» »

NBA

NBA

««
10 / 16
»»

kitajc ::

Kaj je sedaj to, kar vsi prodajajo in se prodajajo vse povprek? Je kakšna stran, ki pokaže trenutno stanje igralcev v ekipah (dokler pogodba še ni podpisana, ga ni na seznamu)?

Kaj pa je kupil Cleveland v tem času? Kakor sem sledil so se samo "nekaj zanimali"...

bambam20 ::

kitajc je izjavil:

Kaj je sedaj to, kar vsi prodajajo in se prodajajo vse povprek? Je kakšna stran, ki pokaže trenutno stanje igralcev v ekipah (dokler pogodba še ni podpisana, ga ni na seznamu)?

Kaj pa je kupil Cleveland v tem času? Kakor sem sledil so se samo "nekaj zanimali"...



Evo.. Tukaj imaš...

http://www.spotrac.com/nba/golden-state...


Wade zaslužek zadnje 4-i sezone... Revež ni bil oz. je bil po starem sistemu bil vedno med TOP plačanimi igralci.

2012-2013 Player Cash Earnings $17,182,000 - - - $17,182,000
2013-2014 Player Cash Earnings $18,673,000 - - - $18,673,000
2014-2015 Player Cash Earnings $15,000,000 - - - $15,000,000
2015-2016 Player Cash Earnings $20,000,000 - - - $20,000,000
Est. Earnings (13 seasons) $152,915,934 - - - $152,915,934


Še več. Wade je bil od leta 2012 do 2015 najbolje plačan igralec lige na poziciji SG. V sezoni 2016/2017 bo drugi.

http://www.spotrac.com/nba/rankings/cas...

Andre_Moreau ::


Lepo, da veš od kod je Wade.


ti očitno nisi, pa si moral zvedet od mene....


Point je bil, da je bilo govora, da "ni več vreden" $20 mio/sezono. Zglede je še, če je dobiš toliko in še več.

Vrednost pri njemu je riskantna ima leta in poškodbe kolen ki ga lahko v trenutku spremenijo v Rose-a..

"Čudno" je bilo le zato, ker če drugi menijo, da ga lahko še vnovčijo in se jim "splača" dati toliko zanj, potem bi moralo biti Miamiu še veliko lažje njega tržiti.


Miami gleda naprej, morajo nabavit nekaj novega, že Bosh jim odžira preveč denarja...

Ne vem od kdaj tale slo-tech publika spremlja NBA, ampak da nekdo pride s "pametno" trditvijo, da je bil Wade "vedno robin" v svojih 13 sezonah v NBA. Pustimo take, ki "kwazi" poznajo Kobeja iz konca 90ih, ne vejo pa kaj je bil Wade sredi '00.


Wade je bil seveda top player, samo brez Shaqa in Lebrona, hvala lepa, ni naslova...


Kdor je morda pozabil, ali pa ne ve: v finalu 2006 je Wade dosegal skoraj 35 ppg; imel je Shaqa, ampak slednji je dal manj kot 14 ppg. To so bile ene najbolj dominantnih predstav v finalu. Tudi Kobe ga ni presegel (ni debata boljši-slabši, ampak je zgleda imel soigralce na katere se je lahko bolj zanesel ob 2 naslovih, ko je bil MVP; pri prvih 3 se ve, da je bil Shaq glavni).

In tisti prvi naslov Heatov je vreden veliko več kot pa teh nekaj milijonov o katerih je bilo zdaj debate.
Pa brez Wada tudi ostalih dveh naslovov ne bi bilo. Tako da je povsem nevmesno boldiranje "naslovov" in insinuiranje, da je bil Wade le statist.


Ni bil statisti, to si ti rekel da sem jaz rekel, dejstvo je da brez Shaqa katerega so morali paziti dva modela ni bilo nič in potem ko ga ni bilo več, ni bilo več naslovov, dokler Lebron ni prišel!

Zame je najboljši slasher vseh časov, samo je rabil nekoga ki bi mu dal svobodo, pike je dajal za šalo z Shaqom in je bil na nekakoenakovredni ravni vendar še vedno ni bil Batman, če bi nekdo drug dajal naslednjo leto samo 14 pik povprečja kot ti praviš bi še vedno moral naslov dobit, samo to ni to..


Glede zaslužka ti pa skopiram kaj je napsial Rupsi... Kar pove da ga niso tretirali narobe in še vedno ostajam na mojem mnenju da ga sploh zdaj v teh letih ni smisla plačati za to ker ima nalsove in denar!

Wade zaslužek zadnje 4-i sezone... Revež ni bil oz. je bil po starem sistemu bil vedno med TOP plačanimi igralci.

2012-2013 Player Cash Earnings $17,182,000 - - - $17,182,000
2013-2014 Player Cash Earnings $18,673,000 - - - $18,673,000
2014-2015 Player Cash Earnings $15,000,000 - - - $15,000,000
2015-2016 Player Cash Earnings $20,000,000 - - - $20,000,000
Est. Earnings (13 seasons) $152,915,934 - - - $152,915,934


Še več. Wade je bil od leta 2012 do 2015 najbolje plačan igralec lige na poziciji SG. V sezoni 2016/2017 bo drugi.

bambam20 ::

En popravek. Kobe je bil najbolje plačan na poziciji SG-ja, vendar so ga na tej strani dali pod SF-je.

Andre_Moreau ::

Je Harden res vreden tega denarja? Model obrambe ne igra, podaja tudi ne...

kitajc ::

Za hrbtam dost slab vid. :) Napad pa ma...

Year Team GP GS MPG FG% 3P% FT% RPG APG SPG BPG PPG
2015-16 Houston 82 82 38.1 .439 .359 .860 6.1 7.5 1.7 .6 29.0

bambam20 ::

Andre_Moreau je izjavil:

Je Harden res vreden tega denarja? Model obrambe ne igra, podaja tudi ne...


Ah kje pa. Vreden je kakšnih 10 milijonov. Od kje njemu letos 7.5 podaje na tekmo?

Andre_Moreau ::

bambam20 je izjavil:

Andre_Moreau je izjavil:

Je Harden res vreden tega denarja? Model obrambe ne igra, podaja tudi ne...


Ah kje pa. Vreden je kakšnih 10 milijonov. Od kje njemu letos 7.5 podaje na tekmo?



Večina komentaterjev ga daje v sebičnega, je pa pameten da seveda ni Goran ki podaja na trice kjer je izkoristek majhen ampak v raketo kjer je velik, človek je egoist, in razlog tudi zakaj je Howard šel....

Pa to ne upoštevaš da ne igra obrambe kar je v velikih primerih pri trenerjih velikega kalibra, tak minus da ga sploh vzeli nebi, pa če daje 30 na tekmo...

Zgodovina sprememb…

Andre_Moreau ::

Wow Timmy se poslavlja, eden od redkih ki je lahko nosil slavo tako mirno in brez EGA!

Kurzweil ::

Ja, čeprav nikdar nisem bil die hard fan San Antonia, pa bom tako kot bi moral vsak objektivni gledalec NBA reči samo spoštovanje in poklon za njegovo kariero, res je bil zelo konstanten, mnogokrat ko ni imel najboljše sezone je v playoffu igral kot, da ni isti igralec. Sem pa danes zasledil tudi tale posnetek, ki ga osebno še nikdar prej nisem videl - Duncan zaradi smeha kasira dve tehnični :D

kitajc ::

Cleveland

1 - Irving
2 - Smith(?) / Shumpert
3 - Lebron / Dunleavy / Jefferson
4 - Love / Frye
5 - Thompson / Andersen

To so tisti, ki bodo nekaj pomenili. Potem so tu še McRae, J. Jones, D. Jones, Williams, Felder. Najbrž bi bilo lepo dobiti še enega organizatorja igre? Williams je bil lani precej poškodovan, Felder pa najbrž ne bo dovolj dober. Dunleavy je verjetno super okrepitev. Dal sem ga sicer na pozicijo 3, a lahko igra tudi 4. Cleveland ima na pozicijah 3 in 4 veliko možnih kombinacij.


Golden State

1 - Curry
2 - Thompson
3 - Durant / Igoudala
4 - Green / West
5 - Pachulia / Vareajo

Morda še McAdoo, Looney, ostali pa najbrž ne. Lani so imeli res dober branilski par Curry-Thompson in še menjavo Barbosa-Livingston. Prva peterka je super močna s tremi odličnimi strelci. V drugem planu je Igoudala preverjen, West je lani pri San Antoniu sicer nekaj igral, Vareajo pa niti ne. Slednja sta že kar precej stara.

loveJDM ::

Je kdo tukaj,ki redno spremlja NBA?

bambam20 ::

loveJDM je izjavil:

Je kdo tukaj,ki redno spremlja NBA?



Nekaj nas je. @Kurzweil je eden takšnih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

loveJDM ::

Rupsi pa lahko ti vsak dan poveš 2točna zmagovalca od vseh tekem ki se igrajo ta dan?

:)

Kurzweil ::

Prej ni blo časa na začetku sezone, zdej pa kar precej spremljam spet ja. Je pa letos zanimivo spremljat tudi klube, ki jih prej nisem tako zagrizeno. To kar dela Nikola Jokić je kar poezija, februarja in marca se je iz ketne strgal tudi Šarić, letos res odlično igra Dragič oz. si dejansko brez dvoma zasluži plačo, ki jo ima. Potem je fino gledati tudi rookieje in ta novi val igralcev, poleg vsega ostalega Zadnja leta tudi precej gledam advanced stats, ki jih prej nisem in resnično povedo ogromno, kar se ne opazi sicer.

@loveJDM, najboljše da kar probamo. Današnje oz. jutrišnje tekme so (opozoril bi, da američani pišejo gostitelje tekem na 2. mesto):

Utah - LA Clippers 2
Washington - Cleveland 2
Toronto - Dallas 1
Ney York - San Antionio 2
Minesotta - Portland 2

Predvsem prve tri tekme bodo tesne, Utah letos igra odlično, bendar Clippersi igrajo doma in uspešno se je vrnil Griffin. Med Washingtonom in Clevelandom je 50/50, čeprav je Toronto v gosteh proti Dallasu in brez Lowryja, pa so vseeno v dobrem ritmu, mogoče me je prepričala zmaga nad Miamijem zadnjič, ko so jih na koncu povsem povozili. Pa da vidimo kako bo :)

loveJDM ::

Kurzweil bodi tak dober pa daj dva ven od teh 5 katera bi mogla it 100% skozi :)

BTW hvala za opozorilo,sem opazil to pa mi je bilo čudno zadnjič,zdaj pa imam potrdilo

Kurzweil ::

Zdej 100% ne gre... bi pa rekel, da je najbolj "ziher" zmaga San Antonia in potem pa dajem zmago Clippersov in zmago Portlanda nekje na isto...

loveJDM ::

In vse tri si napovedal pravilno ampak sem jaz zamudil včeraj...Lahko prosim še danes poveš 3 največje zicerje?Čist tak kar se tebi zdi da bi pa res moralo it skozi.

PS:a maš league pass kupljen?

Hvala

Scaramouche ::

Zanimivo, prej bi posumil druge..

http://www.nydailynews.com/sports/baske...

bambam20 ::

Zmagovalce po moje razmišljanju sem dal v oklepaj.

miami:boston ( zmaga boston)
okc : houston ( zmaga houston)
memphis: GSW ( zmaga GSW )
sac:clipesi ( zmaga Clipersi )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

loveJDM ::

bambam20 je izjavil:

Zmagovalce po moje razmišljanju sem dal v oklepaj.

miami:boston ( zmaga boston)
okc : houston ( zmaga houston)
memphis: GSW ( zmaga GSW )
sac:clipesi ( zmaga Clipersi )





Za ostale sem zamudil,vplačam?

bambam20 ::

Ne mene krivit,če ne bosta ekipi zmagali. Morali bi, ker obe igrata doma. ( GSw še vedno nima zagotovljenga prvega mesta, Boston cilja na prvo mesto.

jnovak ::

Sam ne bi NBA izbral kot "the" šport za stave (pustimo to, da če že o igrah na srečo, bi potem raje izbral poker).

NBA ekipe v rednem delu ... imajo tekme 3x in več na teden. Jasno je, da ne bodo na vseh igrali najbolje. Ker ne morejo; pa tudi če bi, ne bi bilo 100 % motivacije za vse tekme. Če pogledamo LBJ, sploh ne vem, če je v letošni sezoni odigral kako temno na polno. Glavni cilj je zabavati gledalce in priti zdrav v končnico. Aja, pa seveda za polniti svojo statistiko. Saj ni nič narobe, če ekipa zmaga, ampak to ni to ;)
*Dajte malo gledati redni del - pogosto se zgodi, da so tekme čisto sranje.*

V rednem delu +/- 5-10 zmag za top ekipe niti ne igra kake vloge.
Top vs Top ekipa - kdo kaj experimentira ali pa skriva ... in pol ugibaj, kdo bo zmagal.
Top vs bottom ekipa - najboljši nimajo motivacije, slabši jo imajo ... in presenetijo ... al pa tudi ne, saj boljši je ja boljši.
Middle vs Middle ... pick your poison.

Potem so še raznorazni počitki, ko se v ekipah par minut pred začetkom odločijo, da bodo najboljši igralci eno tekmo počivajo. In potem odigrajo z neuigrano rezervno klopjo.

Prej LBJ, no bom pa še enkrat CAVS izpostavil:
-> lani v rednem delu 25 porazov (toliko kot jih imajo sedaj); če bi hoteli izenačiti lanskoletni rezultat, bi morali na vseh preostalih 12 tekmah zmagati. If you could bet something, you could definitely bet that this won't happen =)
-> če pogledaš na lansko lestvico, vidiš, da so bili na koncu 1 zmago pred drugouvrščeno ekipo. Tako kot so tudi v tem trenutku. Domače igrišče v finalu ni dosegljivo (edino, če preseneti kaka ekipa, ki ji gre letos slabše). Za vzhod pa pomoje niti ne igra posebne vloge.

loveJDM ::

Majstri sedaj se začne playoff,kako gledati pri nas?Ne pričakujem zastonj,lahko plačljivo,če je cena normalna seveda.

Dvomim,da bo šport klub imel vse prenose.

bambam20 ::

loveJDM je izjavil:

Majstri sedaj se začne playoff,kako gledati pri nas?Ne pričakujem zastonj,lahko plačljivo,če je cena normalna seveda.

Dvomim,da bo šport klub imel vse prenose.


Ena opcija je uradni NBA league pass

https://watch.nba.com/packages?ls=leagu...

Plačaš lahko za posamezno tekmo €6.99

Mesečno naročnino €16.99 Per Month


Obstaja seveda tudi brezplačne opcije , ko se tekme predvajajo direktno na yt-bu v HD-ju :)

Drugače lahko vedno iščeš dobre streame na spodnji povezavi.

https://www.reddit.com/r/nbastreams/

loveJDM ::

bambam20 je izjavil:

loveJDM je izjavil:

Majstri sedaj se začne playoff,kako gledati pri nas?Ne pričakujem zastonj,lahko plačljivo,če je cena normalna seveda.

Dvomim,da bo šport klub imel vse prenose.



Mesečno naročnino €16.99 Per Month




Bomba,kako pa je glede kvalitete/laga?Na 450kb/s bo laufalo,HD?

Če slučajno veš,prosim povej kaj več,bo treba naročit nekaj :)

loveJDM ::

loveJDM je izjavil:

bambam20 je izjavil:

loveJDM je izjavil:

Majstri sedaj se začne playoff,kako gledati pri nas?Ne pričakujem zastonj,lahko plačljivo,če je cena normalna seveda.

Dvomim,da bo šport klub imel vse prenose.



Mesečno naročnino €16.99 Per Month




Bomba,kako pa je glede kvalitete/laga?Na 450kb/s bo laufalo,HD?

Če slučajno veš,prosim povej kaj več,bo treba naročit nekaj :)


EDIT:sem probal trial pa zaenkrat dela super,nič štekanja,lepa slika...bomo videli kako se bo obneslo v playoff-u,če bo ostalo tako potem se splača kupit za 16€...Če že imaš možnost ponoči gledat TV :)

Kurzweil ::

@rupsi31, ti je večino že povedal. Glede NBA passa imaš idealen čas, saj bo ta vikend free, mogoče boš moral kakšen proxy uporabit, ampak dvomim. Jaz sicer na slabših linijah nikdar nisem probal, tako da ti težko rečem, lahko pa rečem samo to, da ko sem gledal preko NBA pass je bila zadeva odlična. Slika gladka, zelo hvalitetna, kvaliteta se seveda prilagaja glede na linijo, imaš cel kup funkcij, praktično po določeni akciji že imaš cut akcije, previjaš lahko, statistika na 101 način, več tekem lahko zložiš na en ekran in tako naprej. Kot rečeno probaj ta vikend, ko je free pass, boš najbolje videl, če ti bo delovalo. Drugače pa če si malce iznajdljiv, se najde super streame.

loveJDM ::

sem si uredil ta free pa bomo videli,hvala

bambam20 ::

loveJDM je izjavil:

sem si uredil ta free pa bomo videli,hvala


Verjetno si moral vpisati številko kreditne kartice a ne? če se ne boš odločil za mesečni nakup, potem glej, da boš zadevo pravočasno preklical, drugače ti znajo zaračunat za celoten mesec.

loveJDM je izjavil:



EDIT:sem probal trial pa zaenkrat dela super,nič štekanja,lepa slika...bomo videli kako se bo obneslo v playoff-u,če bo ostalo tako potem se splača kupit za 16€...Če že imaš možnost ponoči gledat TV :)



Če se kaj spomnim, tudi v Playoffu zadeva lepo deluje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

jnovak ::

Če bi kdo rad sprobal NBA league pass, je ta (ali naslednji) vikend top izbira. To je zdaj obdobje 14 dni, ko bo ogromno tekem & povsod se bo (končno!) igralo na polno.

Konc tistih bednih predstav, ko prvaki lige izgubijo proti ekipi, ki igra brez svoje standardne prve peterke.
In brez tistih tekem, ko prvaki vodijo za 26 točk v zadnji četrtini, nato pa izgubijo (to je bilo prvič po več ko 1.000 tekmah, da je katera od ekip nadoknadila 25 ali več točk v zadnji četrtini).
In konec počivanja zvezdnikov.

Kar nekaj zanimivih parov že v prvem krogu - katerih dvobojev se najbolj veselite?

Kdo pričakuje kako presenečenje nižje rangiranih ekip?

GSW so v končnico vstopili z daleč najboljšo formo. Do (morebitnega) finala imajo še nekaj tednov in (vsaj) 8 tekem. A če ostanejo zdravi, delujejo res kot pravi team (v napadu in obrambi), ki ga bo težko kdo 4x premagal.

bambam20 ::

Letos upam, da bosta obe ekipi v finalu zdravi, čeprav za Cavse nisem popolnoma prepričan kaj lahko od njih pričakujemo,glede na drugi del sezone, ko so bili porazni. A vendar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

jnovak ::

Saj če želiš zdravi ekipi, lahko upaš na koga drugega namesto Cavsov :)

Dragč se mi pa zdi, da če se ponovno srečajo v finalu, bo GSW poskrbel, da bodo abusali Kyrieja ... in to na hard. Precej huje kot so lani Cavsi Curryja.

PG: Kyrie je v obrambi res ... žalost. Saj se iz Hardna norca delajo, ampak njemu se ne da (v rednem delu) - ko pa prime, zna pa vseeno precej dobro. Če pogledamo ekipe v končnici, sta le še dva slabša playa v obrambi: Isaiah Thomas in Damian Lillard.

SG: JR je good, Shumpert je povsem iz forme.

SF: če pričakujejo, da bo LBJ spet vodil ekipo v vseh statističnih kategorijah ... pol ne more še obrambe igrati na 100 %. Menjava ni opcija (ker pol pač ni napada).

PF: TT je edini pravi obrambni igralec. Back-up: Derrick Williams ... slab v obrambi, hkrati pa tudi napadu ne prinese kaj več.

C: Love? Seveda, ja. Back-up: Channing Frye ... še slabše. Pod košem še kaj naredi, a žal imajo tudi nasprotiniki na pozicijah 4 in 5 super strelce z razdalje. In tam Frye ne igra nobene obrambe.

- - - - -
Saj ni vse tok črno - je pa treba priznati, da je kar precej pomanjkljivosti. Cavsi bi za (ponovno) zmago potrebovali, da se jim res poklopi več dejavnikov. Hkrati jih pa nič ne sme pustiti na cedilu.
Kljub vsem okrepitvam, ki so jih pripeljali, so vsi že v obdobju po svojih najboljših letih.

- - - - -
Sam bi morda bolj napet dvoboj pričakoval med GSM in SAS. Čeprav pri SAS Aldridge in Parker nista v formi. Tudi Green zaostaja za predstavami iz let, ko se je SAS v finalih meril z MIA. Če rečemo, da so sta LA in Tony malo počivala, in da bosta na višjem nivoju v končnici + res dolga klop solidnih rezervistov ... zna bit zanimivo.
Vendar SAS do finala konference ločita dva zelo zahtevna nasprotnika. Bo še zanimivo!

loveJDM ::

bambam20 je izjavil:

loveJDM je izjavil:

sem si uredil ta free pa bomo videli,hvala


Verjetno si moral vpisati številko kreditne kartice a ne? če se ne boš odločil za mesečni nakup, potem glej, da boš zadevo pravočasno preklical, drugače ti znajo zaračunat za celoten mesec.

loveJDM je izjavil:





Če se kaj spomnim, tudi v Playoffu zadeva lepo deluje.



Vem,sem videl ja da mam next bill 18. če ne kenslam,hvala za opozorilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: loveJDM ()

Kurzweil ::

Danes se začne playoff, ljubitelje NBAja bi opozoril, da je danes prva tekma že zgodaj, ob 21:00. Razpored tekem danes/jutri:

21:00 Cleveland - Indiana
23:30 Toronto - Milwaukee
2:00 San Antionio - Memphis
4:30 LA Clippers - Utah

Playoff tree:

Kurzweil ::

Evo, konec prve tekme!

Cleveland - Indiana 109:108

Se mi je kar zdelo, da bo Indiana zategel nasprotnik in verjetno bodo še pobrali kakšno zmago v seriji. Zanimivo je tudi videt Lancea Stephensona, da se počasi vrača v formo, po tem ko je dejansko uspel v Indiani, potem odšel na turnejo po drugih klubih in ob poškodbah tudi sicer igral slabo, zgleda je Indiana njegov klub. Tudi sicer je Indiana večino sezone imela poškodovane nosilce, sedaj v playoffu pa so kompletni in prav slutil, sem da bodo nevarni za Cleveland, ki pa sicer ni ravno v formi zadnje obdobje. Škoda da je Miles zgrešil zadnji met za zmago, bi jim privoščil zmago, pa tudi poraz Clevelandu, ko pa James že govori na veliko, kako imajo spet dobre možnosti, da postanejo prvaki in to že pred 1. tekmo playoffa. Nimam kaj rečt, odlična 1. tekma playoffa.

Sedaj pa gledat Toronto - Milwaukee, kjer dajem manjšo prednost Torontu, ampak bo Milwaukee zategel zagotovo, na prvem mestu me zanima, kaj bo naredil Antetounkoumpo (če bom kdaj sploh znal prav napisat).

Kurzweil ::

Toronto - Milwaukee 97-83

Kakšna neoč Tornonta, tega resnično nisem pričakoval, tudi komentatorja sta bila šokirana nad videnim. Jason Kidd je pred tekmo lepo rekel "nas imajo z največje outsiderje v playoffu, bomo videli, kdo bo na koncu tako izpadel". Milwaukee je imel na vsej tekmi samo 4 izgubljene žoge, gospodar na igrišču pa je bil Antetokounmpo in če ob njegovi blokadi 2 min pred koncem, ne bi dobil tehnične, Toronto ne bi prilezel niti preko 80 točk v domači dvorani. Antetokounmpo je resnično zverina, za vse ostalo pa je bil tu Monroe. Nekako sem si predstavljal tesno tekmo in posledično tesno zmago Toronta (pa še to samo zato, ker so domačini). Če bi prej zmagala Indiana s košem v zadnjem napadu, bi rekel da skoraj ni junaka, ki bi stavil na zmago Indiane in visoko zmago Milwaukeeja. Dober basket in zato resno gledam NBA šele, kot se začne playoff.

Naslednja tekma San Antioni - Memphis, tu pa rečem da bo tesno zmagal San Antonio.

Kurzweil ::

Kako so fini ti prazniki, se lahko gleda vse tekme, pa še kaj počne poleg, ko je toliko reklam in prekinitev. Sem včeraj pogledal kar vse 4 tekme. Poleg zgornjih, me ja malce presenetila visoka zmaga San Antiona, ki sem jo sicer pričakoval, vendar tako visoko res ne. Marc Gasol je za Memphis igral neverjetno, družbo mu je še delal Conley, ampak to preprosto ni bilo dovolj. Na drugi tekmi pa sem pričakoval tesno tekmo in dal precej možnosti Utahu, ki je za razliko od Indiane proti Clevelandu, zadel odločilen med za zmago proti Clippersom na njihovem domačem terenu. Danes se tekme začnejo še bolj zgodaj, praktično po času, ki se igrajo tudi pri nas, no vsaj prvi dve:

19:00 Washington - Atlanta
21:30 Golden State - Portland
0:30 Boston - Chicago
3:00 Houston - Oklahoma

Na hitro, pričakujem zelo zanimivo tekmo WAS-ATL in mogoče zmago ATL. Želim si, da bi bil POR konkurenčen GSW, pa se bojim, da ne bo. tudi tekma BOS-CHI bo super, na tekmi Houston in Oklahoma pa pričakujem en velik run and gun basket, tako da tisti, ki ste fani igre "kdo da več točk zmaga", je to definitivno tekma za njega. V smislu lanskega rekorda GSWja, me zanima če bo Westbrook tudi v playoffu tako štancal tripple-double.

gregorinho ::

Gledal tekmo Clevelanda. Ne vem no, sredi 2. četrtine so prejeli že 48 točk. Hvala bogu, da so zmagali. Če bi tole izgubili bi bil kar problem. Kyrie je na koš vrgel kar 27-krat in zadel zgolj 11-krat. Love 9 metov, Smith 4, Korver pa 1 met v 15-ih minutah. Cel kup napadov je potekal preko Irvinga, ki je "soliral" med tem, ko sta vsaj 2 igralca stala pri miru in zgolj opazovala akcijo.
Prosti meti 52 %. Zakaj pa nista igrala ne Shumpert, ne Derrick Williams? Dva super atleta. Za slednjega je Lebron pred mesecem dni govoril, da so lahko veseli, da ga imajo.
Menim, da se jim bo v naslednjih tekmah odprlo in bodo letele trojke iz vseh strani. To pa ne bo dovolj za Golden State.

Sem pa zgrešil zadnjo akcijo Cavsov, ko so imeli žogo kakšne pol minute pred koncem. Kaj je bilo tedaj?

Škoda za družinsko tragedijo Isiaha Thomasa. Danes bo najbrž odigral na 200 %, a zadeva se bo, če ne že v današnji, poznala v naslednjih tekmah.

Portland - Golden State (prenos na Športklubu ob 21:30h). Slednji so premočni. Upam, da nastopi Nurkič, pa še Ezeli bi lahko kaj dodal svoji bivši ekipi.

Harden in Westbrook bosta verjetno podirala statistične rekorde. Menda bo 138 : 127 za Houston. ;)

jnovak ::

gregorinho je izjavil:

Sem pa zgrešil zadnjo akcijo Cavsov, ko so imeli žogo kakšne pol minute pred koncem. Kaj je bilo tedaj?
Hero ball by LBJ - čist tko u izy je vrgel za 3, kot na ogrevanju (pred tem seveda sam vodil žogo, brez kakršnekoli organizirane akcije). Če bi zadel, bi bilo +4 in zmaga. Tako so imeli pa srečo, da je tudi Indiana šla na "it's all about me", kjer je PG13 hotel zaključiti s samostojno akcijo, a mu ni uspelo - plana B a niso imeli & tako je ostalo na Milesu, da poskusi z metom. Na srečo Cavsov, ni zadel.
Ne bi smelo biti tako napeto do zadnjih sekund; že pustimo večji del tekme, ampak že zadnjih nekaj minut je npr. LBJ zgrešil eno polaganje in en met izpod koša, Kyrie je zgrešil tudi eno polaganje ... pa še preveč zgrešenih prostih metov je bilo. Niso tok boljši od ostalih ekip, da bi si lahko privoščili metati proste le 50 %. (Če se dobijo s SAS v finalu, pol lahko pričakujemo dolge tekme, ker jih bo Popovic skos pošiljal na proste ;))

In ja, katastrofalna obramba Cavs; ob prvem polčasu metali skoraj 60 % iz igre, pa bili Pacersi še vseeno povsem v igri.
- - - - -
Ostale tekme - Bucksi zasluženo, Spursi brez težav, Jazz z malo več sreče kot Indiana (a tko to je, če zadnji men vrže Joe Johnson).
WAS - ATL je bila tudi zanimiva tekma; vmes Wall ustvaril razliko. Zanimivo je bilo, kako je prva peterka WAS razbila prvo ATL; ko so bile pa rezerve v igri, je bilo pa ravno obratno.
GSW - POR wau, kaka predstava CJ-ja v prvem polčasu. Ampak še zmeraj ne verjamem, da lahko POR zdrži tak tempo skozi celo tekmo. In da ne pride tistih 5 min GSW, ko dajo 20-30 pik in pobegnejo nasprotniku. Aja, pa to, da 2 igralca naredita vse sama ... no, drugi polčas se začenja, upam na tako zanimivega, kot je bil prvi.

bambam20 ::

Bullsi na prvi tekmi pokazali, da imajo več orožij v napadu. na drugi strani se pričakuje, da bo en irgalec sam premagoval in zmagoval. Košarka je vseeno timski šport. Razlika je na koncu bila minimalna, ker so se Bostonu iz obupa posrečile trojke.


Najbolj se je pričakoval dvoboj dveh kandidatov za MVP-ja. harden, ki soigralce dela boljše je znova dokazal in pokazal zakaj je on MVP, medtem, ko je imaginarni MVP znova skrbel, da je metal na polno na koš 6/23 in izgubil 9 žog.

No, vsaj triple double mu bo ostal za spomin. Tudi to je nekaj.

gregorinho ::

John Wall je predober. Nihče pri Atlanti ga ne more kriti. Enako bi lahko rekel za Giannisa, a v malo manjši meri.

Ja, Joe Johnson je dejansko zgrešil, pa se je žoga slučajno "zvalila" v koš.

Golden Stateu bo vmes steklo in bo naredil razliko. Dejansko niso igrali nič posebnega (razen Durant), pa so vseeno zmagali. Upam, da nastopi Nurkič.

Kar pa se tiče MVP-ja se mi zdijo triple doubli precej mimo. Postavil je strašen rekord, ki ga bo težko podreti, a vseeno. Med prvimi 40-imi najboljšimi strelci ima le Devin Booker kot 25. slabši met iz igre, kot pa Westbrook. Lebron (my favourite) 54,8 %, Harden 44 in Westbrook 42,5 %. Kot je rekel Harden:"It's all about winning".

jnovak ::

Razlika na tekmi BOS-CHI je bila ves čas minimalna :) Največ je bilo +9 za CHI. Je pa BOS igral precej bolj timsko, z več asistencami. Ampak težko zmagaš, če si tok slabši v skokih (36-53). Tekma mi ni bila nič posebnega. Bullsi so igrali tako kot večino rednega dela - slabo. So bili pa dovolj agresivni, da so skakali v napadu + v obrambi stisnili, da se tudi Boston skozi celo tekmo ni prebudil.

HOU-OKC nisem gledal. Me pa rezultat nič ne preseneča. HOU ima enega najboljših napadov in jih bodo težko kdaj bolj ustavili. OKC v napadu pa ne more dati 100+ točk samo preko Westbrooka. Lahko se reče, da nima takih soigralcev, lahko pa da sam ni dovolj dober play, da bi ostale razigral. Resnica je pa nekje vmes.
Aja, pa trojnega dvojčka ni bilo ;)

MVP ... to je čist odvisno kako se mediji obrnejo v nekem letu. Bomo videli. Najboljši ekipi sta igrali "preveč" timsko, da bi en posameznik tako izstopal kot sta Harden in Westbrook. Kawhi bi maybe še lahko, ampak so premalo medijsko zanimivi, da bi v tej sezoni lahko izbrali njega. LBJ je tako kot že zadnjih nekaj sezon najboljši igralec na svetu. To je jasno vsem. Ne igra pa na polno rednega dela, tako da bo težko še kdaj prejel nagrado. A kljub temu, da je igral redni del z mislijo na končnico, je še vseeno postavil osebna rekorda v asistencah in skokih na tekmo. Pa tega v medijih sploh ni zaslediti. In če pogledamo zadnje 3 sezone s Cavsi, je imel letos poleg zgoraj naštetega še najboljši med za 2, za 3 in največ točk na tekmo. Sam kaj, če primerjaš to z RW, je bil RW povsod še boljši, razen v odstotku meta, ampak redki ocenjevalci (novinarji) se poglobijo v to.

@gregorinho - KD pri GSW? Ne vem, če si gledal tekmo, a razliko je GSW ustvaril, ko je bil KD na klopi. Ampak saj ni važno. Pričakovano je bilo, da se bo to v nekem trenutku zgodilo. Imajo vseeno toliko dobrih igralcev, da tudi če kdo počiva, imajo na igrišču še vedno 5 igralcev, ki so boljši od nasprotnika.
Zame je bil man of the match Green, k je v pomembnih trenutkih delal razliko (z zadetimi trojkami v napadu in blokadami v obrambi).

gregorinho ::

Tekmo sem sledil do sredine 3. četrtine, pa še to bolj tako. Na Duranta sem ciljal, ker je v prvem polčasu odigral nekaj lepih akcij + super statistika. CJ in Lilliard sta odigrala odlično, a vedno ne bosta. Warriorsov je enostavno preveč. Portland je težko ubranil napad, vseskozi pa so jim pobirali tudi skoke v napadu. Zato pravim Nurkic, čeprav ne ve, kako dober skakalec in obrambni igralec dejansko je.

Lebron ima 4 MVP naslove rednega dela, Jordan pa 5. Težko bo sploh še dobil kakšnega.

Se me je pa zdelo, da je Irving lani začel precej manj solirati in bolje igrati obrambo, sedaj pa je spet na starih tirih. Vseskozi tudi posiljuje podobno trojko, kot jo je zadel v finalu. Ne vem, a Cavsi zanalašč tako igrajo ali kaj. Imajo cel kup ostrostrelcov, ki pa žogo dobijo premalokrat.

Lebron je proti koncu tekme zgrešil 2 čista meta, če se dobro spominjam. Prosti meti pa ne vem no. Celo življenje igrajo košarko, potem pa mečejo komaj 50 %. Lebron letos okoli 67 %.

jnovak ::

Meni je tekma delovala kot, da bi CJ & Lillard igrala na polno in nad pričakovanji ... na drugi strani pa GSW z lahkoto sledil njunim košem; karkoli sta naredila, je na drugi strani se našel nekdo pri GSW. Nihče ni bil izjemen, a vsak je imel svojih 5 min. Te kar psihično uniči, ko ti delaš vse odlično, a ti nasprotnik z lahkoto parira.
Se strinjam, upam, da Nurkic pride nazaj. Je bil kar zaslužen, da so se uvrstili v končnico. Koliko pa lahko pomaga proti GSW, pa upam, da bomo lahko čim prej videli.

Aah, tega pa sploh nisem vedel - če je še MJ rekord v igri, potem pa sploh težko nostalgični novinarji spustijo LBJ-ja v njegovo družbo.

Kyrie ... verjamem, da se spomnite njegove trojke ob zaključku 7. tekme lanskoletnega finala.
OK, a se spomnite trojke Curryja ob zmagi GSW v podaljku proti OKC (v lanski sezoni) - v zadnji sekundi, s sredine igrišča ...
... no, statistika pravi, da je večja verjetnost, da Curry uspešno ponovi svoj met, kot pa Kyrie svojega =)
Ja, Kyrie je res še kak korak za najboljšimi PG/SG v ligi. Ampak kljub vsemu - na koncu si svet zapomni zmagovalce. In na njegovo srečo, mu je uspel zelo pomemben met.

Glede soliranja letos - saj pomoje je LBJ želel, da prevzame(ta s K. Love) več odgovornosti. LBJ je že malo v letih in igrati 6 sezon zapored po 100 tekem je res noro veliko. To spremembo se je videlo v igri Cavsov; tekme so začenjali z igro Lova pod koš ... potem pa precej več metov Kyria (celo več kot v sezonah, ko je igral brez LBJ).

jnovak ::

V preteklem večeru dve drugi tekmi.
Na obeh zmagi favoritov.

Cavs - mediji veselo pišejo kako so bili super "Big 3", da so dali 89 točk. Saj je lepo, ampak po drugi strani pa kljub vsem "okrepitvam" je zgleda še vedno vso breme na istih igralcih. Da bi govoril o timski igri, težko, z vsega 19 asistencami. O obrambi tudi še ni ne duha, ne sluha - nasprotnikom dopustili 51 % met iz igre. Spursi so recimo Grizzlije zaustavili pri 37 % metu.
Vseeno, zmaga je zmaga, sploh v končnici. In ta je bila precej lažja kot tista pred dnevi.

Spursi z lahkoto do zmage; že v prvih 20 min naredili 25 pik razlike.
Grizzliji nimajo sreče z zdravjem. Letos manjkata Tony Allen & Chandler Parsons. Še vseeno pa tudi z njima ne bi bili dovolj močni za današnje Spurse.
Nisem gledal tekem - ampak Kawhi je imel 19/19 proste. Se že povsem vživel v vlogo napadalca, agresorja. Zanimivo. Še par let nazaj si je le redko kdo upal na kaj takega pomisliti.

gregorinho ::

Ja, tudi sam gledam število asistenc Clevelanda (Irving danes zgolj 2....rekord ima ~14 in le parkrat > 10). Kar naprej jih imajo manj od nasprotnika. Ko Big 3 dosežejo vsak po 30 točk Cavsi zmagajo. Ne vem, če bo to dovolj. Vsi ostali so imeli skupen met 11/25, kar niti ni slabo, nihče od njih pa ni metal niti enega prostega meta.

Serija je bržkone že končana, 4. tekma pa sledi v nedeljo zvečer ob kulturni uri (~21:00h).

Kot je, mislim da lani, Carmelo Anthony dosegel 62 točk in 0 podaj ter Irving ~56 točk in 2 podaji. Za slednjega je James takrat dejal, da je prikazal eno najboljših predstav, kar jih je videl.

Kawhi je imel proste 19/19, kompleten Memphis pa jih je imel zgolj 15. Spursi so proste mete metali kar 31/32. Nekaj se govori, da se Spursov na veliko piska. Ne vem, nisem gledal tekme.

Se je pa v začetnih tekmah rednega dela videlo, da je Lebron prepustil igro ostalim igralcem, on pa je "resno zagrabil" šele v drugem polčasu. Gledal sem tekmo, ko je imel ob polčasu zgolj 2 točki in met 1/2. No, kasneje je ugotovil (in vsi ostali tudi), da še niso pripravljeni. :)

Danes (žal ponoči) pa vse zelo zanimive tekme, kjer so vsi domačini izgubili 1. tekmo.

Jazz : Clippers ob 4:30h. Prejšnja tekma je trajala 2h 25 min. Recimo, da bo tole 6:45 - 7:00h končano.

Zgodovina sprememb…

jnovak ::

Cavsi brez LBJ so spet le taki Cavsi, kot so bili v času Miamiovih Big 3 - takrat si je Cleveland s Kyriejem na čelu veselo nabiral top izbore na draftu :)

Ja, tisto, k je LBJ imel največje povprečje MPG v letošnji sezoni. Ampak kot si tudi sam ugotovil, je bil polovico tega časa bolj statist (no vseeno obramba ni smela spati na njemu).

Ja, za tekme, ki se začnejo ob 4:30, z lahkoto ujameš zadnjo četrtino, če imaš čas med 6-7h.
Jaz sem letos bolj malo spremljal Jazz oz. LAC. Za prve ne vem, a imajo še potencial, da so v prihodnji sezoni ali dveh lahko resni tekmeci za preboj v finale, ali so že zdaj dosegli svoj maksimum in proti GSW in SAS nikakor ne bo šlo (podobno kot sta se Indiana in Chicago več let lomila na LBJ ekipah). LAC so bili pa v preteklih letih precej hyped, ampak niso nikoli tega v končnici upravičili - posledično jih ne vidim letos kot resne konkurente najboljšim.

gregorinho ::

Me pa res zanima, kako dober Kyrie Irving sploh je? Po eni strani je All-Star starter in MVP svetovnega prvenstva, a po drugi je kar nekaj playov boljših od njega. Npr. sami "vzhodnjaki" - Thomas, Derozan, Wall, Walker... Pa tudi Schroeder (je, vem) in (spet) Rondo igrata dobro. Kyrie tudi ne več rosno mlad. Letnik '91 se mi dozdeva.
Enako Love. All-Star starter. Saj je odličen, a tako pa spet ne.

Ne gledam veliko tekem, pogledam si le kakšno tekmo Cavsov, tako da večino razberem iz statistike.

Glede na playoff sliko pa pretiranih presenečenj ne bo. Chicago bo premagal Boston. Najbrž je delni krivec tudi dogodek Thomasa, a vseeno. Washington bo najbrž izvlekel serijo. Gledal sem zadnjo tekmo in Wall je predober. San Antonio, Golden State in Cleveland verjetno tudi.

Morda bo zanimivo Thunder - Rockets, a dvomim.

Ostane zgolj Clippers - Jazz (kasneje proti GS najbrž "Clippers gonna clip") in Raptors - Bucks.

Po svoje nezanimivo, ker bo finale NBA skoraj zagotovo Cleveland - Warriors/Spurs. Cleveland zmaguje, pa ima ogromno rezerve. Ali bodo to izkoristili je druga zgodba. Zame, kot navijača Lebrona je to super, a postaja nezanimivo. Sploh redni del sezone, ki traja pol leta in se igra "kar nekaj". Kot igralci sami pravijo "v končnici se pa začne prava košarka". Ja kaj pa potem počnete od novembra do aprila? Zdaj že vsi vedo, da Lebron sploh ne gre na polno. Wtf? Še tale prvi krog playoffa je zelo predvidljiv. Če se dobro spomnim od lani, se je od prvih štirih nosilcev na zahodu in prvih štirih na vzhodu le eni ekipi ni uspelo uvrstiti v polfinale konference. Skratka zelo predvidljivo. Letos bo podobno.

Jusuf Nurkič?

Zgodovina sprememb…

jnovak ::

Na vzhodu se vsake tok najde kaka ekipa pri vrhu, ki tja ne sodi. Boston žal res ne more s trenutno ekipo. Ne more biti najboljši igralec IT z dobrimi 170 cm. Gre to v rednem delu, sploh ker je ligi fino, da se tudi taki igralci prebijejo v ospredje (lažje njih marketirati, kot pa 220 cm "pošasti").
Iverson je bil izjema, pa še on je bil malček višji (8-10 cm).
Verjamem, da je IT-ju težko in osebne stvari so vedno pred igro/službo. Sam hkrati tudi verjamem, da imajo Bullsi kar nekaj boljših in izkušenejših igralcev. Wade, med drugim, k itak že nekaj let ni dovolj zdrav, da bi zdržal ritem nba. Ampak za končnico se pa že sestavi.

Redni del je pa vsako leto bolj joke. Tko k gredo all stars tekme v pm, k ni nobene prave igre (razen maybe zadnjih par minut) in vidiš igralce, ki (a) se šparajo, da se slučajno ne poškodujejo oz. (b) nabijajo statistiko in lovijo osebne lovorike.
««
10 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cleveland Cavaliers

Oddelek: Šport
133655 (3142) johan05
»

NBA 2016/2017

Oddelek: Šport
175898 (5093) johan05
»

Kako dober je res G. Dragić? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
8641431 (37384) bambam20

Več podobnih tem