» »

Spajkalna postaja

Spajkalna postaja

FX6300B ::

Pozdravljeni temo sem že pred enim tednom naredil v kaj kupiti vendar ni bilo odgovora in sem se odloćil da jo napišem še pod elektrotehniko tako da moderatorji se opravičujem in prosim če prejšno izbrišete

skratka kupujem spajkalno postajo na vroč zrak nekje do max 100€ zanima me če se tole splača ima kdo kaj podobnega prosim za mnejne in priporočila
May the force be with you!

SaXsIm ::

Imam. Okej je.
SaXsIm

FX6300B ::

super, iz kje pa si naročil sicer misliš da bo zame začetnika pri smd spajkanju ok? sicer navadno znam spajkat smd pa še ne :D kar se pa mislim naučit koliko časa pa jo že uporabljaš?
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

BladE_ ::

Cena tele zadeve je res top, vgrajena pumpa za zrak, imam že na wish listi. Sicer pa sem pogledal review na YT in temu možaku nekako ne gre z zrakom. Verjetno bi dosegel boljši rezultat, če bi segreval iz vrha(90°) ali je pa zadeva slaba... Poročaj, če boš naročil...

Akcija - Reakcija

Highlag ::

Zakaj pa misliš, da rabiš postajo na vroč zrak?

Sam SMD-je brez problema spajkam s klasičnim spajkalnikom.
Never trust a computer you can't throw out a window

FX6300B ::

zaspajkat ni problem, odspajkat je sploh če imaš kakšen čip..

@BladE imam namen naročit pa da vidmo :D @SaXsIm pravi da je ok :D aja glede videa pa mislim da je problem v uporabniku :D bom vrjetno res kupil pa naštudirat kako in kaj

zanima me še kaj ima tipo v tem videu zaeno pasto k ima cin notri, zgleda tko .. lahko.
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

BladE_ ::

FX6300B je izjavil:


zanima me še kaj ima tipo v tem videu zaeno pasto k ima cin notri, zgleda tko .. lahko.


Nič posebnega :) Nekaj takega

Akcija - Reakcija

FX6300B ::

hvala ti
May the force be with you!

FX6300B ::

ali se bolj splača tole http://www.ebay.de/itm/Neu-SAIKE-852D-2... ko je vsaj branded da ni čist brez firme? pa še ebay garancija 1 mesec
May the force be with you!

#000000 ::

Če imaš samo občasno kak čip za snet, potem je TOLE DOVOLJ če boš to delal dnevno pa kupi nekaj bolj točnega (bolj točna in konstantna temperatura) KLIK

FX6300B ::

ja zaenkrat samo testiranje itd. mam se pa namen bolj ukvarjati s temu, tako da bom vrjetno vzel 852D+ ker mi je nedavno navaden spajkalnik crknil
May the force be with you!

int47 ::

Imam nekaj podobnega in skoraj ni več v uporabi.

Spajkalnik ima trd kabel. Ročaj se precej segreje. Po daljšem času in ne ravno pogosti uporabi je temperatura spajkalnika začela precej odstopati od nastavljene. Sedaj komaj še tali spajko pri max. temperaturi.

FX6300B ::

kaj pa imaš ti zaeno zadevo?
May the force be with you!

int47 ::

BlaY0 ::

#000000 je izjavil:

Če imaš samo občasno kak čip za snet, potem je TOLE DOVOLJ...

Ampak tole + 25 EUR za en osnovni letkolm pa prideš skoraj na 65 EUR. Glede na to, se mi zdi zadeva z prvega OP-ovega linka kar zanimiva.

FX6300B ::

sam bom kupil to z mojega linka če bo denar :D ker spajkalo sem ravno stvarno napako upošteval pri mimovrste ko je po 3 tednih odpovedala pač ne greje
sem jim ravno danes poslal opozorilo ker še niso nič ovrgli ali potrdili napako pa je že 12dni mimo

int47 je izjavil:

aoyue 968.

kakšna pa je cena ?
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

int47 ::

Postajo sem kupil pred cca 7 - 8 leti.

FX6300B ::

točno to? a to že toliko časa delaju uh :D je in tvoje mnenje je?
May the force be with you!

SaXsIm ::

852 nima trdega kabla za spajkalnik. Vsaj moj ne. In kot spajkalnik je super, večino časa uporabljam samo spajkalnik, reflow bolj poredko.
SaXsIm

FX6300B ::

fantje hvala vam za vsa mnenja , upam da naslednji teden naročim, mam predplačniško pa se je banka z jesenic umaknila v kranj pa moram tja :D
May the force be with you!

FX6300B ::

evo danes sem jo končno dobil, skratka kabli mehki, nobenih problemov, segreje se v cca 20s , odvisno od nastavljene temp , za smd sem tudi probal malo na eni stari matični čip z 40+ pini res hitro odlotaš , tako da če kdo razmišlja o nakupu naj kupi :D
May the force be with you!

Assass1n ::

Hobyking ima v EU na zalogi 20€ potem sem dal v košarico je kar 16€ pa 8€ poštnine, 6€ so pa dodatne konice 10kom.
Bo zamenjal mojega Conrada kar bo pa bo :)
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

blackmack ::

Katero si sedaj nabavil noname ali SAIKE?

Assass1n ::

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor...

PS: se opravičujem sem falil temo nisem prebral, da se tukaj menite na zrak.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Assass1n ()

FX6300B ::

blackmack je izjavil:

Katero si sedaj nabavil noname ali SAIKE?


no name :D deluje prfektno
May the force be with you!

marjan_h ::

Assass1n je izjavil:

Hobyking ima v EU na zalogi 20€ potem sem dal v košarico je kar 16€ pa 8€ poštnine, 6€ so pa dodatne konice 10kom.
Bo zamenjal mojega Conrada kar bo pa bo :)


Kaj če se dotakneš tiste okrogle vtičnice ko je postaja vključena?

FX6300B ::

tam notri imaš vštekan spajkalnik :D in nimaš razloga da bi ga kadarkoli izklapljal razen če ga hočeš zamenjat
May the force be with you!

marjan_h ::

Ja tam je vštekan spajkalnik, verjetno po eni od teh notranjih žicah teče velik tok. Zato me zanima tukaj glede varnosti, sploh če je no-name.

FX6300B ::

to ti pa jaz nebi znal pomagat :D pri moji niti nisem probaval se dotaknit niti se nimam namena, sicer nisem siguren ampak mislim da na teh priključkih ni 220V
je pa pri moji nekaj , če imam izštekanega in prižgem se mi na lcdju izpišejo neki znaki sem že pozabil kateri tako da mislim da zazna da nič ni gor in ne da štroma ali pa kaj takega
aja jaz imam 852D+
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

mihec87 ::

Zunanji del oz obroček je verjetno ozemljen...Nekateri pini pa so pod napetostjo-mislim da manj kot omrežna napetost...



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen spajkalnik? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
27653323 (1622) matobeli
»

Spajkalnik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
163167 (2762) Excavator
»

spajkalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5112233 (10218) matobeli
»

Set za spajkanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
569847 (7571) He-Man
»

spajkalnik

Oddelek: Kaj kupiti
244868 (4133) Filozof

Več podobnih tem