» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
374 / 375
»»

clancy ::

Ali se burn-in lahko uveljavlja pod garancijo?

Skyfall ::

Se še komu zdi, da ima novi Redmi note 13(4g) res slab fotoaparat?

Kupljen za starše za zamenjavo note 8 in je slabša kamera kot pri starem.

Karlos ::

Hej druzba, pocasi bo cas da zamenjam Mi 9T. Gledam nekaj v rangu Xiaomi 13T. Ali kdo pozna in priporoca kaksnega prodajalca na amazon.de ali aliexpress-u?
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

kanarin ::

Xiaomi je danes predstavil novega kao "flagship killerja" - Redmi Turbo 3:

https://www.gizmochina.com/2024/04/10/r...

Je ta model dejansko konkurent Poco X6 Pro (po eni strani odlične performanse, po drugi strani pa zgolj povprečna kamera) ali seže višje ? Navedene cene se zdijo precej konkurenčne.

RockyS ::

Skyfall je izjavil:

Se še komu zdi, da ima novi Redmi note 13(4g) res slab fotoaparat?

Kupljen za starše za zamenjavo note 8 in je slabša kamera kot pri starem.


Imam plus 5g in lahko rečem da je kamera top. Prej sem imel note 10 pro in poco x3 pro, in 13 plus je boljši, poco je itak bil katastrofa.

matobeli ::

Note pro+ 5g ima 200MP tipalo, note 4G pa tistega starejšega z 108MP. Ampak bi rekel da je SD685 bolj problem.

Anyway, a kdo v tem trenutku ve za kakšno dobro ponudbo za Redmi Note 13 Pro (5G)?
Najraje kar osnovno verzijo z 8/128G spomina? Pa iz EU skladišč.

AnubisOfDoom ::

Kolebam med 13 Note Pro+ 5G in 13T. Je razlika v kamerah vredna razlike v ceni? Ce ima kdo kakrsne koli izkusnje z obema se priporocam.

ZveeZ ::

AnubisOfDoom je izjavil:

Kolebam med 13 Note Pro+ 5G in 13T. Je razlika v kamerah vredna razlike v ceni? Ce ima kdo kakrsne koli izkusnje z obema se priporocam.

1 na 1 ju nisem imel v rokah.
Najvecja razlika je ta, da 13t ima 2 uporabni kameri, rn13p+ pa samo glavno. Ce je faktor samo kamera, vzames redmija, ker roko na srce, dela zelo dobre slike za denar.
Bo pa 13t updatan do andrkid 17, rn13 pa le do 15. Pa razlika v performanceu verjetno ni zanemarljiva.

AnubisOfDoom ::

Hvala za odgovor, trenutno imam Samsung A52s, verjetno sta oba telefona bolj zmogljiva od tega, vsaj po testih ... Rad pa bi seveda boljso kamero (je ze generacijsko 2 leti+ razlike)

ZveeZ ::

AnubisOfDoom je izjavil:

Hvala za odgovor, trenutno imam Samsung A52s, verjetno sta oba telefona bolj zmogljiva od tega, vsaj po testih ... Rad pa bi seveda boljso kamero (je ze generacijsko 2 leti+ razlike)


Potemtakem zakaj ne raje kakega pixla?

AnubisOfDoom ::

Kolikor vem Pixel ni podprt v Sloveniji, tako da se ga bom raje izognil...

ZveeZ ::

AnubisOfDoom je izjavil:

Kolikor vem Pixel ni podprt v Sloveniji, tako da se ga bom raje izognil...

A se ni to letos spremenilo?

AnubisOfDoom ::

Ok, to je uporaben podatek, ce se je res spremenilo. Med 13T in note 13 pro+ potem ni veliko razlike, tudi note je minimalno manjsi, kar je se dodaten plus... Xiaomi 13 je pa verjetno ze kar konkretno drazji...

kanarin ::

Največja razlika oz posebnost je zame v zaslonu - ker Note 13 pro + ima ukrivljen zaslon (na levem in desnem robu) , kar je dandanes kar neka posebnost in mnogim ne ustreza (niti meni). Običajen Note 13 Pro ima raven zaslon.

Master_Yoda ::

Je kdo tukaj na telekomu z Poco X3 NFC? Zanima me ali vam dela VOLTE - meni ne (sem pa predplacnik).

Res nevem zakaj morajo ta feature gatekeepat ISPji s seznami telefonov, ki so podprti, in ce nisi na njihovi listi ne dela ...
Dovie'andi se tovya sagain.

MacGyver141 ::

VoLTE bi ti skor moral delat (VoWIFI pa težje). Prej sem mev Mi 9 kupljen iz kitajske leta 2019 in je VoLTE normalno delal.

V-i-p ::

Master_Yoda je izjavil:

Je kdo tukaj na telekomu z Poco X3 NFC? Zanima me ali vam dela VOLTE - meni ne (sem pa predplacnik).

Res nevem zakaj morajo ta feature gatekeepat ISPji s seznami telefonov, ki so podprti, in ce nisi na njihovi listi ne dela ...

Tu je vzrok.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Master_Yoda ::

Jap, sem pravkar dobil odgovor od supporta da VOLTE ni na voljo predplacnikom.
Dovie'andi se tovya sagain.

Djole ::

marqo007 je izjavil:

Redmi Note 13 Pro + za 260EUR s kodo 24AN40 ali AE40ZNAF:
https://fr.aliexpress.com/item/10050063...


Zdravo, se kaksna taka koda za redmi note 13 pro 5g

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Djole ()

lisaac ::

Živjo,

Punca si je zaželela nov telefon, v ožji (finalni) izbor sta prišla Xiaomi 13T PRO in Xiaomi 14. Poleg cene, kaj je še bistvena razlika med tem dvema, da bi še lažje odločili za enega oz. za drugega?

Hvala za odgovore vnaprej,

Lp

Ijus ::

lisaac je izjavil:

Živjo,

Punca si je zaželela nov telefon, v ožji (finalni) izbor sta prišla Xiaomi 13T PRO in Xiaomi 14. Poleg cene, kaj je še bistvena razlika med tem dvema, da bi še lažje odločili za enega oz. za drugega?

Hvala za odgovore vnaprej,

Lp


https://www.gsmarena.com/compare.php3?i...
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

edi45 ::

Ijus je izjavil:

lisaac je izjavil:

Živjo,

Punca si je zaželela nov telefon, v ožji (finalni) izbor sta prišla Xiaomi 13T PRO in Xiaomi 14. Poleg cene, kaj je še bistvena razlika med tem dvema, da bi še lažje odločili za enega oz. za drugega?

Hvala za odgovore vnaprej,

Lp


https://www.gsmarena.com/compare.php3?i...


Kot vidiš je Xiaomi 14 boljši telefon, ker je flagship, kar 13T pro ni. Kot bivši lastnik Xiaomi 13 ti lahko rečem, da gre za res dobro napravo z zelo dobrim androidom. Vsekakor priporočam raje nakup Xiaomi 14, ker je boljši, bolj kompakten in 13T in 13T pro imajo probleme z kondenzom v kameri (žal pogost pojav). Še na forumu je bilo par tem na ta račun.

Horas ::

a ni pro serija flagship? predn sm si ga jaz nabavil lani sem čekiral in gugl mi je to povedal.

glede kondenza v kameri je pač redkost. ni zdaj rečeno da bo kar on dobil tak fon.

isto kot pregrevanje v 11t pro in da se naj izogibamo nakupu 12t pro, pa dela kot urca brezmproblemov.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

edi45 ::

Horas je izjavil:

a ni pro serija flagship? predn sm si ga jaz nabavil lani sem čekiral in gugl mi je to povedal.

glede kondenza v kameri je pač redkost. ni zdaj rečeno da bo kar on dobil tak fon.

isto kot pregrevanje v 11t pro in da se naj izogibamo nakupu 12t pro, pa dela kot urca brezmproblemov.


Ne, 13T pro ni flagship. Je samo malo bolj "dodelana" verzija 13T.

Mi12, 13, 14 serije so flagshipi. 13T je bolj kot A serija pri Samsungu(samo boljši), medtem ko 14/pro/ultra je v rangu S serije pri Samsungu. Potem pač po želji, navaden 14, ali večji pro ali ultra.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

ZveeZ ::

edi45 je izjavil:

Horas je izjavil:

a ni pro serija flagship? predn sm si ga jaz nabavil lani sem čekiral in gugl mi je to povedal.

glede kondenza v kameri je pač redkost. ni zdaj rečeno da bo kar on dobil tak fon.

isto kot pregrevanje v 11t pro in da se naj izogibamo nakupu 12t pro, pa dela kot urca brezmproblemov.


Ne, 13T pro ni flagship. Je samo malo bolj "dodelana" verzija 13T.

Mi12, 13, 14 serije so flagshipi. 13T je bolj kot A serija pri Samsungu(samo boljši), medtem ko 14/pro/ultra je v rangu S serije pri Samsungu. Potem pač po želji, navaden 14, ali večji pro ali ultra.

V bistvu je 13t pro uvrscen tik pod 13. Primerjava z ostalimi brandi bi bila kot pixel in pixel "a", ko izide leto za pixlom z minimalnimi downgradei. A serija pri Samsungu je low midrange, 13t je midrange, 13t pro pa high midange.

edi45 ::

ZveeZ je izjavil:

edi45 je izjavil:

Horas je izjavil:

a ni pro serija flagship? predn sm si ga jaz nabavil lani sem čekiral in gugl mi je to povedal.

glede kondenza v kameri je pač redkost. ni zdaj rečeno da bo kar on dobil tak fon.

isto kot pregrevanje v 11t pro in da se naj izogibamo nakupu 12t pro, pa dela kot urca brezmproblemov.


Ne, 13T pro ni flagship. Je samo malo bolj "dodelana" verzija 13T.

Mi12, 13, 14 serije so flagshipi. 13T je bolj kot A serija pri Samsungu(samo boljši), medtem ko 14/pro/ultra je v rangu S serije pri Samsungu. Potem pač po želji, navaden 14, ali večji pro ali ultra.

V bistvu je 13t pro uvrscen tik pod 13. Primerjava z ostalimi brandi bi bila kot pixel in pixel "a", ko izide leto za pixlom z minimalnimi downgradei. A serija pri Samsungu je low midrange, 13t je midrange, 13t pro pa high midange.


nekako tako ja, potem serija 13 in 14 pa so high end flagship

mancini ::

Ja pri Xaomijih in ostalih se hitro izgubis.
In 13T pro niso v istem rangu kot 13, te pa hitro zavede in mislis da kupujes boljsi tel, v resnici pa kupis oskubljenega. Saj zato pa je tudi cenejsi

edi45 ::

mancini je izjavil:

Ja pri Xaomijih in ostalih se hitro izgubis.
In 13T pro niso v istem rangu kot 13, te pa hitro zavede in mislis da kupujes boljsi tel, v resnici pa kupis oskubljenega. Saj zato pa je tudi cenejsi


Ja pri Xiaomi je ravno kontra, kot pri konkurenci. Več besed ali črk kot je, slabši je telefon:))

ZveeZ ::

mancini je izjavil:

Ja pri Xaomijih in ostalih se hitro izgubis.
In 13T pro niso v istem rangu kot 13, te pa hitro zavede in mislis da kupujes boljsi tel, v resnici pa kupis oskubljenega. Saj zato pa je tudi cenejsi

Dejansko sta 13t pro in 13 precej blizu.
13 ima kovinsko ohisje, 13t pro pa svetlejsi in hitrejsi display, hitrejse polnjenje in vecjo baterijo.
Kamera, performance pa sta tam-tam.
13t pro je tudi leto novejsi, kar pomeni vsaj 1 leto vec updateov.

mancini ::

Cist odvisno kak kdo zeli, ce se nekdo odloca na podlagi procesorja, zmaga 13 ker ima snapdragon.
Komu pomeni da lahko polni wireless je spet 13. Za igre je 13.
Kdor hoce boljso kamero znaga 13T pro, za hitrejse polnjenje si napisal

Horas ::

js ko sm kupval 12t pro in gledal 12 in 12pro. je v primerjavah povsod kazalo kaj ima 12t pro več. gsm arena in nanoreview. pa kamera 200mio. naj bi bil "flagship" ampak ne obžalujem nakupa, fon dela kot urca, baterija zdrži skoraj kot prvi dan.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Clone ::

mancini je izjavil:

Ja pri Xaomijih in ostalih se hitro izgubis.
In 13T pro niso v istem rangu kot 13, te pa hitro zavede in mislis da kupujes boljsi tel, v resnici pa kupis oskubljenega. Saj zato pa je tudi cenejsi


Procesor v 13TPro pa je malenkost zmoglivejši in manj se greje kot v MI13

https://nanoreview.net/en/soc-compare/q...

Kvaliteta izdelave pa je mnogo boljša na NE T serijah.

audisupak ::

Trenutno gledam early bird akcijo za Poco F6 na nemški xiaomi strani, vendar pri vnosu poštne številke javi napako, da potrebuje 5 števk. Mogoče kdo pozna kakšno pot okoli tega?

Samael ::

A izrecno 5 številk, ali pa želi samo več kot štiri znake?
Ker mednarodni format je lahko tudi SI-1000 (ali pa magari brez pomišljaja).
Samael != Samuel

audisupak ::

Sem poskusil še enkrat in je žal izrecno 5 številk. Sicer pa tudi javi napako glede ''neskladja med pin kodo in statusom''.

Ima kdo kakšne izkušnje s posredovanjem pošte iz nemških paketomatov v slovenijo?

AngelOfDeath ::

To da je early bird na xiomi strani cena enaka ceni na amazonu pa še nisi ugotovil ?
edit: Slovnica

amacar ::

Uporabi preposiljanje paketov aka mailboxde. Jaz sem sicer za early akcijo najceneje dobil na spanskem xiaomi storu.

amacar ::

Drugace je pa tu ceneje kot na xiaomi de storu.
https://www.gshopper.com/poco-f6-global... s kodo gshopperpocof6 = 350€ 8/256 verzija

edi45 ::

Clone je izjavil:

mancini je izjavil:

Ja pri Xaomijih in ostalih se hitro izgubis.
In 13T pro niso v istem rangu kot 13, te pa hitro zavede in mislis da kupujes boljsi tel, v resnici pa kupis oskubljenega. Saj zato pa je tudi cenejsi


Procesor v 13TPro pa je malenkost zmoglivejši in manj se greje kot v MI13

https://nanoreview.net/en/soc-compare/q...

Kvaliteta izdelave pa je mnogo boljša na NE T serijah.


LOL

snapdragon v Xiaomi 13 je močnejši kot Mediatek v 13T pro. Se pa ne greje fejst, sem bil prav presenečen.

audisupak ::

AngelOfDeath je izjavil:

To da je early bird na xiomi strani cena enaka ceni na amazonu pa še nisi ugotovil ?


Na nemški Xiaomi strani je bila še dodatna akcija, da si lahko za 1eur dobil Xiaomi Smart band 8, za dodatnih 10eur pa Redmi Watch 4. Torej bi bilo vse skupaj s kuponom za -15% precej ugodno.

Edina težava je, da sedaj pri dodajanju kateregakoli F6 ali F6 Pro ne vidim več te aktualne ponudbe za dodatne ure - čeprav imajo na spletni strani še vedno prikazano to grafiko za ta paket ugodnosti.

DePalmo ::

A vi dejansko prebavljate, kupujete in priporočate tele telefone ki nimajo (ali jih novejši imajo?) senzorja bližine in se ob pogovoru zaslon ne ugasne in tipkaš z ušesom? Ker ko sem slišal za to neumnost, sem si premislil da bi kupil Xiaomi telefon in pač še vedno vztrajam pri svojem starem telefonu.

buttcrack ::

afaik je to imel že predpotopni redmi 3

Horas ::

DePalmo je izjavil:

A vi dejansko prebavljate, kupujete in priporočate tele telefone ki nimajo (ali jih novejši imajo?) senzorja bližine in se ob pogovoru zaslon ne ugasne in tipkaš z ušesom? Ker ko sem slišal za to neumnost, sem si premislil da bi kupil Xiaomi telefon in pač še vedno vztrajam pri svojem starem telefonu.


imajo kaj pa govoriš.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Vanadium ::

Nimajo vsi fizični proximity, dosti jih ima virtual proximity preko kamere fotoaparata če se ne motim.

matobeli ::

Zna bit da se motiš, je pa povsem možno da imaš prav, sploh v low end kitajskih telefonih.

Kakšen primer bi prišel prav.

stara mama ::

Nisem še lastil xiaomija s to težavo.
Tud meni 5386 bližnjih lastnikov te težave ni zaznalo.
Mogoče DePalmo halucinira.
Ekologija™ in Trajnost™

Zgodovina sprememb…

broken/link ::

Budget xiaomi-ji majo kar probleme s proximity senzorji. Ekran, ko ga daš k ušesu, se že ugasne, se pa potem lahko na random prižge in se potem zgodi random tipkanje po ekranu.
Je 1001 tema na netu glede tega. Kako je pa proximity senzor implementiran, pa nisem šel nikoli raziskovat.

DePalmo ::

Pri hiši imamo tri Xiaomi 11 Lite 5G NE Global Verzija in trpijo za tem problemom. Nato sem se zanimal za 13 (T ali T Pro da zamenjam svojega P20 Pro, nevem več točno ker me je isti trenutek nehal zanimat) in ga isto nima. Če ima preko kamere ne vem, nisem raziskoval. Se pa tudi na guglu najde ogromno pritožb da xiaomiji nimajo senzorja ali pa ne dela.

Zato me preseneča da če jih res nimajo, da podpirate ta šrot. Pa nimam nič proti Xiaomi firmi, ima punca že tretjega in prva dva sta bila dobra telefona. Kolega jih menja kot gate in se iz začetka ni pritoževal, sedaj pa nevem več od katere serije dalje ga jebe. Je pa smotano ko se z nekom pogovarjaš, pa na drugi strani kar začne tipkat ali pa celo prekine klic.

Tako da menda bom že vedel če "haluciniram". Ane?

edi45 ::

Imel dva poco F3, ki imata proximity preko AI oz virtualnega in je za en kurac. Potem sem imel 13, ki ima pravi proximity. Ralzika dan in noč

Egidij88 ::

Punca je imela prej Realme 6. Dostikrat me je nenamenoma med klicem vrgla na hold. Zdaj ima Note 12 Pro in vcasih slisim tipkanje po stevilkah med klicem. Jajca od virtual proximity. Ima pa to tudi recimo Samsung A55, ce se ne motim...izgleda je vedno vec tega.
««
374 / 375
»»