» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
335 / 374
»»

Vanadium ::

@mikhaair: prav iz amazona ali štacuna, ki prodaja preko amazona? Dejansko si dobil pomoje vrnjen rabljen primerek. Zdej če so v opisu napisal, da je rabljen potem ok, če je pa bil prodajan, kot nov bi pa jaz dal dispute...

amacar ::

Spremljaj temo, je napisal, da je zanalašč naročil takšnega zaradi nižje cene.

facepalm ::

Verjetno je narocil iz amazon warehousa. Sem tudi sam ze narocal na tak nacin. Roba je bila vedno kot nova.

ramon ::

Ali ima kateri od Xiaomijev display port? Recimo kot je Samsungov dex. Važno, da lahko priklopiš monitor preko huba (hdmi). In potem imaš tipkovnico in miško preko bluetootha.

V poštev bi prišla tudi brezžična varianta, ampak ne tista, ko moraš biti na skupnem wifi. Recimo če wifija ni v bližini...

Torej čim cenejši Xiaomijev telefon...in verjetno bo težko kaj poceni, ker kaj takega podpirajo več/manj flegšipi ... ?

amacar ::

Dvomim, da kak xiaomijev telefon podpira video out. Mi9, Mi10 in Mi11 preverjeno ne.

ramon ::

Kar sem jaz gledal tudi ne. Ponavadi na techtablets (youtube) pove in za zadnjih par videov je rekel da ne. Verjetno bodo sedaj počasi dali na flagšipe... bomo malo počakali.

Ali kaj pomaga/se da kaj narediti, če ima telefon usbc 3.1 ?

wechta ::

A se splača sedaj nabaviti Xiaomi Mi 10, torej prejšni top model?
https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B...

Al za podoben denar kaj drugega priporočate?

edi123 ::

Mogoče ve kdo kdaj bo za dobit Mi 11 v EU?

amacar ::

Ze dolgo casa je za narocit na amazonu (.es/.de)... Ob izidu so imeli se popust, kjer si ga dobil za 650€.

j4nm4n ::

A tisti ki ste naročili nov Redmi note 10 iz aliexpressa, ste ga že prejeli? Kak je prvi vtis?

facepalm ::

j4nm4n je izjavil:

A tisti ki ste naročili nov Redmi note 10 iz aliexpressa, ste ga že prejeli? Kak je prvi vtis?

Prejel v roku enega tedna (pro model).
Vtisi? Vsecen design, hitro polnjenje, dokaj lahek (napram rn9s), zvocniki in vibra delujejo bolj dodelani. Ostalo mi ni pustilo posebnega vtisa v casu nastavljanja (uporablja ga zena). Ona je sicer zadovoljna.
Ekran je kar je (sem pustil original folijo gor). Mogoce je zunaj svetlejsi od rn9s, v prostoru pa bistvene razlike ni (uporabljal 60Hz refresh). Med samim nastavljanjem in updatanjem se je zatikal, kot pricakovano. Potem ni bilo vec problemov. Vecino bloata se da odstraniti (fb in podobna nesnaga), kamera pa je na nivoju ostalih v tem cenovnem razredu. V dobrih svetlobnih pogojih ima dobro ostrino, v slabih svetlobnih pogojih pa je mogoce celo malo slabsa od ostalih "64/48mpx". Gcam se ni na voljo.
Sicer dober telefon, bi pa pri trenutnih cenah malo pocakal, da padejo (dobil sem ga v akciji za 204€, trenutno so okoli 250€).

Iz skatle pride z miui12 android 10, je pa ze na voljo miui12 android11 OTA.

facepalm ::

PS: ravnokar nasel gcam in xml za rn10pro. Bom testiral in porocam.

Trinity ::

facepalm je izjavil:

j4nm4n je izjavil:

A tisti ki ste naročili nov Redmi note 10 iz aliexpressa, ste ga že prejeli? Kak je prvi vtis?

Prejel v roku enega tedna (pro model).
Vtisi? Vsecen design, hitro polnjenje, dokaj lahek (napram rn9s), zvocniki in vibra delujejo bolj dodelani. Ostalo mi ni pustilo posebnega vtisa v casu nastavljanja (uporablja ga zena). Ona je sicer zadovoljna.
Ekran je kar je (sem pustil original folijo gor). Mogoce je zunaj svetlejsi od rn9s, v prostoru pa bistvene razlike ni (uporabljal 60Hz refresh). Med samim nastavljanjem in updatanjem se je zatikal, kot pricakovano. Potem ni bilo vec problemov. Vecino bloata se da odstraniti (fb in podobna nesnaga), kamera pa je na nivoju ostalih v tem cenovnem razredu. V dobrih svetlobnih pogojih ima dobro ostrino, v slabih svetlobnih pogojih pa je mogoce celo malo slabsa od ostalih "64/48mpx". Gcam se ni na voljo.
Sicer dober telefon, bi pa pri trenutnih cenah malo pocakal, da padejo (dobil sem ga v akciji za 204€, trenutno so okoli 250€).

Iz skatle pride z miui12 android 10, je pa ze na voljo miui12 android11 OTA.


Lahko prilepiš link do aliexpressa kje si ga kupil? Po tej ceni na aliexpressu ne najdem nič. Vsi rn10pro so okrog 300€.

facepalm ::

Kjer sem jaz narocil, je sedaj cena 330€.
Pocakaj da pride nova zaloga, bo sigurno ceneje.
Da bi vedel, da bodo take cene in tako povprasevanje, bi jih kupil 10 namesto 2 ;))

Pa se glede ekrana.. sem ga sprobal danes na soncu in je svetlobna leta bolj berljiv kot rn9s. Tukaj se res opazi razlika.

krho ::

x3 pro 6/128.. early bird price 200EUR. Sam nima OLEDa:/
8/256 early bird price 249EUR
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

facepalm ::

krho je izjavil:

x3 pro 6/128.. early bird price 200EUR. Sam nima OLEDa:/
8/256 early bird price 249EUR

Kaksen link?

RockyS ::

Ob 13:00 je bila predstavitev na youtube


24.3 se začne prodajati na aliexpress, amazon in ostalih spletni trgovinah.

krho ::

Zdele je bilo live. Na novičarskih straneh bo najbrž zelo kmalu.
Oba naprodaj od 24.3.

F3 je pa res zgleda rebrandan K40
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

krho ::

F3 6/128 early bird 299EUR
8/256 early bird 349EUR
Na voljo od 27.3
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

PgSurfer ::

A to v Mercatorju?

jocoj ::

facepalm je izjavil:


Pa se glede ekrana.. sem ga sprobal danes na soncu in je svetlobna leta bolj berljiv kot rn9s. Tukaj se res opazi razlika.
Zadnjič si pa rekel, da bi raje lcd:|

facepalm ::

jocoj je izjavil:

facepalm je izjavil:


Pa se glede ekrana.. sem ga sprobal danes na soncu in je svetlobna leta bolj berljiv kot rn9s. Tukaj se res opazi razlika.
Zadnjič si pa rekel, da bi raje lcd:|

Dejansko mi je lcd bolj vsec (najbolj preferiram LTPS), ta amoled pa je res svetel, priznam.

facepalm ::

Ce koga zanima je danes na amazonu (.it/.de) poco x3 pro 6/128gb za 199€ + postnina.
Osebno se mi zdi dober deal. Za ceno dostave, dobis proper garancijo.

Skyfall ::

Je že kje v Sloveniji za dobiti RN10?

RockyS ::

facepalm je izjavil:

Ce koga zanima je danes na amazonu (.it/.de) poco x3 pro 6/128gb za 199EUR + postnina.
Osebno se mi zdi dober deal. Za ceno dostave, dobis proper garancijo.


Verjetno misliš x3 nfc in ne pro verzije? Vsaj jaz ga ne najdem na .de

Edit: v appu ga ne prikaže ker še ni na voljo (bo od 4.4)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

Egidij88 ::

X3 Pro bo spet prevzel krono.

facepalm ::

Egidij88 je izjavil:

X3 Pro bo spet prevzel krono.

Za 200€ bi. Za 250€ (kolikor bo cena cez par dni) pa se bo "boril" z rn10pro.
Bodo ljudje izbirali med amoled/108mpx in sd860.
Poco F3 za 300€ je pravi deal:)

Egidij88 ::

...za 350 pa ne.

rs1975 ::

Mislil sem vzet Poco X3 NFC 128GB. Se bolj splača počakat na X3 Pro ali RN10Pro? Res bosta par desetakov dražja...

facepalm ::

rs1975 je izjavil:

Mislil sem vzet Poco X3 NFC 128GB. Se bolj splača počakat na X3 Pro ali RN10Pro? Res bosta par desetakov dražja...

Ce hoces X3 pro, ga naroci te dni, ker je cena 200€. Pol bo 50€ drazji.

Magic1 ::

Egidij88 je izjavil:

...za 350 pa ne.

Tudi v 350€ razredu nima neke pametne konkurnce.
Magic

Egidij88 ::

Amoled in pa malo boljsi proc... 250 vs. 350...nevem ce odtehta vs. X3 Pro. Kar se P/P tiče...drugače za ta svoj denar je to to ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

kanarin ::

Pa kaj res noben ne da pomena debelini in teži telefona ? Že tako ali tako so praktično vsi današnji telefoni "cigle".

Poco X3(Pro): 9,4mm/215g
Redmi Note 10 Pro: 8.1mm/193g.

To so za moje pojme kar občutne razlike. Če je telefon prevelik/predebel/pretežek me ostali karakteristike sploh ne zanimajo (će želim oz rabim večji ekran pač uporabljam tablico oz prenosnik).

Meiniken ::

Kar se debeline tiče sem osebno mnenja, da bi morali biti telefoni v osnovi debelejši in manjši (ker hočem veliko baterijo, da nisem suženj tiste zanikrne naprave). Teža me pa tudi ne moti. Nimam ravno zdravstvenih težav.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

jocoj ::

kanarin je izjavil:

Pa kaj res noben ne da pomena debelini in teži telefona ? Že tako ali tako so praktično vsi današnji telefoni "cigle".

Poco X3(Pro): 9,4mm/215g
Redmi Note 10 Pro: 8.1mm/193g.

To so za moje pojme kar občutne razlike. Če je telefon prevelik/predebel/pretežek me ostali karakteristike sploh ne zanimajo (će želim oz rabim večji ekran pač uporabljam tablico oz prenosnik).
Seveda nekateri gledamo na to. Zato sem dal naprej vse ostale telefone in ostal na mi 10 lite 5g.

kanarin ::

Meiniken je izjavil:

Kar se debeline tiče sem osebno mnenja, da bi morali biti telefoni v osnovi debelejši in manjši (ker hočem veliko baterijo, da nisem suženj tiste zanikrne naprave). Teža me pa tudi ne moti. Nimam ravno zdravstvenih težav.


Kaj ima pa veze tu "zdravstvene težave" ?? OK, teža te ne moti - pa to velja potem za katerokoli težo - 250g, 300g, pol kg ? Seveda si vsak želi zmogljive baterije, ampak nekje vendar mora obstajati neka meja sprejemljivosti (za vsakega) - glede velikosti/teže telefona.

Čisto konkretno vprašanje - mislite da bodo v prihodnje telefoni šli celo čez 7 inčev (pri trenutnem dizajnu) ? Mi 11 se recimo temu že približuje - resda predvsem na račun izjemnega screen-to-body ratio (tukaj dodatnega maneverskega prostora dejansko ni več) ?

RockyS ::

Pri Redmi note 10 pro je očitno težava z dobavo, saj ga vsakič takoj razprodajo in dejansko ga v EU ne moreš nabavit. Za razumno ceno seveda.

Ahim ::

kanarin je izjavil:

Pa kaj res noben ne da pomena debelini in teži telefona ? Že tako ali tako so praktično vsi današnji telefoni "cigle".

Poco X3(Pro): 9,4mm/215g
Redmi Note 10 Pro: 8.1mm/193g.

To so za moje pojme kar občutne razlike. Če je telefon prevelik/predebel/pretežek me ostali karakteristike sploh ne zanimajo (će želim oz rabim večji ekran pač uporabljam tablico oz prenosnik).

Se mi ne zdi neka silna razlika med zgoraj omenjenima, oba sta preglomazna in pretezka.

Vsak po svoje gleda na to; zame je obcutna razlika nekje do 150g, do 150x70 mm (= se sprejemljivo) in tisto kar omenjas zgoraj (= nesprejemljivo).

Magic1 ::

Ahim je izjavil:

kanarin je izjavil:

Pa kaj res noben ne da pomena debelini in teži telefona ? Že tako ali tako so praktično vsi današnji telefoni "cigle".

Poco X3(Pro): 9,4mm/215g
Redmi Note 10 Pro: 8.1mm/193g.

To so za moje pojme kar občutne razlike. Če je telefon prevelik/predebel/pretežek me ostali karakteristike sploh ne zanimajo (će želim oz rabim večji ekran pač uporabljam tablico oz prenosnik).

Se mi ne zdi neka silna razlika med zgoraj omenjenima, oba sta preglomazna in pretezka.

Vsak po svoje gleda na to; zame je obcutna razlika nekje do 150g, do 150x70 mm (= se sprejemljivo) in tisto kar omenjas zgoraj (= nesprejemljivo).

Trenutno so le iphoni, pixli in s21 pod 180g in 158mm... Švoh izbira.
Magic

sbawe64 ::

Redmi note 9s
Po 1 mesecu uporabe.
Tipke za vol up/down so trde kot sklopka na starem Fapu.
Telefon je velik in masiven.
Zvok je sprva nenavaden, samo en speaker spodaj - en speaker zadaj se recimo pozna dosti manj.
En kup kitajskih bloatware aplikacij, ki si zaslužijo uninstall (gre tudi brez roota).Nekdo je dal v tej temi link do java gui orodja, da se ne zafrkavaš z adb shell.
Slike so ok (komaj našel, kje se izklopi Ai watermark), GPS je hiter.
Vidnost zaslona na soncu je ok.
Privzeti launcher je neuporaben.
Baterija 5Ah, temu primerna redka polnjenja (8 nm čip je varčen in hladen).
UI je nabasan z vsem možnim eye candy bombončki, na srečo se da večino tega izklopiti.Nastavitev v UI je 'zilijon'.
Pri tipkanju se pozna odsotnost spodnjih fizičnih tipk, nimam mesarskih prstov, a vsake toliko uspem med pisanjem zadeti fizične tipke.
Sprednja kamera je sredi ekrana, kot vidim to sedaj postaja feature (v nastavitvah se da nastaviti, da se prikaz UIja zmanjša za premer kamere, nimam vklopljeno).
Privzeti app power saver privzeto po zelo kratkem času ugasne neaktivno aplikacijo, npr. za poslušanje glasbe, ki jo daš na 'pause'.

Bootloader je privzeto zaklenjen.
Za vklop camera2 api ga je potrebno odkleniti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Meiniken ::

kanarin je izjavil:

Meiniken je izjavil:

Kar se debeline tiče sem osebno mnenja, da bi morali biti telefoni v osnovi debelejši in manjši (ker hočem veliko baterijo, da nisem suženj tiste zanikrne naprave). Teža me pa tudi ne moti. Nimam ravno zdravstvenih težav.


Kaj ima pa veze tu "zdravstvene težave" ?? OK, teža te ne moti - pa to velja potem za katerokoli težo - 250g, 300g, pol kg ? Seveda si vsak želi zmogljive baterije, ampak nekje vendar mora obstajati neka meja sprejemljivosti (za vsakega) - glede velikosti/teže telefona.

Čisto konkretno vprašanje - mislite da bodo v prihodnje telefoni šli celo čez 7 inčev (pri trenutnem dizajnu) ? Mi 11 se recimo temu že približuje - resda predvsem na račun izjemnega screen-to-body ratio (tukaj dodatnega maneverskega prostora dejansko ni več) ?

Nevem, lahko da bi kdo, ki je že v letih (ali pa ima že od prej) imel takšne in drugačne zdravstvene težave in dolgotrajna uporaba telefona predstavlja težavo (sploh težkega).

Ni treba zdej ravno pretiravat. Telefon bo vedno tak da bo šel v pogosto nošene hlače (npr kavbojke). Point telefona je mobilna majhna naprava. Se pa zadnje cajte pretirava s telefoni ampak so za to krivi potrošniki. Če bi ti manj nažigali igrice in manj viseli na telefonih nasplošno, nebi bilo potrebe po večjih zaslonih.

Sam bi z veseljem imel manjši zaslon in debelejši telefon za ohanitev večje baterije. Ampak ljudje, ki kopujejo telefon z veliko baterijo ponavadi nažigajo igre za katere se pa spet rabi večji zaslon za boljšo izkušnjo.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Meiniken ()

Vetrpiha ::

kanarin je izjavil:

Meiniken je izjavil:

Kar se debeline tiče sem osebno mnenja, da bi morali biti telefoni v osnovi debelejši in manjši (ker hočem veliko baterijo, da nisem suženj tiste zanikrne naprave). Teža me pa tudi ne moti. Nimam ravno zdravstvenih težav.


Kaj ima pa veze tu "zdravstvene težave" ?? OK, teža te ne moti - pa to velja potem za katerokoli težo - 250g, 300g, pol kg ? Seveda si vsak želi zmogljive baterije, ampak nekje vendar mora obstajati neka meja sprejemljivosti (za vsakega) - glede velikosti/teže telefona.

Čisto konkretno vprašanje - mislite da bodo v prihodnje telefoni šli celo čez 7 inčev (pri trenutnem dizajnu) ? Mi 11 se recimo temu že približuje - resda predvsem na račun izjemnega screen-to-body ratio (tukaj dodatnega maneverskega prostora dejansko ni več) ?

Še je prostora za par inčev.

Ahim ::

Magic1 je izjavil:

Trenutno so le iphoni, pixli in s21 pod 180g in 158mm... Švoh izbira.

Drzi, da je izredno svoh izbira.

Jaz sem pristal na Samsungu A41 (kdo ve zakaj je "naslednik" spet fizicno precej vecji, in hkrati z nizjo locljivostjo ekrana 8-O ), jabolcniki nimajo osnovnih funkcionalnosti, ki jih pricakujem od telefona, pixla pa mislim da pri nas ni mogoce kupiti (zelel sem servis in garancijo pri nas).

RockyS ::

Na Aliexpress sem imel tri X3 pro v košarici, od različnih prodajalcev, sekundo po 9. uri več ni nobenega. Ima ga še amazon.it ampak po 12.4. Amazon.de brez zaloge.

RoccoC ::

kupi na amazon spain, ga dobijo 3.4., pri tebi je lahko 6.4. pa 200€ je

barakus ::

Kateri je najbolj rugged ovitek za MI 9T Pro? Kako telefon cim boljse zascitit proti padcem? Zdaj mi je ze drugic pocil ekran :(

aborko ::

Kaj sploh nisi imel ovitka gor? Meni je mi 9t že sigurno 50x letel po tleh, od tega parkrat kr grdo ...padel iz žepa pri 40km/h na kolesu, ležal par ur v snegu, pa nič, no razen prask na ekranu.Res pa da ga imam v etuiju, enem cheap iz Alija. Se mi je pa usb-c port nafilal z sranjem, da kabel ni šel več not, pa skoraj nisem več čul ogovorov, dokler nisem zvočnika zgoraj spucal...

renofkinja ::

Uhh prejle predstavljeni mi 11 ultra pokoril vso konkurenco.tokrat bo na voljo tudi global za 1200e. Pregreano drag a presneto dober. Mi je pa tudi mi 11 lite 5g zelo zanimiv s svojimi 159 grami novim snapfragonom 780.

jocoj ::

Mi 11 lite in mi 11 lite 5g bosta top kar se teže in debeline tiče. Samo cena mora pasti glede na priporočeno.

barakus ::

aborko je izjavil:

Kaj sploh nisi imel ovitka gor? Meni je mi 9t že sigurno 50x letel po tleh, od tega parkrat kr grdo ...padel iz žepa pri 40km/h na kolesu, ležal par ur v snegu, pa nič, no razen prask na ekranu.Res pa da ga imam v etuiju, enem cheap iz Alija. Se mi je pa usb-c port nafilal z sranjem, da kabel ni šel več not, pa skoraj nisem več čul ogovorov, dokler nisem zvočnika zgoraj spucal...



Ja ima en poceni ovitek iz aliexpress ampak čez zaslon pa ničesar, je izpostavljen.
««
335 / 374
»»