» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
289 / 374
»»

musicfreak ::

a prihaja morda v kratkem kak notchless nov telefon od xioamija oz. dober od katerega drugega ponudnika? da ne kupim ravno spet istega mi 9t, ker mi gre na zivce pocen ekran. once you go notchless, you never go back :D

Ahim ::

negrdiraček je izjavil:

zdaj jaz tu nisem več pameten...na r6 jaz posodabljam vse kar ponudijo - tudi ape ki jih ne rabim (ampak se jih ne da odinštalirat). če prav razumem bi tega ne smel delati ampak naj potem te 'ponudbe' za nadgradnjo 'visijo' v google play in pač jih ne odobrim?

Sorry, zgoraj bi moral dodati smajlija, kajti misljeno je bilo bolj saljivo (1: zakaj bi si unicil jutranjo kavo in 2: zakaj bi updatal tono necesa, cesar ne uporabljas) :)

Ti updataj kar ti srce pozeli in uporabljaj svoj telefon kakorkoli ti pase. Enako velja za uporabnika, kateremu sem repliciral.

Sicer pa ja, seveda nikjer ne pise, da moras stalno updatati vse mogoce aplikacije, katerih ne uporabljas. Se pri tistih, katere sem uporabljal, sem se nekajkrat zafrknil z updatom, ki je bil slabsi od prejsnje verzije, nato pa sem izgubljal cas z iskanjem starejsega APKja, za katerega nikoli ne bi mogel biti 100% preprican, da je res prisel iz PlayStore. Ker sem mocno omejil uporabo "aplikacij" na tisto, kar dejansko potrebujem (brskalnik, program za klepetanje, klici in SMSi, emulator meni ljubega kalkulatorja, galerija fotk, kamera, mail, obcasno lucka), od teh pa vecina nima nobenih updatov (izjema sta brskalnik, ki je redno posodobljen in klici+SMS, ki je bistveno slabsa v novejsih verzijah), lahko selektivno updatam kar dejansko potrebujem. YMMV.

Hydros ::

musicfreak je izjavil:

a prihaja morda v kratkem kak notchless nov telefon od xioamija oz. dober od katerega drugega ponudnika? da ne kupim ravno spet istega mi 9t, ker mi gre na zivce pocen ekran. once you go notchless, you never go back :D


po mojih informacijah ne ker 5G zavzame več prostora v telefonu in ni več prostora za motor + mehanizem kamere mogoče bo Mi Mix 4 imel kamero pod ekranom ampak zaenkrat ni še nič potrjenega

facepalm ::

A ne bo imel le sd865 locen 5g chip?
Midrange snapdragoni naj bi imeli 5g modem v SoC-u. Torej, ne bodo porabili (bistveno) vec prostora.
Se pa ze sedaj dobi dobre notchless telefone. Why wait?

Lightning ::

Pozdravljeni. Prosim za pomoc pri nakupu mobitela. Nisem zahteven uporabnik. Bistvo mi je, da baterija cim dlje drzi. Kateri so modeli, ki imajo bolj vzrzljivo baterijo? Cena do nekje 300 eur. Hvala in lp.

negrdiraček ::

Ahim je izjavil:

negrdiraček je izjavil:

zdaj jaz tu nisem več pameten...na r6 jaz posodabljam vse kar ponudijo - tudi ape ki jih ne rabim (ampak se jih ne da odinštalirat). če prav razumem bi tega ne smel delati ampak naj potem te 'ponudbe' za nadgradnjo 'visijo' v google play in pač jih ne odobrim?

Sorry, zgoraj bi moral dodati smajlija, kajti misljeno je bilo bolj saljivo (1: zakaj bi si unicil jutranjo kavo in 2: zakaj bi updatal tono necesa, cesar ne uporabljas) :)

Ti updataj kar ti srce pozeli in uporabljaj svoj telefon kakorkoli ti pase. Enako velja za uporabnika, kateremu sem repliciral.

Sicer pa ja, seveda nikjer ne pise, da moras stalno updatati vse mogoce aplikacije, katerih ne uporabljas. Se pri tistih, katere sem uporabljal, sem se nekajkrat zafrknil z updatom, ki je bil slabsi od prejsnje verzije, nato pa sem izgubljal cas z iskanjem starejsega APKja, za katerega nikoli ne bi mogel biti 100% preprican, da je res prisel iz PlayStore. Ker sem mocno omejil uporabo "aplikacij" na tisto, kar dejansko potrebujem (brskalnik, program za klepetanje, klici in SMSi, emulator meni ljubega kalkulatorja, galerija fotk, kamera, mail, obcasno lucka), od teh pa vecina nima nobenih updatov (izjema sta brskalnik, ki je redno posodobljen in klici+SMS, ki je bistveno slabsa v novejsih verzijah), lahko selektivno updatam kar dejansko potrebujem. YMMV.


saj, verjetno bom nadalje tako delal, da bom posodabljal samo kar rabim. a kaj, ko potem google če ni vse kot on hoče, kaj drugega štrajka.
drugače pa še vedno uporabljam tudi staro tablico lenovo in kitkat, je pa tam ena dobra app, s katero zablokiraš appe in pustiš da delajo tiste, ki jih rabiš stalno, po potrebi pa odkleneš še ostale, občasno. se pa pozna, ko so zaklenjene tistih par odklenjenih dela veliko hitreje...

robertko ::

Lightning je izjavil:

Pozdravljeni. Prosim za pomoc pri nakupu mobitela. Nisem zahteven uporabnik. Bistvo mi je, da baterija cim dlje drzi. Kateri so modeli, ki imajo bolj vzrzljivo baterijo? Cena do nekje 300 eur. Hvala in lp.


Redmi Note 8 pro
ali pa mogoče
Realme 5

Jesenican2 ::

Mi max 3

PromeuZ ::

A2 lite ima dobro avtonomijo baterije, ampak precej slabo kamero.
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

kanarin ::

musicfreak je izjavil:

a prihaja morda v kratkem kak notchless nov telefon od xioamija oz. dober od katerega drugega ponudnika? da ne kupim ravno spet istega mi 9t, ker mi gre na zivce pocen ekran. once you go notchless, you never go back :D


Kaj pa dejansko danes manjka MI 9T/Pro, zakaj bi pravzaprav rabil novejši model ? Žal pravih notchless telefonov ni ravno dosti na voljo... Ne vem za ostale, ampak tudi zame je bila to "mandatory" zahteva pri nakupu novega telefona...

kanarin ::

jocoj je izjavil:

Mi9T (PRO) res ni pojem lepote, vendar pravi stroj za ta denar. Ženski je bil pregrd in ceglast, zato sem zanjo vzel Mi9 lite v modri barvi.:)


Mi9T/Pro da je grd telefon? V čem pravzaprav ? Je pač velik in težek, kot pač ostali podobni veliki telefoni, to je vse. Kaj kriterij za lepoto so barve na hrbtni strani ? Tudi ta model ima namreč dve zanimivi barvni varijanti - če je komu to povšeči. Sicer če obesiš gor nek ovitek potem to itak nima posebnega pomena.

Samael ::

kanarin je izjavil:

Btw, kako pa zgleda ostrina teksta na A3 v primerjavi z R4P ? Namreč pri A3 gre za občutno večji zaslon (6,09 vs 5,0) ki pa iama celo nižjo resolucijo (720 x 1560 vs 1080 x 1920 pixels). Koliko se dejansko to pozna v praksi ?
Druga stvar ki me zanima kako se obnese oz kakšna je uporabniška izkušnja pri prehodu iz MIUI na čisti Android (Android One) ?

Zame je bil prehod z R4P na A3 kar en manjši pretres. Zdajle po nekako treh tednih sem se že nekoliko navadi, prilagodil to, ono ... ampak se mi še vedno nekoliko toži po R4P / EU miui.
Sam zaslon je še najmanjši problem. Oz. mi sploh ni problem - se mi zdi povsem ok. Nekaj sem pojamral že tule:

Samael je izjavil:

Sam zaslon mi ni niti najmanj problematičen (čeprav, resnici na ljubo, ga še nisem imel možnost preskusiti pri konkretni sončni svetlobi), medtem ko se mi zdi telefon zdajle po prvem dnevu en konkreten... crap.

- led lučka, ki naj bi prikazovala zgrešene klice, smsje itd... ne dela. Oz. dela, prikazuje, da se telefon fila, ampak samo to. Za vse ostale opozorilne notifikejšne kot da ne bi obstajala. In ja, je vklopljeno. Kolikor sem googlal, je kar precej lastnikov tega telefona naletelo na ta bug. Pri smsjih sem to rešil s "Light Flow Legacy :Led Control" 3rd party aplikacijo, kar je dost smotana rešitev, naprej pa nisem raziskoval.

- ni nobene opcije ponastavljanja recimo sms zvoka, pa da bi se dalo posebej to glasneje, tišje ... je zgolj enoten sistemski zvok, ki si ga deli več zadev. Wtf ... še 20 let stari telefoni so imeli to opcijo, pa da je zdaj en sodoben smart phone nima? Crap.

- če si en tistih, ki preferira shranjevanje telefonskih na sim kartico, ne na telefon, boš razočaran. Te opcije neposredno ni. Pred uporabo je potrebno vse kontakte s sim uvoziti na telefon oz. v google račun, sicer je kot da ne bi obstajali. Vem, da ni edini telefon s tem shitom (ki so ga omogocali telefoni ze 20 let nazaj), pa da vsem uporabnikom to ni problem ... sam pa nekako pogosteje menjam telefon, kot sim kartico.

- lahko še toliko pojamram, kako slab je fingerprint senzor pod ekranom tega telefona, pa še vedno ne bo dovolj. Tudi če zanemarim izredno počasnost (prst moraš nekaj časa dobesedno tiščati gor - kar je že tako dovolj slabo), bi rekel, da je v mojem primeru hit & miss v nekako 20% procentih (kar je ogromno, res ogromno). Mislim, wtf ...

Pa da ne bo kdo mislil, da ob tem jamranju zoraj ne maram xiaomijev, ali pa da sem pričakoval ne vem kaj... Redmi 4 pro za nekako podoben denar, ki sem ga uporabljal zadnja tri leta je (če ne štejemo starejšega hardwara) napram tem telefonu "amerika". Mislim šel sem z budget telefona na 3 leta novejši budget telefon .. ki je napram staremu z uporabnoške izkušnje en orenk crap.


Nekoliko mi manjka (zlasti med polnjenjem telefona) tudi barvna ledica, ki opozarja na zgrešene klice, smsje, itd ... Fingerprint senzor se mi zdi še slabši, kot tole kar sem napisal zgoraj. Cca 50% poskusov je fail (napram R4p, kjer se mi zdi v grobem fail mogoče 2% poskusov). Ne izključujem možnosti, da je deloma krivec za to zaščitno steklo. Več bom vedel, ko prispe zaščitna folija, s katero bom poskusno zamenjal steklo.
Vendar ni vse tako črno. Fotoaparat dela znatno, res znatno boljše fotografije kot na R4pro. Manjko B20 (800 MHz) frekvence mi na R4P z izjemo ene lokacije ni predstavljal večjih problemov, ampak s tem telefonom, ki ga podpira, to frekvenco, vidim razliko. Ne želim več telefona brez B20 (800 MHz).

Naslednji moj Xiaomi bo gotovo MIUI (EU). Se mi pa home baked miui port iz kitajske verzije cc9e, ki ga omenja Valvoline zgoraj ne zdi rešitev. Ljudje, kolikor poročajo po netu, nimajo s tem nič drugega kot težave. Človek pri novem telefonu res ne potrebuje tega ... Tudi o kakšnih kolikor toliko rednih updatih lahko samo sanjaš, pri čemer se bo človek, ki dela na tem tega slej ko prej izgubil interes, kolikor ga že ni in boš po vsej verjetnosti obtičal na neki stari buggy verziji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

-valvoline- ::

Samael je izjavil:

kanarin je izjavil:

Btw, kako pa zgleda ostrina teksta na A3 v primerjavi z R4P ? Namreč pri A3 gre za občutno večji zaslon (6,09 vs 5,0) ki pa iama celo nižjo resolucijo (720 x 1560 vs 1080 x 1920 pixels). Koliko se dejansko to pozna v praksi ?
Druga stvar ki me zanima kako se obnese oz kakšna je uporabniška izkušnja pri prehodu iz MIUI na čisti Android (Android One) ?

Zame je bil prehod z R4P na A3 kar en manjši pretres. Zdajle po nekako treh tednih sem se že nekoliko navadi, prilagodil to, ono ... ampak se mi še vedno nekoliko toži po R4P / EU miui.
Sam zaslon je še najmanjši problem. Oz. mi sploh ni problem - se mi zdi povsem ok. Nekaj sem pojamral že tule:

Samael je izjavil:

Sam zaslon mi ni niti najmanj problematičen (čeprav, resnici na ljubo, ga še nisem imel možnost preskusiti pri konkretni sončni svetlobi), medtem ko se mi zdi telefon zdajle po prvem dnevu en konkreten... crap.

- led lučka, ki naj bi prikazovala zgrešene klice, smsje itd... ne dela. Oz. dela, prikazuje, da se telefon fila, ampak samo to. Za vse ostale opozorilne notifikejšne kot da ne bi obstajala. In ja, je vklopljeno. Kolikor sem googlal, je kar precej lastnikov tega telefona naletelo na ta bug. Pri smsjih sem to rešil s "Light Flow Legacy :Led Control" 3rd party aplikacijo, kar je dost smotana rešitev, naprej pa nisem raziskoval.

- ni nobene opcije ponastavljanja recimo sms zvoka, pa da bi se dalo posebej to glasneje, tišje ... je zgolj enoten sistemski zvok, ki si ga deli več zadev. Wtf ... še 20 let stari telefoni so imeli to opcijo, pa da je zdaj en sodoben smart phone nima? Crap.

- če si en tistih, ki preferira shranjevanje telefonskih na sim kartico, ne na telefon, boš razočaran. Te opcije neposredno ni. Pred uporabo je potrebno vse kontakte s sim uvoziti na telefon oz. v google račun, sicer je kot da ne bi obstajali. Vem, da ni edini telefon s tem shitom (ki so ga omogocali telefoni ze 20 let nazaj), pa da vsem uporabnikom to ni problem ... sam pa nekako pogosteje menjam telefon, kot sim kartico.

- lahko še toliko pojamram, kako slab je fingerprint senzor pod ekranom tega telefona, pa še vedno ne bo dovolj. Tudi če zanemarim izredno počasnost (prst moraš nekaj časa dobesedno tiščati gor - kar je že tako dovolj slabo), bi rekel, da je v mojem primeru hit & miss v nekako 20% procentih (kar je ogromno, res ogromno). Mislim, wtf ...

Pa da ne bo kdo mislil, da ob tem jamranju zoraj ne maram xiaomijev, ali pa da sem pričakoval ne vem kaj... Redmi 4 pro za nekako podoben denar, ki sem ga uporabljal zadnja tri leta je (če ne štejemo starejšega hardwara) napram tem telefonu "amerika". Mislim šel sem z budget telefona na 3 leta novejši budget telefon .. ki je napram staremu z uporabnoške izkušnje en orenk crap.


Nekoliko mi manjka (zlasti med polnjenjem telefona) tudi barvna ledica, ki opozarja na zgrešene klice, smsje, itd ... Fingerprint senzor se mi zdi še slabši, kot tole kar sem napisal zgoraj. Cca 50% poskusov je fail (napram R4p, kjer se mi zdi v grobem fail mogoče 2% poskusov). Ne izključujem možnosti, da je deloma krivec za to zaščitno steklo. Več bom vedel, ko prispe zaščitna folija, s katero bom poskusno zamenjal steklo.
Vendar ni vse tako črno. Fotoaparat dela znatno, res znatno boljše fotografije kot na R4pro. Manjko B20 (800 MHz) frekvence mi na R4P z izjemo ene lokacije ni predstavljal večjih problemov, ampak s tem telefonom, ki ga podpira, to frekvenco, vidim razliko. Ne želim več telefona brez B20 (800 MHz).

Naslednji moj Xiaomi bo gotovo MIUI (EU). Se mi pa home baked miui port iz kitajske verzije cc9e, ki ga omenja Valvoline zgoraj ne zdi rešitev. Ljudje, kolikor poročajo po netu, nimajo s tem nič drugega kot težave. Človek pri novem telefonu res ne potrebuje tega ... Tudi o kakšnih kolikor toliko rednih updatih lahko samo sanjaš, pri čemer se bo človek, ki dela na tem tega slej ko prej izgubil interes, kolikor ga že ni in boš po vsej verjetnosti obtičal na neki stari buggy verziji.

Tist xiaomi port je v bistvu originalni rom za a3, ker se gre za popolnoma enak hardware. Zaenkrat nimajo poslihtano nacin instalacije in verjetno pravi kernel za 100% delovanje. Spremljam razvoj na xda, je kar redni update, kar pa mene ne zanima, rabim zgolj en fajn poslihtan stabilen in 100% delujoc rom z ekstra sot, ne rabim nadaljnih updateov. Ce bo treba sprobam vse kar je na voljo dokler ne najdem pravega, pol pa 2 leti mir :V
Namest ledice za notification lahko sprobate kasen edge notification app, cool stuff, na amoledih ne zre baterijo.

Zgodovina sprememb…

Samael ::

Da, ampak update sistema ni zgolj dodajanje bombončkov.
To, da nekdo ne rabi / ne želi odprave bugov in naknadnih varnostnih popravkov naprave s katero se povezuje v splet je izključno tvoja specifika. Večina računalniško pismenih ljudi želi imeti to up-to-date.

Si bom, ko pridem domov, ogledal edge notification app zadeve. Mogoče bi mi znalo priti prav.

facepalm ::

Meni pa se vedno ni jasen ta "notification led bug" pri Mi A3. Sem pobrskal po netu in drzi, da ni malo uporabnikov s to tezavo. Jaz pa je ne morem nikakor producirat na svojem. Da bi bil HW problem pa dvomim, saj med polnjenjem naj bi led delovala.

Se en zanimiv bug je "screen ghosting" oz ne poznam "uradnega" izraza. Ko uporabnik kopira text, ostane ta "zapecen" na zaslonu do reboota. Sem videl na lastne oci na Mi A3 od znanca. Spet, na mojem mi ne uspe reproducirat.

-valvoline- ::

Pr men zaenkrat vse ok. Tezavni naj bi bili zgolj nekateri batchi 128gb modelov. Jaz mam 64. Led je pa tako majhen da se skor nic ne vidi. Na hitrco sem sprobal gor nek edge notification app res zanimiva in uporabna zadeva. naslednji modeli telefonov ne bojo vec imeli ledice, nekateri samsungi ze majo vgrajen edge notification, xiaomi bo zagotovo tudi mel to zraven v prihajajocih updatejih, za telefone z amoledom.
btw, a mi9t ter mi9t pro na miui imajo ze edge notification ali ne?

Zgodovina sprememb…

Izak ::

Kateri edge notification app priporočate?

mailer ::

Na domačem mi a3 64gb tudi ni težav z led lučko. Zanima me kako naložiti gor gcam in kje jo sploh najti. Na gplay je nekaj zadetkov pa ne vem če je katera prava oz če mi jo sploh pokaže med zadetki.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Samael ::

facepalm je izjavil:

Meni pa se vedno ni jasen ta "notification led bug" pri Mi A3. Sem pobrskal po netu in drzi, da ni malo uporabnikov s to tezavo. Jaz pa je ne morem nikakor producirat na svojem. Da bi bil HW problem pa dvomim, saj med polnjenjem naj bi led delovala.

Ja meni tudi ne, ampak zadeva v mojem primeru out-of the-box (mislim, jasno da sem prej omogočil Notifications -> Blink Light, pa restartal, pa disablal, pa spet enablal, bla bla ... saj vemo, kako to gre, ko poskusiš vse mogoče ...) nikakor ne deluje.
Jaz tudi mislim, da ni HW problem, ker kot praviš, zadeva deluje kot indikator polnjenja, ne deluje pa kot indikator za vse ostalo (zgrešen klic, sms) hkrati pa tudi za to deluje s pomočjo "Light Flow Legacy :Led Control" 3rd party aplikacije (torej ni dejansko mrtva, le SW je ne vklopi).

-valvoline- ::

mailer je izjavil:

Na domačem mi a3 64gb tudi ni težav z led lučko. Zanima me kako naložiti gor gcam in kje jo sploh najti. Na gplay je nekaj zadetkov pa ne vem če je katera prava oz če mi jo sploh pokaže med zadetki.

https://www.celsoazevedo.com/files/andr...

Samael ::

mailer je izjavil:

Na domačem mi a3 64gb tudi ni težav z led lučko. Zanima me kako naložiti gor gcam in kje jo sploh najti. Na gplay je nekaj zadetkov pa ne vem če je katera prava oz če mi jo sploh pokaže med zadetki.

Mislim, da nobena teh ni prava oz. da je za A3 uradno (še) ni.

Imaš pa tule gcam porte, ampak kolikor sem bral prav noben teh ni brezhiben oz. omogoča vse, kar omogoča uradni cam software:
https://forum.xda-developers.com/mi-a3/...

Jaz bi na tvojem mestu s tem še malce počakal, MI A2 je ravnokar dočakal android 10 (Android Q) update, pa bomo videli kaj bo najbrž vsak čas update na desetko prinesel A3 telefonu.

-valvoline- ::

Izak je izjavil:

Kateri edge notification app priporočate?

always on edge - edge notification

Dimnik ::

Valvoline, seveda imata oba modela edge notifikacijo, pa še bolj vidna je od samsungove, kjer se zasveti samo tanki rob ekrana...

-valvoline- ::

Dimnik je izjavil:

Valvoline, seveda imata oba modela edge notifikacijo, pa še bolj vidna je od samsungove, kjer se zasveti samo tanki rob ekrana...

ql

Samael ::

-valvoline- je izjavil:

Pr men zaenkrat vse ok. Tezavni naj bi bili zgolj nekateri batchi 128gb modelov. Jaz mam 64. Led je pa tako majhen da se skor nic ne vidi.

Jaz imam tudi 64GB - s to težavo.
Če je trenutno vse ok, bo najbrž ok tudi nadaljnje. Ta zadeva je videti, kot da dela ali pa ne dela povsem out of the box.

-valvoline- ::

Samael je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Pr men zaenkrat vse ok. Tezavni naj bi bili zgolj nekateri batchi 128gb modelov. Jaz mam 64. Led je pa tako majhen da se skor nic ne vidi.

Jaz imam tudi 64GB - s to težavo.
Če je trenutno vse ok, bo najbrž ok tudi nadaljnje. Ta zadeva je videti, kot da dela ali pa ne dela povsem out of the box.

si sprobal npr 2x factory reset zapored? vcasih to pomaga ce je nek sw bug. ce pa vmes olnine nadgradis cel sistem potem pa obvezno 2x factory, vsaj jaz tako naredim.

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

2x factory reset?
Kaj dodatnega se pa pri drugem resetu pobrise?

jocoj ::

kanarin je izjavil:

jocoj je izjavil:

Mi9T (PRO) res ni pojem lepote, vendar pravi stroj za ta denar. Ženski je bil pregrd in ceglast, zato sem zanjo vzel Mi9 lite v modri barvi.:)


Mi9T/Pro da je grd telefon? V čem pravzaprav ? Je pač velik in težek, kot pač ostali podobni veliki telefoni, to je vse. Kaj kriterij za lepoto so barve na hrbtni strani ? Tudi ta model ima namreč dve zanimivi barvni varijanti - če je komu to povšeči. Sicer če obesiš gor nek ovitek potem to itak nima posebnega pomena.
Meni ni, ker ga tudi sam uporabljam, ženska pa ga ni hotela imeti zato sem vzel mi9 lite.

kanarin ::

Dimnik je izjavil:

Valvoline, seveda imata oba modela edge notifikacijo, pa še bolj vidna je od samsungove, kjer se zasveti samo tanki rob ekrana...


LED notification - sam sem naredil prehod iz starega Samsunga na Mi9T Pro pa tako da od prej sploh nimam izkušenj s temi notification ledicami. Vidim pa da pri R4 Prime od moje boljše polovice na sprednji strani zaslona blinka ledica v različnih barvah. RN5 pa sem dosedaj tako malo uporabljal v vlogi telefona da sploh ne vem kako je s tem tam.

V glavnem jaz imam pod Notification light vklopljeni obe opciji pa opažam samo to ,da se pri polnjenju prižge rdeča lučka na vrhu prednje kamere. To je vse kar se te ledice tiče. Dobim pa t.i. edge notification ob zaklenjenem ekranu (pa še to samo če ni vklopljen "Battery Saver"). Je to to ali … obstaja še kaj ?

Dimnik ::

Jaz imam sicer modro ledico, ampak utripa ob vsakem obvestilu oz kako imaš nastavljeno, lahko samo za določena obvestila....

Edge obvestilo si pa nastaviš v nastavitvah pod always on display, imaš štiri možnosti...neglede na to izbiro ,ti pa še kaže ikone obvestil na alweys on display, ki ga poljubno nastaviš kdaj se izklopi in vklopi, jaz imam ponoči izklopljenega

Dami ::

Sem čakal sicer kaj bo xiaomi dal ven letos (Mi 10 lineup), prioriteta mi je kamera, ampak kok sem bral naj bi sam top imel 108mp. Po drugi strani ma pa amazon.de Mi 10 note za 463€. What to do? :|
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Hydros ::

Dami je izjavil:

Sem čakal sicer kaj bo xiaomi dal ven letos (Mi 10 lineup), prioriteta mi je kamera, ampak kok sem bral naj bi sam top imel 108mp. Po drugi strani ma pa amazon.de Mi 10 note za 463€. What to do? :|

Pri kameri je pomembnih veliko stvari ne le megapixli osebno bi raje počakal na Mi 10 saj se mi Mi note 10 ne zdi vreden 460€ ker ima preslab SoC (za tako ceno)

-valvoline- ::

Dami je izjavil:

Sem čakal sicer kaj bo xiaomi dal ven letos (Mi 10 lineup), prioriteta mi je kamera, ampak kok sem bral naj bi sam top imel 108mp. Po drugi strani ma pa amazon.de Mi 10 note za 463EUR. What to do? :|

Po testih overal kakovost fotk je boljsa npr pri mi9t pro, ker je sonyjeva 48mp kamera boljsa kot 108mp samsungova kamera. Ni vse v stevilkah. Najboljsi pa je realme x2 pro 64mp samsungova kamera, fotke s tovarniskim sw ze na nivoju pixel telefonov, njihov nightscape popolnoma enakopraven googlovim night sight.

facepalm je izjavil:

2x factory reset?
Kaj dodatnega se pa pri drugem resetu pobrise?

Ce je kasna napaka na sistemski particiji se lahko samodejno popravi z dvojnim/trojnim resetom. Vsekakor ne bo skodilo se 1 dodatni reset.

Zgodovina sprememb…

kanarin ::

Dimnik je izjavil:

Jaz imam sicer modro ledico, ampak utripa ob vsakem obvestilu oz kako imaš nastavljeno, lahko samo za določena obvestila....

Edge obvestilo si pa nastaviš v nastavitvah pod always on display, imaš štiri možnosti...neglede na to izbiro ,ti pa še kaže ikone obvestil na alweys on display, ki ga poljubno nastaviš kdaj se izklopi in vklopi, jaz imam ponoči izklopljenega


Sem ponovno pogleda vse nastavitve za LED Light za Message aplikacijo in sta obe nastavitvi vklopljeni. Ob prejetem sporočilo se vseeno ne zgodi prav nič. A ti imaš oz uporabljaš dejansko to privzeto Googlovo Message/Phone aplikacijo na svojem telefonu - ali kakšno 3rd party?

Sicer pa se sprašujem v kolikšni meri je ledica na taki lokaciji sploh lahko uporabna... uporabna...

Dimnik ::

Jaz mam navadno verzijo, kjer sta aplikaciji od xiaomija, dela pa ledica tudi za mail, watsap....

Ma sem se kar navadil na pozicijo ledice oz telefon nastavljam tako, da vidim ledico, ko ne pa itak imam na always on display ikone

Dimnik ::

V nastavitvah pojdi pod aplikacije, upravljanje aplikacij, izberi aplikacijo, obvestila in tam omogoči utripanje ledice oz kaj želiš...vibracija, zvok, prikaži na zaklenjenem zaslonu, itd...ogromno možnosti, se pravi prilagodiš za vsako aplikacijo kot želiš

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

kanarin ::

Dimnik je izjavil:

Jaz mam navadno verzijo, kjer sta aplikaciji od xiaomija, dela pa ledica tudi za mail, watsap....

Ma sem se kar navadil na pozicijo ledice oz telefon nastavljam tako, da vidim ledico, ko ne pa itak imam na always on display ikone


Ja, samo na Pro verziji sta nameščeni (žal?) Googlovi aplikaciji in kljub vklopljenim nastavitvam ta ledica ostaja mrtva (dela drugače pa - saj se prižge pri polnjenju). Lahko to potrdi še kakšen lastnik Mi9T Pro ? Imam pa gor MIUI Global 11.0.3.0 (QFKEUXM) , Android 10 QKQ1.190825.002.

Siddh ::

Na telefonu Mi A3 z Android one sem odkril hrošča, ko dobiš preko facebook messengerja obvestilo in je telefon zaklenjen, ti po treh zaporednih sporočilih ponudi možnost "mute". Ko stisneš mute prideš v telefon brez vnašanja prstnega odtisa, vbistvu zaobideš lock screen. Ne vem če je to napaka v messengerju ali samem androidu?


Dimnik ::

kanarin je izjavil:

Dimnik je izjavil:

Jaz mam navadno verzijo, kjer sta aplikaciji od xiaomija, dela pa ledica tudi za mail, watsap....

Ma sem se kar navadil na pozicijo ledice oz telefon nastavljam tako, da vidim ledico, ko ne pa itak imam na always on display ikone


Ja, samo na Pro verziji sta nameščeni (žal?) Googlovi aplikaciji in kljub vklopljenim nastavitvam ta ledica ostaja mrtva (dela drugače pa - saj se prižge pri polnjenju). Lahko to potrdi še kakšen lastnik Mi9T Pro ? Imam pa gor MIUI Global 11.0.3.0 (QFKEUXM) , Android 10 QKQ1.190825.002.


Kaj pa pri mailu in drugih, utripa?

facepalm ::

-valvoline- je izjavil:


facepalm je izjavil:

2x factory reset?
Kaj dodatnega se pa pri drugem resetu pobrise?

Ce je kasna napaka na sistemski particiji se lahko samodejno popravi z dvojnim/trojnim resetom. Vsekakor ne bo skodilo se 1 dodatni reset.


Factory reset ne tika /system particije. Npr, ce imas rootan telefon in pobrises dolocene apkje iz /system particije, ostanes brez njih tudi po factory resetu. Ce si npr zbrisal vse "setup wizarde", si fcked oz verjetno v bootloopu. 10x reset ne pomaga.
Oz pri MiA3, bi bootalo iz druge particije (A ali B). Ampak ne zaradi factory reseta ampak zaradi "device recoveryja". Pristal bi na prejsnji verziji fw-ja.

Druga zgodba pa je flashanje fwja preko fastboota/edl-ja. Tam dejansko formatira in prepise tudi system particijo. In ni nobene razlike, ce flashas 1x ali 3x. Ce je flash vsakic uspesen, je tudi zapis podatkov identicen.

Tako da, mi se vedno ni jasno kaj naredi drugi "factory reset", ki ga prvi ne.

Vm1999 ::

Malo vraževerja...

antireal ::

Spodnja koda ne deluje več? Kje dobiti novo?

lpa

-valvoline- je izjavil:

antireal je izjavil:

Kje bi najceneje dobil Xiaomi Mi 9T Pro?

Trenutno sem našel najcenejšo opcijo iz Aliexpress:

https://www.aliexpress.com/item/4000082...

Skupaj z poštnino je cena cca 340eur. Obstaja še kaj cenejšega?

Hvala

Pri banggoodu cca 300e koda za popust BG29TP8, eu priority shipping brez dodatnih dajatev
https://www.banggood.com/Xiaomi-Mi-9T-P...

facepalm ::

@antireal preizkusi ce deluje ta:

Za 321€ BG19TP
https://m.banggood.com/Xiaomi-Mi-9T-Pro...

louser ::

Dami je izjavil:

Sem čakal sicer kaj bo xiaomi dal ven letos (Mi 10 lineup), prioriteta mi je kamera, ampak kok sem bral naj bi sam top imel 108mp. Po drugi strani ma pa amazon.de Mi 10 note za 463€. What to do? :|

Realme x2 Pro.

kanarin ::

Dimnik je izjavil:

kanarin je izjavil:

Dimnik je izjavil:

Jaz mam navadno verzijo, kjer sta aplikaciji od xiaomija, dela pa ledica tudi za mail, watsap....

Ma sem se kar navadil na pozicijo ledice oz telefon nastavljam tako, da vidim ledico, ko ne pa itak imam na always on display ikone


Ja, samo na Pro verziji sta nameščeni (žal?) Googlovi aplikaciji in kljub vklopljenim nastavitvam ta ledica ostaja mrtva (dela drugače pa - saj se prižge pri polnjenju). Lahko to potrdi še kakšen lastnik Mi9T Pro ? Imam pa gor MIUI Global 11.0.3.0 (QFKEUXM) , Android 10 QKQ1.190825.002.


Kaj pa pri mailu in drugih, utripa?


Ne nič (sem probal pri Gmail) - pa čeprav so tudi pri tej app vklopljen ivsi možni notificationi - vključćno z LE Light - samo ne dlea prav noben tip notificationa, nimam pojma zakaj .... :(

Vanadium ::

louser je izjavil:

Dami je izjavil:

Sem čakal sicer kaj bo xiaomi dal ven letos (Mi 10 lineup), prioriteta mi je kamera, ampak kok sem bral naj bi sam top imel 108mp. Po drugi strani ma pa amazon.de Mi 10 note za 463€. What to do? :|

Realme x2 Pro.


A ze posiljajo v slo?

RockyS ::

Kje je najbolj ugodno naročiti powerbank 20000 od xiaomi? Seveda s poštnino,carino itd..

robertko ::

RockyS je izjavil:

Kje je najbolj ugodno naročiti powerbank 20000 od xiaomi? Seveda s poštnino,carino itd..


https://m.enaa.com/power-bank/prenosna-...

kanarin ::

Zanima me kaj natančno pomeni opcija "Battery Saver" v MIUI ? Ok, razumem da zadeva špara nekako z baterijo, samo kaj konkretno izklopi oz kaj zgubim pri sami uporabniški izkušnji ? Pri mojem MI9T Pro sem zaenkrat opazil samo to, da se izklopi Amoled Ambient display. Sinhronizacije nimam vklopljene nikoli n tudi notificatione izklapljam skoraj povsod.

Imate ostali to opcijo večinoma vklopljeno ali izklopljeno, kakšne so izkušnje ? Sam opažam bistveno razlika v porabi baterije (bi rekel na pamet vsaj 2x daljšo avtonomijo pri vklopljeni opciji) - še posebej če se telefon manj uporablja.

Dimnik ::

Jaz tega ne uporabljam, tudi ko pade baterija pod 20% preskočim.

Imam pa pri vsaki aplikaciji nastavljeno stopnjo varčevanja z baterijo....ni omejitev, varčevanje baterije, omeji aplikacije v ozadju in omeji aktivnosti v ozadju. V uporabi sta prvi dve opciji.

Sem sedaj probal vključit in ti lepo piše kaj to pomeni

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()
««
289 / 374
»»