» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
336 / 374
»»

Skylord ::

renofkinja je izjavil:

Uhh prejle predstavljeni mi 11 ultra pokoril vso konkurenco.tokrat bo na voljo tudi global za 1200e.

Pokoril. Ne pretiravaj.
Si ja nor, da bi dal tolk za Xiaomija.

kanarin ::

To bo kar pravi test ali je Xiaomi že postal tudi prestižna znamka telefonov (kot so Apple, Samsung in deloma Huawei) - ali pa se njegovi telefoni tako dobro prodajajo predvsem (samo) zaradi odličnega razmerja P/P. Ravno zaradi tega so že pred časom strateško ločili budget/midrange segment v blagovni znamki Redmi in Poco - da bi lahko z osnovnim Xiaomi brandom (končno) lahko začeli vnovčevati dosedanji prodajni uspeh v obliki doseganja višjih marž oz profitov. Po svoje je to tudi logično in pričakovano.

facepalm ::

kanarin je izjavil:

To bo kar pravi test ali je Xiaomi že postal tudi prestižna znamka telefonov (kot so Apple, Samsung in deloma Huawei) - ali pa se njegovi telefoni tako dobro prodajajo predvsem (samo) zaradi odličnega razmerja P/P. Ravno zaradi tega so že pred časom strateško ločili budget/midrange segment v blagovni znamki Redmi in Poco - da bi lahko z osnovnim Xiaomi brandom (končno) lahko začeli vnovčevati dosedanji prodajni uspeh v obliki doseganja višjih marž oz profitov. Po svoje je to tudi logično in pričakovano.

Ce se je Samsung in celo Huawei uveljavil kot premium znamka, se lahko tudi Xiaomi. Le dober marketing potrebujejo.
Galaxy S serija je wannabe "king of the hill" od S(1) dalje. V realnosti pa niso bili nic posebnega napram konkurenci vse do S7.
Ampak ja.. marketing in amoled.
Xiaomi pa je ubral pot Huaweia in vecinoma stavil na kamero. Marketing jim pa se peša, vsaj v EU.

Skylord ::

Kr sanjajte nekateri. Nobeden marketing jim ne pomaga. So pa preveč Kitajčki.
Konkurenčni so postali edino po ceni.
Furali bodo dokler bodo imeli primerne cene. Če bi imeli samo telefone bi že zdavnaj dihali na škrge.
Imajo lahko še ne vem kakšno kvaliteto na papirju in ne vem kakšne predstavitve in marketing toda so in vedno bodo brand, ki dela tudi WC školjke. :))

tinx ::

RokFeler. Na škrge očitno dihaš ti. Xiaomi je 3 največji proizvajalec telefonov na svetu, pa če tebi to paše ali ne. Da lahko WC školjko kupiš od xiaomija je pa samo plus :)

facepalm ::

Skylord je izjavil:

Kr sanjajte nekateri. Nobeden marketing jim ne pomaga. So pa preveč Kitajčki.
Konkurenčni so postali edino po ceni.
Furali bodo dokler bodo imeli primerne cene. Če bi imeli samo telefone bi že zdavnaj dihali na škrge.
Imajo lahko še ne vem kakšno kvaliteto na papirju in ne vem kakšne predstavitve in marketing toda so in vedno bodo brand, ki dela tudi WC školjke. :))

Ne sanjamo, smo samo objektivni. Naceloma nas za Xiaomi bk, tako kot za ostale proizvajalce.
So pa Apple, Samsung ter Huawei dober primer kako lahko z dobrim marketingom prodas kos dreka za ceno zlata. Hkrati pa so HTC, Sony, Asus.. itd slab primer marketinga, ker ne uspejo enak kos dreka prodati v niti približno enaki količini.
Preden zacnes z fanboyizmom kako je Huawei/Samsung/Apple superioren pa naj te spomnim, da so imeli nore prodajne stevilke ze pred leti, ko so imeli izdelke primerljive s konkurenco in to z visjo ceno.
Vecina kupcev niti ne ve ali je telefon A za 1500€ boljši od telefona B za 1200€. Če je popularen (oglaševan), ga bodo seveda kupili raje kot tistega za 1200€. Ignorance is a bliss.

sass628 ::

Skylord je izjavil:

Kr sanjajte nekateri. Nobeden marketing jim ne pomaga. So pa preveč Kitajčki.
Konkurenčni so postali edino po ceni.
Furali bodo dokler bodo imeli primerne cene. Če bi imeli samo telefone bi že zdavnaj dihali na škrge.
Imajo lahko še ne vem kakšno kvaliteto na papirju in ne vem kakšne predstavitve in marketing toda so in vedno bodo brand, ki dela tudi WC školjke. :))


tudi Samsung jih proizvaja:D

Vetrpiha ::

Skylord je izjavil:

Kr sanjajte nekateri. Nobeden marketing jim ne pomaga. So pa preveč Kitajčki.
Konkurenčni so postali edino po ceni.
Furali bodo dokler bodo imeli primerne cene. Če bi imeli samo telefone bi že zdavnaj dihali na škrge.
Imajo lahko še ne vem kakšno kvaliteto na papirju in ne vem kakšne predstavitve in marketing toda so in vedno bodo brand, ki dela tudi WC školjke. :))

Si pozabil na Huawei? Milijarde so šle v marketing, še več je šlo v razvoj.
So bili že tako daleč, da si med iskanjem novega telefona izbiral med enim Huaweijem in med drugim Huaweijem - so bili sami sebi konkurenca

Skylord ::

Vetrpiha je izjavil:

Skylord je izjavil:

Kr sanjajte nekateri. Nobeden marketing jim ne pomaga. So pa preveč Kitajčki.
Konkurenčni so postali edino po ceni.
Furali bodo dokler bodo imeli primerne cene. Če bi imeli samo telefone bi že zdavnaj dihali na škrge.
Imajo lahko še ne vem kakšno kvaliteto na papirju in ne vem kakšne predstavitve in marketing toda so in vedno bodo brand, ki dela tudi WC školjke. :))

Si pozabil na Huawei? Milijarde so šle v marketing, še več je šlo v razvoj.
So bili že tako daleč, da si med iskanjem novega telefona izbiral med enim Huaweijem in med drugim Huaweijem - so bili sami sebi konkurenca

Točno to. Kmalu bodo tam kjer je Huawei.

facepalm je izjavil:


Ne sanjamo, smo samo objektivni. Naceloma nas za Xiaomi bk,... ker ne uspejo enak kos dreka prodati v niti približno enaki količini.

Saj sem jaz tudi objektiven toda na žalost nekaterim fanboyem to ne odgovarja.
Xiaomi lahko prodaja samo drek v njihovih školjkah mogoče se jim potem dvigne cena.
Konec koncev vsak drek smrdi pa če vam je všeč ali ne. Mene pa bk ua xioami toda ne razumem tega zakaj ga nekateri tako zagovarjate. Kakorkoli gledaš še vedno dam raje 1200 za Samsunga, iphona kot pa za Xiaomija, pa imajo lahko zaradi mene ne vem kakšno reklamo, men je Xiaomi ena leva firma, ki na velko prodaja neko škart robo in vedno bo. Marsikaj sem že kupil od Xiaomija in tudi še bom, toda vse je pogojeno s ceno in kakovostjo. Če bom hotel neko brand robo sigurno ne bom kupoval Xiaomija. Pač sprijaznit se je treba, da je to roba-brand za reveže.

sass628 ::

Skylord je izjavil:

Vetrpiha je izjavil:

Skylord je izjavil:

Kr sanjajte nekateri. Nobeden marketing jim ne pomaga. So pa preveč Kitajčki.
Konkurenčni so postali edino po ceni.
Furali bodo dokler bodo imeli primerne cene. Če bi imeli samo telefone bi že zdavnaj dihali na škrge.
Imajo lahko še ne vem kakšno kvaliteto na papirju in ne vem kakšne predstavitve in marketing toda so in vedno bodo brand, ki dela tudi WC školjke. :))

Si pozabil na Huawei? Milijarde so šle v marketing, še več je šlo v razvoj.
So bili že tako daleč, da si med iskanjem novega telefona izbiral med enim Huaweijem in med drugim Huaweijem - so bili sami sebi konkurenca

Točno to. Kmalu bodo tam kjer je Huawei.

facepalm je izjavil:


Ne sanjamo, smo samo objektivni. Naceloma nas za Xiaomi bk,... ker ne uspejo enak kos dreka prodati v niti približno enaki količini.

Saj sem jaz tudi objektiven toda na žalost nekaterim fanboyem to ne odgovarja.
Xiaomi lahko prodaja samo drek v njihovih školjkah mogoče se jim potem dvigne cena.
Konec koncev vsak drek smrdi pa če vam je všeč ali ne. Mene pa bk ua xioami toda ne razumem tega zakaj ga nekateri tako zagovarjate. Kakorkoli gledaš še vedno dam raje 1200 za Samsunga, iphona kot pa za Xiaomija, pa imajo lahko zaradi mene ne vem kakšno reklamo, men je Xiaomi ena leva firma, ki na velko prodaja neko škart robo in vedno bo. Marsikaj sem že kupil od Xiaomija in tudi še bom, toda vse je pogojeno s ceno in kakovostjo. Če bom hotel neko brand robo sigurno ne bom kupoval Xiaomija. Pač sprijaznit se je treba, da je to roba-brand za reveže.


Se pravi znamka telefona je sedaj nek statusni simbol na podlagi katere bom ocenjeval ali je nekdo revež ali bogat? Really?:))

broken/link ::

Skylord je izjavil:


Kakorkoli gledaš še vedno dam raje 1200 za Samsunga, iphona kot pa za Xiaomija

malo težko boš dal 1200eur za xiaomija. Se moraš res extra potrudit za to. pa imet še mal sreče zravn. razn če te kdo na bolhi nategne :D

Skylord je izjavil:

Marsikaj sem že kupil od Xiaomija in tudi še bom, toda vse je pogojeno s ceno in kakovostjo.

vse je pogojeno s ceno in kakovostjo, ne samo xiaomi.

Skylord je izjavil:

Pač sprijaznit se je treba, da je to roba-brand za reveže.

Sprijazneš se lahko ti. pa ne s tem, da je to roba-brand za reveže, ampak da imaš ti drugačne predstave o svetu in da ta tema pač ni zate in da je skrajni čas, da poiščeš somišljenike v drugi temi ;)

Skylord ::

broken/link je izjavil:

Skylord je izjavil:


Kakorkoli gledaš še vedno dam raje 1200 za Samsunga, iphona kot pa za Xiaomija

malo težko boš dal 1200eur za xiaomija. Se moraš res extra potrudit za to. pa imet še mal sreče zravn. razn če te kdo na bolhi nategne :D

Ne pametuj če nimaš pojma.
Predvidena začetna prodajna cena za 12/256GB model je 1200€.
https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_11_u...

Magic1 ::

V čem je že mi11 dosti boljši od mi10? Mi10 se dobi že za 500€... Jao malo nadgradijo in prodajajo po dvojni ceni.
Magic

amacar ::

Mi10 kupil lani avgusta na aliju za 450€, mi11 kupil letos februarja na aliju za 560€. V čem je boljši? Ekran, form factor (teža, debelina), lega v roki, hitrejši proc/ram/rom/polnjenje. Slabši je v bateriji (še dodatno na račun 120hz + višji resoluciji), ter izstopajoči kameri.

woman ::

#RokFeler
"Če bom hotel neko brand robo sigurno ne bom kupoval Xiaomija. Pač sprijaznit se je treba, da je to roba-brand za reveže."
Pa kaj hudiča sploh delaš v tej temi? Neotesan, nesramen in poln samega sebe! Spokaj, lepo prosim!

Skylord ::

woman je izjavil:

#RokFeler
"Če bom hotel neko brand robo sigurno ne bom kupoval Xiaomija. Pač sprijaznit se je treba, da je to roba-brand za reveže."
Pa kaj hudiča sploh delaš v tej temi? Neotesan, nesramen in poln samega sebe! Spokaj, lepo prosim!


Kaj je to tvoja tema - tvoj forum!
Povem svoje mnenje, kar je zaenkrat še dovoljeno. Nobenega nisem osebno žalil v nasprotju z drugimi.
To je moje osebno mnenje, če se ne strinjaš in se ne moreš s tem sprijaznit se mi spokaj!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Zico44 ()

Zimonem ::

Skylord je izjavil:

woman je izjavil:

#RokFeler
"Če bom hotel neko brand robo sigurno ne bom kupoval Xiaomija. Pač sprijaznit se je treba, da je to roba-brand za reveže."
Pa kaj hudiča sploh delaš v tej temi? Neotesan, nesramen in poln samega sebe! Spokaj, lepo prosim!


Kaj je to tvoja tema - tvoj forum!
Povem svoje mnenje, kar je zaenkrat še dovoljeno. Nobenega nisem osebno žalil v nasprotju z drugimi.
To je moje osebno mnenje, če se ne strinjaš in se ne moreš s tem sprijaznit se mi spokaj!

Spoajk se ti spat s svojim iphonom. Smo tvoj Point dojeli po 3h postih.

Magic1 ::

amacar je izjavil:

Mi10 kupil lani avgusta na aliju za 450€, mi11 kupil letos februarja na aliju za 560€. V čem je boljši? Ekran, form factor (teža, debelina), lega v roki, hitrejši proc/ram/rom/polnjenje. Slabši je v bateriji (še dodatno na račun 120hz + višji resoluciji), ter izstopajoči kameri.

A imaš ti kakšne veze na pošti, da dobiš katajsko robo brez DDVja? To sem videl, da so prodajal mi11 za 560€, vendar potem dodaš še DDV in upoštevaš, da si brez garancije in na kitajki verziji. Za 500€ sem mislil, da se dobi globalno verzijo mi10, kupljeno v EU (zdaj že mal težje, ker je leto star).
Drugače pa ja, malenkostne nadgradnje pa še te so večina na račun slabše avtonomije. Definitivno bodo težko to prodajal za 900€+.
Magic

amacar ::

Mi10 je bil iz eu skladišča, mi11 pa je bila sreča, da je šel mimo carine (sedaj ga imajo tudi v eu skladišču), vzel sem pa global verzijo, ne kitajsko. Je pa bil mi11 tudi v preorderju na amazonu za 650€ (800€ - 150€ voucher + še neke slušalke), ampak sem že prej naročil, drugače bi zaradi garancije vzel v eu.

Roko na srce, je pa tudi 560€ kar veliko za "kitajca", na drugi strani sem naročil galaxy s21 za 590€ (https://www.eglobalcentraleu.com/samsun... -> še čakam dostavo).

woman ::

#RokFeler
Tole, kar si napisal:
"Pač sprijaznit se je treba, da je to roba-brand za reveže."
je več kot žaljivo, poniževalno in nesramno, do vseh nas, ki imamo Xiomije in verjamemo vanje.
Veliko jih je, ki nimajo kaj dati v lonec, ti se pa tu šopiriš in se norčuješ iz ljudi, ki si morda še tega telefona ne morejo privoščiti.
Še enkrat, spokaj!

Skylord ::

Zimonem je izjavil:

Skylord je izjavil:

woman je izjavil:

#RokFeler
"Če bom hotel neko brand robo sigurno ne bom kupoval Xiaomija. Pač sprijaznit se je treba, da je to roba-brand za reveže."
Pa kaj hudiča sploh delaš v tej temi? Neotesan, nesramen in poln samega sebe! Spokaj, lepo prosim!


Kaj je to tvoja tema - tvoj forum!
Povem svoje mnenje, kar je zaenkrat še dovoljeno. Nobenega nisem osebno žalil v nasprotju z drugimi.
To je moje osebno mnenje, če se ne strinjaš in se ne moreš s tem sprijaznit se mi spokaj!

Spoajk se ti spat s svojim iphonom. Smo tvoj Point dojeli po 3h postih.

Pa kje si ti videl, da bi jaz imel kakšnega iphona. Ja si ja nor:))

woman je izjavil:

#RokFeler
Tole, kar si napisal:
"Pač sprijaznit se je treba, da je to roba-brand za reveže."
je več kot žaljivo, poniževalno in nesramno, do vseh nas, ki imamo Xiomije in verjamemo vanje.
Veliko jih je, ki nimajo kaj dati v lonec, ti se pa tu šopiriš in se norčuješ iz ljudi, ki si morda še tega telefona ne morejo privoščiti.
Še enkrat, spokaj!


woman
lupčka


Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Drmr ()

renofkinja ::

Po mojem mnenju se bo pa mi 11 ultra pri operaterjih kar dobro prodajal. Ifone je leto in pol zadaj , s21 ultra s slabo kamero , huawei mate brez gappsov...

Skylord ::

renofkinja je izjavil:

Po mojem mnenju se bo pa mi 11 ultra pri operaterjih kar dobro prodajal. Ifone je leto in pol zadaj , s21 ultra s slabo kamero , huawei mate brez gappsov...

S21 ultra s slabo kamero? Aja to pa prvič slišim. Lahko kaj več poveš?

renofkinja ::

Preveri score na dxomark

Skylord ::

renofkinja je izjavil:

Preveri score na dxomark

Veš kolk mi dol pade za dxomark.
Vemo kolk je dxomark objektiven.
Sem mislil, da govoriš iz izkušenj, tako pa kot večina nekaj brezveze pametuješ. Poznam take yutub strokovnjake.
Samo tolk, da vem kolk te resno jemat.

tinx ::

Skylord je izjavil:

renofkinja je izjavil:

Preveri score na dxomark

Veš kolk mi dol pade za dxomark.
Vemo kolk je dxomark objektiven.
Sem mislil, da govoriš iz izkušenj, tako pa kot večina nekaj brezveze pametuješ. Poznam take yutub strokovnjake.
Samo tolk, da vem kolk te resno jemat.


Tebi je pa 100% za verjeti. Si objektiven...

Sploh pa ne vem kaj tukaj jokcaš? Če imaš slabe izkušnje z xiaomijem raje povej katere točno to so in s tem opozoriš nas potencialne kupce na kaj naj bomo pozorni... S tem nam boš naredil več koristi kot, da samo pljuvaš po xiaomiju brez konkretnih argumentov. Mene recimo samsung nič ne moti in si ga tudi v komot privoščim, ampak dokler dobim za okoli 200 eur telefon, ki me zadovolji po celi liniji, ne bom gledal za telefoni vrednosti 500 ali več EUR.

KTr1sk ::

What you didn't know about Xiaomi.

Xiaomi ima zanimivo "zgodbo" meni je všeč. Ko sem kupil prvi njihov telefon ga v Sloveniji ni nobeden poznal od mojih znancev, danes ga večina vsi poznajo, tako da ni kr en telefon, Huawei pa redko kdo ima od "navadnih" uporabnik zaradi Googlovih aplikacij, res pa je da tisti ki hočejo imeti "najboljše" imajo ali Samsung ali Iphone, ampak me ne gane ;)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Kodrnusa ::

Jaz trenutno prisegam na oneplus, ker je software res dodelan. Moti me ker da so zelo podrazili zadnje serije 9 in da so kamere se zmeraj povprecne... Tale 11 ultra zgleda res inovacija in vse, ampak me zanima ali se da xiaomije rootat in spucat rome (oglase) in ostale nebuloze (odstranit vso mi navlako in odvecne aplikacije da pridem do vanila). Kar se tega tice je oneplus svetlobna leta pred vsemi, tudi garancija ti velja ce odklenes bootloader se vedno. O samsungih in japkah ne bom zgubljal besed, ker prodajajo dobre izdelke ampak za x2 ali x3 ceno primerljivih izdelkov drugih firm (oneplus, xiaomi, huawei..).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

novak-t ::

Skylord je izjavil:

Marsikaj sem že kupil od Xiaomija in tudi še bom


Skylord je izjavil:

Pač sprijaznit se je treba, da je to roba-brand za reveže.


Se pravi, sam sebi praviš, da si revež? Smo pa tudi sami to ugotovili in sicer, da si revež v glavi.
Če nimaš nobenega pravega argumenta proti xiaomi-ju, razen to, da ni premium znamka, s katero bi se ti verjetno rad hvalil (samsung, apple in ostalo precenjeno sranje), ne vsiljuj svojega brezveznega mnenja, ker ni v nobeno pomoč.


Sam sem bil kar precej skeptičen glede xiaomi-ja. Potem sem, lani junija moji kupil mi note 10, pa je zaenkrat zelo zadovoljna. Pa sem dobil telefon za skoraj tretjino cene kakšnega flagship telefona, ki ima podobne karakteristike, medtem ko v kameri ni bilo nobenega blizu, tudi za dvojno ceno. Sam imam LG g8s, ki je tm tm po karakteristikah, pa note 10 opazno lepše teče.
Sedaj marca smo tašči kupili redmi note 9pro, pa ravno tako zaenkrat zadovoljni, sploh za to malo ceno. Pa še v 24 urah od naročila sem ga dobil iz amazona 8-O
Tako da moj naslednji telefon bo sigurno xiaomi, sploh zaradi p/p razmerja. Do sedaj sem prisegal na LG G serijo, ki se mi je zdela dosti p/p, sedaj grem pa očitno na xiaomi mi serijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: novak-t ()

Magic1 ::

amacar je izjavil:

Mi10 je bil iz eu skladišča, mi11 pa je bila sreča, da je šel mimo carine (sedaj ga imajo tudi v eu skladišču), vzel sem pa global verzijo, ne kitajsko. Je pa bil mi11 tudi v preorderju na amazonu za 650€ (800€ - 150€ voucher + še neke slušalke), ampak sem že prej naročil, drugače bi zaradi garancije vzel v eu.

Roko na srce, je pa tudi 560€ kar veliko za "kitajca", na drugi strani sem naročil galaxy s21 za 590€ (https://www.eglobalcentraleu.com/samsun... -> še čakam dostavo).

Kaj pa je ta eglobal central za ena trgovina? Imajo cene prav neverjetno nizke (vsaj za Samsung). S20 fe 5g za 465€...
Magic

sass628 ::

Kodrnusa je izjavil:

Jaz trenutno prisegam na oneplus, ker je software res dodelan. Moti me ker da so zelo podrazili zadnje serije 9 in da so kamere se zmeraj povprecne... Tale 11 ultra zgleda res inovacija in vse, ampak me zanima ali se da xiaomije rootat in spucat rome (oglase) in ostale nebuloze (odstranit vso mi navlako in odvecne aplikacije da pridem do vanila). Kar se tega tice je oneplus svetlobna leta pred vsemi, tudi garancija ti velja ce odklenes bootloader se vedno. O samsungih in japkah ne bom zgubljal besed, ker prodajajo dobre izdelke ampak za x2 ali x3 ceno primerljivih izdelkov drugih firm (oneplus, xiaomi, huawei..).


Vso navlako lahko odstraniš brez težav, vsega skupi cca 5min dela. Sam tako delam že nekaj časa in sem več kot zadovoljen.

1. na telefonu omogočiš možnost za razvijalce
2. greš v možnost za razvijalce in omogočiš USB debugging
4. inštaliraj JDK( Java SE Development kit) na računalniku
5. povlečeš datoteko JAR: XiaomiADBFastbootTools
6. povežeš telefon z računlanikom preko usb
7. zaženeš jar datoteko XiaomiADBFastbootTools
8. obkljukaš vse kar želiš odstraniti (lahko čisto vse kar ti ponudi)
9. inštaliraš svoje aplikacije preko ki jih boš uporabljal.
10. Aplikacije ki jih boš obdržal in ti kažejo reklame, lahko v njihovih nastavitvah odkljukaš Recommended apps in jih neboš več gledal
11. Postaneš zadovoljen uporabnik Xiaomija

Še link do vodiča - scrollaj dol do naslova Using Xiaomi ADB/Fastboot Tools

Aja pa to se seveda lotiš na lastno odgovornost:D
https://technastic.com/xiaomi-bloatware...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sass628 ()

amacar ::

Magic1 je izjavil:

...Kaj pa je ta eglobal central za ena trgovina? Imajo cene prav neverjetno nizke (vsaj za Samsung). S20 fe 5g za 465€...

Neki kitajci, ki spravijo brez carine v EU (v roku 2-3 tednov), podobna fora kot da bi iz banggood/gearbest/aliexpress naročal. Izdelki so iz drugih trgov, zato so cene nizke (potrebno preveriti frekvence, s21 bom npr. dobil snapdragona). Do sedaj sem od njih naročal samo apple izdelke (ker garancija velja tudi v slo), garanicjo pa upam, da ne bom rabil uveljavljati ;((

Kodrnusa je izjavil:

Jaz trenutno prisegam na oneplus, ker je software res dodelan. Moti me ker da so zelo podrazili zadnje serije 9 in da so kamere se zmeraj povprecne... Tale 11 ultra zgleda res inovacija in vse, ampak me zanima ali se da xiaomije rootat in spucat rome (oglase) in ostale nebuloze (odstranit vso mi navlako in odvecne aplikacije da pridem do vanila). Kar se tega tice je oneplus svetlobna leta pred vsemi, tudi garancija ti velja ce odklenes bootloader se vedno. O samsungih in japkah ne bom zgubljal besed, ker prodajajo dobre izdelke ampak za x2 ali x3 ceno primerljivih izdelkov drugih firm (oneplus, xiaomi, huawei..).

Nekih oglasov ni, glede aplikacij pa se hvalijo, da bo z miui 12.5 (najavljen za Q2) mogoče izbrisati vse aplikacije razen par nujnih.

sass628 ::

amacar je izjavil:

Magic1 je izjavil:

...Kaj pa je ta eglobal central za ena trgovina? Imajo cene prav neverjetno nizke (vsaj za Samsung). S20 fe 5g za 465€...

Neki kitajci, ki spravijo brez carine v EU (v roku 2-3 tednov), podobna fora kot da bi iz banggood/gearbest/aliexpress naročal. Izdelki so iz drugih trgov, zato so cene nizke (potrebno preveriti frekvence, s21 bom npr. dobil snapdragona). Do sedaj sem od njih naročal samo apple izdelke (ker garancija velja tudi v slo), garanicjo pa upam, da ne bom rabil uveljavljati ;((

Kodrnusa je izjavil:

Jaz trenutno prisegam na oneplus, ker je software res dodelan. Moti me ker da so zelo podrazili zadnje serije 9 in da so kamere se zmeraj povprecne... Tale 11 ultra zgleda res inovacija in vse, ampak me zanima ali se da xiaomije rootat in spucat rome (oglase) in ostale nebuloze (odstranit vso mi navlako in odvecne aplikacije da pridem do vanila). Kar se tega tice je oneplus svetlobna leta pred vsemi, tudi garancija ti velja ce odklenes bootloader se vedno. O samsungih in japkah ne bom zgubljal besed, ker prodajajo dobre izdelke ampak za x2 ali x3 ceno primerljivih izdelkov drugih firm (oneplus, xiaomi, huawei..).

Nekih oglasov ni, glede aplikacij pa se hvalijo, da bo z miui 12.5 (najavljen za Q2) mogoče izbrisati vse aplikacije razen par nujnih.



tudi te se da odstranit:))

amacar ::

Mišljeno out of the box za uporabnike, ki se jim s tem ne da ukvarjati, drugače vsekakor lahko odstraniš :)

Kodrnusa ::

Oglasi so ker sem nabavil za tasta, tasci, snaho... Xiaomije. Vsi zadovoljni, ampak oglasi so kaj instaliras pa kaki apppi imajo tega ful. Pa ko zapres appe ti se en app vse poskenira. V glavnem veliko nasnage. Jaz bi mel vanila android z osnovnimi aplikacijami (kamera, google play (nano ce se da), explorer). Ostalo da namestim iz playstora. To gre? Vse Mi appe ven vreci? Gor vrzem magisk ad blocker, appe ki jih rabim in gasa :) cakam ce bo mi 11 ultra za okol 750EUR na aliju ..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

sass628 ::

Kodrnusa je izjavil:

Oglasi so ker sem nabavil za tasta, tasci, snaho... Xiaomije. Vsi zadovoljni, ampak oglasi so kaj instaliras pa kaki apppi imajo tega ful. Pa ko zapres appe ti se en app vse poskenira. V glavnem veliko nasnage. Jaz bi mel vanila android z osnovnimi aplikacijami (kamera, google play (nano ce se da), explorer). Ostalo da namestim iz playstora. To gre? Vse Mi appe ven vreci? Gor vrzem magisk ad blocker, appe ki jih rabim in gasa :) cakam ce bo mi 11 ultra za okol 750EUR na aliju ..


Vse appe/nesnago lahko odstraniš v postopku ki sem opisal. Sam sem obdržal le nekaj nekaj aplikacij, ki jih uporabljam.

Sicer to je bol elegantna varijanta, še vedno imaš g-services gor. Tko da za tiste ki bežijo od googla ta varijanta mogoče ni primerna =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sass628 ()

damirj79 ::

Kaksne oglase in kje pa naj bi bili v npr mi10?

sass628 ::

damirj79 je izjavil:

Kaksne oglase in kje pa naj bi bili v npr mi10?


tu in tam se zna kakšen pojavit v smislu ko zaženeš aplikacijo. Npr od Xiaomi built in app čistilec ti po končanemu čiščenju zna priporočat še kako aplikacijo. To enostavno lahko izklopiš v nastavitvah aplikacije - odkljukaš prejemanje priporočil

Luka99 ::

je kdo dobil sploh Poco F3 iz eu skladisca danes?

ž1mi2ju3s5 ::

Na AliExpress ima prodajalec POCO Global Store dvodnevno akcijo, ki traja samo danes in jutri:
POCO X3 Pro Global Version
6GB/128GB za 237,12 EUR (dobava v 7 dneh iz skladišča v Španiji ter s poštnino 4,88 EUR, dobava iz skladišča na Kitajskem pa ni na voljo) in
8GB/256GB za 238,74 EUR (dobava v 39-48 dneh iz skladišča na Kitajskem ter z brezplačno poštnino) ali pa za 291,26 EUR (dobava v 7 dneh iz skladišča v Španiji ter s poštnino 4,88 EUR)

Na AliExpress drug prodajalec POCO Store ponuja POCO F3
6GB/128GB za 304,64 EUR (dobava v 39-48 dneh iz skladišča na Kitajskem ter s poštnino 4,59 EUR)
8GB/256GB za 353,85 EUR (dobava v 39-48 dneh iz skladišča na Kitajskem ter s poštnino 4,59 EUR)
8GB/256GB za 354,11 EUR (dobava v 39-48 dneh iz skladišča na Kitajskem ter s poštnino 4,59 EUR)

amacar ::

Poco x3 pro 6/128 sem vzel na amazonu za 205EUR s postnino vred (+ se 11% cashbacka zaradi Vivida, tako da skupaj za 183EUR), to je ok cena, ne pa od kitajcev za 240EUR. Glede na ups tracking bo jutri dostavljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

RockyS ::

No ja, iz Španije je 199€+4€ poštnina.

8/256 pa 249€+4€ poštnina.

Dostavljen v sedmih dneh.

S tem na amazon.de je samo modre barve (6/128) za 199€ ostali dve barvi sta 244€ oz 249€.

rs1975 ::

Menda naj bi včeraj prišel ven Redmi Note 10 Pro. Začetna akcija cena bo menda pod 200 EUR. Samo ne najdem nobenega linka..

Valvoline ::

Skylord je izjavil:

renofkinja je izjavil:

Preveri score na dxomark

Veš kolk mi dol pade za dxomark.
Vemo kolk je dxomark objektiven.
Sem mislil, da govoriš iz izkušenj, tako pa kot večina nekaj brezveze pametuješ. Poznam take yutub strokovnjake.
Samo tolk, da vem kolk te resno jemat.

Ima samsungov shit ui bljiznice/toglse za wifi,bt,data itn (desna vrstica na scrshotu)? Ima automated tasks?
https://ibb.co/sVLRbTx

https://imgur.com/hVxJg9v

Zgodovina sprememb…

Luka99 ::

rs1975 je izjavil:

Menda naj bi včeraj prišel ven Redmi Note 10 Pro. Začetna akcija cena bo menda pod 200 EUR. Samo ne najdem nobenega linka..

ze kaksen mesec je zunaj lol

rs1975 ::

Luka99 je izjavil:

rs1975 je izjavil:

Menda naj bi včeraj prišel ven Redmi Note 10 Pro. Začetna akcija cena bo menda pod 200 EUR. Samo ne najdem nobenega linka..

ze kaksen mesec je zunaj lol

navadni ali Pro?

RoccoC ::

rs1975 je izjavil:

Menda naj bi včeraj prišel ven Redmi Note 10 Pro. Začetna akcija cena bo menda pod 200 EUR. Samo ne najdem nobenega linka..


Na Amazonu Spain je 280

facepalm ::

rs1975 je izjavil:

Luka99 je izjavil:

rs1975 je izjavil:

Menda naj bi včeraj prišel ven Redmi Note 10 Pro. Začetna akcija cena bo menda pod 200 EUR. Samo ne najdem nobenega linka..

ze kaksen mesec je zunaj lol

navadni ali Pro?

Za 200€ je bil zacetek marca, do razprodaje zalog. Sedaj je kar drag:)

Luka99 ::

rs1975 je izjavil:

Luka99 je izjavil:

rs1975 je izjavil:

Menda naj bi včeraj prišel ven Redmi Note 10 Pro. Začetna akcija cena bo menda pod 200 EUR. Samo ne najdem nobenega linka..

ze kaksen mesec je zunaj lol

navadni ali Pro?

oba sta prisla ze

Trinity ::

Razumem da pri Redmi note 10 pro hitro grejo zaloge. Kaj se pa z redmi note 9 pro dogaja? Na banggodu sploh ni na voljo. Na aliexpressu nekaj je, ampak so cene visoke. Sploh za 128gb. Kdaj se to ponavadi umiri? ?
««
336 / 374
»»