» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
333 / 374
»»

sm4rt4ss ::

Je kdo kaj gledal za Mi11 ali Redmi K40 Pro+ oz. Poco F3 Pro za EU trg?

Enega od teh bom ziher nabavil, ko pride v EU oz. Slovenijo.

amacar ::

Mi11 je bil na amazon.de v preorderju za 650EUR ta teden (800EUR-150EUR kupon) na amazon.es pa tudi tu nekje. Js se kr cakam svojega s kitajske - aliexpress (global verzija) za 560EUR (vceraj je prisel v LJ na posto). Da vidimo, ce bo sel mimo carine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

woman ::

Pozdravljeni :)
Prosim za nasvet, katera kamera je primerna za Redmi Note 6 Pro? Original ni bog ve kaj, Gcam pa ni mogoče namestiti. Kakšna druga?
Hvala.

Vm1999 ::

Valvoline je izjavil:


Vse je pri swju. Zadnji dober tovarniski/eu rom za rn5 je miui 9 na oreotu 8.1. Ce je navidezna hitrost in tistih par ms razlike tolko pomembnih pac nalozis pixel experience ali havoc.


Kakšne ms neki, razlike so v debelih sekundah pri vsakem appu, ki ga odpreš.
Seveda je za uporabnike, ki večinoma koga pokličejo, pošljejo kak sms in pogledajo na net vsake toliko, dovolj dobro.

Evo, banalen primer: zdajle na hitro sprobano - EON tv se odpre 5-7 sekund počasneje na RN5, kot na PocoF2.
Razlika je tako velika, da je čisto vseeno, če sem zmotil za faktor 2.

Tako da lahko s kanarinom prenehata zagovarjat to...

facepalm ::

Vm1999 je izjavil:

Valvoline je izjavil:


Vse je pri swju. Zadnji dober tovarniski/eu rom za rn5 je miui 9 na oreotu 8.1. Ce je navidezna hitrost in tistih par ms razlike tolko pomembnih pac nalozis pixel experience ali havoc.


Kakšne ms neki, razlike so v debelih sekundah pri vsakem appu, ki ga odpreš.
Seveda je za uporabnike, ki večinoma koga pokličejo, pošljejo kak sms in pogledajo na net vsake toliko, dovolj dobro.

Evo, banalen primer: zdajle na hitro sprobano - EON tv se odpre 5-7 sekund počasneje na RN5, kot na PocoF2.
Razlika je tako velika, da je čisto vseeno, če sem zmotil za faktor 2.

Tako da lahko s kanarinom prenehata zagovarjat to...

Tudi sam sem izmeril podobne casovne razlike in mu jih objavil tukaj.
Feedbacka ni bilo, se vedno pa trdi svoje napacne trditve.
Jaz predvidevam, da je na prvem mestu razlika med emmc in ufs. Ta je skoraj taksna kot je razlika med hdd in ssd pri pcjih.
Druga pa je opazna pri SoCu. Jedra bazirana na cortex A7x so obcutno odzivnejsa od varcnih A5x.
Sem pred kratkim sel iz sd720g + ufs2.1 na sd855 + ufs2.1. Razlika je sicer opazna, predvsem pri web browsingu, drugje pa je minimalna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Vm1999 ::

Tovarniška galerija cca 2s razlike, Chrome 3s razlike za isti zavihek.
Podobno pri sms in contact app-u, itd. ...
Razlike se potem seštevajo, ko uporabljaš telefon.
Dobro, jaz sem zaključil na to temo.

Primerjano na zadnjih posodobitvah obeh telefonov. SW izpred dveh let se mi ne zdi relevanten, če je govora o tem, da je RN5 v uporabi danes in se kao primerja z aktualnimi telefoni.

facepalm ::

Kar se Xiaomijev tice, bodo z miui 12.5 morda postali "uporabni" tudi malo bolj podhranjeni modeli.
Vsaj ce bo drzalo, da bo zelo debloatan in "lightweight" napram starim miuijem.

Sedaj me zanima kdaj bo rn10pro cenejsi.
Sedaj v presale ali 1x do maja meseca:)

Edit:
koliko bi lahko vprasal za modrega rn9s 4/64gb, kupljenega maja 2020 preko amazona? Seveda brez ene praske (na ekranu se vedno original folija).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Vm1999 ::

Sem zelo skeptičen, ker se mi je Xiaomi zameril z zadnjimi update-i. Na Poco F2 smo uporabniki kar beta testerji. Polno nekih bug-ov.
Plus, za oba telefona se je izkazalo kasneje, da je prisoten false marketing za določene funkcije - teh na koncu ni, ali pa ne delujejo, kot bi morale...

facepalm je izjavil:


Edit:
koliko bi lahko vprasal za modrega rn9s 4/64gb, kupljenega maja 2020 preko amazona? Seveda brez ene praske (na ekranu se vedno original folija).


Glede na to, da se je prodal RN4 v zadnjih dneh za 90, očitno kar veliko

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vm1999 ()

facepalm ::

Rn4 za 90€? Holy sheet:))

amacar ::

To pa je cena :O Za cca 120€ sem mislil mi9 prodajat, ko dobim mi 11. Mogoce se bo pa dalo vec iztrziti.

Vm1999 ::

Zgleda, da bi sam moral prodat svojega RN5 XD. Ampak ga imam za backup

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vm1999 ()

Valvoline ::

Ce bi spet zacel prodajat rn4 za cc 100e bi se to prodajalo kot vroce zemljice. Glih pravsnja velikost, teza, oldshool 16/9 z kapacitivnimi tipkami. Se bolje pa malo manjsi redmi 4 prime. Zanimivo se vedno ni ponudbe normalnih telefonov, kr vztrajajo pr vedno vecjih in tezjih tv ceglah. Pac a3 ne bom menjal verjetno se kr neki casa :)

Zgodovina sprememb…

Vm1999 ::

Človek bi tako mislil, ampak očitno se bolj kupujejo ti veliki cegli.
Jaz bi tudi raje nekaj do max 155x70 mm

Meiniken ::

Bi tud raje sam manjšega, pa nikjer ni nič :8)
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

sm4rt4ss ::

Vm1999 je izjavil:

Človek bi tako mislil, ampak očitno se bolj kupujejo ti veliki cegli.
Jaz bi tudi raje nekaj do max 155x70 mm


Meni je trenutno Mi9T Pro idealna velikost. 157mm x 74mm.

Zate bi bili Sony telefoni. Recimo Xperia 5 II ali Xperia 10 II. Obe od oka 157mm x 68mm.

Valvoline ::

Kje so casi k si telefon ruknu v zep in pozabil nanj. :D

Vm1999 je izjavil:

Človek bi tako mislil, ampak očitno se bolj kupujejo ti veliki cegli.
Jaz bi tudi raje nekaj do max 155x70 mm

So se pa tudi kr fajn *zredili*. Pod 200g ni nobenga telefona, je pa zanimivo da se tistih dodatnih 50g se kako obcuti, muka je s ceglami, sploh ce hoces fon uporabljat z 1 roko, misija nemogoce.

Zgodovina sprememb…

Meiniken ::

Če te začne bolet roka, ko držiš telefon potem preveč buljiš vanj (s predpostavko, da nimaš zdravstvenih težav kar se rok tiče).
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

facepalm ::

Valvoline je izjavil:

Kje so casi k si telefon ruknu v zep in pozabil nanj. :D

Pa kaksne hlace nosite, da ni prostora za 16cm ciglo?
V moje jeans gre RN9 bp. Poleti pa nosim vse v roki (denarnica, telefon, kljuci).

kanarin ::

Boš isto trdil tudi če bodo kdaj predstavili 8 inčne cegle ? Nekje pač obstaja meja ko ni več smiselno povečevati velikost/teže telefonov ker pač postanejo nerodni oz nepraktični za udobno rokovanje. Saj tudi tablic nimamo 15 in več inčnih...

Pod 200 g da ni več nobenega telefona? Recimo že vsi modeli iz nove serije RN10 so pod to vrednostjo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

Valvoline ::

rn10pro je uradno 199g :) ce koga zanima bo na voljo pri goldway prednarocilo od ponedeljka za 220e. Dober spec, sd732, 108mph,5000mah, amoled. Ampak se vedno cegu model.

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

kanarin je izjavil:

Boš isto trdil tudi če bodo kdaj predstavili 8 inčne cegle ? Nekje pač obstaja meja ko ni več smiselno povečevati velikost/teže telefonov ker pač postanejo nerodni oz nepraktični za udobno rokovanje. Saj tudi tablic nimamo 15 in več inčnih...

Pod 200 g da ni več nobenega telefona? Recimo že vsi modeli iz nove serije RN10 so pod to vrednostjo...


Seveda je nekje meja. Meni so tudi idealni cca 14cm telefoni z bezli (vsaj spodaj).
Je pa pretirano trditi, da ne grejo v zep.
V roki so ze neudobni, v zep pa gre;)

Valvoline je izjavil:

rn10pro je uradno 199g :) ce koga zanima bo na voljo pri goldway prednarocilo od ponedeljka za 220e. Dober spec, sd732, 108mph,5000mah, amoled. Ampak se vedno cegu model.

Link? Tnx;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

kanarin ::

Valvoline je izjavil:

Ampak se vedno cegu model.


OK, ampak kateri telefoni pa so danes (bistveno) manjši ? Neke hude izbire - še posebej v tem budget/midrange segmentu enostavno ni (več).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

buttcrack ::

Kebo je izjavil:

Zdravo. Ima kdo tukaj Xiaomijev mi 4a gigabitni router, kakšne so izkušnje?

mam, za ta drobiž več kot soliden :D

Kayzon ::

Ima se kdo morda tezave s Chrome brskalnikom? Imel sem tezave ze na F1 Pocophonu,in namrec brskalnik je vsake toliko zmrznil. Sedaj uporabljam 10Lite in ponovno iste tezave.

facepalm ::

Kayzon je izjavil:

Ima se kdo morda tezave s Chrome brskalnikom? Imel sem tezave ze na F1 Pocophonu,in namrec brskalnik je vsake toliko zmrznil. Sedaj uporabljam 10Lite in ponovno iste tezave.

Imam isti problem na vecih telefonih. Znan bug chromea na android 10.

Magic1 ::

Tudi jaz sem imel in se še vedno dogaja na F1. Reši se tako da zaženem izbiro laufajočih aplikacij in skočin nazaj v chrome. Se mi pa zadnje čase dogaja, da zmrzuje Chrome v Windowish. Podobno je treba samo skočit v nek drug tab in nazaj. Google je res ena šalabajzerska firma...
Magic

mikhaair ::

Zgoraj nekdo omenil poco x3 iz EU skladišča. Bi prosil za kak link. Tnx.

sajmon ::

Tu se javlja nov uporabnik Poco x3. Glede na to, da sem nadgradil z RN4, je to super telefon. Cena je bila 200€ za verzijo 6/128 iz amazon.de. V torek narocil, V petek dostava.

mat11 ::

Kebo je izjavil:

Zdravo. Ima kdo tukaj Xiaomijev mi 4a gigabitni router, kakšne so izkušnje?


Imel nič posebnega me je pa njegov "večji " brat Xiaomi Mi WiFi 6 Router AX1800 presenetil odlično dela in in tudi 5g gre skozi stene, tako da imam sedaj v hiši samo en router prej tri(me drugimi tudi MI4a).

https://www.gearbest.com/wireless-route...
mat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat11 ()

scipascapa ::

mikhaair je izjavil:

Zgoraj nekdo omenil poco x3 iz EU skladišča. Bi prosil za kak link. Tnx.


tudi jaz prosim.

Magic1 ::

Na nemškem Amazonu so za 182/190€. Za 209€ pa z proper 2 letno garancijo od Amazona 128GB.
Magic

Oktan ::

Evo ob devetih se je začela akcija. Ravnokar naročil Redmi Note 10 Pro 6/128 za 246.59EUR
z vsemi kuponi ki jih ponujajo. Pride iz Španije. Piše da imajo tudi dvoletno garancijo...

https://www.aliexpress.com/item/World-P...

* pa stran nastavite v dolarjih, mi Revolut za plačilo ponudi boljšo tarifo $-EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oktan ()

facepalm ::

Si siguren, da te je prislo ceneje v USD kot v EUR?
Gledam cene v eur in je 128gb model 269€ -25€ popusta. Torej 244€.
Za 64gb pride 224€ oz 227€ v usd.

Oktan ::

Pa res imaš prav. Včeraj ko sem gledal še ni bilo popustov je bila pa osnovna cena boljša v dolarjih.

facepalm ::

Jaz sem narocil iz "francije" za 204€ 64gb.
128gb pride 224€.

j4nm4n ::

Oktan je izjavil:

Evo ob devetih se je začela akcija. Ravnokar naročil Redmi Note 10 Pro 6/128 za 246.59EUR
z vsemi kuponi ki jih ponujajo. Pride iz Španije. Piše da imajo tudi dvoletno garancijo...

https://www.aliexpress.com/item/World-P...

* pa stran nastavite v dolarjih, mi Revolut za plačilo ponudi boljšo tarifo $-EUR


A si naročil mystery box? Me zanima kaj je v bistvu to in kaj boš dobil zraven ko dobiš.

Luka99 ::

amacar je izjavil:

To pa je cena :O Za cca 120€ sem mislil mi9 prodajat, ko dobim mi 11. Mogoce se bo pa dalo vec iztrziti.

pou leta nazaj sm prodal mi8 za 200... tako da premisli preden prodas haha

facepalm je izjavil:

Jaz sem narocil iz "francije" za 204€ 64gb.
128gb pride 224€.

kje si dobu za tako ceno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Luka99 ()

facepalm ::

Tukaj (s kuponi):
€ 249,00 75%OFF | [World Premiere In Stock] Global Version Xiaomi Redmi Note 10 Pro Smartphone 108MP Camera Snapdragon 732G 120Hz AMOLED Display
https://a.aliexpress.com/_m0aFBdh

Trenutno imam placean (caka na placilo) se en order za 64gb bronze + mysterybox za 203,xx€, ker mi je crashal app sredi narocanja in sem kasneje naredil novo narocilo, staro pa je ostalo med neplacanimi orderji.
Ce koga zanima, mu ga lahko narocim.
Sedaj, mislim, da se po tej ceni ne da vec dobit kupona. Morda se motim.
Placilo/narocilo/dostava stvar dogovora.

Luka99 ::

ja ga dobim za 246 najceneje na tej strani v cem je fora? 64gb verzijo

facepalm ::

Luka99 je izjavil:

ja ga dobim za 246 najceneje na tej strani v cem je fora? 64gb verzijo

Zjutraj si lahko unovcil kupone.
Trgovina je imela -45€ in -20€ kupone.
-45€ za 64gb model so posli. Za -20 pa nisem siguren.

amacar ::

Luka99 je izjavil:

amacar je izjavil:

To pa je cena :O Za cca 120EUR sem mislil mi9 prodajat, ko dobim mi 11. Mogoce se bo pa dalo vec iztrziti.

pou leta nazaj sm prodal mi8 za 200... tako da premisli preden prodas haha

Tnx za info, danes prispel mi11 mimo carine, gre mi9 v prodajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

Luka99 ::

amacar je izjavil:

Luka99 je izjavil:

amacar je izjavil:

To pa je cena :O Za cca 120EUR sem mislil mi9 prodajat, ko dobim mi 11. Mogoce se bo pa dalo vec iztrziti.

pou leta nazaj sm prodal mi8 za 200... tako da premisli preden prodas haha

Tnx za info, danes prispel mi11 mimo carine, gre mi9 v prodajo.

iz kod si narocil mi 11

scipascapa ::

facepalm je izjavil:

Jaz sem narocil iz "francije" za 204€ 64gb.
128gb pride 224€.


DAJ LINK.

facepalm ::

Sem ga ze dal gor.
Trenutno mi v appu kaze 128gb za 224eur in 64gb bronze za isto ceno.
Edit: zdj je ze 244EUR 128gb, 64gb unavailable

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

amacar ::

Luka99 je izjavil:

amacar je izjavil:

Luka99 je izjavil:

amacar je izjavil:

To pa je cena :O Za cca 120EUR sem mislil mi9 prodajat, ko dobim mi 11. Mogoce se bo pa dalo vec iztrziti.

pou leta nazaj sm prodal mi8 za 200... tako da premisli preden prodas haha

Tnx za info, danes prispel mi11 mimo carine, gre mi9 v prodajo.

iz kod si narocil mi 11

Naročil sem tu (ne garantirajo, da pride mimo carine): https://www.aliexpress.com/item/1005002... s seller kuponom je prišel 674.26$ kar je bilo po revolutovem tečaju 549€ pred enim mesecem.

TR52 ::

Zanimivo, to z aliexpress standard shipping? Koliko časa je trajala dostava?

Oktan ::

j4nm4n je izjavil:

Oktan je izjavil:

Evo ob devetih se je začela akcija. Ravnokar naročil Redmi Note 10 Pro 6/128 za 246.59EUR
z vsemi kuponi ki jih ponujajo. Pride iz Španije. Piše da imajo tudi dvoletno garancijo...

https://www.aliexpress.com/item/World-P...

* pa stran nastavite v dolarjih, mi Revolut za plačilo ponudi boljšo tarifo $-EUR


A si naročil mystery box? Me zanima kaj je v bistvu to in kaj boš dobil zraven ko dobiš.


Ne nisem, niti ne vem kaj je to. So pa telefon že odposlali (Cainiao ekspress) pise da bo prišlo med 11-15.3 (pisalo je 7 day delivery)

amacar ::

TR52 je izjavil:

Zanimivo, to z aliexpress standard shipping? Koliko časa je trajala dostava?

Tako je, z ali standard shipping. Narocil tocno 8.2., tako da 1 mesec. Je pa res, da je bilo vmes kitajsko novo leto.

facepalm ::

Oktan je izjavil:

j4nm4n je izjavil:

Oktan je izjavil:

Evo ob devetih se je začela akcija. Ravnokar naročil Redmi Note 10 Pro 6/128 za 246.59EUR
z vsemi kuponi ki jih ponujajo. Pride iz Španije. Piše da imajo tudi dvoletno garancijo...

https://www.aliexpress.com/item/World-P...

* pa stran nastavite v dolarjih, mi Revolut za plačilo ponudi boljšo tarifo $-EUR


A si naročil mystery box? Me zanima kaj je v bistvu to in kaj boš dobil zraven ko dobiš.


Ne nisem, niti ne vem kaj je to. So pa telefon že odposlali (Cainiao ekspress) pise da bo prišlo med 11-15.3 (pisalo je 7 day delivery)


Jaz sem narocil enega z mistery boxom in enega brez.
Eden je ze odposlan.
Ko ga dobim, bo naprodaj moder RN9s 4/64, ce bi koga zanimal:)

scipascapa ::

ZS mi pošlji facepalm, cena itd, lokacija.
««
333 / 374
»»