» »

Dobra plat socialne podpore pri mladih?

Dobra plat socialne podpore pri mladih?

«
1
2

Gama ::

Kaj je dobra plat socialne podpore pri mladih, glede na to da velik procent mladih uporablja to podporo za drogo,alkohol in igre na srečo? Kako to da je vsak upravičen do podpore za to pa ne rabi naredit nič? Poleg tega je dosti takih ki zraven dela na črno, samo za to da lahko dobi še socialno podporo iz zraka. Kako to da ne rabijo naredit nič? Npr: poslati račune od tega kaj so kupili, ali pa družbeno koristna dela?

Sedijo doma in kasirajo socialno podporo?.. Kupujejo igrice, drogo, alkohol, orožja, a ni to malo skregano z logiko? Ta denar bi se lahko namenu za odpiranje novih delovnih mest pa bi biu učinek veliko večji?

Drugo so seveda mamice z otroki, starejši ljudje, ali pa tisti ki res nimajo, ali pa so izgubili služno.. Ampak tako da kr vsak danes iz kavča kasira socialno podporo medtem ko imajo doma vedno poln hladilnik se mi zdi fucked up.

Poleg tega imajo pa še zavoranja zastonj, take vrste podpora viša procent kriminala,preprodaje in smrtnih žrtev v Sloveniji. Znižuje pa produktivnost, in državni budget. Iz dneva v dan je več takih ljudi ki ležijo doma na socialni podpori.. Če socialne podpore nebi bilo, bi se brezposelnost znižala.

Vsaj 20 ur družbeno koristnega dela bi lahko uvedli...
  • zaklenil: dzinks63 ()

[D]emon ::

Ima tale tvoj rant kaj smisla ? A si predstavljas, da vkorakas v CSD, reces "Socialno bi", ti recejo "Izvoli" in je to to ?

Ne bluzi tja nekam v tri krasne. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

elson2k ::

Socialna podpora pri mladih ima dobre plati? Not really.

Gama ::

Demon a ti si na socijalni?

Valda da je tako, sej poznam 150 kolegov okrog mene trenutno na socijalni.. No nekaj papirologije urediš pa je to to, potem je pa samo odvisno al boš 150 al 300 dobil.

šernk ::

Kaj je dobra plat socialne podpore pri mladih


pri meni je bila to da sem lahko iskal ustrezno službo. Dal sem pač prošnjo za socialno če dobim sem rekel bom iskal pol leta službo v moji smeri drugače pa vzamem eno službo za leto ali dve in potem iskat naprej.

pač z tistimi 200eur na mesec sem si že lahko kaj pomagal da sem nato v miru iskal službo.

Vsaj 20 ur družbeno koristnega dela bi lahko uvedli...

s tem se pa popolnoma strinjam, pa dal bi več kot 20 ur mesečno, vsaj 40-60, da si vsaj nekje teden dni v mesecu aktiven pa magari če urejaš makedamske ceste v lastni občini.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

elson2k ::

šernk je izjavil:

Kaj je dobra plat socialne podpore pri mladih


pri meni je bila to da sem lahko iskal ustrezno službo. Dal sem pač prošnjo za socialno če dobim sem rekel bom iskal pol leta službo v moji smeri drugače pa vzamem eno službo za leto ali dve in potem iskat naprej.

pač z tistimi 200eur na mesec sem si že lahko kaj pomagal da sem nato v miru iskal službo.



Se popravljam, to je dejansko dobra plat te pomoči, evo. Se posipam s pepelom.

Gama ::

No, sej vsakemu 200€ prav pride. Takih kot si ti je malo, naprimer da dobiš za par mesecev ker aktivno iščeš službo in potem to socijalno vrneš po obrokih ko dobiš službo. To bi bilo O.K.
VELIKO je pa tudi tistih ki delajo za minimalca, pa mesec končajo z minusom. Tistim bi tudi 200€ plusa prav prišlo.
50% mladih je pa takih ki so douga douga leta na Socijalni, brez namena iskanja službe ker živijo,jejo,serjejo doma pri starših, socialno pa porabijo za igrice,droge,alkohol itd.. Nekateri pa zraven še kradejo in preprodajajo, in ven dobijo več kot minimalca mesečno.

Če nimas denarja, se ti plača elektrika,bivanje, in priskrbi hrana! Kakšen denar neki, če pač iščeš službo se ti da renta da imaš za prevoze itd.

[D]emon ::

Gama> Demon a ti si na socijalni?

"socialni" in ne, nisem. Ker nimam niti razloga niti potrebe po tem.

Gama> Valda da je tako, sej poznam 150 kolegov okrog mene trenutno na socijalni..

Kotalis buce.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Gama ::

Demon ne kvasi kvasovke, kaj hočes povedat? Da ne more vsak do socialne? Ali da more za socialno naredit nevem kaj?

Sej je biu enkrat en kolega, ki je reku '' Ma kaj je to pizda, tok morm eni zahtev poslat pa neki kle izpolnjevat pa vsak mesec hodit gor na CSD, a so oni neumni.. Tok mam dela joj ''.. Ubistvu pa ima 30 min družbeno nekoristnega dela za net profit 230EUR + zavarovanje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gama ()

[D]emon ::

Se vidi, da nimas pojma, o cem govoris. Uveljavljanje zavarovanja se ureja z drugimi tockami Obr. 8.45 ter ni avtomatsko vezano na dodelitev socialne pomoci.

Od kje si potegnil tistih 30 minut mi tudi ni jasno, ker vec kot ocitno nimas pojma o tem s kaksno polzjo hitrostjo se birokracija v Sloveniji premika.

Da se pa druzis s takim folkom pa veliko pove o tebi.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Telbanc ::

Socialna je za to, da te kdo ne zaštiha na cesti za kos kruha. V večini primrov je nujna.

So izjeme, ampak zmeraj je tko.

Mladina brez tistih 250 ojrov, si ne zamišljam kolk bi blo fehtanja za čike pred bajto.......da naprej ne razmišljam sploh. O drugih stvareh, ki bi jih potegnilo za seboj, če bi ukinili nekaj več kot 1 milijardo evrov socialnih transferjev.....
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

black ice ::

Gama: preberi si 2. člen Ustave RS. Vse ostalo je samo rantanje nekoga, ki ima več kot očitno slab dan.

Rias Gremory ::

velik procent mladih uporablja to podporo za drogo,alkohol in igre na srečo?

Mogoče. Mogoče pa ne. Mogoče je tudi, da so vsi Slovenci lenuhi, pa vsi "čefurji" kradejo. Fajn je posploševat, manj dela pa to.


Poleg tega imajo pa še zavoranja zastonj, take vrste podpora viša procent kriminala,preprodaje in smrtnih žrtev v Sloveniji.

Take in ostale cvetke so na nivoju gostilniške debate. Na tem forumu se zahteva nek minimum (beri: argumentirana debata) tako, da daj vsaj neko podlago na kateri pišeš tole ali pa odpri svoj blog in tam "rantaj".
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Gama ::

Ma jst sem študent, valda poznam veliko ljudi za razliko od nekaterih..

Lej sicer, pa GAMERJI tudi leechajo socialno potem se pa kle neki kurčijo.. Porabite jo pa za nove skine za CSGO al kaj igrate.

Meni je to žalostno da tako propadajo/te.

K3kec ::

Gama je izjavil:

Ma jst sem študent, valda poznam veliko ljudi za razliko od nekaterih..

Lej sicer, pa GAMERJI tudi leechajo socialno potem se pa kle neki kurčijo.. Porabite jo pa za nove skine za CSGO al kaj igrate.

Meni je to žalostno da tako propadajo/te.

Molzeš davkoplačevalce in hkratu pizdiš nad socialko?

top kek :))

Klemen86 ::

Droga + alkohol + igre na srečo s tem, da maš vsega skupaj 200 evrov na mesec :D

Mislim, da boš kar trezen cel mesec :)

shadeX ::

Molzeš davkoplačevalce in hkratu pizdiš nad socialko?


Jap, ta je kar močna. Mogoče je pa tudi eden izmed tistih študentov, ki imajo zrihtano službo po koncu študija, pri očku na firmi.

:)

Gama ::

Jst bom radevolje svojmu sinu dal službo v moji firmi, jst te sreče nisem imel.

Rias Gremory ::

Ne vem kako misliš z takim odnosom kaj doseči? Prideš sem in začneš nabijat v tri krasne?
Jaz imam tudi "kolega", ki je na socialni in med drugim tudi kupuje travo redno. Povem mu, da mu lahko pomagam če kaj rabu pa magari, če bi se rad kaj naučil. Če samo misli na zadevanje itd. je to njegov problem.
Ti se nehaj obremenjevati z problemi drugih ljudi, poglej kaj lahko ti narediš bolje oz. če kritiziraš, te prosim, da kritiziraš konstruktivno.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

[D]emon ::

Gama> Ma jst sem študent, valda poznam veliko ljudi za razliko od nekaterih..

Obcasni zadetki, ki jih srecujes na Metelkovi ne stejejo za kolege.

Gama> Meni je to žalostno da tako propadajo/te.

Idi delat, pa skrbi zase. Tuji problemi so tocno to. Tuji. Ce pa nisi zmozen debate na nivoju, visjem od tistega v ostariji, pa rajsi pojdi na kak drug forum ali odpri blog.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Gama ::

Dokler jst plačujem tvojo socialno, lahko govorim kar hočem.

shadeX ::

roflmao, a se je vikend mal prezgodaj začel ta teden, huh?

PrihajaNodi ::

Gama je izjavil:

Dokler jst plačujem tvojo socialno, lahko govorim kar hočem.



Dej ne serji. Tudi javni sektor plačuješ kjer je ljudi 150.000 preveč. Poleg tega pa mi povej kje in koliko podjetij se je v sloveniji od leta 2000 na novo odprlo in koliko jih je propadlo.

Jasno da so na zavodu, večina pa ne po svoji želji pač pa zaradi situacije v kateri smo.

Bo treba malce popucat svinjarijo v zgornjem nadstropju.

Gama ::

Govorim izključno o mladih.

Mulci od 18-23 let recimo.. Dans je dobil socialno podporo, ura je 20:00 on se na slo-tech krega z mano. Zato ker ja ta denar porabu za nakup nove Grafične gaming 2GB nevem kaj še use, med tem ko jst uporabljam navadno 1 GB.

Ja, javni sektor plačujem, ampak ta javni sektor dela 8 ur na dan in vsaj nekaj malega naredi.. In se ne drogira ali igra igrice po cel dan.

Telbanc ::

Gama je izjavil:

Dokler jst plačujem tvojo socialno, lahko govorim kar hočem.


Vsi plačujemo za socijalno. Skoz davke, trošarine, in ostale pizdarije. Sicer te lah jutr kej doleti, pa bomo vsi plačevali, da ti bojo vsake par ur do smrti tišali kahlo pod rit.

Tko je v življenju, zato bolje ne naslajat se nad tistimi, ki dobijo tistih bogih 200 ojrov. Sem bil zadnjič slučajno pri enem takem, da bi človek zajokal, živi v 300 let stari bajti zraven hoste, bajta se dobesedno podira...

Mladim je treba dat službe ali pa socijalno. Služb pač ni.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

PrihajaNodi ::

Gama je izjavil:

Govorim izključno o mladih.

Mulci od 18-23 let recimo.. Dans je dobil socialno podporo, ura je 20:00 on se na slo-tech krega z mano. Zato ker ja ta denar porabu za nakup nove Grafične gaming 2GB nevem kaj še use, med tem ko jst uporabljam navadno 1 GB.

Ja, javni sektor plačujem, ampak ta javni sektor dela 8 ur na dan in vsaj nekaj malega naredi.. In se ne drogira ali igra igrice po cel dan.



Dej se umiri že. To ni socialna pomoč to je posojilo države. 1 leto jo sicer prejemaš, potem pa se začne nabirati. Nepremičnine ima še sedaj napisae na starce potem pa pride plomba države, kjer se onemogoči prodaja oziroma je prodaja možna pod pogojem da se poplača država. Jasno da bo kupil grafično, bil na FB, kadil etc. Zakaj? Ker si stanovanja ne bo nikoli mogel privoščiti vsaj v državi tej. Pri plači 600 ojrov, kolikor je povprčje pa niti najem ni možen (pustimo IT jevce in tiste v JS) Sedaj pa odgovori na prejšne vprašanje sicer pa utihni in pojdi nekam, kjer boš dejansko koristen.

Zgodovina sprememb…

[D]emon ::

Gama> Dokler jst plačujem tvojo socialno, lahko govorim kar hočem.

A si, poleg tega, da si zabit ko stena, tudi funkcionalno nepismen ? Pri svojih 30+ letih in rednih dohodkih pac nisem na socialni. V bistvu *jaz* *tebi* placujem da budaliras. Ce si pa ti tako zabit, da tega stavka ne razumes, ti pa priporocam, da se vrnes nazaj v osnovno solo, da ti vtupijo vsaj malo bralnega razumevanja v betico.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

PrihajaNodi ::

[D]emon je izjavil:

Gama> Dokler jst plačujem tvojo socialno, lahko govorim kar hočem.

A si, poleg tega, da si zabit ko stena, tudi funkcionalno nepismen ? Pri svojih 30+ letih in rednih dohodkih pac nisem na socialni. V bistvu *jaz* *tebi* placujem da budaliras. Ce si pa ti tako zabit, da tega stavka ne razumes, ti pa priporocam, da se vrnes nazaj v osnovno solo, da ti vtupijo vsaj malo bralnega razumevanja v betico.



On niti ne ve kaj plačuje. Pizdi se čez reveže in smeti forum namesto da bi dal kakšne konkretne odgovore, številike raje in bolje zliva gnojnico na tiste ki dobijo posojilo super, duper 200 EUR/mesec.

[D]emon ::

Tipicen zafrustrirani slovencelj torej. :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

šernk ::

Mladim je treba dat službe ali pa socijalno. Služb pač ni.


to bi se lahko z razbremenitvijo gospodarstva in vračanja predvsem denarja vanj precej hitro uredilo. dokler ti pa 70% od plače gre državi, 30% pa nazaj v gospodarstvo bo pa folk na socialni.

(70% ni izmišljen podatek, sem kar prišel do njega z izračunom: plača recimo 1500eur, dobiš ven cca 1000eur (strošek delodajalca zate je tu nekje okoli 1700eur če se ne motim). od tega gre pri vsakem nakupu 22% praktično v davek imaš 800eur za gospodarstvo, 100eur na mesec daš še za bencin (80% gre državi) ostane: 20eur si dal gospodarstvu in imaš še 700eur na voljo. Skratka od 1700eur kar staneš delodajalca če ima srečo bo delodajalec dobil nazaj lahko 700eur, ostalih 1000eur požre vse država, če imaš pa še otroke te pa še tam dejansko država dodatno oskubi)

no pa sploh ni problem v tem da služb ni, temveč v tem da se večini ne ljubi delat za 400eur, če dobijo 200eur od države tako ali tako.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

PrihajaNodi ::

[D]emon je izjavil:

Tipicen zafrustrirani slovencelj torej. :))



Žalostno je to, da mladina nima niti za alhohol več in travo, pač je ceneje če se naroči tabletke iz Kitajske in Indije, kjer ti sintetika pusti dolgotrajne posledice. Kaj pa mu preostane, oba starca na cesti ali na zavodu...in potem pride nek bedak sem in soli pamet naj gredo delat javna dela, vmes se pa 200.000 ljudi pase v javnem sektorju.

no pa sploh ni problem v tem da služb ni, temveč v tem da se večini ne ljubi delat za 400eur, če dobijo 200eur od države tako ali tako.



Zakaj bi delal za 400 EUR po 200 ur? Bi ti? Še posebno če ima doma nepremičnono. Sicer pa 400 EUR ok, ne rečem vajeništvo, štipendija, reference, življenje s 400 EUR pa verjetno ni življenje. Je pa jasno da se nezaposlenost znižuje na račun odseljevanja., kar je edina logična posledica in ne zaradi odpiranja novih podjetij.

p.s. če bi bilo tako super kot piše OP. bi begunci bežali v Sloveniji in imeli željo biti tu, tako pa vemo kako je.

Zgodovina sprememb…

[D]emon ::

šernk> no pa sploh ni problem v tem da služb ni, temveč v tem da se večini ne ljubi delat za 400eur

Buce prodajas tako na dolgo in siroko, da bi lahko postal branjevka.

https://www.uradni-list.si/1/content?id...


4. člen

(višina minimalne plače)

Minimalna plača za delo opravljeno od prvega dne naslednjega meseca po uveljavitvi tega zakona je 734,15 eurov.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Gama ::

Kako to mislis 400€? Sej minimalna plača je večja, 400€ je bila dolgo dolgo nazaj. Kljub temu da je minimalec večji pa mladi še vedno nočejo delat za ta denar.

Kdor noče delat za 600-700€, tudi večjega ni vreden.
Potem pa bodi na socijalni, ampak da me neboš čez 10 let na prešercu fehtal za euro,dva.

Pa ne mi govort da je socialno treba vračat, ne nekaj na pamet govorit.. Sploh veš kako je v praksi?
Sploh ljudje ne vračajo socialno, tisti ki pa imajo res konkretno premoženje se pa lahko temu izognejo.


http://www.zurnal24.si/kako-prelisiciti...

sandmodnigga ::

Gama je izjavil:

Demon a ti si na socijalni?

Valda da je tako, sej poznam 150 kolegov okrog mene trenutno na socijalni.. No nekaj papirologije urediš pa je to to, potem je pa samo odvisno al boš 150 al 300 dobil.

Povej mi, s kom se ne družiš, in poveš mi, kdo si.

Gama ::

Ja blokovsko naselje? Sej vi nemorte vedet kaj to blokovsko naselj sploh je, najlažje je nekje v višavju v bajti od praprapradedka nabijat igrice, med tem ko se fasada lušči ti uporabljas razer slušalke in plačujes za premiume in cheste, al kaj mate puške tam.

PrihajaNodi ::

Gama je izjavil:

Ja blokovsko naselje? Sej vi nemorte vedet kaj to blokovsko naselj sploh je, najlažje je nekje v višavju v bajti od praprapradedka nabijat igrice, med tem ko se fasada lušči ti uporabljas razer slušalke in plačujes za premiume in cheste, al kaj mate puške tam.



Daj raje se brigaj zase. Malce poglej kakšne kolektivne pogodbe ti dajejo. Za 600, 700 ur se v Sloveniji naredi krepko preko zakonsko določenih ur, sploh tam kjer je največ zaposlenih recimo trgovin, varovanje, prevozništvo. Tako da stfu.

shadeX ::

Kdor noče delat za 600-700€, tudi večjega ni vreden.


S tem denarjem, si v lajfu ne boš ustvaril ničesar. Ne družine, kaj šele kupil oz. najel stanovanje. Če res odkrito povem res ne poznam nobenega, z minimalcem in bi lahk mel svoje stanovanje + družino. Če že majo kaj od tega, še vedno dobijo kakšno subvencijo, ali pa pomoč staršev, ali pa dodatno delo (na črno). Noben pa na pošten način ne more sfolgat vsega s tem dnarjem. Nikoli , nikdar.

[D]emon ::

Gama> Kdor noče delat za 600-700€, tudi večjega ni vreden.
Gama> Potem pa bodi na socijalni, ampak da me neboš čez 10 let na prešercu fehtal za euro,dva.

Ti si res cvet inteligence. Nisem vedel, da ste na zaprtem oddelku dobili dostop do interneta.

Ti predlagam, da poskusis sfolgat druzino s takimi dohodki. Potem te bomo pa poslusali, junaka.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Telbanc ::

"Kaj vse je treba vrniti?

"Denarna socialna pomoč. Štejejo vse njene oblike, torej redna, trajna in izredna pomoč ter varstveni dodatek"

Izredna pomoč se po novi zakonodaji ne vrača.

Drgač čuden članek, piše to kar vsi vedo. Da se dokler ni plombe razpolaga prosto z premoženjem.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

razerznak ::

1 leto je zastonj sociala , ostalo se vrača,
vesoljec nacist fojb
#trump2016
ups https://www.rt.com/usa/339768-us-marines-aircraft-aging/

iKst ::

Kaj je dobra plat socialne podpore pri mladih, glede na to da velik procent mladih uporablja to podporo za drogo,alkohol in igre na srečo?


In kako naj si sicer mladi privoščijo drogo in alkohol? Če hodiš na šiht se tako ali tako ne morš skos zadevat in pit. Če imaš pa čas, pa rabiš nekaj denarja za to, a ne? WTF.

šernk ::

4. člen

(višina minimalne plače)

Minimalna plača za delo opravljeno od prvega dne naslednjega meseca po uveljavitvi tega zakona je 734,15 eurov.

seveda...bruto in prideš na neto cca 520 al neki takega.

potem pa prištej da rabiš še prevoz na delo (avto), kar če si na socialni ne rabiš, rabiš plačevati še dodatno zdravstveno zavarovanje in prideš na 400eur na mesec, proti cca 250eur socialne pomoči na mesec + marsikaj drugega dobiš še zastonj.

na eni strani imaš nekoga ki bo za 250eur doma sedel in dobival še hrano od rdečega križa,
na drugi strani pa nekoga ki bo 10 ur na dan od doma za 400eur in bo moral še vso hrano kupit sam. pa še izredno socialno pomoč lahko dobiš 1-2x letno če se ne motim. logično da se polovici folka ne ljubi jebat ker bodo čez 40 let še vedno na nič.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

PrihajaNodi ::

Telbanc je izjavil:

"Kaj vse je treba vrniti?

"Denarna socialna pomoč. Štejejo vse njene oblike, torej redna, trajna in izredna pomoč ter varstveni dodatek"

Izredna pomoč se po novi zakonodaji ne vrača.



Izredna se ne vrača a to je IZREDNA! Za izredno nosiš račune ala hrana, obleke in na podlagi tega ti jo odobrijo.



Vse se bo vračalo, tako da nehaj že gnjavit. Podji delat kot varnostnik ali avtoprevoznik ali trgovka za 600, 700 EUR, pa potem tu opiši osebne izkušnje.

Gama ::

Socialna pomoč se v praski ne vrača. Teoretično je pa možno da bojo dediči bili prisiljeni vračati socialne prejemke od preminulega.

@ShadeX - A potem je bolje da si kar na socialni? Pa ni 750€ malo več kot 200€?

Fora je v tem, da ti moraš začet z malih da lahko potem napreduješ na boljše položaje in boljše službe, ker dans te itak vprašajo po izkušnjah, in lepo rečes delal sem tam 5 mesecev za 500€ pa tam 1 leto za 800€, pa na črno sem delal 2 meseca, pa tam za 500€..
In potem te lažje zaposlijo za redno nekje za 1.500€ plače.



Aja?? Potem pa naslednjič ko greš v trgovino po kruh, reč uni prodajalki a si ti mal neumna, zakaj delaš za tako mali denar rajše bodi doma kot jst..

Ja kdo ti bo pa potem kruh prodajal?

Primitivci... Če bi vsi tako razmišljali kot nekateri tukaj bi sistem propadel veliko prej kot dejansko bo.

iKst ::

Ja kdo ti bo pa potem kruh prodajal?


Kruhomat 2000, sorodnik od self checkouta, ki ti pokasira.

PrihajaNodi ::

@ShadeX - A potem je bolje da si kar na socialni? Pa ni 750EUR malo več kot 200EUR?


Ti je zgoraj že nekdo lepo napisal, da ne ločiš med bruto in neto. Na koncu bo še vedno nula. Tako da ja, sociala je boljša kot pa da te nekdo je.. za 200 ur+ na mesc.

Fora je v tem, da ti moraš začet z malih da lahko potem napreduješ na boljše položaje in boljše službe, ker dans te itak vprašajo po izkušnjah, in lepo rečes delal sem tam 5 mesecev za 500EUR pa tam 1 leto za 800EUR, pa na črno sem delal 2 meseca, pa tam za 500EUR..
In potem te lažje zaposlijo za redno nekje za 1.500EUR plače.


Pa daj kje ti živiš? V jami? Ali delaš v javnem sektorju?

Zgodovina sprememb…

Utk ::

To v resnici postaja problem. Pa ne zarad tega drobiza od socialne, ampak ker je nekaterim res vseeno za vse, zivotarijo doma, zur, igrice, nic od nic vse skupaj, nazadnje bojo pa se penzion dobivali brez dneva sluzbe. Pa ne rect da ne delajo, ker s 600 evri ne mores druzine prezivet, ti ljudje so se dalec od kake druzine, hvala bogu, kaj sele da slucajno res kaksno napumpajo. No, sej tudi tednik mora napolnit tisto uro na teden.

[D]emon ::

Gama> in lepo rečes delal sem tam 5 mesecev za 500€ pa tam 1 leto za 800€, pa na črno sem delal 2 meseca, pa tam za 500€..
In potem te lažje zaposlijo za redno nekje za 1.500€ plače.

Na kaksnih drogah si ti ? Budaliras na veliko. Ali pa v zivljenju nisi bil niti na enem razgovoru za sluzbo, zivis pa v Hotelu Mama. Najverjetneje pa oboje.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

PrihajaNodi ::

a ne rect da ne delajo, ker s 600 evri ne mores druzine prezivet, ti ljudje so se dalec od kake druzine, hvala bogu,


Pač tujina. Vi v Sloveniji pa vzdržujte socialni mir in javni sektor. Tist ko ma dnar pa že sedaj hodi na operacije v tujino.

in lepo rečes delal sem tam 5 mesecev za 500EUR pa tam 1 leto za 800EUR, pa na črno sem delal 2 meseca, pa tam za 500EUR..
In potem te lažje zaposlijo za redno nekje za 1.500EUR plače.


lol, give ma a break:)) Šele sedaj dosledno prebral.

Zgodovina sprememb…

Telbanc ::

PrihajaNodi je izjavil:

Telbanc je izjavil:

"Kaj vse je treba vrniti?

"Denarna socialna pomoč. Štejejo vse njene oblike, torej redna, trajna in izredna pomoč ter varstveni dodatek"

Izredna pomoč se po novi zakonodaji ne vrača.



Izredna se ne vrača a to je IZREDNA! Za izredno nosiš račune ala hrana, obleke in na podlagi tega ti jo odobrijo.



Vse se bo vračalo, tako da nehaj že gnjavit. Podji delat kot varnostnik ali avtoprevoznik ali trgovka za 600, 700 EUR, pa potem tu opiši osebne izkušnje.



Ja no, nisem na socijalni. Kolegu pa rihtam te zadeve pa sem na tekočem.

"Phttp://www.informiran.si/portal.aspx?co... tako dedičem ni potrebno vračati izredne socialne pomoči. "

Torej izredne pomoči se ne vrača, prav tako se odbije 12 mesecev najvišjih "rednih" pomoči, od ostalega se vrne 2/3 kar se mi zdi kar sprejemljivo.

Če se bo uvedel UTD se bo recimo vse brisalo.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Začaran krog revščine (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20323646 (18819) bluefish
»

Socialna podpora - nisem upravicen?

Oddelek: Loža
4817609 (13413) Iatromantis
»

Socialna pomoč še vedno sramotnih 229 evrov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32569527 (60701) jype

minimalna plača ali socialna pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5113679 (12179) Gandalfar

Več podobnih tem