolk boljs...bo imel pa zato dost manevrskega prostora s ta pravo, ko se bo slo kej bolj zares in kaksne sobice ne bo glih v blizini :P

Thuban ::

ma če hoče zaščito bo kupil kondome. Dajmo no, zresnite se fantje :D

V fiat multipli ga bo sram še če ga policijski radar slika, ker bodo imeli dokaz da se je vozil v tem sranju :D

ps.: verjamem da avto dela dobro samo govorimo o najgršem avtu ever made.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Heavy ::

Thuban je izjavil:

Hyundai Elantra.

Sigurno bo prtljažnik dovolj velik, družinskega avta pa verjetno še ne potrebuješ.

Glede na starost avta ti priporočam še da gledaš bencinarje. 12 let starih dizlov se ne dotikaj.



Se podpišem pod tole. Ko kupuješ glej, da od tiste 2 jurja ostane še denar za vzdrževanje. Dizlov za 2 jurja se izogibaj kot hudič križa.
#TeamFelix

-valvoline- ::

http://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=...
Tole dobis za jurja. Pr nakupu glej da ima bosch ecu kar pomeni da so tudi boschove sobe gor in je to buletproof motor. Pa precekirat zadnji most kar je verjetno ednina hiba pr teh modelov. 90 konjske xsare majo navadni vztrajnik, nima se kej pokvarit. Pezo 307 karavan podoben letnik je vsaj za jurja drazji motor pa popolnoma enak.

Jure P ::

Zelo sem presenečen in hvaležen za tolikšen odziv. Sem dobil veliko uporabnih informacij/nasvetov.

Torej naprej odgovor zakaj velik prtljažnik. Ukvarjam se z glasbo in velikokrat s seboj peljem veliko opreme, ki je ne želim na zadnjih sedežih saj se z mano peljejo tudi drugi. Poleg tega sem zaenkrat še študent in moram to svojo opremo včasih peljati domov ali pa v Lj (poleg študija veliko nastopam). Ker pazim na svoje finance objavljam prevoze tudi preko spleta in se peljejo tudi drugi za katere zopet potrebujem prostor za prtljago. Poleti, če nas bo šlo na morje več skupaj zopet želim imeti prostor za prtljago itd. Skratka neprestano bo potreba po prostoru za prtljago. Poleg tega imam resno punco že več let s katero načrtujeva skupno prihodnost ali kako naj se izrazim. Ko bo čas za korak naprej pa zatem ne nameravam takoj kupovati novega avta. Raje kupim sedaj nekaj vredu (želim najti dobro vzdrževan/servisiran avto) in to voziti do nakupa novega avtomobila (čez cca. 5-6 let).

Zaradi potrebe po prtljažniku tudi predelava na plin odpade, saj le-ta zasede mesto v prtljažniku. In tudi bencinarji me ne zanimajo toliko. Saj poraba 8l bencina preveliko stane. Naj omenim, da se vozim cca. 2-3x tedensko 75km v vsako smer, kar skupaj znese 300-450km in ta strošek bencina veliko nanese. Izračun za 8l/100km bencina: 8*3,75 (100km)*1,2EUR (liter bencina)*4 tedne v mesecu*12 mesecev=1728EUR bencina letno. Izračun za dizel: 5,5l/100km dizla*3,75*1,06*4*12=1049,4EUR dizla letno. Izračun je okviren ampak se jasno vidi, da pri kilometrini, ki jo nameravam delati ta razlika znaša cca. 700EUR letno! Del tega denarja raje namenim servisom dizla, ki mislim, da me nikakor ne bodo stali toliko. Namreč v 5 letih ta razlika med cenami goriva nanese kar 5*700EUR=3.500EUR! Ta denar raje pustim pri mehaniku, kot pri naftnih družbah, pa mislim, da če opravim pazljiv nakup, pri mehaniku ne bom pustil toliko (če izvzamem redne servise, ki jih moram pri bencinarju opraviti ravno tako kot pri dizlašu) :D
Mislite, da se kljub navedenim izračunom dizel ne izplača in imajo vsi take probleme?

Osebno sem slišal, da so diesel motorji tudi bolj vzdržljivi (se manj kvarijo) kot bencinarji. Tukaj pa vas veliko piše o tem, da naj se jih izogibam. Sedaj pa ne vem kako je s tem... Bo tako star diesel resnično imel toliko več problemov? Vsekakor namreč ne želim imeti avta večino časa pri mehaniku. Torej, v čem je problem dizlov?

Kar se tiče Fiat Multiple ste me resnično nasmejali. Avto je res neverjetno grd in ga ne želim imeti. Saj nisem nek pozer, a ta avto je res neverjeten. :D

˝Heavy˝, hvala za opozorilo. 2kEUR sem pripravljen dati za avto, se zavedam, da bo ostalih stroškov še cca. pol toliko na leto in na to tudi računam. (ja, nimam še bonusa pri zavarovalnici, potrebujem vinjeto, tukaj pa so še redni servisi, morebitna popravila okvar, gume in podobno)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jure P ()

Janac ::

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=...

kej tazga mogoče? Je še dost podobnih, ta je samo za primer.

Poraba okrog 6-7l, prostora OGROMNO, motor pa tudi brez hib in serijskih napak.

Kvaliteta izdelave notri je par svetlobnih let napram kakim renojem, elantram ipd...



http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

matobeli ::

Jure P je izjavil:

Zaradi potrebe po prtljažniku tudi predelava na plin odpade, saj le-ta zasede mesto v prtljažniku.


Večina ljudi se odloča za predelavo ki vključuje plinski rezervar kjer je sedaj rezervno kolo. Torej ni izgub v samem prtljažnem prostoru. Rezervno kolo pa nadomesti kompresorček in neka lepilna kantica ki se jo vpiha v gumo, ponavadi to dobiš kar v kompletu z predelavo ;)

V zakup vzemi tudi stroške kot so: Letna dajatev (dizli so 1800-2500ccm, bencin ponavadi do 1800ccm) razlika je 60€. Letni servis je za dizla ponavadi dražji, sicer mogoče dizel mašina zdrži več, ampak ves ostali avto pa ni nič različen od bencinarja in 100kkm lahko pomeni že kar velike razlike v obrabi vseh ostalih delov ter zgonjenosti materialov.

Seveda je možno dobit dobrega starega dizla. Ampak ne brez vsaj malo sreče in nekaj znanja ter rednega spremljanja avto.net.

Treba je tudi vedet da dilerji stalno spremljajo ponudbo in takoj kupijo tiste "biserčke" in jih ponudijo naprej po nekaj višji ceni.

Janac ::

letni servis za dizla z menjavo oljnega filtra in aral 5w-40 olja pride okrog 40eur. Zakaj naj bi blo pr bencinarju kej dražje?

Heavy ::

Za strošek goriva; lahko preko prevozi.org voziš so-študente, pa pokriješ pot. Tako da bencin ne bi bil problem.


Še en avto, ki mi je padu na pamet: Peugeor 306 sw
#TeamFelix

Jure P ::

No, to pa nisem vedel, da je mogoče namestiti predelavo na plin v prostor za rezervno kolo. To bom vsekakor sedaj preštudiral, namreč potemtakem pride v poštev tudi to.

Prevoze.org bom vsekakor uporabljal, a je treba vedeti, da jih lahko tako z bencinarjem, kot tudi dizlom. Zato ta razlika v ceni goriva vseeno ostaja. Ne glede na to, kaj vozim. In kot sem rekel, raje imam ta denar za kaj drugega. Zame je opcija samo diesel ali bencin+plin.

Sicer pa ugotavljam, da za 2k€ ne dobim ravno to kar hočem in bo treba za kaj resnega še malo zraven stisnati, vsaj še kakega tusočaka. Sedaj sem gledal 2004 Volvota V50 2.0 diesel za dobre 3k€. Zelo spodoben avto za moje pojme. Sicer so baje dražji servisi, a veliko bolj kvalitetni in vzdržljivi avti. Da ne omenjamo varnosti... Kakšno mnenje o teh avtih?

tony1 ::

Vzemi toliko starega scenica kot si želel, le da bo bencinar 1.6 16V, lahko je tudi še nekaj let starejši - to so odlični motorji (z eno samo hibo: crkujejo jim vžigalne tuljave).

Dizla tega letnika se izogni, prav tako 1.8 bencinarja, ker so jim vsem popokale glave.

Utk ::

Za 3 jurje srednji razred je sigurno vzdrzljiv in kvaliteten. Kako ne bi bil. Vseeno je to kakih 7 procentov cene novega.
Kupi astro ali pa megana karavana. Za ta drobiz kaj boljsega ne bos dobil.

videc ::

Tvoja ideja, da kupiš Volva V50 je boljša od predloga, da kupiš Astro ali Megana. Drug rang avtomobila.

Unknown_001 ::

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=...

Še mojih 5c na Multiplo. Kdor ti to predlaga ti res nič dobrega ne privošči.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

RockyS ::

Ford focus, dizl ki ga je kdo vozil relacijsko. Nič druga ne glej.

kremenko1 ::

Moj + gre za Scenika 1,6 16V. Sem ga imel kar nekaj časa. Poraba pri zmerni vožnji cca7l. Prostoren prtljažnik in kar je bilo meni super je, da se zadnji sedeži odstranjujejo posamično. Recimo v avtu smo se peljali trije + tri gorska kolesa ter ostala krama. Motor in podvozje sta trpežna, tankaš in voziš.

veqlargh ::

Jaz mam elantro letnik 2004, predelano na plin, v prtlažnik zbašeš ogromno, placa ne zgubiš nič (zaradi plinskega tanka), avto dela ko šus, pač ni neke elektronike, da bi ti grenila življenje. Tankam in furam. 25€ za 500km. Poceni vzdrževanje, upam, da bo šla še vsaj par let. Na plinu ma zdaj tolk km kot jih je mela ob predelavi na bencin (250k km skupaj), motor še vedno v zelo dobrem stanju. Največ stroškov sem mel z lambdami :)

Dizla nebi kupoval, ampak jaz sem pristranski, ker jih nasploh ne maram :)

fikus_ ::

Gledati moraš tudi na ceno vzdrževanja (Volvo zna biti drag!). Res da se dizli manj kvarijo glede na km, ko se pa pokvari, pa bolj udari po denarnici.
Za takšno ceno se dizlov izogibaj.
Pa poskusi najti avto od prvega lastnika, če je mogoče oz. čim manj lastnikov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup rabljenega avta z avtoneta (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8123098 (19411) Robi :P
»

nakup rabljenega avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
32685889 (51433) lucky13

Izbira motorja in kratke relacije (TDI vs. TSI) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7227232 (25227) dzinks63
»

Rada bi kupila avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14327109 (20765) hojnikb

Več podobnih tem