» »

Domoljubni shod

Domoljubni shod

«
1
2 3

Cervantes ::

Danes, 2.4.2016, je bil na Plāce de la Rėpublique v Ljubljani, shod domoljubov.
Meni, recimo, je bila še najbljiže Ljudmila.
Vaša opažanja?

SaXsIm ::

Brez komentarja. Ko že mislim, da živimo v kolikor toliko moderni družbi, ko se uspemo kolikor toliko poenotiti glede beguncev, ko pozabimo malce na spodleteli družinski zakonik, pa pripeljejo takšne. Primitivna desnica in njeni podpirniki so definitivno vzrok za izseljevanje, ne pa palčki iz Murgel.
SaXsIm

maco-maco ::

To je bil poličen shod, ki ne koristi ničemur.

Bil pa je tudi koristen shod, Shod proti elitam: "Oblast, ki se boji ljudi, je diktatura".
...Janez Janša in Miro Cerar, "del istih elit, ki plenijo državo že 25 let". Opozorili so na težave, ki "zares pestijo našo družbo - revščino, brezposelnost, izkoriščanje delavcev, brezperspektivnost mladih, nestrpnost in seksizem", je pojasnil prvi govornik in povezovalec shoda, Miha Blažič - N'toko. "Vedno je kriv nekdo drug in to je običajno tisti na dnu."...
Kaj?

maco-maco ::

No, pa da še jaz ''pohvalim'' Ljudmilo, oziroma grajam udeležence.

Predsednica NSi je pozvala k "normalni Sloveniji". 'Lahko, da se z menoj ne strinjate, ampak žvižganje vam ne bo pomagalo'. Vpitje in žvižgi so spremljali tudi njen poziv k "bolj demokratični desnici".

Patetika na vrhuncu.
Kaj?

krneki0001 ::

A desničarji imajo celo take shode?

VelkBla ::

Jah, je treba zagotoviti dodatna sredstva za plače politikov, pa so organizirali t.i. shod/domoljubni shod/vstavi poljubno besedo

Cervantes ::

Jaz se z Novakovo strinjam predvsem glede tega, da bi desnica rabila kakšen bolj inteligenten obraz. Ki ne bi svoje ideologije gradil na zgodovini, pobojih, delitvah... ampak bi dal eno vizijo prihodnosti.
Dokler bo tako, bo marsikdo rajši volil celo mesečnike, kot pa Jajoparty.
Me included.

loucast ::

Podpišem se pod Cervantesa. A je res tako težko graditi na prihodnosti, kot pa na eni polpretekli zgodovini?

BigWhale ::

Poizkusite ohraniti nek nivo.

DuleKrtola ::

Janša o begu možganov. On (in taki shodi) me ne vabijo preveč nazaj.

krneki0001 ::

loucast je izjavil:

Podpišem se pod Cervantesa. A je res tako težko graditi na prihodnosti, kot pa na eni polpretekli zgodovini?


Lažje je potvarjat zgodovino, kot pa ustvarjat nekaj novega. Vsi tile, ki so na ablasti in oblasti zadnjih 25 let ne delajo nič drugega kot samo živijo zgodovino, ker novega ne znajo nič narest.

Osebno sem zato, da se zgradijo galeje, na ene se postavi desne politike priklenjene na vesla, na druge leve politike priklenjene na vesla in organiziramo bitko med galejami.
Zmagovalci bitke bodo potem vsakodnevno veslali med slovenijo in grčijo, kjer bodo vozili begunce gor in migrante nazaj dol.

ahac ::

DuleKrtola je izjavil:

Janša o begu možganov. On (in taki shodi) me ne vabijo preveč nazaj.


Moraš gledat pozitivno: Janša je končno opazil, da se ljudje bolj odseljujejo iz Slovenije kot pa priseljujejo. To je napredek!
Še 20 let, pa bo mogoče dojel še, da je za to v veliki meri kriv tudi on. :))
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

krneki0001 ::

ahac je izjavil:

DuleKrtola je izjavil:

Janša o begu možganov. On (in taki shodi) me ne vabijo preveč nazaj.


Moraš gledat pozitivno: Janša je končno opazil, da se ljudje bolj odseljujejo v Slovenijo kot pa priseljujejo. To je napredek!
Še 20 let, pa bo mogoče dojel še, da je za to v veliki meri kriv tudi on. :))



Ni tok inteligenten.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: PromeuZ ()

LuiIII ::

Hm koliko ljudi se je pa zares odselilo zaradi politike same? Je kakšen? Ne ljudje se odseljujejo zaradi gospodarske situacije, ker jih zanimajo stvari, ki jih v Sloveniji ne počnemo, ker ne verjamejo, da bo kdaj bolje. Zaradi politikov samih se ne bo odselil nihče.

krneki0001 ::

Sej to, da ne bo bolje v sloveniji, so krivi ravno politiki. Ker so nesposobni, vsi od prvega do zadnjega.

Tr0n ::

Slovenski tea party. Blodnje pozabljene generacije, ki se trudi ostati relevantna, pa ze dolgo ni vec. :)

StarMafijec ::

ahac je izjavil:

Moraš gledat pozitivno: Janša je končno opazil, da se ljudje bolj odseljujejo iz Slovenije kot pa priseljujejo. To je napredek!
Še 20 let, pa bo mogoče dojel še, da je za to v veliki meri kriv tudi on. :))


Ma ja, kriv, čeprav skorajda nikoli ni bil na oblasti, lol.

Ljudje se pa predvsem izseljujejo v države, ki NE furajo take ekonomske politike kot pri nas (recimo večino gospodarstva v lasti politike).

nekikr ::

Tr0n je izjavil:

Slovenski tea party. Blodnje pozabljene generacije, ki se trudi ostati relevantna, pa ze dolgo ni vec. :)

Seveda je relevantna. Si prespal vse zadnje volitve? Prav aboslutno ničesar novega ni, samo enaki in isti obrazi z enakimi in istimi povezavami. Nič ne kaže, da bo kaj drugače. Ko se bo Cmerar izpel se bo spet povzpela znana desnica, naslednjič bomo volili pa proti njej in izvolili koga, znanega, levega. In krog se lahko začne znova. Juhej, juhu, kako smo mi pametnejši od recimo kakšnih glupih Američanov ;)

radmannsdorf ::

SaXsIm je izjavil:

Brez komentarja. Ko že mislim, da živimo v kolikor toliko moderni družbi, ko se uspemo kolikor toliko poenotiti glede beguncev, ko pozabimo malce na spodleteli družinski zakonik, pa pripeljejo takšne. Primitivna desnica in njeni podpirniki so definitivno vzrok za izseljevanje, ne pa palčki iz Murgel.

A to je komenatar ali ne?

mzakelj ::

In levica pa ni primitivna. Samo poglejte si njihove ultra levo fašistične zbore. V bistvu ne vidim kake hude razlike, razen da pri prvih vihrajo Slovenske zastave, pri drugih pa neke butaste cunje katere še sami verjetno ne razumejo.

Tony710 ::

Sam ne vem katera stran je bolj prostaska in pateticna, zdruzena levica z dvema antipatikoma na celu kot sta tomicka in mesec, ali desnica z dvolicnezi kot so ljudmila in psihopatom janso na celu.
Ali ima Slovenija sploh se kaksnega normalnega politika? Drzavo in vlado pa vodita bolestni narcisoid Pahor ter mevza Cmerar.

cekr ::

Največji problem vidim v mladih, ki padajo na neke obljube o nekih skoraj sigurnih službah.
Po možnosti v državni režiji.
Od vseh zadev v državi je najbolj zavoženo šolstvo. Lahko se o tem kregamo, vendar tako je.
Šola bi najprej morala otroka/mladca naučiti čista dejstva, da bo lahko mislil s svojo glavo, ne pa verjeti vsakemu, ki ima 5 minut časa za pranje možganov.
Ko bo to urejeno, bo tudi v državi bolje.
Ne moreš pa delati političnega programa na račun vsemogočih tujih prišlekov(od koderkoli), ki ti bodo prinašali politične glasove. Tako imajo nekatere stranke v državi že po defaultu vsaj po 10% glasov.
V državo se vabi ljudi brez svojega jaza, ki so lahko vodljivi. Kakšne bolj izobražene (npr. Dance,Nemce...) se seveda ne vabi, ker ne bi bili dobri volivci.

Pa še tisto od včeraj: a jugosi res nimajo neke svoje ideje, da morajo vedno ponavljat za Slovenci? Zadnje čase se vedno dogaja, da najprej eni napovedo neko zborovanje potem pa takoj jugosi za njimi. Res čisto zablojeni. Se opravičujem izrazu.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Cervantes ::

mzakelj je izjavil:

In levica pa ni primitivna. Samo poglejte si njihove ultra levo fašistične zbore. V bistvu ne vidim kake hude razlike, razen da pri prvih vihrajo belogardistične in Slovenske zastave, pri drugih pa neke butaste cunje katere še sami verjetno ne razumejo.

(popravil: C.)
Ma.
Če je tisto levica, sem jaz slon.
Par hipijev z Metelkove, ti pa že levica.
V ostalem ti dam pa prav.

LuiIII ::

Če karikiram: politika je relevantna ker živimo v socialni državi z izkrivljenim pojmom kaj pomeni liberalno in prekomernim državnim lastništvom v gospodarkih subjektih kjer je to predvsem škodljivo.
Sam menim, da bi morala desnica prevzeti oblast za dva mandata in poštimati temeljne zadeve kar se tiče države. Levica v vseh teh desetletjih s krajšim intermezzom tega ni bila sposobna narediti. Problem je seveda ker desnice pri nas praktično ni. OK NSi ima neke zametke tega vendar se še vedno preveč naslanja na RKC. Razumem in podpiram, da vrednote izhajajo iz le te, vendar je potrebno biti do RKC-ja včasih tudi kritičen. SDS pa tako ali tako sploh ni desna stranka! Sploh ne vem od kje ta ideja? So bolj ali manj socialna stranka, ki se pač opira bolj na nacionalne vrednote kot druge socialne stranke, ki bolj ali manj te vrednote zanikajo.
Tragično v slovenskem medijskem prostoru se mi zdi pa operiranje z oznako, da je nekdo fašist oz. da podpira fašizem kot tudi da je fašizem blizu desnici. Fašizem oz. nacizem sta enako daleč od desnice kot levice. Osnovna razlika med levico in desnico je le v tem, da prva osmišlja "raj na zemlji" na podlagi kolektivne odgovornost (država) in druga na podlagi osebne odgovornosti. Vse druge razlike kot so naslanjanje na vero (ateizem, RKC,...), nacionalizem ali internacionalizem so glede na to v drugem planu. Sam osebno zavračam obe skrajnosti tako levih (komunizem) kot desnih (anarhizem). Da napisal sem prav. Anarhizem je po svojem bistvu skrajno desno gibanje.

Cervantes ::

Zanimivo je to, da RKC na tihem (javno ne sme) podpira SDS, na pa NSi.
IMHO only.

LuiIII ::

No sam vem, da je v RKC v Sloveniji kar se političnih in še nekaterih drugih preferenc tiče, več struj in da je gotovo bila SDS ena izmed preferiranih opcij. Zanimivo bi bilo vedeti katero opcijo je preferirala Rodetova linija kateri peruti so bile v zadnjih letih nekoliko pristrižene?

D-mode ::

psi lajajo, karavana gre dalje...

Smrekar1 ::

Cervantes je izjavil:

Danes, 2.4.2016, je bil na Plāce de la Rėpublique v Ljubljani, shod domoljubov.
Meni, recimo, je bila še najbljiže Ljudmila.
Vaša opažanja?


Ljudmila je trenutno edini relevanten obraz na desnici, ki ima hkrati tudi možgane.

Kaj si o tem mislijo najbolj goreči zagovorniki slovenske desnice je lepo pokazal odziv množice, ki ga lepo ponazori ta kratek izsek priljubljene ameriške TV risane serije:

Smrekar1 ::

LuiIII je izjavil:


Sam menim, da bi morala desnica prevzeti oblast za dva mandata in poštimati temeljne zadeve kar se tiče države. Levica v vseh teh desetletjih s krajšim intermezzom tega ni bila sposobna narediti. Problem je seveda ker desnice pri nas praktično ni. OK NSi ima neke zametke tega vendar se še vedno preveč naslanja na RKC. Razumem in podpiram, da vrednote izhajajo iz le te, vendar je potrebno biti do RKC-ja včasih tudi kritičen. SDS pa tako ali tako sploh ni desna stranka! Sploh ne vem od kje ta ideja? So bolj ali manj socialna stranka, ki se pač opira bolj na nacionalne vrednote kot druge socialne stranke, ki bolj ali manj te vrednote zanikajo.


To je v bistvu največji problem slovenske politike že kaki 2 desetletji. Ena kvazi desna stranka pobere toliko desnih volivcev, da praktično monopolizira moč desnega volilnega telesa. Še vsaj enkrat toliko kot pobere glasov še dodatno odžene volivcev, ki bi sicer morda volili desnico, vendar zgolj v primeru, da na desni ne bi bilo SDS (oz. J.Janše).

Tu Ljudmile ne razumem - če bi se odtrgala od SDS in jasno povedala, da je SDS del problema in ga začela zavračati bi znala na voltivah pobrati kar zelo soliden uspeh. Je pa res, da bi težko prišla do točke, kjer bi imela dovolj mandatov za sestavo vlade brez SDS. Verjetno igra dolgo igro, da bo njena stranka prevzela primat na desnici, ko enkrat ne bo več Tita, pardon, Janše.

VaeVictis ::

IMHO je največji problem Slovenije v tem, da vsak politik svoje barve vleče na eno stran, ni pa nekega koherntnega plana, kje naj bi Slovenija bila čez 20 let.

Morali bi se nekako zbrati vsi politiki, gospodarstveniki, šolniki,... in predebatirati to, ter se odločiti za nekih 5 generalnih točk katerim bi ti strmeli...

Sedaj imamo pa vedno neke nove vlade in vsaka vlada dela neke nove reforme, ki so ponavadi v kontra smeri prejšnje vlade...

Bedaki "Slovenceljni" pa vedno volimo nove obraze, pri katerih pričakujemo, da bodo pošteni in dobri za vse in nam uresničili vse možne in nemožne želje!

Smrekar1 ::

VaeVictis je izjavil:


Morali bi se nekako zbrati vsi politiki, gospodarstveniki, šolniki,... in predebatirati to, ter se odločiti za nekih 5 generalnih točk katerim bi ti strmeli...


Ne, saj to imamo: zmanjšati proračunsko luknjo, reformirati pokojninski sistem do vzdržnosti, zmanjšati število zaposlenih v JS, rešiti težave z mejo in drugimi stvarmi s hrčki in izboljšati konkurenčnost, recimo.

Tole podpirajo več ali manj vse stranke, težava je v implementaciji. Levaki ne morejo sestaviti vlade brez SD in DeSUS, prva zagovarja zelo napačne rešitve, druga je partikularna stranka lastnih interesov in ne zagovarja reform, ki bi bile v občem interesu. Na drugi strani desnica ne more sestaviti vlade brez (glavne vloge) SDS, ki nima nobenega sposobnega kadra in ni sposobna izvajati reform, ter samo gleda kako bo polila dovolj gnojnice na levake, da bi s tem prikrila lastno nesposobnost.

Stvari gredo pod Cerarjem vseeno naprej, ampak zaradi SD in DeSUS gredo stvari naprej počasi. Kljub temu je to trenutno edini način kako stvari sploh lahko gredo naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

nekikr ::

Sprememba volilne zakonodaje bi prišla prav...ampak kaj, ko male stranke tega seveda nočejo. Potem pa drobimo malo levo, malo desno in vsak, ki ima 100 glasov, že lahko da veto na čisto vse.

[D]emon ::

Jaz sem na enem od protestov lepo rekel nekaj, kar si novinarka ni upala dati na novice.

Ce bi ob osamosvojitvi poslali cel parlament pred strelski vod, danes Slovenija ne bi bila v takem sranju kot je.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

cekr ::

Če bi leta '91 pospravili vse jugo kadre, danes po vsemogičih organizacijah in podjetjih nebi lomastili njihovi otroci oz. še kar oni sami. Tako je pa vse pojedeno in popito.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Stari maček ::

LuiIII je izjavil:

Hm koliko ljudi se je pa zares odselilo zaradi politike same? Je kakšen? Ne ljudje se odseljujejo zaradi gospodarske situacije, ker jih zanimajo stvari, ki jih v Sloveniji ne počnemo, ker ne verjamejo, da bo kdaj bolje. Zaradi politikov samih se ne bo odselil nihče.

Kdor ne vidi, da je politika tista, ki nas pelje v gospodarsko katastrofo, se mi resnično smili. In da poleg tega še vdriha čez desnico ja pa patetično...

St235 ::

približno tako kot polpismeni desničarji, ki ne vedo kaj pomeni beseda patetično.

Kdaj se boste naučili, da ima ljudstvo vedno takšno oblast kot si jo zasluži.

ZaphodBB ::

No sam vem, da je v RKC v Sloveniji kar se političnih in še nekaterih drugih preferenc tiče, več struj in da je gotovo bila SDS ena izmed preferiranih opcij. Zanimivo bi bilo vedeti katero opcijo je preferirala Rodetova linija kateri peruti so bile v zadnjih letih nekoliko pristrižene?

SDS all the way.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Tomas 33 ::

Sicer nisem točno seznanjen, kaj je bilo bistvo sobotnega shoda, bi pa rekel da delno ali v celoti ogroženost zaradi migrantov.

Sedaj pa cinizem: Stranka, ki želi revidirati zgodovino in označiti kolaboracijo z okupatorji kot nekaj pozitivnega, skliče shod na temo možne nove okupacije države.
Si bodo sedaj pustili rasti brade? :))

Wrop ::

Tomas 33 je izjavil:

Sedaj pa cinizem: Stranka, ki želi revidirati zgodovino in označiti kolaboracijo z okupatorji kot nekaj pozitivnega, skliče shod na temo možne nove okupacije države.


Verjetno si kaj pomešal. Vedno se revidira delčke v zgodovini, ko se pride do novih spoznanj. Zgodovina med in po WW2 ne more biti izključena iz revizije. Ni prav nobenega razloga za to. Sem mislil, da "levi intelektualci" to vedo, saj raziskave kažejo, da so bolj izobraženi.

krneki0001 ::

St235 je izjavil:

približno tako kot polpismeni desničarji, ki ne vedo kaj pomeni beseda patetično.

Kdaj se boste naučili, da ima ljudstvo vedno takšno oblast kot si jo zasluži.


Samo tisti del ljudstva, ki jo je volil. Jaz je nisem, sem oddal neveljaven volilni list, ki pa šteje in tega glasu nihče ne dobi.

St235 ::

ROFL in tej zablodi res verjameš?

krneki0001 ::

Ja, verjamem, da je neveljaven listič boljše kot ne iti na volitve. Dal si glas, ki ga pa ne morejo uporabit, ker ga ni dobil nihče izmed voluharjev.

Pa še bebčki ki štejejo glasove se lahko smejejo, ker si vzamem 10 minut časa in napišem vsakemu na volilnem listku kako pripombo z alkoholnim flumastrom, da se ja vidi.

Smrekar1 ::

nekikr je izjavil:

Sprememba volilne zakonodaje bi prišla prav...ampak kaj, ko male stranke tega seveda nočejo. Potem pa drobimo malo levo, malo desno in vsak, ki ima 100 glasov, že lahko da veto na čisto vse.


Na večinski sistem, da bomo izbirali res samo še med nasledniki LDS ter Janšo? Hvala, raje ne bi :(

Če je res problem drobljenje - kar se mi zdi precej privlečeno za lase - dajmo raje dvignit volilni prag na 5-6% in bo to to.

Sam sicer menim, da bi bilo bolje uvesti obvezno udeležbo na volitvah. Predčasne volitve in volitve po pošti že imamo, tako da je ta del že kar urejen. Morda bi bilo smotrno predčasne voltive raztegniti na 2 tedna in uvesti možnost glasovanja iz tujine po pošti, če že res moraš biti nekje drugje.
Če se kdo ne udeleži mora plačati kazen 40EUR in je to to - če kljub vsemu res nočeš volit pač pljuneš nekaj fičnikov. Udeležba bo šla vrtoglavo navzgor, glavno orožje nekaterih strank pa bo izginilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

nevone ::

Dal si glas, ki ga pa ne morejo uporabit, ker ga ni dobil nihče izmed voluharjev.


Dal si glas, ki se šteje v volilno udeležbo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

ZaphodBB ::

Smrekar1 je izjavil:

nekikr je izjavil:

Sprememba volilne zakonodaje bi prišla prav...ampak kaj, ko male stranke tega seveda nočejo. Potem pa drobimo malo levo, malo desno in vsak, ki ima 100 glasov, že lahko da veto na čisto vse.


Na večinski sistem, da bomo izbirali res samo še med nasledniki LDS ter Janšo? Hvala, raje ne bi :(

Če je res problem drobljenje - kar se mi zdi precej privlečeno za lase - dajmo raje dvignit volilni prag na 5-6% in bo to to.

Sam sicer menim, da bi bilo bolje uvesti obvezno udeležbo na volitvah. Predčasne volitve in volitve po pošti že imamo, tako da je ta del že kar urejen. Morda bi bilo smotrno predčasne voltive raztegniti na 2 tedna in uvesti možnost glasovanja iz tujine po pošti, če že res moraš biti nekje drugje.
Če se kdo ne udeleži mora plačati kazen 40EUR in je to to - če kljub vsemu res nočeš volit pač pljuneš nekaj fičnikov. Udeležba bo šla vrtoglavo navzgor, glavno orožje nekaterih strank pa bo izginilo.

Jaz pa mislim, da nič od tega ne bo pomagalo. Pomagalo bi edino, če bi bil folk manj zabit. Tako, da mogoče bo kaj boljše čez 10, 20 let.

Ampak glede na to, da ljudje nočejo mislit nimam prav veliko upanja.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Smrekar1 ::

ZaphodBB je izjavil:


Jaz pa mislim, da nič od tega ne bo pomagalo. Pomagalo bi edino, če bi bil folk manj zabit. Tako, da mogoče bo kaj boljše čez 10, 20 let.


Tjah, lahko imaš prav, lahko ne. Vsekakor se mi zdi vredno poskusiti. Vsekakor obvezna volilna udeležba z neko definirano in zelo zmerno kaznijo če to kršiš ni noben bav-bav. Če se hočeš iti nebiveduja lahko še vedno oddaš prazno glasovnico.

Ampak glede na to, da ljudje nočejo mislit nimam prav veliko upanja.


Najslabše kar lahko naredimo je to, da se samo čaka da bo morda nekoč boljše. Morda je to tudi edino kar nam preostane, ampak morda nam s katerim od prijemov le uspe zavrteti stvari na boljše.

Žurnal ima zanimivo kolumno na temo stavke v energetiki, katere sržika je v bistvu to, kar trobim že kar nekaj let:

http://www.zurnal24.si/jansa-komentar-s...

Dejstvo je, da Slovenija rabi nekoga z jajci na desnici, ki ne bo paranoično nestrpen in izključevalen. Ampak ker je desnico in levico pojedla meglena ideološka slika, smo danes priča le nelogičnim ekstremom.

(...)

Z moralno konservativno revolucijo ne bo nič, dokler ljudstvo naseda folklori kvazi desnice, nacionalizmu, populističnem izključevanju in kvazi krščanstvu. Preveč je teh bedakov v državi, da bi se jim Janša odrekel ali oni njemu, da bi se končno naredil prostor za pravo desnico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Smurf ::

St235 je izjavil:

približno tako kot polpismeni desničarji, ki ne vedo kaj pomeni beseda patetično.

Kdaj se boste naučili, da ima ljudstvo vedno takšno oblast kot si jo zasluži.

+1
Slovenski politiki popolnoma odrazajo nase volilno telo.

Pac slovenci radi stokamo kako je ze 20 let na vrhu ista politika jutri pa gremo nato voliti SDS/SD/DESUS.

          ::

LuiIII je izjavil:

Hm koliko ljudi se je pa zares odselilo zaradi politike same? Je kakšen? Ne ljudje se odseljujejo zaradi gospodarske situacije, ker jih zanimajo stvari, ki jih v Sloveniji ne počnemo, ker ne verjamejo, da bo kdaj bolje. Zaradi politikov samih se ne bo odselil nihče.


Moj foter na primer se je v Švico odselil ravno zaradi politike in njenega vmešavanja. Nekaj časa je še spremljal dogajanje tukaj, pred nekaj leti pa si je celo ime spremenil in se niti nima več za slovenca. Ja, vem, marisikatero pikro je že na ta račun slišal, ampak kakor pravi, tako ga vsaj ni sram.

maco-maco ::

Dokler maš na izbiro StrankaKretenov in StrankaVečjihKretenov, obvezna volilna udeležba ne bo pomagala. Sposobni ljudje se politike izogibajo. Tistih nekaj, ki je poiskusilo, so hitro postali kreteni oz. so odšli.

Včasih, ko gledaš TV, se na ekranu pojavi nek znan obraz na nekem čudnem delovnem mestu. Pa se ga potem spomniš; to je tisti izpred x let, ki je sedel v parlamentu, pa je poniknil. Zdaj so ga pa posadili na nek stolček, kjer zajeda državni denar. Države se debelijo, ker je treba te stare nesposobneže nekam dat. v privat sektorju brez pomoči znancev iz države ne bi preživeli.

Janša pa itak ni nek demokrat. Komunizem sovraži samo zato, ker v njem ni bil na vrhu.
Kaj?

Smrekar1 ::

maco-maco je izjavil:

Dokler maš na izbiro StrankaKretenov in StrankaVečjihKretenov, obvezna volilna udeležba ne bo pomagala. Sposobni ljudje se politike izogibajo. Tistih nekaj, ki je poiskusilo, so hitro postali kreteni oz. so odšli.


Fora je v tem, da prav taktiko, kjer vsi mislijo, da imajo izbiro samo StrankoKretenov in StrankoVečjihKretenov s tem spraviš na stranski tir. Preprosto ne splača se več. To je namreč posledica strategije strank (predvsem SDS), da si relativno število glasov večajo s tem, da zbijajo priljubljenost drugih strank.
Ne glej ozko in kratkoročno, kaj bi bilo drugače pri prvih volitvah. Verjetno bi bili rezultati pri prvih volitvah še zelo majhni, morda celo zanemarljivi. Po 2-3 ciklih bi se že morale kazati očitne izboljšave.

Poleg tega obvezna udeležba na volitvah bistveno olajša dvigovanje novih strank, ki morda niso sami kreteni. Ni jim več treba ljudi potegniti iz domov (ali izletov) na volišča, temveč zgolj prepričati ljudi, ki bodo v vsakem primeru dvignili svoje lene riti in oddali svoj glas. To je neprimerno lažja naloga, zato obstaja dokaj solidna verjetnost, da bi se stvari vendarle obrnile na bolje.

Povedano drugače, ja, kar si napisal je problem in obvezno glasovanje lahko ta problem vsaj omili. Torej zakaj ne bi vsaj poskusili?

Kot sem rekel, najslabše je, da čakamo, da se bodo stvari uredile same od sebe. Naredimo lahko nekaj stvari, ki to vsaj pospešijo. Čakati, da najprej dobimo boljše politike, je kretenizem.


Janša pa itak ni nek demokrat. Komunizem sovraži samo zato, ker v njem ni bil na vrhu.


To je res.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Šarec in odstop vlade, drugič (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6910895 (9387) bluefish
»

Lokalne volitve (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25242344 (35864) SimplyMiha
»

SDS ponareja dokumente (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
814101110 (85295) imagodei

Več podobnih tem