» »

Rekreativno vozilo

Rekreativno vozilo

pegasus ::

Sicer že imam ogledanih nekaj opcij, a sem se odločil, da vseeno preverim še internetno modrost. Iščem:
* nekaj cenejšega od obstoječega vozila
* nekaj, kar se znajde v vsakodnevni vlogi na relacijah 10-20km
* nekaj, v čemer se lahko udobno peljem nekje do 1200km na dan
* nekaj, v čemer lahko prespim 2-3 noči
* nekaj, kar bo delalo brez večjih skrbi še vsaj naslednjih 15 let
* če se le da, za štirimestno vsoto.

Kaj priporočate?

Arctander ::

Kangoo, Berlingo. Podreš ali vržeš ven zadnje sedeže ter iz lesa narediš posteljo. Googlaj "kangoo camper conversion" oz. "berlingo camper conversion".

Sicer se da spati tudi v karavanu, če daš na tla blazino, a je manj udobno (ožje, nižje). V Kangooju ali Berlingu tudi komot preživiš par ur, če dežuje, imaš dovolj prostora, da se notri preoblečeš in tudi dovolj prostora za prtljago in camping opremo. Oba avta sta dokaj robustna (Kangoo še za spoznanje bolj kot Berlingo), kar je za tak namen uproabe dodaten plus.

Mogoče še kakšen Fiat Scudo / Citroen Jumpy / Peugeot Expert, če bi rad še malo več prostora, a je problem dobiti solidno ohranjenega in z realnimi kilometri za 4-mestno ceno.

Če gledaš za še večjimi kombiji (Trafic, Transporter, ...) vedi, da za 4-mestno ceno težko najdeš kaj solidnega, kar ni zgonjeno in nima že blizu pol milijona kilometrov.

RED_line ::

kupi si transporterja. ostalo so bolj ali manj igračke

Unknown_001 ::

VW Caddy je kul. Relativno poceni, prostoren, pregleden, super vozne lastnosti, udobni sedeži, dobra osnovna oprema serijsko ABS, ESP, ... pa še dokaj lepo izgleda, če pa potrebuješ extra placa imaš pa tudi podaljšano izvedenko, ampak nekam pošastno izgleda. Kar se opreme tiče, si lahko svašta notri opremiš, če so le soldi za to. Vzdrževanje... hja dokaj poceni, če mene vprašaš, avto je narejen robustno, kvalitetno in preprosto. Večjih problemov tudi ni. Nisem 100% prepričan za povsem nove, ampak od 3. generacije niso v osnovi čisto nič spreminjali, razen kar so motorje modernizirali in sproti delali facelift da so izgledali aktualno.
Berlingo je malenkost bolj tapeciran-od znotraj obložen, sicer lušten, udoben ampak po prostoru ga Caddy scat pelje.
Kangoo... bi malo premislil, ker so nekam dragi postali, odkar se je Daimler zraven vštulil.

Ostalo pa kakor je @Arctander povedal
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

pegasus ::

Z zanimanjem sem ugotovil, da lahko spim tudi v twingu, če lahko podrem sovoznikov sedež. Samo ne vem, kako bi se počutil v njem po 12h vožnje ...

Lahko kje najdem primerjalne teste kangoo/berlingo/doblo/caddy in kar je še tega?

Ja, sceno s transporterji/multivani spremljam. Problem je ker dobri gredo v nekaj urah, preden se sploh spravim dvignit telefon.

RED_line ::

caddy je eno sranje od avta na polni črti. vsaj ti ta novi so zelo neudobni in slabo narejeni. če imaš za vozit 12 ur ... raje izberi kaj drugega

korenje3 ::

kaj to pomeni "rekreativno" vozilo? tako za doma, ki ga imaš čez zimo v garaži, poleti pa za razna potovanja?

pa za 4 mestno število? lol. mercedesi so udobni, sam za 4 mestno ne dobiš nič pametnega. mogoče cls. sam stari avti že razpadajo, čeprav je mercedes.

pozabi na razne berlingote, renoje, vw ipd, ker to niso avti za 1200km/dan. pa ne mislim da avto nebi zdržu, sam sedeži so trdi in neudobni in zna fajn hrbet bolet. (vem iz izkušenj - služba pa servisi in dolge poti)

pa naj uganem, ti je postalo malo dolgcajt, pa iščeš en avto, s katerim boš malo potoval po svetu, in potem če ti crkne ga preprosto pustiš tam...?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

pegasus ::

Ne, imam zelo konkretne destinacije po evropi. Glej recimo to ali to. Tehnično gledano bi bilo idealno imeti dva avta, enega za doma se fjakat, drugega za na tekme vozit, a tako bogat še nisem.

In ja, enga caddyja 2012 sem že sprobal, pa se strinjam z zgoraj napisanim. V enem berlingotu sem že naredil nekih 1600km in preživel brez omembe vrednih neprijetnosti. V doblotu sem sicer naredil nekaj manj, a me pravtako ni nič posebej motilo. Tako da sem nekam ciljam ...

Me pa še vedno zanima če kdo pozna site s primerjalnimi testi teh vozil ... ker miljavžnt forumov se mi ne da okrog obračat in iz njih lovit osebne izkušnje neznanih osebkov ...

Unknown_001 ::

RED_line je izjavil:

caddy je eno sranje od avta na polni črti. vsaj ti ta novi so zelo neudobni in slabo narejeni. če imaš za vozit 12 ur ... raje izberi kaj drugega


???
Informacija iz 2. ali nemara celo 3. roke?

Kaj je zate udobno? Res je, da je malenkost trd ampak po daljših turah (jaz sem mel 600km na HR) ni sploh nobenega problema. Iz avtomobila prideš čisto normalen, medtem ko imaš ponekod kjer je zic mehak kot drek lahko mal bolečin v hrbtu. Če je udobje problem prilagodiš paket opreme. Problem?

Vozi se pa kot navaden avtomobil. Samo ene normalne gume mu privošči in si zmagal.

Slabo narejen? Pa na ma jebat no. Res je na Poljskem delan ampak da pa kvaliteta trpi...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Arctander ::

Caddy ni slab, samo po mojih izkušnjah je manj udoben od Francozov. Pozna se, da ima čisto dostavniško zasnovo (še celo listnate vzmeti zadaj) in da je nastavljen malo bolj na trdo. Sicer pa tudi odvisno, kaj komu bolj odgovarja.

Sam za podoben namen kot OP uporabljam Kangooja II. Glede na price/performance se mi je zdel zame najbolj smiselna izbira. Fajn je, ker ima od vseh podobnih avtov najbolj praktično notranjost - največ odlagalnih površin, predalov, itd. Zadnja klop se zloži tako, da nastane ravno dno. Sedeži so ravno prav trdi, mogoče imajo za koga večjega le nekoliko prekratko sedalno površino. Podvozje je naravnano na udobje in slabše ceste, kar pomeni, da se avto bolj nagiba v ovinkih, po drugi strani pa dobro blaži neravnine in je kot takšen udobnejši za potovanja. Tudi lažji offroad (kamor se pač pride z 2wd) mu ne dela težav. Narediti 800km v enem kosu z njim ni bil noben problem, ravno tako ne 4.500 km v enem tednu.

Sicer pa mislim, da noben od teh - Caddy, Kangoo, Berlingo, Partner, Doblo - ni slab. Mogoče še najbolj pomembno je, da OP vzame tistega, ki ga dobi najbolje ohranjenega in z znano zgodovino. Pa izogiba naj se bivših službenih.

Unknown_001 ::

Arctander je izjavil:

Caddy ni slab, samo po mojih izkušnjah je manj udoben od Francozov. Pozna se, da ima čisto dostavniško zasnovo (še celo listnate vzmeti zadaj) in da je nastavljen malo bolj na trdo. Sicer pa tudi odvisno, kaj komu bolj odgovarja.


No... osnovo si deli s touranom ki ima prav tako poltogo zadnjo premo, razen cross verzija. Listi zadaj niti niso tak problem. Res je malo trši vendar je dovolj dolg da nervanine vredu požira. Ampak kakor si rekel, udobje je stvar posameznika. Nekateri morajo imeti dobesedno oblak pod ritjo da se počutijo udobno, drugim bolj ustreza trši in dobro naravnan sedež. Potem pa kar se trdote podvozja tiče... vsaj meni je všeč da dobim nek feedback o podlagi, medtem ko eni že jamrajo da jim bo medenica razpadla.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

Kaj pomeni rekreativno vozilo? Da boš divjal po cestah ali kaj drugega?
Quack !

maco-maco ::

Enga poznam, ki si je preuredil Hyundai H-1 v skoraj avtodom. Meni je zanimiv Doblo Maxi, samo ne vem koliko je kaj rabljenih naprodaj.
Kaj?

Pac-Man ::

pegasus je izjavil:

Me pa še vedno zanima če kdo pozna site s primerjalnimi testi teh vozil ... ker miljavžnt forumov se mi ne da okrog obračat in iz njih lovit osebne izkušnje neznanih osebkov ...


Švabi so po stari navadi temeljiti.

https://www.adac.de/infotestrat/tests/a...

msjr ::

LeQuack je izjavil:

Kaj pomeni rekreativno vozilo? Da boš divjal po cestah ali kaj drugega?


Za vse, ki ne vejo kaj je rekreativno vozilo, to je direkten prevod iz angleškega (ameriškega) RV - recreational vehicle. Pri nas bi se takim zadevam reče avtodom, ampak za naslov te teme bi bil avtodom mogoče res malo zavajajoč - mogoče bi bil boljši naslov vozilo za prosti čas. Ampak tudi v to bi se obregnil kakšen pametnjakovilč.

Da ne bom samo tupil, Caddy sploh ni tako trd, kakor trdijo zgoraj, prej bi se obregnil v to, kako se spi not. V tem velikostnem razredu je tudi tale zadeva: http://www.avto.net/_PROSTICAS/ad.asp?I...

Pa mogoče kot ideja kakšen Renault Espace.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: msjr ()

pegasus ::

Ja, nekaj takega kot ta ford je cilj, a bo verjetno osnova doblo. Espace & eurovane sem že pregledal, pa je težko dobit smiselno ohranjene za smiselno ceno. Tudi dobri multivani izginejo iz avto.neta, še preden uspem dvignit telefon ...

msjr ::

pegasus je izjavil:

Ja, nekaj takega kot ta ford je cilj, a bo verjetno osnova doblo.


V bistvu bolje, JTD je odlična mašinca. Jest bi celo vzel tistega z enojnimi (dvižnimi) zadnjimi vrati - imaš kuj veliko tendo zastonj.

pegasus ::

Exactly :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

C4 Grand Picasso ali Touran (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5116558 (9797) RedDrake
»

"mehek" avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
627172 (4966) Pac-Man
»

Nakup avta za 5+ oseb.

Oddelek: Na cesti
386942 (5754) 111111111111
»

Predlogi za avto z višjim sediščem

Oddelek: Na cesti
4611892 (9462) Redkvica
»

Avto za dostavo

Oddelek: Na cesti
121853 (1488) radmannsdorf

Več podobnih tem