» »

Visual Studio

Visual Studio

japol ::

Ker sem še iz časov VS2008 in VS2010, me zanima kako poteka namestitev, licenca, itd. pri VS2015?
- A potrebujem imeti MS račun, kaj če ne želim?
- Kaj je razlika med Comunity in Exress ali je to sedaj skupaj?

noraguta ::

Ja račun morš met. Comunity je kukr en vs express enterprise.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

c-lox ::

Glede MS računa nisem prepričan (sem se odjavil in nič ne teži - ŠE).
V Express ne moreš vključit pluginov in namenjen je razvoju za specifično platformo.

https://blogs.msdn.microsoft.com/onecod...

Glede licence, nevem kaj te zanima. Če je za individualno uporabo, nisi omejen.
Poglej pod Organization licenses:

https://www.visualstudio.com/support/le...
!not my imagination.

japol ::

Upal sem da lahko brez računa.
Do sedaj sem vse pisal v C#, dodatkov se pa ne sposlužujem, vzamem kakšen free dll in to je to.
Kakšne plugine pa uporabljaš?

Glede prodaje programov napisanih v VS itd.: pa povsod naletim na nekaj takega:
Da se lahko prodaja brez ovir. Npr.: https://social.msdn.microsoft.com/Forum...

c-lox ::

Redno WebEssentails. Prišel je prav tudi plugin za delo z EntityFramework.
Mislim, da je Community bolj 'ziher' varianta. Ne rabiš posnet vsega, ampak imaš vsaj na rezervi.

Za kam pa pišeš aplikacije? Desktop? Mobile? ASP?

P.S.: Še vedno lahko začneš programirat v Javi
!not my imagination.

japol ::

Pri namestitvi sem preskočil korak pri Sign in.
Sem bolj c#, in winforme, počasi si bom malo pogledal wpf, nekako mi ne gre skupaj to urejanje z xamlom.

japol ::

Hja, sedaj prikaže:

Ko kar koli kliknem, pa:

Kaj sedaj?

T_F_7 ::

da si sposodim temo... tisti, ki imate VS2015 in procesor i3, kako se odreže, zadeva laufa ali je preveč nalaganja?

malce presplošno vprašanje ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T_F_7 ()

BivšiUser2 ::

Zna kdo kako točno uporabljati java extension za VS? Trenutno imam za ta namen Code verzijo ampak bi rad to spravil na VS2015 (https://marketplace.visualstudio.com/it.... Prav tako, je že kdo preizkusil VS 2017 RC (https://aka.ms/vs/15/release/vs_enterpr...?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

japol ::

A uporablja kdo Visual Studio Code? Kolk je to primerljivo s standardnim VS?

BivšiUser2 ::

japol je izjavil:

A uporablja kdo Visual Studio Code? Kolk je to primerljivo s standardnim VS?

Nikar ni primerljivo s Visual Studio. So dovolj spodobni editorji, ki niso bloatware. Najboljša opcija je VS 201X + extensioni razvijalcev
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Excalibrus ::

japol je izjavil:

A uporablja kdo Visual Studio Code? Kolk je to primerljivo s standardnim VS?


Ni podobno, ampak je čist na novo spisano orodje, namenjeno bolj za web rešitve, recimo razvoju z raznimi frameworki,(angular, aurelia). Podpira veliko jezikov, dodatkov...po mojih dosedanjih izkušnjah top stvar :)

BivšiUser2 ::

cannot install the above mentioned package, which is requied to proceed the Visual Studio install. I checked on Microsoft's forums for solution but no luck. I unchecked read-only checkbox in the root of the directory, also manually recreated x64 and x86 folders. The permissions on the users are as they should be also the cleaner app didn't help. I am using the 1809 Windows edition. The current VS version is 15.9.4. The log is the following:
Something went wrong with the install.

You can troubleshoot the package failures by:

1. Search for solutions using the search URL below for each package failure
2. Modify your selections for the affected workloads or components and then retry the installation
3. Remove the product from your machine and then install again

If the issue has already been reported on the Developer Community, you can find solutions or workarounds there. If the issue has not been reported, we encourage you to create a new issue so that other developers will be able to find solutions or workarounds. You can create a new issue from within the Visual Studio Installer in the upper-right hand corner using the "Provide feedback" button.

================================================================================

Package 'Microsoft.VisualStudio.Setup.Configuration,version=1.18.21.37008' failed to install.
Search URL
https://aka.ms/VSSetupErrorReports?q=PackageId=Microsoft.VisualStudio.Setup.Configuration;PackageAction=Install;ReturnCode=1317
Details
MSI: C:\TempTmp\Nova mapa\Microsoft.VisualStudio.Setup.Configuration,version=1.18.21.37008\Microsoft.VisualStudio.Setup.Configuration.msi, Properties: REBOOT=ReallySuppress ARPSYSTEMCOMPONENT=1 ALLUSERS="1" MSIFASTINSTALL="7" 
Return code: 1603
Return code details: Fatal error during installation.
Message Id: 1317
Message Details: An error occurred while attempting to create the directory:     C:\ProgramData\Microsoft\VisualStudio\Setup
Log
C:\TempTmp\dd_setup_20181215215511_001_Microsoft.VisualStudio.Setup.Configuration.log
 Impacted workloads
Game development with Unity     (Microsoft.VisualStudio.Workload.ManagedGame,version=15.0.27005.2)
Universal Windows Platform     development     (Microsoft.VisualStudio.Workload.Universal,version=15.9.28307.102)
Visual Studio core editor     (Microsoft.VisualStudio.Workload.CoreEditor,version=15.0.27205.0)
Impacted components
.NET Native     (Microsoft.Component.NetFX.Native,version=15.0.26208.0)
.NET Native and .NET Standard (Microsoft.VisualStudio.ComponentGroup.UWP.NetCoreAndStandard,version=15.8.27906.1)
.NET Portable Library targeting pack     (Microsoft.VisualStudio.Component.PortableLibrary,version=15.6.27309.0)
.NET profiling tools     (Microsoft.VisualStudio.Component.DiagnosticTools,version=15.8.27729.1)
ASP.NET and web development     (Microsoft.VisualStudio.ComponentGroup.WebToolsExtensions,version=15.8.27825.0)
Blend for Visual Studio     (Microsoft.ComponentGroup.Blend,version=15.6.27406.0)
C# and Visual Basic     (Microsoft.VisualStudio.Component.Roslyn.LanguageServices,version=15.8.27729.1)
ClickOnce Publishing     (Microsoft.Component.ClickOnce,version=15.8.27825.0)
Data sources and service references     (Microsoft.VisualStudio.Component.VisualStudioData,version=15.6.27406.0)
Developer Analytics tools     (Microsoft.VisualStudio.Component.AppInsights.Tools,version=15.8.27825.0)
Image and 3D model editors     (Microsoft.VisualStudio.Component.Graphics,version=15.6.27406.0)
JavaScript and TypeScript language support     (Microsoft.VisualStudio.Component.JavaScript.TypeScript,version=15.9.28125.51)
JavaScript diagnostics     (Microsoft.VisualStudio.Component.JavaScript.Diagnostics,version=15.8.27729.1)
NuGet package manager     (Microsoft.VisualStudio.Component.NuGet,version=15.9.28016.0)
Universal Windows Platform tools     (Microsoft.VisualStudio.Component.UWP.Support,version=15.9.28119.51)
Universal Windows Platform tools for Cordova     (Microsoft.VisualStudio.ComponentGroup.UWP.Cordova,version=15.9.28307.102)
Universal Windows Platform tools for Xamarin     (Microsoft.VisualStudio.ComponentGroup.UWP.Xamarin,version=15.9.28307.102)
Visual Studio core editor     (Microsoft.VisualStudio.Component.CoreEditor,version=15.8.27729.1)
Visual Studio Tools for Unity     (Microsoft.VisualStudio.Component.Unity,version=15.7.27617.1)
WebSocket4Net     (Component.WebSocket,version=15.0.26606.0)


noben ne ve?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…

acookook ::

[2022] Je možno, da mi VS fila prostor s kakimi datotekami, ki se ob buildu kreirajo, ne pa tudi prepišejo/izbrišejo, se pravi, da imam podvojene datoteke, ki niso v košu? Se mi je zgodilo sedaj že 2x, da sem kar tako uspel zafilati 240GB. Imam občutek, da mi asp core app vsakič čisto znova generira vse datoteke.
.

phnj90 ::

Daj Clean solution. Če ne pomaga, poglej še za logi pod (sql) serverjem.

acookook ::

Na žalost ne pomaga nič. Bom probal s CCleanerjem zbrisat sproti, pa danes zvečer magari ponovno namestim VS.
.

Vesoljc ::

A kej debuggas, pa ti kake simbole downloada?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

mn ::

acookook je izjavil:

[2022] Je možno, da mi VS fila prostor s kakimi datotekami, ki se ob buildu kreirajo, ne pa tudi prepišejo/izbrišejo, se pravi, da imam podvojene datoteke, ki niso v košu? Se mi je zgodilo sedaj že 2x, da sem kar tako uspel zafilati 240GB. Imam občutek, da mi asp core app vsakič čisto znova generira vse datoteke.


Poglej še .vs direktorij. Čeprav ne vem kam bi šlo 240GB?

acookook ::

No, v bistvu mi požre 25G (oz. koliko je še prostega), ampak že to je overkill. Je to možno zaradi tipa projekta (Razor pages)?
.

Zimonem ::

Razor al blazer?

acookook ::

Razor
.

acookook ::

mn je izjavil:

acookook je izjavil:

[2022] Je možno, da mi VS fila prostor s kakimi datotekami, ki se ob buildu kreirajo, ne pa tudi prepišejo/izbrišejo, se pravi, da imam podvojene datoteke, ki niso v košu? Se mi je zgodilo sedaj že 2x, da sem kar tako uspel zafilati 240GB. Imam občutek, da mi asp core app vsakič čisto znova generira vse datoteke.


Poglej še .vs direktorij. Čeprav ne vem kam bi šlo 240GB?

Po tem, ko je 17GB odšlo, je .vs direktorij ~6.5MB. Mogoče kak logi SQL serverja oz. Database projecta, ki ga zaštartam ob hkrati s web projektom.
.

acookook ::

Bi mogoče to bilo zaradi SQL serverja (localdb), ki mogoče dela neke dodatne loge (ki jih ne rabim)? Se da logiranje za DEV/TEST izklopiti?
.

acookook ::

Malo sem se poglobil v WinDirstat, kjer sem potem ročno popucal SQL server dumpe. Ob skoraj zafilanemu disku, mi je po brisanju prostega "ostalo" 126GB od 237GB diska. Sicer je tema o VSju, me pa zanima kako to omeji. Malo gledam po netu in piše, da bi to naj bil bug, kateri pa naj bi bil že urejen. Kakšne ideje? Trenutno sem si dal mapo, kot hitri dostop, da potem samo ročno izbrišem, me pa zanima, če se da to kaj avtomatizirati.
.

Invictus ::

Napiši skripto...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft odprl platformo .NET (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5929544 (25394) MrStein
»

Je li Xamarin zdaj brezplačen (Xamarin.Forms) ?

Oddelek: Programiranje
61907 (1394) noraguta
»

C# težava

Oddelek: Programiranje
233438 (2284) mladec
»

32-bit software

Oddelek: Programska oprema
121492 (1106) techfreak :)
»

Visual Basic .Net 2003 problem

Oddelek: Programiranje
61103 (990) jsoper

Več podobnih tem