» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
371 / 374
»»

Scaramouche3 ::

HitraSperma je izjavil:

Kje se kaj kupuje Xiaomi telefone - rad bi vzel Poco F5, pa ne vem kje je najceneje + da pošljejo nekje iz EU, da ni carine?


Sorry,dal sem pro, tukaj iz Španije dobiš!
https://www.dhgate.com/product/global-v...

Zgodovina sprememb…

Kodrnusa ::

Imas ceneje na aliexpresu iz spanije
Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! €334.06 34%OFF | Global Version POCO F5 Snapdragon 7+ Gen 2 5G Smartphone 120Hz AMOLED DotDisplay 64MP Camera with OIS 67W Turbo Charging Mobile
https://a.aliexpress.com/_mqLcG0k

wcpapir ::

Bo imel Xiaomi kak poklopen telefon v kratkem, je kdo zasledil.

Poklopen kot flip ne kot fold.

Ganon ::

HitraSperma je izjavil:

Kje se kaj kupuje Xiaomi telefone - rad bi vzel Poco F5, pa ne vem kje je najceneje + da pošljejo nekje iz EU, da ni carine?


Še vsakega do zdaj sem naročil na Aliexpressu, iz evropskega skladišča.

HitraSperma ::

Nice, sem mislil da tega ni već. Tale Dhgate tudi dobro zgleda. Hvala fantje!
fgdsfjk

bajsibajsi ::

Kodrnusa je izjavil:

Imas ceneje na aliexpresu iz spanije
Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! €334.06 34%OFF | Global Version POCO F5 Snapdragon 7+ Gen 2 5G Smartphone 120Hz AMOLED DotDisplay 64MP Camera with OIS 67W Turbo Charging Mobile
https://a.aliexpress.com/_mqLcG0k


Za 12GB vidim ceneje na Dhgate. Tudi postnine ni.

edi45 ::

Včeraj zvečer mi je posodobilo na Hyper OS, ni več miui. UI se je malenkost spremenil, mi je vizualno zelo všeč.

MacGyver141 ::

Tud veliko bolje dela Hyper OS pri meni na Xiaomi 13 in baterija več zdrži. Ko so posilil na hitro android 14 na MIUI 14, se mi je mal zatikal telefon....

Scaramouche3 ::

Vidim da imajo Redmi ki ima boljšo kamero in hitrejše polnjenje...
Je to resna konkurenca POCOF5?

Vanadium ::

Odvisno, če ti sede mediatek CPU potem je konkurenca, zame ki rad custom flasaham mediatek takoj odpade (je res škoda glede mediateka da ni razvoja custom romov za njihove cpuje pomoje bi bili zelo popularni)

Scaramouche3 ::

Vanadium je izjavil:

Odvisno, če ti sede mediatek CPU potem je konkurenca, zame ki rad custom flasaham mediatek takoj odpade (je res škoda glede mediateka da ni razvoja custom romov za njihove cpuje pomoje bi bili zelo popularni)


Glede da sem noob glede phone tech, kaj bi bila prednost F5? Ne igram igric!

Vanadium ::

Glede na to da si phone tech noob in ne igraš igric vzemi cenejšega oz tiste specifikacije, ki so ti pomembnejše npr display, kamera, baterija, ... Ce ti nic od tega ni pomebno kar sem naštel vzameš nokio 3310 pa si zmagal

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

SmeskoSnezak ::

ZveeZ je izjavil:


Meanwile je bila predstavljena RN13 serija za kitajski trg:
https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_n...

Rn13pro+ izgleda waw. Mogoce po dveh "flop" serijah, dobimo spet en dober redmi note.

Kaksna akcija kje za rn13pro+ ? Izgleda je cena 450eu po celi eu.
LP, Smeskica
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

Scaramouche3 ::

SmeskoSnezak je izjavil:

ZveeZ je izjavil:


Meanwile je bila predstavljena RN13 serija za kitajski trg:
https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_n...

Rn13pro+ izgleda waw. Mogoce po dveh "flop" serijah, dobimo spet en dober redmi note.

Kaksna akcija kje za rn13pro+ ? Izgleda je cena 450eu po celi eu.
LP, Smeskica

https://www.dhgate.com/product/original...

Master_Yoda ::

Opozorilo: Ta zgoraj je kitajski model in verjetno ne podpira istih 4g in 5g bandov kot jih bo global model.
Dovie'andi se tovya sagain.

ZveeZ ::

Na amazonu je trenutno rn13pro+ za 450€, free delivery.
https://www.amazon.de/MZB0FFZEU/dp/B0CL...

Scaramouche3 ::

SmeskoSnezak je izjavil:

ZveeZ je izjavil:


Meanwile je bila predstavljena RN13 serija za kitajski trg:
https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_n...

Rn13pro+ izgleda waw. Mogoce po dveh "flop" serijah, dobimo spet en dober redmi note.

Kaksna akcija kje za rn13pro+ ? Izgleda je cena 450eu po celi eu.
LP, Smeskica

https://www.dhgate.com/product/global-v... EVO Global za 324....

2014 modeli so prišli!

Zgodovina sprememb…

Scaramouche3 ::

Kaj jaz pišem, 2024, čeprav lepo bi bilo da sem 10 let mlajši...

Egidij88 ::

Poco X6 Pro je dober deal za 300€. Android 14 out of the box, dobil pa bo tri nadgradnje.

Master_Yoda ::

Kje pa vidis Poco X6 Pro za 300 EUR ? Pa da je garancija zraven seveda.
Na amazonu je 349 EUR.
Dovie'andi se tovya sagain.

SmeskoSnezak ::

Najde se tu pa tam, ampak mors pazit, kaj izberes:
Poco X6
Naslo se tudi Redmi Note 13 Pro+ za 380EUR, ampak se link zgubil.
Zanimivo da bilo na amazon.es (spanija). Lahko kdo pomaga to spet najt?
Najraje bi se to kuplo cimprej, ker zgleda super deal.
@ Pusti soncu v srce... @

Egidij88 ::

SmeskoSnezak ::

Scaramouche3 je izjavil:

SmeskoSnezak je izjavil:

ZveeZ je izjavil:


Meanwile je bila predstavljena RN13 serija za kitajski trg:
https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_n...

Rn13pro+ izgleda waw. Mogoce po dveh "flop" serijah, dobimo spet en dober redmi note.

Kaksna akcija kje za rn13pro+ ? Izgleda je cena 450eu po celi eu.
LP, Smeskica

https://www.dhgate.com/product/global-v... EVO Global za 324....

2014 modeli so prišli!

Tvoj link je do verzije 12, ne 13.
LP, Smeskica
@ Pusti soncu v srce... @

ZveeZ ::

A bi koga zanimal pol leta rabljen Rn12pro (non plus)?
Izgleda da bom sel v nakup se enega 13T

neverjetni99 ::

Zanima koga 4 mesece star Xiaomi 13 8/256gb, črne barve? Od prvega trenutka nošen v etuiju (zraven jih dam 6) in še dodatna folija za ekran. Študiram da bi šel na 14 pro. Kupljen v Slo, seveda vse kot ob nakupu novega. Gre za flagship, ki je boljši od 13T/13T Pro.

Zgodovina sprememb…

SmeskoSnezak ::

ZveeZ je izjavil:

A bi koga zanimal pol leta rabljen Rn12pro (non plus)?
Izgleda da bom sel v nakup se enega 13T

Kaj ti je toliko vsec na 13T? In zakaj ne 13t Pro?
@ Pusti soncu v srce... @

KrazyIvan ::

neverjetni99 imaš ZS.
smoking!

ZveeZ ::

SmeskoSnezak je izjavil:

ZveeZ je izjavil:

A bi koga zanimal pol leta rabljen Rn12pro (non plus)?
Izgleda da bom sel v nakup se enega 13T

Kaj ti je toliko vsec na 13T? In zakaj ne 13t Pro?

Imam 13t pro in sem z njim zelo zadovoljen.
Zato bi nabavil se enega non pro za zeno, ker je baje enako odziven.

poper ::

Jaz pa imam grajo glede Xiaomijevih novih skinov.

Jeseni sem kupil Xiaomi 13T Pro z MIUI 14. Razočarano sem ugotovil, da pri MIUI 14 več ni možnosti, da imaš klasičen Android notification bar, ampak le kopijo Applovega Control Centra, ko moraš za ogled nastavitev potegniti z desne strani, za obvestila pa z leve.

Danes sem posodobil na novi HyperOS, kjer so stvari še slabše. Do sedaj je še čisto vsak Android telefon, ki sem ga prijel v roke, imel zgoraj desno v notification baru tisti zobniček, da si šel v nastavitve. HyperOS tega nima?! Meni je to porazno. Ali se da vklopit pa le jaz ne znam?

Potem animacije v HyperOS so izjemno počasne. Ne pomaga če jih onemogočiš v Accessibilityju, ne pomaga če jih izklopiš v Developer Options, nobene razlike če daš animation speed fast ali relaxed ... meni je sedaj telefon zelo počasen, ker vedno čakam bedno animacijo. Ista figa če bi imel nek počasen telefon.

Prej sem imel Poco F2 Pro, še prej Poco F1. Oba sta bila softwaresko mnogo boljša. Ne vem a je tolikšna razlika v Poco skinu ali pa so res vse pokvarili z MIUI 14 in HyperOS.

Toliko v vednost tistim, ki razmišljate o Xiaomijih. Sicer ok telefon, le zgornje zelo pokvari uporabniško izkušnjo.

neverjetni99 ::

poper je izjavil:

Jaz pa imam grajo glede Xiaomijevih novih skinov.

Jeseni sem kupil Xiaomi 13T Pro z MIUI 14. Razočarano sem ugotovil, da pri MIUI 14 več ni možnosti, da imaš klasičen Android notification bar, ampak le kopijo Applovega Control Centra, ko moraš za ogled nastavitev potegniti z desne strani, za obvestila pa z leve.

Danes sem posodobil na novi HyperOS, kjer so stvari še slabše. Do sedaj je še čisto vsak Android telefon, ki sem ga prijel v roke, imel zgoraj desno v notification baru tisti zobniček, da si šel v nastavitve. HyperOS tega nima?! Meni je to porazno. Ali se da vklopit pa le jaz ne znam?

Potem animacije v HyperOS so izjemno počasne. Ne pomaga če jih onemogočiš v Accessibilityju, ne pomaga če jih izklopiš v Developer Options, nobene razlike če daš animation speed fast ali relaxed ... meni je sedaj telefon zelo počasen, ker vedno čakam bedno animacijo. Ista figa če bi imel nek počasen telefon.

Prej sem imel Poco F2 Pro, še prej Poco F1. Oba sta bila softwaresko mnogo boljša. Ne vem a je tolikšna razlika v Poco skinu ali pa so res vse pokvarili z MIUI 14 in HyperOS.

Toliko v vednost tistim, ki razmišljate o Xiaomijih. Sicer ok telefon, le zgornje zelo pokvari uporabniško izkušnjo.


Meni je Hyper OS update isto upočasnil animacije, vendar greš pod nastavitve > začetni zaslon > hitrost animacije nastaviš nazaj iz počasno na hitro. Pod možnosti za razvijalce (Developer options) pa obvezno pri vseh treh animacijah, nastavi na 0.5x iz 1. To jih pohitri, saj jih skrajša. To si vedno nastavim na vseh androidih. Glede na nastavitve oz tisti zobnik v control centru, je pa tako pointless, ga imaš kot ikono in je to to. Drugače pa se tudi da dodat ikono v control centru, na desni strani potegni dol da ti odpre control center, spodaj stisni uredi, da lahko urejaš te ikone in pod sistemska stikala imaš nastavitve.

Se vidi da ne veš kaj govoriš. Poco ima občutno slabši software, ki je kontaminiran z reklamami. To če imaš ali nimaš tisto kolesce za nastavitve v control centru, res nič ne pokvari.

Zgodovina sprememb…

poper ::

Kdo ne ve kaj govori? Meni tisto kolesce pokvari vse. Ga uporabljam že odkar obstajajo Android telefoni. Ali res moraš smetiti po forumu s svojim subjektivnim mnenjem, ki je unikatno zate in nikomur nič ne pomaga? Jaz sem povedal kako se meni zdi in v informacijo, če komu pride prav, brez da koga napadam z "ne veš kaj govoriš"?

Torej je 0.5x hitreje kot "Animation Off"? Sicer pa ni razlike med Animation Off, 0.5x ali 1x.

Pri Pocotu se je dalo izklopit reklame z enim klikom. Je pa malo bedno, ker je to treba narediti pri vsaki sistemski aplikaciji posebej.

SmeskoSnezak ::

Kje izklopis reklame na Poco?
@ Pusti soncu v srce... @

poper ::

Po navadi imaš v nastavitvah poimenovano ali neposredno Show ads ali receive notifications.

Dva primera s Poco F2 Pro:

Music > Odpreš meni zgoraj levo > Settings > Advanced Settings > ugasneš Show ads
Security > Odpreš nastavitve > ugasneš Recieve reccomendations.

poper ::

poper je izjavil:

Po navadi imaš v nastavitvah poimenovano ali neposredno Show ads ali receive notifications.

Dva primera s Poco F2 Pro:

Music > Odpreš meni zgoraj levo > Settings > Advanced Settings > ugasneš Show ads
Security > Odpreš nastavitve > ugasneš Recieve reccomendations.



Moral bi napisat reccomendations. Upam da pomaga. Meni je delovalo na F2 in F1, tudi na Redmi Note 9 Pro je bilo enako in delovalo, to je pa to od Xiaomi telefonov, s katerimi imam izkušnje.

mancini ::

poper je izjavil:

Jaz pa imam grajo glede Xiaomijevih novih skinov.

Jeseni sem kupil Xiaomi 13T Pro z MIUI 14. Razočarano sem ugotovil, da pri MIUI 14 več ni možnosti, da imaš klasičen Android notification bar, ampak le kopijo Applovega Control Centra, ko moraš za ogled nastavitev potegniti z desne strani, za obvestila pa z leve.


To imajo vsi androidi s 14ko, tako da to dobiš v samsungu, ... tako da ne krivit xiaomija

Kawhi ::

Ne. Pri Samsungu lahko to nastaviš da je tako ali pa po starem - Quick settings instant access

Pithlit ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Kje izklopis reklame na Poco?

Iz firbca odprla to temo in... kakšne reklame? Nečakinji imata Poco C65, tamala ma M5s, jaz imam X3 NFC. Nobenih reklam nikjer. Je mogoče zato ker se povsod uporablja nova launcher?
Life is as complicated as we make it...

MacGyver141 ::

poper je izjavil:

Jeseni sem kupil Xiaomi 13T Pro z MIUI 14. Razočarano sem ugotovil, da pri MIUI 14 več ni možnosti, da imaš klasičen Android notification bar, ampak le kopijo Applovega Control Centra, ko moraš za ogled nastavitev potegniti z desne strani, za obvestila pa z leve.


Imaš klasičen android notification bar.

poper ::

Žal nimam te možnosti, tudi tu na Redditu se pritožujejo nad isto stvarjo. Zanimivo pa da baje je na 13T, na 13T Pro pa ne? Morda se moram popraviti in kriviti 13T Pro in ne MIUI/HyperOS v splošnem?
https://www.reddit.com/r/Xiaomi/comment...

Za primerjavo menija s Poco F2 in 13T, pri Pocotu je možnost izbire stila nadzornega centra, pri 13T je ni. Le stil obvestil je, ampak to ni to. Sem preiskal vse menije in podmenije in ne najdem.


MacGyver141 ::

Zanimivo, moja običajna 13 ima to.

Yossarian ::

Pravkar gledam na 13T in vidim, da imaš možnost izbire med staro različico ter tudi novejšo. Skratka, oboje torej.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

ZveeZ ::

MacGyver141 je izjavil:

Zanimivo, moja običajna 13 ima to.


Fuck me.
Jaz sem pa mislil (dejansko nekje prebral), da je Xiaomi to opcijo ukinil z miui 14.
Ker po debloatu, je to edina stvar ki me moti pri ui, da ko swipam dol (vedno z desnim palcem) ne pokaze notificationov. Enako me je motilo na starem huaweiu.

Kodrnusa ::

Das drug launcher in imas swipe down notificatione...

neverjetni99 ::

Xiaomi 13 ima prav tako možnost starega notification bara, kakor tudi novega. To da na desni stran dol potegneš control center, na levi pa notifications me ne moti, saj sem navajen IOS-a.

Drugače pa Samsung ima še slabše na novem android 14. Videl pri moji na S23 ultra, bruh

Zgodovina sprememb…

Master_Yoda ::

Mama je sla iz Redmi 4x na Poco x6 in je naletela na sledeci problem:
Podatkov nikoli ne rabi zato nima paketa z podatki in so na telefonu vedno ugasnjeni. Problem pa je v tem ker ji sedaj noce MMSov downloadati dokler ne vklopi podatke, kar pa noce delati. Prejsnji telefon pa je downloadal in prikazal MMS BP z ugasnjenimi podatki - predvidevam da je sam enablal podatke preko mms APNja in potegnil dol in nato ugasnil.

Ve kdo ce se da kaj nastaviti da bo to delalo tako kot prej - da bo MMS prejet tudi z izklopljenimi podatki?
Dovie'andi se tovya sagain.

k4vz0024 ::

Odvisno od operaterja. Telekom omogoča prejem MMS na mail.

j3rn3jk ::

Je xiaomi 12 še ok nakup? za slabih 400€.
iščem telefon z nfc in brezžičnim polnjenjem v rangu 400€ ? še obstaja kakšna alternativa?

errhec ::

Nista dva APNja? Vpiši samo MMS APN.
dd

amacar ::

Xiaomi 12 se dobi za 320€ (Xiaomi 12 5G Global 8/128GB pametni telefon s kodo: gshopperxiaomi12 iz 366€ na 319€ - https://shrsl.com/4dawz), več ne bi dal za 2 leti star telefon. Sam ga sicer uporabljam in dela bp.

Egidij88 ::

Za ta keš raje novi poco x6 pro.
««
371 / 374
»»