» »

Katere proteine??

Katere proteine??

««
5 / 17
»»

kingsix ::

Kje pa je tukaj admin, da pobriše to trollanje?

profdoktor ::

profdoktor je izjavil:

Imamo dve vrsti stereoidov. Eni so anabolidni steoridi, drugi so navadni med katere spada whey, izolate in casein. To so proteini od sirotkinih beljakovin.

Pa ti si bolan!

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Stereoidi so tisti z dvojnim delovanjem?

stara mama ::

Drevesce je izjavil:

Samo se herbalife fani manjkajo v tej temi, pa bo cirkus popoln.

Če si že začel: Herbalife niso B od beljakovin oz. P od proteinov!
Najbolj smešno bi je bilo zadnjič ko vidim nekoga z napisom na avtu: Herbalife neodvisni distributer. Se mi je lastnik avta za trenutek zasmilil. :))
Ekologija™ in Trajnost™

IL_DIAVOLO ::

profdoktor je izjavil:

profdoktor je izjavil:

Imamo dve vrsti stereoidov. Eni so anabolidni steoridi, drugi so navadni med katere spada whey, izolate in casein. To so proteini od sirotkinih beljakovin.

Pa ti si bolan!


Nisi se s pravim accountom prijavil.

edi45 ::

profdoktor je izjavil:

Imamo dve vsti stereoidov. Eni so anabolidni steroidi, drugi so navadni med katere spada whey, izolate in casein. To so proteini od sirotkinih beljakovin.


takšen kmet nerazgledan si, da še anabolični ne znaš napisat. Saj ne vem če si res tako slaboumen, al trollaš.

LoveKvothe ::

edi45 je izjavil:

profdoktor je izjavil:

Imamo dve vsti stereoidov. Eni so anabolidni steroidi, drugi so navadni med katere spada whey, izolate in casein. To so proteini od sirotkinih beljakovin.


takšen kmet nerazgledan si, da še anabolični ne znaš napisat. Saj ne vem če si res tako slaboumen, al trollaš.


Trola, tak zabiti še herbajalfovci niso :D

profdoktor ::

Vhey, kazein in izolate spadajo vsi skupaj med anabolidne steoride in pika. Lahko pa dokažeš da nimam prav, ampak to bo težko. Teško je priznati ko si enkrat notri v tem in vzemaš. Najhuje je da sam sebi zanikaš da si na stereoidah in se slepiš da je to vse skupaj naravno in fitnes je fajn za zdravje. Enkrat skužiš, a takrat prepozno bo, še žal ti bo.

LoveKvothe ::

profdoktor je izjavil:

Vhey, kazein in izolate spadajo vsi skupaj med anabolidne steoride in pika. Lahko pa dokažeš da nimam prav, ampak to bo težko. Teško je priznati ko si enkrat notri v tem in vzemaš. Najhuje je da sam sebi zanikaš da si na stereoidah in se slepiš da je to vse skupaj naravno in fitnes je fajn za zdravje. Enkrat skužiš, a takrat prepozno bo, še žal ti bo.


Torej posledično ker jem meso v katerem so beljakovine sem na steroidih? Glede na to kok whey-a pojem bi mogu že umret :) btw kazein se nahaja v govedini, torej hvala bogu za krave, ker majo zastonj steroide!

njyngs ::

Zakaj fidate trolla?

ginekk ::

profdoktor je izjavil:

Vhey, kazein in izolate spadajo vsi skupaj med anabolidne steoride in pika. Lahko pa dokažeš da nimam prav, ampak to bo težko. Teško je priznati ko si enkrat notri v tem in vzemaš. Najhuje je da sam sebi zanikaš da si na stereoidah in se slepiš da je to vse skupaj naravno in fitnes je fajn za zdravje. Enkrat skužiš, a takrat prepozno bo, še žal ti bo.


Amaterski poskus trollanja. Sirotka so isto kot hormoni. To še na med.over.net ne gre skozi. :)
Tebi se ne da nič dokazat, nima smisla.

profdoktor ::

Vi sploh ne veste koliko hormonov, nitratov, nitritov, ujačevalcev okusa, rakotvornih sladkorjev, antibiotikov in ostalega je v teh praških. Vprašanje je iz katerega odpadnega mleka filtrirajo te anabolične proteine da ne govorimo da gre za stranski produk pri pridelavi mleka katerega ki vam ga prodajajo za drage denarje z obljubo da boste novi švarcenegarji če kupite drage anabolike. Whey, izolat in casein so stranski produkti pri predelavi mleka. Podobno kot manija sira ki je zajela ameriko enkrat v devetdesetih ko so stran zlivali mleko in so začeli vsepovsod sir dodajat. Zdaj dodajajo vsepovsod proteine. Kot bi pri prodaji banan zaslužil več za bananin olupek - nekaj takega. Lep pozdrav vsem bodočim švarcenegarjem in dosti anabolnih praškov požrite da ne bo treba stranskih produktov mleka v odtoke zlivat, ker to obremenjuje čistilne naprave na fullllllll.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

Drevesce ::

Boš moral na kakšen drug account, da bi kdo prebral kaj več kot le do prve vejice. Bolnik.

stara mama ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

profdoktor je izjavil:

profdoktor je izjavil:

Imamo dve vrsti stereoidov. Eni so anabolidni steoridi, drugi so navadni med katere spada whey, izolate in casein. To so proteini od sirotkinih beljakovin.

Pa ti si bolan!


Nisi se s pravim accountom prijavil.

Vrjetno ustreza tej sliki


Ker sam bog ve, koliko accountov je uporabil v tej temi za dokazovanje svojega prav
Ekologija™ in Trajnost™

Zgodovina sprememb…

profdoktor ::

Nihče nima protiargumentov. To pomeni da se večina strinja, kar me rahlo preseneča glede na to koliko ljudi se muči v fitnesih in žre vse kar jim pride pod roke v žeji po instarezultatu. Vse to za nekaj dopamina, ki se sprosti ob 100 všečkih bežnih znancev ali občudovanju sošolca v srednji gostinski ob pogledu na sveže natrgan biceps. Nehajte z anaboliki preden bo prepozno.

radmannsdorf ::

jype ::

Če hočeš zgledat badass, potem moraš začet trenirat crossfit. Vsi, ki se ukvarjajo s crossfitom, do kosila porabijo že 3000 kalorij,
že samo zato da ti povedo vse o crossfitu.

profdoktor ::

Ne rabiš sploh krosfita. Dovolj je da pri hiši kaj postoriš namesto da imaš v levi tiča in v desni miško. Če nimaš dovolj za krosfit, si kupiš vikend. Trening zagotovljen.

Unknown_001 ::

Pobčki... odgovor se skriva v fiziki.

M(vect) = r(vect) x F(vect)

Work smart, not hard.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

gendale2018 ::

radmannsdorf je izjavil:


ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

r3dkv1c4 ::

Whey prodajalci ljubijo slotech pametnjakoviče.
Tisti, ki žrete razne praške ste pravi izobraženi debili.
Po vsej verjetnosti, zakompleksani lepotci, definirani samovšečneži in nesamozavestni egomaniaki.

Za bruhat, kam ta svet pelje.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Unknown_001 ::

Jejte redkev, korenje in solato
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

jype ::

[D]emon ::

profdoktor, kaj tebi so pozabili prilagoditi dozo antipsihotikov, da se obnasas kot bizgec ? :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Jerry000 ::

Malo obujam temo (imel osebne težave in nisem uspel nič v tej smeri kupiti še), kaj je razlika med temi:
https://si.myprotein.com/sports-nutriti...
https://si.myprotein.com/sports-nutriti...
https://si.myprotein.com/sports-nutriti...

En je Impact Whey Protein, en Impact Whey Isolate in en Soy Protein Isolate. Zadnji vem da je za vegane, ampak ne vem kaj je načeloma razlika.

Unknown_001 ::

Konopline proteine
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: thramos ()

thramos ::

Kar se tiče v opaznem učinku na športni rezultat, prav nobene. Razen če loviš stotinke za na olimpijske igre.

Opazna razlika pa je v denarnici, okusu, etičnosti ...

kallia ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Whey prodajalci ljubijo slotech pametnjakoviče.
Tisti, ki žrete razne praške ste pravi izobraženi debili.
Po vsej verjetnosti, zakompleksani lepotci, definirani samovšečneži in nesamozavestni egomaniaki.

Za bruhat, kam ta svet pelje.


Ja, glede na to da je na svetu vedno več debeluhov ki koštajo zdravstvo milijarde je res treba usmeriti vso pozornost v tistih par ljudi ki namesto BigMeka spijejo raje en šejk :D

Čudno da te bolj skrbijo zakompleksani samovšečneži kot ljudje ki jim moraš financirati zdravljenj, ker so zboleli zaradi manjka zakompleksanosti in so ponosni na svojo lepo 150 kg salovsko postavo.

Stop fat shaming f-ing ripped naci!

Jerry000 ::

thramos je izjavil:

Kar se tiče v opaznem učinku na športni rezultat, prav nobene. Razen če loviš stotinke za na olimpijske igre.

Opazna razlika pa je v denarnici, okusu, etičnosti ...

Ampak vseeno me malo zanima kaj je razlika. Ne lovim stotinke, ampak bi rad razumel (da en na kratko pove).

thramos ::

Soja je pač drug vir, sirotka pa je predelana na dva različna načina.

radmannsdorf ::

Kupil myprotein beljakovine "brez okusa", oz. okus sirotke, pa mi niso dobri, včeraj pa sem dodal žličko instant brezkofeinske kave. Oja, priporočam!
Tako bom vsaj lahko spravil te 4,5 kilce proteinov po grlu. Njama, njama! :)

slitkx ::

No, jaz bom zadevo zastavil drugače.

Kadar se v člankih piše o proteinih v obliki dodatkov, je to praktično vedno v sklopu treninga, sploh v telovadnicah in fitnesih, z utežmi.
Vendar pa mene to ne zanima.

Na hitro sem si nekaj prebral o kazeinu ter wheyu.
Prvi za med glavnimi obroki, drugi zjutraj po tem, ko vstanemo.

Skratka, med različnimi pripravki, ki jih je v spletnih štacunah kt listja in solate, me zanima, ali je lahko kazein dejansko tisti, ki ti ohranja oz. rahlo povečuje mišično maso.
Poudarek je na RAHLO. Nimam namena postati nov Švarci. :) Gre za to, da sem se konec decembra spravil hujšati in tudi že spucal ca. 9 kg. 7 jih še moram.
Za kazein sem prebral, da ima tudi nekaj stranskih učinkov, ki pa ne bi bili ravno prijetni. Dehidriran pač ne želim biti.

Ker zjutraj telo začne razgrajevati mišično maso, da pridobi energijo (ja, tako sem prebral pred nekaj minutami :D), bi bilo fino to izgubo nadomestiti s pravimi proteini.
S katerimi? V kakšni obliki? Konkreten primer (v štacuni)-zakaj?

Hvala in lp. 8-)

c3p0 ::

Preveč si "not padu" v BB marketing, večinoma je bull.

Kazein (mlečna beljakovina) se sicer sprošča postopoma, zato smo to včasih pili pred spanjem. Alternativa je skuta.

Groot ::

slitkx je izjavil:

No, jaz bom zadevo zastavil drugače.

Kadar se v člankih piše o proteinih v obliki dodatkov, je to praktično vedno v sklopu treninga, sploh v telovadnicah in fitnesih, z utežmi.
Vendar pa mene to ne zanima.

Na hitro sem si nekaj prebral o kazeinu ter wheyu.
Prvi za med glavnimi obroki, drugi zjutraj po tem, ko vstanemo.

Skratka, med različnimi pripravki, ki jih je v spletnih štacunah kt listja in solate, me zanima, ali je lahko kazein dejansko tisti, ki ti ohranja oz. rahlo povečuje mišično maso.
Poudarek je na RAHLO. Nimam namena postati nov Švarci. :) Gre za to, da sem se konec decembra spravil hujšati in tudi že spucal ca. 9 kg. 7 jih še moram.
Za kazein sem prebral, da ima tudi nekaj stranskih učinkov, ki pa ne bi bili ravno prijetni. Dehidriran pač ne želim biti.

Ker zjutraj telo začne razgrajevati mišično maso, da pridobi energijo (ja, tako sem prebral pred nekaj minutami :D), bi bilo fino to izgubo nadomestiti s pravimi proteini.
S katerimi? V kakšni obliki? Konkreten primer (v štacuni)-zakaj?

Hvala in lp. 8-)


Najprej uredi prehrano v celoti tako da bo prilagojena tvojim ciljem. Preberi si kakšen dober članek o funkciji in sestavi treh osnovnih grandikov hrane (OH, B in M). Šele potem boš lahko razumel kaj, kdaj in zakaj jesti.

Dodatki kot so whey so samo dodatna pomoč za na koncu. Nikakor niso bližnjica do neverjetne postave kakor misli večina in posledično ne naredi popolnoma nič glede svoje prehrane ali pa celo gibanja. Razen če nimaš izjemno suhe postave (ektomorf tip postave), lahko svoj cilj popolnoma normalno dosežeš brez dodatkov.

P.s. da ne bo pomote, nikakor nisem proti dodatkom. Hočem samo poudarit, da je urejena prehrana veliko bolj ključna kot pa to kateri whey boš izbral.

slitkx ::

Prehrano imam uravnoteženo. Kolikor jo lahko imam.
Zaradi dela v treh izmenah nimam vedno glavnega obroka ob (približno) istem času, enako velja za spanec in zajtrk (ki je nekatere dni že v času običajne malice ali kosila).

Vseeno me zanima ustrezen dodatek. Če jih na trgu ne bi bila cela plejada, ne bi spraševal tukaj.
Pa tudi nisem omenjal izklesane postave. c",)

Kar se gibanja tiče, ne bom dejal, da ga je vsak dan toliko, kot bi bilo idealno. Ko pa se poklopita razpoložljiv čas in spočitost, imam daljše sprehode. Gledam na to, da z njimi (kar se hoje tiče) pokurim vsaj 150 kalorij. Lahko bi kuril tudi več kalorij, ampak do sedaj je šlo s tem tempom brez težav in tako, kot mi zaenkrat ustreza.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

nekikr ::

Ustrezen dodatek je v tem primeru skuta (cottage cheese verzija, je boljša za jesti) ali pa skyr. Nikakor pa ne rabiš nobenega praška. Ti pomagajo le, če aktivno treniraš, ne pa če greš na sprehod po ravnem.

louser ::

Če želiš ohranjati mišično maso, potem samo ohranjaš gibanje kot tako. Ne rabiš nič zraven v sebe vsipavati.

IL_DIAVOLO ::

Ne vem, kaj filozofiras. Ce hoces izgubiti kile oz. mascobo, moras jesti manj, hkrati pa uzivati zadostno kolicino beljakovin(cca 100g dnevno) in izvajati trening za moc vsaj 3x na teden.

Calories in, calories out.

jype ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

cca 100g dnevno
Ne.

blackbfm ::

Razni trenerji priporocajo po intenzivnem treningu zgolj izolat (mikrofiltriran) medtem ko trgovine ti pa ponavadi skušajo prodat pripravke od A do Ž - kar je pomoje vec al manj vse bullshit.

Ce imas dovolj bogato hrano v osnovi izolata ne rabis.

slitkx ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ne vem, kaj filozofiras. Ce hoces izgubiti kile oz. mascobo, moras jesti manj, hkrati pa uzivati zadostno kolicino beljakovin(cca 100g dnevno) in izvajati trening za moc vsaj 3x na teden.

Calories in, calories out.

To morda velja za ljudi, ki delajo ponedeljek-petek ob enakih terminih, vedno spijo ponoči in imajo obroke vedno ob približno istem času. Moj urnik je pa zelo razmetan.
Maščobo izgubljam, kot je potrebno (tehtam se 2x dnevno - pred nočnim spanjem in po njem oz., kadar pridem z nočne izmene, po njej in po spanju) in beležim tudi % maščobe.

Kot sem že omenil, se ne mislim iti Švarcija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

IL_DIAVOLO ::

Jap, minimalno.

slitkx je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ne vem, kaj filozofiras. Ce hoces izgubiti kile oz. mascobo, moras jesti manj, hkrati pa uzivati zadostno kolicino beljakovin(cca 100g dnevno) in izvajati trening za moc vsaj 3x na teden.

Calories in, calories out.

To morda velja za ljudi, ki delajo ponedeljek-petek ob enakih terminih, vedno spijo ponoči in imajo obroke vedno ob približno istem času. Moj urnik je pa zelo razmetan.
Maščobo izgubljam, kot je potrebno (tehtam se 2x dnevno - pred nočnim spanjem in po njem oz., kadar pridem z nočne izmene, po njej in po spanju) in beležim tudi % maščobe.

Kot sem že omenil, se ne mislim iti Švarcija.


Tudi sam delam 3 izmensko delo, pa mi zadeva laufa. Kalorije si moras stet, to pa je vsa umetnost.

Zgodovina sprememb…

slitkx ::

Kalorije spremljam. Tako porabo gibanja in vnosa v hrani kot BMR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

IL_DIAVOLO ::

Prevec konpliciras. Ti samo bodi v deficitu, jej zdravo in treniraj. Pusti sprehode za upokojence, tega ti ne rabis.

slitkx ::

IL DIAVOLO, če meniš, da so sprehodi za upokojence, potlej dejansko nisi prava oseba, ki mi lahko svetuje o tem.
Tebi pač ustrezajo uteži ipd., meni ne.

Jaz se pa raje na sprehodu zrekreiram, ko psički mečem žogico (tudi z metalcem), palico, ko grem kdaj tudi navkreber ali pa z malo hitrejšo hojo.

Lp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

slitkx ::

nekikr je izjavil:

Ustrezen dodatek je v tem primeru skuta (cottage cheese verzija, je boljša za jesti) ali pa skyr. Nikakor pa ne rabiš nobenega praška. Ti pomagajo le, če aktivno treniraš, ne pa če greš na sprehod po ravnem.

Hvala.:)

IL_DIAVOLO ::

No pain, no gain.

radmannsdorf ::

Meni proteinski napitki pomagajo pri hujšanju. Ker sem v dobrem letu hujšanja in izgubljenih 30+ kg dojel, da če jem ostale mlečne zadeve, enostavno ne hujšam več oz. minimalno.
Zdaj sm pa skenslal vse klasične mlečne izdelke, razen par kapljic mleka v kavi, pa zadeva lepo laufa. Mal je muka, ker obožujem sir in skuto. Ampak če se odrekam temu, kile kar padajo.
Vem, šejk naj nebi bil nadomestek za hrano, ampak namesto večerje spijem 4-5 dcl shake in s tem potešim željo po sladkem in lakoto. Rezultat je 3,9 kg minusa v petih dneh. Tako da šejki niso tako slabi kot nekateri pravijo.

blackbfm ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Prevec konpliciras. Ti samo bodi v deficitu, jej zdravo in treniraj. Pusti sprehode za upokojence, tega ti ne rabis.


Sprehodi so daleč najbolj učinkovita vadba za hujšanje, ne tisto 20 minut, ampak konkretno 10-15km večkrat na teden. Problem je samo en, telo se hitro navadi, mesec dva ali tri, tako da dolgoročno ne gre. Pa psihično postane utrujajoče.. Ampak za začetek in za telo ki ni vajeno je to vrhunski način za zgubit nekaj začetnih kil, 500-1000kcal na sprehod komot.

IL_DIAVOLO ::

Se enkrat, shujsas takrat ko pojes manj, kot telo pokuri. Shake ima zelo malo kalorij in ogromno beljakovin, zato pa shujsas. Ni to noben carobni napitek.

To na dolgi rok ni vzdrzno in se bos nazaj zredil.
««
5 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljša trgovina za športne(prehranske) dodatke (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8712870 (1280) Kekokekič
»

whey proteini

Oddelek: Loža
395492 (2794) VladarP
»

katere proteine kupiti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15037275 (14445) link_up
»

KATERE PROTEINE (WHEY)

Oddelek: Loža
4818939 (7516) ramiz?!

Več podobnih tem