» »

Merilec temperature

Merilec temperature

branc ::

Majstri, zdravo!

iščem eno rešitev, zelo hvaležen bi bil za kakšno idejo/napotek.
V sosednji hiši imamo osebo, za katero skrbimo. Namreč, želimo meriti temperaturo prostora na daljavo. Do tiste lokacije seže tudi wifi signal, če to igra kakšno vlogo.
Najprej sem pomislil na kakšno vremensko postajo, ampak verjetno senzor ne more lovit čez toliko sten (3 stene)..
RaspberryPI/Arduino variante odpadejo. Iščem out-of-the-box varianto.

Tenkju vnaprej!

stapler rump ::

Jaz bi na tvojem mestu najprej poiskusil kako vremensko postajo. Če ti Wi-Fi deluje na tej razdalji, potem bodo zelo verjetno tudi brezžični termometri od vremenske postaje delovali. Mogoče boš moral z nekaj poiskušanja najti položaj senzorja in postaje, kjer je najbolj zanesljiv sprejem. Out-of-the-box rešitev, pa še bistveno ceneje od česarkoli drugega.

branc ::

Sej z vremensko postajo bi bil čist zadovoljen, ampak me skrbi domet - tri debele stene.......bom poskusil, pa je :) Hvala ti.

fikus_ ::

Nič kovinskega ne sme biti na liniji vmes.

Invictus ::

"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

branc ::

fikus_ je izjavil:

Nič kovinskega ne sme biti na liniji vmes.


Težka bo.... : )

Invictus je izjavil:

Recimo ...

http://www.weathershop.com/wifith.htm


To je to, kar iščem, samo cena je mucho zasoljena! :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: branc ()

Invictus ::

Vse kar bo imelo že po defaultu vgrajen wifi, ne bo ravno poceni.

Lahko pa probaš kaj scomprat z Arduinom ali Raspberry Pi. Projektov je dovolj na netu ... Mogoče greš potem še korak dlje ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

int47 ::

Ni out of the box, pa vseeno.
Uporabiš lahko Nodemcu LUA z ESP8266 in DS18B20 temperaturni senzor.
Potrebuješ še 5V napajalnik. Lahko uporabiš polnilec za telefon z micro USB priključkom.
Za zamenjavo FW. boš rabil še micro USB kabel in PC.

Potrebno je priključiti senzor, zamenjati FW, skonfigurirati WiFi, da se bo priključil na obstoječe omrežje in preko web vmesnika naložiti skripto za merjenje temperature.

Za začetek bo najbolj enostavno, če na modul naložiš ESP8266 Basic.
Primer kode za termostat z Web vmesnikom imaš tukaj.

branc ::

Hvala vsem za nasvete!
Kupil sem v Merkurju (na netu ga nikakor ne najdem...) vremensko postajo za 25 €. Dela BP, vleče čez eno steno in eno okno. :)

d4vid ::

V hoferju so mel zadevo nekaj časa nazaj, zunanja brezžična enota in notranja. Vse baterijsko, ura preko satelita... Za 7€. Ceneje se težko dobi, sploh out of the box.

No, sicer pa že maš.

Drugače pa Arduino 2x, ds18b20, čip za komunikacijo (cc1101 z zunanjo anteno) 2x, LCD zaslon. Potem pa delaš kakor ti paše :D Podobno sem naredil semaforje za šolski projekt, pa je neslo nekje 200m na prostem.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

branc ::

d4vid je izjavil:

V hoferju so mel zadevo nekaj časa nazaj, zunanja brezžična enota in notranja. Vse baterijsko, ura preko satelita... Za 7€. Ceneje se težko dobi, sploh out of the box.

No, sicer pa že maš.

Drugače pa Arduino 2x, ds18b20, čip za komunikacijo (cc1101 z zunanjo anteno) 2x, LCD zaslon. Potem pa delaš kakor ti paše :D Podobno sem naredil semaforje za šolski projekt, pa je neslo nekje 200m na prostem.



Vem, vem, tudi o Rpi in Arduino sem razmišljal, ampak sem (za spremembo) hotel out- of the box. Skratka, rešeno : )


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Senzor temperature za peč

Oddelek: Kaj kupiti
91406 (1003) Assass1n
»

Avtomatika za sončni kolektor (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5510722 (6886) FX6300B
»

Domači projekt

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
426660 (3421) poweroff
»

seznzor za temperaturo, sposoben pošiljati podatke

Oddelek: Kaj kupiti
163893 (3187)          
»

Arduino Nano problem

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
133601 (2652) FX6300B

Več podobnih tem