» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
303 / 374
»»

Kebo ::

Jst tut še na RN4X :)

bosmla ::

tinx je izjavil:

broken/link je izjavil:

8T je bil narejen za EU trg, 8 pa ne.

V praksi to pomeni? Frekvence vidim, da uporabljajo iste...

"T" ima NFC in to je res edina razlika

robertko ::

bosmla je izjavil:

tinx je izjavil:

broken/link je izjavil:

8T je bil narejen za EU trg, 8 pa ne.

V praksi to pomeni? Frekvence vidim, da uporabljajo iste...

"T" ima NFC in to je res edina razlika


Pa mislim da je razlika še, da ima 8 notification light, 8T pa ne.

Skyfall ::

Res je in tudi vidno manjši je napram 8T

robertko ::

"yes, there are three differences btween note 8 and note 8t, redmi note 8t has 11 internet bands, it is more powerful for network cverage for 4g and has NFC, but not LED notification on front, redmi note 8 has 7 bands it is less powerful for 4g network,it has led notification, it has no nfc, redmi note 8t is global version, but redmi note 8 is mainly for south east asian countries, india, pakistan, indonasia..."

tinx ::

Hvala vsem za informacije. Bom še mal pogledal, še posebej tole od robertko_ta, da se ne zajebem s kakimi internet bandi. Druge razlike mi niso kritične

facepalm ::

Nima 8T se hitrejsega polnilca v skatli?

stara mama je izjavil:

tinx je izjavil:

Uprabnik ni preveč zahteven. Do zdaj je uporabnik redmi note 4

Imam Redmi Note 4X, pa ne vidim smisla nadgrajevati. Ali res veliko zamujam, ker še nisem naročil Redmi Note 9? :)


V bistvu.. ja. Meni je bila najpomembnejsa "novost" UFS 2.1 napram emmcju pri starih RNjih. Razlika v odzivnosti kot dan in noc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

mared ::

robertko je izjavil:

"yes, there are three differences btween note 8 and note 8t, redmi note 8t has 11 internet bands, it is more powerful for network cverage for 4g and has NFC, but not LED notification on front, redmi note 8 has 7 bands it is less powerful for 4g network,it has led notification, it has no nfc, redmi note 8t is global version, but redmi note 8 is mainly for south east asian countries, india, pakistan, indonasia..."



dodati je še potrebno, da je k RN8T priložen 18W pri RN8 pa 10W polnilec, pa čeprav le ta podpira "Fast charging 18W".

MrStein ::

robertko je izjavil:

internet bands

:O

Verjetno štirikrat prevedeno...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bosmla ::

robertko je izjavil:

"yes, there are three differences btween note 8 and note 8t, redmi note 8t has 11 internet bands, it is more powerful for network cverage for 4g and has NFC, but not LED notification on front, redmi note 8 has 7 bands it is less powerful for 4g network,it has led notification, it has no nfc, redmi note 8t is global version, but redmi note 8 is mainly for south east asian countries, india, pakistan, indonasia..."

Oba imata vse frekfence, ki se uporabljajo pri nasih operaterih (seveda za "global" verzije telefona)

Brainstorm ::

Za Xiaomi Redmi Note 8 kateri rom priporočate?
Mogoče xiaomi eu rom MIUIv12 https://xiaomi.eu/community/threads/20-... je ta ok?

Zgodovina sprememb…

bosslipxx ::

Ja, ta je verjetno eden boljših.
slo-fishing.si

double back ::

Zdravo, Mi9se iščem, kje ga trenutno dobim najugodneje?

Scaramouche1 ::

A so zdaj vsi stiki s Kitajsko prekinjeni ali pa je naročanje res dolgo, kje kupujete xiaomi? Ebay.de?

profii ::

Kje se dobi POCO F2 Pro v EU? sem še prehiter? :)

j4nm4n ::

Scaramouche1 je izjavil:

A so zdaj vsi stiki s Kitajsko prekinjeni ali pa je naročanje res dolgo, kje kupujete xiaomi? Ebay.de?


Mislim da so na amazon.it najcenejši. Mislim pa da je samo 30 dni garancije. Naj me kdo popravi če je več.
Sem pa gledal recimo Mi note 10, ki je na amazon.it 415 eur, se pa dobi za 60 eur več pri nas (kommdata) in imaš 2 leti garancije

Gagarin ::

30 dni lahko izdelek brez stroškov vrneš. Garancija je 2 leti. Meni so po skoraj enem letu vrnili celotno kupnino s stroški pošiljanja v obe smeri ko mi je crknil ekran. Se moraš pa italijansko z njimi pogovarjati pri uveljavitvi garancije drugače ne odgovarjajo. Pa vračilo denarja odobrijo takoj, ni nobenih pregledov pa bil je v vodi pa drugih fint. Denar sem prejel na račun isti dan ko so prejeli telefon.

woman ::

Malo pobrskajte po tem forumu: Kaj kupiti, meni je že nekajkrat prišel prav. :)

gregc1 ::

profii je izjavil:

Kje se dobi POCO F2 Pro v EU? sem še prehiter? :)

maü kar nekaj internetnih strani ki prodajajo v evropi. recimo tale...
https://www.amazon.de/gp/product/B088HG...

ivanuscha ::

Kebo je izjavil:

Jst tut še na RN4X :)


Jaz ga imam tudi še, že več kot 3 leta, pa mi je pred kratkim počil zaslon. Sedaj pa me že čaka Mi9T 6/128, sem ga naročil na Banggoodu za 239eur, precej boljša zadeva od Redmi serije.

profii ::

gregc1 je izjavil:

profii je izjavil:

Kje se dobi POCO F2 Pro v EU? sem še prehiter? :)

maü kar nekaj internetnih strani ki prodajajo v evropi. recimo tale...
https://www.amazon.de/gp/product/B088HG...


Lieferung 27. Jun.-8. Jul.....
Hvala :)
Sem naročil Note 9s, ravno aktiven kupon od tomsona in pa ni se mi zdelo vredno razlie +150%.

Oktan ::

profii je izjavil:

gregc1 je izjavil:

profii je izjavil:

Kje se dobi POCO F2 Pro v EU? sem še prehiter? :)

maü kar nekaj internetnih strani ki prodajajo v evropi. recimo tale...
https://www.amazon.de/gp/product/B088HG...


Lieferung 27. Jun.-8. Jul.....
Hvala :)
Sem naročil Note 9s, ravno aktiven kupon od tomsona in pa ni se mi zdelo vredno razlie +150%.


Kateri kupon to? Za koliko si naročil 9s, katero verzijo? Hvala :)

profii ::

Mislim da je lepljenje kuponov in aff povezav po neki čudni logiki tukaj prepovedano. Gor ti je dal/a Woman link do kajkupiti, samo pojdi na navadno spletno stran, ne forum. Včeraj je bil kupon za 9S 6/128 za nekih 207€ + shipping :)

bosmla ::

Brainstorm je izjavil:

Za Xiaomi Redmi Note 8 kateri rom priporočate?
Mogoče xiaomi eu rom MIUIv12 https://xiaomi.eu/community/threads/20-... je ta ok?

Za RN8 (glej "hmnote8_") MIUI 12 ROM-a se ni - ce hoces android 10 glej recimo SyberiaOS ali Crdroid oz na XDA najdej nekaj za sebe

Brainstorm ::

@bosmla thanks, sem vidu zdej ja, da sploh še ni 12ke.

Imaš mogoče kakšna preverjena navodila ali pa kdo drug, kako naložit TWRP recovery.
Prvo vsaj da ga rootam, da lahko z titanium backup odinštaliram kitajsko navlako in mogoče celo ostanem na stock romu.
Ne bi pa rad zabrickal telefona. Na youtubu je ogromno posnetkov kako naložit twrp recovery in nato magiska, vendar vsak "recept" se malo razlikuje.
Gledam tega indijca na in ne vem ali mu je za zaupat ali ne?

Jesenican2 ::

Brainstorm ::

Hvala, bom preštudiral, itak imam časa 168 ur predno lahko odklenem bootloader.

Zgodovina sprememb…

gregc1 ::

profii je izjavil:

gregc1 je izjavil:

profii je izjavil:

Kje se dobi POCO F2 Pro v EU? sem še prehiter? :)

maü kar nekaj internetnih strani ki prodajajo v evropi. recimo tale...
https://www.amazon.de/gp/product/B088HG...


Lieferung 27. Jun.-8. Jul.....
Hvala :)
Sem naročil Note 9s, ravno aktiven kupon od tomsona in pa ni se mi zdelo vredno razlie +150%.

aja sory zivim v avstriji pa bi biu liferung par dni. vazn da si zadovoljen z novim :)

Scaramouche1 ::

ivanuscha je izjavil:

Kebo je izjavil:

Jst tut še na RN4X :)


Jaz ga imam tudi še, že več kot 3 leta, pa mi je pred kratkim počil zaslon. Sedaj pa me že čaka Mi9T 6/128, sem ga naročil na Banggoodu za 239eur, precej boljša zadeva od Redmi serije.


kok časa čakaš že od nakupa?

dj cotto ::

Brainstorm je izjavil:

@bosmla thanks, sem vidu zdej ja, da sploh še ni 12ke.

Imaš mogoče kakšna preverjena navodila ali pa kdo drug, kako naložit TWRP recovery.
Prvo vsaj da ga rootam, da lahko z titanium backup odinštaliram kitajsko navlako in mogoče celo ostanem na stock romu.
Ne bi pa rad zabrickal telefona. Na youtubu je ogromno posnetkov kako naložit twrp recovery in nato magiska, vendar vsak "recept" se malo razlikuje.


Za odstranitev aplikacij ne rabiš rootat, če ni posebne potrebe.

Nasvet: Kako odstraniti prednaložene app brez ROOT dostopa

double back ::

Potrebujem navodila za root Mi8se, imam kitajski Rom, mi gre že malo na živce, ko bi mel vsaj slovensko tipkovnico..
Če se komu da, bi prosil za link do Global ali pa vsaj Multilanguage roma.

klinker ::

Sej ne da tipkovnico komot nalozis kako drugo. Swift ali Gboard npr.
Glede fleshanja, XDA forum.

flameir ::

double back je izjavil:

Potrebujem navodila za root Mi8se, imam kitajski Rom, mi gre že malo na živce, ko bi mel vsaj slovensko tipkovnico..
Če se komu da, bi prosil za link do Global ali pa vsaj Multilanguage roma.


http://letmegooglethat.com/?q=hot+to+ro...

http://letmegooglethat.com/?q=root+xiao...

veteran ::

klinker je izjavil:

Sej ne da tipkovnico komot nalozis kako drugo. Swift ali Gboard npr.


Ena pošilja vse kar natipkaš na Microsoft, druga pa na Google. :)

Poglej še AnySoftKeyboard.

https://f-droid.org/en/packages/com.men...

https://f-droid.org/en/packages/com.any...

Miha43 ::

Pozdravljeni,

Uporabljam Xiaomi Mi Note 10, Android MIUI 11. Zanima me, kje v nastavitvah se lahko nastavi (če sploh), da lahko MMS sporočila pošiljaš tudi brez vključenih mobilnih podatkov. Da torej , ko pošlješ MMS sistem sam vzpostavi povezavo za potrebe sporočila in nato prekine. Nastavitev za sprejem MMS na tak način obstaja, za pošiljanje pa ne najdem. Prej sem uporabljal Android 8 in sem to možnost imel.

Že vnaprej hvala za odgovore.

buttcrack ::

ne da se, je treba ročno, sicer pa čemu varčuješ na (ponavadi skoraj) neomejenem prenosu podatkov?

OK.d ::

Kaj je potem to isto sranje kot pri Samsungu.
LPOK.d

buttcrack ::

v čem pa je čist točno problem, da nimaš nonstop prižganih mobilnih podatkov? ajde, štekam čez noč, da ne zvoni...

Miha43 ::

Hvala za odgovore. Iz večih razlogov ne želim imeti mobilnih podatkov ves čas vklopljenih. Poraba ni med njimi.

hotlips ::

Živjo, jaz imam manjšo težavo z mi9tpro. Zadnje čase ne morem z sms-om zavrnit klica ko že imam aktiven klic. Čakajoč klic mi sicer prekine, vendar pa ne pošlje hitrega sms odgovora. Sem probal naložit kakšno alternativno sms aplikacijo pa ni bilo razlike.

Če se komu kej sanja kaj bi to blo.

LP

Kradimir ::

Na Xiaomi MI 9 je možno vklopit prejemenje mms sporočil tudi kadar mobilni niso prižgani. Note 8 pro pa tega nima. Čeprav imata oba android 10.

butterfull ::

Se mi samo zdi, ali je Mishop skrajšal garancijo za Xiaomi izdelke iz 24 mesecev na 12 mesecev?

Kripto mesi ::

Res je, sedaj je za dve leti garancije potrebno doplačati 25€. Kar grda poteza.

butterfull ::

Jaz sem kupil telefon pri njih precej tudi zaradi garancije. Zdaj je nakup v tujini še bolj vabljiva opcija...verjetno jim povzroča težave ta drugo garancijsko leto, ki ga Xiaomi ne krije...

Redman ::

Sem prestopil iz iphona na xiaomi note10 pro in sem navdušen:
- nora baterija
- super ekran
- kamera je sploh top
- hitrost
- gpay, m-stik delata bp

Tudi UI mi je ql in ne pogrešam iOS, ki mi je drugače top.

j4nm4n ::

Mislim da ima Kommdata kar konkurenčne cene, in navajajo 24 mesečno garancijo. Ima kdo kaj izkušenj?
https://mobitrgovina.com/?orderby=price...

-valvoline- ::

A je res da eu priority line za GB ter BG ne velja vec? Vse gre skozi carino? Narocil bi enga prenosnika ter tablico. Je kdo kupil kaj v zadnjih par tednov?

Zgodovina sprememb…

robertko ::

Včeraj je Tomson na svojem forumu podal en odgovor in sicer, če je opcija priority line npr.5€, je dostava preverjeno brez dodatnih stroškov. Šlo se je za nakup na BG.
Če pa bi bil nakup iz GB pa ga je najbolje povprašati.

buttcrack ::

če sem prav prebral, naj bi GB ponovno pošiljal preko priority EU, vmes niso, ker naj bi jim potekla pogodba.

Skyfall ::

butterfull je izjavil:

Se mi samo zdi, ali je Mishop skrajšal garancijo za Xiaomi izdelke iz 24 mesecev na 12 mesecev?


Jaz sem pri njih 2 tedna nazaj kupil izdelek in sem dobil 2 leti garancije8-O


Se kdo pripravlja za nakup Xiaomi Mi Note 10 Lite verzije? Kakšen se vam zdi?
««
303 / 374
»»