» »

DirectX je inštaliran, a ga vseeno ni

DirectX je inštaliran, a ga vseeno ni

GReeN-Boo ::

Imam problem:
-Imam ATI Radeon 9500 Pro 128 MB
-DVD filme mi noče predvajati. Predvaja se samo glasba, na zaslonu pa so zelene in rdeče packe.
DVD ima regionalno kodo: region 2
Imam predvajalnik Pioneer DVD-ROM DVD-119

-Ko zaženem ATI PC Check mi javi napake:
1.Capture driver INF are not installed
2.DirectX components are not installed properly
Ravnal sem se po navodilih in downloadal driverje. Še zmerom je javljal napako ''Capture driver INF are not installed''...

Poskusil sem instalirati driverje za grafično, ki ste mi jih dali na CD a vseeno mi delovalo. Windowsi XP pa morajo imeti že instaliran DirectX 8.1 Vseeno sem ga poskusil ponovno instalirati. Napisalo je da je bil uspešno nameščen. A v mapi DirectX je samo prazna mapa ''setup''. Nato sem poskusil še z DirectX 9.0a in ga spet ni zaznal. Zopet je ostala mapa ''setup'' s svojimi 0Kb. Potem sem s pomočjo System restore računalnik spravil na stanje preden sem instaliral DirectX 9.0a Potem sem poskusil reinstalirati Windowse. Po instalaciji je mapa zopet ostala prazna.

Zagnal se Dxdiag in ni blo nobenh napak. Downloadu sem si DirectX 9.0a in v prazno mapo Setup sem skopiral bližnico dxdiag.exe. Igre pa mi delajo brezhibno.

Nato sem spet instaliral DirectX 9.0a in si downloadal najnovejše driverje za grafično. Še vedno mi noče predvajati filmov.

Mislim da je problem zaradi DirectX-a.

Prosim za pomoč.

Že vnaprej se vam zahvaljujem za pomoč.
You mess with the best, you die like the rest.
  • spremenil: Tomi ()

Lith ::

a veš kaj, packe se delajo, če imaš napačen kodek za predvajanje filmov (DVDji so MPEG-2), zato si ti lepo instaliraj kakšen DivX Total Pack in nabavi DirectX Erradicator (da zbrišeš stari DX in lahko inštaliraš novega)
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Japka ::

HM!Če si res vse to poskusil, potem res ne vem kaj bi bilo narobe. 8-O Poskusi naložit kakšno starejšo verzijo direct x-a, da boš videl če je res kriv direct-x. Za packe pa so skoraj sigurno krivi kodeki. Meni delujejo vsi filmi, pa mam kodeke div-x total pack in nimo codec pack 5.0 build 9 BETA 1.

GReeN-Boo ::

A DivX Codeci so tud za DVD-je. No tega pa res nisem vedu. Kaj pa ta DX Erradicator a se ga da downloadat. No bom probu.
You mess with the best, you die like the rest.

GReeN-Boo ::

A ma mogoče še kdo drug težave z DX-om v WinXP? Ker dva frenda mata tud prazno mapo DirectX.
You mess with the best, you die like the rest.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GReeN-Boo ()

GReeN-Boo ::

Hvala !!!!!:)) Uspel mi je. Downloadu sem nimo codec pack 5.0 build 9 BETA 1 in mi zdej dela !!!:)) :D :) Tnx vama ker sta mi pomagala.
Sem že hotu na servis pelat.

TNX !!!!!
You mess with the best, you die like the rest.

Lith ::

lepo je videt, da je uspelo, ni blema, še kdaj...
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

GReeN-Boo ::

Aja sam še en prblem mam. V PowerDVD - ju mi noče predvajat DVD - jev. Spet so zelene in rdeče packe. V Windows Media Player in v InterActual Player pa mi dela lepo.

Pa se neki bi vprašu. Kako se da DVD na disk, pa da ga pol ripaš v divx format?
You mess with the best, you die like the rest.

Lith ::

probej powerDVD odstranit in novo instalirat, drugač pa za ripanje in podobne scene (kodiranje, urejanje...) poglej sem v meniju na levi je vse lepo ločeno
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

maxx ::

Jaz imam isto Grafični in podoben problem (mi sploh ne predvaja dvd).
Kje se downloada nimo codec pack 5.0 build 9 BETA 1 ?

maxx ::

Sem našel in mi še vedno ne dela.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nov pc- kateri programi da delujejo igre? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
596797 (5694) hojnikb

cod 2 direct x problem

Oddelek: Igre
162725 (1705) sandi17

COD 2 ne deluje

Oddelek: Igre
142692 (1701) Heavy
»

Vivo na Radeon 9000

Oddelek: Zvok in slika
231495 (1281) polde66
»

Filmi ne delajo in ne delajo...grhhhh....!!!!

Oddelek: Zvok in slika
132273 (1839) Damjan Jagar

Več podobnih tem