» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
337 / 374
»»

Morison ::

Nekateri full hvalijo kamero oziroma na splošno Mi10 Ultra?
Jaz sem malo testiral v bigbangu pa je bila ena velika žalost.
Ima kdo izkušnje iz prve roke v primerjvi z recimo Samsungom Note10 plus?
Se že ve kdaj, če sploh, pride v prodajo Mi11 Ultra globalna verzija za EU?

novaa ::

ultra testiral v bigbangu?

Morison ::

novaa je izjavil:

ultra testiral v bigbangu?

Ja, kaj ti ni jasno. Kaj misliš, da Xiaomijev nimajo v Bigbangu. Imeli so ga na raztavni polici. Ni ga v redni prodaji toda bil pa je raztavni model. V bigbangu v Kranju. Ne vem ravno kakakšni so ti raztavni modeli, ker nekateri raztavni modeli imajo nameščen neko prilagojeno programsko opremo zato tudi sprašujem, ker glede na hvalo bi pričakoval več.

gexi45 ::

Kdo slučajno ve kje bi lahko kupil Poco F3 128gb? EU ali Slovenija tak, da ma garancijo.

musicfreak ::

Ali se splaca updajtat oz zamenjat Mi9T z Redmi Note 10 Pro? Predvsem kamera me zanima, ostalo zgleda res podobno, s tem da je se velik turn off na Note 10 se punch hole.

Zgodovina sprememb…

Vetrpiha ::

Ne.

Kripto mesi ::

Morison je izjavil:

novaa je izjavil:

ultra testiral v bigbangu?

Ja, kaj ti ni jasno. Kaj misliš, da Xiaomijev nimajo v Bigbangu. Imeli so ga na raztavni polici. Ni ga v redni prodaji toda bil pa je raztavni model. V bigbangu v Kranju. Ne vem ravno kakakšni so ti raztavni modeli, ker nekateri raztavni modeli imajo nameščen neko prilagojeno programsko opremo zato tudi sprašujem, ker glede na hvalo bi pričakoval več.

Kaj tebi ni jasno? Mi 10 Ultra je samo kitajska verzija, ki se 100% ne prodaja v bigbangu.

Morison ::

Kripto mesi je izjavil:


Kaj tebi ni jasno? Mi 10 Ultra je samo kitajska verzija, ki se 100% ne prodaja v bigbangu.

Kaj tebi ni jasno! Kaj se oglašaš, če si nepismen.
Najprej se nauči brat potem pametuj. Sem lepo napisal, da ga ni v redni prodaji. Prodajalec je tako rekel. Jaz se nisem poglabljal v detajle. Malo sem ga testiral naredil nekaj slik... Zato se mi je čudno zdelo, glede na vso hvalo. Zato tudi tukaj sprašujem. Očitno je bila to navadna verzija.
Vedno se oglašajo neki butlni, ki pojma nimajo samo, da nekaj pametujejo. Raje odgovori na vprašanje, če ne pa bodi tiho!
Itak več izveš na youtubu kot na tem forumu.
Kaj sploh sprašujem tu gor!

Kripto mesi ::

Daj idi slikat ta Mi 10 Ultra v Bigbang, potem pa pametuj. Smo ti odgovorili, da mi 10 Ultra 100% nimajo v BigBangu, ker je samo kitajski model, ki niti ne podpira vseh bandov v Sloveniji. Zdaj pa v jok in na drevo. Ajd čao

Morison ::

Kripto mesi je izjavil:

Daj idi slikat ta Mi 10 Ultra v Bigbang, potem pa pametuj. Smo ti odgovorili, da mi 10 Ultra 100% nimajo v BigBangu, ker je samo kitajski model, ki niti ne podpira vseh bandov v Sloveniji. Zdaj pa v jok in na drevo. Ajd čao

Si ti mal prilagojen program!

radmansdorf ::

Ne se kregat no, v BB imajo očitno Mi 10T Pro, ne pa Mi 10 Pro.
https://www.bigbang.si/mi-10t-pro-kozmi...
Zmeda z oznakami, ja. :)

kanarin ::

Je Redmi Note 10 trenutno najboljši deal v rangu 150-200 € (GB 169€ 4/64) za manj zahtevne uporabnike? Mamljiv je seveda predvsem zaradi AMOLED zaslona. Kot morebitno konkurenco (resda nekoliko cenejšo) bi omenil recimo Redmi Note 8 Pro in Redmi Note 9s.

Meiniken ::

In poco x3.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

renofkinja ::

Ze k vidim nacin komunikacije "Mando" mi je jasno da tuki neki ne stima. lul

ramon ::

Je kakšna šansa, da bo imel redmi note 10 dc dimming z update-om ali ne bo nikoli? je prepoceni?

PromeuZ ::

Očetu počasi odpoveduje sodelovanje Redmi 4X, zato iščem zamenjavo.

Zahteve:
- velikost približno ista kot 4x (velikost ekrana je lahko večja)
- MIUI v slo. jeziku
- vzdržljiva baterija
- do 200€


Je kaj pametnega trenutno na trgu pri Xiaomiju, kar bi ustrezalo gornjim zahtevam?
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

facepalm ::

Nope. Tako majhnih telefonov Xiaomi ne izdeluje vec.

Meiniken ::

Tud nasplošno je low-mid price range zelo slabo založen kar se manjših telefonov tiče.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

kanarin ::

Meiniken je izjavil:

Tud nasplošno je low-mid price range zelo slabo založen kar se manjših telefonov tiče.


Res je. To kar malo čudi glede na dejansko povpraševanje po manjših telefonih (pod 6 inčev). Pa prosim ne spet trobit, da so zdaj ohišja manjša kot včasih, ker je zaslon zdaj (skoraj) brez robov. Recimo RN 10 s svojimi 6,43 inčnim zaslonom je kar 2,1 cm daljši kot omenjeni Redmi 4X, to je občutna razlika.

V Android taboru manjka ponudba (kar se tiče domenzij) kot sta iPhone 12 oz še posebej iPhone 12 mini. Pač ne rabijo oz nočejo vsi nosit "ceglov" - še posebej če z njimi predvsem telefonirajo in pišejo SMS/MMS. Ja ja vem, kakšen bo rekel da naj taki pač uporabljajo kakšnega od starejših (manjših) modelov - to je seveda res, problem pa je tu predvsem.... kamera - kjer je bil po mojem narejen daleč največji napredek v zadnjih letih. Meni se recimo v predalu valja Redmi 4 Prime - še vedno povsem uporaben in simpatičen telefonček, žal pa z zelo bogo kamero (za današnje standarde). Imam pa recimo tudi (službeni) Iphone 6s - super praktičen za rokovat in osnovna opravila, po vseh letih še vedno povsem dovolj zmogljiv, žal pa spet....z ubogo kamero.

Kripto mesi ::

Povpraševanje je očitno premalo, tudi iphone 12 mini se slabo prodaja in apple znižuje proizvodne kapacitete. So pa šli res predaleč s temi današnjimi cigli, ampak če hočeš flagship druge izbire žal nimaš...

Kebo ::

Po GSMArena iskalniku sem našel samo Samsung Galaxy A41, ki bi bil vsaj približno podobne velikosti v tem cenovnem razredu.

Meiniken ::

Res je galaxy a41 edini "majhen" pocen telefon. Ga je tud znanec kakšen mesec nazaj kupil. Ni druge. Al pa dvojno plačaš v ceni za enga pixla.

Ne razumem sicer zakaj se druge firme kot so oppo ali realme ne poslužujejo manjših telefonov. Že tako jim dajejo 720x1600 resolucije pol pa to raztegujejo čez 6.5 inčne zaslone samo zato, ker "morajo" vsi imet še 5k baterijo. Namesto da bi telefone naredil tok debele, da se zglihajo s camera bumpom in kakšen centimeter (ali dva) manjše.

Ampak kaj češ, za to so ljudje krivi, ker preveč na telefonih visijo. Pol maš pa tole :))
https://www.gsmarena.com/infinix_note_7...
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Kebo ::

Sej A41 ni napačen, sam pri kitajcih dobiš pač več za ta denar.

RockyS ::

To ne gre, ker potem mora bit telefon težak. Poco x3 je 215g . Samsung s21 pa 170g. In to je, po ocenah in testih sodeč, največji minus pri poco x3.

Ljudje bi pač radi imeli vse :)

Banza ::

Živjo. Zanimam se za nakup Xioami telefona. Ogledujem si model Redmi Note 9. Zanima me ali ima kdo ta telefon. Imam pa še nekaj vprašanj nasploh;
1. Se da iz Samsunga normalno prenesti na Xiaomi slike,sms,mms...
2. Dela dobre slike?
3. Si je podoben s Samsungom ali je zelo različen v smislu dodajanja stikov,itd
4. So to slabši telefoni ali je tako rečeno to kitajski Apple

Kebo ::

1. Ja, oboje je Android.
2. Povprečne, ni to telefon za 500€+
3. Oboje je Android, uporabniški vmesnik je mogoče drugačen ampak vedno lahko zamenjaš aplikacijo za stike, s katero drugo, če se ti vmesnik ne dopade.
4. Glede na to da prodajo približno toliko telefonov kot Apple, bi mu lahko rekli kitajski Apple. Ne pričakuj pa 5 let podpore, kot jo dobiš na ios, če dobiš nadgradnjo za 2 verziji si lahko že vesel.

Redmi Note 9 je ok telefon, imaš pa za 200€ iz nemškega Amazona Poco X3 Pro, ki je precej boljši telefon.

Skyfall ::

Privošči si raje RN10, če si kupuješ ravno zdaj.....ima pa punca trenutno v lasti že kak mesec RN9 in ni slab telefon, le slike bi lahko bi bile rahlo boljše. Dala je 160€ za 128GB različico v Sloveniji, tako, da se splača spremljati mogoče kakšne akcije...

Jaz osebno še vedno nevem, če bi vzel RN10, ker mu manjka NFC, čeprav me tolaži to, da kadarkoli se v trgovini spravim plačevati s telefonom imam težave in jih včasih rešim, da odstranim ovitek, ker očitno NFC moti kovinska ploščica za pritrjevanje na magnetni nosilec v avtu... nevem:D

aborko ::

Jap amoled je le amoled, sploh kvaliteten kot na RN10, pa tudi kamera je solidna, sploh z gcam,... No če bo kdo kupoval redmi note 10 128 GB, mu prodam enega še zapakiranega po isti ceni, kot je trenutno na Amazonu - 200EUR, 2 leti garancije. Kontakt na ZS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aborko ()

mikhaair ::

RockyS je izjavil:

To ne gre, ker potem mora bit telefon težak. Poco x3 je 215g . Samsung s21 pa 170g. In to je, po ocenah in testih sodeč, največji minus pri poco x3.

Ljudje bi pač radi imeli vse :)


Šel na x3 iz mi9se. Prevelik, pretežak, amoled je vseeno precej boljša izbira, rokavice, ki so delale na mi9, na x3 komaj primejo. Enoročna uporaba praktično nemogoča. Dela pa gcam.

RockyS ::

Jap. Zato prodajam x3 pro 8/256 .

kanarin ::

Meni ni bila nikoli preveč jasna ta norija nad Poco X3. Ok, dobre specifikacije za ceno ampak...teža kar 225g (!), debelina kar 1 cm (!). A to vam je res sprejemljivo ?!? Tudi Poco X3 Pro je le malenkost lažji in tanjši.

Redmi Note 10 je recimo skoraj 2 mm (!) tanjši in 46g lažji. Precej velika razlika kar se mene tiče. Pa že RN10 je za moje pojme cegel (sicer še na zgornji meji sprejemljivosti).

RockyS ::

No, moraš bit objektiven. Redmi note 10 ima manjši zaslon, starejše steklo (3 vs 6) in tudi manjšo baterijo.

P.s. x3 pro je 37g težji in ne 46.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

kanarin ::

Kripto mesi je izjavil:

Povpraševanje je očitno premalo, tudi iphone 12 mini se slabo prodaja in apple znižuje proizvodne kapacitete. So pa šli res predaleč s temi današnjimi cigli, ampak če hočeš flagship druge izbire žal nimaš...


iPhone 12 mini da se slabo prodaja? Saj ni čudno - če je le minimalno cenejši od iPhone 12 (z drugimi besedami občutno predrag). Po drugi strani je že običajni iPhone 12 dovolj majhen za današnje standarde, tako da je v tem taboru prava dilema (glede velikosti) kvečjemu iPhone 12/Pro Max.

Res je kar malo nenavadno,da Xiaomi (Redmi,Poco) ob vsej tej stalni poplavi novih (tudi zelo podobnih) modelov ne ponudi tudi kaj manjšega po dimenzijah. Očitno imajo indijci (tam gredo Xiaomiji za med) vsi po vrsti zelo velike roke oz dlani :))

kanarin ::

RockyS je izjavil:

No, moraš bit objektiven. Redmi note 10 ima manjši zaslon, starejše steklo (3 vs 6) in tudi manjšo baterijo.

P.s. x3 pro je 37g težji in ne 46.


Kje pa je v mojem postu kakšen subjektiven podatek ? Vem da ima manjšo baterijo in zaslon, saj prav to je poanta. Kaj mi bo recimo 10000 mAh baterija pa pol kg težek in 2 cm debel cegel ? Nekaj (oz za nekatere dosti) menda šteje tudi ergonomija naprave! Me sploh ne čudi če folk zaslepijo bleščeče specifikacije in nizka cena, pol pa se pritožujejo, da je telefon prevelik/pretežak/predebel.

P.S. Primerjal sem RN10 (ne Pro) s X3 (ne Pro) - cenovno podoben rang.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

aborko ::

Baterija je pri X3 praktično enako velika kot na RN10 oz. le 3% večja...

RockyS ::

Ker ju ne moreš primerjati samo cenovno, ampak tudi po specifikacijah in namenu. X3 je pač za igralce. Rn10 pač ne

Če nisi gamer pa vzameš rn10pro, logično.

Aborko, ja vse po malo doda na dimenzijah in teži. Itak ne samo baterija. Tudi hlajenje mora nekaj dodati

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

bLoL ::

Iščem telefon okoli 400EUR.
Lahko je tudi rabljen (max 6 mesecev).

Odločam se med:

  • Mi 10t pro

  • OnePlus 8t

  • Galaxy s20 FE


Še kakšen drug predlog?
Ima Mi 10t pro spodobno kamero? Trenutno imam Mi mix 2s. Rad bi nekaj boljšega.

sass628 ::

kanarin je izjavil:

Meni ni bila nikoli preveč jasna ta norija nad Poco X3. Ok, dobre specifikacije za ceno ampak...teža kar 225g (!), debelina kar 1 cm (!). A to vam je res sprejemljivo ?!? Tudi Poco X3 Pro je le malenkost lažji in tanjši.

Redmi Note 10 je recimo skoraj 2 mm (!) tanjši in 46g lažji. Precej velika razlika kar se mene tiče. Pa že RN10 je za moje pojme cegel (sicer še na zgornji meji sprejemljivosti).


Imam Poco X3. Nevem no, jaz ne opazim neke razlike od prejšnjih telefonov ko sem jih imel. Telefon je velik to je res, vendar je ta "cegu" večino časa na mizi, polici...ko kam grem je v žepu. Ko ga pa dejansko uporabljam pa ja le imam toliko moči v rokah da držim tistih 200g:))

facepalm ::

sass628 je izjavil:

kanarin je izjavil:

Meni ni bila nikoli preveč jasna ta norija nad Poco X3. Ok, dobre specifikacije za ceno ampak...teža kar 225g (!), debelina kar 1 cm (!). A to vam je res sprejemljivo ?!? Tudi Poco X3 Pro je le malenkost lažji in tanjši.

Redmi Note 10 je recimo skoraj 2 mm (!) tanjši in 46g lažji. Precej velika razlika kar se mene tiče. Pa že RN10 je za moje pojme cegel (sicer še na zgornji meji sprejemljivosti).


Imam Poco X3. Nevem no, jaz ne opazim neke razlike od prejšnjih telefonov ko sem jih imel. Telefon je velik to je res, vendar je ta "cegu" večino časa na mizi, polici...ko kam grem je v žepu. Ko ga pa dejansko uporabljam pa ja le imam toliko moči v rokah da držim tistih 200g:))

Fuckin body bojler.. :)))

Edit: fantje malo vec drkat, pa ne bodo vec problemi z 200g telefoni:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

3p ::

Malo reklame za ljubitelje xiaomijev: amazon (de, it, ...) ima promocijo novih modelov. Poco X3 Pro (Snapdragon 860, 6GB RAMa, 128GB flasha) je trenutno 199€.

Sparkxl ::

Pri xiaomiju se točno vidi kam stvari gredo. Ponavlja se zgodba huaweija izpred par let. Super telefoni za dobro ceno, da se uveljavijo, potem pa cene gor. Xiaomi zdaj pospešeno fila luknjo na trgu, ki jo je pustil huawei.

__Devil__ ::

Ja, res škoda. Sprva, ko sem kupil prvi Xiaomi telefon (redmi 5 plus, še danes dela vredu) je bilo veliko upanja, da to pa je nova poceni firma, ki bo uspela in ponujala vse kar rabiš za mali denar. Zdaj pa se vidi kaj naredi pohlep :) Pa bi lahko bili enako uspešni na dolgi rok z malimi cenami, zdaj pa bodo kratek čas in večali cene, škoda. MiUI mi je res všeč, preprost, ampak se vse spreminja počasi. Seveda sem še vedno zelo zadovoljen z drugim Xiaomi telefonom, Poco X3, zelo dober, dobil sem ga za 150€ :). Res je tako Huawei delal. Pač dražji bodo postali. Upamo lahko le, da bodo še naprej tako tehnološko dovršeni in imeli vse mogoče izdelke, s tem res preseneča Xiaomi. :D Ko pa slišimo pogovore o cenah Xiaomi telefonov za 1200€, potem pa se že vidi kam gre. Uspejo z malimi cenami, dvignejo cene in potem lahko spet čakamo na naslednjika firme Xiaomi, ki bo ponujal veliko za manj denarja.

Vetrpiha ::

Kdo pa govori o ceni 1200eur?
Gre zgolj za najvišji segment.

facepalm ::

Ljudje so hoteli vec od Xiaomija in to tudi dobili. Mora pa Xiaomi tudi dobiti povrnjen denar vlozen v razvoj.
Pa kolikor vem se pri redmi seriji se vedno drzijo tistih 5% profita.
Tako da pri Xiaomiju dobis dober telefon za drobiz ali za eno placo.

3p ::

__Devil__ je izjavil:

Ja, res škoda. Sprva, ko sem kupil prvi Xiaomi telefon (redmi 5 plus, še danes dela vredu) je bilo veliko upanja, da to pa je nova poceni firma, ki bo uspela in ponujala vse kar rabiš za mali denar. Zdaj pa se vidi kaj naredi pohlep :) Pa bi lahko bili enako uspešni na dolgi rok z malimi cenami, zdaj pa bodo kratek čas in večali cene, škoda. MiUI mi je res všeč, preprost, ampak se vse spreminja počasi. Seveda sem še vedno zelo zadovoljen z drugim Xiaomi telefonom, Poco X3, zelo dober, dobil sem ga za 150€ :). Res je tako Huawei delal. Pač dražji bodo postali. Upamo lahko le, da bodo še naprej tako tehnološko dovršeni in imeli vse mogoče izdelke, s tem res preseneča Xiaomi. :D Ko pa slišimo pogovore o cenah Xiaomi telefonov za 1200€, potem pa se že vidi kam gre. Uspejo z malimi cenami, dvignejo cene in potem lahko spet čakamo na naslednjika firme Xiaomi, ki bo ponujal veliko za manj denarja.


Saj ni kdo resno mislil, da bojo kitajci izvažali konkurenče produkte za drobiž? Mi 11 ultra je pač flagship, ne več "flagship killer". Čez dve leti bo sicer podobna tehnologija v Pocotu za 200-300€. Če bojo kdaj kitajci imeli dejansko svojega iPhone-a (ne glede na področje, naj bo to telefon, avto, karkoli), bo ta stal točno toliko, kot smo tu sposobni/pripravljeni plačati. Cenovni dumping delaš le dokler se ne uveljaviš. Ali dokler tvoj izdelek iz nekega razloga ni povsem konkurenčen.

kanarin ::

Sploh ne razumem kaj konkretno vas moti pri cenovni politiki Xiaomija. Kaj "škoda", kaj "cene gor" ?? Njihove telefone lahko dobite že za 80€, imate žnj modelov, žnj cenovnih rangov...že za 150€ dobite recimo zelo soliden RN10 z AMOLED zaslonom.. kaj bi torej sploh hoteli ??. Kaj Xiaomi pa ne bi smel delati pravih flagship modelov oz posegati v top segment in posledično zahtevati več denarja ? Kaj to ni legitimno z njihove strani ? To vas moti ?Če ja pač enostavno ignorirajte ta segment - (precej) cenejše ponudbe je več kot dovolj, tudi s flagship SOC-i. Za (skoraj) vsakega se najde kaj primernega.

barakus ::

Jaz bi hotel xiaomi mi A4 za 200 eur. Brez MIUI in brez reklam.

Kebo ::

Lah daš Pixel Experience custom rom na celo vrsto naprav pa maš "Mi A4"

kanarin ::

Legitimna zahteva oz pričakovanje. Kot tudi ta, da bi Xiaomi lahko izdal tudi kakšen manjši telefon (pod oz. do 6 inčev).

Meni osebno se sicer MIUI dopade, stock Android pa ne (že vizualno, kaj šele funkcionalno). Te mnoge kritike (tudi v raznih YT review-jih) glede "bloatware" in "oglasov" sam v bistvu sploh ne razumem, namreč meni to ni moteče oz tega sploh ne opazim, oz mi ni neki pomembno. Z mojega vidika se temu daja čisto preveč (nepotrebnega) poudarka. Recimo ena zadeva pri Apple taboru - meni je ta ogromni notch prav nagnusen oz nesprejemljiv (samo zaradi tega ne bo imel iPhone - pa če bi bil bistevno cenejši) - če pa vprašaš povprečnega iPhone uporabnika ga to v bistvu niti ne moti (preveč) oz so to vzeli v zakup kot del iPhone dizajna iz stila. Meni je to čudaško ampak tako pač je. Torej bolj kot za objektivne gre tukaj za neke subjektivne poglede oz zaznave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

Kebo ::

Jaz sem bil 7 let na stock androidu pa sem si na Pocotu našel temo in launcher, ki telefon spremenita v "stock". Pa na XDA sem našel nek programček, ki ti pobriše vse xiaomi aplikacije, ki jih ne uporabljam.
««
337 / 374
»»