» »

smartphone, domači internet

smartphone, domači internet

zero_max ::

Živjo, nameravam nabaviti smartphone starejši osebi, ki ima prednaročniški paket (tj. 2x na mesec nabavi neko kartico za 5 eur in to pokuri za pogovre itd.). V hiši, kjer živi je urejen internet (brezžični).
Zanima me, če bi imela ta oseba smartphone, bi dostopala na internet zastonj in bi prenos podatkov bil neomejen ali bi prenos podatkov določala količina denarja, ki ga je naložila na telefon (prek prej omenjenih kartic, ki jih kupuje 2x na mesec).

Hvala za odgovor!

hojnikb ::

ce bo na wifi, bo neomejeno, ce pa na 3g pa odvisno od zakupljenih enot oz operaterja.
#brezpodpisa

radmannsdorf ::

zero_max, v tem primeru onemogočiš mobilne podatke v nastavitvah telefona, da je dobroimetje s kartice samo za pogovore.
wifi pa dela normalno za internet na telefonu in je zastonj.

hojnikb ::

če gre za starejšo osebo, se je smiselno vprašat, če je smartphone sploh prava izbira.
#brezpodpisa

zero_max ::

Super! Pol ostane isti 'ritem', 10 eur za klice pre mobitela/mesec in ista cena (navadnega) interneta. Internet prek smartphone-a bo za na hitro čekirati FB in email.


@hojnikb: 65 let...uporablja Linux Mint, FB, internet (kuharski recepti, novice), email, skype. Oseba si je sama želela smartphone, ker ji je poleti preveč vroče zraven računalnika. :D


Hvala še enkrat!

amacar ::

Pa namesto da kupuje prednaročniške kartice, si naj zrihta kak cenejši paket, recimo pri bobu, sparmobil itd...

hojnikb ::

4e (oz 6e če ni naročnik telemach storite) paket pr telemachu bo čist ok izbira
#brezpodpisa

zero_max ::

Še ena zadeva...kdo od operaterjev ima najboljšo pokritost signala za mobilni internet v Sloveniji...tu mislim na dostop do interneta prek smartphona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zero_max ()

radmannsdorf ::

pravijo da mobitel, jaz sem zadnje 10 let imel simobil oz. bob, zadnje pol leta pa telemach. z nobenim pa ni bilo problemov(gorenjska). mal sosede povprašaj če ma kdo probleme ;)

zero_max ::

Kakšna pa je hitrost prenosa podatkov? Max, povprečna,... so kakšne težave? Telekom, Telemach, itd.

Mika me ena zadeva...recimo takole:
- smartphone naštimaš/uporabljaš kot router oz. wifi modem in prek le-tega dostopam na internet (npr. z uporabo laptopa)
- izberem paket za telefon, ki vsebuje neomejeno količina podatkov oz. neomejeni internet

1.Je izvedeljivo?
2.Katere so/bi bile pomankljivosti?
3. Je možno na en smartphone priklopiti več naprav (npr. 2 smarphone, tablico in laptop) in surfat brezskrbno po netu?
4. A lahko vsi smartphonei delujejo kot kvalitetni routeriji oz.modemi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zero_max ()

Machete ::

Ta funkcija se imenuje dostopna točka / access point. Večina aparatov to podpira, ampak preveri vseeno prej.
Če imaš možnost si naštimaj drugače, to je bolj za hitro in zasilno rešitev. (dopust, sestanek na nepokritem prostoru itd..)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

SendID ::

Za take zadeva lahko uporabiš "wifi gprs modem".
Prodajajo ga tudi pri telekomu http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

zero_max ::

'Če imaš možnost si naštimaj drugače, to je bolj za hitro in zasilno rešitev. (dopust, sestanek na nepokritem prostoru itd..)'

Kako dugače? Zakaj je le zasilna rešitev?
Priznam, da se ne razumem v te zadeve...zato sprašujem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zero_max ()

radmannsdorf ::

v takem primeru, si naštimaj tole. to je "taprav internet" in "taprav router" :)
http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...
https://www.simobil.si/mobilni-internet...

zero_max ::

In te številke npr. 20 MBit/s // 5 MBit/s koliko je potem v resnici... odstopanje...je odvisno od pokritosti signala in še česa drugega?

Prijateljica je imela pred nekaj leti osnovno zadevo tale mobilni internet za laptop in je bila hitost precej nižja kot so trdili.


Pri meni je stvar nekako takole...ko sem zunaj je moja 'operativna enota' smartphone. Ko sem doma pa laptop. Zato bi doma rada uporabljal/pretvoril smartphone v modem oz. router. Ko sem zunaj pa dostopam do neta (neomejen prenos podatkov, dobra pokritost signala, dejanska hitrost kot jo deklarirajo na pogodobi, itd.) prek smartphone-a.

Laik sem, pa mogoče malo sanjam.:)

radmannsdorf ::

mobili internet in brezžični internet nista ista stvar. mobilni je za okol prenašat s prenosnikom tudi, tega pa naštimaš v hiši na lokaciji in je za uporabo tam. nima pa nobenih kablov, razen za elektriko. dela preko sim kartice in 3G/LTE omrežja.

zero_max ::

...ko sem zunaj imam neomejeno količino podatkov in prek smartphona dostopam do interneta (na smartphoneu brskam). Ko sem doma si naštimam smartphone v router/modem mode (smartphone=router/modem) in ga uporabljam za dostop do neta...in na laptopu brskam po spletu, gledam videe na youtube, torrenti itd. V tej zgodbi ni nobenih dodatnih modemov, routerjev...le 1 smartphone in 1 laptop...in

internet plačujem le ENKRAT...to so stroški iz pogodbe ustreznega paketa za telefon, ki odgovarja specifikacijam: Neomejen prenos podatkov, velika pokritost signala, stalno visoka hitrost (oz. da ima čim manj odstopanj od deklarirane hitrosti na pogodbi), itd.

Upam, da nisem spet kaj mim brcnil oz.se slabo izrazil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zero_max ()

Pesimist ::

takega mobil paketa ni. Neomejeno. Ceprav ima praktično vsak drugi v imenu. V najbolšem primeru pomeni neomejeno 40GB in potem zmanjšanje hitrosti do mere neuporabnosti za video vsebine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

radmannsdorf ::

ja Telekomov "brezžični internet" je tak, ampak OP nima takega :)
https://slo-tech.com/forum/t620286/0

zero_max ::

Pesimist je izjavil:

takega mobil paketa ni. Neomejeno. Ceprav ima praktično vsak drugi v imenu. V najbolšem primeru pomeni neomejeno 40GB in potem zmanjšanje hitrosti do mere neuporabnosti za video vsebine.


Kolikšna je hitrost po presegu meje ? Je različno od operaterja do operaterja?

Po podatkih, ki jih imam bi meni bil dovolj 70-80GB paket. Mogoče malo sanjam. :D
Podatki od dopustnega surfanja po netu so nekako takole (navadna intenetna povezava, 10/1 hitost):

- cca.110 GB
- 30 dni
- 8h na dan je bil dostop na net
- cca. 2h youtube
- 4h novičarski portali
- ostalo: email, FB, skype + 4 filmi prenešeni prek torrentov (to je nekje 3GB v teh 30 dneh)

Opozoril bi, da je to zelo približna ocena in da nisem samo jaz uporabljal neta.

V normalnih dneh bi bilo tega (na dan)
cca. 3 h na netu:
- 20 min novičarski portali
- 30 min YT
- 30min skype
- ostalo : FB 30 min, email 1h, drugo

PLUS: 4 filme na mesec (recimo kake 4GB)

Verjamem, da bi bilo dovolj kakih 70GB.

Obstaja kakšna ponudba s takim paketom in kvalitetnim prenosom podatkov in pravo ceno?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Mobilni internet za telebane (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
86108562 (11986) zobnik
»

A1 TV AS LTE (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
21052158 (27497) brez-imenko
»

internet hrvaška (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
11127322 (9954) Daniel
»

Mobilni internet na računalniku

Oddelek: Omrežja in internet
133016 (2957) ekran
»

Pozabil ugasniti internet

Oddelek: Mobilne tehnologije
444135 (2749) [D]emon

Več podobnih tem