» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
304 / 374
»»

Kradimir ::

Jaz sem že kupil Mi note 10 lite. Telefon je za enkrat super.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kradimir ()

Vm1999 ::

j4nm4n je izjavil:

Mislim da ima Kommdata kar konkurenčne cene, in navajajo 24 mesečno garancijo. Ima kdo kaj izkušenj?
https://mobitrgovina.com/?orderby=price...


Jeseni 2018 tam kupil RN5, leto kasneje tudi opravil servis v garanciji, niso nič komplicirali, tako da zaenkrat v redu izkušnje.

Ganon ::

Note 9 Pro. Kje se ga dobi najceneje? Pa brez uvoznih dajatev, prosim.

profii ::

ganon, zakaj ne 9S? ista zadeva...

Ganon ::

V čem je razlika? V kameri?

jocoj ::

Boljše kamere, hitrejše polnjenje, NFC. Če ne rabiš to, raje vzemi 9s, ki je precej cenejši, ali pa počakaj, da pro verziji pade cena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jocoj ()

Ganon ::

Nima NFC-ja? Mimo tega ne morem, ker plačujem tudi s telefonom.

Oktan ::

Na honorbuy je razlika 12EUR

Je pa poštinina še 16EUR, ampak pride iz skladišča v Novi Gorici tako da ga dobiš v 24h ponavadi.

https://www.honorbuy.com/1858-redmi-not...

https://www.honorbuy.com/1844-redmi-not...

Če pa hočeš AMOLED zaslon pa majo tudi Note 10 Lite https://www.honorbuy.com/1860-xiaomi-mi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oktan ()

buttcrack ::

če se že nadgrajuje, imaš potem še Mi lite 5G :)

drzni86 ::

Ganon je izjavil:

Note 9 Pro. Kje se ga dobi najceneje? Pa brez uvoznih dajatev, prosim.



note 9 pro

s kodo BGN69P6DJ sem ga naročil včeraj za cca 215€ (brez zavarovanja še 5€ manj). Po mojih izkušnjah pride nekje v 15 dneh. Uvoznih dajatev pravilom ni.

mikromiki ::

zdravo,
jaz se odločam za novga xiaomija (sedaj imam redmi 3s, star tri leta). ne bi se rad prav skeširal ker enostavno telefona ne rabim za igrce, nisem neki power user in mi je bistveno, da ma dobro batreijo in da je soliden fotič, uporabljam bolj za net pa navigacijo in kakšne GIS zadeve bi prišle prav..
sedaj gledam te varjante: redmi 8, redmi note 8, precej ok mi je zgledal mi a3 (manjši, dobra baterija..), katerega pa ne najdem več.
zadevo bi nabavil kar v slo. kot gledam je R8 nekje 160 +/-, N8 pa tam 200, N8 pro pa nekaj več.. v bistvu ne vem, ali se mi splača 'stegnit' na kakih 250, kaj s tem pridobim, predvsem ker nisem, kot pravim neki power user... rad pa bi vseeno, da mi telefon dela dlje časa in da ne bo hrkal že čez eno leto (sedajšnji redmi 3s je delal kake tri leta bp, je pa začel malo hrkat sedaj, zato nabavljam..).
če ma kdo kako info, kako se obnaša R8 ali RN8 bi bil hvaležen, ali pa kakšnega priporočila, alternative danima dvema.
hvala!
edit: moja ima pocophone, pa mi je kar malo velik oz večjega raje ne bi..

Zgodovina sprememb…

profii ::

A3 ne priporočam.
Danes sem dobil RN9s, navdušen.

mikromiki ::

tenks,saj mi je v tem rangu samo je pa prevelik, že teh dobtrih 6 inch mi je kar veliko kaj pa vem..

Killermode ::

profii je izjavil:

A3 ne priporočam.
Danes sem dobil RN9s, navdušen.

zakaj pa A3 ne? Za tiste ko potrebujejo telefon malo manjši in na njem ne preživijo več kot 20 min na dan je več kot odličen.

mikromiki ::

Killermode je izjavil:

profii je izjavil:

A3 ne priporočam.
Danes sem dobil RN9s, navdušen.

zakaj pa A3 ne? Za tiste ko potrebujejo telefon malo manjši in na njem ne preživijo več kot 20 min na dan je več kot odličen.

samo a se še dobi v slo?

profii ::

Zato ker je Xiaomi pozabil na njega, update dobil šele pred kratkim na android 10, po 3 neuspelih poskusih. Poleg tega ima še battery drain in pa slabše odziven fingerprint po updatu. Če si navajen na MIUI ti bo pa itak pol nastavitev manjkalo :)
Preberi malo twitter. #mia3

mikromiki ::

profii je izjavil:

Zato ker je Xiaomi pozabil na njega, update dobil šele pred kratkim na android 10, po 3 neuspelih poskusih. Poleg tega ima še battery drain in pa slabše odziven fingerprint po updatu. Če si navajen na MIUI ti bo pa itak pol nastavitev manjkalo :)
Preberi malo twitter. #mia3

ok battery drain - odpade! tenks za to info.

Killermode ::

@mikromiki res je ne da se ga več.

@profii glede na količino prodanih telefonov je problemov z njimi relativno normalno kot za vsak drug model. Poglej si kaj vse je narobe pri RN9s od tega da se ekrani razbarvajo, nastanejo pege, uhaja svetloba skozi ekran, predvsem okoli luknje za spredno kamero.
Baterry drain se pa zgodi na kateremkoli telefonu če nalagaš neke xy aplikacije ali zbrkljaš nastavitve na telefonu.

Sam sem kupil 2 kosa A3 in sta oba brez problemov.
Kupil tudi RN9s tudi še brez problemov.
redno spremljam situacije na telefonih, ki jih naročim. Vsi uporabniki trenutno zadovoljni.

profii ::

Killermode, se 100% strinjam s tabo. Vedno se najdejo defektne naprave, sploh v takem vzorcu.
Sem kupil / priporčil telefon za punco, tasta, pa še koga.
Potem pa klici...
Zakaj se ne da poslat navadnega smsa več ljudem? Zakaj je vedno MMS? (na RN5 se da....)
Kako se spremeni zvonenje za vsak stik posebej?
Kje se dodaja stke na bližnjice?

Vse te stvari so drugačne kot pri MIUIju. In pa za nekoga manj tehnično razgledana že nedosegljive.

Update je pa res zamujal, za pol leta. Poleg tega je bil polovičen (3x umaknjen zaradi bugov).

-valvoline- ::

Mam zadnjo verzijo portanega miui 11 na mi a3. Zakon je res, Sot tudi preko 13 ur. Manjsega telefona k a3 ni za dobit, edino redmi 7a pa ga ne mores kupit z 64gb spomina, najvec je 2/32.

profii ::

-valvoline- je izjavil:

Mam zadnjo verzijo portanega miui 11 na mi a3. Zakon je res, Sot tudi preko 13 ur. Manjsega telefona k a3 ni za dobit, edino redmi 7a pa ga ne mores kupit z 64gb spomina, najvec je 2/32.


V taki konfiguraciji se pa strinjam, da je to zakon telefon :D
(sam ne morem rootat tastovega hahaha)

-valvoline- ::

profii je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Mam zadnjo verzijo portanega miui 11 na mi a3. Zakon je res, Sot tudi preko 13 ur. Manjsega telefona k a3 ni za dobit, edino redmi 7a pa ga ne mores kupit z 64gb spomina, najvec je 2/32.


V taki konfiguraciji se pa strinjam, da je to zakon telefon :D
(sam ne morem rootat tastovega hahaha)

Ni potrebe po rootanju, zgolj odklenit ga mors, avtor portanega miuija je naredo fastboot flasher za svoje rome, zelo easy za flashat. zacetne verzije portanega miui so bile kr zajeb za nalozit ker so bile brez vendorja, zadnje majo vendor vkljucen v romu. Zadnji miui 11 (na voljo je tudi 12 z android 10) je res ekstra, 0 bugov, le video stabilizacija pri kameri ne deluje, verjetno manjka eis vrstica v build.propu ampak to res ni neka pomanjklivost. Zdele mam fon na 53% baterijo sot je ze 7.40, res neverjetno.

 a3 miui 11

a3 miui 11


https://ibb.co/jrVhHkw

Zgodovina sprememb…

profii ::

Hvala ti!

mikromiki ::

Pomojem bom kar Redmi 8 vzel.. primerjam R8, RN9s, RN8
- ali je Snapdragon 439 (R8) vs. Snapdragon 720G, Snapdragon 665 dosti slabši, ali se bo poznalo, predvsem na long-term?;
- razlike so vidim pri kameri in resoluciji screena, predvsem kamera me malo moti pri R8 napram RN9s/RN8,
- ali je bistveno, da R8 nima dual-banda WLAN?;
+ R8 'vidi' Gallileo
+ R8 ima res powerful baterijo

scipascapa ::

Nikoli ne kupim zadnji hit, trenutno imam celo Note 5.

Hipotetično če bi vzel, bi vzel Note 8T.

mikromiki ::

scipascapa je izjavil:

Nikoli ne kupim zadnji hit, trenutno imam celo Note 5.

Hipotetično če bi vzel, bi vzel Note 8T.

hehe jaz imam redmi 3s :)
ali to zaradi NFC, kamere, procesorja, x?

scipascapa ::

ker je v akciji pri dobavitelju :)

-valvoline- ::

a3 je se vedno dalec najboljsi deal, sploh ce mu flesnes miui 11. Ampak ga nimajo nikjer v akciji. Za njim pa redmi 7a, skoda k ne obstaja z 64gb.

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

A3 je bil deal, ko se ga je dalo dobit za okoli 150€ (165€ v EU).
Jaz sem svojega prodal. Po pol leta uporabe bi rekel, da me je motil le display (nasploh nisem navdusen nad amoledom). Odzivnost top, baterija top, android auto in ostala google "navlaka" deluje bp.
Prodal sem ga zato, ker sem zeni menjal telefon in se njenega ni splacalo prodajati zaradi prask.
Sedaj uporabljam njen RN7. Par tednov sem shajal s xiaomi.eu miui12 pa mi je doku**cil default battery saver. Pa en lep dan niso vec delali notificationi za gmail. Sedaj sem prvic po RN4x na custom AOSP romu. Brez navlake in sem zadovoljen. Da bi imel A3 display od RN7, bi zame bil perfekten telefon.
A vas ves bloat na miui nic ne moti?

Vanadium ::

profii je izjavil:

A3 ne priporočam.
Danes sem dobil RN9s, navdušen.


Čakaj da doživiš SIM bug ko ti random pada omrežje dol (tudi med klicem)...

facepalm ::

Vanadium je izjavil:

profii je izjavil:

A3 ne priporočam.
Danes sem dobil RN9s, navdušen.


Čakaj da doživiš SIM bug ko ti random pada omrežje dol (tudi med klicem)...


Kako pogosto se ti to dogaja? Si pomislil, da je sim kartica faulty?
Jaz sem mojo zamenjal ta teden, ker je niso zaznale vse naprave, tiste ki so jo, pa so rabile dobro minuto za povezavo v omrezje. Nova sim je resila vse probleme.

bmwwww ::

RN9s ima za 1x se tezave z wifijem, se v spanju izklopi in ne dobivas obvestil. Naj bi bila software napaka. Glede SIM pa nisem nikjer nic zasledil. Sem sam v fazi nakupa tel.pa gledam:
- RN9s
- Realme x50
- p40 lite

facepalm ::

bmwwww je izjavil:

RN9s ima za 1x se tezave z wifijem, se v spanju izklopi in ne dobivas obvestil. Naj bi bila software napaka. Glede SIM pa nisem nikjer nic zasledil. Sem sam v fazi nakupa tel.pa gledam:
- RN9s
- Realme x50
- p40 lite


Afak je bil wifi bug odpravljen. Vsaj na zeninem rn9s ni prisoten.

floyd1 ::

Letos sem imel že 2x problem z GPS na redmi note 7. Miui global 11.0.6. Enostavno ni našel signala, da bi lahko zagnal navigacijo. Drugače je prej GPS deloval super in takoj našel lokacijo. Poskusil sem restart telefona, malo sem tudi spreminjal GPS nastavitve, a ni pomagalo. Naslednjič je spet delalo brez problemov. Software?

Je imel še kdo drug podobne probleme?

Sicer navigacijo uporabljam zelo redko, a včasih pride prav.

-valvoline- ::

facepalm je izjavil:

A3 je bil deal, ko se ga je dalo dobit za okoli 150EUR (165EUR v EU).
Jaz sem svojega prodal. Po pol leta uporabe bi rekel, da me je motil le display (nasploh nisem navdusen nad amoledom). Odzivnost top, baterija top, android auto in ostala google "navlaka" deluje bp.
Prodal sem ga zato, ker sem zeni menjal telefon in se njenega ni splacalo prodajati zaradi prask.
Sedaj uporabljam njen RN7. Par tednov sem shajal s xiaomi.eu miui12 pa mi je doku**cil default battery saver. Pa en lep dan niso vec delali notificationi za gmail. Sedaj sem prvic po RN4x na custom AOSP romu. Brez navlake in sem zadovoljen. Da bi imel A3 display od RN7, bi zame bil perfekten telefon.
A vas ves bloat na miui nic ne moti?

Miuija mors znat nastavit. V app taskerju zaklenes tiste najbolj pomembne aplikacije k potrebujejo redni update in povezavo, jaz mam zaklenjen viber ter gmail. In ni problemov z takojsnim sprejemom mejlov ter viber klicev/smssov.
Beri pod 2. lock app in recent:
https://c.mi.com/thread-1416749-1-0.html
Xiaomieu je debloatan, ima pa nekatere uporabne funkcije k jih nikjer ne bos dobil razen pr miuiju, npr automated tasks ter togle bliznjice na home screenu.

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

-valvoline- je izjavil:

facepalm je izjavil:

A3 je bil deal, ko se ga je dalo dobit za okoli 150EUR (165EUR v EU).
Jaz sem svojega prodal. Po pol leta uporabe bi rekel, da me je motil le display (nasploh nisem navdusen nad amoledom). Odzivnost top, baterija top, android auto in ostala google "navlaka" deluje bp.
Prodal sem ga zato, ker sem zeni menjal telefon in se njenega ni splacalo prodajati zaradi prask.
Sedaj uporabljam njen RN7. Par tednov sem shajal s xiaomi.eu miui12 pa mi je doku**cil default battery saver. Pa en lep dan niso vec delali notificationi za gmail. Sedaj sem prvic po RN4x na custom AOSP romu. Brez navlake in sem zadovoljen. Da bi imel A3 display od RN7, bi zame bil perfekten telefon.
A vas ves bloat na miui nic ne moti?

Miuija mors znat nastavit. V app taskerju zaklenes tiste najbolj pomembne aplikacije k potrebujejo redni update in povezavo, jaz mam zaklenjen viber ter gmail. In ni problemov z takojsnim sprejemom mejlov ter viber klicev/smssov.
Beri pod 2. lock app in recent:
https://c.mi.com/thread-1416749-1-0.html
Xiaomieu je debloatan, ima pa nekatere uporabne funkcije k jih nikjer ne bos dobil razen pr miuiju, npr automated tasks ter togle bliznjice na home screenu.


Po pravici povedano nimam volje iskat 101 nastavitev, da bo vse delalo kot bi moralo.
Pod recent res nisem nastavljal, sem pa dizejblal restrictione v battery saverju, kar bi po moji logiki moralo biti dovolj, da sistem pusti appu "proste roke".
Xiaomi.eu pa je le delno debloatan. Se vedno zasede vec kot 10gb vec od aosp roma + gapps.
Kljub agresivnemu battery managementu pa se vedno zre vec baterije od aospa, kateri dela kot mora by default.
Priznam, da ima miui 1001 dodatnih nastavitev. Kaksnih 10 od tega tudi uporabnih. Ampak je postal glomazen.

-valvoline- ::

Na vec telefonih sem sprobaval raznih romov. Kar se tice baterije, vredu nastavljen miui sisne vse ostalo, ce pa znas uporabljat automated tasks za casovno avtomatizacijo prenosa podatkov lahko baterija z normalno uporabo zdrzi tudi 2x vec. Iz kustom scene je dalec najboljsi RR, pa so ga prenehal razvijat, naslednji je havoc.

facepalm ::

-valvoline- je izjavil:

Na vec telefonih sem sprobaval raznih romov. Kar se tice baterije, vredu nastavljen miui sisne vse ostalo, ce pa znas uporabljat automated tasks za casovno avtomatizacijo prenosa podatkov lahko baterija z normalno uporabo zdrzi tudi 2x vec. Iz kustom scene je dalec najboljsi RR, pa so ga prenehal razvijat, naslednji je havoc.


Meni pa je bila muka iskat primeren rom, ker vem, da ima vsak svoje buge. Na sreco sem v drugo nasel sebi primernega. Cim manj customizacij in dodatnih featurev ter predvsem cim manj 3rd party appov.

Verjamem, da v redu nastavljen miui zdrzi dolgo, vendar v redu nastavljen aosp zdrzi vsaj enako.
V ozadju fura manj aplikacij, tasker si lahko nastavis na vsakem androidu itd..
Je pa po defaultu aosp manj pozresen od miuiija in to kljub temu, da nima tako agresivnega battery managementa.

-valvoline- ::

Hah, custom romi so prijazni do baterije k so brez gugla. Takoj k nalozis gappse je konec. Miui je sposoben dokaj ucinkovito *brzdat* gugla, ostali pac ne.
:D

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

Android one npr je mel realno dobrih 30-40% slabsi sot kot zdaj miui 11, ter opazen battery drain v spanju, cez noc kapaciteta pri miui pade 2% pr a1 pa 4-5%, v obeh primerih wifi in sinhronizacija skoz laufajo, 2 sim kartice noter.

facepalm ::

-valvoline- je izjavil:

Hah, custom romi so prijazni do baterije k so brez gugla. Takoj k nalozis gappse je konec. Miui je sposoben dokaj ucinkovito *brzdat* gugla, ostali pac ne.
:D

Jaz imam takega z gappsi. Pravzaprav vse od googla (asistent, koledar, phone, sms, gcam, lens, chrome, drive, keep notes, android auto..). Baterija zdrzi neprimerno dlje kot na xiaomi.eu in to v 20min nastavljanja/installiranja (vkljucno z zacetnim wizardom).
Pri miui lahko gres v skrajnost in imas brutalen battery life. Po drugi strani pa pri stock androidu vklopis "battery saver" in si na istem.
Meni je pomemben battery life ob uporabi in s stalno sinhronizacjo. Tukaj pac miui nima za burek. Ce hocem podirat rekorde, palim flight mode in zabrisem telefon v predal za en teden

Vanadium ::

facepalm je izjavil:

Vanadium je izjavil:

profii je izjavil:

A3 ne priporočam.
Danes sem dobil RN9s, navdušen.


Čakaj da doživiš SIM bug ko ti random pada omrežje dol (tudi med klicem)...


Kako pogosto se ti to dogaja? Si pomislil, da je sim kartica faulty?
Jaz sem mojo zamenjal ta teden, ker je niso zaznale vse naprave, tiste ki so jo, pa so rabile dobro minuto za povezavo v omrezje. Nova sim je resila vse probleme.


Vsaj 2-3x na dan. Najhuje je, ko ti med službenim klicem dol pade... Res je, da imam t-2 ampak prej z isto sim kartico nisem imel tezav na one plus in huawei. Drugače wifi bug tudi ni čisto odpravljen ampak je baje neki workaround uporabljen tko, da se tu pa tam še kdo pritožuje. Meni recimo wifi dela ok, sem pa imel bug prisoten.

Drugače tu je pogovor na miui forumu: Randomly looses cellphone signal 9S/11.0.8.0/global https://c.mi.com/thread-3113535-1-0.htm...

Če v naslednejm updatu ne porihtajo bom zahteval refund (hvala bogu za nakup preko amazona), mi je pa ful žal ker telefon je overall res dober sam take pizdarije pa nevem če se dogajajo na samsungih, huawei ipd... pač očitno če želiš normalno delovanje bo treba po kaki drugi znamki poseči...

facepalm ::

Zanimivo, da se to dogaja na relativno malo napravah.
Osebno, bi tak telefon ze vrnil (tudi narocil preko amazona). Sem zeni narocil, da mi javi vsako malenkost, ce kaj ne dela kot mora. So far so good.
Glede na to, da je bug ocitno softwareski, bi proval kombinacijo razlicnih nastavitev. Predvsem pa voLTE in wifi calling na off.

Podobni bugi se dogajajo vsem znamkam. Je pa razlika ce proizvajalec bug odpravi ali ne. Se pa moras tudi zavedati, da pri takem telefonu, s tako ceno, so morali nekje sparati. Zna bit, da si pri rn9s, tako kot pri Mi A3, sparali pri antenah.
Upam, da niso..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

-valvoline- ::

mi a3, sot 14h. s tem da mam nalozen framework res patch da autobrightness nikoli ne gre pod 40% ker slabo vidim.
https://imgur.com/JDyR6jK
ps
mel sem primer k mi je hot sim kartica delala v r4p, ista kartica ni delala v mi6. zamenjal sim vse ok.

Zgodovina sprememb…

buttcrack ::

ali kdo uporablja še mi a1, kater custom rom priporočate?

facepalm ::

-valvoline- je izjavil:

mi a3, sot 14h. s tem da mam nalozen framework res patch da autobrightness nikoli ne gre pod 40% ker slabo vidim.
https://imgur.com/JDyR6jK

SoT 14h je dober rezultat. A kernel je tudi od xiaomija al je kak custom? Ker stock miui na rn7 (podobni specsi kot A3) zdrzi polovico tega. Aosp pa 10h bp, brez kakrsnih koli nastavitev za varcevanje z baterijo. Pri Mi A3 sem obicajno imel 10h+ in 3 dni standby oz 12h+ z dnevom in pol/dvema dnevoma standby. Stock rom, stock kernel, nobene battery saving nastavitve. Data/wifi/bt/gps/autobrightness/sync always on 24/7.

-valvoline- ::

buttcrack je izjavil:

ali kdo uporablja še mi a1, kater custom rom priporočate?

na telegramu mas kanal z miui porti za a1. lahko sprobas kaksnega. mam doma starega rn4, na telegramu je kanal midoports, tam sem dobil portiran miui 11 android 9 za rn4x, vec razvijalcev je najboljse rome zrihta electrojack, imajo vendor in vse ostalo za brezhibno delovanje. Rom u nulo, telefon bp laufa kot nov, s tem romom sot preko 9h kljub temu da je ze 3 leta star.

facepalm je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

mi a3, sot 14h. s tem da mam nalozen framework res patch da autobrightness nikoli ne gre pod 40% ker slabo vidim.
https://imgur.com/JDyR6jK

SoT 14h je dober rezultat. A kernel je tudi od xiaomija al je kak custom? Ker stock miui na rn7 (podobni specsi kot A3) zdrzi polovico tega. Aosp pa 10h bp, brez kakrsnih koli nastavitev za varcevanje z baterijo. Pri Mi A3 sem obicajno imel 10h+ in 3 dni standby oz 12h+ z dnevom in pol/dvema dnevoma standby. Stock rom, stock kernel, nobene battery saving nastavitve. Data/wifi/bt/gps/autobrightness/sync always on 24/7.

instaliran zadnji xiaomieu port 11/a9 iz xda, kernel stock iz roma. a3 s tem romom je absolutni rekorder, mi max 2 z 5300mah je prilezel najvec do 12h.
Ne uporabljam nikoli nobene batery saver opcije, sync vedno on, vedno sta 2 sim noter, osvetlitev nikoli pod 40%.

Zgodovina sprememb…

asaxyxas ::

Ali je možno kupiti v Sloveniji novo baterijo za Redmi Note 8 Pro?

c0ck4m0u53 ::

buttcrack je izjavil:

ali kdo uporablja še mi a1, kater custom rom priporočate?


Jaz sem na crDroid, lahko samo pohvalim.
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

-valvoline- ::

Mi a3 se en rekord, 10.5 ur spanja 1% padec baterije.Wifi,sync on, 2 sim noter. Za vse k ne verjamete:
https://ibb.co/gMz1GdY
https://ibb.co/XbhFWYK

Zgodovina sprememb…

««
304 / 374
»»