» »

Napaka pri zaganjanju Win 8

Napaka pri zaganjanju Win 8

tina89 ::

Zjutraj sem odklopil hard disk (in kasneje priklopil nazaj) in od takrat se mi Windows 8 noče več zagnat...
Ko se računalnik prižge, je vse ok, nariše se tisto okno na sredini ekrana, spodaj znakec za loading in potem - tema.
Najprej je pisalo nekaj v smislu da je prišlo do okvare Windowsa in ko kliknem odpravljanje napake, melje in melje in melje (par ur), brez kakega koli rezultata...
Potem sem poskusil še diagnostic test, mi pa napiše Error code 0123, MSG: Error code 2000 - 0123, Memory integrity test failed.

Govorim o računalniku Dell optiplex 775

Ima kdo kakšno idejo, kaj lahko naredim?

Miha 333 ::

tina89 je izjavil:

Memory integrity test failed.

Sliši se kot pokvarjen RAM. Poskusi najti drug ustrezen RAM in ponovno zaženi diagnostiko.

Zna pa pokvarjen RAM okvariti tudi datoteke na disku, zato bo verjetno treba ponovno namestiti Windows in preveriti uporabniške podatke.

tina89 ::

Že probavam, hvala...

tina89 ::

Tudi z drugim RAMom ne gre... vedno mi vrže ven neko ''samodejno popravilo'', ki ne pripele nikamor... :(
Potem bo treba ponovno namestit Windowse?

tina89 ::

Zdej mi pa napiše:

Alert! Unsuported memory configuration. Please populate DIMM1.

AC_DC ::

Ugasni pc, odklopi napajalni kabel, počakaj 1 minuto, razelektri se, rame ven, počisti kontakte z mehko radirko, nazaj not.

tina89 ::

Okej, delam še to :) Hvala...

Miha 333 ::

tina89 je izjavil:

Zdej mi pa napiše:

Alert! Unsuported memory configuration. Please populate DIMM1.

Upoštevaj, kar ti napiše. Ni vseeno, kako po vrsti napolniš reže. Očitno moraš začeti z režo, označeno z DIMM1.

Poleg tega pusti zaenkrat Windowse, ti so verjetno okvarjeni. Prvi cilj naj ti bo, da diagnostika ne javi napak.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple prenosnik z Windowsi 8.1

Oddelek: Pomoč in nasveti
204245 (2976) xrotek
»

BSOD Med igranjem iger

Oddelek: Pomoč in nasveti
121042 (838) solidx
»

ugašanje in restartanje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
235404 (5057) Cold1
»

Dual DDR - ne deluje, čeprav plata podpira

Oddelek: Strojna oprema
61146 (1039) cbelica
»

nForce (slabe) izkusnje

Oddelek: Strojna oprema
61400 (1142) Windyy

Več podobnih tem