» »

Modri zaslon smrti v Windows 10 bo dobil QR-kode

Modri zaslon smrti v Windows 10 bo dobil QR-kode

Microsoft - Modri zasloni smrti, ki jih Windows izriše ob ustavitvi delovanja zaradi težje napake, so od kriptičnih besedil v prvih verzijah Windows do današnjih skorajda opravičil s žalostnimi smeškoti prikazali lep napredek. V novi verziji Windows 10 pa bodo dodali QR-kode, kaže trenutna predogledna verzija (build 14316).

Niso namreč vsi modri zasloni enaki, zato je koristno vedeti, kaj točno nam računalnik sporoča, da je šlo narobe. Zato nova verzija Windows 10 poleg opisnega imena vsebuje tudi QR-kodo, ki jo lahko fotografiramo s telefonom in oddeskamo na spletno stran s podrobnejšimi informacijami. Za zdaj je funkcionalnost še v povojih, tako da vsi modri zasloni vodijo do iste spletne strani, a v končni verziji poleti pričakujemo, da bodo kode različne glede na razlog za moder zaslon.

Resnici na ljubo je treba priznati, da QR-kode ne bodo prinesle nobene dodatne informacije, do katere že sedaj ne bi imeli dostopa. Razlika bo le v praktičnosti, saj se ljudem po navadi ni dalo zapisovati kode napake in na internetu preverjati razlogov. QR-koda bo to poenostavila, saj bo zadoščala le ena fotografija.

Ob tem velja budno spremljati, kako bodo na novost reagirali pisci zlonamerne programske opreme. Ti so ravnokar dobili odličen vektor za napad, saj morajo zgolj prikazati lažen modri zaslon s QR-kodo, ki vodi na okuženo spletno stran, in ljudje jo bodo na telefonih množično obiskovali.

23 komentarjev

magha ::

Prvih 10 srečnežev, kateri boste poklicali, dobite dekriptiranje datotek z 10% popustom.

Ostali se pa hebite... Nimamo časa za vas :).

Evolve ::

zbiraj 10 različnih qr kod in greš v koš za žrebanje za licenčne windows 95!

Izi ::

Hmm, zgleda da se staram. Jaz imam ob PC-ju še vedno listke in svinčnik :D in se mi zdi veliko lažje si zapisati kodo napake, kot pa slikati ekran in preko telefona pošiljati sliko na internet.

Mare2 ::

Saj je lažje. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

amacar ::

Slikati s telefonom, kjer te vrže na direkt link je težje kot kodo prepisati najprej na papir, nato pa v browser? Potem delaš nekaj narobe.

Mare2 ::

amacar je izjavil:

Slikati s telefonom, kjer te vrže na direkt link je težje kot kodo prepisati najprej na papir, nato pa v browser? Potem delaš nekaj narobe.


Amacar, meni se še ni prikazala taka stran. Izi-ju sem dal moralno podporo. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

klinker ::

Izi je izjavil:

Hmm, zgleda da se staram. Jaz imam ob PC-ju še vedno listke in svinčnik :D in se mi zdi veliko lažje si zapisati kodo napake, kot pa slikati ekran in preko telefona pošiljati sliko na internet.


Imam obcutek da se nisi poskusu QR kod uporabljat

tsatthoggua ::

Se ze pojavljajo ideje :)

Link

magha ::

antiQRware se že izdeluje;)

Bistri007 ::

Koliko časa pa je viden ta zaslon? Kaj ni samo kratek čas, potem se pa računalnik sam resetira? In nimaš ravno veliko časa za prepisovanje. Že da poiščem QR aplikacijo na telefonu traja...
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

mar_tin ::

Odvisno od nastavitve. Lahko ostane dokler se racunalnik ne ugasne, ali pa se racunalnik takoj ponovno zazene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mar_tin ()

elson2k ::

Zaenkrat še nisem doživel modrega zaslona smrti na 10-ki. Ko ga pa bom, bi želel da je kakšne druge barve (kot se je to nekoč dalo uredit še na NT-jih). Že iščem.... :D

dexterboy ::

Khm.... zaslon smrti, ki hkrati prikaže QR kodo?
Ah seveda:
It's not a bug, it's a feature!
:))
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Phantomeye ::

amacar je izjavil:

Slikati s telefonom, kjer te vrže na direkt link je težje kot kodo prepisati najprej na papir, nato pa v browser? Potem delaš nekaj narobe.


kater browser?

I mean, razlogov za blue screen je milijon ... eden od teh tudi ta, da se ti poruši preden sploh prideš nazaj v windowse. Valda boš pogledal na telefon, če nimaš dveh računalnikov...

amacar ::

Kot da je vazno kater browser? Point je da mores prepisovati 2x.

Phantomeye ::

amacar je izjavil:

Kot da je vazno kater browser? Point je da mores prepisovati 2x.


hocem ti povedat, da če nimaš dveh računalnikov, boš težko preveril napako, razen s telefonom. Zato QR kode.

Sicer so pa kode itak dodatek, tako, če rajši prepisuješ, pač prepisuješ.

Ampak, z vidika varnosti pa ni to najboljša ideja. Hec v QR kodah je, da ko jo ljudje vidijo, jo hočejo slikat, brez da bi se vprašal, kaj se skriva za njo.

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Koncno se bo tole spremenilo!

http://picturesofpeoplescanningqrcodes....

;>

bbf ::

kot da dozdaj nismo slikali texta BSOD. Včasih je blo treba clo filmček snemat, da si ujel tisto sekundo, preden je reset usekal.

eee ::

Zadnji stavek mi je lepo koristil. Hvala. lol

GeRo ::

bbf je izjavil:

kot da dozdaj nismo slikali texta BSOD. Včasih je blo treba clo filmček snemat, da si ujel tisto sekundo, preden je reset usekal.


A ni bilo lažje F8 stisnit (če so že bili Windowsi mimo nastavljeni) in kliknit da se naj ne resetira ob BSOD??!!

Ahim ::

elson2k je izjavil:

Zaenkrat še nisem doživel modrega zaslona smrti na 10-ki. Ko ga pa bom, bi želel da je kakšne druge barve (kot se je to nekoč dalo uredit še na NT-jih). Že iščem.... :D


Jaz sem ga ze med instalacijom neskoncen BSOD loop ... W10 ne mara Athlona X2 z 2 GB RAMa, ceprav naj bi bil podprt. Oh well.

Invictus ::

Ahim je izjavil:


Jaz sem ga ze med instalacijom neskoncen BSOD loop ... W10 ne mara Athlona X2 z 2 GB RAMa, ceprav naj bi bil podprt. Oh well.

Očitno Win10 nima nekrofilskih nagnenj ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Jst ::

Končno! Upam pa tudi, napake ne bodo tako splošne. Kaj ti pomeni Memory Management Exception, potem se ti pa računalnik več ne zažene. Moj primer lani, ki pa ni imel nobene veze z spominom, ampak z SATA portom.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Modri zaslon smrti dobil zelenega brata

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
2913305 (10668) [D]emon
»

Modri zaslon smrti v Windows 10 bo dobil QR-kode

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
2310634 (8587) Jst
»

Windows 8.1 RT umaknjen zaradi težav, že popravljen (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11742662 (38716) Looooooka
»

Kamnik dobil turistične table s kodo QR (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6423957 (21500) uros_m
»

XPji zahtevajo aktivacijo, vendar ne bi smeli.

Oddelek: Pomoč in nasveti
171643 (1369) Microsoft

Več podobnih tem