» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
370 / 374
»»

Vanadium ::

sekunda googlanja: https://www.reddit.com/r/Xiaomi/comment...

Baje da se je treba izogibat tistih SD procesorjev, ki so narejeni v samsungovi livarni, kar je delal TSMC je baje ok.

jELKO ::

XIAOMI MI 13 + DH Denarnik

Prosil bi za pomoč. Ob prehodu na Xiaomi MI 13 in namestitvi EU STABLE ROMA (prej GLOBAL) se mi je pojavila težava z delovanjem aplikacije DH DENARNIK (Flik). Ta se ob vsakokratnem zagonu sesuje, medtem ko mi druga aplikacija mobilna banka DH MOBILNI deluje normalno.

Zanima me ali je še kdo naletel na podobno težavo in kako jo je rešil. Sam sem poskusil že kar nekaj rešitev z Magisk (+dodatki, skrivanje root...) in z namestitvijo starejše verzije aplikacije, a brez uspeha. Zanimivo, da aplikacija na GLOBAL romu deluje kjer je bootload-er zaklenjen.

Trenutno je na MI13 naložen EU STABLE MIUI 14 ROM (z dne 18.11.2023) + TWRP A14 (18.11.2023) + Magisk + SafetyNet Fix...

Zanimivo je tudi to, da mi aplikacija na predhodnem telefonu (Xiaomi MI Note 10) na BETA WEEKLY EU MIUI 13 ROMU (android 11) deluje normalno (odklenjen bootload-er in TWRP root, brez ostalih vtičnikov...) in zato mi ni več jasno kje se skriva škrat.

Vanadium ::

Problem je v aplikaciji, meni se tudi sesuva ... težiti na DH podporo da porihtajo

FireSnake ::

Dimnik je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Egidij88 je izjavil:

krho je izjavil:

Pixel 7/8 cene niso šle nikamor (z 256G flasha). Tako, da sem sam ubodel Nothing phone 2. (black friday akcija je bolj meh, jaz sem umes ujagal ceno 529€)


Meh. Za cca 400€ dobis S23 FE ali pa Xiaomi 13T ali pa Nord 3.


Ne resnih telefonov primerjati z jajci od šaomija, prosim.


Nabijaš ha?

Prosiš? Kaj prosiš?

Nimaš pojma...in pametuješ...



Govorim kot bivši lastnik. Tako, da verjetno vem kakšna jajca od telefona je ta šaomi bil.
Če si pa ti čustveno navezan na svoj "cigl", pa psebi pripiši.

Tako, to sem zdaj vtaknil v pravo temo. Drugič pa s šaomi debato ostanite tukaj že v štartu.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Dimnik ::

FireSnake je izjavil:

Dimnik je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Egidij88 je izjavil:

krho je izjavil:

Pixel 7/8 cene niso šle nikamor (z 256G flasha). Tako, da sem sam ubodel Nothing phone 2. (black friday akcija je bolj meh, jaz sem umes ujagal ceno 529€)


Meh. Za cca 400€ dobis S23 FE ali pa Xiaomi 13T ali pa Nord 3.


Ne resnih telefonov primerjati z jajci od šaomija, prosim.


Nabijaš ha?

Prosiš? Kaj prosiš?

Nimaš pojma...in pametuješ...



Govorim kot bivši lastnik. Tako, da verjetno vem kakšna jajca od telefona je ta šaomi bil.
Če si pa ti čustveno navezan na svoj "cigl", pa psebi pripiši.

Tako, to sem zdaj vtaknil v pravo temo. Drugič pa s šaomi debato ostanite tukaj že v štartu.



Saj pravim.....nimaš pojma, nabijaš...

Leko ::

Dimnik je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Dimnik je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Egidij88 je izjavil:

krho je izjavil:

Pixel 7/8 cene niso šle nikamor (z 256G flasha). Tako, da sem sam ubodel Nothing phone 2. (black friday akcija je bolj meh, jaz sem umes ujagal ceno 529€)


Meh. Za cca 400€ dobis S23 FE ali pa Xiaomi 13T ali pa Nord 3.


Ne resnih telefonov primerjati z jajci od šaomija, prosim.


Nabijaš ha?

Prosiš? Kaj prosiš?

Nimaš pojma...in pametuješ...



Govorim kot bivši lastnik. Tako, da verjetno vem kakšna jajca od telefona je ta šaomi bil.
Če si pa ti čustveno navezan na svoj "cigl", pa psebi pripiši.

Tako, to sem zdaj vtaknil v pravo temo. Drugič pa s šaomi debato ostanite tukaj že v štartu.



Saj pravim.....nimaš pojma, nabijaš...

A tu imaš tudi težave:))
A so teb tud tablete popustile. Nehaj trolat in nabijat, če nimaš pojma!

Dimnik ::

Daj ne nabijaj....aja pa trolat tud nehaj, o tem kdo nima pljma pa drugič

Kripto mesi ::

FireSnake je izjavil:

...

Govorim kot bivši lastnik. Tako, da verjetno vem kakšna jajca od telefona je ta šaomi bil.
Če si pa ti čustveno navezan na svoj "cigl", pa psebi pripiši.

Tako, to sem zdaj vtaknil v pravo temo. Drugič pa s šaomi debato ostanite tukaj že v štartu.

Smo ti že enkrat napisali, nabijaš na podlagi 7 let starega modela, ki niti nikoli ni bil podprt v EU. Trenutno pa je Xiaomi na enakem nivoju kot ostali flagshipi, na žalost pa je na podobnem nivoju tudi cena (se pa da dobiti ugodne deale iz tujine).

jELKO ::

Vanadium je izjavil:

Problem je v aplikaciji, meni se tudi sesuva ... težiti na DH podporo da porihtajo


Se aplikacija komu sesuva tudi v primeru zaklenjenega bootloader-ja?

Mal sem skeptičen glede težave z delovanjem aplikacije, ker mi ni logično, da tudi starejše različice ne delajo. Po drugi strani mi na starem telefonu (android 11) ista verzija aplikacije (zadnja) deluje normalno...kljub rootu in odklenjenem bootloader-ju.

Če je to to bi bilo najbolje, da začnemo težit...sam kako? Težava je v tem, da kaj naj jim rečem, da mi ne dela, ker mam odklenjen bootloader ali root-an telefon...

FAQ na njihovi spetni strani:
DH Denarnik ne deluje oziroma se ustavlja, kaj je vzrok?
Mobilna denarnica DH Denarnik zaradi varnostnih razlogov ne deluje na mobilnih telefonih s spremenjenimi tovarniškimi nastavitvami oziroma mobilnih napravah, ki imajo spremenjeno prednastavljeno programsko kodo (zlom zaščite - "rootani" mobilni telefoni). Aplikacija ravno tako ne deluje, če mobilne naprave nimate zavarovane / zaklenjene z vsaj enim varnostnim elementov, to so PIN, vzorec ali biometrični element, kot na primer prstni odtis.

Horas ::

bajsibajsi je izjavil:

Lahko kaksen lastnik Xiaomi 12 (iskreno) pove, ce se mu telefon pregreva med igranjem iger? Kar nekaj YT recenzij govori o tezavah s pregrevanjem (primer:

Xiaomi 12 ali Poco F5?

Telefon ni zame in iger se ne bo igralo, nagibamo se Xiaomi 12 predvsem zaradi "majhnosti".


imam 12t pro skoraj leto dni in brez problemov so far. nikakšrnih, več ur youtuba ali igrc nič pregrevaja. polnjene z 120w se malo pogreje ampak je normalno to.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

bajsibajsi ::

Mislim, da nimata enak CPU oz. 12T Pro ima novejso razlicico plus, kar so verjetno bolje postimali.

SmeskoSnezak ::

Bigbang je najcenejsi za xiaomi rn12pro+ tu doma al se najde kje kaka bolsa ponudba?
lp, smeska
@ Pusti soncu v srce... @

firbec ::

Redmi Note 12 Pro+ (5G) 8/256GB telefon s kodo: DHGATEDEC35 iz 343€ na 310€ (EU)
https://www.dhgate.com/product/global-v...

clancy ::

Uporablja kdo Xiaomijev telefon kupljen na Kitajskem, non Global brez B20?
Kako je kaj z lovljenjem signala na Telekomovem omrežju? Se pozna manjko B20? Se z naknadno nadgradnjo EU roma vklopi B20, ali je to stvar hardvera?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clancy ()

broken/link ::

kako je leta 2023 ti ne znam povedat, ti pa lahko povem izkušnjo izpred cca 5let+.
1. b20 se pozna, ko greš ven iz mesta. tako da takoj ko potuješ se tko mal treseš, al bo delalo al ne.
2. softwareska nadgradnja ni možna. sem preizkušal marsikaj, od flešanja različnih romov, pa do raznih "hackov", ampak ni nič pomagalo.

clancy ::

Hvala za res uporabni odgovor.
Hja, v letu 2023 je izven mesta verjetno še slabše, ker ni več 3G omrežja.

Klamzi ::

clancy je izjavil:

Uporablja kdo Xiaomijev telefon kupljen na Kitajskem, non Global brez B20?
Kako je kaj z lovljenjem signala na Telekomovem omrežju? Se pozna manjko B20? Se z naknadno nadgradnjo EU roma vklopi B20, ali je to stvar hardvera?

Kakšnih 7 let nazaj... S Telekomom brez problemov, pred tem, pri Bobu, pa sem pogrešal B20.

mtosev ::

A se mi splača rootat in namestiti novejši android os na redmi note 7?
Mamina prijateljica bi ta mobitel dala svoji hčerki. Note 7 bo naslednje leto star 5 let in gor teče android 10.
Kaj mislite o tem?
PS še nikoli nisem ropotal nobenega phona.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

broken/link ::

mtosev je izjavil:


PS še nikoli nisem ropotal nobenega phona.

po moje si si s tem stavkom sam odgovoril na vprašanje.

pa vprašaj se, kaj pridobi punca s tem, če flešneš drug rom gor? Ker če si ne znaš na to odgovorit, si si ubistvu odgovoril :)
moj nasvet bi bil, da naj se naredi factory format, pa se ji ga da v takem stanju kot je. ko bo prepočasen/preslab, bo čas za nekaj novejšega.

ZveeZ ::

Se strinjam z zgornjim odgovorom.
Ok miui je bolj ko ne sranje, na nivoju OneUI ter podobnih bloatanih UIjev.
Je pa boljsi (manj bugov) od kakrsnega koli drugega custom roma. Da o varnostnem tveganju pri flashanju romov iz nezanesljivih virov niti ne omenjam...
Skratka, stock dokler dela ok, kasneje pa nakup drugega aparata.

Aja.. pa vprasaj se po vrednosti svojega casa, ki bi ga zapravil za raziskavo, flash in setup. Verjamem, da bi denarno presegal vrednost takega telefona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZveeZ ()

Kripto mesi ::

mtosev ima neomejeno casa, ker je doma na socialni

KTr1sk ::

mtosev je izjavil:

A se mi splača rootat in namestiti novejši android os na redmi note 7?
Mamina prijateljica bi ta mobitel dala svoji hčerki. Note 7 bo naslednje leto star 5 let in gor teče android 10.
Kaj mislite o tem?
PS še nikoli nisem ropotal nobenega phona.

Jaz imam Note 7 in Note10pro in na obeh imam custom rom gor, če prvič nalagaš "custom rom" je kar veliko "dela" in ni tako enostavno. In lahko, da ne boš takoj našel najboljši custom rom, najde se pri kakšnem ko kaj ne dela vredu. Drugače pa dela lepo gladko načeloma vsi aosp custom roms in zdaj je že Android14, ki na obeh prenesetljivo vredu deluje. Največja težava je pri neoriginalnem sistemu je app za kamero, ki ponavadi ni tako dobra kvaliteta kot na miui. Lahko pa pošičeš custom rom, ki že ima nameščen miui kamero ali pa naložiš Gcam in v gcamu dodaš .xml, ki je posebej dodelan, da delajo potem vse kamere ipd
Na telegramu najdeš za Note7 tukaj vse potrebno
https://t.me/RedmiNote7Updates
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

BlackFox101 ::

@mtosev
Lahko nardiš factory reset, kot pravi broken/link.

Pa poklikaš tole, da izklopiš reklame in bi moglo bit dovolj.
https://www.androidauthority.com/remove...

broken/link ::

@KTr1sk - zato sem mu predlagal, naj se v to ne spušča. ker
1. bo ta telefon za nekoga drugega, ne zanj.
2. ker dela to prvič. in bo to overkill.
3. kamera

če se spraviš delat ker te zanima, z neko željo, ciljem, pa s svojo napravo, je to čisto nekaj drugega, kot pa če to delaš za nekoga drugega.
ker če bi prišel na forum z vprašanjem "tam mi leži en telefon, pa bi dal gor custom rom. delam prvič, ma bi rad malo poskusil, kaj mi predlagate" bi dobil drugačen odgovor :)

pa še ena stvar je, če to delaš za nekoga drugega. Ko se bo sesula aplikacija, ali kamera, ali bo kakršnkoli problem s telefonom (pa niti ni nujno, da zaradi custom roma), kaj misliš, kdo bo prva oseba, ki jo bo oseba s problemom kontaktirala? no. pač, ne si tega delat.

mtosev ::

Odločil sem se, da ga ne bom flashal. Hvala za nasvete in mnenja. Bom samo factory reset naredil. To sem tudi mislil narediti.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

radmansdorf ::

Obema staršema bom nabavil nov telefon. Trenutno imata Redmi GO(1gb ram, 2019) in Redmi Note 4x(4Gb ram, 2017). RN 4x dela kar solidno, medtem ko je Redmi GO katastrofa z 1 Gb rama.
Kaj je najboljši price preformance do 150EUR maksimalno na komad. Najraje še manj, ker bom kupoval še ovitke in zaščitna stekla, pa bi rad, da oba z dodatki dobim za 300EUR max.
Najraje bi kupil v Avstriji, ni pa pogoj.
Redmi 12, 4Gb ram, 128Gb dobim za 145EUR. Je kaj boljšega?

Zgodovina sprememb…

kanarin ::

Seveda je ! Za ta denar vzami rajši konkretno boljši telefon - Redmi Note 12 , kot vidim se ga trenutno v HN dobi za res ugodnih 144 € (4/128GB). Model z 8/256GB pa pride (na spletu iz EU) za 160€. Ima pa ta model bistveno boljši zaslon (AMOLED), tudi sicer je zmogljivejši od Redmi 12 ter ima hitrejše polnjenje. Slednjega (sicer Redmi 12C) v HN dobiš že za 120€ (4/128GB) oz celo za 104€ (3/64GB) - samo ta model je res osnoven, nima niti FHD zalona.

https://www.gsmarena.com/compare.php3?i...

radmansdorf ::

Hvala, naročeno! :)

ZveeZ ::

Dober nasvet:)

SmeskoSnezak ::

A bo XRN12ProP ostal nad 300 se dolgo? Tak izgleda... Cena nece past... mogoce sele ko bo 13ka v Eu, ki pa baje pride zgleda sele proti marcu 24.
@ Pusti soncu v srce... @

ZveeZ ::

Tudi 13ka bo med 400 in 500€, tako da bo 12ka verjetno ostala nad 300€.
Saj tudi 10ka in 11ka se nista bistveno pocenili od splavitve do danes.
Imas pa "non +" 12ko za okoli 220€.

Scaramouche3 ::

Vprašanje za tiste, ki imate xiaomi že dolgo časa, kaj je bolje?

Vzeti Xiaomi Mi13

ali cenejšega POCO X5 Pro 5G in potem za 2-3 leta menjati?

Bo recimo Xiaomi v tem cenovnem rangu dohitel za 2-3 leta mi13?

ZveeZ ::

Scaramouche3 je izjavil:

Vprašanje za tiste, ki imate xiaomi že dolgo časa, kaj je bolje?

Vzeti Xiaomi Mi13

ali cenejšega POCO X5 Pro 5G in potem za 2-3 leta menjati?

Bo recimo Xiaomi v tem cenovnem rangu dohitel za 2-3 leta mi13?


Najboljse da kupis tisto kar ti zadostuje danes, ker ne vemo kaj bo cez leta Xiaomi predstavil v midrange segmentu.
Lahko se orientiras po danasnjem x5 pro ter 2 leti staro 11ko. Kateri ti je bolj privlacen?

Vanadium ::

Scaramouche3 je izjavil:

Vprašanje za tiste, ki imate xiaomi že dolgo časa, kaj je bolje?

Vzeti Xiaomi Mi13

ali cenejšega POCO X5 Pro 5G in potem za 2-3 leta menjati?

Bo recimo Xiaomi v tem cenovnem rangu dohitel za 2-3 leta mi13?


Jaz vedno vzamem budget redmi serijo pa mi brez problema zdrži vsaj 3 leta (sem še na redmi note 9s). Vedno gledam, da je procesor snapdragon in malo pogledam aktivnosti na XDA glede posameznega modela, ker po navadi zelo hitro dol vržem MIUI. Če pogleduješ omenjeni POCO X5, poglej še POCO F5, ki ima novejši SD 7+ Gen2

https://www.gsmarena.com/compare.php3?i...

Scaramouche3 ::

Vanadium je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

Vprašanje za tiste, ki imate xiaomi že dolgo časa, kaj je bolje?

Vzeti Xiaomi Mi13

ali cenejšega POCO X5 Pro 5G in potem za 2-3 leta menjati?

Bo recimo Xiaomi v tem cenovnem rangu dohitel za 2-3 leta mi13?


Jaz vedno vzamem budget redmi serijo pa mi brez problema zdrži vsaj 3 leta (sem še na redmi note 9s). Vedno gledam, da je procesor snapdragon in malo pogledam aktivnosti na XDA glede posameznega modela, ker po navadi zelo hitro dol vržem MIUI. Če pogleduješ omenjeni POCO X5, poglej še POCO F5, ki ima novejši SD 7+ Gen2

https://www.gsmarena.com/compare.php3?i...


Vem samo kaj ti to pomaga, kaj je tok bolje zaradi tega? Igranje igric?
Bo delal veliko hitreje?
Ker potem lahko za naslednjih 50€ dodaš še kaj bolje in tako naprej..

ZveeZ ::

Ce se stegnes tistih nekaj desetakov, se stegnes do 13T, ker dobis 4x os update in 5 let supporta.

Scaramouche3 ::

ZveeZ je izjavil:

Ce se stegnes tistih nekaj desetakov, se stegnes do 13T, ker dobis 4x os update in 5 let supporta.


4xos support? kaj je to?
5 let support? varnost? garancija?

ZveeZ ::

Scaramouche3 je izjavil:

ZveeZ je izjavil:

Ce se stegnes tistih nekaj desetakov, se stegnes do 13T, ker dobis 4x os update in 5 let supporta.


4xos support? kaj je to?
5 let support? varnost? garancija?

4 nadgradnje android verzije + dodatno leto security updates.

Scaramouche3 ::

ZveeZ je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

ZveeZ je izjavil:

Ce se stegnes tistih nekaj desetakov, se stegnes do 13T, ker dobis 4x os update in 5 let supporta.


4xos support? kaj je to?
5 let support? varnost? garancija?

4 nadgradnje android verzije + dodatno leto security updates.


Koliko pa dobiš pri POCO X5 Pro ?

ZveeZ ::

Scaramouche3 je izjavil:

ZveeZ je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

ZveeZ je izjavil:

Ce se stegnes tistih nekaj desetakov, se stegnes do 13T, ker dobis 4x os update in 5 let supporta.


4xos support? kaj je to?
5 let support? varnost? garancija?

4 nadgradnje android verzije + dodatno leto security updates.


Koliko pa dobiš pri POCO X5 Pro ?

Ponavadi 2x upgrade, 3 leta supporta. Torej ko bo poco "end of life", bo 13t podprt se cca 3 leta (je bil releasan pozneje).

bajsibajsi ::

Ne bo pa to nic bistvenega spremenilo za vecino uporabnikov.

Scaramouche3 ::

bajsibajsi je izjavil:

Ne bo pa to nic bistvenega spremenilo za vecino uporabnikov.


Kaj to misliš?

bajsibajsi ::

Za 99% uporabe/uporabnikov nic ne vpliva, ce imas Android 12/MIUI 13 ali Android 13/MIUI 14.

Pa ne mislim, da je bolje, da ima telefon krajsi support, nikakor, ampak menim, da za vecino uporabnikov nima bistvenega vpliva na delovanje in uporabnost telefona.

Scaramouche3 ::

Kako bi primerjali ta dva?

POCO X4 GT 5G
ne vem zakaj ni več X5?
POCO X5 Pro 5G

https://www.gsmarena.com/compare.php3?&...

SmeskoSnezak ::

Izgleda da je Note 13 Pro koncno v Evropi. Za 400eur.
Mnenja?

Res lahko clovek postane full zmeden, ko je pa skorajda 50 modelov v dveh letih izdano.
@ Pusti soncu v srce... @

ZveeZ ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Izgleda da je Note 13 Pro koncno v Evropi. Za 400eur.
Mnenja?

Za to ceno je dead on arrival.

Egidij88 ::

Zakaj? Recimo 13T je za podoben denar (iz kitajske) eden najboljsih p/p dealov za moje pojme. Ce bos dobil Note 13 Pro (od kitajca) za recimo 320, 350EUR zna biti to cisto ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

ZveeZ ::

Egidij88 je izjavil:

Zakaj? Recimo 13T je za podoben denar (iz kitajske) eden najboljsih p/p dealov za moje pojme. Ce bos dobil Note 13 Pro (od kitajca) za recimo 320, 350EUR zna biti to cisto ok.

Ce gledamo EU cene..
13T je sedaj cca 420€, Rn13pro pa naj bi bil 400€.
Zato je dead on arrival. Slabsi model za 20€ manj. Why?

HitraSperma ::

Kje se kaj kupuje Xiaomi telefone - rad bi vzel Poco F5, pa ne vem kje je najceneje + da pošljejo nekje iz EU, da ni carine?
fgdsfjk

Scaramouche3 ::

HitraSperma je izjavil:

Kje se kaj kupuje Xiaomi telefone - rad bi vzel Poco F5, pa ne vem kje je najceneje + da pošljejo nekje iz EU, da ni carine?

https://www.dhgate.com/product/global-v.....@.catalog1|2|0|unrerank|newes.newC.#d1_page_num=5:28

Iz Nemčije dobiš...
««
370 / 374
»»