» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
349 / 374
»»

user-pass ::

Zaenkrat je povsod ista cena, pri mobilnih operaterjih in v Mi store-u. 650EUR za 128gb in 700 za 256gb verzijo. Narocil sem drugega v Mi store pa se neko uro dobim zraven. Sem pa v Nemciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: user-pass ()

Goody ::

Na Amazon.de imaš 11t pro za 599 in 11t za 549€

Deal of the day: Xiaomi 11T Pro 5G Smartphone + Headphones (8+128GB, 6.67 Inch 120Hz AMOLED Display and Dolby Vision, 108MP in Professional Quality, Qualcomm Snapdragon 888, 120W Xiaomi Hyper Charge) Grey - Exclusive to Amazon https://www.amazon.de/dp/B09BK5PSPH/ref...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

mailer ::

Mami počasi odpoveduje Redmi 3s. Izgublja omrežje in niso možni klici. Po resetu deluje ali pa ne. Iščem nadomestek do 200€, ki bi ga lahko nadomestil. Kot prejšnjič je obvezen slo jezik v menijih. Kaj priporočate? Aja manj kot 4gb rama sploh ne pride v upoštev in najraje android one zaradi trajanja posodobitev.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

al1976 ::

Na amazonih so cene Xiaomi Redmi Note 10S okrog 200EUR: link

krop ::

11T Pro kamera nima optične stabilizacije;(

mailer ::

Zdaj sem ugotovil, da je možno klice opravljat brez težav, če daš vrsto omrežja na 2G. 3G in LTE pa ne deluje. Dokler se naroči novega bo v redu.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

MrStein ::

 Litva zaradi cenzure in varnosti odsvetuje nakupe kitajskih telefonov

Litva zaradi cenzure in varnosti odsvetuje nakupe kitajskih telefonov



Eh napačen gumb...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

Litva zaradi cenzure in varnosti odsvetuje nakupe kitajskih telefonov

Najbolj problematični telefoni Xiaomi

Litovska vlada je prebivalce pozvala, naj ne kupujejo kitajskih mobilnih telefonov in se znebijo že kupljenih, saj so v njih odkrili programe za cenzuriranje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

facepalm ::

Enak clanek bi lahko kdorkoli napisal za katerikoli brand.
Ce ze obtozujejo, bi se lahko tudi spustili v tehnicne detajle (kateri app posilja katere podatke, na kaksen nacin se preko remote enabla dolocene stvari?).
Politicne igrice med Litvo in Kitajsko? Neeeeeeeeeeeee :)))

Sparkxl ::

Ja itak da so politične igerce. En članek sem našel, ki se je celo spustil malo v globino. Gre se za to, da imajo telefoni funkcijo blokiranja fraz, kot so free tibet in podobne china only tematike. Za telefone izven kitajske, ta funkcija sploh vklopljena ni. V glavnem en kup dreka, ki pa ga je prevzel praktično vsak medijski portal.

ramon ::

Ni nobene teme za miui na zadnjih 3h straneh iskalnika slotech, pa vprašam kar tukaj.
Pri vnosu novega kontakta v telefon (android 9, miui 11) ponudi shranitev kontakta pod Miaccount ali Google ali sim. Kaj res ni možno imeti kontakt samo na telefonu (tudi vse kontakte je preneslo na Miacc...)? Vse imam izklopljeno - cloud, sync (vse aplikacije sync na off).

facepalm ::

Verjetno je shranjevanje v miacc + disable sync nekje enakovredno oldsql shranjevanju "na pomnilnik telefona".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Technics111 ::

mailer je izjavil:

Mami počasi odpoveduje Redmi 3s. Izgublja omrežje in niso možni klici. Po resetu deluje ali pa ne. Iščem nadomestek do 200€, ki bi ga lahko nadomestil. Kot prejšnjič je obvezen slo jezik v menijih. Kaj priporočate? Aja manj kot 4gb rama sploh ne pride v upoštev in najraje android one zaradi trajanja posodobitev.


Jaz ti prodam 2 meseca starega Xiaomi Poco M3 4Gb Ram/128Gb,48Mpix kamera, hitro polnjenje 22W,baterija 6000mAh. 130eur.

OK.d ::

Kitajci tudi niso nič boljši od američanov;)
https://www.reuters.com/business/media-...
LPOK.d

Master_Yoda ::

You are using it wrong. Narocis Xiaomi telefon -> zaprosis za odklep -> po 2 tednih odklenes -> gor poknes custom rom.
Dovie'andi se tovya sagain.

facepalm ::

Problem je najdet bugfree custom rom.
Za rn10p npr, je uporaben samo xiaomi.eu, kateri spet vsebuje xiaomijev framework.

EmaDilema ::

Zdravo družba!

Mene pa zanima kakšno imate mnenje glede Xiaomi 11t in 11t PRO?
Ga slučajno že kdo ima?

Razmišljam o naročilu iz Kitajske preko Aliexpressa (odpošiljanje iz Španije ali Francije). Malo sem skeptična. Bojim se kakšnih zapletov ... Predvsem pa ne vem kako bi potekalo servisiranje pod garancijo v primeru, da bi bilo s telefonom kaj narobe. Imate kakšne izkušnje?

Vsak nasvet ali izkušnja sta dobrodošla. Hvala!!!

Goody ::

Nasvet je da kupiš na Amazonu (de, spain, ita). Crknil ekran na enem xiaomi po letu in pol, dobil nazaj celotno kupnino s poštnino vred.

pa še cenovno boš v redu skoz prišla, na Amazon spain je 11t 500€, pro pa 600€

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

Sparkxl ::

Nakup telefona iz tujine lahko samo toplo priporočam. Koliko imam jaz izkušnje, sploh z amazonom, rešijo v trenutku v tvojo korist.
Tudi geekbuying...kapo dol. Po sproženem postopku reklamacije je naslednji dan bil pri meni kombi od dpd in prevzel paket. Čez 2 tedna je pripeljal nazaj. Poštnino seveda plačajo oni.
Kako pa pri nas poteka servisiranje pa vsi vemo. 45 dni, stik z vodo,...

Za 11t ti ne znam povedat, imam 11 brez t in je res vrhunski telefon.

user-pass ::

EmaDilema je izjavil:

Mene pa zanima kakšno imate mnenje glede Xiaomi 11t in 11t PRO?
Ga slučajno že kdo ima?


Jaz sem narocil 11T Pro pred enim tednom na https://www.mi.com/de/ in do danes se ni niti poslan. Prva stvar, ko ga dobim, dam cez tole: https://forum.xda-developers.com/t/safe...
Na F2 Pro je naredil cudeze glede baterije.

Valvoline ::

A so v miui 12.5 dokoncno vrnili noter automated tasks pri global romih? Ima kdo nalozen global miui 12.5 na rn8, rn9 itn lahko kdo potrdi? Se najbolj me zanima za rn8 pro na mtk. Automated tasks so v security appu, podmenu utilities. Prej so automated tasks imeli zgolj china romi (ter xiaomieu k so predelani china). Ne vem zakaj so pri global umaklil automated tasks iz miui 8 naprej, zelo zelo uporabna zadeva, dejansko edini razlog zakaj vsakega xiaomija flasham na eu rom.

Zgodovina sprememb…

Kayzon ::

Ali je normalno da mi kar mece reklame ko uporabljam File manager na telefonu,ali pa recimo isto v predvajalniku glasbe? Prov bolano je ze postalo.

facepalm ::

Kayzon je izjavil:

Ali je normalno da mi kar mece reklame ko uporabljam File manager na telefonu,ali pa recimo isto v predvajalniku glasbe? Prov bolano je ze postalo.

Na enem telefonu sem opazil reklame na stock miui video playerju.
Na svojem pa vedno, takoj po nakupu, pobrisem vse xiaomijeve appe in disablam "security".
Nic teklam in nic tezenja z notificationi.

Banza ::

Živjo. Doma imam pametno zapestnico MIband 6,kupljeno v Sloveniji. Zanima me ali je možno, da ura narobe kaže za kilometre ali je to posledica napake. Zgreši za cca. 2.5 km premalo. Resetirala sem jo, na novo naložila aplikacijo. Hvala za pomoč.

Vetrpiha ::

Da, je možno in je pri določenih pogojih normalno.

Dimnik ::

Valvoline je izjavil:

A so v miui 12.5 dokoncno vrnili noter automated tasks pri global romih? Ima kdo nalozen global miui 12.5 na rn8, rn9 itn lahko kdo potrdi? Se najbolj me zanima za rn8 pro na mtk. Automated tasks so v security appu, podmenu utilities. Prej so automated tasks imeli zgolj china romi (ter xiaomieu k so predelani china). Ne vem zakaj so pri global umaklil automated tasks iz miui 8 naprej, zelo zelo uporabna zadeva, dejansko edini razlog zakaj vsakega xiaomija flasham na eu rom.


Moja ima rn8pro, ampak v slo meniju. Kaj naj preverim?

Valvoline ::

Dimnik je izjavil:

Valvoline je izjavil:

A so v miui 12.5 dokoncno vrnili noter automated tasks pri global romih? Ima kdo nalozen global miui 12.5 na rn8, rn9 itn lahko kdo potrdi? Se najbolj me zanima za rn8 pro na mtk. Automated tasks so v security appu, podmenu utilities. Prej so automated tasks imeli zgolj china romi (ter xiaomieu k so predelani china). Ne vem zakaj so pri global umaklil automated tasks iz miui 8 naprej, zelo zelo uporabna zadeva, dejansko edini razlog zakaj vsakega xiaomija flasham na eu rom.


Moja ima rn8pro, ampak v slo meniju. Kaj naj preverim?

KTr1sk ::

Valvoline je izjavil:

A so v miui 12.5 dokoncno vrnili noter automated tasks pri global romih? Ima kdo nalozen global miui 12.5 na rn8, rn9 itn lahko kdo potrdi? Se najbolj me zanima za rn8 pro na mtk. Automated tasks so v security appu, podmenu utilities. Prej so automated tasks imeli zgolj china romi (ter xiaomieu k so predelani china). Ne vem zakaj so pri global umaklil automated tasks iz miui 8 naprej, zelo zelo uporabna zadeva, dejansko edini razlog zakaj vsakega xiaomija flasham na eu rom.

Pri Redmi Note 10 pro ne obstaja "weekly rom", ampak samo "stable rom"
"Weekly ROM version because this device doesn't seem to have Official "China" ROMs",
neuradno obstajajo custom miui romi ki so "portable" verzije od drugih telefonov in potem ima gor weekly rom , kor naprimer tale
Redmi Note 10 Pro By Installing MIUI 12.5 Vn 21.9.15 Edition

sam ga imam inštaliranega in deluje res tekoče in brez reklam, ampak je samo v angleščini in posodobitve ne delajo, tako da moreš ročno spremljat kdaj bo nova verzija :P

Najboljši custom miu, ki ne vsebujejo reklam ipd za RN10 pro so "stable rom", ki pa niso portable so pa (bazirajo na eu.rom):
-Elite rom miui --> https://www.elitedevelopment.com.pk/p/n...
-Miui-hellas ---> https://ota.xiaomi-miui.gr/suktew23/rom...
-MiuiMiX rom ---> https://www.miuimix.net/filebase/file/4...

Čakam in upam da bo prišel stable custom rom od MIUI Vn Edition, (MIUI VN edition ima nekaj dodatkov ki so mi všeč)...ker ta portable verzija je sicer ok, ampak raje bi imel stable verzijo, zadnja verzija za Note10pro je 12.5.8.0
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

carlito149 ::

Kateri telefon je zdaj best buy v rangu 500€, da je iz EU?

Steinkauz ::

EmaDilema ::

Goody je izjavil:

Nasvet je da kupiš na Amazonu (de, spain, ita). Crknil ekran na enem xiaomi po letu in pol, dobil nazaj celotno kupnino s poštnino vred.

pa še cenovno boš v redu skoz prišla, na Amazon spain je 11t 500€, pro pa 600€


Hvala za nasvet. Sicer še nimam Amazon računa, ampak to bom že naštudirala. Čakam samo, da pride ena opcija z 256 gb spomina, ker mi je 128 gb premalo.

Sparkxl je izjavil:

Nakup telefona iz tujine lahko samo toplo priporočam. Koliko imam jaz izkušnje, sploh z amazonom, rešijo v trenutku v tvojo korist.
Tudi geekbuying...kapo dol. Po sproženem postopku reklamacije je naslednji dan bil pri meni kombi od dpd in prevzel paket. Čez 2 tedna je pripeljal nazaj. Poštnino seveda plačajo oni.
Kako pa pri nas poteka servisiranje pa vsi vemo. 45 dni, stik z vodo,...

Za 11t ti ne znam povedat, imam 11 brez t in je res vrhunski telefon.


Sem res vesela za tole tvojo izkušnjo z raklamacijo. Takoj je boljši občutek kupit telefon preko Amazona.
Kako se ti pa MIUI sistem dopade? Mami ima Xiaomi mi A2 (če se ne motim) in sem pri urejanju nastavitev kar malo obupovala, da sem kaj našla ... za čakajoči klic sem na koncu kar z SMS ukazom rešila, da so ga na A1 vklopili, na telefonu ga pa nikakor nisem našla. Je zdaj z novejšimi telefoni že kaj bolj "fleksibilen" sistem, ali še vedno malo naporen (v primerjavi z drugimi androidi)?

user-pass je izjavil:

EmaDilema je izjavil:

Mene pa zanima kakšno imate mnenje glede Xiaomi 11t in 11t PRO?
Ga slučajno že kdo ima?


Jaz sem narocil 11T Pro pred enim tednom na https://www.mi.com/de/ in do danes se ni niti poslan. Prva stvar, ko ga dobim, dam cez tole: https://forum.xda-developers.com/t/safe...
Na F2 Pro je naredil cudeze glede baterije.


Je telefon že prišel/ Kakšen je prvi vtis? Si pri njih )v tej spletni trgovini) že naročal? Kako je pri njih z garancijo?
Glede tega appa za boljše delovanje baterije pa res hvala. Vsaka taka zadeva pride prav. Se sicer ne spoznam, ampak bom preštudirala in se naučila.

Jirzy ::

A serija nima MIUIa, ampak navaden googlov Android. MIUI je meni OK sistem, v enih stvareh boljsi, v enih pa slabsi kot drugi.

amacar ::

Na mi-store imajo Mi Pad 5 + Redmi Buds 3 Pro za 379€, če uporabiš še kodo MARIBOR8 je končna cena 348.68€. Sem naročil eno, če mi že v prednaročilo ni uspelo priti. Še link: https://mi-store.si/collections/tablicn...

Vanadium ::

A kdo ve kako izklopit na miui ta izklaplanja aplikacij v ozadju. Npr žena ima gor AMZS aplikacijo imam gor in včasih javlja za radarje večinoma ne, meni na custom rom (pixel blaster) javlja brez problema.

Motion ::

Kayzon je izjavil:

Ali je normalno da mi kar mece reklame ko uporabljam File manager na telefonu,ali pa recimo isto v predvajalniku glasbe? Prov bolano je ze postalo.

To je mene odvrnilo od nakupa xiomija za naslednji telefon. Reklame so postale neznosne.

lukslo ::

Vanadium je izjavil:

A kdo ve kako izklopit na miui ta izklaplanja aplikacij v ozadju. Npr žena ima gor AMZS aplikacijo imam gor in včasih javlja za radarje večinoma ne, meni na custom rom (pixel blaster) javlja brez problema.


Settings - Apps - Manage Apps - klikni na AMZS aplikacijo - Battery saver in izberi No restrictions

amacar ::

Vanadium je izjavil:

A kdo ve kako izklopit na miui ta izklaplanja aplikacij v ozadju. Npr žena ima gor AMZS aplikacijo imam gor in včasih javlja za radarje večinoma ne, meni na custom rom (pixel blaster) javlja brez problema.

Držiš na aplikacijo, greš v info o aplikaciji. Nato obkljukaš "samodejni zagon" in spodaj varčevanje z baterijo nastaviš na "Ni omejitev". Lahko še pinaš aplikacijo (v app switcherju držiš na aplikaciji in izbereš ikono ključavnica).

Luka99 ::

user-pass je izjavil:

Narocil sem si 11T Pro kot zamenjavo za F2 Pro. Upam, da bo kamera in baterija boljsa, ostalo mi je dokaj vseeno.

prodajas f2 pro?

KTr1sk ::

Ali obstaja pri MIUI izklop tipk ko začneš pogovor, da ne vklopiš "mute" "speaker" ipd..mogoče kakšna aplikacija ali ima sam miui to možnost? hvala
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

user-pass ::

Luka99 je izjavil:

user-pass je izjavil:

Narocil sem si 11T Pro kot zamenjavo za F2 Pro. Upam, da bo kamera in baterija boljsa, ostalo mi je dokaj vseeno.

prodajas f2 pro?

Ne sorry, hcerka ga bo imela za prvi telefon.

rs1975 ::

Vidim, da je F3 na nemškem MI store-u v akciji 300,00, brez stroškov poštnine. Garancijo imajo 2 leti, kar je bolj kot preko Kitajcev, kateri nudijo običajno 1 leto.
Je kdo naročal preko nemške trgovine, je vse ok?
https://www.mi.com/de/buy/product/poco-...

Verjetno je tole do 300 EUR best buy?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rs1975 ()

tikitoki ::

Za to ceno je dobra izbira.

Valvoline ::

Ima kdo redmi note 10s? Najmanjsi ter naljalzji med trenutno paleto ceglov. Kak se obnese OVjeva 64mpx kamera zadaj? Gcam pa to?

Zgodovina sprememb…

Kebo ::

Jaz sem že večkrat naročal iz mi.com/de, preko mailboxde.com si boš moral preposlat paket drgače je pa ok. Z garancijo boš mel pa nekaj zajebancije, ker ti dajo dhl nalepko za pošiljanje nazaj ampak more bit oddana v Nemčiji. Naslov za vračilo pa tudi v Nemčiji tako, da se boš moral tja pošiljati na lastne stroške nazaj pa spet preko mailboxde.com
Jaz sem poleg telefona vzel slušalke za 20EUR, ki so prišle defektne in se mi ni dalo zajebavat s tem prepošiljanjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kebo ()

rs1975 ::

Kebo je izjavil:

Jaz sem že večkrat naročal iz mi.com/de, preko mailboxde.com si boš moral preposlat paket drgače je pa ok. Z garancijo boš mel pa nekaj zajebancije, ker ti dajo dhl nalepko za pošiljanje nazaj ampak more bit oddana v Nemčiji. Naslov za vračilo pa tudi v Nemčiji tako, da se boš moral tja pošiljati na lastne stroške nazaj pa spet preko mailboxde.com
Jaz sem poleg telefona vzel slušalke za 20EUR, ki so prišle defektne in se mi ni dalo zajebavat s tem prepošiljanjem.

Uh, potem pa tole ne pride v poštev...

nekoman ::

Jaz pri nas BigBang gledam realme 7 ali 8. 6gb 64/128gb placa baterija 5000/6000mah cena 220€.
A je kakšna alternativa za nakup mobitela iz tujine s podobnimi lastnostmi? Pa da je ziher glede dobave,carine ipd.
(Ker prej preden je bil ta davek pa to, sem naročil marsikaj tudi mobitele, sedaj pa kar ne upam k ne vem kako točno je sedaj to)

woman ::

nekoman je izjavil:

Jaz pri nas BigBang gledam realme 7 ali 8. 6gb 64/128gb placa baterija 5000/6000mah cena 220€.
A je kakšna alternativa za nakup mobitela iz tujine s podobnimi lastnostmi? Pa da je ziher glede dobave,carine ipd.
(Ker prej preden je bil ta davek pa to, sem naročil marsikaj tudi mobitele, sedaj pa kar ne upam k ne vem kako točno je sedaj to)

Če kupiš pri preverjenih trgovcih, ki imajo skladišče v EU, dodatnih stroškov ni.
Brez dodatnih stroškov (Priority Line) pošljejo tudi iz Kitajske, nakup poteka brez težav.
Pred dvema mesecema sem pri Banggood kupila Poco X3 Pro, iz Kitajske je prišel v slabih treh tednih, brez dajatev.
Upam, da ne bom kršila pravil tega foruma, jaz si pomagam s forumom Kaj kupiti, kjer so običajno na voljo tudi kuponi za vse sorte stvari, ne samo telefone. Tudi nasvet boš dobil. ;)
Če foruma ne poznaš, poglej tu: https://forum.kajkupiti.si/viewforum.ph...

nekoman ::

https://www.amazon.de/-/en/Smartphone-D...

Potem bi moglo it zgornje naročilo normalno skozi?:)

jarre ::

@nekoman
Definitivno. Na amazon.de sem enakega Pocota kupil pred 3 tedni. Brez problemov poslali v Slovenijo in sorodnik ga že veselo uporablja.

anketar ::

ma kdo mi 10 pro 8gb 128gb, kkšni major problemi? in a delajo dual apps se prav 2x gmail, in drugi podvojeni appi?
««
349 / 374
»»