» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
288 / 374
»»

kanarin ::

woman je izjavil:



Točno tako, ne moreš sedanje telefone primerjati z s2....
Namesti si poco louncher, zanimivo da ima pro verzija telefon in sms od googla, navadna pa od xiaomija, tipkovnico uporabljam to katera je že nameščena, edino vklopil sem obrobe tipk in vrstico s številkami....govorim za mi9t


Glede tipkovice - hvala vsem za namige - res sem ponovno pogledal tisto defaultno gboard in si po malo ponastavljanju vendarle uspel nastaviti točno tako kot si želim. Tako da Swiftkeya ne potrebujem več :)

kanarin ::

user-pass je izjavil:

kanarin je izjavil:

/snipped/

Isti si kot moja zena. Zalagam jo z novimi telefoni ze 20 let, priblizno enkrat na leto ji kupim novega, vsakic jasno bolj zmogljivega, pa vsakic jambra, kako je to drugace, pa to ne stima, pa drug app za musko, pa glasnost se drugje stima, pa notification light je drugje, pa druge barve lucka, ni da ni.
No ampak se vsakega se je navadila in je potem mir po kaksnem mesecu. Sedaj je ravno na poti 9T Pro :)
V glavnem, daj cajtu cas.


Te lahko vprašam (če ni ravno skrivnost) zakaj za vraga nabavljaš ženi telefone vsako leto ? A si to želi ona (po napisanem ne zgleda ravno) ali ti :) ? Btw. jaz pa mojo že nekaj časa prepričujem, da preklopi na iz R4 Prime na RN5 pa pravi "ah, saj dokler dela je v redu". Pa razlika je kar velika, ne samo precej večji zaslon, predvsem (občutno) boljša kamera.

Vm1999 ::

Na gboard si lahko nastaviš res marsikaj, pojdi podrobno skozi nastavitve.
Jaz sem bil pa ravno razočaran nad Samsungovo tipkovnico, ko sem moral za nekaj časa zamenjati - se mi zdi da ma gboard dosti boljša predvidevanja besed, glasovno pisanje ipd. ... verjetno večja baza prisluhov :)

Samael ::

kanarin je izjavil:

user-pass je izjavil:

kanarin je izjavil:

/snipped/

Isti si kot moja zena. Zalagam jo z novimi telefoni ze 20 let, priblizno enkrat na leto ji kupim novega, vsakic jasno bolj zmogljivega, pa vsakic jambra, kako je to drugace, pa to ne stima, pa drug app za musko, pa glasnost se drugje stima, pa notification light je drugje, pa druge barve lucka, ni da ni.
No ampak se vsakega se je navadila in je potem mir po kaksnem mesecu. Sedaj je ravno na poti 9T Pro :)
V glavnem, daj cajtu cas.


Te lahko vprašam (če ni ravno skrivnost) zakaj za vraga nabavljaš ženi telefone vsako leto ? A si to želi ona (po napisanem ne zgleda ravno) ali ti :) ? Btw. jaz pa mojo že nekaj časa prepričujem, da preklopi na iz R4 Prime na RN5 pa pravi "ah, saj dokler dela je v redu". Pa razlika je kar velika, ne samo precej večji zaslon, predvsem (občutno) boljša kamera.

Meni bi se tudi scufalo, ce bi moral vsako leto migrirati na nov telefon :)

user-pass ::

kanarin je izjavil:

Te lahko vprašam (če ni ravno skrivnost) zakaj za vraga nabavljaš ženi telefone vsako leto ? A si to želi ona (po napisanem ne zgleda ravno) ali ti :) ? Btw. jaz pa mojo že nekaj časa prepričujem, da preklopi na iz R4 Prime na RN5 pa pravi "ah, saj dokler dela je v redu". Pa razlika je kar velika, ne samo precej večji zaslon, predvsem (občutno) boljša kamera.

Jah, rad ji kaj kupim :) Pa tudi tezko gledam, ko ji zmanjkuje prostora pa ima svoh baterijo (sedaj ima Note 7, brez SD slota) Saj je potem cez cas vesela. Sin ima tudi T9 Pro, jaz imam pa starega A2 Lite. Smo kar fani od Xiaomi-ja pri nas :)

kanarin ::

user-pass je izjavil:

kanarin je izjavil:

Te lahko vprašam (če ni ravno skrivnost) zakaj za vraga nabavljaš ženi telefone vsako leto ? A si to želi ona (po napisanem ne zgleda ravno) ali ti :) ? Btw. jaz pa mojo že nekaj časa prepričujem, da preklopi na iz R4 Prime na RN5 pa pravi "ah, saj dokler dela je v redu". Pa razlika je kar velika, ne samo precej večji zaslon, predvsem (občutno) boljša kamera.

Jah, rad ji kaj kupim :) Pa tudi tezko gledam, ko ji zmanjkuje prostora pa ima svoh baterijo (sedaj ima Note 7, brez SD slota) Saj je potem cez cas vesela. Sin ima tudi T9 Pro, jaz imam pa starega A2 Lite. Smo kar fani od Xiaomi-ja pri nas :)


Samo me res zanima kaj potem narediš s tem "odsluženimi" telefoni - ti jih uspe prodat (za kakšno ceno?) ali jih kar podariš - recimo sorodnikom. Jaz si namreč skoraj ne predstavljam, da bi lahko komu pa kakšno relevantno cifro prodal naš najstarejši Xiaomi - Redmi 4 Prime 4.

Druga stvar , ki me zanima (pa sploh ne obsojam, da ne bo pomote) - v čem je pravzaprav štos da se zamenja telefon vsako leto ? Predvidevam, da kupuješ telefone nižjega cenovnega ranga in je zaradi tega lažje zamenjati z novimi (bolj fensi) modeli ? Vemo namreč kako Xiaomi stalno bruha nove in nove modele in posledično starejši modeli hitro postanejo kao "zastareli" (čeprav so lahko še vedno povsem solidni in uporabni). Ne vem za ostale ampak po mojih izkušnjah je daleč največji motiv za menjavo telefona v zadnjih letih predvsem...(vedno boljša) KAMERA ! Vse drugi je (vsaj zame) precej manj pomembno. Ok, večji ekrani in manjši robovi seveda tudi pridejo prav, same performanse pa so še najmanj pomembne (vsaj za za večino uporabnikov).

Moji Xiamiji - kamere:

1. R4 Prime - ena kamera, koliko toliko sprejemljivo v dobrih svetlobnih pogojih, v slabših pa pod vsako kritiko (z današnjega vidika seveda)
2. RN5 - dve kameri, bistven napredek v primerjavi z R4, v bistvu težko karkoli očitat telefonu za tak denar
3. MI9T Pro - 3 kamere - seveda tukaj ni na ni (super slow motion do 960fps, 4K 60 fps, Night mode,..), vendar pa zanimivo flash da slabše rezultate kot pri RN5 (!)

Ravno pri kameri opažam, da telefoni iz nižjega/srednjega cenovnega ranga še najhitreje ujamejo (par let) stare flagshipe. Ker potem prideš do situacije da imaš recimo 3-4 leta star flagship , za katerega si dal 500+ €, ki je še vedno hiter, ima pa za današnje standardne bedno kamero. Kaj menite ?

-valvoline- ::

kanarin je izjavil:

user-pass je izjavil:

kanarin je izjavil:

Te lahko vprašam (če ni ravno skrivnost) zakaj za vraga nabavljaš ženi telefone vsako leto ? A si to želi ona (po napisanem ne zgleda ravno) ali ti :) ? Btw. jaz pa mojo že nekaj časa prepričujem, da preklopi na iz R4 Prime na RN5 pa pravi "ah, saj dokler dela je v redu". Pa razlika je kar velika, ne samo precej večji zaslon, predvsem (občutno) boljša kamera.

Jah, rad ji kaj kupim :) Pa tudi tezko gledam, ko ji zmanjkuje prostora pa ima svoh baterijo (sedaj ima Note 7, brez SD slota) Saj je potem cez cas vesela. Sin ima tudi T9 Pro, jaz imam pa starega A2 Lite. Smo kar fani od Xiaomi-ja pri nas :)


Samo me res zanima kaj potem narediš s tem "odsluženimi" telefoni - ti jih uspe prodat (za kakšno ceno?) ali jih kar podariš - recimo sorodnikom. Jaz si namreč skoraj ne predstavljam, da bi lahko komu pa kakšno relevantno cifro prodal naš najstarejši Xiaomi - Redmi 4 Prime 4.

Druga stvar , ki me zanima (pa sploh ne obsojam, da ne bo pomote) - v čem je pravzaprav štos da se zamenja telefon vsako leto ? Predvidevam, da kupuješ telefone nižjega cenovnega ranga in je zaradi tega lažje zamenjati z novimi (bolj fensi) modeli ? Vemo namreč kako Xiaomi stalno bruha nove in nove modele in posledično starejši modeli hitro postanejo kao "zastareli" (čeprav so lahko še vedno povsem solidni in uporabni). Ne vem za ostale ampak po mojih izkušnjah je daleč največji motiv za menjavo telefona v zadnjih letih predvsem...(vedno boljša) KAMERA ! Vse drugi je (vsaj zame) precej manj pomembno. Ok, večji ekrani in manjši robovi seveda tudi pridejo prav, same performanse pa so še najmanj pomembne (vsaj za za večino uporabnikov).

Moji Xiamiji - kamere:

1. R4 Prime - ena kamera, koliko toliko sprejemljivo v dobrih svetlobnih pogojih, v slabših pa pod vsako kritiko (z današnjega vidika seveda)
2. RN5 - dve kameri, bistven napredek v primerjavi z R4, v bistvu težko karkoli očitat telefonu za tak denar
3. MI9T Pro - 3 kamere - seveda tukaj ni na ni (super slow motion do 960fps, 4K 60 fps, Night mode,..), vendar pa zanimivo flash da slabše rezultate kot pri RN5 (!)

Ravno pri kameri opažam, da telefoni iz nižjega/srednjega cenovnega ranga še najhitreje ujamejo (par let) stare flagshipe. Ker potem prideš do situacije da imaš recimo 3-4 leta star flagship , za katerega si dal 500+ €, ki je še vedno hiter, ima pa za današnje standardne bedno kamero. Kaj menite ?

R4P je najboljsi 5 incni telefon ever, period. Se vedno je ker se ne dobi nic podobnega za taksno velikost zaslona. Ce ti flashanje ni tuje, ga lahko odlkenes in mu nalozis custom portiran miui 11 na android 9, al pa custom rom kot je pixel experience, havoc os, rr itn... gor das primerni gcam 6 ali 7 pa mas raketo, kamera oz fotke 100x izboljsane.

user-pass ::

kanarin je izjavil:

Samo me res zanima kaj potem narediš s tem "odsluženimi" telefoni - ti jih uspe prodat (za kakšno ceno?) ali jih kar podariš - recimo sorodnikom. Jaz si namreč skoraj ne predstavljam, da bi lahko komu pa kakšno relevantno cifro prodal naš najstarejši Xiaomi - Redmi 4 Prime 4.

Druga stvar , ki me zanima (pa sploh ne obsojam, da ne bo pomote) - v čem je pravzaprav štos da se zamenja telefon vsako leto ? Predvidevam, da kupuješ telefone nižjega cenovnega ranga in je zaradi tega lažje zamenjati z novimi (bolj fensi) modeli ? Vemo namreč kako Xiaomi stalno bruha nove in nove modele in posledično starejši modeli hitro postanejo kao "zastareli" (čeprav so lahko še vedno povsem solidni in uporabni). Ne vem za ostale ampak po mojih izkušnjah je daleč največji motiv za menjavo telefona v zadnjih letih predvsem...(vedno boljša) KAMERA ! Vse drugi je (vsaj zame) precej manj pomembno. Ok, večji ekrani in manjši robovi seveda tudi pridejo prav, same performanse pa so še najmanj pomembne (vsaj za za večino uporabnikov).

Moji Xiamiji - kamere:

1. R4 Prime - ena kamera, koliko toliko sprejemljivo v dobrih svetlobnih pogojih, v slabših pa pod vsako kritiko (z današnjega vidika seveda)
2. RN5 - dve kameri, bistven napredek v primerjavi z R4, v bistvu težko karkoli očitat telefonu za tak denar
3. MI9T Pro - 3 kamere - seveda tukaj ni na ni (super slow motion do 960fps, 4K 60 fps, Night mode,..), vendar pa zanimivo flash da slabše rezultate kot pri RN5 (!)

Ravno pri kameri opažam, da telefoni iz nižjega/srednjega cenovnega ranga še najhitreje ujamejo (par let) stare flagshipe. Ker potem prideš do situacije da imaš recimo 3-4 leta star flagship , za katerega si dal 500+ €, ki je še vedno hiter, ima pa za današnje standardne bedno kamero. Kaj menite ?


Se nikoli nisem nabavil flagshipa. Najdrazji telefon je bila Nokia 8210, pojma nimam katerega leta, drugace vedno kupujem v rangu tam okoli 150€, tokrat dva izjemoma malo drazja T9 Pro. Stari telefonu so znucani, se nikoli nisem nobenega prodal. Valjajo se po predalih, kaj pa naj.
Fotke dela pa t9 Pro odlicne po mojem mnenju. Na mojem A2 Lite so dokaj slabe ampak OK, imam pa DSLR za takrat, ko res rabim dobre fotke.

facepalm ::

-valvoline- je izjavil:


R4P je najboljsi 5 incni telefon ever, period. Se vedno je ker se ne dobi nic podobnega za taksno velikost zaslona. Ce ti flashanje ni tuje, ga lahko odlkenes in mu nalozis custom portiran miui 11 na android 9, al pa custom rom kot je pixel experience, havoc os, rr itn... gor das primerni gcam 6 ali 7 pa mas raketo, kamera oz fotke 100x izboljsane.


*Hkhm* Xperia XZ2 *hkhm* Xiaomi Mi 5 *hkhm*
Mi 5 ima sicer 5.15" vendar je velikost telefona skoraj enaka R4p.

-valvoline- ::

facepalm je izjavil:

-valvoline- je izjavil:


R4P je najboljsi 5 incni telefon ever, period. Se vedno je ker se ne dobi nic podobnega za taksno velikost zaslona. Ce ti flashanje ni tuje, ga lahko odlkenes in mu nalozis custom portiran miui 11 na android 9, al pa custom rom kot je pixel experience, havoc os, rr itn... gor das primerni gcam 6 ali 7 pa mas raketo, kamera oz fotke 100x izboljsane.


*Hkhm* Xperia XZ2 *hkhm* Xiaomi Mi 5 *hkhm*
Mi 5 ima sicer 5.15" vendar je velikost telefona skoraj enaka R4p.

Khm, se opravicujem, pozabil dodat 4000mah in 10h+ sot :)
Vem kaj govorim, podaril sem ga sestri ga se vedno uporablja kljub temu da je star 3let+ baterija se originalna zdrzi se vedno najmanj 2 dni. The best telefon ever, v kobinaciji z resurection remix+gcam.

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

https://www.giztop.com/xiaomi-mi-a3-glo...
Hm, pozna kdo to trgovino?

kanarin ::

-valvoline- je izjavil:

facepalm je izjavil:

-valvoline- je izjavil:


R4P je najboljsi 5 incni telefon ever, period. Se vedno je ker se ne dobi nic podobnega za taksno velikost zaslona. Ce ti flashanje ni tuje, ga lahko odlkenes in mu nalozis custom portiran miui 11 na android 9, al pa custom rom kot je pixel experience, havoc os, rr itn... gor das primerni gcam 6 ali 7 pa mas raketo, kamera oz fotke 100x izboljsane.


*Hkhm* Xperia XZ2 *hkhm* Xiaomi Mi 5 *hkhm*
Mi 5 ima sicer 5.15" vendar je velikost telefona skoraj enaka R4p.

Khm, se opravicujem, pozabil dodat 4000mah in 10h+ sot :)
Vem kaj govorim, podaril sem ga sestri ga se vedno uporablja kljub temu da je star 3let+ baterija se originalna zdrzi se vedno najmanj 2 dni. The best telefon ever, v kobinaciji z resurection remix+gcam.


Saj ravno to je "problem", da je še vedno dober, razen kamere. Še posebej tistim, ki preferirajo manjše telefon. Pa oglate robove ima, kar je vzaj zame boljše iz ergononskega vidika. Zato tudi ne kaže pretiranega interesa, da ga zamenja..

Drugače pa mi je flashanje telefonov tuje, tega namreč nisem še počel. Pa tudi neke želje oz volje nisem imel. Mogoče pa zdaj poskusim - glede na to kar si napisal v prejšnjem postu ;)

facepalm je izjavil:

-valvoline- je izjavil:


R4P je najboljsi 5 incni telefon ever, period. Se vedno je ker se ne dobi nic podobnega za taksno velikost zaslona. Ce ti flashanje ni tuje, ga lahko odlkenes in mu nalozis custom portiran miui 11 na android 9, al pa custom rom kot je pixel experience, havoc os, rr itn... gor das primerni gcam 6 ali 7 pa mas raketo, kamera oz fotke 100x izboljsane.


*Hkhm* Xperia XZ2 *hkhm* Xiaomi Mi 5 *hkhm*
Mi 5 ima sicer 5.15" vendar je velikost telefona skoraj enaka R4p.


MI 5 je povsem drug cenovni rang. Ne moreš primerjati hrušk z jabolki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

-valvoline- ::

Ce je prioriteta baterija, r4p pomete z mi5. Na papirju 4000mah vs 3000mah v praksi pa zdrzi 2x vec. 625 je se vedno izredno varcen soc.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

-valvoline- je izjavil:


Vem kaj govorim, podaril sem ga sestri ga se vedno uporablja kljub temu da je star 3let+ baterija se originalna zdrzi se vedno najmanj 2 dni.

Hmn, predprejšnji telefon mi je držal 8 let, z original baterijo (držala skoraj enako kot na začetku, potem pa se je napihnila - še vedno delovala, ampak sem nehal uporabljati iz očitnih razlogov)
Drugi 5 let, enaka zgodba. (zadnje dve leti sicer manj uporabljan).
Trenutno je dve in pol leta, in baterija drži kot prvi dan.

Je pa res, v sosednji temi trdijo, da je nekaj normalnega, da je baterija po dveh letih fuč...


Bo verjetno podobno kot pri avtih, eni menjajo vsako leto, drugi pa vozijo istega 10 let (ali več)...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kanarin ::

Imam eno vprašanje - je kdo mogoče nabavil dodaten ovitek za Mi9T Pro ? Ta (trdi) ki pride zraven se mi zdi sicer kar kvaliteten - edino kar me moti je to, da so robovi ob straneh malenkost višji od roba telefona. In kje se to pozna - seveda pri uporabi full screen gestures - za BACK poteg - ko dejansko včasih drsaš po robu ovitka - namesto po ravnem robu telefona. Nič dramatičnega ampak kar malo zoprno pri vsakodnevni uporabi. Na FCG pa sem se tako navadil, da ne mislim iti nazaj na (virtualne) gumbe.

Recimo z RN5 je prišel osnoven silikonski ovitek ki ne gre čez rob telefona, vendar po drugi strani pa je problem, ker se zaradi mehkobe zelo rad "sezuva".

Samael ::

Jaz po treh tednih uporabe A3 še vedno nekoliko pogrešam starega Redmi 4 prime (z EU miui romom), ki sem ga po treh letih uporabe upokojil.
Verjetno bi ga še vedno uporabljal, če ne bi bil konektor za polnjenje zrahljan do mere, da je vsak minimalni premik kabla ali telefona povzročil, da je reč izskočila iz telefona. Kdaj pa zato niti premik ni bil več potreben. Verjetno bi se dalo zamenjati, ampak se mi pri tri leta staremu budget telefonu ni dalo ukvarjati s tem.

R4p mi je bil res super telefon za tisti denar takrat (175 USD vključno z DHL), mi je kar malo presenetljivo v razliki pri drobnih detajlih, napr. kako je imel notification led različnih opozorilnih barv, medtem ko imajo novejši xiaomiji enotno/enobarvno ledico za vsakršno zadevo. To ni nek upgrade pri uporabniški izkušnji, ane?
Seveda pa ni vse tako črno tudi pri A3 napram R4p. Fotoaparat je znatno boljši. Ja, tu R4p res ni blestel. Pa podpora za 800MHz frekvenco, ki je na starem R4p nisem imel in ki v kraju kjer med tednom preživim del dneva znatno olajša brskanje po netu. Kaj drugega, razliko v hitrosti ipd... niti ne opazim ne.

facepalm ::

Sd625 + emmc vs sd665 + ufs
In ti ne opazis razlike v hitrosti? Uporabi spet r4p za en teden, pa porocaj:)

-valvoline- ::

Poanta je da je r4p se danes top telefon, zlahka hitro prezveci in opravi vse kot mora. Flashan z custom romom in z instaliranim gcamom tudi fotke dela enako kakovostne primerjano najnovejsim modelom brez gcam.

Samael ::

facepalm je izjavil:

Sd625 + emmc vs sd665 + ufs
In ti ne opazis razlike v hitrosti? Uporabi spet r4p za en teden, pa porocaj:)

*sigh*
A si si mogoče namislil, da pri R4p pa zadeve nenadoma kar nekako štekajo?
No, ne štekajo. Ko nekaj kliknem mi to v momentu odpre tako pri prvem, kot pri drugem. Torej ne, z vidika uporabniške izkušnje (vem, da ti bo ta del težko razumeti) v tem kontekstu zame ni nobene razlike v hitrosti delovanja.

In uporabljal sem ga 3 leta do pred treh tednov nazaj. Ok, opazim razliko pri recimo odčitu prstnih odtisov, kjer mi starejši R4p v trenutku odklene telefon, na tanovem je treba pa malce mencati. Ampak to je zdaj druga zadeva, ki govori v prid starejšega telefona. Medtem, ko pri samem odpiranju aplikacij s prehodom na nov telefon ni neke zaznavne razlike. Ne dvomim pa da jo specifikacija na papirju merjena v mikrosekundah kaže.
Bo šlo?

kanarin ::

Se popolnoma strinjam z Valvoline in Samael, seveda so razlike in se jih opazi - še posebej če daš telefon en zraven drugega in natančno primerjaš ampak...ena stvar je ko recimo poganjaš Antutu (ali nabijaš najzahtevnejše igrice) na (v mojem primeru) R4 Prime ali RN5 in MI9T Pro - seveda razlika je ogromna že na pogled (kaj šele pri končni cifri). Ampak drugi vidik je povsem običajna oz povprečna uporabniška izkušnja, ko uporabljaš nekaj tipičnih aplikacij - takrat pa dela povsod vse bolj ali manj gladko (še vedno). Razlike kot rečeno seveda so , ampak spet ne tako velike (če že ne vozim lih najboljšega Audija, ni rečeno da ne morem uživati pri vožnji z običajnim Golfom) . Največje razlike so prav pri kamerah.

Po drugi strani pa je moj prejšnji primarni telefon Samsung A5 2016 (s katerim se bil načeloma dolgo časa zadovoljen) začel v zadnjem času hudo štekat in je postala uporabniška izkušnja res slaba (da ne rečem obupna). Mogoče bo po factory reset zadeva spet letela, bomo videli. Seveda pa žal še vedno ostane (pod)povprečna kamera (za današnje standarde - se razume).

Samael ::

kanarin je izjavil:

ena stvar je ko recimo poganjaš Antutu (ali nabijaš najzahtevnejše igrice) na (v mojem primeru) R4 Prime ali RN5 in MI9T Pro - seveda razlika je ogromna že na pogled (kaj šele pri končni cifri). Ampak drugi vidik je povsem običajna oz povprečna uporabniška izkušnja, ko uporabljaš nekaj tipičnih aplikacij - takrat pa dela povsod vse bolj ali manj gladko (še vedno). Razlike kot rečeno seveda so , ampak spet ne tako velike (če že ne vozim lih najboljšega Audija, ni rečeno da ne morem uživati pri vožnji z običajnim Golfom). Največje razlike so prav pri kamerah.


Evo, tole ja. Si bolje ubesedil, kot jaz zgoraj.

Jaz povsem dopuščam možnost, da nekdo, pa ajde recimo temu "power user" pri svoji uporabi opaža razliko v hitrosti delovanja med napravama, medtem ko sam (klici, sporočila, malce glasbe, internet, maps, kakšen sftp prenos...) te razlike ne opazim oz. mi ni tako zelo očitna, da bi dejansko premišljeval o tem. Ne pri prvem, ne pri drugem telefonu tem kontekstu zame ni razlike - pri obeh dela lepo, tekoče.
In ker pišem zgolj o moji lastni izkušnji, ne vem zakaj takšna potreba po prepričevanju, da to pa že ne drži.

facepalm ::

No bom dal en dejanski primer..
Zjutraj ob kavici dobis playstore notification, da lahko updatas 10 appov. Tapnes "update all" in se lotis prebiranja novic v browserju.
Ni sans, da me prepricas, da bo r4p deloval brez opaznega laga pri nalaganju strani. Sem imel rn4 in vem kaksna je situacija.
Seveda to ni nek deal breaker in je tak telefon dandanes se popolnoma uporaben. Ne mores pa trditi, da je razlika v performanceu NEOPAZNA, ker dejansko je.
Imam pri roki 2 telefona, katera sta performancno podobna r4p (galaxy J7 2016 in zenfone 2). Oba se med updatanjem appov oz med kopiranjem vecjih datotek, konkretno upocasnita.

Drugace je r4p/rn4 ok telefon. Jaz sem ga menjal samo zato, ker mi ni uspelo enablat aptx codec v miui, custom romi pa so bili vsi bugasti.

Samael ::

A ti sploh bereš, kaj dejansko človek zapiše, predno se zaženeš v komentiranje?
Sprašujem zato, ker sicer res ne razumem od kje takšne težave z razumevanjem zapisanega.

Se ne daš, ne?
Ti bom še enkrat pomagal (in ključen del odebelil), ti pa prosim, da razmisliš, kaj dejansko sem napisal, ne kar se ti zdi, da piše.

Samael je izjavil:

Kaj drugega, razliko v hitrosti ipd... niti ne opazim ne.


Samael je izjavil:

Jaz povsem dopuščam možnost, da nekdo, pa ajde recimo temu "power user" pri svoji uporabi opaža razliko v hitrosti delovanja med napravama, medtem ko sam (klici, sporočila, malce glasbe, internet, maps, kakšen sftp prenos...) te razlike ne opazim oz. mi ni tako zelo očitna, da bi dejansko premišljeval o tem. Ne pri prvem, ne pri drugem telefonu tem kontekstu zame ni razlike - pri obeh dela lepo, tekoče.
In ker pišem zgolj o moji lastni izkušnji, ne vem zakaj takšna potreba po prepričevanju, da to pa že ne drži.


Mimogrede (ne da je to zdaj kakorkoli relevantno, ampak ko že omenjaš) ne vem kako deluje tvoj telefon ampak moj R4p z MIUI EU romom ni pri "update all" nikoli vseh deset ali koliko aplikacij je pač že bilo za updatati, updatal naenkrat, ampak eno po eno.
A tebi je to povzročalo lag pri uporabi telefona?

kanarin ::

Pa ne vem kdo je sploh trdil, da so razlike v performansah neopazne, seveda so ,ampak za marsikaterega pa nima to nekega večjega pomena. Je pa tudi res, da za res objektivno oceno moraš najprej sprobati tudi nekaj (vsaj na papirju) bistveno zmogljivejšega in potem lahko boljše oceniš ali je starejša zadeva še vedno OK. Predvsem pa gre tukaj za oceno ali se SPLAČA (in KDAJ) zamenjati staro zadevo z novejšo. To pa je kot vemo zelo subjektivno, ker ljudje smo pač različni, imamo različne potrebe, želje, pričakovanja in prioritete.

facepalm ::

@Samael
.. zato sem pa napisal, da uporabi r4p za en teden in nato porocaj ce res ne opazis razlik.
Glede "update all".. seveda updata app po app. 10 appov sem omenil zgolj zaradi predstave, da traja updatanje dlje in je telefon dlje casa pocasen.

Jaz trdim, da se vam star telefon zdi enako hiter zgolj zato, ker vam je bil tisti performance dovolj in imate v spominu, da je delal hitro. Nov telefon pa ni zelo hitrejsi oz nima niti nobenih hitrih animacij, katere bi dale vtis hitrega vmesnika in se vam zato zdi performance enak. Zato pravim, da spet uporabi star telefon sedaj, ko ti je performance novega telefona, obicajen. Tako sem imel jaz v spominu, da je zenfone2 hiter telefon. Celo win10 sem poganjal gor. Ko sem ga, po dveh letih, dobil nazaj trdim, da ni tako hiter, kot sem pomnil.

@kanarin.. Samael je trdil, da razlike ne opazi (ergo: "so neopazne").
Tukaj govorimo o subjektivnih ocenah. Kako se nam zdi. Objektivno je itak nov telefon hitrejsi.
Ali se splaca menjati ali ne, presodi vsak sam pri sebi. Jaz sem podal konkreten razlog zakaj sem menjal RN4.

Samael ::

Ne, @facepalm, jaz trdim tole:

Samael je danes ob 10:46:38 izjavil:

Fotoaparat je znatno boljši. Ja, tu R4p res ni blestel. Pa podpora za 800MHz frekvenco, ki je na starem R4p nisem imel in ki v kraju kjer med tednom preživim del dneva znatno olajša brskanje po netu. Kaj drugega, razliko v hitrosti ipd... niti ne opazim ne.



Samael je danes ob 13:45:21 izjavil:

Jaz povsem dopuščam možnost, da nekdo, pa ajde recimo temu "power user" pri svoji uporabi opaža razliko v hitrosti delovanja med napravama, medtem ko sam (klici, sporočila, malce glasbe, internet, maps, kakšen sftp prenos...) te razlike ne opazim oz. mi ni tako zelo očitna, da bi dejansko premišljeval o tem. Ne pri prvem, ne pri drugem telefonu tem kontekstu zame ni razlike - pri obeh dela lepo, tekoče.
In ker pišem zgolj o moji lastni izkušnji, ne vem zakaj takšna potreba po prepričevanju, da to pa že ne drži.


Kanarin ti je celo raztolmačil kontekst zapisanega, pa se še vedno vrtimo v krogu in ti kljub podrobnem pojasnilu, kar ne gre in ne gre pri razumevanju napisanega :/

facepalm ::

Razumem kaj hoces povedati.
V kontekstu: "v kolikor bi oba telefona imela b20 in enaki kameri, bi zame (za moje potrebe) bila enaka" right?

Jaz pa ti zelim dopovedati, da bi tudi ti opazil razliko v delovanju sedaj, ko si testiral (se navadil) na hitrejsi telefon. S hitrejso odzivnostjo verjetno nisi nic pridobil in ti je vseeno. Razumem. Ampak opazil bi pa jo:)

Ahim ::

facepalm je izjavil:

No bom dal en dejanski primer..
Zjutraj ob kavici dobis playstore notification, da lahko updatas 10 appov. Tapnes "update all" in se lotis prebiranja novic v browserju.

Ce pocnes neumnosti, ti noben telefon (niti najhitrejsi na svetu) ne pomaga.

1. napaka: telefon ob kavici.

2. napaka: pavsalno "tapkanje update all".

Za tovrstne tezave ni resitve v ponudbi telefonov.

Lepo je clovek napisal, da pri svojem profilu uporabe razlike v (ne)zmogljivosti ne opazi.

facepalm ::

@Ahim
1. Casopisov ne berem vec v papirnati izdaji
2. Klikat 10x update je bolj prirocno od "update all"? Itak pregledas kateri appi se updatajo. Changeloge pa nihce ne bere oz malo ljudi zanimajo. Ce se menjajo "pravice" appa, te pa posebej obvesti.

Jaz sem mu samo pojasnil zakaj je ne obcuti. Nisem trdil niti da je ne, niti da jo, niti da bi jo moral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

-valvoline- ::

Ce nekaj laufa bp, se ne dela update. Ne sistema ne programov. Bistvena napaka je k folk skoz posodablja.

-valvoline- ::

facepalm je izjavil:

No bom dal en dejanski primer..
Zjutraj ob kavici dobis playstore notification, da lahko updatas 10 appov. Tapnes "update all" in se lotis prebiranja novic v browserju.
Ni sans, da me prepricas, da bo r4p deloval brez opaznega laga pri nalaganju strani. Sem imel rn4 in vem kaksna je situacija.
Seveda to ni nek deal breaker in je tak telefon dandanes se popolnoma uporaben. Ne mores pa trditi, da je razlika v performanceu NEOPAZNA, ker dejansko je.
Imam pri roki 2 telefona, katera sta performancno podobna r4p (galaxy J7 2016 in zenfone 2). Oba se med updatanjem appov oz med kopiranjem vecjih datotek, konkretno upocasnita.

Drugace je r4p/rn4 ok telefon. Jaz sem ga menjal samo zato, ker mi ni uspelo enablat aptx codec v miui, custom romi pa so bili vsi bugasti.

Resurection remix 5.8.5 android 7 je biv dalec najboljsi, sploh zarad baterije. 100% stabilen in bugfree, sot po 13h, menjal na novejsi rr 6.0 oreo tudi 100% ok samo zarad gcama 6.02 in night sight funcijo. (na rr 5.8.5 je delala gcam 5 brez night sight funkcijo). Lahko se poljubno flasha tudi custom kernel z cpujem oc iz 2 na 2.5ghz in grafika +20%. Daljsi sot sem mev le na mi max 2, ampak to je ze prakticno tablet, ne telefon. Kdor zna flashat se iz r4p naredi zverino v 5 incnem packngu.

Zgodovina sprememb…

Vm1999 ::

Forumi res izvlečejo iz ljudi željo po dokazovanju "svojega prava" na vsak način... sam nisem nobena izjema. :)

Mene pa zanimajo izkušnje tistih, ki ste nadgradili iz RN5 na Mi9T Pro (ali pa Mi9T), in sicer predvsem morebitne (nepričakovane) slabe lastnosti Mi9T Pro.
Specifikacije poznam, bolj me zanimajo osebne izkušnje. Na papirju mi izgleda Mi9T Pro popoln telefon zame, ampak bi rad izvedel katere so tiste nepraktične lastnosti, ki jih potem ugotoviš ob uporabi...

facepalm ::

-valvoline- je izjavil:

Ce nekaj laufa bp, se ne dela update. Ne sistema ne programov. Bistvena napaka je k folk skoz posodablja.

Potemtakem bi vecina imela npr gmaps in gmail apk iz leta 2015.
Security patchi so tudi za lepo videt.
Zakaj sploh uporabljamo Android 8/9/10, ce je bil KitKat spoliran "v nulo"?
Kaj pa ko se play services sami updatajo (tega povprecen uporabnik ne more preprecit niti zaznat)?

No ce se iz r4p da narediti tako zverino, brez bugov (my ass), zakaj zelja po cemerkoli drugem?

-valvoline- ::

facepalm je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Ce nekaj laufa bp, se ne dela update. Ne sistema ne programov. Bistvena napaka je k folk skoz posodablja.

Potemtakem bi vecina imela npr gmaps in gmail apk iz leta 2015.
Security patchi so tudi za lepo videt.
Zakaj sploh uporabljamo Android 8/9/10, ce je bil KitKat spoliran "v nulo"?
Kaj pa ko se play services sami updatajo (tega povprecen uporabnik ne more preprecit niti zaznat)?

No ce se iz r4p da narediti tako zverino, brez bugov (my ass), zakaj zelja po cemerkoli drugem?

In my case, samo zarad amoleda. Mi max 2 pa ni terenski telefon. Pravkar prispel a3, k bo cas se bom lotil *overhaulinga* :) In ja, ce verjames ali ne se da bugfree zverino naredit, le pravega swja mors gor dat.
btw verzije appov tudi ce so iz 2015 delajo bp, pac updejtas tisto k moras da bi delovalo ostalo pustis. Playstore se itak sam nadgradi, mogoce se gdrive je potrebno, ostalo pustis pr miru. Starejse verzije zasedajo manj placa in se skor vedno odpirajo hitreje.

Zgodovina sprememb…

kanarin ::

Vm1999 je izjavil:

Forumi res izvlečejo iz ljudi željo po dokazovanju "svojega prava" na vsak način... sam nisem nobena izjema. :)

Mene pa zanimajo izkušnje tistih, ki ste nadgradili iz RN5 na Mi9T Pro (ali pa Mi9T), in sicer predvsem morebitne (nepričakovane) slabe lastnosti Mi9T Pro.
Specifikacije poznam, bolj me zanimajo osebne izkušnje. Na papirju mi izgleda Mi9T Pro popoln telefon zame, ampak bi rad izvedel katere so tiste nepraktične lastnosti, ki jih potem ugotoviš ob uporabi...


O tem sem sam pisal v enem (obširnem) postu pred par dnevi, ti predlagam da to prebereš. Si namreč lastim oba omenjena modela, s tem da Mi9T Pro uporabljam šele cca 2 tedna. Zaenkrat lahko povem, da je RN5 še vedno fantastičen telefon (za svojo ceno, se razume), seveda ima Mi9T Pro svoje bombončke, ki so primerni za flagship modele, kar je mene zmotilo pa je :

- Phone in Message aplikaciji sta privzeti od Googla in ne MIUI verziji kot na RN5
- Velikost (privzetega) fonta nikakor ne morem nastaviti tako kot bi si želel (stalno kolebam med M in L), medtem ko na RN5 je M velikost OK (dovolj velik in ne prevelik)
- robovi zaslona so bolj zaobljeni - na kar se še vedno navajam, lepše definitivno izpade (manjša zaobljenost) na RN5
- pozicija kamer ni ravno optimalna se mi zdi, še posebej pozicija bliskavice (ko jo uporabljaš kot svetilko) se v praksi izkaže za mal nerodno
- S to rdečko barvo tipke za vklop vsaj zame niso ravno zadeli, meni je kar mal moteča (imam črn model)

To je to zaenkrat.

kanarin ::


In my case, samo zarad amoleda. Mi max 2 pa ni terenski telefon. Pravkar prispel a3...


Btw, kako pa zgleda ostrina teksta na A3 v primerjavi z R4P ? Namreč pri A3 gre za občutno večji zaslon (6,09 vs 5,0) ki pa iama celo nižjo resolucijo (720 x 1560 vs 1080 x 1920 pixels). Koliko se dejansko to pozna v praksi ?

Druga stvar ki me zanima kako se obnese oz kakšna je uporabniška izkušnja pri prehodu iz MIUI na čisti Android (Android One) ? Sam namreč na telefonih nimam izkušenj s čistim Androidom, vem pa da ga mnogi neizmerno hvalijo in častijo - kot edini pravi Android (če recimo poznate glavnega recenzenta za telefone v reviji Monitor in avtorja RTVSLO podcasta Od Bita do Bita Anže Tomič). Sam sem imel od vedno nekakšen odpor do čistega Androida, vedno mi je ta njihov privzeti vmesnik zgledal nekako "grd". Recimo nikoli nisem maral teh Googlovih virtualnih tipk za navigacijo. Konkretne izkušnje imam edino iz par starih kitajskih tablic in trenutno z Android TV na Mi Box S - naj dam samo en konkretnem primer pri slednjem - reguliranje glasnosti zvoka - to je grafično (še danes) prikazano tako grdo, da mi postane kar slabo ob pogledu (kot da smo ene 10 let za časom) in posledično pokvari uporabniško izkušnjo (v tem priemru iz estetskega vidika).

-valvoline- ::

kanarin je izjavil:


In my case, samo zarad amoleda. Mi max 2 pa ni terenski telefon. Pravkar prispel a3...


Btw, kako pa zgleda ostrina teksta na A3 v primerjavi z R4P ? Namreč pri A3 gre za občutno večji zaslon (6,09 vs 5,0) ki pa iama celo nižjo resolucijo (720 x 1560 vs 1080 x 1920 pixels). Koliko se dejansko to pozna v praksi ?

Druga stvar ki me zanima kako se obnese oz kakšna je uporabniška izkušnja pri prehodu iz MIUI na čisti Android (Android One) ? Sam namreč na telefonih nimam izkušenj s čistim Androidom, vem pa da ga mnogi neizmerno hvalijo in častijo - kot edini pravi Android (če recimo poznate glavnega recenzenta za telefone v reviji Monitor in avtorja RTVSLO podcasta Od Bita do Bita Anže Tomič). Sam sem imel od vedno nekakšen odpor do čistega Androida, vedno mi je ta njihov privzeti vmesnik zgledal nekako "grd". Recimo nikoli nisem maral teh Googlovih virtualnih tipk za navigacijo. Konkretne izkušnje imam edino iz par starih kitajskih tablic in trenutno z Android TV na Mi Box S - naj dam samo en konkretnem primer pri slednjem - reguliranje glasnosti zvoka - to je grafično (še danes) prikazano tako grdo, da mi postane kar slabo ob pogledu (kot da smo ene 10 let za časom) in posledično pokvari uporabniško izkušnjo (v tem priemru iz estetskega vidika).

Mogoce se malenkost opazi pixelizacija, se res strlis pozorno. za vsakdajno uporabo neopazno. hd+ je fajn ker logicno bi bilo da bo baterija zdrzala dlje. Drgac je zaslon odlicen. Android one je crap, ampak v kratkem ga bo itak zamenjal spet RR ali portiran miui iz kitajske verzije cc9e. Zamenjava launcerja z nova malo izboljsa overall a1 slamparijo. Mal je tezji kot r4p, sirina podobna, visina pa cca +1cm. Kupu sem a3 ker je trenutno najmanjsi model z smiselnimi performancami katerga lahko kupis, raje bi vzel cc9e (kitajski a3 z miuijem) ampak ga ni blo za dobit brez carinskih dajatev ter nima b20. Pa tako plan je iz a3 z flashanjem naredit cc9e :)

jocoj ::

Mi9T (PRO) res ni pojem lepote, vendar pravi stroj za ta denar. Ženski je bil pregrd in ceglast, zato sem zanjo vzel Mi9 lite v modri barvi.:)

Dimnik ::

Cc9e se dobi še vedno brez dajatev....

antireal ::

Kje bi najceneje dobil Xiaomi Mi 9T Pro?

Trenutno sem našel najcenejšo opcijo iz Aliexpress:

https://www.aliexpress.com/item/4000082...

Skupaj z poštnino je cena cca 340eur. Obstaja še kaj cenejšega?

Hvala

Gagarin ::

a ti misliš da preko alija ne boš plačal DDV?

-valvoline- ::

antireal je izjavil:

Kje bi najceneje dobil Xiaomi Mi 9T Pro?

Trenutno sem našel najcenejšo opcijo iz Aliexpress:

https://www.aliexpress.com/item/4000082...

Skupaj z poštnino je cena cca 340eur. Obstaja še kaj cenejšega?

Hvala

Pri banggoodu cca 300e koda za popust BG29TP8, eu priority shipping brez dodatnih dajatev
https://www.banggood.com/Xiaomi-Mi-9T-P...

negrdiraček ::

na redmi 6 ob zagonu ni delala ikona povezave s telefonskim omrežjem (klicati se je dalo) + v quick access meniju (spustni meni) ni delala nobena tipka. zato sem ga reboot, a ga je briknilo (na gumb power ni reagiral). nekajkrat sem moral pritisniti dve tipki (power in volume down) in ga je dalo v fastboot. po par minutah je bil izklopljen in se je prižgal ko sem pritisnil power gumb. še kdo imel kaj podobnega? kaj bi to bilo?

Dimnik ::

Gagarin je izjavil:

a ti misliš da preko alija ne boš plačal DDV?


So trgovine ,kner prek dhl ne plačaš carine....

negrdiraček ::

Ahim je izjavil:

facepalm je izjavil:

No bom dal en dejanski primer..
Zjutraj ob kavici dobis playstore notification, da lahko updatas 10 appov. Tapnes "update all" in se lotis prebiranja novic v browserju.

Ce pocnes neumnosti, ti noben telefon (niti najhitrejsi na svetu) ne pomaga.

1. napaka: telefon ob kavici.

2. napaka: pavsalno "tapkanje update all".

Za tovrstne tezave ni resitve v ponudbi telefonov.

Lepo je clovek napisal, da pri svojem profilu uporabe razlike v (ne)zmogljivosti ne opazi.


zdaj jaz tu nisem več pameten...na r6 jaz posodabljam vse kar ponudijo - tudi ape ki jih ne rabim (ampak se jih ne da odinštalirat). če prav razumem bi tega ne smel delati ampak naj potem te 'ponudbe' za nadgradnjo 'visijo' v google play in pač jih ne odobrim?

antireal ::

Ok tukaj pride 299eur kar je noro poceni. Torej ne bom plačal nobenega davka oz carine dodatno?

hvala in lp

-valvoline- je izjavil:

antireal je izjavil:

Kje bi najceneje dobil Xiaomi Mi 9T Pro?

Trenutno sem našel najcenejšo opcijo iz Aliexpress:

https://www.aliexpress.com/item/4000082...

Skupaj z poštnino je cena cca 340eur. Obstaja še kaj cenejšega?

Hvala

Pri banggoodu cca 300e koda za popust BG29TP8, eu priority shipping brez dodatnih dajatev
https://www.banggood.com/Xiaomi-Mi-9T-P...

robertko ::

Dimnik je izjavil:

Cc9e se dobi ĹĄe vedno brez dajatev....


Kot je že @valvoline napisal za Mi9T Pro imaš pri BG z kodo BG12N10 za cca 395EUR Mi Note 10 (Aurora Green)...

Če si pa mislil za Mi9 lite (CC9e je CN verzija) imaš pa z kodo BGIssamXRM9L za ceno cca 200EUR...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: robertko ()

-valvoline- ::

antireal je izjavil:

Ok tukaj pride 299eur kar je noro poceni. Torej ne bom plačal nobenega davka oz carine dodatno?

hvala in lp

-valvoline- je izjavil:

antireal je izjavil:

Kje bi najceneje dobil Xiaomi Mi 9T Pro?

Trenutno sem našel najcenejšo opcijo iz Aliexpress:

https://www.aliexpress.com/item/4000082...

Skupaj z poštnino je cena cca 340eur. Obstaja še kaj cenejšega?

Hvala

Pri banggoodu cca 300e koda za popust BG29TP8, eu priority shipping brez dodatnih dajatev
https://www.banggood.com/Xiaomi-Mi-9T-P...

Tako je.

jocoj ::

robertko je izjavil:

Dimnik je izjavil:

Cc9e se dobi ĹĄe vedno brez dajatev....


Kot je že @valvoline napisal za Mi9T Pro imaš pri BG z kodo BG12N10 za cca 395EUR Mi Note 10 (Aurora Green)...

Če si pa mislil za Mi9 lite (CC9e je CN verzija) imaš pa z kodo BGIssamXRM9L za ceno cca 200EUR...

CC9e je kitajska verzija Mi A3, Mi9 lite je CC9 kitajska verzija.

kanarin ::

antireal je izjavil:

Kje bi najceneje dobil Xiaomi Mi 9T Pro?



Jaz sem svojega (6/128 GB) nabavil v decembru preko Gearbest, skupaj s poštnino in Shipping guarantee sem dal natančno 326 EUR (seveda EU priority line - brez dodatnih stroškov). Kot vidim, da so zdaj cene še malenkost nižje (seveda z ustreznimi kuponi). Se pa za res nore cifre da dobiti običajen Mi9T, sam sem tudi kar nekaj časa kolebal med obema modeloma...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()
««
288 / 374
»»