» »

Dobra plat socialne podpore pri mladih?

Dobra plat socialne podpore pri mladih?

1
2
»

Gama ::

Tako kot je UTK povedal, to sem jst hotu povedat ampak mi ni šlo lepo z jezika.

Če vas tok zanima, jst poslujem virtualno + izredno se šolam + zdaj grem delat prek študentskega servisa.
V mesecu maju pričakujem 2.000 - 3.000€ neto prihodkov, delal bom pa vseeno za 700€ prek študentskega servisa. Poleg tega si pa zadnja 2 leta izrednje srednje šole plačujem sam.

@Domen, kaj pa ti?

Začeti moraš z malim, da lahko narediš nekaj večjega.

@Slonic, Tako je v zakonu zapisano, kljub temu ljudje praktično ne vračajo nič, razen izjemoma.

Mehmed ::

Gama je izjavil:


Sedijo doma in kasirajo socialno podporo?.. Kupujejo igrice, drogo, alkohol, orožja, a ni to malo skregano z logiko?

Nic ni skregano.
Orozja rabis, da ti nekdo ne ukrade igric.

sandmodnigga ::

Utk je izjavil:

To v resnici postaja problem. Pa ne zarad tega drobiza od socialne, ampak ker je nekaterim res vseeno za vse, zivotarijo doma, zur, igrice, nic od nic vse skupaj, nazadnje bojo pa se penzion dobivali brez dneva sluzbe. Pa ne rect da ne delajo, ker s 600 evri ne mores druzine prezivet, ti ljudje so se dalec od kake druzine, hvala bogu, kaj sele da slucajno res kaksno napumpajo. No, sej tudi tednik mora napolnit tisto uro na teden.

1% tule. Ne delam poslov od gnilih jajc, kjer me bo delodajalec izkoriščal. Grem tu in tam kaj delat za minimalno plačilo, a zgolj iz moje dobre volje. Raje takega keša sploh ne voham.
Also, sem prijavljen na zavodu, a tam že nisem bil 2 mesca. Ne hodim na razgovore, ne hodim na predavanja, ne vlečem keša od države, sem tam za statistiko. Pa da njih nadrejenemu kdaj v lape zabijem o njihovih koruptivnostih na zavodu. Mudeli ne jokcajo, da ne hodim k njim, niti ne gnjavijo (ker je pač težko gnjavti nekomu, ki ima tvoja jaca krepko stisnjena v pest).
Sem Slovenec, delam na sebi, ne jamram.
Za sebe se postaviti pred delodajalci pa bo. Niste vi srečni, da dobite službo. Delodajalec je srečen, da dobi Vas kot dobrega delavca.

Telbanc ::

Gama je izjavil:

Tako kot je UTK povedal, to sem jst hotu povedat ampak mi ni šlo lepo z jezika.

Če vas tok zanima, jst poslujem virtualno + izredno se šolam + zdaj grem delat prek študentskega servisa.
V mesecu maju pričakujem 2.000 - 3.000EUR neto prihodkov, delal bom pa vseeno za 700EUR prek študentskega servisa. Poleg tega si pa zadnja 2 leta izrednje srednje šole plačujem sam.

@Domen, kaj pa ti?

Začeti moraš z malim, da lahko narediš nekaj večjega.

@Slonic, Tako je v zakonu zapisano, kljub temu ljudje praktično ne vračajo nič, razen izjemoma.


In kaj ti pričakuješ od državljanov, v državi, kjer za ukradene milijone se opravičiš, in dobiš družbeno koristno delo, uni iz Kranja na tehničnem pa je za 200 ojrov pokasiral 3 leta in pol. Zapora.

Sem že napisal, znanec gre v Kanado, sosedi so mi šli na Irsko, kolegica gre v Izrael, od znanca hčerka je šla v Avstralijo..........

Torej ostane ti tujina ali socijalna.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Gama ::

Sej roko na srce meni je vseeno za državni denar in proračun, ampak skrbi me to da družba kot taka nazaduje oz. stagnira.

Poglejte naprimer prostovoljce, oni delajo zastonj vi pa nebi za 650EUR delali in se NE-DOLGOČASILI doma, vsaj greš nekam imaš neko obveznost.

Mladi dans kr mislijo da bi morali kr takoj dobit dobro plačane službe, sej nekdo mora ustvarit te službe halo? Dejansko ta socialna podpora je neke vrste podtuha za mlade, ki si rečejo tako to pravite.. Kaj bom delal tam za 600EUR da se matram ko pa imam tukaj 200EUR.

Taki ki to rečejo, so navadni izkoriščevalci! Poglejte malo po forumih ali pa skupinah ko mamice z otroki pa te malo starejši na vsak način hočejo službo, pravijo da bi delali za vsak denar ampak ne najdejo.
No takim je res treba dat socialno podporo, ampak tukaj mulcim ki pravijo da nebojo delali ker imajo rajše zastonj denar v žepu? Ah..

Za mlade je vedno služba na voljo, za starejše pa ne. In mladi z svojo miselnostjo ožemajo denar ki bi ga starejši nujno potrebovali za vzdrževanje družine in plačevanje položnic, med tem ko mladi porabljajo za illegalne substance in igrice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gama ()

[D]emon ::

Nategun bo nam pridigal, ja. :)) Daj poberi se. Pa ti je ze veckrat bilo receno: Brigaj se zase.

Gama> Za mlade je vedno služba na voljo, za starejše pa ne. In mladi z svojo miselnostjo ožemajo denar ki bi ga starejši nujno potrebovali za vzdrževanje družine in plačevanje položnic, med tem ko mladi porabljajo za illegalne substance in igrice.

Potem pa mi razlozi, cemu je na zavodu toliko mladih, ki nimajo sanse priti do sluzbe ? Nakladac.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: [D]emon ()

project ::

Gama je izjavil:

Kaj je dobra plat socialne podpore pri mladih, glede na to da velik procent mladih uporablja to podporo za drogo,alkohol in igre na srečo? Kako to da je vsak upravičen do podpore za to pa ne rabi naredit nič? Poleg tega je dosti takih ki zraven dela na črno, samo za to da lahko dobi še socialno podporo iz zraka. Kako to da ne rabijo naredit nič? Npr: poslati račune od tega kaj so kupili, ali pa družbeno koristna dela?

Sedijo doma in kasirajo socialno podporo?.. Kupujejo igrice, drogo, alkohol, orožja, a ni to malo skregano z logiko? Ta denar bi se lahko namenu za odpiranje novih delovnih mest pa bi biu učinek veliko večji?

Drugo so seveda mamice z otroki, starejši ljudje, ali pa tisti ki res nimajo, ali pa so izgubili služno.. Ampak tako da kr vsak danes iz kavča kasira socialno podporo medtem ko imajo doma vedno poln hladilnik se mi zdi fucked up.

Poleg tega imajo pa še zavoranja zastonj, take vrste podpora viša procent kriminala,preprodaje in smrtnih žrtev v Sloveniji. Znižuje pa produktivnost, in državni budget. Iz dneva v dan je več takih ljudi ki ležijo doma na socialni podpori.. Če socialne podpore nebi bilo, bi se brezposelnost znižala.

Vsaj 20 ur družbeno koristnega dela bi lahko uvedli...



Gama ti si pička.
Prvo pluvi čez elito, ki je pokradla/krade toliko, da z soc. podporo ne bo nikoli niti blizu. Tako da moraš biti pravi bedak, da ne vzameš soc. podpore, če imaš to možnost.
Drugo pa, pusti mladini da uživa samo enkrat se živi.

iKst ::

Gama je izjavil:

Tako kot je UTK povedal, to sem jst hotu povedat ampak mi ni šlo lepo z jezika.

Če vas tok zanima, jst poslujem virtualno + izredno se šolam + zdaj grem delat prek študentskega servisa.
V mesecu maju pričakujem 2.000 - 3.000€ neto prihodkov, delal bom pa vseeno za 700€ prek študentskega servisa. Poleg tega si pa zadnja 2 leta izrednje srednje šole plačujem sam.

@Domen, kaj pa ti?

Začeti moraš z malim, da lahko narediš nekaj večjega.

@Slonic, Tako je v zakonu zapisano, kljub temu ljudje praktično ne vračajo nič, razen izjemoma.


Upam, da imaš tvoje virtualno poslovanje 100% legalizirano. Da ni kakšna varjanta "plačila na paypal pa dvigujemo na bankomatu z Viso".

[D]emon ::

iKst> Upam, da imaš tvoje virtualno poslovanje 100% legalizirano.

"legalizirano" priblizno takole > Investitorski partner za soliden posel.

:))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Seba22 ::

[D]emon je izjavil:

iKst> Upam, da imaš tvoje virtualno poslovanje 100% legalizirano.

"legalizirano" priblizno takole > Investitorski partner za soliden posel.

:))




Haha a on tu trolla in pametuje o socialki a tam nateguje folk.Ko sem te poste bral sem kr apetit zgubo...
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Gama ::

Sej pravim da nimam nič proti socialni podpori, ampak živcira me to da ljudje ležijo doma in igrajo igrice ali pa se drogirajo. Socialna podpora mladim je pa namenjena do pridobitve dela, ampak kaj ko noben ne išče dela.

iKst ::

Gama, daj povej no, kolk davkov plačaš od teh 2000 do 3000€ neto.

Seba22 ::

Ti si za cajtom tega tukaj v slo več ni za pričakovat si zamudil ta avtobus ko se še bile ene pametne službe ko ne izkoriščajo,že zdavnaj...A ja pa še to tisti ko ima socialno tud plača davek od tega denarja kaj ga dobi seveda to velja za tiste ko ga porabijo pametno ane
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

project ::

[D]emon je izjavil:

iKst> Upam, da imaš tvoje virtualno poslovanje 100% legalizirano.

"legalizirano" priblizno takole > Investitorski partner za soliden posel.

:))


Ne me jebat..

[D]emon ::

Je tudi po drugih forumih iskal "investitorje" :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Gama ::

Kaj ma pa veze to, to je brat pisal za 1.000€ investement in je tudi dobil.

Sigurno plačam vse zahtevane davke.

project ::

Evo, zdej imamo profil človeka, ki se pritožuje čez soc. podporo.

[D]emon ::

Seveda. Taprave si najdu farbat. :)) Pejd ti lepo spat. Bo vec koristi.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

project ::

Gama je izjavil:

Kaj ma pa veze to, to je brat pisal za 1.000€ investement in je tudi dobil.

Sigurno plačam vse zahtevane davke.


Raje si naredi novi račun, pa tega zbriši. 4Head

shadeX ::

Gama je izjavil:

Sej pravim da nimam nič proti socialni podpori, ampak živcira me to da ljudje ležijo doma in igrajo igrice ali pa se drogirajo. Socialna podpora mladim je pa namenjena do pridobitve dela, ampak kaj ko noben ne išče dela.


Dej povej najprej, kaj te je tako "rapizdlo" kar naenkrat, da si kr en dan šel odpirat temo pa rantat tukaj na forum. Nekako se mi ne zdi logično, da zaradi tega ker slučajno nimaš danes kaj delat, si se odločil mal pizdit tuki.

A si je sosed na socialki, privoščil novo grafo pa mu GTA 5 boljše dela kot tebi?

dice7 ::

Socialna se največkrat "vrača" na tak način, da ob smrti država pobere to kar bi dediči drugač podedovali. drugače pa ja, če oseba živi pri starših, katere oba hodita v službo je skrajno neumno ji dajati socialno. je pa res, da ne moreš kar generalko vse ki prejemajo socialno v isti koš vršti, ampak vsak primer posebaj obravnavat

Gama ::

shadeX je izjavil:

Gama je izjavil:

Sej pravim da nimam nič proti socialni podpori, ampak živcira me to da ljudje ležijo doma in igrajo igrice ali pa se drogirajo. Socialna podpora mladim je pa namenjena do pridobitve dela, ampak kaj ko noben ne išče dela.


Dej povej najprej, kaj te je tako "rapizdlo" kar naenkrat, da si kr en dan šel odpirat temo pa rantat tukaj na forum. Nekako se mi ne zdi logično, da zaradi tega ker slučajno nimaš danes kaj delat, si se odločil mal pizdit tuki.

A si je sosed na socialki, privoščil novo grafo pa mu GTA 5 boljše dela kot tebi?

Ne zato, ker mi gre na k.. nekdo ki sam igra igrice in črpa socijalno. Da bi pa kaj umoču alpa šou na teren kej nardit to pa ne.

Seveda zdaj govorim na splošno, da bi socialna podpora mogla bit drugače naštimana. Nikoli nisem reku da je problem denar, ampak problem je ker ni nobene produktivnosti s strani teh ljudi, nimajo delovnih navad, samo sedijo in kasirajo socialno.

Ko bo pa vojna alpa kej, se boste/jo skrili nazaj na kavč.

Sej igrice so O.K, ampak ne moreš ti zarad igric ženske sam prek tv gledat. Drugo so pa te k dajo vse za drogo, pol se pufajo, pol na trde droge..

Sam fora je, da če bi ljudje se mal spremenil bi tud ostali [mi] lahko zlahkoto delal za 1500-2000 ker bi bla večja produktivnost, več ljudi bi odpiral podjetje in ustvarjal neke innovativne ideje.

Kje ma pa poba čas mislit o nekih idejah, o nečem novem, če pa ceu dan igra igrice.

iKst ::

Gama je izjavil:

Kaj ma pa veze to, to je brat pisal za 1.000€ investement in je tudi dobil.

Sigurno plačam vse zahtevane davke.


Kako pa delaš preko študenta, če imaš registriran s.p. oz. podjetje?

PrihajaNodi ::

Telbanc je izjavil:

Gama je izjavil:

Tako kot je UTK povedal, to sem jst hotu povedat ampak mi ni šlo lepo z jezika.

Če vas tok zanima, jst poslujem virtualno + izredno se šolam + zdaj grem delat prek študentskega servisa.
V mesecu maju pričakujem 2.000 - 3.000EUR neto prihodkov, delal bom pa vseeno za 700EUR prek študentskega servisa. Poleg tega si pa zadnja 2 leta izrednje srednje šole plačujem sam.

@Domen, kaj pa ti?

Začeti moraš z malim, da lahko narediš nekaj večjega.

@Slonic, Tako je v zakonu zapisano, kljub temu ljudje praktično ne vračajo nič, razen izjemoma.


In kaj ti pričakuješ od državljanov, v državi, kjer za ukradene milijone se opravičiš, in dobiš družbeno koristno delo, uni iz Kranja na tehničnem pa je za 200 ojrov pokasiral 3 leta in pol. Zapora.

Sem že napisal, znanec gre v Kanado, sosedi so mi šli na Irsko, kolegica gre v Izrael, od znanca hčerka je šla v Avstralijo..........


This! Tudi če imaš start-up in iščeš investicije greš v tujino.
Torej ostane ti tujina ali socijalna.

project ::

Gama je izjavil:

shadeX je izjavil:

Gama je izjavil:

Sej pravim da nimam nič proti socialni podpori, ampak živcira me to da ljudje ležijo doma in igrajo igrice ali pa se drogirajo. Socialna podpora mladim je pa namenjena do pridobitve dela, ampak kaj ko noben ne išče dela.


Dej povej najprej, kaj te je tako "rapizdlo" kar naenkrat, da si kr en dan šel odpirat temo pa rantat tukaj na forum. Nekako se mi ne zdi logično, da zaradi tega ker slučajno nimaš danes kaj delat, si se odločil mal pizdit tuki.

A si je sosed na socialki, privoščil novo grafo pa mu GTA 5 boljše dela kot tebi?

Ne zato, ker mi gre na k.. nekdo ki sam igra igrice in črpa socijalno. Da bi pa kaj umoču alpa šou na teren kej nardit to pa ne.

Seveda zdaj govorim na splošno, da bi socialna podpora mogla bit drugače naštimana. Nikoli nisem reku da je problem denar, ampak problem je ker ni nobene produktivnosti s strani teh ljudi, nimajo delovnih navad, samo sedijo in kasirajo socialno.

Ko bo pa vojna alpa kej, se boste/jo skrili nazaj na kavč.

Sej igrice so O.K, ampak ne moreš ti zarad igric ženske sam prek tv gledat. Drugo so pa te k dajo vse za drogo, pol se pufajo, pol na trde droge..

Sam fora je, da če bi ljudje se mal spremenil bi tud ostali [mi] lahko zlahkoto delal za 1500-2000 ker bi bla večja produktivnost, več ljudi bi odpiral podjetje in ustvarjal neke innovativne ideje.

Kje ma pa poba čas mislit o nekih idejah, o nečem novem, če pa ceu dan igra igrice.


Kakšne ti pišeš. Pol tega sploh ni povezano z soc. podporo..

PrihajaNodi ::

Daj moderator zapri temo. Naj se iživljajo drugje.

Gama ::

iKst je izjavil:

Gama je izjavil:

Kaj ma pa veze to, to je brat pisal za 1.000€ investement in je tudi dobil.

Sigurno plačam vse zahtevane davke.


Kako pa delaš preko študenta, če imaš registriran s.p. oz. podjetje?

Prek študentske napotnice. kamor se nakaže obdavčena plača od študentskega dela.

iKst ::

A potem imaš d.o.o. v katerem nisi zaposlen in si tiste 2 do 3 jurje mesečno izplačaš kot dobiček?

[D]emon ::

Malo zabremzajte z bucami, Halloween ain't till Oct 31.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

dzinks63 ::

Daj moderator zapri temo. Naj se iživljajo drugje.


Res je, tema nima ne glave, ne repa, bluzite lahko kje drugje.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Začaran krog revščine (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20323645 (18818) bluefish
»

Socialna podpora - nisem upravicen?

Oddelek: Loža
4817609 (13413) Iatromantis
»

Socialna pomoč še vedno sramotnih 229 evrov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32569522 (60696) jype

minimalna plača ali socialna pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5113679 (12179) Gandalfar

Več podobnih tem