» »

Brušenje stopnic

Brušenje stopnic

JanezH ::

S punco sva se odločila, da sama zbrusiva in polakirava stare lesene stopnice (15 hrastovih stopnic). Kupila sva 2 poceni brusilnika, nekaj takega:

Brusilnik 1


Brusilnik 2



Zanima me, če ima kdo od vas kake izkušnje s tem?
Skrbi me brušenje, lakiranje ne, ker ne vem kako težavno je spraviti dol iz stopnic stari lak in koliko ur brušenja je to.
Saj mogoče so skrbi odveč, vseeno bi pa rad preveril, da bom vedel pri čem sem :)

.
  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

PacificBlue ::

Zanima me, če ima kdo od vas kake izkušnje s tem?


Imam:)

Večino dela bos lahk opravil s tem brusilcem, tja kamor pa ne bos dosegel bos pa moral na roke. In ja ti vzame kr dosti časa..predvsem delo na roke, čiščenje med robovi,letvami..to je najbolj zamudno. Koliko ti vzame časa,ti tezk povem ker sem to delal vec kot tri leta nazaj in tudi ker ne vem točno kako stopnice izgledajo. Zna trajat,ena stopnica vsaj pol ure, če ne celo več. Vendar v dveh,treh popoldnevih bi moral koncat, se posebej če sta dva:)

Zgodovina sprememb…

JanezH ::

Super, to je slišat optimistično :)

Pyr0Beast ::

Tole orodje je zelo zanič in utrujajoče za delati, kot tudi so vsa vibracijska.

Tračni brusilnik je boljši za večje površine, za precizne in kote pa ja, vibracijski je v redu.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Steinkauz ::

Tele mašine so čist ok, sam morš met koristno.
Fotr ma eno kul, brat je pa eno za 20eur kupu.
S fotrovo zbrusiš dve v času ko z bratovo komi eno.

JanK ::

Pa ne pozabi natakniti sesalca na vecji brusilnik. Razlika z ali brez sesalca je kot dan in noc.

MonkeyHead ::

jaz se bi ti priporočal veš različnih grobosti papirja, bi reko da se ti najbol splača prvo lak dol potegnit z 60 grobostjo pol pa 100 in za konec 120-150. Polakiraš pa 2-krat z lakom (lahko ti tudi razložim bolj komplicirano lakiranje, ki zavzame malo več časa samo je rezultat boljši :P)

Zgodovina sprememb…

JanezH ::

JanK: aja? Zakaj pa to, a se brusni papir manj maši verjetno?

MonkeyHead: tak mava plan ja, od najbolj grobih do najbolj finih.

Nabavila sva pa od belinke:



Tako nama je svetoval mojster v belinki. Najprej 1x premazat s podlago in potem bova 3x lakirala, vmes pa vedno okoli 6 ur sušenja in pri vsakem nanosu laka brušenje z najbolj finim smirkovim papirjem.

JanK ::

@Smukec: Ja, sproti vlece prah stran, drugace se le-ta hitro nabere med papirjem in povrsino in brusenje je precej manj ucinkovito, ker papir "lebdi" na prahu namesto da bi drgnil povrsino. Vibracijsko brusenje je namrec drugacno, kot rocno brusenje, kjer delas z daljsimi potegi in prah sproti puscas za seboj, tukaj pa plosca vibrira nekaj mm sem in tja in prah zadrzuje spodaj.

Prah tudi precej manj leti okoli - ce to delas v stanovanju je kar velik plus. Pa se podtlak ti "prisesa" brusilnik na povrsino, tako da ga vec ali manj samo drzis in vodis po povrsini. Je malo nerodno, ker imas se cev, ampak se splaca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JanK ()

MonkeyHead ::

No glede belinke nimamo nič kaj prakse uporabljamo bolj kot ne italjanske lake (mamo parketarstvo).
No ta mojster je mel kar prav nimam kaj za rečt, samo kaj bi ti predlagal je da ne uporabiš novega finega papirja za brušenje med lakiranjem ampak enega, ki je že bil uporabljen za fino obdelavo z mašino, da je že bolj kot ne obrablje. Pol pa bi še ti svetoval da preden greš z podlago barvat greš po vseh stopnicah, ki bi jih rad prelakiral z VLAŽNO krpo prek in počakaš 10 min (vlažno je mišljeno kot oprano pod vodo in nato močno kolko se le da "ožmaknit"), da nimaš pol pikic gor.

Če se te kaj zanima vpraši ;).

pa se podpišem se pod jank-om.

Zgodovina sprememb…

JanezH ::

Vidim, da ste sami mojstri tu :)

Se pravi:
- najprej brušenje (od grobega do finega)
- pol z vlažno krpo vse stopnice dobro pobrisati
- premaz pred lakiranjem
- 3x lakiranje in vmes med vsako fazo malce pobrusiti s finim že uporabljenim papirjem toliko, da je površina gladka na otip

hvala vam za informacije zaenkrat :)

MonkeyHead ::

jap :D

Vikking ::

Zbrusiš od 100 končaš pri 150 oz. 160

Po prvem in drugem lakiranju zbrusiš z 280 ali 320 (vsaj 10 ur počakat med posameznimi nanosi). Za stopnice bi izbral 2 komponentni poliuretanski lak. Izbereš se sijaj laka: mat, polmat, sijaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pasta za poliranje - luči

Oddelek: Na cesti
488877 (6516) m0LN4r
»

Brusilnik za les

Oddelek: Loža
429746 (8079) kuglvinkl
»

Brušenje in lakiranje parketa

Oddelek: Loža
85054 (4705) Bojan xxxx
»

Barvanje BMX kolesa

Oddelek: Šport
276417 (5920) SkIDiver
»

Polaganje parketa

Oddelek: Loža
74367 (4163) STASI

Več podobnih tem