» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
324 / 374
»»

thymiann ::

Jaz sem dobil ene tri verzije tega odgovora. Klical sem na Kron IT, ki so kao uradni serviser za Xiaomi, ki pa o problemu ni vedel nič. Ko so slišali, da telefon ni niti v garanciji, niti kupljen pri nas, mi je bilo tudi precej hitro dano vedeti, da se oni s tem ne mislijo preveč zafrkavat. Pisal sem še na support v Italijo, zaenkrat brez odgovora. Skratka, popolna polomija, Xiaomi molči, se dela, da se nič zgodilo in veselo reklamira M11. EU kupci, sploh tisti, ki smo telefon kupili preko banggooda in podobnih strani bomo pomojem potegnili kratko. Na redditu sem bral, da naj bi bil problem v IPA firmware (karkoli je že to) in da zato niti EPL flash ne pomaga. Bomo videli, vsekakor pa je tole največja in najbolj sramotna mobi polomija, za katero sem kdaj slišal.

Valvoline ::

thymiann je izjavil:

Jaz sem dobil ene tri verzije tega odgovora. Klical sem na Kron IT, ki so kao uradni serviser za Xiaomi, ki pa o problemu ni vedel nič. Ko so slišali, da telefon ni niti v garanciji, niti kupljen pri nas, mi je bilo tudi precej hitro dano vedeti, da se oni s tem ne mislijo preveč zafrkavat. Pisal sem še na support v Italijo, zaenkrat brez odgovora. Skratka, popolna polomija, Xiaomi molči, se dela, da se nič zgodilo in veselo reklamira M11. EU kupci, sploh tisti, ki smo telefon kupili preko banggooda in podobnih strani bomo pomojem potegnili kratko. Na redditu sem bral, da naj bi bil problem v IPA firmware (karkoli je že to) in da zato niti EPL flash ne pomaga. Bomo videli, vsekakor pa je tole največja in najbolj sramotna mobi polomija, za katero sem kdaj slišal.

https://www.reddit.com/r/MiA3/comments/...
https://miui15.blogspot.com/2019/07/edl...
Je pa svinjarija da se dogaja taka slamparija, res.

Valvoline ::

S tem kablom lahko spravis snapdragon telefon v edl brez odpiranja in testpointa, nek postopek je s tem gumbom. Je kdo sprobal ce taka zadeva res deluje? Instant flashanje in odklepanje, ce je res.
https://www.aliexpress.com/item/3284711...

Zgodovina sprememb…

thymiann ::

Valvoline je izjavil:

thymiann je izjavil:

Jaz sem dobil ene tri verzije tega odgovora. Klical sem na Kron IT, ki so kao uradni serviser za Xiaomi, ki pa o problemu ni vedel nič. Ko so slišali, da telefon ni niti v garanciji, niti kupljen pri nas, mi je bilo tudi precej hitro dano vedeti, da se oni s tem ne mislijo preveč zafrkavat. Pisal sem še na support v Italijo, zaenkrat brez odgovora. Skratka, popolna polomija, Xiaomi molči, se dela, da se nič zgodilo in veselo reklamira M11. EU kupci, sploh tisti, ki smo telefon kupili preko banggooda in podobnih strani bomo pomojem potegnili kratko. Na redditu sem bral, da naj bi bil problem v IPA firmware (karkoli je že to) in da zato niti EPL flash ne pomaga. Bomo videli, vsekakor pa je tole največja in najbolj sramotna mobi polomija, za katero sem kdaj slišal.

https://www.reddit.com/r/MiA3/comments/...
https://miui15.blogspot.com/2019/07/edl...
Je pa svinjarija da se dogaja taka slamparija, res.


Ja, ravno sem spet pogledal na reddit in hotel napisati, da se je mogoče pojavila rešitev.

P.S. Mogoče kdo ve, kje v Sloveniji se kupi tale edl kabel?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: thymiann ()

Valvoline ::

Ga lahko sam naredis, jaz nisem sprobaval. Ga raje narocim. Ce j res da lahko direkt flashas v edl pol vsakega xiaomija/snapdragona flesnes/odklenes brez nepotrebnega cakanja za odklep BL.

Zgodovina sprememb…

Djole ::

Eno laicno vprasanje, upam da ga bom prav zastavil :D se ta tezava s tem updatom pojavlja pri telefonih s "flashanimi" romi oz. kako se ze rece, ali pri vseh?

Hydros ::

Ta težava se pojavlja pri Mi A3 ki imajo originalen Xiaomijev ROM.

Djole ::

Hydros je izjavil:

Ta težava se pojavlja pri Mi A3 ki imajo originalen Xiaomijev ROM.


Ok, imamo pri hisi par xiaomijev, zato vprasam...na sreco nobeden ni A3 :D hvala za odgovor. Lp

jocoj ::

Tudi za mi 10 lite je bil na voljo, vendar so ga očitno preventivno umaknili

The Wiber ::

Naj bo A3 lekcija za vse, ki želijo prišparati 20 € na telefonu in pri tem izgubijo garancijo.

Matej_K ::

We are aware of the issue on some Mi A3 devices following a recent Android 11 update. We have since halted the rollout.

We kindly request users who experience this issue to visit any of the 2,000 plus service centers across the country nearer to you where a solution will be provided for free unconditionally (within or beyond warranty).

We regret the inconvenience this has brought about. As a brand committed to offering the best possible user experience, we will continuously improve our products and services.

LINK

Zdaj je samo problem, če bo to za vse države veljalo?
... .. .

facepalm ::

To naj bi veljalo za vse uradne servise in ni vezano na garancijo. Tako da servis ne briga kje in kdaj je bil telefon kupljen. Je pa problem, ce v blizini ni uradnega serviserja.
Afaik Slovenija ga nima?

The Wiber ::

facepalm je izjavil:

To naj bi veljalo za vse uradne servise in ni vezano na garancijo. Tako da servis ne briga kje in kdaj je bil telefon kupljen. Je pa problem, ce v blizini ni uradnega serviserja.
Afaik Slovenija ga nima?

Vidim, da ne razumeš problema... Te razne trgovine z EU Priotity Line shippingom vse "dodge-ajo" davke in nimajo uradnih sedežev v EU, tako da tudi ne morejo izdati neke uradne garancije. Ko pa malce primerjaš cene s telefoni, ki so v uradnih EU trgovinah, boš opazil da je razlika v ceni le tistih nekaj % davka.
Nekateri pa še vedno te trgovine veselo promovirajo in se skrijejo ob prvih znakih težav...

facepalm ::

The Wiber je izjavil:

facepalm je izjavil:

To naj bi veljalo za vse uradne servise in ni vezano na garancijo. Tako da servis ne briga kje in kdaj je bil telefon kupljen. Je pa problem, ce v blizini ni uradnega serviserja.
Afaik Slovenija ga nima?

Vidim, da ne razumeš problema... Te razne trgovine z EU Priotity Line shippingom vse "dodge-ajo" davke in nimajo uradnih sedežev v EU, tako da tudi ne morejo izdati neke uradne garancije. Ko pa malce primerjaš cene s telefoni, ki so v uradnih EU trgovinah, boš opazil da je razlika v ceni le tistih nekaj % davka.
Nekateri pa še vedno te trgovine veselo promovirajo in se skrijejo ob prvih znakih težav...

Moj post se je nanasal na popravilo Mi A3.

Drugace pa razumem kaj zelis povedati. Tudi sam kupujem Xiaomije na Amazonu kjer je cena res le malenkost visja kot pri kitajskih preprodajalcih. Je pa res, da se bolj splaca kupiti preko slednjih, kakor pa kupiti telefon v Sloveniji, ker so tukaj enostavno predragi.

The Wiber ::

Well than you may receive my apologise

vonmimek ::

Je že kdo kupoval preko giztop.com trgovine ?

A so zaupanja vredni ?

Hvala za odgovore lp

gregyk ::

vonmimek je izjavil:

Je že kdo kupoval preko giztop.com trgovine ?

A so zaupanja vredni ?

Hvala za odgovore lp

https://www.trustpilot.com/review/www.g...

Kebo ::

V petek imajo na mi.com/de Poco x3 64gb za 180€.

Jeraj ::

Živjo, jaz bi pa prosil za mnenje, xiaomi mi10t pro, pri telemachu ga dobim za 560e, ali se to splaca? Pa ce je se kaksen bolsi telefon za tako ceno(do 600e), ce se osrrdotocimo samo na slike

Hvala, lep pozdrav

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jeraj ()

The Wiber ::

Jeraj je izjavil:

Živjo, jaz bi pa prosil za mnenje, xiaomi mi10t pro, pri telemachu ga dobim za 560e, ali se to splaca? Pa ce je se kaksen bolsi telefon za tako ceno(do 600e), ce se osrrdotocimo samo na slike

Hvala, lep pozdrav

https://geizhals.eu/?fs=xiaomi+mi+10t+p...

renofkinja ::

Za isti denar na spanskem amazonu brez vezave

sass628 ::

Pozna kdo kakšen servis za Xiaomije?
Trenutno imam Mi 8 Pro vendar mu počasi že baterija peša pa bi jo rad zamenjal.

Luka99 ::

sass628 je izjavil:

Pozna kdo kakšen servis za Xiaomije?
Trenutno imam Mi 8 Pro vendar mu počasi že baterija peša pa bi jo rad zamenjal.


prodas?

sass628 ::

Luka99 je izjavil:

sass628 je izjavil:

Pozna kdo kakšen servis za Xiaomije?
Trenutno imam Mi 8 Pro vendar mu počasi že baterija peša pa bi jo rad zamenjal.


prodas?


Koliko ponudiš?

DeusB ::

Kebo je izjavil:

V petek imajo na mi.com/de Poco x3 64gb za 180€.



Kako pa to spravit v Slovenijo?? Preko mailboxde? A grejo telefoni preko mailboxde?

Bwaze6 ::

Master_Yoda ::

The addition is worrisome news for Xiaomi, which recently surpassed Apple (AAPL) to become the world's third largest smartphone maker,


Le zakaj ....

P.S. Dobra novica drugace, mogoce bodo celo dali ven MIUI brez google spyware services.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

sass628 ::

Master_Yoda je izjavil:

The addition is worrisome news for Xiaomi, which recently surpassed Apple (AAPL) to become the world's third largest smartphone maker,


Le zakaj ....

P.S. Dobra novica drugace, mogoce bodo celo dali ven MIUI brez google spyware services.


Se da vse to odstranit, poišči debloat miui 11/12 noroot.
Lahko odstraniš vse googlove aplikacije + nekatere od xiaomija. Sam imam že nekaj časa "čist" MIUI

facepalm ::

A ni china rom, default brez GplayS?

Master_Yoda ::

Se da vse to odstranit, poišči debloat miui 11/12 noroot.
Lahko odstraniš vse googlove aplikacije + nekatere od xiaomija. Sam imam že nekaj časa "čist" MIUI


To je samo za aplikacije kot je recimo youtube, gmail, etc. Ne pa za google play services ki laufajo v ozadju. Ce to odstranim oz. disablam gre telefon v bootloop po restartu.

A ni china rom, default brez GplayS?


Je ja, samo se mi ne da ravno kitajskih pismenk uciti hehe.

No saj ni problema taksnega je veliko custom ROMov zunaj. Trenutno sem na arrow, ki ima odlicno porabo. Iz 90% na 32% v 5 dneh. 2 uri screen on. Minimalno 1 ura dnevno audiobook preko bluetooth slusalk. Wifi/mobilni podatke, ter bluetooth vedno enablani. Pa vmes sem ze 2* nightly rom update cez nalagal.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

con28 ::

Kako na redmi note 9 izklopiš, da ti avtomatsko uporablja mobilne podatke? Kadarkoli brskam po netu, čeprav sem na wifi povezan, mi vedno pobira s SIM (predplačniška IZI)? Data usage sem nastavil na 0 MB in izklopil mobile data za aplikacije, pa še vedno isto. Prav tako sem dal turn off mobile data...

veteran ::

To najbrž počne Gugl...
(New lawsuit: Why do Android phones mysteriously exchange 260MB a month with Google via cellular data when they're not even in use?)
https://www.theregister.com/2020/11/14/...

Ena rešitev je firewall - Netguard, potem pa google aplikacijam onemogocis mobilne podatke.

Enostavna rešitev je da pokvariš APN nastavitve za web. :) Pustiš samo nastavitve za mms.

Lahko pa tudi narediš downgrade playservices in playstore (playstore moraš takoj potem onemogočiti, sicer ti takoj naserje vsiljene posodobitve google servisov) - ne vem če v androidu 10 to še dela.

Android je v novejših verzijah vse hujša greznica, žal.

kanarin ::

Imam dva problema na MI9T Pro:

1. Zvok pri klicu je precej tih (pri maksimalni glasnosti) - ne vem ali se je ta zgornji zvočnik kaj zapacal al kaj

2. Problem s polnjenjem - nekaj časa sem vedno težje dosegel da se je telefon polnil v "quick charging" načinu, nato sem opazil, da napajani kabel se enostavno ne zatakne več tako dobro (trdno) kot na začetku. Kabel sam ni kriv (ker na drugi napravi se normalno zatakne), očitno se je nekaj zgodilo s tem USB-C priključkom na telefonu (ali se je kaj premaknilo, zvilo..). Zdaj je šlo že tako daleč da včasih ko vtaknem kable sploh ne začne polnit, se bojim da v eni točki se ga sploh ne bo dalo več polnit.

Kaj svetujete? Ima kdo kakšne podobne izkušnje ? Telefon je drugače super in ga res ne bi rad (še) zamenjal.

Kebo ::

Verjetno imaš zapacan port, probaj malo podrgnit notri s kakšno šivanko pa boš videl, kaj pride ven.

Vm1999 ::

kanarin je izjavil:


2. Problem s polnjenjem - nekaj časa sem vedno težje dosegel da se je telefon polnil v "quick charging" načinu, nato sem opazil, da napajani kabel se enostavno ne zatakne več tako dobro (trdno) kot na začetku. Kabel sam ni kriv (ker na drugi napravi se normalno zatakne), očitno se je nekaj zgodilo s tem USB-C priključkom na telefonu (ali se je kaj premaknilo, zvilo..). Zdaj je šlo že tako daleč da včasih ko vtaknem kable sploh ne začne polnit, se bojim da v eni točki se ga sploh ne bo dalo več polnit.


Jaz sem imel podobno zgodbo pri RN5, na koncu zamenjan micro usb priključek v garanciji. Sam port pa je bil že iz začetka zamaknjen.
Na Poco F2 pro podobno - port malo zamaknjen. Prav tako porti pri naknadno kupljenem polnilcu.
Mislim, da ima Xiaomi slab nadzor kvalitete, oz. prevelike tolerance.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vm1999 ()

AaBoy ::

Pozdravljeni, iščem telefon do 300€. Gledal sem malo Realme 7 5G ali Xiaomi Mi 10T Lite 5G. Ne bi igral iger, samo da čim bolj smooth dela in slike niso zanič.

radmansdorf ::

kanarin je izjavil:

Imam dva problema na MI9T Pro:
1. Zvok pri klicu je precej tih (pri maksimalni glasnosti) - ne vem ali se je ta zgornji zvočnik kaj zapacal al kaj
Kaj svetujete? Ima kdo kakšne podobne izkušnje ? Telefon je drugače super in ga res ne bi rad (še) zamenjal.

Settings, Search settings, Clean Speaker.

The Wiber ::

AaBoy je izjavil:

Pozdravljeni, iščem telefon do 300€. Gledal sem malo Realme 7 5G ali Xiaomi Mi 10T Lite 5G. Ne bi igral iger, samo da čim bolj smooth dela in slike niso zanič.

Si že našel najboljša kandidata (mogoče bi dodal Mi 10 Lite samo nima 120HZ). Zdi se mi pa da ima 10t lite boljšo kamero.

jocoj ::

Mi 10 lite 5g ima edini amoled ekran od naštetih. Dobiš na honorbuy za 240 eur. Dostava v dveh dneh.

AaBoy ::

Hvala za nasveta

tebodi ::

Vprašam, ker po parih iskanjih nisem našel:

Napačno prepoznan "root" Xiaomi telefona/false root error:
Že nekaj časa mi kakšna aplikacija (Mi Home) javlja, da moram "paziti na varnost telefona", češ da je "rootan". Ampak app in ostalo je vse delalo normalno. Nikoli nisem niti developer mode vklopil niti namestil niti poskusil root-at - sploh ne rabim.

Sedaj pa mi je npr. Revolut app začel javljati, da je telefon rootan in takoj vrže ven.
Pred kratkim sem sicer updatal MIUI (Global stable 12.0.3), ampak še to je bilo mislim da par tednov nazaj (telefon Mi9SE).

Domnevam, da ne gre za nek čisto izjemen pojav, ali kdo pozna rešitev?

msms ::

Še en novi Xiaomi in sicer Xiaomi Redmi Note 9T 5G za 235€.

https://www.aliexpress.com/item/1005001...

The Wiber ::

jocoj je izjavil:

Mi 10 lite 5g ima edini amoled ekran od naštetih. Dobiš na honorbuy za 240 eur. Dostava v dveh dneh.

Če pa dađ kakšem evro več, imaš pa še garancijo ;)
https://geizhals.eu/xiaomi-mi-10-lite-6...

role19 ::

poco m3 130eur. z garancijo najbrž...

https://www.mi.com/it/buy/product/poco-...

user-pass ::

FYI: vceraj se mi je Poco F2 Pro nadgradil na Miui 12.2.4 in od takrat gumb Recent apps gumb ne dela vec, tako da appov ne morem zapirati in menjati med njimi, poleg tega je se alarm nehal funkcionirati. Found the hard way :-/
Uporabljam pa Nova launcher, z Poco launcherjem recent apps dela, samo mi je pa sam launcher neuporaben. Samo toliko v vednost, ce bo imel se kdo moznost, da ne updata.

woman ::

Imam Redmi Note 6 Pro, ponuja mi update 12.0.1.0., nisem ga še naložila.
Telefon mi sicer dela v redu, uporabljam pa Smart Launcher.
Vaše izkušnje?
Hvala :)

clix ::

Najboljši camera phone za 250-300€?

gledam Mi 10 Lite, Mi 10T lite 5G in Mi note 10 lite. (ne razumem sicer logike za "note", je namreč manjši od ostalih dveh..)
podobni telefoni za podoben denar. Kateri izmed teh dela najboljše slike?

Želim:
Čim boljša main camera
čim daljšo avtonomijo, da zdrži vsaj 2 dni (vsaj 4000MAh)
NFC
čim manjši (noben od omenjenih sicer ne paše v to kategorijo..)

Ne potrebujem:
5G
high refresh rate zaslon
Hitrost SOCa ni pomembna, gaming nima veze

Trenutno imam 3 leta starega Redmi note 4, in razen slabe kamere in NFCja, ne pogrešam praktično nič

Kakšen drug predlog, ni nujno da xiaomi?

hvala

The Wiber ::

@clix
Priporočam, da si pogledaš kakšno primerjavo na YT in se sam odločiš, kateri aparat dela najboljše slike. SoC pa tudi ne zanemarji, sploh pa ko se gre za camera performance, saj tu igra tudi vlogo pri kvaliteti fotografij. sicer sta pa Mi 10 in Mi 10t skoraj identična kar se perfomanca tiče, medtekom ko je note ene 30 % vzadaj.

Vm1999 ::

user-pass je izjavil:

FYI: vceraj se mi je Poco F2 Pro nadgradil na Miui 12.2.4 in od takrat gumb Recent apps gumb ne dela vec, tako da appov ne morem zapirati in menjati med njimi, poleg tega je se alarm nehal funkcionirati. Found the hard way :-/
Uporabljam pa Nova launcher, z Poco launcherjem recent apps dela, samo mi je pa sam launcher neuporaben. Samo toliko v vednost, ce bo imel se kdo moznost, da ne updata.


Mogoče poskusi s tem:
https://forum.xda-developers.com/t/poco...

Jaz sem sicer na default launcher-ju, ampak ja... čisto so zj**** s tem update-om.
Izgleda je update v Beta fazi, čeprav je pisalo Stable.

jocoj ::

clix je izjavil:

Najboljši camera phone za 250-300€?

gledam Mi 10 Lite, Mi 10T lite 5G in Mi note 10 lite. (ne razumem sicer logike za "note", je namreč manjši od ostalih dveh..)
podobni telefoni za podoben denar. Kateri izmed teh dela najboljše slike?

Želim:
Čim boljša main camera
čim daljšo avtonomijo, da zdrži vsaj 2 dni (vsaj 4000MAh)
NFC
čim manjši (noben od omenjenih sicer ne paše v to kategorijo..)

Ne potrebujem:
5G
high refresh rate zaslon
Hitrost SOCa ni pomembna, gaming nima veze

Trenutno imam 3 leta starega Redmi note 4, in razen slabe kamere in NFCja, ne pogrešam praktično nič

Kakšen drug predlog, ni nujno da xiaomi?

hvala
Kamera je med temi tremi tam tam. Ni nekih opaznejših razlik, lahko pa tudi gcam daš gor na vse. Note ima ukrivljen zaslon, kar mnogim ni všeč in težave s proximity senzorjem. 10t nima amoled zaslona. Celokupno je za 250 eur najboljši mi 10 lite 5g. Ima amoled, je najlažji za rokovat in kljub manjši fizični bateriji ima odlično avtonomnost. Edino sd slota nima, če je komu to pomembno. So pa vsi opeke, ampak tako pač je danes. Če hočeš majhen telefon z dobro kamero se stegni še malo do pixla.
««
324 / 374
»»