» »

Katere proteine??

Katere proteine??

««
7 / 17
»»

nekikr ::

Nimam pojma, kako ti kolesariš navkreber

Jaz tako, da pri tem zgornjega dela nimam kot Švarci. Niti ga nimaš ti, čeprav težiš o tem že dve strani. In namesto, da bi se pogledal v ogledalo in videl, da roke niso nič natrenirane od vseh tvojih stotisočih kilometrov, boš raje napisal enovrstično žaljivko za pretep slamnatega moža.

jype ::

Če imaš zgornji del "kot Švarci", potem očitno močno pretiravaš z uporabo anabolnih steroidov.

nekikr je izjavil:

In namesto, da bi se pogledal v ogledalo in videl, da roke niso nič natrenirane od vseh tvojih stotisočih kilometrov
Jaz lahko z eno roko naredim pullup, 95% "bilderjev" pa ne.

IL_DIAVOLO ::

jype je izjavil:

Če imaš zgornji del "kot Švarci", potem očitno močno pretiravaš z uporabo anabolnih steroidov.

nekikr je izjavil:

In namesto, da bi se pogledal v ogledalo in videl, da roke niso nič natrenirane od vseh tvojih stotisočih kilometrov
Jaz lahko z eno roko naredim pullup, 95% "bilderjev" pa ne.


Ti se razlike med pull in chin up ne poznas.

m0LN4r ::

Samo res, tako mimogrede, ko ste vsi tako pametni tukaj.
Kako zelo skoduje recimo eno pivo na vsake par dni oz. slab deci vina?

Glede na to, da nekateri vaski junaki spijejo tudi po nekaj litrov na teden, predvidevam da ne skodi prevec ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

IL_DIAVOLO ::

m0LN4r je izjavil:

Samo res, tako mimogrede, ko ste vsi tako pametni tukaj.
Kako zelo skoduje recimo eno pivo na vsake par dni oz. slab deci vina?

Glede na to, da nekateri vaski junaki spijejo tudi po nekaj litrov na teden, predvidevam da ne skodi prevec ?


Alkohol je kaloricen in hitreje se staras. Zato ga naceloma ne pijem.

1x na teden seveda me skodi.

m0LN4r ::

Koliko kalorij pa ima eno pivo?
Moje vprasanje se je sicer bolj nanasalo na alkohol, ki j v pijaci in ali ta v taksni "majhni" meri opazno unicuje telo ali pa je to tako mala kolicina, da se naceloma glede na kilazo ne pozna?

Naceloma pol deci rdecega vina bi naj bilo prej zravilno, kot skodljivo je tako?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Dane0 ::

jype je izjavil:

Dane0 je izjavil:

Brez rok boš težko kolesaril to se strinjava ja. Kaj več od tega jih pa ne rabiš ne za v hrib ne za po hribu dol.
Nimam pojma, kako ti kolesariš navkreber, ampak če pri tem ne uporabljaš rok, potem razumem, da jih dejansko ne potrebuješ, normalni ljudje, ki ne kolesarijo v fitnesu, pa roke definitivno trenirajo precej bolj, kot se amaterju zdi na prvi pogled.



Tole je za roke približno kot hoja za noge. To sem se strinjal s tabo že 3 poste nazaj ampak ti pravim da noge v tem primeru delajo 100% med tem ko roke 20%. Od tu tudi neskladje telesa HC kolesarjev, ki samo kolesarijo. V noge so 100% v trup pa povprečni.

To je tisto kar sem ti prej govoril za nezdravo fitnesiranje: ko maš ljudi, ki v fitnesu konstantno ponavljajo samo biceps in joške. In pridejo čist neskladni ven.

Al me boš zdej prepričeval da ti na specialki roke proporcionalno delajo z istimi obremenitvami kot noge? :D Ker to potem ti jasno kažeš, da drugega kot kolo v življenju še nisi probal. In kot tak vidiš sicer veliko drevo ampak ti manjka slika gozda.

MasterTade ::

thramos je izjavil:

MasterTade je izjavil:

Te dodatki so pač zato ker je željen vnos beljakovin z običajno prehrano težje doseči. Ne vem zakaj ne bi, če se jim tako zdi.


V veliki večini primerov se željen vnos razlikuje od potrebnega.

Tisti zgoraj, ki sprašuje o kazeinu pa ga je strah, da bo postal Švarci, ima skoraj 100% zapolnjene potrebe po beljakovinah in ne bo dodatek prinesel prav nobene spremembe.


Kolikšen pa je potreben vnos beljakovin za nekoga, ki je sicer suhe postave, želi pa pridobiti na mišični masi? Torej ne nek bodybuilder ampak npr. tekač, kolesar izgled. Jaz teh praškov nisem jedel, se pa spomnim da sem moral kar gledat, da sem zaužil priporočen vnos beljakovin
Mors omnia aequat

MonoPattern ::

MasterTade je izjavil:

thramos je izjavil:

MasterTade je izjavil:

Te dodatki so pač zato ker je željen vnos beljakovin z običajno prehrano težje doseči. Ne vem zakaj ne bi, če se jim tako zdi.


V veliki večini primerov se željen vnos razlikuje od potrebnega.

Tisti zgoraj, ki sprašuje o kazeinu pa ga je strah, da bo postal Švarci, ima skoraj 100% zapolnjene potrebe po beljakovinah in ne bo dodatek prinesel prav nobene spremembe.


Kolikšen pa je potreben vnos beljakovin za nekoga, ki je sicer suhe postave, želi pa pridobiti na mišični masi? Torej ne nek bodybuilder ampak npr. tekač, kolesar izgled. Jaz teh praškov nisem jedel, se pa spomnim da sem moral kar gledat, da sem zaužil priporočen vnos beljakovin


Za buildat nekje 1,5-2g/kg telesne teže Za vzdrževanje pa 1-1,5g/kg telesne teže. S tem, da je bolje dobiti beljakovine iz mesa(najboljši piščanec), rib(bolje male ribe zaradi Hg) in mlečnih izdelkov. Dobra so tudi jajca, samo je lahko preveč maščob če ješ zraven še rumenjake. Ti bodo govorili, da se da tudi iz rastlinskih virov, samo potem je edina varianta spet prašek, razen če bi rad bil napihnjen 24/7.

Moj to-go meal je 1 konzerva zelenjave, 1 konzerva rib in 1 lonček skute. Pripravljeno v pol minute, lahko odneseš kamorkoli, je pa okoli 50g beljakovin pomoje. Dobra so tudi kaka jajca z avokadom.

kingsix ::

Piščanec je zelo zelo daleč od "najboljšega". Čeprav zelo velike veze nima ampak vseeno.

jype ::

Dane0 je izjavil:

Od tu tudi neskladje telesa HC kolesarjev, ki samo kolesarijo.
Nobenega neskladja ni.

Dane0 je izjavil:

Al me boš zdej prepričeval da ti na specialki roke proporcionalno delajo z istimi obremenitvami kot noge?
Ne. Normalno je, da noge bolj obremenjujemo kot roke, ker po nogah hodimo, z rokami se pa zgolj praskamo po zadnji plati, zato so kolesarji normalni, tisti, ki po nepotrebnem pumpajo mišice na rokah, pa niso.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: thramos ()

blackbfm ::

Ne. Normalno je, da noge bolj obremenjujemo kot roke, ker po nogah hodimo, z rokami se pa zgolj praskamo po zadnji plati, zato so kolesarji normalni, tisti, ki po nepotrebnem pumpajo mišice na rokah, pa niso.


slab zgornji del kvarno vpliva na hrbtenico, posledično na gibljivost celotnega telesa in živčni sistem.. kolo žal ne odpravlja te težave

IL_DIAVOLO ::

MasterTade je izjavil:

thramos je izjavil:

MasterTade je izjavil:

Te dodatki so pač zato ker je željen vnos beljakovin z običajno prehrano težje doseči. Ne vem zakaj ne bi, če se jim tako zdi.


V veliki večini primerov se željen vnos razlikuje od potrebnega.

Tisti zgoraj, ki sprašuje o kazeinu pa ga je strah, da bo postal Švarci, ima skoraj 100% zapolnjene potrebe po beljakovinah in ne bo dodatek prinesel prav nobene spremembe.


Kolikšen pa je potreben vnos beljakovin za nekoga, ki je sicer suhe postave, želi pa pridobiti na mišični masi? Torej ne nek bodybuilder ampak npr. tekač, kolesar izgled. Jaz teh praškov nisem jedel, se pa spomnim da sem moral kar gledat, da sem zaužil priporočen vnos beljakovin


2g na kilogram telesne teze oz. teze brez vstete mascobe. To pomeni, ce imas 70 kil in imas 15% bf, potem je to cca 60 kil "ciste mase". Torej 120g beljakovin.

Toliko jaz pojem recimo.

jype je izjavil:

Dane0 je izjavil:

Od tu tudi neskladje telesa HC kolesarjev, ki samo kolesarijo.
Nobenega neskladja ni.

Dane0 je izjavil:

Al me boš zdej prepričeval da ti na specialki roke proporcionalno delajo z istimi obremenitvami kot noge?
Ne. Normalno je, da noge bolj obremenjujemo kot roke, ker po nogah hodimo, z rokami se pa zgolj praskamo po zadnji plati, zato so kolesarji normalni, tisti, ki po nepotrebnem pumpajo mišice na rokah, pa niso.


Verjetno jaz bolj obremenim noge s 40 kilami na ramenih, kot pa ti z mesanjem lufta.

Zgodovina sprememb…

jype ::

blackbfm je izjavil:

kolo žal ne odpravlja te težave
Seveda jo, razen če kolesariš v fitnesu, čemur "kolesarjenje" rečejo zgolj precej omejeni ljudje.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Verjetno jaz bolj obremenim noge s 40 kilami na ramenih, kot pa ti z mesanjem lufta.
Ni presenečenje, da so ljudje, ki se pustijo nategnit cenenemu marketingu, tudi švoh v računstvu.

IL_DIAVOLO je izjavil:

2g na kilogram telesne teze oz. teze brez vstete mascobe. To pomeni, ce imas 70 kil in imas 15% bf, potem je to cca 60 kil "ciste mase". Torej 120g beljakovin.
Ja, ta račun, na primer, je popolnoma zgrešen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

blackbfm ::

Seveda jo, razen če kolesariš v fitnesu, čemur "kolesarjenje" rečejo zgolj precej omejeni ljudje.


mislim kar tapravo kolesarjenje.. prisilna drža in ponavaljajoči gibi kot so na kolesu, slej ko prej je rezultat mišično neravnovesje..

IL_DIAVOLO ::

jype je izjavil:

blackbfm je izjavil:

kolo žal ne odpravlja te težave
Seveda jo, razen če kolesariš v fitnesu, čemur "kolesarjenje" rečejo zgolj precej omejeni ljudje.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Verjetno jaz bolj obremenim noge s 40 kilami na ramenih, kot pa ti z mesanjem lufta.
Ni presenečenje, da so ljudje, ki se pustijo nategnit cenenemu marketingu, tudi švoh v računstvu.

IL_DIAVOLO je izjavil:

2g na kilogram telesne teze oz. teze brez vstete mascobe. To pomeni, ce imas 70 kil in imas 15% bf, potem je to cca 60 kil "ciste mase". Torej 120g beljakovin.
Ja, ta račun, na primer, je popolnoma zgrešen.


Lahko prideš enkrat pokazat, če lahko v 1 setu dvigneš 20x po 40 kil. da te vidimo, koliko imaš surove moči in vzdržljivosti cardio bunny.

jype ::

blackbfm je izjavil:

mislim kar tapravo kolesarjenje.. prisilna drža in ponavaljajoči gibi kot so na kolesu, slej ko prej je rezultat mišično neravnovesje..
Link?

IL_DIAVOLO je izjavil:

Lahko prideš enkrat pokazat, če lahko v 1 setu dvigneš 20x po 40 kil. da te vidimo, koliko imaš surove moči in vzdržljivosti cardio bunny.
Nimam pojma, kaj pomeni "1 set". A to je tko kot pri tenisu?

IL_DIAVOLO ::

:))

Over and out

gendale2018 ::

jype je izjavil:

3.9 kg minusa v petih dneh je teža vode.

al pa 2,4-dinitrophenol
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

saule ::

jype je izjavil:

Dane0 je izjavil:

Od tu tudi neskladje telesa HC kolesarjev, ki samo kolesarijo.
Nobenega neskladja ni.

Dane0 je izjavil:

Al me boš zdej prepričeval da ti na specialki roke proporcionalno delajo z istimi obremenitvami kot noge?
Ne. Normalno je, da noge bolj obremenjujemo kot roke, ker po nogah hodimo, z rokami se pa zgolj praskamo po zadnji plati, zato so kolesarji normalni, tisti, ki po nepotrebnem pumpajo mišice na rokah, pa niso.



Jup, saj zato imamo vse tiste fosile iz katerih lahko razberemo, da se je človek proti napadelcem boril s specialkami ane? Za to seveda ni uporabljal rok ampak noge s katerimi je nesrečni živali katapulrital zadnji model špičastega sedeža direkt v oko:)

Človek je žival ki TEČE. Kolesarjenje nam je toliko domače kot bench press. Generalno imaš seveda prav - noge so močnejše od trupa ampak močan trup je zgodovinsko odoločal o tem ali boš preživel ali ne. Tako kot noge.

Samo zato ker si ti pač obseden s specialko drugi športi niso nič majn vredni. Ravno obratno - ti s specialko 90% furaš en in isti gib z nogami in konstantno prisilno držo. To se že sliši super zdravo počet 13h v kosu ja:)

MasterTade ::

MonoPattern je izjavil:



Za buildat nekje 1,5-2g/kg telesne teže Za vzdrževanje pa 1-1,5g/kg telesne teže. S tem, da je bolje dobiti beljakovine iz mesa(najboljši piščanec), rib(bolje male ribe zaradi Hg) in mlečnih izdelkov. Dobra so tudi jajca, samo je lahko preveč maščob če ješ zraven še rumenjake. Ti bodo govorili, da se da tudi iz rastlinskih virov, samo potem je edina varianta spet prašek, razen če bi rad bil napihnjen 24/7.

Moj to-go meal je 1 konzerva zelenjave, 1 konzerva rib in 1 lonček skute. Pripravljeno v pol minute, lahko odneseš kamorkoli, je pa okoli 50g beljakovin pomoje. Dobra so tudi kaka jajca z avokadom.


Jajca torej glede na potrebe vsebujejo relativno malo beljakovin. Ne vem če je tole 50g, no odvisno koliko je ta lonček, in za katero zelenjavo in ribe gre
Mors omnia aequat

Zgodovina sprememb…

MasterTade ::

IL_DIAVOLO je izjavil:



2g na kilogram telesne teze oz. teze brez vstete mascobe. To pomeni, ce imas 70 kil in imas 15% bf, potem je to cca 60 kil "ciste mase". Torej 120g beljakovin.

Toliko jaz pojem recimo


Vse od 1-2g beljakovin na kg telesne mase je dokaj veliko. Na porcijo tistega praška dobiš tam do 25g. Me res zanima kaj ješ, da prideš na 120. Razen če skoz ješ piščanca
Mors omnia aequat

jype ::

saule je izjavil:

Samo zato ker si ti pač obseden s specialko drugi športi niso nič majn vredni.
Jaz nisem tisti, ki je obseden s čimerkoli, tovariš. Zgolj nekateri od tistih, ki hodijo v fitnes so dejansko obsedeni, pa računajo beljakovine po formulah, ki so jih prebrali v reklami za praške, pa "kolesarijo" v fitnesu tako, da roke bingljajo, pa guncajo sem in tja razne gauge, pri tem pa čisto pozabljajo, da je pot do fitnesa, če je ne opravijo z osebnim avtomobilom, bistveno kvalitetnejši trening kot karkoli, kar počnejo tam.

Ves smisel kolesarjenja je, da je hkrati trening ravnotežja, da na zelo zmerne načine obremenjuje velike skeletne mišice in na rigorozen način obremenjuje kardiovaskularni sistem ter terja toliko dihanja, kot redki drugi športi. Seveda to ni dovolj: Plavanje in tek oziroma hoja tudi spadajo zraven, pa brez vaj za raztezanje tudi ne gre, ker pa nobena od teh reči človeka ne spremeni v reklamo za praške, se očitno nekaterim zdi, da "kolesarjenje ni naravno". Ja, človek je tekač, ampak ne kar kakršenkoli tekač: Evolucija človeka vsebuje specializacijo teka na dolge proge (zato smo izgubili dlako in se potimo po celotnem telesu) in najbolj "učinkoviti" smo pod "kardio" nivojem obremenitve.

Da noben maratonec ni podoben "body builderjem" smo pa že debatirali.

MonoPattern ::

MasterTade je izjavil:

MonoPattern je izjavil:



Za buildat nekje 1,5-2g/kg telesne teže Za vzdrževanje pa 1-1,5g/kg telesne teže. S tem, da je bolje dobiti beljakovine iz mesa(najboljši piščanec), rib(bolje male ribe zaradi Hg) in mlečnih izdelkov. Dobra so tudi jajca, samo je lahko preveč maščob če ješ zraven še rumenjake. Ti bodo govorili, da se da tudi iz rastlinskih virov, samo potem je edina varianta spet prašek, razen če bi rad bil napihnjen 24/7.

Moj to-go meal je 1 konzerva zelenjave, 1 konzerva rib in 1 lonček skute. Pripravljeno v pol minute, lahko odneseš kamorkoli, je pa okoli 50g beljakovin pomoje. Dobra so tudi kaka jajca z avokadom.


Jajca torej glede na potrebe vsebujejo relativno malo beljakovin. Ne vem če je tole 50g, no odvisno koliko je ta lonček, in za katero zelenjavo in ribe gre

Skuta 200g ima 26g beljakovin, ribe okoli 25g/100g, zelenjava 5g na konzervo. Je odvisno če vzamem 2 konzervi rib, pa ali je skuša, tuna, sardine...

thramos ::

MasterTade je izjavil:


Kolikšen pa je potreben vnos beljakovin za nekoga, ki je sicer suhe postave, želi pa pridobiti na mišični masi? Torej ne nek bodybuilder ampak npr. tekač, kolesar izgled. Jaz teh praškov nisem jedel, se pa spomnim da sem moral kar gledat, da sem zaužil priporočen vnos beljakovin


RDA je 0,8 g na kg. Koliko je dejansko potrebno za pridobivanje mišične mase, ne ve nihče - še posebej ne preprodajalci dodatkov.

Zato se je brezveze s tem obremenjevat. Tradicionalen slovenski jedilnik že tako ali tako vsebuje čisto preveč mesa, tako da, če nisi vegan, zelo verjetno že sedaj zaužiješ dovolj. Če pa malo več pozornosti posvetiš fižolu, čičeriki, soji, jajcem ter skuti, pa brez kakršnihkoli težav.

Velika večina bistveno prej trči ob neustrezen plan oz. intenzivnost treninga, ne pa pomanjkanje beljakovin.

Tilen ::

thramos je izjavil:

MasterTade je izjavil:


Kolikšen pa je potreben vnos beljakovin za nekoga, ki je sicer suhe postave, želi pa pridobiti na mišični masi? Torej ne nek bodybuilder ampak npr. tekač, kolesar izgled. Jaz teh praškov nisem jedel, se pa spomnim da sem moral kar gledat, da sem zaužil priporočen vnos beljakovin


RDA je 0,8 g na kg. Koliko je dejansko potrebno za pridobivanje mišične mase, ne ve nihče - še posebej ne preprodajalci dodatkov.


https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/294...

Based on the current evidence, we conclude that to maximize anabolism one should consume protein at a target intake of 0.4 g/kg/meal across a minimum of four meals in order to reach a minimum of 1.6 g/kg/day. Using the upper daily intake of 2.2 g/kg/day reported in the literature spread out over the same four meals would necessitate a maximum of 0.55 g/kg/meal.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

m0LN4r ::

Z rednim treningom in brez praskov se pride dokaj dalec. Pac je treba jesti veliko proteinske hrane. Dnevno cetrt kile skute, cetrt kile mesnih izdelkov in se ostalo vmes pa si takoj na 100g.
Za zrce postavo je to povsem dovolj, samo trening mora bit pravi.

Kdor pa hoce it visje, pa bo opazil da se napredek ustavi, ker je potrebno za vidno opazen napredek proizvest vecje kolicine (volumen) misicnega tkiva. Dokler je ta volumen majhen, recimo 170cm clovek in 80kg misic, gre brez dodatkov. Bo pa treba povecati kardio (za kar so preleni), saj se pri taki kolicini hrane nabere visek kalorij, ki ga v fitnesu tezko pokuri tak clovek, ne pogovarjamo se o 100kg+ bilderju ane. Seveda moramo lociti, kaj so cilji posameznika oz. tisti, ki trenirajo specificno za nek sport ze vejo kaj delajo. Tisti ki pa obupano garajo in zrejo vse zivo, za izgled pa so ponavadi tisti v fitnesu, ki nikoli ne bodo _lean_ - bodo mocni, ampak hkrati spehasti.

Nekako tipicni problem zacetnikov je, da hkrati bildajo in se hkrati redijo. Potem pa imajo veliko mascob na sebi in se misice ne vidijo. Njim je samo vazno, da se vidi biceps in masten josek. Na noge so pozabili, sixpacka pa z takim treningom v zivljenju nikoli ne bodo videli. Ajd mogoce prvo vrstico, vse ostalo bo pa pokrival fini sloj speha. Od tu naprej pa bo treba porihtati hrano.

Velika večina bistveno prej trči ob neustrezen plan oz. intenzivnost treninga, ne pa pomanjkanje beljakovin.

Exactly.
Veliko jih tudi dela samo osnovne vaje, glih tolko da se vidi. Pozabijo pa na pomembnost vaj za krepitev sklepov, kolkov in posledicno tudi kriznega predela (ni dovolj samo dedlift, tudi ostale dele telesa je treba na to "pripraviti"), in seveda ramenski sklop, so najpogosteje zanemarjeni deli, ki so zelo zelo pomembni, telo namrec kompenzira pri visoki tezi, samo da dvigne nekak tisto visjo tezo, ni pa nujno da je to zdravo/pravilno.

To so tisti junaki, ki neko hudo tezo dvigujejo. Pa jim pokazez potem naj proba z pravilno drzo, aha potem pa zadeve vec niti ne premakne, ker delujejo misice, katere je zanemaril. In potem nekega dne, obupajo nad vsem in zraven imajo en kup unicenih sklepov, zamaknjen disk in bog ve se kaj, verjetno tudi visok holesterol.

PS: V studentskih letih sem imel moznost se na lastne oci prepricati. Sva z cimrom skupaj trenirala, on je jedel vse zivo od dodatkov: proteine, creatin, bcaa, carnitin itd. potem se neke dodatne omega tablete in vitamine, zraven je pa se jedel kot en medo.
Pri treningu seveda je delal bolj vaje, ki so mu ugajale.
Jaz teh dodatkov nisem zrl, ker po pravici povedano nisem imel za njih denarja. Rezultat je bil, dvigovala sva isto tezo on je imel vamp jaz pa ze skoraj sixpack. Seveda sem jaz se vmes tu pa tam igral nogomet in hodil tect/sprintat, on je pa vztrajal pri tem, da je kardio nepomemben, samo dodatki so pomembni in seveda se strogo drzati 2-3g/kg/dan beljakovin. No po studentskih letih, ga je srecala pamet.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

thramos ::

Tilen je izjavil:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/294...

Based on the current evidence, we conclude that to maximize anabolism one should consume protein at a target intake of 0.4 g/kg/meal across a minimum of four meals in order to reach a minimum of 1.6 g/kg/day. Using the upper daily intake of 2.2 g/kg/day reported in the literature spread out over the same four meals would necessitate a maximum of 0.55 g/kg/meal.


Competing interests: Brad Schoenfeld serves on the scientific advisory board for DymatizeNutrition. The authors declare no other conflicts of interest.

m0LN4r ::

Ja pa to je normalno, da bo nekdo na takem delovnem mestu zaposlen ne pa na tanksteli. Kot da bi iskali raziskavo policaja, ki ne dela posredno ali neposredno za policijo, ane.

Sicer pa ja, neka splosna resnica je znana in sam pri sebi mora clovek gledat kaj rabi. Ce ni napredka, preveris trening, preuredis prehrano. Ne pa obratno, kot nekateri, ki se ze na zacetku futrajo z 200% potem pa oh, speh ne gre dol, ampak kako ce misice grejo gor.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

thramos ::

Kredibilna znanstvena raziskava je izvedena s strani neodvisnih organizacij in oseb, ne pa oseb, ki imajo zelo verjetno neposreden dobiček kot posledica rezultatov raziskave.

Pa kakorkoli: povprečen Slovenec poje približno 100 kg mesa na leto. Že iz samo iz tega zaužije cca 60 g beljakovin na dan, s čimer pokrije minimum, če pa dodamo še 215 mleka in mlečnih izdelkov, je že zelo blizu tudi omenjenih 1,6 g na kg.

m0LN4r ::

thramos je izjavil:

Kredibilna znanstvena raziskava je izvedena s strani neodvisnih organizacij in oseb, ne pa oseb, ki imajo zelo verjetno neposreden dobiček kot posledica rezultatov raziskave.

Pa kakorkoli: povprečen Slovenec poje približno 100 kg mesa na leto. Že iz samo iz tega zaužije cca 60 g beljakovin na dan, s čimer pokrije minimum, če pa dodamo še 215 mleka in mlečnih izdelkov, je že zelo blizu tudi omenjenih 1,6 g na kg.

Danes nihce ne dela zastonj. Niti neodvisne organizacije.
Za brus li postavo je to povsem dovolj. Za +10kg misic pa treba cist malenkost povisat.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

blackbfm ::

PS: V studentskih letih sem imel moznost se na lastne oci prepricati. Sva z cimrom skupaj trenirala, on je jedel vse zivo od dodatkov: proteine, creatin, bcaa, carnitin itd. potem se neke dodatne omega tablete in vitamine, zraven je pa se jedel kot en medo.
Pri treningu seveda je delal bolj vaje, ki so mu ugajale.
Jaz teh dodatkov nisem zrl, ker po pravici povedano nisem imel za njih denarja. Rezultat je bil, dvigovala sva isto tezo on je imel vamp jaz pa ze skoraj sixpack. Seveda sem jaz se vmes tu pa tam igral nogomet in hodil tect/sprintat, on je pa vztrajal pri tem, da je kardio nepomemben, samo dodatki so pomembni in seveda se strogo drzati 2-3g/kg/dan beljakovin. No po studentskih letih, ga je srecala pamet.


take primerjave so bullshit, ker ogromno vlogo igra tut genetika-- hormoni, metabolizem..

stara mama ::

blackbfm je izjavil:


.. ker ogromno vlogo igra tut genetika-- hormoni, metabolizem..

A misliš tiste tipične izgovore, zakaj je nekdo debel?
Ekologija™ in Trajnost™

Tilen ::

Od 2-3g/kg B na dan ni imel vampa. :)

V primeru, da je nekdo težak 100kg, redno trenira in poje 300g B/dan, je to 1200 kcal/dan. Samo od tega vampa zagotovo ne bo. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

jype ::

Saj pravim, da je nutela superživilo z idealnimi razmerji vseh hranil. Pol je špeha, pol je cukra, pol je wheya. No, plusminus. Pa še lešniki, za mikrohranila!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: thramos ()

m0LN4r ::

Tilen je izjavil:

Od 2-3g/kg B na dan ni imel vampa. :)

V primeru, da je nekdo težak 100kg, redno trenira in poje 300g B/dan, je to 1200 kcal/dan. Samo od tega vampa zagotovo ne bo. :)

Spregledal si tale del:
zraven je pa se jedel kot en medo.


blackbfm je izjavil:

PS: V studentskih letih sem imel moznost se na lastne oci prepricati. Sva z cimrom skupaj trenirala, on je jedel vse zivo od dodatkov: proteine, creatin, bcaa, carnitin itd. potem se neke dodatne omega tablete in vitamine, zraven je pa se jedel kot en medo.
Pri treningu seveda je delal bolj vaje, ki so mu ugajale.
Jaz teh dodatkov nisem zrl, ker po pravici povedano nisem imel za njih denarja. Rezultat je bil, dvigovala sva isto tezo on je imel vamp jaz pa ze skoraj sixpack. Seveda sem jaz se vmes tu pa tam igral nogomet in hodil tect/sprintat, on je pa vztrajal pri tem, da je kardio nepomemben, samo dodatki so pomembni in seveda se strogo drzati 2-3g/kg/dan beljakovin. No po studentskih letih, ga je srecala pamet.


take primerjave so bullshit, ker ogromno vlogo igra tut genetika-- hormoni, metabolizem..

genetika minimalno, ampak res minimalno. metabolizem pa je spet odvisen od tega koliko, kako se gibas in kaj jes in ne obratno. V ausschwitzu so imeli vsi isti trening, isti metabolizem in na koncu isti rezultat. Genetika gor dol. Banalen primer, ampak ja. Genetika se edino pozna pr crncih in to v vrhunskem sportu, ne pa v treningu v garazi. Hormoni so pa odvisni bolj od spola in starosti, ima vecji vpliv kot karkoli drugega. Menda nam je jasno da ne primerjamo 18 letnega potrebnega decka z 40 let staro zensko v menopavzi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

blackbfm je izjavil:

PS: V studentskih letih sem imel moznost se na lastne oci prepricati. Sva z cimrom skupaj trenirala, on je jedel vse zivo od dodatkov: proteine, creatin, bcaa, carnitin itd. potem se neke dodatne omega tablete in vitamine, zraven je pa se jedel kot en medo.
Pri treningu seveda je delal bolj vaje, ki so mu ugajale.
Jaz teh dodatkov nisem zrl, ker po pravici povedano nisem imel za njih denarja. Rezultat je bil, dvigovala sva isto tezo on je imel vamp jaz pa ze skoraj sixpack. Seveda sem jaz se vmes tu pa tam igral nogomet in hodil tect/sprintat, on je pa vztrajal pri tem, da je kardio nepomemben, samo dodatki so pomembni in seveda se strogo drzati 2-3g/kg/dan beljakovin. No po studentskih letih, ga je srecala pamet.


take primerjave so bullshit, ker ogromno vlogo igra tut genetika-- hormoni, metabolizem..

PS: Na to sem se tudi sam izgovarjal ene 15 let nazaj, pa se starsi so delali potuho zraven.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

jype ::

m0LN4r je izjavil:

Genetika se edino pozna pr crncih in to v vrhunskem sportu
Ne, se ne.

Črnost je nepomembna.

blackbfm ::

V ausschwitzu so imeli vsi isti trening, isti metabolizem in na koncu isti rezultat. Genetika gor dol.


Nop, tisti z najslabso genetiko/presnovo/odpornostjo/whatever so ziher pomrli prvi.

Bistvo je da nekdo lazje dobi misicno maso, drug tezje ker je pac tak prisel na svet. Ce pa trdis drugace pa ne spodbijas mene, ampak celotno teorijo evolucije.

kingsix ::

Genetika igra ogromno vlogo. Pravzaprav je #1 nad vsem ostalim.

Tilen ::

Drži, vendar 1000 kalorij je še vedno 1000 kalorij.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

kingsix ::

To ja, ampak vsak se bo na teh 1000 kalorij odzval drugače.

Tilen ::

Debel od 1000 kalorij ne bo nihče. Lahko še tako zagovarjate genetiko in ne vem kaj vse.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

kingsix ::

Hormoni odločijo kam se bo particioniralo teh 1000 kcal in tudi od kod bo črpalo dodatno energijo (razgradnja mišic ali maščob).
Če še pa imaš kake probleme s ščitnico pa tudi možno da s 1000 kcal ravno neboš nikoli imel 6 packa.

Tilen ::

Debel prav tako ne boš, saj ščitnica ni jezus, da bi lahko iz 1000 vnešenih kalorij naredila 3000 le teh.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

kingsix ::

Priporočam, da si pogledaš študije otrok, ki so se rodili med 2nd ww.. Mamam ki so stradale... Kasneje so bili debeli na mislim da lih tam 1k kcal. Genetika. Ker so mame v času nosečnosti stradale, so oni bili kasneje pravzaprav skoz v starvation mode

Tilen ::

Hitro linke do debelih ljudi, ki so polnoletni in leto dni uživajo 1000 kcal na dan.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

kingsix ::

Saj poišči si razne študije.
Pa še primer jaz:
29l, 189cm, 90kg, cca 14% maščobe. Trening 5-6x na teden.. Res trd trening. Če pogledam kalkulatorje je 2800 kcal dnevni za vzdrževanje teže. Manj hujsanje, vec pridobivanje... No jaz si ne štejem kalorij, ko skušam enoatavno vzdrževat.. Ko hočem hujsat ali pridobit pa. Za hujsanje moram jest max 1800 kcal. Ce zelim pridobivat pa 2500..pa še te polek MM dobim kar nekaj maščobe. Če jem po lakoti dnevno pojem cca 2200 kcal. Če vi jedel po priporočilih bi bil verjetno debel ko svinja... Pa niti nimam apetita da bi toliko. Tako dq ne meči vseh v isti koš. V teh letih sem treniral cca 50 ljudi, pač znancev in odzivi na vadbo/hrano so noro drugačni.

gendale2018 ::

kako genetika ne vpliva

lahko treniraš optimalno, ješ optimalno in jemlješ najboljše hormone pa grem stavit da ne boš nikoli dvignil 500kg dl kot eddie hall, 230kg clean and press kot vasily alekseyev, 2x454kg počepa kot kirk karwoski, ....
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

IL_DIAVOLO ::

Genetika nima seveda nobene povezave s tem, da je nekdo debel, drug pa suh. Vsak je lahko fit, ce zeli. Je pa veliko odrekanja.

kingsix je izjavil:

Saj poišči si razne študije.
Pa še primer jaz:
29l, 189cm, 90kg, cca 14% maščobe. Trening 5-6x na teden.. Res trd trening. Če pogledam kalkulatorje je 2800 kcal dnevni za vzdrževanje teže. Manj hujsanje, vec pridobivanje... No jaz si ne štejem kalorij, ko skušam enoatavno vzdrževat.. Ko hočem hujsat ali pridobit pa. Za hujsanje moram jest max 1800 kcal. Ce zelim pridobivat pa 2500..pa še te polek MM dobim kar nekaj maščobe. Če jem po lakoti dnevno pojem cca 2200 kcal. Če vi jedel po priporočilih bi bil verjetno debel ko svinja... Pa niti nimam apetita da bi toliko. Tako dq ne meči vseh v isti koš. V teh letih sem treniral cca 50 ljudi, pač znancev in odzivi na vadbo/hrano so noro drugačni.


Za tako maso kot si ti, sem ziher da moras zauziti veliko vec kalorij. Za vzdrzevanje teze krepko nad 2500.

Ce jaz jem 2000 kalorij, ko sem v deficitu, pa imam 70 kil.

Zgodovina sprememb…

««
7 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljša trgovina za športne(prehranske) dodatke (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8712727 (1137) Kekokekič
»

katere proteine kupiti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15037160 (14330) link_up
»

KATERE PROTEINE (WHEY)

Oddelek: Loža
4818901 (7478) ramiz?!
»

Weight Gainer katerega ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5318818 (16475) D3m

Več podobnih tem