» »

Menjava ogledala

Menjava ogledala

Domobrancek ::

Pozdravljeni,

Pred kraktim sem se peljal v Ljubljano, ko mi je kar naenkrat odletelo steklo ogledala na voznikovi strani. Zanima me, ali je kaj na kar moram paziti pri nakupu novega stekla in kako težko je zamenjati steklo? Bi to znal narediti vsak mehanik al je stvar bolj zahtevna? Bi bilo tole steklo primerno ?

http://www.avtomotive.si/Ogledala/Stekl...

Hvala Lp

Heavy ::

Ni komplicirano, poglej na youtube, tam so gotovi kakšni vodiči.

Pa večina avtov ima samo za nataknit ogledalo gor. Pritisneš notri na luknje in ogledalo bi se moralo vsesti. Par minutk dela če zadaneš luknje v prvo.

Če te je strah pa lahko tudi do mehanika pelješ, ampak ga pošlji nekam če bo zahteval več kot pločevinko piva :))
#TeamFelix

Domobrancek ::

Probal bom kar sam zamenjati, če mi ne uspe ga bom pa zapeljal do znanca, ki ima popoldanski fuš :)). Je ogledalo katerega sem linkal primerno? Pa če ima kdo mogoče kakšno stran na kateri bi dobil ceneje se priporočam :) Avto je opel corsa c 2004.

Heavy ::

Skoraj zagotovo gre gor, ceneje pa bi bolj težko šlo (razen če ne naročiš iz kitajske reprodukcije, pa potem preklinjaš zakaj ne gre gor :) ).
#TeamFelix

ToniT ::

Je kar zahtevno delo, ker ima ogrevanje... Če imaš kakega strokovnjaka, naj on to naredi.

Domobrancek ::

Mislim, da niso imeli ogrevanja. Kako se to pogledal ?

solatjek ::

Če gresta na steklo dve žici, potem je ogrevano, sicer pa ni. Ampak če bi ogrevano steklo padlo dol, bi verjetno na žicah obviselo, takrat ga ne bi izgubil, tako da najverjetneje ni ogrevano.

Domobrancek ::

Ni ogrevano. Ni videti nobenih žic.

Heavy ::

ToniT je izjavil:

Je kar zahtevno delo, ker ima ogrevanje... Če imaš kakega strokovnjaka, naj on to naredi.



Ne vem za kakšen avto govoriš, ampak na vag-ih imajo ogrevana stekla zgolj dve žici, katere sta povezani na ogledalo z dvema konektorjema - katera odklopiš in priklopiš z kombinirkami. Enostavna reč.
#TeamFelix

Domobrancek ::

Opel corsa c je avto. Pa skoraj preprican sem, da nima ogrevanih ogledal.

ToniT ::

Sam imam Astro in sem imel kar probleme, ker ima ogledalo zatiče, ki niso nikakor hoteli v plastiko in sem moral vse razšraufati, potem pa sem imel probleme z dolžino žice za ogrevanje. Časovno zelo potratno delo, ker nisem imel izkušenj....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grelne žičke za zadnjem steklu

Oddelek: Na cesti
264147 (3380) krneki0001
»

Motoren-Klemmbrett

Oddelek: Loža
91577 (1320) A. Smith

Cene rezervnih delov vozil gredo v nebo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7211142 (9634) Gandalfar
»

Evropski avto leta 2007

Oddelek: Loža
373159 (1914) Dr_M
»

Avto in "sporen" zadnji brisalec (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
576612 (5540) PROTOTIP

Več podobnih tem