» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
348 / 374
»»

Sparkxl ::

Ja

andro42 ::

RockyS je izjavil:

Ima NFC. Trenutno ni primerljivega, včasih se je dalo dobiti redmi note 10 pro za podoben denar, zdaj pa že en čas ne.

Če te zanima prodam poco x3 pro 8/256 blue.


Hvala za odgovor, se poveževa preko ZS.
Redmi Note 10 pro vidim, da je v primerjavi z boljšim ekranom in slabšim cpu. Verjetno za nezahtevnega uporabnika je ekran bolj pomemben. Je že kaka druga pomembna razlika? Sklepam, da bo šla tudi cena RN10pro dol.

facepalm ::

Najvecja razlika v prid rn10p je v displayu/kameri/ohisju, v prid pocota pa SoC. Rn10p daje obcutek bolj dodelanega telefona ampak ima konkretno slabsi SoC.
Vse je odvisno od preferenc.
Tudi rn10p deluje hitro, ce ga le ne updatas na buggy miui 12.5 (tudi drugi telefoni se upocasnijo po updateu na 12.5).
Sedaj, ko se cena rn10p giblje okoli 300€, ni vec ravno best buy.

stara mama ::

misso je izjavil:

Pozdravljeni

Brežične slušalke od xiaomi?

Tudi mene zanima o tem.
Gledam Air 2 SE(ki so kao kitajska verzija), za global verzijo pa piše Wireless Earphone Basic 2, predvidevam da je enako?

Airdots 2/S se mi zdijo bolj boga roba po opisih.

https://www.aliexpress.com/item/1005003...

Zgodovina sprememb…

DejanZer0 ::

Če koga, se pa prav mene drži smola...Danes 24.08.2021 mi je TV PHILIPS 55pus7304/12 šel v maloro, zvok in ambientna osvetlitev sta, slike pa ni. Ker sedaj več servisi ne delajo, me zanima kako je z garancijo, namreč danes je zadnji dan(kupljena 24.08.2019), enostavno ne morem vrjet...

Magic1 ::

Pošlji mail,da zahtevaš garancijsko popravilo in bo postopek stekel od danes.
Magic

Vm1999 ::

stara mama je izjavil:

misso je izjavil:

Pozdravljeni

Brežične slušalke od xiaomi?

Tudi mene zanima o tem.
Gledam Air 2 SE(ki so kao kitajska verzija), za global verzijo pa piše Wireless Earphone Basic 2, predvidevam da je enako?

Airdots 2/S se mi zdijo bolj boga roba po opisih.

https://www.aliexpress.com/item/1005003...


Omenjene TWS Basic 2 so v redu za telefonske klice in so zelo priročne za ta namen. Za poslušanje glasbe pa so kot vse poceni slušalke - dokaj slabe.

OK.d ::

DejanZer0 je izjavil:

Če koga, se pa prav mene drži smola...Danes 24.08.2021 mi je TV PHILIPS 55pus7304/12 šel v maloro, zvok in ambientna osvetlitev sta, slike pa ni. Ker sedaj več servisi ne delajo, me zanima kako je z garancijo, namreč danes je zadnji dan(kupljena 24.08.2019), enostavno ne morem vrjet...

Obrni se na andrej69, kateri tako zvesto reklamira Philipshttps://slo-tech.com/forum/t696292/18049
LPOK.d

Banza ::

Živjo. Zanimam se za nakup ali Xiaomi Mi Band 6 ali pa Xioami IMILAB KW66. Pri prvi gre za zapestnico pri drugi za pametno uro. Zanimajo me vaše izkušnje s dotično uro. Kaj se z vidika same kakovosti bolj splača?
 Xioami ura

Xioami ura

 Zapestnica

Zapestnica

Technics111 ::

robertko je izjavil:

"Da preveriš če senzor bližine deluje moras odpret telefon in senzor bližine preizkusiti z pokrivanjem."

To glih ni res; ena od možnosti je t.i. CIT meni (Control and Identification Toolbox).
Greš pod Settings> About the phone> All specifications> Kernel version, klikneš 5x na Kernel version (različica jedra) in prideš v CIT meni, kjer pod točko 14.Proximity sensor le tega lahko stestiraš v vseh položajih. Vrednost je 5.0, s približevanjem roke se le ta spremeni na 0.0
Druga možnost je, da pokličeš na en telefon v hiši, vzpostaviš klic na drugi strani in na tvojem telefonu poskušaš s kretjami dviga telefona in spremljaš če se kdaj ekran ne ugasne.
Če se opazijo napake na enem od teh načinov, le to posnameš in serviserju ali operaterju pošlješ video, če drugače ne razumejo problema...


Lahko ti to čaraš preko test menija 100 let, imel sem telefone, ki so v test meniju pokazali vse ok, ko pa si dejansko telefon uporabljal, pa zadeva ni delala kot bi morala. Dal sem skozi že na stotine telefonov in da odkriješ kakšno tako napako moras telefon uporabljat kot stranka, ne samo test meni dat skozi pa adijo...

amacar ::

RockyS je izjavil:

Danes sem v Europark Maribor videl, da se v jeseni odpira Xiaomi trgovina.
Naslov ki je napisan je mi-slovenija.com .

Pročelje trgovine v znamenitih xiaomi barvah.

So očitno preimenovali v mi-store.si
Drugače pa so imeli super akcije na otvoritvi, js sem vzel poco f3 8/256 + skiro essential za 399EUR + dobil še 5% popusta (v fortune cookijih), tako da je bilo skupaj 380EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

RockyS ::

Super akcije?

Mi band 5 po ceni 6ke. Na "big screenu" pred trgovino pa veliki napis "mi band 5 - 50% = 39.00€"
Redmi note 10 pro 319€ enaka cena kot pri Telekomu v redni ponudbi, v mediamarktu za 299, na amazonu za 279€
Mi watch 130€, za tak denar dobiš GTR model.
Načeloma pa večinoma so bile stvari dražje kot v fizičnih trgovinah v Avstriji in dražje kot v drugih spletnih trgovinah (amazon).

amacar ::

Poco F3 + skiro za 380€ je vrhunska akcija (f3 sem v par urah prodal za 280€, ker ze imam mi11, tako da sem do skiroja prisel za 100€).
Mi band 5 je bil 39€-50% torej pod 20€, mi watch pod 100€ (po spominu 96€), prenosna baterijska tlacilka 22€... Niso bile vse stvari ceneje, nekatere pa so imele vredu ceno.

RockyS ::

Pa komu lažeš? Tam sem bil zaradi smart bandov/ur in točno tega telefona, RN10P.

Mi band 5 - 39.90EUR! To je cena s popustom, kako vem? Ker nisem mogel verjet in sem vprašal prodajalca! Mi band še nikoli ni stal 80EUR.
Mi watch je definitivno bil 130EUR ker sem še ga preizkušal, hkrati pa na amazonu preveril ceno, 103EUR.
Enako velja za ostale artikle katere sem navedel v prejšnjem postu, vse cene sem preveril pri prodajalcih, ker mi niso bile jasne.
Kot rečeno, cen za skiroje in sesalcev nisem preverjal, so pa jih ljudje masovno nosili iz trgovine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

FoxKnox ::

Mi band 5 je na enaa že celo poletje 28 €

amacar ::

RockyS je izjavil:

Pa komu lažeš? Tam sem bil zaradi smart bandov/ur in točno tega telefona, RN10P.

Mi band 5 - 39.90EUR! To je cena s popustom, kako vem? Ker nisem mogel verjet in sem vprašal prodajalca! Mi band še nikoli ni stal 80EUR.
Mi watch je definitivno bil 130EUR ker sem še ga preizkušal, hkrati pa na amazonu preveril ceno, 103EUR.
Enako velja za ostale artikle katere sem navedel v prejšnjem postu, vse cene sem preveril pri prodajalcih, ker mi niso bile jasne.
Kot rečeno, cen za skiroje in sesalcev nisem preverjal, so pa jih ljudje masovno nosili iz trgovine.

Ka ti naj rečem, kot da si očitno slep skupaj s prodajalci vred. Sem ti šel slikat.

RockyS ::

Potem pa se ti opravičujem, ampak ob 10:30 ni bila taka cena. Ne na papirju in tudi ne po besedah prodajalca.

red_baron ::

Pozdravljeni,
Ima mogoče kdo elekteično kolo Xiaomi Hivo C26?
Lahko malo napiše. Iščem nekaj za svojo boljšo polovico, za nezahteven teren.

Hvala in lepo nedeljo želim!

__Devil__ ::

To je bila otvoritvena cena za Xiaomi store v evroparku? Je bil kdo? Zgleda je bil naval na ure pa so morali dati ceno nazaj :).

Ps. Ta teden sem dobil "končno" update na Poco X3 NFC na verzijo 12.5.2 Stable, zaenkrat še nisem opazil nobenih težav. Je pa zanimivo, da se update pojavi samo ob določenih urah v dnevu potem pa izgine. Nekateri so imeli update že veliko prej v določenih državah.

Ps. Ima kdo v uporabi te NFC tags, so zelo poceni na aliexpressu. Verjetno rabiš naprave, ki to podpirajo.

Ps2. Ima kdo predlog kako najbolje "rootati" MIUI, da ne izbugiš datotek? Na youtube je sicer ogromno turorialov, vendar nebi rad naložil na novo cel sistem in s tem izgbuil vseh 100 aplikacij. Najbolj bi rad sprobal nekatere pro aplikacije (sygic).

@red_baron: Sem imel ogledano to večje eletkrično kolo, vendar sem potem šel na custom made bafang 1000w motor za 1250€ z delom vred. Moč ekstremna, cena enaka. Sem pa kupil tudi zložljivo Himo Z20 elektirčno kolo in je zelo dobro za po vseh asfaltiranih površinah. Domet je okrog 40-50km, odvisno od tvoje teže, lahko je tudi samo 20-30km. Vredno denarja za hobi :D

simnov ::

Mene že ves čas zajebava proximity od miui12 naprej

uhuhu ::

simnov je izjavil:

Mene že ves čas zajebava proximity od miui12 naprej

Znana težava že dlje časa, ampak kljub obljubam (https://www.google.com/amp/s/m.gsmarena... zna še nekaj časa trajati, preden to popravijo.

stara mama ::

__Devil__ je izjavil:


Ps. Ima kdo v uporabi te NFC tags, so zelo poceni na aliexpressu. Verjetno rabiš naprave, ki to podpirajo.

S temi tagi (v obliki nalepk) sem se igral že pred časom z Galaxy Nexusom (tretji nexus), ampak je ostalo samo pri tem - igranje. Neke uporabne vrednosti v praksi nisem našel.
Lahko me pa kdo razveseli s kakim dejansko uporabnim primerom.
Sam bi namesto NFC raje izbral brezžično polnenje, če bi bila ta opcija pri katerem mid-range xiaomiju. Da se prišpara konektor.

Zgodovina sprememb…

Vetrpiha ::

Za diy smarthome je kar uporabno.
Odklepanje vrat (seveda kot uporabniško ime), aktiviranje tega ali onega

quadro933 ::

Kako hudiča rešit problem z resetiranjem Redmi note 9 Pro? Velikokrat se mi telefon resetira med klicem... Ko se ponovno zažene ne rabim tipkat nobene PIN kode, v zgodovini klicev pa manjka zadnji klic. Je en kup nekih tem na netu, vendar nič ne pomaga, po pogovoru s serviserjem za enkrat ni rešitve. Sem pač obstal s temi jajci. Ni čudn, da so ti telefoni cenejši, sam še skozi okno ga bom zabrisal. Xiaomi, never again

Zgodovina sprememb…

buttcrack ::

Milijarda ljudi s ciaomi telefoni, manjk kot pol promila jih ima težave ampak so vsi zanič.
Bravo kolega

quadro933 ::

Se popravljam. Nizkocenovni "redmi" so en klinc vredni. Od tega, da se v zgornji vrstici mešajo "pacajo" ikonce o signalu, uri, itd...

Od tega, da ob vsej tehniki ne znajo zrihtat, da se telefon ne bi random restartal med klicem, od zmrzovanja....

Imel, samsunga, huawei, lg, vse mid range in flagship, ni primerjave. Pri Xiaomi kupiš hardware, ne kupiš pa software.... To je
pač dejstvo....

Za poslovno rabo si sploh ne smeš kaj takega nabavit

gddr85 ::

Skyfall ::

Redmi note 10S.

1. Telefon se mi že od novega naključno ponovno zažene. Včasih cel teden nič, pa potem naslednji teden v torek enkrat pa v petek spet. Posodobljen vedno na zadnjo različico.
2. V viberju in sms sporočilih(google message) mi v temni temi utripa/brli leva in desna stran zaslona telefona. Na svetli temi in v drugih aplikacijah tega ni
3. Včasih telefon crkne naključno v katerikoli aplikaciji(postane temen zaslon) in se na nič ne odziva, potem se čudežno čez nekaj časa pojavi nazaj.

Ima kdo podobno izkušnjo?

stevemcq_ ::

Je kdo razmišljal o nakupu tablice Xiaomi Mi Pad 5(PRO)?
Po recenzijah izgleda zadeva več kot zanimiva.

amacar ::

Sem razmišljal, ampak čakam global verzijo.

floyd1 ::

quadro933 je izjavil:

Kako hudiča rešit problem z resetiranjem Redmi note 9 Pro? Velikokrat se mi telefon resetira med klicem... Ko se ponovno zažene ne rabim tipkat nobene PIN kode, v zgodovini klicev pa manjka zadnji klic. Je en kup nekih tem na netu, vendar nič ne pomaga, po pogovoru s serviserjem za enkrat ni rešitve. Sem pač obstal s temi jajci. Ni čudn, da so ti telefoni cenejši, sam še skozi okno ga bom zabrisal. Xiaomi, never again

To je po zadnjem updatu? Imam enak telefon in nimam random resetov. Zadnjega updata, ki mi ga ponuja, pa še nisem naredil, vedno vsaj malo počakam s temi zadevami.

quadro933 ::

Ne, ni kriv zadnji update. Glede na teme,.ki obstajajo na internetu ter po pogovoru s pooblaščenim serviserjem pa je zelo veliko število prizadetih naprav, tako da imaš srečo.

kanarin ::

stevemcq_ je izjavil:

Je kdo razmišljal o nakupu tablice Xiaomi Mi Pad 5(PRO)?
Po recenzijah izgleda zadeva več kot zanimiva.


Sem nekaj razmišljal, ko sem si zaželel večje tablice, lastim si namreč 8 inčnega Mi Pad 4 in iPad Mini 2. Ampak za tako ceno ni šans, tako da sem izbral iPad (Air 2019) - in nikakor mi ni žal. Android se na tablicah pač nikakor ne more primerjat z iOS oz iPadOS, tako glede uporabniške izkušnje kot dolgoročne (večletne) podpore. Žal (ker sicer za telefone od vedno prisegam le na Androide), ampak tako pač je. Ampak neodvisno od tega - meni osebno dejansko za tablico enostavno bolj ustreza format 4:3 , tega formata pa pri Android tablicih skoraj ni (na pamet poznam samo en Chuwi model).

amacar ::

iOS je na tablicah napram androidu superioren, ampak problem pri ipadu se pojavi (zame osebno), ce ga zeli uporabljati vec ljudi, saj ne omogoca vsakemu uporabniku svojega profila, tako da odpade kot druzinska tablica v dnevni sobi.

Ricky_82 ::

Živjo
Že nekaj časa opažam da mi na Xiaomi Mi 11 Lite Instagram in Messenger ne odpirata sporocil. Oz. pri messengerju mi ne odpre pogovora,če mi kdo piše. Vidim šele če grem v sam messenger in malo počakam,da se mi prikaže novo sporočilo,ki še ni bilo prebrano. Pri Instagramu pa se mi recimo tudi ne pokaže tista št. na ikoni,ki prikazuje prejeto sporočilo. Rom je pa MIUI Global Stable 12.5.3 .

Zimonem ::

12.5 je polizdelek. Ampak vseeno preveri katere aplikacije lahko objavljajo sporočila.

tikitoki ::

Skyfall je izjavil:

Redmi note 10S.

1. Telefon se mi že od novega naključno ponovno zažene. Včasih cel teden nič, pa potem naslednji teden v torek enkrat pa v petek spet. Posodobljen vedno na zadnjo različico.
2. V viberju in sms sporočilih(google message) mi v temni temi utripa/brli leva in desna stran zaslona telefona. Na svetli temi in v drugih aplikacijah tega ni
3. Včasih telefon crkne naključno v katerikoli aplikaciji(postane temen zaslon) in se na nič ne odziva, potem se čudežno čez nekaj časa pojavi nazaj.

Ima kdo podobno izkušnjo?


Podobno teyavo imam z Xperia XZ Premium.

Vm1999 ::

Ricky_82 je izjavil:

Živjo
Že nekaj časa opažam da mi na Xiaomi Mi 11 Lite Instagram in Messenger ne odpirata sporocil. Oz. pri messengerju mi ne odpre pogovora,če mi kdo piše. Vidim šele če grem v sam messenger in malo počakam,da se mi prikaže novo sporočilo,ki še ni bilo prebrano. Pri Instagramu pa se mi recimo tudi ne pokaže tista št. na ikoni,ki prikazuje prejeto sporočilo. Rom je pa MIUI Global Stable 12.5.3 .


Ta "bug" je na MIUI že vsaj od MIUI 10.
Je pa podobno tudi na Huawei P30 Pro, tako da nima samo Xiaomi problemov z obvestili.

Technics111 ::

Vm1999 je izjavil:

Ricky_82 je izjavil:

Živjo
Že nekaj časa opažam da mi na Xiaomi Mi 11 Lite Instagram in Messenger ne odpirata sporocil. Oz. pri messengerju mi ne odpre pogovora,če mi kdo piše. Vidim šele če grem v sam messenger in malo počakam,da se mi prikaže novo sporočilo,ki še ni bilo prebrano. Pri Instagramu pa se mi recimo tudi ne pokaže tista št. na ikoni,ki prikazuje prejeto sporočilo. Rom je pa MIUI Global Stable 12.5.3 .


Ta "bug" je na MIUI že vsaj od MIUI 10.
Je pa podobno tudi na Huawei P30 Pro, tako da nima samo Xiaomi problemov z obvestili.


Ni res, na Huawei P30 Pro dela vse brez problemov.

quadro933 ::

Pri Xiaomi ni Android optimiziran tako, kot recimo Samsung. Po novem tudi, ko pišem SMS ne vidim kaj pišem, ker je v ospredju tipkovnica. Ko pa grem ven iz SMS aplikacije in spet nazaj noter, pa se pokaže...
Kar naenkrat pa se tud noče več Gmail sinhronizirat in mi ne prikaže novih mailov. Malo se mu meša, RN 9 PRO

Vanadium ::

Ja MIUI je res zadnje čase polizdelek, jaz sem lepo flashal RN9s na pixel blaster in recimo da 99% stvari dela vse kot mora. Škoda da ni v android one nič pametnega za normalen denar v rangu npr RN10pro.

Oktan ::

Dober sale Xiaomi izdelkov. Sicer je poštnina 15€ ampak če nabereš par stvaribse vseeno splača. Pa ponavadi dostava v parih dneh.

https://www.honorbuy.com/content/82-cle...

Vm1999 ::

Technics111 je izjavil:

Vm1999 je izjavil:

Ricky_82 je izjavil:

Živjo
Že nekaj časa opažam da mi na Xiaomi Mi 11 Lite Instagram in Messenger ne odpirata sporocil. Oz. pri messengerju mi ne odpre pogovora,če mi kdo piše. Vidim šele če grem v sam messenger in malo počakam,da se mi prikaže novo sporočilo,ki še ni bilo prebrano. Pri Instagramu pa se mi recimo tudi ne pokaže tista št. na ikoni,ki prikazuje prejeto sporočilo. Rom je pa MIUI Global Stable 12.5.3 .


Ta "bug" je na MIUI že vsaj od MIUI 10.
Je pa podobno tudi na Huawei P30 Pro, tako da nima samo Xiaomi problemov z obvestili.


Ni res, na Huawei P30 Pro dela vse brez problemov.


Glej, mogoče na tvojem.
Mam doma enega na katerem priletijo obvestila šele, ko odpreš Messenger pa čeprav ima vsa dovoljenja.

Na Xiaomiju se lahko doda še več specifičnih dovoljenj (govorim za različne aplikacije), pa jih kljub temu zapira v ozadju. Ali pa auto-starta, takrat ko to prepoveš.

buttcrack ::

Sam že nekaj časa nisem na miui, me je pa kolega zadnjič prosil, če mu uredim notificatione, ker se mu po parih sekundah zbrišejo iz zgornjega bara. Rešitve nisem našel...

Zelnick ::

Oktan je izjavil:

Dober sale Xiaomi izdelkov. Sicer je poštnina 15€ ampak če nabereš par stvaribse vseeno splača. Pa ponavadi dostava v parih dneh.

https://www.honorbuy.com/content/82-cle...

Poština je na težo. Sem naročil 4 Smart žarnice pa powerbank in me je prišla 12 eur.
Naročil 15tega zvečer in je danes bil paket pri meno, ker imajo v Gorici skladišče.

Edit: se pa splača :)
I can remember a time before the Internet. But I don't like to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zelnick ()

sfaljk ::

buttcrack je izjavil:

Sam že nekaj časa nisem na miui, me je pa kolega zadnjič prosil, če mu uredim notificatione, ker se mu po parih sekundah zbrišejo iz zgornjega bara. Rešitve nisem našel...


Na redmi note 7 sem imel v preteklosti, pri eni verziji MIUI, žal ne vem kateri, točno tak problem. Težavo sem rešil z aplikacijo Notch notification for MIUI. Sicer ti nariše zelo majhne ikone pod notification bar, vendar se da aplikacijo do neke mere prilagoditi. Ni najbolje, vendar vsaj veš za neodgovorjenevklice, SMSe,...

FoxKnox ::

Vm1999 je izjavil:

Technics111 je izjavil:

Vm1999 je izjavil:

Ricky_82 je izjavil:

Živjo
Že nekaj časa opažam da mi na Xiaomi Mi 11 Lite Instagram in Messenger ne odpirata sporocil. Oz. pri messengerju mi ne odpre pogovora,če mi kdo piše. Vidim šele če grem v sam messenger in malo počakam,da se mi prikaže novo sporočilo,ki še ni bilo prebrano. Pri Instagramu pa se mi recimo tudi ne pokaže tista št. na ikoni,ki prikazuje prejeto sporočilo. Rom je pa MIUI Global Stable 12.5.3 .


Ta "bug" je na MIUI že vsaj od MIUI 10.
Je pa podobno tudi na Huawei P30 Pro, tako da nima samo Xiaomi problemov z obvestili.


Ni res, na Huawei P30 Pro dela vse brez problemov.


Glej, mogoče na tvojem.
Mam doma enega na katerem priletijo obvestila šele, ko odpreš Messenger pa čeprav ima vsa dovoljenja.

Na Xiaomiju se lahko doda še več specifičnih dovoljenj (govorim za različne aplikacije), pa jih kljub temu zapira v ozadju. Ali pa auto-starta, takrat ko to prepoveš.


MIUI je zelo restriktiven OS in omogoča zelo veliko osebnih prilagoditev.
Za neprejemanje obvestil je lahko krivo vklopljeno varčevanje z baterijo ali v nastavitvah baterije omejeno delovanje aplikacije v ozadju.

buttcrack ::

sfaljk je izjavil:

buttcrack je izjavil:

Sam že nekaj časa nisem na miui, me je pa kolega zadnjič prosil, če mu uredim notificatione, ker se mu po parih sekundah zbrišejo iz zgornjega bara. Rešitve nisem našel...


Na redmi note 7 sem imel v preteklosti, pri eni verziji MIUI, žal ne vem kateri, točno tak problem. Težavo sem rešil z aplikacijo Notch notification for MIUI. Sicer ti nariše zelo majhne ikone pod notification bar, vendar se da aplikacijo do neke mere prilagoditi. Ni najbolje, vendar vsaj veš za neodgovorjenevklice, SMSe,...

Jup, točno za note 7 gre. A bi se z eu romom mogoče to rešilo?

user-pass ::

Narocil sem si 11T Pro kot zamenjavo za F2 Pro. Upam, da bo kamera in baterija boljsa, ostalo mi je dokaj vseeno.

Egidij88 ::

Kje si naročil, koliko €?

To je pravi flagship phone, pomojem boš zadovoljen.
««
348 / 374
»»