» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
334 / 374
»»

woman ::

A mi lahko mogoče kdo odgovori?
Hvala! 8-)

woman je izjavil:

Pozdravljeni :)
Prosim za nasvet, katera kamera je primerna za Redmi Note 6 Pro? Original ni bog ve kaj, Gcam pa ni mogoče namestiti. Kakšna druga?
Hvala.

facepalm ::

Zakaj ni mogoce namestiti gcama? Na XDA je nekaj gcam portov za rn6p:
https://forum.xda-developers.com/f/xiao...

mikhaair ::

Jaz sem danes na amazon.it naročil x3nfc 6, 128, brez polnilca, kabla, poškodovana embalaža za 160 eur.

RockyS ::

Nihče ne čaka na x3 pro?

https://twitter.com/Sudhanshu1414/statu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

Vm1999 ::

mikhaair je izjavil:

Jaz sem danes na amazon.it naročil x3nfc 6, 128, brez polnilca, kabla, poškodovana embalaža za 160 eur.


Naročil tako, ali dobil tako?

sbawe64 ::

facepalm je izjavil:

Zakaj ni mogoce namestiti gcama? Na XDA je nekaj gcam portov za rn6p:
https://forum.xda-developers.com/f/xiao...

Imeti moraš rootan telefon (in še prej odklenjen bootloader).

Camera2 API issue.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

facepalm ::

Aja tocno.. kje so tisti casi.. :))

Kebo ::

Na mi.com/de imajo -30EUR nad 200EUR in -300EUR nad 1200EUR do 14. 3. Jutri dobiš za 900EUR 3 Mi 10T 5G telefone. 300EUR za SD 365 telefon z EU garancijo je kar dober deal IMHO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kebo ()

scipascapa ::

ne sendajo v slo?

Vanadium ::

Ali ima kdo link do čim cenejši link do: Xiaomi Redmi Note 10 Pro, še najraje preferiram nakup preko amazona, če je razlike tam do +10-30€ ter da je fulfiled by amazaon (njihova garancija mi je zlata vredna :D oziroma pač podobno zaupanja vredno štacuno tudi načeloma lahko)

facepalm ::

Ima amazon sploh rn10pro ze v ponudbi?

Vanadium ::

Neki se pojavlja na indijskem amazonu sam ni še nič konkretno, zgleda pač kot napovednik oz reklama...

facepalm ::

Dokler ne bo v ponudbi pri EU trgovinah, je tezko presoditi kje se splaca kupiti.
Jaz sem po dolgem casu opravil nakup pri kitajcih (aliexpress) saj sem dobil rn10p za 204€ in dvomim, da bo na amazonu kaj dosti pod 250€ za 64gb model. Lahko se pa motim.
Kitajcki sicer obljubljajo 2y garancije v EU, vendar ne racunam na to.

mikhaair ::

Vm1999 je izjavil:

mikhaair je izjavil:

Jaz sem danes na amazon.it naročil x3nfc 6, 128, brez polnilca, kabla, poškodovana embalaža za 160 eur.


Naročil tako, ali dobil tako?


Naročil tako, zato nižja cena, če ne je cca 200€.

Kebo ::

scipascapa je izjavil:

ne sendajo v slo?

Ja moraš si preposlat preko cheaperandmore ali mailboxde.com ampak je poštnina po nemčiji brezplačna tako da pride nakoncu cca. 10€ - 12€ poštnina do slovenije.

kanarin ::

Kaj Redmi Note 10/Pro je trenutno na voljo samo na Aliexpress -ali še kje drugje ? Sam recimo čakam kakšno ponudbo na Bangoodu ...

Še to - glede na to da se Redmi Note 9 dobi za "pest riža", a se za desetko res splača dati cca 2x denarja ? Kateri od obeh modelov ima boljši P/P ? Govorim za navadno, ne Pro verzijo.

Vm1999 ::

Čez pol leta bo spet nek model, ki bo boljši v p/p, tako da...

facepalm ::

Trenutno je rn9pro/poco x3 ali rn9s best p/p.
Serijo 10 doplacas, ce zelis amoled oz ce dobis dovolj poceni.
Ce sam ne bi dobil rn10pro za ceno rn9pro, bi zena ostala pri rn9s se nekaj mesecev.

kanarin ::

Vm1999 je izjavil:

Čez pol leta bo spet nek model, ki bo boljši v p/p, tako da...


Tako da... KAJ? Res ne razumem takih (vsebinsko praznih) postov...

Vm1999 ::

A nimaš ti Mi 9T Pro?
Zakaj gledaš zdaj telefona nižjega ranga?

To kar si vprašal ti, se sprašuje pri čisto vsakem izidu Redmi Note serije.
Pred dvema mesecema so vsi noreli za Poco X3, zdaj vsi za RN 10...
Lani je bil top of the top RN 9S/Pro pa je folk zagovarjal, da je RN 8 boljši p/p.

Hotel sem ti namignit, da je v danem trenutku najboljše to, kar si lahko privoščiš.

kanarin ::

Ja , imam Mi 9T Pro, samo kaj ima tu to veze - kdo pa je rekel da gledam telefon zame ?

Oprosti ampak tvoj namig "v danem trenutku najboljše to, kar si lahko privoščiš" je spet.... mlatenje prazne slame. Ni poanta v tem kar si lahko privoščiš ampak kaj je najboljši deal oz p/p v nekem danem trenutku in v nekem cenovnem razredu. Recimo čisto konkretno - RN9 (4/128) se da zdaj kje dobiti že za cca 120 €, je običajni RN10 toliko boljši da se splača dati zanj 200+ € ? Ali pa se bo splača počakati ko bo cena bližje 150 kot 200 € ?

Seveda da ob vsakem izzidu nove serije oz modelov debatiramo, sprašujemo...saj zato pa smo tukaj ;)

facepalm ::

Najprej pocakas, da mine zacetni hype ter da se ustvarijo zaloge pri prodajalcih. Takrat se bodo tudi cene umirile.
Ce kupujes danes, ker ga rabis danes, je rn9 serija boljsi p/p. Kako bo cez en mesec pa ne vemo.

stara mama ::

Novi aktualni pravkar izdani modeli imajo najvišjo ceno, seveda s časom pa ta cena pada, sploh pa pade ko ga nadomesti novejši model in je treba prodat stare zaloge.
Noben trgovec noče da mu ostane paleta starih neprodanih telefonov, Xiaomi pa izdaja nove modele skoraj na tedenski ravni.
Če nekaj časa spremljaš to temo, bi ti že zdavnaj moralo biti jasno :)

Zgodovina sprememb…

sentiš ::

Končno dobila Poco X3 NFC iz Amazona. Hvala vsem za namige in pisanje v tej temi. Sem predtem uporabljala Redmi 4 Prime, tudi zahvaljujoč tej temi.

Uporablja mogoče kdo stojalo/držalo za v avto, ki bi pasal temu velikemu telefonu? Na Aliexpressu se večinoma pritožujejo, da ne pašejo notri, ali pa ne držijo dobro in ven padajo veliki telefoni.

Jesenican2 ::

Jaz uporabljam tako varjanto https://www.aliexpress.com/item/3294488...

facepalm ::

Danes dobil prvega od dveh rn10pro.
Zadeva res izgleda kot izpopolnjen rn9.
Vsaka malenkost deluje bolj izpopolnjena (vibra, zvocniki, ohisje, display...).
Ce bi dobil debrandanega z aospom, ne bi uganil, da gre za redmi serijo.

Oktan ::

Super. Moj naročen v pon ob 9h zjutraj pa je bil ekspresno hitro odposlan in že isti dan v GLS centru v Madridu. Potem pa se je ustavilo in je včeraj šele prispel v Nemčijo... Pa sem iz LJ sem upal da bo do konca tedna.

sass628 ::

Oktan je izjavil:

Super. Moj naročen v pon ob 9h zjutraj pa je bil ekspresno hitro odposlan in že isti dan v GLS centru v Madridu. Potem pa se je ustavilo in je včeraj šele prispel v Nemčijo... Pa sem iz LJ sem upal da bo do konca tedna.


Jaz bi se zapeljal do Nemčije :))

barakus ::

Xiaomi 9T Pro mi je padel na tla in zaslon ne deluje vec. Kje lahko kupim nov zaslon najugodneje?

facepalm ::

Oktan je izjavil:

Super. Moj naročen v pon ob 9h zjutraj pa je bil ekspresno hitro odposlan in že isti dan v GLS centru v Madridu. Potem pa se je ustavilo in je včeraj šele prispel v Nemčijo... Pa sem iz LJ sem upal da bo do konca tedna.

Jaz sem narocil iz fr skladisca.
Prvi dan poslano, drugi v avstriji, tretji v LJ, cetrti doma.
Ta drugi gre po isti poti, le poslan je bil dva dni kasneje, ker sem ga placal sele zvecer.
Dostavi pa ga dpd.

jocoj ::

Chinese technology giant Xiaomi is entering Europe, but not through the official sale of its products. We've had it here for a long time. The manufacturer will also produce its products on the old continent.

New Xiaomi factory in Turkey
Production will be located in a factory in Turkey. Its area is 14 thousand square meters and was put into operation in cooperation with Salcomp, which is known for the production of accessories for smartphones as well as other products. The annual production capacity of the factory is 5 million smartphones.
About 2000 people will find work in it, the investment in the factory was at the level of $ 30 million. One of the main goals of Chinese society is to become part of the regions in which it sells its products. And this by creating added value in the form of production itself.

Rad21 ::

Poco X3 ali Redmi 9S?

Egidij88 ::

Greš na gsmarena in primerjaš. Poco ima 120hz ekran, torej Poco.

Luka99 ::

barakus je izjavil:

Xiaomi 9T Pro mi je padel na tla in zaslon ne deluje vec. Kje lahko kupim nov zaslon najugodneje?

odkupim ce prodajas.

nomad_soul ::

Kupiti mi10t lite 128gb za 250€ ali počakati na redmi note 10 pro?

facepalm ::

Odvisno od zelj. Amoled ali boljsi SoC s 5g.

Egidij88 ::

Koliko je pa razlike med 732 in 750, dosti najbrž ne.

facepalm ::

Egidij88 je izjavil:

Koliko je pa razlike med 732 in 750, dosti najbrž ne.

Saj tudi med lcdjem in amoledom ni. Pa verjetno niti med "64mpx" in "108mpx" kamero ne. Pac vzames tistega, ki ti je bolj vsec. Nekih bistvenih razlik ni.

jocoj ::

Kako ni razlike med amoled in lcd? Zunaj na soncu je precejšnja razlika v svetilnosti. Potem je tukaj še nižja poraba, always on prikaz in črna barva.

facepalm ::

jocoj je izjavil:

Kako ni razlike med amoled in lcd? Zunaj na soncu je precejšnja razlika v svetilnosti. Potem je tukaj še nižja poraba, always on prikaz in črna barva.

To je povsem odvisno od preferenc.
Ce je dober lcd, je uporaben tudi pod soncem.
Slab amoled (kot lcd) pa je lahko neuporaben.
V tem primeru imata oba okoli 700nits. Amoled lahko boosta do 1200nits vendar le na majhnem delu zaslona.
Nizja poraba.. neopazno (npr rn9s ima boljso avtonomijo od rn10p na enaki bateriji), AOD je prednost, ce uporabljas (osebno ne vidim uporabnosti). Crna barva pa je res lepsa na amoledu.
Vseeno, ce bi izbiral (zase) perfekten telefon, ne bi imel amoleda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

jocoj ::

Lahko je stvar preferenc, vendar dejstvo obstaja, da je amoled superioren. Tudi dober lcd je lahko odličen, vendar tile na teh telefonih do 250 eur to niso, saj jih pestijo skromna svetilnost v praksi, bleeding po vogalih in okrog kamer in takotako barve. Sam sem dal zadnji dve leti okoli 20 telefonov ranga do 300 eur čez in me še noben lcd v tem razredu ni prepričal.

Pinturicchio ::

A ma še kdo po posodobitvi težave z auto brightness? Vedno je na čisto low (v dnevnem prostoru).

kanarin ::

No, po tej ponovni (večni) debati o razlikah me LCD (IPS) in AMOLED me zanima konkretno - je amoled na RN10 seriji tisti "dober" amoled oz bistveno boljši kot lcd na RN9 seriji ? Še več - je celo primerljiv denimo z amoledom pri višjem rangu telefonov (primer moj Mi9T Pro) ? To so za moje mojem ključne informacije, ki res zanimajo uporabnike (vsaj tiste malo bolj napredne), ne pa večne splošne debate o razlikah med obema tipoma zaslona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

facepalm ::

kanarin je izjavil:

No, po tej ponovni (večni) debati o razlikah me LCD (IPS) in AMOLED me zanima konkretno - je amoled na RN10 seriji tisti "dober" amoled oz bistveno boljši kot lcd na RN9 seriji ? Še več - je celo primerljiv denimo z amoledom pri višjem rangu telefonov (primer moj Mi9T Pro) ? To so za moje mojem ključne informacije, ki res zanimajo uporabnike (vsaj tiste malo bolj napredne), ne pa večne splošne debate o razlikah med obema tipoma zaslona.

Za ta info bos moral pocakat na kaksen detajliran review, kjer opravijo meritve.
Mnenja "na oko" so zgolj subjektivna.

Vm1999 ::

Pinturicchio je izjavil:

A ma še kdo po posodobitvi težave z auto brightness? Vedno je na čisto low (v dnevnem prostoru).


Na katerem telefonu?
To je očitno še ena od muh Xiaomi SW posodobitev.
Enako je na RN5 in v manjši meri na Poco F2.

mikhaair ::

Sem gledal cene zaslona za mi 9 se, amoled. Pa so kar zasoljene... Tako da se ne splača popravljati. Sicer mi je bil zaslon OK, po občutku bi rekel slabši od Lumie950.
Auto brightness pa je delal od novega zanič. Sčasoma so nekaj izboljšalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mikhaair ()

TR52 ::

Verjetno je tu trenutno najugodneje mi 11?
https://www.aliexpress.com/item/1005002...

Pinturicchio ::

Kateri je uradni servis pri nas za Xiaomi? Ženi je crknil 3 mesece star redmi note 9 :(

radmansdorf ::

mikhaair ::

Dobil Poco x3 z amazona za 158 eur. Kot sem že napisal z nepopolno embalažo. Manjkal je kabel in zaščitna folija na displeju. Telefon pa dela OK.
Če se hoče kdo lotit popravila mi9se, potrebno menjat displaj, ali rabi kose pa naj se javi.
««
334 / 374
»»