» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
286 / 374
»»

poper ::

Ravno danes sem dobil v nabiralnik slušalke Xiaomi AirDots.

Prvi vtisi; povezal sem jih s pametno uro, telefonom, prenosnikom - vse brez problema. Všeč mi je, da se lahko povežeš z vsako slušalko posebej, tako da če greš npr. kolesarit lahko daš v uho le eno (levo ali desno, da slišiš še okolico). Ko se povežeš z obema naenkrat gre povezava preko desne slušalke v levo. Z zvokom sem zadovoljen, predvsem, ko upoštevaš še ceno slušalk. V ušesu so stabilne, dobiš 3 velikosti gumijastih čekopv za v uho.

Kot je predhodnik napisal, občutek pri pritiskanju klasičnih tipk je precej neprijeten, ko so slušalke v ušesu. Kar pogrešam je tudi to, da bi lahko s tipkami na slušalkah spreminjal glasnost ali pa šel na prejšnjo/naslednjo skladbo. Možno je le pavzirati/nadaljevati skladbo.

Da bi ocenil zmogljivost baterije ali hitrost polnjenja je seveda še prezgodaj.

Kupil sem jih preko Gearbest, bile so v akciji za 13,5€ + 0,9€ poštnina, naročil 1.12.19 dobil pa 17.12.19. Če se ti ne mudi z dostavo so precej ceneje kot v SLO.

;-) ::

Ima keri te oblike slusalke



Ostale mi ne grejo v uho niti ni ni vsec pritisk. Katere se splaca kupit in da baterija drzi nekaj urc. So za klicanje tud za kaj?

louser ::

-valvoline- je izjavil:

Killermode je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

A ni tako da fast charge unicuje oz skrajsa zivljensko dobo baterij? Raje filam 1-2h vec pa vem da bo baterija hvalezna.

Če hočeš telefon uporabljati 10 let z enako baterijo to drži. Če si pa povprečen uporabnik in vsake 2 leti menjaš telefon je pa čisto vseeno.

Pa ni, ce uporabljas skoz fast charge bos mev po letu uporabe recimo se 60-70% (na pamet) kapaciteto baterije, ce polnis standard pa 90+%. Pri uporabi se bo se kako poznalo.
Pri hitrem polnenju se telefon kar fajn greje, to skoduje tudi elektroniki za filanje in se marsikaj druga trpi poleg baterije.


Ti si malo ven padel glede novosti a?
Starejši ajfuni nimajo za današnje standarde hitrega polnjenja, a jim baterija vseeno gre.

;-) je izjavil:

louser je izjavil:

Za dva evra zraven še dobi preverjeno dober polnilec, ne pa te čungalunga QC3 30w kvazi polnilec.

Kateri?

Od katere druge kitajske priznane znamke.
Ta Kuulaa, ki zmore samo 15W na en izhod to pač ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

MrStein ::

louser je izjavil:


Ti si malo ven padel glede novosti a?
Starejši ajfuni nimajo za današnje standarde hitrega polnjenja, a jim baterija vseeno gre.

Kam gre?
Ravno prejšnji teden videl da en znanec še vedno uporablja 5S. Baterija drži še vedno 2 dni.

Ponuja se znana teorija o paralelnih vesoljih...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Samael ::

Zamenjal jo je lani novembra, samo ker nista tako dobra prijatelja, se mu ni zdelo pomembno, da bi ti to razlagal, ti pa tudi nisi naprej spraševal.

MrStein ::

Samael je izjavil:

ti pa

--->
Vedno ko govoriš o meni se motiš ™.



Če nekdo pravi, da uporablja 6 let star telefon, je ena prvih stvari, ki jih vprašaš "a z originalno baterijo" ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

K0l1br1 ::

Z honorbuya pošljejo iz Nove Gorice. Je prišlo v dveh dneh domov.

Samael ::

MrStein je izjavil:

Če nekdo pravi, da uporablja 6 let star telefon, je ena prvih stvari, ki jih vprašaš "a z originalno baterijo" ?

To pa že ni res. Mene napr. so vsi, ko sem povedal, da je moja Nokia 6 let stara, vprašali, kdaj si bom kupil "pameten telefon". Ja, tko!

No pa super, da sta vidva z znancem vse tole predelala točno teden dni nazaj ... kot da bi vedel, da ti bo danes prav na tem forumu prišlo, aneda :))

Samael ::

K0l1br1 je izjavil:

Z honorbuya pošljejo iz Nove Gorice. Je prišlo v dveh dneh domov.

Hecno, da omenjaš :) Slabo uro nazaj sem namreč na honorbuyu oddal naročilo. Torej bom že v parih dneh vedel iz prve roke, če ima A3 res tako zelo ekstremno crappy zaslon :)

Tine1993 ::

Samael je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

Z honorbuya pošljejo iz Nove Gorice. Je prišlo v dveh dneh domov.

Hecno, da omenjaš :) Slabo uro nazaj sem namreč na honorbuyu oddal naročilo. Torej bom že v parih dneh vedel iz prve roke, če ima A3 res tako zelo ekstremno crappy zaslon :)



Jaz imam A3 kaka 2 tedna. Je mogoče malo slabši ekran ampak nič strašnega ;), se hitro navadiš nanj in sploh več ne opaziš :D

Samael ::

Saj nekako tako sem predvideval tudi sam :) Mislim, za ta denar ...

btw. na honorbuy koda PPLWARE zbije končno ceno za 5€ - če komu pride prav.
(če je že kdo to objavil, se oproščam - nazadnje sem bil res aktiven v tej temi kakšna 3 leta nazaj, ko je v igro prišel Redmi 4 prime)

facepalm ::

Ce zivite blizu Italije, se Mi A3 64gb prodaja za 149€ pri Unieuro in Mediaworld.

Kar se displaya tice.. resolucija res ni problem. Le bliskanje zaslona (pwm flickering) me zelo moti. To sem resil z "oled saver" appom.
Danes sem imel Samsunga A40 side to side z Mi A3. Razlike v ekranu nisem opazil.

PlayStation ::

Ne morem posodobiti sistema na Redmi 8A. Ali je to zaradi TWRP? Kako ga popolnoma odstranim?

Zgodovina sprememb…

sm4rt4ss ::

Ve kdo zakaj mi playstore več ne samodejno updatea appov, medtem, ko se polni baterija? Pa imam označeno za auto-update(wifi only).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm4rt4ss ()

-valvoline- ::

poco f1 ali rn8 pro? 128gb modeli cena enaka. Poco wins?

klinker ::

Rn8 po moje. Poco ima kar nekaj znanih tezav.

-valvoline- ::

Ma kdo kasen info kje se lahko narocajo realme telefoni brez carinskih dajatev? Cakam in cakam na gb,bg itn se vedno jih nimajo v ponudbo, vsaj modeli k mene zanimajo, realme 5 ter realme Q. Slednji je pa prakticno zastojn glede na spec.
https://www.aliexpress.com/item/4000426...

Skyfall ::

Bi mogoče kdo vedel, čemu Xiaomi na Miui ne daje več svojih aplikacij za sporočila, klicanje itd. Ravnokar prejel Note 8 za očeta in ima za sporočila, klicanje in koledar vse od Googla. Se da mogoče posebej namestiti te stvari?

Sam bom pri nakupu novega Xiaomi mobilnika najbolj pogrešal časovno nastavljiva sporočila v originalni aplikaciji

Samael ::

Samael je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

Z honorbuya pošljejo iz Nove Gorice. Je prišlo v dveh dneh domov.

Hecno, da omenjaš :) Slabo uro nazaj sem namreč na honorbuyu oddal naročilo. Torej bom že v parih dneh vedel iz prve roke, če ima A3 res tako zelo ekstremno crappy zaslon :)


Potrjujem isto :)
V sredo zvečer naročil, danes, v petek, preko GLSja, že doma :)

mailer ::

Ekran na mi a3 je čisto spodoben in se 720 resolucije niti ne zazna. Ni pa telefon nič posebnega a za svojo ceno še vedno odlična izbira. Zadnji telefon, ki me je navdušil so bile stare nokie 6310i in E52, ki mi še vedno deluje. Čakamo na reinkarnacijo a ne na način kot je bile 3310.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

facepalm ::

Sej nove Nokie so tudi na nivoju. Le cena je malo zasoljena.
Sem pa videl nokio 8.1 za 170€. Ce bi danes potreboval nov telefon pod 200€, ne bi iskal dalje..

Morem pa povedat, da A3 res ni nek presezek ampak, ko sem nastavljal Samsunga A40 (podoben rang) sem videl, da je A3 kar hitra in predvsem bloatfree napravica.

mailer ::

Ker ima android one je skoraj povsem gola varianta, kar je v bistvu + tako za navlako kot tudi za hitre in redne posodobitve.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Samael ::

Ja, jasno, da ni nek presežek, saj govorimo o telefonu za 150 eur :)
Se mi pa zdi (prvi vtis), da je v tem cenovnem rangu ena boljših opcij. In ja, pred tem sem imel doslej oz. imam še vedno (v bistvu, ravno ta moment nalagam zadeve z enega na drugega) full HD telefon, pa na zaslonu ne opažam neke razlike.

Samael ::

Hmm... ekran mi ni niti najmanj problem, ampak fingerprint unlock je pa pri A3 daleč daleč najslaši, kar sem jih imel možnost prekusiti. Ni dovolj, da prst pritisneš ob senzor, kot sem bil vajen doslej (celo na starem budget redmiju), ampak moraš prst kakšen moment prav zadržati na ekranu (senzor je pod ekranom), pa še takrat ni nujno, da bo uspelo v prvem poskusu. Obupno slabo.

Dimnik ::

Večkrat si shrani prst...tile senzorji pod ekranom so bolj občutljivi, npr mene včasih tudi heca na mi9t, če kaj ddelam in se za trenutek spremeni blazinica prsta, kolega občasno šraufa avte in ga tudi heca na s10....tako da....so bolj za pisaeniške ljudi(malo heca)..

Samael ::

Ja, to vsekakor. Vedno izkoristim vseh 5 slotov za prstni odtis, tri za en prst desne roke, dva za en prst leve.
Saj najbrž se bom navadil, ampak res ni primerljivo z recimo Redmijem 4 pro (isti cenovni razred 3 let nazaj) kjer samo prisloniš prst in je momentalno odklenjeno. Tu pa bere, bere... in bere :)

PlayStation ::

Z MiFlash sem flashal sistem in se mi je spet zaklenil Bootloader. Ali moram speti čakati 1 teden?

Kiwix ::

Zanima me kakšne izkušnje imate z mi a3? Senzor za prstni odtis mi ni pomemben, zanima me predvsem:
- ali je zaslon čeprav je 720p dovolj dober?
- je zaslon dovolj svetel ob močnejšem soncu, ima senzor za samodejno nastavitev svetilnosti?
- je priložen 10w polnilec ali 18w?
- koliko časa drži baterija? SOT naj bi bil cca 10 ur, je to realen podatek?
- na splošno kako se obnese telefon?

Hvala :).

Samael ::

Sam zaslon mi ni niti najmanj problematičen (čeprav, resnici na ljubo, ga še nisem imel možnost preskusiti pri konkretni sončni svetlobi), medtem ko se mi zdi telefon zdajle po prvem dnevu en konkreten... crap.

- led lučka, ki naj bi prikazovala zgrešene klice, smsje itd... ne dela. Oz. dela, prikazuje, da se telefon fila, ampak samo to. Za vse ostale opozorilne notifikejšne kot da ne bi obstajala. In ja, je vklopljeno. Kolikor sem googlal, je kar precej lastnikov tega telefona naletelo na ta bug. Pri smsjih sem to rešil s "Light Flow Legacy :Led Control" 3rd party aplikacijo, kar je dost smotana rešitev, naprej pa nisem raziskoval.

- ni nobene opcije ponastavljanja recimo sms zvoka, pa da bi se dalo posebej to glasneje, tišje ... je zgolj enoten sistemski zvok, ki si ga deli več zadev. Wtf ... še 20 let stari telefoni so imeli to opcijo, pa da je zdaj en sodoben smart phone nima? Crap.

- če si en tistih, ki preferira shranjevanje telefonskih na sim kartico, ne na telefon, boš razočaran. Te opcije neposredno ni. Pred uporabo je potrebno vse kontakte s sim uvoziti na telefon oz. v google račun, sicer je kot da ne bi obstajali. Vem, da ni edini telefon s tem shitom (ki so ga omogocali telefoni ze 20 let nazaj), pa da vsem uporabnikom to ni problem ... sam pa nekako pogosteje menjam telefon, kot sim kartico.

- lahko še toliko pojamram, kako slab je fingerprint senzor pod ekranom tega telefona, pa še vedno ne bo dovolj. Tudi če zanemarim izredno počasnost (prst moraš nekaj časa dobesedno tiščati gor - kar je že tako dovolj slabo), bi rekel, da je v mojem primeru hit & miss v nekako 20% procentih (kar je ogromno, res ogromno). Mislim, wtf ...

Pa da ne bo kdo mislil, da ob tem jamranju zoraj ne maram xiaomijev, ali pa da sem pričakoval ne vem kaj... Redmi 4 pro za nekako podoben denar, ki sem ga uporabljal zadnja tri leta je (če ne štejemo starejšega hardwara) napram tem telefonu "amerika". Mislim šel sem z budget telefona na 3 leta novejši budget telefon .. ki je napram staremu z uporabnoške izkušnje en orenk crap.

Aja, pa odgovorim vsaj eno stvar zgoraj :p Priložen polnilec je 10w, čeprav telefon omogoča 18w.

facepalm ::

Kiwix je izjavil:

Zanima me kakšne izkušnje imate z mi a3? Senzor za prstni odtis mi ni pomemben, zanima me predvsem:
- ali je zaslon čeprav je 720p dovolj dober?
- je zaslon dovolj svetel ob močnejšem soncu, ima senzor za samodejno nastavitev svetilnosti?
- je priložen 10w polnilec ali 18w?
- koliko časa drži baterija? SOT naj bi bil cca 10 ur, je to realen podatek?
- na splošno kako se obnese telefon?

Hvala :).


Na senzor se navadis. Potrebuje dobro sekundo, da odklene zaslon. Ni nek deal breaker, pac pocakas da zavibrira in voila.

Razlike med 1080p in 720p ni opaziti.
Nimam v spominu, da bi imel tezave na mocnejsem soncu. Trenutno pa ni mozno testirat. Ima senzor za nastavitev svetilnosti, deluje kot mora. Glede tega pa imajo(mo) nekateri tezave. Namrec zaslon, pod 80% svetilnosti, uravnava svetilnost z utripanjem. Sicer neopazno ampak nekateri smo na to obcutljivi in ob gledanju v zaslon postanejo oci "utrujene".
To resi app "oled saver".
Polnilec je 10w, SOT je okoli 10h v dveh+ dnevih. Odvisno od uporabe, ampak moje povprecje je nekaj v tem rangu.

Na splosno je telefon ok za svojo ceno (sub 150€) Ce ti android one ni nuja, priporocam raje RN8. Ce te zanima ravno zaradi android one-a pa se skoraj splaca doplacat 20€ za Nokio 8.1 (v kolikor se velja kupon).

Edini bug, kateri upam, da bo odpravljen z updateom na android 10 je ta, da kadar imas vklopljen gps, bt in wifi istocasno, deluje wifi z 50% do 10% hitrostjo (odvisno od setupa), na 5ghz obcasno tudi disconnecta, ce je signal slabsi.
Ob izklopu bt ali gps, zadeva deluje normalno. Sicer pa, ce ne bi namensko testiral, ne bi niti opazil.

Samael ::

@facepalm a ti led notifikejšen za zgrešene klice, smsje itd... dela? Pri meni ne dela (in ja, sem šel čez vse nastavitve vsaj 10x, prebral en kup dokumentacije, poskusil ne vem koliko workaroundov in ja, sam led notification dela, ko mi želi telefon povedati, da se fila - ne pa tudi za tisto, kar nam običajno res pride prav).

Tole:
https://c.mi.com/thread-2393595-1-0.html

Zaenkrat je edini workaround, ki sem ga našel "Light Flow Legacy :Led Control" 3rd party aplikacija.

facepalm ::

Meni dela normalno. Uporabljal sem tako EU, kot Global rom. Vedno brez problemov. Vem, ker nemalokrat dobim mail/sporocilo zelo zgodaj zjutraj in to opazim ravno zaradi ledice.

Samael ::

Mja, saj ne vem kaj rečti :) Imam pa gor po defaultu PFQEUXM (EU) rom.
Na te zadeve se bom res moral navaditi :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

-valvoline- ::

xiaomi izkljucno kombo z miuiem,ne pa ta android one crap.
drgac pa a3 ima soliden spec, sam da se gor nalozi xiaomieu port iz cc9e (na netu so navodila) in je top.

Zgodovina sprememb…

Kiwix ::

@facepalm hvala :). Gledam nokio 7.x ali 8.x, mi a3 je alternativa zaradi res dobre cene. Imaš morda link do kupona oz nokie 8.1? V slo sem novega našel najceneje za 300€. Sem gledal tudi rabljene ampak ni nič :).

facepalm ::

@Kiwix imas ZS, da ne spamam teme z aff linki.

@-valvoline- odvisno od potreb.
Sam sem vzel A3 ravno zaradi Android One in mi je se vedno priljubljena "customizacija" androida.
Je pa res, da je support za Xiaomi AndroidOne telefone porazen. Z Nokio pa sem bil super zadovoljen. Ce bi moral nekomu priporocat kvaliteten telefon s cim manj bugi, bi zacel pri Nokii. Se pa ta "premium" placa:)

Kiwix ::

Hvala :). Se pa strinjam s tabo. Telefon kupujem za brata, ki ima sedaj cca tri leta Nokio 6 s katero je zelo zadovoljen, čeprav je bil pred nakupom skeptičen glede telefona :). Njegov telefon gre sedaj k tašči za njega pa bom kupil novega, očitno zopet Nokio :).

Samael ::

-valvoline- je izjavil:

xiaomi izkljucno kombo z miuiem,ne pa ta android one crap.
drgac pa a3 ima soliden spec, sam da se gor nalozi xiaomieu port iz cc9e (na netu so navodila) in je top.

Sem že včeraj opazil tvoje komentarje tule: https://forum.xda-developers.com/mi-a3/... :)

Top? Kolikor berem je tudi s tem portom en kup bugov in težav. OTA ni opcija. O kakšnih rednih updatih samo sanjaš. Vse prej kot optimalno.
Rad imam MIUI (večino časa sem bil na miui eu weekly beta releasih - dokler je bila to opcija), ampak tale home baked cc9e port meni ne deluje kot resna zamenjava za android one. Verjetno je še najbolje počakati, kaj bo prinesel Android Q.

Samael ::

Kiwix je izjavil:

@facepalm hvala :). Gledam nokio 7.x ali 8.x, mi a3 je alternativa zaradi res dobre cene. Imaš morda link do kupona oz nokie 8.1? V slo sem novega našel najceneje za 300€. Sem gledal tudi rabljene ampak ni nič :).


NOKIA 8.1
Global Version 4GB 64GB
$ 170.46
koda: BGNK81464


NOKIA 8.1
Global Version 6GB 128GB
$ 242.24
koda: BGNK816128

(ni aff link)

Če boš kupoval, izberu EU priority poštnino (bo najbrž skozi prišlo brez carinske pošte).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Vm1999 ::

Samael je izjavil:



- ni nobene opcije ponastavljanja recimo sms zvoka, pa da bi se dalo posebej to glasneje, tišje ... je zgolj enoten sistemski zvok, ki si ga deli več zadev. Wtf ... še 20 let stari telefoni so imeli to opcijo, pa da je zdaj en sodoben smart phone nima? Crap.

- če si en tistih, ki preferira shranjevanje telefonskih na sim kartico, ne na telefon, boš razočaran. Te opcije neposredno ni. Pred uporabo je potrebno vse kontakte s sim uvoziti na telefon oz. v google račun, sicer je kot da ne bi obstajali. Vem, da ni edini telefon s tem shitom (ki so ga omogocali telefoni ze 20 let nazaj), pa da vsem uporabnikom to ni problem ... sam pa nekako pogosteje menjam telefon, kot sim kartico.

- lahko še toliko pojamram, kako slab je fingerprint senzor pod ekranom tega telefona, pa še vedno ne bo dovolj. Tudi če zanemarim izredno počasnost (prst moraš nekaj časa dobesedno tiščati gor - kar je že tako dovolj slabo), bi rekel, da je v mojem primeru hit & miss v nekako 20% procentih (kar je ogromno, res ogromno). Mislim, wtf ...



A je ta odsotnost "customizacije" posledica Android One? Sprašujem. Ker če je, ne razumem zakaj večina reviewer-jev priporoča to sranje. Ravno tako kot omenjaš, pričakujem, da sodobni smartphone ohrani čim več funkcij - ne pa, da odstranjujejo možnosti, ki so obstajale že 10+ let nazaj.

Mene recimo iritira, da ne morem nastavit primarne funkcije gumbov glasnosti na zvonjenje - po defaultu je glasnost predstavnosti (media volume), od miui 10 naprej. Mislim, halo. Pri Samsungu vsaj lahko izbereš.

Vm1999 ::

facepalm je izjavil:


Razlike med 1080p in 720p ni opaziti.
Nimam v spominu, da bi imel tezave na mocnejsem soncu. Trenutno pa ni mozno testirat. Ima senzor za nastavitev svetilnosti, deluje kot mora. Glede tega pa imajo(mo) nekateri tezave. Namrec zaslon, pod 80% svetilnosti, uravnava svetilnost z utripanjem. Sicer neopazno ampak nekateri smo na to obcutljivi in ob gledanju v zaslon postanejo oci "utrujene".
To resi app "oled saver".


Imam doma Galaxy J5 z 720p Amoled ekranom in RN5 z 1080p IPS. Nedvomno je Amoled lepši glede barv in ima večjo svetilnost, ampak se v določenih primerih vidi, da slika ni tako ostra. Če pa upoštevam še možnost "burn-in"-a, potem pa res ne vem, če bi dal prednost amoledu.

Pod 80% ima PWM (screen flickering)? To pa nisem še zasledil. Glede na to, da veliko ljudi priporoča ta model je to kar velik faktor, ki ga zanemarjajo.

Pa še težave z čitalcem prstnih odtisov... če je tako slabo kot pri Galaxy A50, kjer res s težavo registriraš prst (3-je smo poskušali pa je samo enemu uspelo), potem ta telefon res ni za nikamor...

PlayStation ::

Ali lahko sam odklenim Bootloader brez čakanja?

K0l1br1 ::

Vm1999 je izjavil:

po defaultu je glasnost predstavnosti (media volume), od miui 10 naprej. Mislim, halo. Pri Samsungu vsaj lahko izbereš.
Meni na RN8T daje tri opcije za nastavljanje volumna _ 1. klici, opomini, obvesti, 2 alarmi in 3) glasba,igre, mediji.
Všeč mi je, kar npr. za sms je po defoltu en kratek zvok, nek bulp, pa da ne gori lučka za obvestila, če jo sploh ima. me je iritirala že 10 let nazaj in sem jo permanetno vedno izklopil.

Dimnik ::

Ja zelo je težko pritisnit tipko za glasnost, kjer prikaže glasnost za media, spodaj pa tri pikice in lahko nastaviš vse tri zvonenja, zvok, media in alarm. Meni je to prednost, ker lahko z gumbom za glasnost nastavljaš vse tri zvoke....

K0l1br1 ::

Enak način je imel Huawei P10 lite... in verjetno vsi ostali.

Samael ::

Dimnik je izjavil:

Ja zelo je težko pritisnit tipko za glasnost, kjer prikaže glasnost za media, spodaj pa tri pikice in lahko nastaviš vse tri zvonenja, zvok, media in alarm. Meni je to prednost, ker lahko z gumbom za glasnost nastavljaš vse tri zvoke....

Ne, to sploh ni težko.
Se mi pa na osnovi tvojega pisanja zdi, da je težko razumeti o čem debatiramu, tudi če je povedano najbolj enostavno, kot je lahko.
Media nima nobene veze s tem. To je pač kaj, glasba, filmi, youtube...? Tudi alarm nima nobene veze s tem.
Zvok pa... je zvok. Default notification sound. Vsa solata, ki je zdaj vržena pod to brez kakršne koli možnosti ponastavljanj (recimo, da daš izključno signal za smsje malce tišje/glasneje ali pa bog ne daj, izbereš izključno za smsje drugo melodijo) - nekaj, kar so imeli telefoni že 20 let nazaj.

Samael ::

K0l1br1 je izjavil:

Vm1999 je izjavil:

po defaultu je glasnost predstavnosti (media volume), od miui 10 naprej. Mislim, halo. Pri Samsungu vsaj lahko izbereš.

Všeč mi je, kar npr. za sms je po defoltu en kratek zvok, nek bulp, pa da ne gori lučka za obvestila

Kako pa nekoliko stišaš/daš glasneje volumen zgolj zvoka za smsje? Ali pa spremeniš način piska zgolj za smsje? Jaz te opcije, brez da bi recimo spremenil volumen vseh ostalih signalnih zvokov telefona, vključno z ringtonom, ko te kdo kliče, ne vidim več.
V nekoliko starejših to načeloma ni bil problem, ker si lahko izbral različen zvok za "messages received" in drugi zvok za "default notifications sound" - medtem ko v android one te opcije ni več, je vse vrženo pod enoten notifications sound.

AvtoR ::

Imam čuden problem s MI 9T pro.
Prenesel sem imenik in SMS sporočila iz RN4 pro na MI 9T pro. Vmes se mi je sistem nadgradil na MIUI 11. Original aplikacijo za sporočila mi je zamenjalo z googlovo, vendar ta ne vidi nobenih sporočil. Xiaomijeva aplikacija mi pa enostavno ne dela več, ves čas se zaganja in ugaša. Poskusil sem vse živo, factory reset,na novo inštaliral app, pa ni variante da dela. Tudi po resetu je sistem MIUI 11 in mms.apk ne dela! Očitno je nekaj zbrkalo pri updatu na MIUI 11.
Poskusil sem cel kup drugih SMS aplikacij, pa z nobeno nisem zadovoljen. Ali mi ne uvozi vseh SMS, ali nima Dark teme, ali pa je polna reklam. Poskusil sem jih pa ziher deset.
Kaj lahko še naredim? Vse ostalo dela normalno. Mi že malo najeda tole...

Vm1999 ::

Dimnik je izjavil:

Ja zelo je težko pritisnit tipko za glasnost, kjer prikaže glasnost za media, spodaj pa tri pikice in lahko nastaviš vse tri zvonenja, zvok, media in alarm. Meni je to prednost, ker lahko z gumbom za glasnost nastavljaš vse tri zvoke....




Problem je v tem, da če moraš na hitro utišati telefon, ko te nekdo kliče ne moreš, ker je gumb nastavljen na glasnost medie, ne zvonenja.
Si na sestanku, predavanju, pogrebu, itd. ...
To sem hotel reči.

Se pravi z gumbom lahko nastavljaš samo eno vrsto glasnosti, ne vse tri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vm1999 ()

MrStein ::

A nima že vsak telefon tipko * "takoj utišaj zvonjenje"?

* če drugo ne, na ekranu
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
286 / 374
»»