» »

Anonimni heker prevzel odgovornost za vdor v Hacking Team in ga opisal

1
2
»

Markoff ::

johnnyyy je izjavil:

prowb je izjavil:

Kaj bi kompliciral? Na banki celje imajo hude probleme sedaj ko jih je prevzela A banka, predvsem, ker imajo nove programe in vsaj trojno količino gesel... Kje so ta gesla? Vsaka blagajničarka jih ima zapisana v svoji beležkici, za katero se je glasno pohvalila, da jo ima vedno s seboj!

Nekaj podobnega sem doživel na NLB pri zaprtju računa. Zaposlena odpre zvezek, prepiše geslo in ugotovi da ni pravo, potem poiskuša z drugim, ki tudi ni pravo. Na koncu si zaklene račun. Kliče na podporo, se noben ne javi, kliče še enkrat, ne zna povedat tipu v podpori, katero geslo ji dela težave. No rezultat je bil, da v eni uri nisem mogel zapreti računa.

Look at the bright side. 1 uro investicije in nikoli več ti ne bo treba delati z NLB. Ever again.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Mr.B ::

Markoff je izjavil:

Mr.B je izjavil:

[D]emon je izjavil:

50 neuspelih poskusov je ... well, a few too many. :)) Vsak spodoben sistem te bo zaklenil ven po treh, morda petih. No, Apple pa po desetih. :))


Seveda, zamenjaš geslo na desktop sistemu, potem imaš pa tablico, telefon, pa še kakšno elektronsko napravo, ki ima shranjeno tvoje geslo. Že vidim to veselje :-) Cel dopoldan porabiš za support klice, ko prosiš za odklep gesla. Če tvoje geslo ravno ni password, good, je verjetno no kaj že. Izračunaj.

Kolega, mi pa nismo videli veliko nastavitev gesel v slovenskih zasebnih ali javnih organizacijah, kajneda? Ker sicer ne bi brcali v temo.

Jaz sem jih. A LOT. Brcaš v temo. Redki so, kjer sistem sploh ne zaklepa računov po n neuspešnih poizkusih. Večina je ali na default nastavitvah (24, če se prav spomnim) ali na 3-10 neuspešnih poizkusov.

Phantomeye je izjavil:

[D]emon je izjavil:

Shranjevanje gesel je najvecja bedarija, ki jo lahko storis.


odvisno KAKO jih shraniš.


True. Še bolje je uporaba SSO in kombinacije what-you-have (pametna kartica / RSA ključek / biometrija) + what-you-know (PIN / geslo + periodična menjava le-tega). Če si ne moreš zapomniti ENEGA gesla, si verjetno glavni kandidat za odpoved delovnega razmerja.


Vsaj pred petimi leti doktor ni hotel vpisovati gesla v racunalnik...kaj mi bos pa ti tezil... Verjetnodanes stanje ni nic rugacno... zato pa imate stanje v Sloveniji kot je.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

SeMiNeSanja ::

Lihkar bral, kako so Narodno Banko Bangladeša olajšali za $80M.

Po domače povedano Nemreš Belivit!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sova (morda) ni le razmišljala o nakupu Hacking Teamovega trojanca (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
6549954 (18701) matijadmin
»

Hacking Team in Boeing razmišljala o okužbah prek brezpilotnega letalnika

Oddelek: Novice / Zasebnost
167662 (5211) Glugy
»

Vdor v Hacking Team v divjino ponesel neznane ranljivosti

Oddelek: Novice / Varnost
158058 (3796) noraguta
»

Tudi slovenska policija razmišljala o nakupu Hacking Teamovega trojanca (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
10241696 (36112) matijadmin
»

Hekerje so heknili

Oddelek: Informacijska varnost
51625 (1286) greatdrakon

Več podobnih tem