» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
325 / 374
»»

kanarin ::

Kaj pa Xiaomi Poco X3 NFC ? Že po teoriji imajo telefoni iz določenega cenovnega ranga nekje tam tam kamere, ko malo primerjam na Photo Compare Tool pa se to samo še potrdi. Skoraj bi si upal trditi, da so kamere že v tem cenovnem rangu dovolj dobre za vsaj 90% uporabnikov, kdor pa želi oz potrebuje res top kamero (beri: za res dobre slike tudi v slabših svetlobnih pogojih in perfektne video posnetke) pa bo verjetno moral pač izbrati nek flagship.

Kako zelo so kamere v zadnjih letih napredovale na telefonih v tem low-midrange segmentu lahko potrdim tudi iz lastnih izkušenj. Moj prvi Xiaomi Redmi 4 Prime je imel še zelo povprečno (da ne rečem ubogo) kamero, že Redmi Note 5 je imel že bistveno boljšo. Zdaj ko imam MI9T Pro pa v bistvu včasih sploh ne vidim hudih razlik z RN5. Govorim pa iz vidika povprečnega uporabnika, ki posname fotografijo in jo primerja na zaslonih telefona (brez spuščanja v neke hude detajle in analize).

Vm1999 ::

Amm... no recimo RN5 vs. PocoF2 je ogromna razlika, že z default camera app-om. Pa Poco F2 ne spada med boljše, sodeč po review-ih.

Glede procesorja se pa človek hitro razvadi - RN5 je primerjalno postal zelo počasen, čeprav se mi je zdel ob nakupu zelo odziven telefon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vm1999 ()

Kebo ::

Pa veliko je tudi od software odvisno, jaz sem imel RN4 sestra pa Mi A1. Oba imata SD 625 ampak MI A1 je opazno hitrejši.

Vm1999 ::

Ja, RN5 je z vsakim update-om postal počasnejši.
Me zanima, če se bo pri SD 865 tudi poznalo čez dve leti, upam da ne...

msms ::

Bi zamanjal spodnjo polnilno ploščo na F1 pa me zanima kaj je ta IC čip in če dela brez njega.

https://www.aliexpress.com/item/3295625...

Vetrpiha ::

Glih toliko gre, kot če bi namesto v rezervoar gorivo polil direkt po motorju. Za teh par evrov razlike vzami komplet.
Ker nihče v Sloveniji ti ne bo lotal par mm širokega čipa na 30 kuglic

RockyS ::

Zanima me če ima xiaomi kak telefon za do 250€ ki ima NFC in brezžično polnjenje?
Pocco x3 manjka ravno slednje, drugače bi bil best buy.

Valvoline ::

kanarin je izjavil:

Kaj pa Xiaomi Poco X3 NFC ? Že po teoriji imajo telefoni iz določenega cenovnega ranga nekje tam tam kamere, ko malo primerjam na Photo Compare Tool pa se to samo še potrdi. Skoraj bi si upal trditi, da so kamere že v tem cenovnem rangu dovolj dobre za vsaj 90% uporabnikov, kdor pa želi oz potrebuje res top kamero (beri: za res dobre slike tudi v slabših svetlobnih pogojih in perfektne video posnetke) pa bo verjetno moral pač izbrati nek flagship.

Kako zelo so kamere v zadnjih letih napredovale na telefonih v tem low-midrange segmentu lahko potrdim tudi iz lastnih izkušenj. Moj prvi Xiaomi Redmi 4 Prime je imel še zelo povprečno (da ne rečem ubogo) kamero, že Redmi Note 5 je imel že bistveno boljšo. Zdaj ko imam MI9T Pro pa v bistvu včasih sploh ne vidim hudih razlik z RN5. Govorim pa iz vidika povprečnega uporabnika, ki posname fotografijo in jo primerja na zaslonih telefona (brez spuščanja v neke hude detajle in analize).

Kakovost fotk je odvisna predvsem od SWja. Gcam dela cudeze na rn4,r4p,r4x,itn. Pixel 4a z eno 12mpx poseka vse cenovnega ranga do 600-700e.

The Wiber ::

RockyS je izjavil:

Zanima me če ima xiaomi kak telefon za do 250€ ki ima NFC in brezžično polnjenje?
Pocco x3 manjka ravno slednje, drugače bi bil best buy.

Uff, brezzično polnjenje je ZELO redko na ne-flagship telefonih. NFC je počasi postaj stalnica na mid-range, z brezzičnem polnjenjem pa ni dosti primerkov. So pa zato proizvajalci prinesli fast charge, kar pa ni tako slabo.

buttcrack ::

Kaj čist točno pridobiš s WC?
Imam to možnost pa me ne prepriča da bi non stop tha odlagal telefon.

Pokneš pred spanjem kabel not pa je.

RockyS ::

Pridobim nič kaj, luksuz. Vseeno je nek gadget.

Po vajinih odgovorih sodeč pa vidim, da nima smisla vztrajati pri WC.

Torej x3 je best buy?

radmansdorf ::

Tudi jaz sem si želel brezžično polnjenje, ampak Poco X3 NFC ima hitro polnjenje in je zakon. Nimam več polnilca v spalnici na omarici. Vsake dva dni ga dam polnit za kakšne pol urce, do 100% in čao. :)

msms ::

So kakšne kode oz kje se dobi tega x3 najceneje?

RockyS ::

Amazon.de , 128GB, moder, 220€ in ga dobiš v par dnevih.

Kebo ::

Jaz sem naročil iz mi.com/de 160EUR + 12EUR za mailboxde.com prepošiljanje. Če oddaš naročilo preko aplikacije dobiš še -10EUR, se pa splača vzet še kako malenkost, ker imaš potem še -20EUR za naročila nad 200EUR. Sm pa naročil zjutraj in je bilo še isti dan poslano naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kebo ()

HyperGL ::

Pozdravljeni,

trenutno si lastim Huawei P20lite in se mi ponuja možnost, da odkupim od znanca Xiaomi MI9se. Kaj si mislite o tem telefonu? Cena se giblje okoli 200eur.
Hvala za pomoč ;)

facepalm ::

HyperGL je izjavil:

Pozdravljeni,

trenutno si lastim Huawei P20lite in se mi ponuja možnost, da odkupim od znanca Xiaomi MI9se. Kaj si mislite o tem telefonu? Cena se giblje okoli 200eur.
Hvala za pomoč ;)

Telefon je ok.. mogoce malo star (skoraj 2 leti).
Sam pa mores vedet kaj si zelis od telefona.
Ce je kompaktnost in amoled pogoj, go for it.
Ce ne, dobis za cca 200€ novega pocota X3 in je overall bolj vsestranski. Je pa vecji in ima lcd zaslon.

Lightning ::

Kakšen pa se vam zdi ta telefon Xiaomi Mi 10T 5G in ali se ga splača v takšnem cenovnem rangu?

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_10t_...

Bodo cene tekom teh mesecev kaj padle?

Kakšna je recimo razlika med Samsung A71 in Xiaomi Mi 10T recimo in v čem je ta opazna? Zaslon, vzdržljivost baterije?

Hvala za pomoč.

Vetrpiha ::

Xiaomi je ugoden preko vezave, ce Jo potrebujes. Gre za mesanico high end component z mid end.
Ni pravi flagship (kamera je dosti dobra, ni pa top, ekran le LCD a gre za 144Hz ekran in je glede na LCD zasnovo odlicen, ni super hitrega polnjenja, le 33W, ni Wireless charginga, USB je dvojka s Tip C konektorjem, fingerprint no pod ekranom)

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Djole ()

OK.d ::

Ni ne tič ne miš, za takšne denarje je bolje kakšnega Pixla nabavit.
LPOK.d

Vm1999 ::

Za slike vsekakor. Sam kaj ko so evropske cene Pixlov tako navite...

radmansdorf ::

Ste lastniki Poco X3 NFC opazili kakšno prasko na zaslonu? Meni sta se naredili dve praski, verjetno zaradi ključev v žepu kdaj. Nisem vajen tega, na RN4X tega ni bilo, pa sem enako uporabljal telefon. Nenavadno za Corning Gorilla Glass 5.

Zgodovina sprememb…

dmok ::

radmansdorf je izjavil:

Ste lastniki Poco X3 NFC opazili kakšno prasko na zaslonu? Meni sta se naredili dve praski, verjetno zaradi ključev v žepu kdaj. Nisem vajen tega, na RN4X tega ni bilo, pa sem enako uporabljal telefon. Nenavadno za Corning Gorilla Glass 5.
Si odstranil zaščitno folijo s katero je prišel telefon ali je sploh nisi imel ?

OK.d ::

Vm1999 je izjavil:

Za slike vsekakor. Sam kaj ko so evropske cene Pixlov tako navite...

Kdo to pravi.https://www.mediamarkt.de/de/product/_g...
LPOK.d

facepalm ::

dmok je izjavil:

radmansdorf je izjavil:

Ste lastniki Poco X3 NFC opazili kakšno prasko na zaslonu? Meni sta se naredili dve praski, verjetno zaradi ključev v žepu kdaj. Nisem vajen tega, na RN4X tega ni bilo, pa sem enako uporabljal telefon. Nenavadno za Corning Gorilla Glass 5.
Si odstranil zaščitno folijo s katero je prišel telefon ali je sploh nisi imel ?

Verjetno je ni opazil;)

Vm1999 ::

OK.d je izjavil:

Vm1999 je izjavil:

Za slike vsekakor. Sam kaj ko so evropske cene Pixlov tako navite...

Kdo to pravi.https://www.mediamarkt.de/de/product/_g...


Zanimivo, sem moral malo pogooglat zakaj 100eur nižje kot drugje

radmansdorf ::

facepalm je izjavil:

dmok je izjavil:

radmansdorf je izjavil:

Ste lastniki Poco X3 NFC opazili kakšno prasko na zaslonu? Meni sta se naredili dve praski, verjetno zaradi ključev v žepu kdaj. Nisem vajen tega, na RN4X tega ni bilo, pa sem enako uporabljal telefon. Nenavadno za Corning Gorilla Glass 5.
Si odstranil zaščitno folijo s katero je prišel telefon ali je sploh nisi imel ?

Verjetno je ni opazil;)

Govorim o praski na ekranu, ne na foliji. :)

miqro ::

Kdaj pa kaj pride mi 11 v slovenijo?

Vm1999 ::

Na HonorbuyEU imaš že pre-order, China ROM

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vm1999 ()

zobnik ::

Xiaomi Poco X3
Ma kdo še kakšnega na zalogi

msms ::

borisk ::

kaj kupiti v segmentu 150-200€? iščen nekaj novega za ženo, ki ima trenutno xiaomi A2lite pa zadne čase šteka ko nor. Sam imam RN9pro, žena bi imela manjšega, ampak manjših nekako ni, oz so po specifikacijah slabši. bi pa bilo fino če bi imel še wide kamerco. Če bi imel M3 UW kamero bi bilo super, se pravi pride vpoštev X3 in RN9pro. Še kaj druga obstaja?

zobnik ::

sam sem začel gledat telefone za -+200 evrov in mi je včeraj en poslal sliko od telefona Xiomi Mi Note 10 Lite
pa mi ne delujejo slike tud mal OK, čeprav vsak trdi da delajo dobre. Zdaj slikam z digitalcem, z enim med najboljšimi to s ostre sliek, čiste in ko povečaš šele vidiš kvalitetno sliko

Vanadium ::

Nevem kako lahko pričakuješ od mobilnega telefona slike kot od digitalca. Primerjaš lubenice in lešnike po domače povedano. Poglej objektiv na enem in drugem, kaki senzor ima en in drug, optika,... Pač za mobilni telefon dela ok slike...

Valvoline ::

borisk je izjavil:

kaj kupiti v segmentu 150-200€? iščen nekaj novega za ženo, ki ima trenutno xiaomi A2lite pa zadne čase šteka ko nor. Sam imam RN9pro, žena bi imela manjšega, ampak manjših nekako ni, oz so po specifikacijah slabši. bi pa bilo fino če bi imel še wide kamerco. Če bi imel M3 UW kamero bi bilo super, se pravi pride vpoštev X3 in RN9pro. Še kaj druga obstaja?

Nic pametnega, same cegle tj portable tvji. Cakamo na normalen telefon. Best buy je se vedno mi a3 ali mi9 se, sam to so ze zastareli modeli, tezko dobit novega.

krho ::

@borisk. Najmanjši trenutno (in, da ni CPU podhranjen ali celo na ravni A2 lite)je Xiomi Mi Note 10 Lite (sam imaš ukrivljen zaslon, pa še ta bo bolj blizu 270€ za 128G verzijo). Koliko touchev narediš, ko ga držiš v roki, pa naj pove kdo, ki ga uporablja.. enako kako je z zaščitnimi ovitki.
Če hočeš pa majhen ok telefon, pol ti ostane Pixel 4a, pogojno 4a 5G. Dejansko sem šel jaz iz A2 na Pixel 4a, pa mi je kar malce majhen. Sam to bo pol reda 340€...
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Valvoline ::

Sej a2 lite ni podhranjen, sd625 se vedno povsem normalno lavfa v mojem rn4 k pociva v predalu za rezervo. Obcasno dam kartico noter ter ga uporabljam par dni tolk da se baterija razmiga :) Problem pr a2 lite je verjetno klincev android one, ce si tenhicno podkovan pac odklenes, nalozis kustom twrp poj flesnes xiaomieu ali kak lineage based sw.

facepalm ::

Valvoline je izjavil:

Sej a2 lite ni podhranjen, sd625 se vedno povsem normalno lavfa v mojem rn4 k pociva v predalu za rezervo. Obcasno dam kartico noter ter ga uporabljam par dni tolk da se baterija razmiga :) Problem pr a2 lite je verjetno klincev android one, ce si tenhicno podkovan pac odklenes, nalozis kustom twrp poj flesnes xiaomieu ali kak lineage based sw.

Ah dej no. Dandanes je sd625 ravno nekje na meji uporabnega. Dovolj hiter, da ne izgubis zivcev ter dovolj pocasen, da je uporabniska izkusnja omejena. Nima veze al je miui, android1 ali lineageOS. Ze pred leti sem na miA1 moral flashati custom kernel, da je delal zadovoljivo. Enostavno je dandanes sd625 + emmc storage prepocasna kombinacija.

Vm1999 ::

Še sd636 je na meji... imam RN5 pa je v uporabi za gledanje TVja bolj kot kaj drugega. Ni se dobro postaral.

Če ti je RN4 dovolj, potem izbereš tole:
https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy...

Majhen, dnevne slike verjetno boljše od Xiaomi-ja.

buttcrack ::

sem pred parimi dnevi ženi naložu pixel exp na MiA1 in je kar zadovoljivo, tut baterija dlje živi napram zadnjemu crdroidu.

zobnik ::

Vanadium je izjavil:

Nevem kako lahko pričakuješ od mobilnega telefona slike kot od digitalca. Primerjaš lubenice in lešnike po domače povedano. Poglej objektiv na enem in drugem, kaki senzor ima en in drug, optika,... Pač za mobilni telefon dela ok slike...


nekateri so že nad digitalci, ampak so tudi cene višje iphone 11 pro dela boljše slike kot najdražji žepni digitalc za 500 evrov

Vetrpiha ::

OK.d je izjavil:

Ni ne tič ne miš, za takšne denarje je bolje kakšnega Pixla nabavit.

Ki ima se vec kompromisov.

Vanadium ::

Valvoline je izjavil:

Sej a2 lite ni podhranjen, sd625 se vedno povsem normalno lavfa v mojem rn4 k pociva v predalu za rezervo. Obcasno dam kartico noter ter ga uporabljam par dni tolk da se baterija razmiga :) Problem pr a2 lite je verjetno klincev android one, ce si tenhicno podkovan pac odklenes, nalozis kustom twrp poj flesnes xiaomieu ali kak lineage based sw.


Drgač vem da je neki emmc bug na mi a2 mogoče je prav tako prisoten na mi A2 lite. Baje situacijo izboljša flashanje...

Valvoline ::

Vm1999 je izjavil:

Še sd636 je na meji... imam RN5 pa je v uporabi za gledanje TVja bolj kot kaj drugega. Ni se dobro postaral.

Če ti je RN4 dovolj, potem izbereš tole:
https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy...

Majhen, dnevne slike verjetno boljše od Xiaomi-ja.

RN5 je se vedno top telefon, ne vem kaj delate s telefoni pa se vam zdijo pocasni. Fotke na rn5 z nastimanim gcamom so boljse kot na mi a3 z gcamom, video tudi, kljub manj pixlom. Je pa res da na rn4/x pa tidi r4p najbolj pase stari miui 8, na rn5 pa miui 9. Telefon je smiselno posodabljat najvec 1 leto po izzidu nekega modela, po enem letu so nove posodobitve skoraj vedno sranje, vsak nasledni update je slabsi k prejsni. Na zadnjem miui 8 eu rn4 se vedno dela tip top, z gcamom 4 je tudi eksta fotkic, moj upokojen rn4 ima sonyjevo kamero.

Zgodovina sprememb…

Matej_K ::

Mi A3 je imel težave z Android 11, to je blo kakšn mesec nazaj (bricked phone)...takrat sam nisem dobil te posodobitve. Sedaj mi jo sili, naj inštaliram?, so popravli? Kdo kaj več ve?
... .. .

Valvoline ::

Matej_K je izjavil:

Mi A3 je imel težave z Android 11, to je blo kakšn mesec nazaj (bricked phone)...takrat sam nisem dobil te posodobitve. Sedaj mi jo sili, naj inštaliram?, so popravli? Kdo kaj več ve?

Jaz mam na a3 nalozen portan miui 11 na android 9, zlata vreden rom. Tovarniski and1 je totalen crap. Po enem letu rom laufa se vedno u nulo, sot najmanj 10ur v 3d, vcasih tudi preko 13ur.

Zgodovina sprememb…

The Wiber ::

Valvoline je izjavil:

Vm1999 je izjavil:

Še sd636 je na meji... imam RN5 pa je v uporabi za gledanje TVja bolj kot kaj drugega. Ni se dobro postaral.

Če ti je RN4 dovolj, potem izbereš tole:
https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy...

Majhen, dnevne slike verjetno boljše od Xiaomi-ja.

RN5 je se vedno top telefon, ne vem kaj delate s telefoni pa se vam zdijo pocasni. Fotke na rn5 z nastimanim gcamom so boljse kot na mi a3 z gcamom, video tudi, kljub manj pixlom. Je pa res da na rn4/x pa tidi r4p najbolj pase stari miui 8, na rn5 pa miui 9. Telefon je smiselno posodabljat najvec 1 leto po izzidu nekega modela, po enem letu so nove posodobitve skoraj vedno sranje, vsak nasledni update je slabsi k prejsni. Na zadnjem miui 8 eu rn4 se vedno dela tip top, z gcamom 4 je tudi eksta fotkic, moj upokojen rn4 ima sonyjevo kamero.

Sicer si ne lastim RN5-ke, vendar jo ima moja ne ravno tehnično vešča mati in opažam kar velike upočasnitve v primerjavi s svojim RN3Pro, ki ima skoraj isti SoC perfomance (+ custom rom). Sicer je posodobitev na MIUI 12 malce pospešila delovanje, vendar so upočasnitve še vedno pogoste in opazne. Vendar njej se telefon ne zdi počasen, medtem ko meni zgleda kot polž. In tukaj pride v igro subjektivnost, katere si ravno ti največji fan na tem forumu.

Valvoline ::

The Wiber je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Vm1999 je izjavil:

Še sd636 je na meji... imam RN5 pa je v uporabi za gledanje TVja bolj kot kaj drugega. Ni se dobro postaral.

Če ti je RN4 dovolj, potem izbereš tole:
https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy...

Majhen, dnevne slike verjetno boljše od Xiaomi-ja.

RN5 je se vedno top telefon, ne vem kaj delate s telefoni pa se vam zdijo pocasni. Fotke na rn5 z nastimanim gcamom so boljse kot na mi a3 z gcamom, video tudi, kljub manj pixlom. Je pa res da na rn4/x pa tidi r4p najbolj pase stari miui 8, na rn5 pa miui 9. Telefon je smiselno posodabljat najvec 1 leto po izzidu nekega modela, po enem letu so nove posodobitve skoraj vedno sranje, vsak nasledni update je slabsi k prejsni. Na zadnjem miui 8 eu rn4 se vedno dela tip top, z gcamom 4 je tudi eksta fotkic, moj upokojen rn4 ima sonyjevo kamero.

Sicer si ne lastim RN5-ke, vendar jo ima moja ne ravno tehnično vešča mati in opažam kar velike upočasnitve v primerjavi s svojim RN3Pro, ki ima skoraj isti SoC perfomance (+ custom rom). Sicer je posodobitev na MIUI 12 malce pospešila delovanje, vendar so upočasnitve še vedno pogoste in opazne. Vendar njej se telefon ne zdi počasen, medtem ko meni zgleda kot polž. In tukaj pride v igro subjektivnost, katere si ravno ti največji fan na tem forumu.

Nalozi miui 9 xiaomi eu na rn5, potem primerjaj. Raketa. Je pa res da na rn5 mors vedet kaj pocnes, ker ima ARB zascito, in ga lahko zelo hitro briknes. Jaz sem flashal miui 9 eu z odstranjenim arb, na telefonu laufal 2 leti in ga novi lastnik verjetno se vedno s tem romom veselo uporablja.

aborko ::

Za malo starejše, ki ne igrajo ravno iger in ne uporabljajo veliko zahtevnih appov, ampak bolj osnovna uporaba - brskanje, kak youtube, eon, banka in kamera, je pomoje s625 s 3GB rama še vedno ok. Na Redmi 5 je po 3 letih tudi baterija še vedno odlična, sem preveril pri starših - nekje 9 ur sot, 99% na wifiju. Tudi miui sw je ok, telefon ne zmrzuje. Za 100EUR odličen nakup...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aborko ()

Valvoline ::

Se na navadnem redmi 3 ali 4x k ma sd4xx pol slabsi cpu k sd625 laufajo povsem normalno vse sodobne aplikacije, brez nobenega zatikanja.
««
325 / 374
»»