» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
287 / 374
»»

facepalm ::

Zadnja leta so imeli vsi moji telefoni, po defaultu, da se med zvonenjem, le to utisa s pritiskom na vol-dn tipko.
Kar se tice defaulta tipk za glasnost..
Meni ustreza, da je default za medio, saj spreminjam glasnost le videu/glasbi. Kar se tice zvonenja, imam vedno nastavljeno na doloceno glasnost in preklapljam le med vibra/mute/sound, kar je pri roki ob pritisku "vol+-" tipke.
Kar se tice razlicnih ringtoneov za razlicne "msg evente", se v nastavitvah nastavi default (za sms), vse ostale aplikacije pa se nastavijo v aplikaciji sami. Jakost zvonenja pa je enaka "ringtoneu".

AndroidOne je pac skoraj plain android z minimalisticnim pristopom. Tisti, ki si zelite XY funkcij, imate na voljo ogromno "preoblek" in AndroidOne ni namenjen vam.

Samael ::

Ne, saj stvar je v tem, da funkcije so, ampak so na precej blesav način pohabljene. Telefonom se dodaja vedno več funkcionalnoti, tega, onega ... ko gre pa za osnovne funkcije pa nekako smatrajo, da je njihov uporabnik idiot, za katerega bi bilo prezakomplicirano, da si delovanje telefona nastavi po lastnih potrebah, pa se namesto njega odločijo in ostalo vržejo ven?

Recimo še en random primer. Do Not Disturb/Silence fukcija. To poznamo že zelo dolgo in obstaja tudi v androidu one. Ampak glej ga zlomka, tu iz nekega razloga ne moreš več s tem zgolj utišati telefona, še vedno pa opcijsko uporabljati vibracije. V primeru, da utišaš telefon z DND to brezpogojno izkopi tudi vibracije in ni žive sile na telefonu, da bi lahko to naredil drugače.

Vem, da gre za "minor incovenience", ampak teh se je v parih dneh, kar imam ta telefon nabralo že za en kup in nikoli v življenju nisem imel toliko 3rd party aplikacije, raznega dodatnega sranja gor, da kompenziram za tisto, kar mi je bilo doslej samoumevno kot sestavni del telefona.

Vm1999 ::

Se strinjam s tabo, določene zadeve so res zakomplicirane.
Kar bi rad dosegel ti, ni DND, ampak mute+vibrate. Imaš na bližnjicah na drop-down meniju.

Glede zvonenja sem zgleda med redkimi, ki si rad prilagodi glasnost z enostavnim pritiskom na gumb.
Sej pravim, samsung ima možnost izbire, iphone (7) tudi.
Vem, kako se utiša klic.

Pač ni mi logično, zakaj se odstranjujejo možnosti izbire.

Samael ::

Vm1999 hvala. Prej sem bil navajen, da je opcija uporabe/neuporabe vibre tudi v toggle menuju (ali kako se že reče temu hitrem slide down menuju zgoraj) ne glede na DND / silence, zato tega nisem našel - my bad.

Mimogrede, a lahko kdo, ki ima novejši MIUI (jaz na starejšem redmiju z eu miui-jem že kar nekaj časa nisem pridobival posodobitve) pove, če podobno kot na samem androidu zdaj, ne moreš več uporabljati kontakte neposredno s sim kartice (in jih posledično tudi shranjevati na sim kartico) ampak jih je, da jih sploh vidiš, potrebno predhodno uvoziti na telefon / google account?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Vm1999 ::

Samael je izjavil:

Vm1999 hvala. Prej sem bil navajen, da je opcija uporabe/neuporabe vibre tudi v toggle menuju (ali kako se že reče temu hitrem slide down menuju zgoraj) ne glede na DND / silence, zato tega nisem našel - my bad.

Mimogrede, a lahko kdo, ki ima novejši MIUI (jaz na starejšem redmiju z eu miui-jem že kar nekaj časa nisem pridobival posodobitve) pove, če podobno kot na samem androidu zdaj, ne moreš več uporabljati kontakte neposredno s sim kartice (in jih posledično tudi shranjevati na sim kartico) ampak jih je, da jih sploh vidiš, potrebno predhodno uvoziti na telefon / google account?


Na tem slide down meniju po defaultu nimaš vseh bližnjic, nekaj je skritih. Mislim, da če potegneš na stran vidiš "edit" funkcijo in dodaš ostale po želji. Se pravi maš potem DND, mute, vibrate in vse ostalo...

Na MIUI 11 (pa mislim, da tudi prej na 10 in 9) imaš opcijo "show SIM contacts", tako da predvidevam, da lahko.

Dimnik ::

Vm1999 je izjavil:

Se strinjam s tabo, določene zadeve so res zakomplicirane.
Kar bi rad dosegel ti, ni DND, ampak mute+vibrate. Imaš na bližnjicah na drop-down meniju.

Glede zvonenja sem zgleda med redkimi, ki si rad prilagodi glasnost z enostavnim pritiskom na gumb.
Sej pravim, samsung ima možnost izbire, iphone (7) tudi.
Vem, kako se utiša klic.

Pač ni mi logično, zakaj se odstranjujejo možnosti izbire.



Zgoraj si napisal, da je problem ko te nekdo kliče, da bi s tipko takoj utišal klic.... Zdaj pa pišeš, da veš, kako se utiša...v čem je problem? Pritisneš tipko za glasnost in telefon izklopi zvok zvonenja....imate probleme, tam kjer jih ni...

facepalm ::

Torej povzetek vse te solate bi bil:
- manjko moznosti uvoza SIM stikov

Se kaj?
Ne razumem kako bi lahko bila tako osnovna customizacija androida "zakomplicirana" za nastavit. Razumem, da ste bili navajeni na drugacen skin ampak to nima veze z AndroidOne.
Npr dalec najbolj zakomplicirane menuje ima MIUI. Miljon opcij, kjer jih najmanj pricakujes (dokler se ne navadis). Znancem ne priporocam vec MIUIja ravno iz tega razloga, ker potem nimam vec miru. Kako se nastavi to, kako tisto.. zakaj mi ne delajo notificationi, kako se nastavi.. aaa:)))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Dimnik ::

Imaš možnost uvoza sim stikov...
No zdaj vam pa že ne paše da ima miui ogromno dodatnih nastavitev...nevem kako lahko klinker zdrži z samsungi, kjer nima toliko možnosti, pa se ne pritožuje..

-valvoline- ::

 max2

max2


https://ibb.co/QKprQC2
Kateri os/skin ima taksne power widgete? Tole je miui 8. Na homescreen torej bliznjice za wifi, data, gps, bt itn..

ps. se opravicujem, ne gre mi nikakor skrinsot gor nalimat.

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

Dimnik je izjavil:

Imaš možnost uvoza sim stikov...
No zdaj vam pa že ne paše da ima miui ogromno dodatnih nastavitev...nevem kako lahko klinker zdrži z samsungi, kjer nima toliko možnosti, pa se ne pritožuje..


Zato sem migriral na AndroidOne. Manj porabljenega casa za setup.
Da ne bo nesporazuma.. MIUI mi je tudi vsec ampak ne moremo govoriti o "zakompliciranosti" AndroidOne v Xiaomi temi, ker je MIUI na tem podrocju klasa zase (za nove userje).

Vm1999 ::

Dimnik je izjavil:


Zgoraj si napisal, da je problem ko te nekdo kliče, da bi s tipko takoj utišal klic.... Zdaj pa pišeš, da veš, kako se utiša...v čem je problem? Pritisneš tipko za glasnost in telefon izklopi zvok zvonenja....imate probleme, tam kjer jih ni...


Najprej sem napisal tole:

Vm1999 je izjavil:


Mene recimo iritira, da ne morem nastavit primarne funkcije gumbov glasnosti na zvonjenje - po defaultu je glasnost predstavnosti (media volume), od miui 10 naprej. Mislim, halo. Pri Samsungu vsaj lahko izbereš.


Ti si odgovoril:

Dimnik je izjavil:

Ja zelo je težko pritisnit tipko za glasnost, kjer prikaže glasnost za media, spodaj pa tri pikice in lahko nastaviš vse tri zvonenja, zvok, media in alarm. Meni je to prednost, ker lahko z gumbom za glasnost nastavljaš vse tri zvoke....


Ker me nisi razumel, sem se potem sam zapletel v razlagi... :D

Zaklenjen telefon - pritisneš gumb, zmanjša se media volume.
Za uravnavanje glasnosti zvonenja moraš odklenit, pritisnit gumb, povleči slider - 3 koraki.

Se zdaj razumeva? Se pravi predno vstopiš nekam, kjer moraš imeti telefon potihom, ne moreš utišati telefona SAMO z gumbom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vm1999 ()

bosmla ::

Pozdravljeni, rabim pomoc. Na RN8 (ginkgo) sem namestil MIUI EU rom (V11.0.3.0 stable).

Kako "preskocis" v zacetnih nastavitvah prstni odtis - po vprasanju za google racun (ki ga lahko preskocim) hoce se geslo/pin/vzorec... takoj za tem pa hoce odcitat prstni odtis, ce ga prekines (X) vrne nazaj pred vprasanje za google racun??

Pa se ROOT... uporabil sem Magisk (v TWRP) vse je slo ok, po rebootu je bil Magisk APP tudi namescen (tudi vse deluje) vendar root dostopa ni! Root Checker pravi "Sorry! Root access is not properly installed...".

Pa se: kako najbolje vse ponastavim na zacetno stanje roma v TWRP - ali je bolse da namestim rom ponovno?

Pa se se: Je kje seznam/vodic katere MIUI in druge prednamescene sistemske aplikacije "lahko" odstranim? V smislu zasebnosti. Temu, ki je telefon namenjen je vazno, da daje le ta od sebe cim manj podatkov.... Priporocilo katere APP pa namestim za povecanje kontrole nad tem kaj drugi APP-ji posiljajo? Recimo kako popolnoma preprecim uporabo mobilnih podatkov?

Jesenican2 ::

Za root pojdi v nastavitve, aplikacije, dovoljenja, dovoljenja, magisk manager in omogoci prikaz pojavnih oken ko se izvaja v ozadju.

bosmla ::

^Hvala
Kaj pa ostalo - lahko kdo pomaga:
Na RN8 (ginkgo) sem namestil MIUI EU rom (V11.0.3.0 stable).

- Kako "preskocis" v zacetnih nastavitvah prstni odtis - po vprasanju za google racun (ki ga lahko preskocim) hoce se geslo/pin/vzorec... takoj za tem pa hoce odcitat prstni odtis, ce ga prekines (X) vrne nazaj pred vprasanje za google racun??

- Kako najbolje vse ponastavim na zacetno stanje roma? v TWRP pobrisem kaj? ali je bolse da namestim rom ponovno?

- Je kje seznam/vodic katere MIUI in druge prednamescene sistemske aplikacije "lahko" odstranim? V smislu zasebnosti. Temu, ki je telefon namenjen je vazno, da daje le ta od sebe cim manj podatkov.... Priporocilo katere APP pa namestim za povecanje kontrole nad tem kaj drugi APP-ji posiljajo? Recimo kako popolnoma preprecim uporabo mobilnih podatkov?

espacious ::

Glede prstnega odtisa sem skoraj preprican da se da preskocit. Drugace ga pa dodaj in ko enkrat zaključiš nastavitve, ga odstrani.
Za "ponastavitev" roma na "default" (rom-a ki ga imaš sedaj nameščenega) je najlažje v meniju "Backup and reset" oz. Ponastavi na tovarniške nastavitve. Za namestit ponovno original rom pa bolje da kaj prebereš.
Odstranis lahko praktivno vse aplikacije oz. jih onemogočiš. (namig LuckyPatcher).
Za preprečit popolnoma uporabo podatkov pa enostavno podatke izklopiš. Mislim da obstaja tudi možnost da izklopiš za posamezne aplikacije.
LP, espacious

Zgodovina sprememb…

radmannsdorf ::

Samael je izjavil:


- led lučka, ki naj bi prikazovala zgrešene klice, smsje itd... ne dela. Oz. dela, prikazuje, da se telefon fila, ampak samo to. Za vse ostale opozorilne notifikejšne kot da ne bi obstajala. In ja, je vklopljeno. Kolikor sem googlal, je kar precej lastnikov tega telefona naletelo na ta bug. Pri smsjih sem to rešil s "Light Flow Legacy :Led Control" 3rd party aplikacijo, kar je dost smotana rešitev, naprej pa nisem raziskoval.

radmannsdorf je izjavil:

Če komu na MI A3 ne deluje led opozorilna lučka(razen ob polnjenju).
Settings - Apps & Notifications - Notifications - Blink light - deluje ob prejetju SMS sli sporočila v FB Messengerju.

Za Viber, pojdi na - Settings - Notifications - odkljukaj "Light screen for messages". Zdaj pa se bo namesto prižiga zaslona, prižgala led lučka in bo utripala.

Samael ::

Kaj misliš, da nisem prvo poskusil v nastavitvah? :) Pač bug je, s katerim se sooča (če pogooglaš) dobršen delež A3 uporabnikov, ne pa prav vsi. Upam, da bo prehod na Android Q to težavo opdravil.

Samael je izjavil:

@facepalm a ti led notifikejšen za zgrešene klice, smsje itd... dela? Pri meni ne dela (in ja, sem šel čez vse nastavitve vsaj 10x, prebral en kup dokumentacije, poskusil ne vem koliko workaroundov in ja, sam led notification dela, ko mi želi telefon povedati, da se fila - ne pa tudi za tisto, kar nam običajno res pride prav).

Tole:
https://c.mi.com/thread-2393595-1-0.html

Zaenkrat je edini workaround, ki sem ga našel "Light Flow Legacy :Led Control" 3rd party aplikacija.

mailer ::

Očetu notification light deluje. Sicer ne vem ali je dobil sms ali kakšen mail. Škoda da se ne da določit tudi barvo pa bi takoj vedel kaj si dobil, Mi 3s je to že imel.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

radmannsdorf ::

Samael, aja saj res, sem že na mi forumu pisal. :P

kanarin ::

Včeraj sem dobil Mi9T Pro. Takoj sem nadgradil na MIUI 11 (ki za razliko od RN5 bazira na Android 10) in presenečeno opazil, da sta privzeta Phone in Message app drugačna kot na RN5...dejansko gre za default Google android app-a ! Kako se to lahko spremeni - ali je možno namestiti in uporabljati MIUI verziji obeh aplikacij? V čem je sploh fora, da so pri tem modelu zamenjali ti dve aplikaciji ??

profii ::

Je mogoče znano kdaj bo na voljo international verzija K30?

musicfreak ::

mi lahko kdo pove katere nastavitve imam narobe v miui da se mi vec ne prikaze na zaslonu okno ko dobim mail, whatsapp, telegram message? edino v fbju se prikaze...ne razumem, ce mam vse na ON nareto v nastavitvah

https://ibb.co/X8z4mjB
https://ibb.co/fx30tzz

Zgodovina sprememb…

AvtoR ::

kanarin je izjavil:

Včeraj sem dobil Mi9T Pro. Takoj sem nadgradil na MIUI 11 (ki za razliko od RN5 bazira na Android 10) in presenečeno opazil, da sta privzeta Phone in Message app drugačna kot na RN5...dejansko gre za default Google android app-a ! Kako se to lahko spremeni - ali je možno namestiti in uporabljati MIUI verziji obeh aplikacij? V čem je sploh fora, da so pri tem modelu zamenjali ti dve aplikaciji ??


Tudi jaz imam par dni MI 9T pro in imam enak problem. Po nadgradnji mi je zamenjalo Xiaomi telefon in SMS aplikacijo z Googlovo. Zanimivo je, da ima kolega navaden MI 9T in mu še vedno delujeta Xiaomi telefon in SMS aplikacija. Mi je preko Mi drop poslal sms aplikacijo, pa mi ne dela. Non stop se zaganja in ugaša...
Vsekakor bi imel raje MI aplikacijo za telefon in SMS. Če je imel kdo podobem problem in ga je rešil. bo rešitev dobrodošla;)

Dimnik ::

Tudi moj mi9t ima oba appa xiaomi, kaj pa vaju moti pri googlu app...pri sms app je verjetno še prednost, da gre v ležeči položaj

AvtoR ::

Ne kaže neodgovorjenih klicev na zaklenjenem zaslonu, čeprav imam odkljukana vsa dovoljenja in opcije. Edino dioda utripa, ki pa je na slabo vidnem mestu. Tudi oblikovno mi je Xiaomi app lepši. V messages mi pa nikakor ni uspelo uvoziti starih smsov. Zdaj uporabljam nek third Patty app in dela vse.

kanarin ::

@AvtoR kateri app ?

radmannsdorf ::

Glede opozorilne lučke na MI A3. Včeraj sem zrihtal še od tasta nov MI A3. Po zgoraj opisanem postopku lučka deluje deluje v vseh primerih, enako kot na enakem telefonu kupljenem 1 mesec nazaj. Oba kupljena na Honorbuy.

AvtoR ::

kanarin je izjavil:

@AvtoR kateri app ?

Google telefon.
Po rebootu, se prikaže neodgovorjen klic na lock screenu. Mi je pa še vedno Mi aplikacija lepša od Googlove.

Samael ::

radmannsdorf je izjavil:

Glede opozorilne lučke na MI A3. Včeraj sem zrihtal še od tasta nov MI A3. Po zgoraj opisanem postopku lučka deluje deluje v vseh primerih, enako kot na enakem telefonu kupljenem 1 mesec nazaj. Oba kupljena na Honorbuy.

Ja fino, ampak saj zgoraj opisan "postopek" ni nič drugega, kot da jo pač vklopiš (Settings - Apps & Notifications - Notifications - Blink light) v nastavitvah - ali pa sem kaj spregledal? Saj ni nobena nuklearna fizika. Potem pa pač ali ti dela, ali ne dela.
(viberja pa nimam, tako da tam pa res nisem vklapljal posebej).

Kot ti pove tale možakar v polomljeni slovanski angleštini :) Poskušaš v nastavitvah. Če dela je to to, če ne dela greš dalje s 3rd party (Light flow legacy) aplikacijo. Del MI A3 telefonov ima to težavo, del ne ... ne vem, kaj naj ti še rečem :) Ali pa misliš, da če boš ti pritisnil tale "blink light" slider namesto mene bo pa kar zasijalo? :)
Sicer je imel pa nek delež A1 telefonov identično težavo, ki so jo odpravili po parih updejtih.


https://c.mi.com/thread-2393595-1-0.html
https://forum.xda-developers.com/mi-a3/...

kanarin ::

AvtoR je izjavil:

kanarin je izjavil:

@AvtoR kateri app ?

Google telefon.
Po rebootu, se prikaže neodgovorjen klic na lock screenu. Mi je pa še vedno Mi aplikacija lepša od Googlove.


Ma ne, rekel si da uporabljaš nek 3rd party app:

Zdaj uporabljam nek third Patty app in dela vse

AvtoR ::

kanarin je izjavil:

AvtoR je izjavil:

kanarin je izjavil:

@AvtoR kateri app ?

Google telefon.
Po rebootu, se prikaže neodgovorjen klic na lock screenu. Mi je pa še vedno Mi aplikacija lepša od Googlove.


Ma ne, rekel si da uporabljaš nek 3rd party app:

Zdaj uporabljam nek third Patty app in dela vse

Za telefon Google, za SMS third party...

bmwwww ::

klinker je izjavil:

Rn8 po moje. Poco ima kar nekaj znanih tezav.


Težav kot so? Jaz nimam nikakršnih težav v zadnjem letu.

kanarin ::

AvtoR je izjavil:

kanarin je izjavil:

AvtoR je izjavil:

kanarin je izjavil:

@AvtoR kateri app ?

Google telefon.
Po rebootu, se prikaže neodgovorjen klic na lock screenu. Mi je pa še vedno Mi aplikacija lepša od Googlove.


Ma ne, rekel si da uporabljaš nek 3rd party app:

Zdaj uporabljam nek third Patty app in dela vse

Za telefon Google, za SMS third party...


Ahh, pa cel cajt te sprašujem ravno za IME te "third party app" ...

scipascapa ::

Jaz prav vidim, bomba telefon za 120€?

Xiaomi Redmi Note 8 Global 3/32GB (black) pametni telefon s kodo: GBNOTE803 iz 181€ na 120€

Xiaomi Redmi Note 8 4G Smartphone Global Version 6.3 inch MIUI 10 Snapdragon 665 Octa Core 3GB RAM 32GB ROM 4 Rear Camera 4000mAh - Black

buttcrack ::

4/64 je pa 15€ dražji.

jocoj ::

Če rabiš NFC pa 4/64T za 22 EUR več. Koda GBNOTE8T123

scipascapa ::

Zgodovina sprememb…

kanarin ::

Po dolgem času se spet oglašam v tej temi. Pred par tedni sem dobil Mi9T Pro (6/128) in prejšnji teden sem naredil "usoden" korak - prestavil sem SIM kartico iz Samsunga A5 2016. Zakaj usoden - ker sem bil dosedaj ves čas na Samsungih, po pravici povedano samo na dveh modelih (prej S2). Ampak tudi vsi v družini smo zmeraj imeli izključno Samsunge.

No in ravno to me zanima - izkušnje še koga drugega, ki je naredil ta prehod. Xiaomi napravi mi sicer že nekaj let niso tuje, nabavil sem že dva telefona - ampak iz nižjega ranga (Redmi 4 Prime, Redmi Note 5), imam tudi Mi Pad4. Ampak dosedaj še nisem uporabljam Xiamija kot primarni telefon. In tudi nikoli (ok razen pred davnimi leti ko sem imel Samsung S2) nisem uporabljal t.i. flagship telefone. Moram priznati, da se kar malo težko privajam. Telefon je objektivno gledano super (še posebej za svojo ceno je to po mojem kar TOP telefon) in praktično seveda ni primerjave s Samsungom, vendar:

- telefon je ogromen in težek - se kar pozna pri vsakodnevni uporabi, še posebej pri klasičnem telefoniranju (ko ga moraš držat ob ušesu)
- nikakor ne najdem tipkovnice, ki bi mi ustrezala - privzeti mi ni všeč, namestil sem Swiftkey - ampak nikakor ne najdem nekaj tako preprostega in ličnega kot je imel moj Samsung (ali kot imajo nenazadnje iOS naprave).
- ta model nima zareze, kar mi je bilo skoraj ključno, ampak po drugi strani ima telefon občutno zaobljene robove, motijo me predvsem na spodnji strani (ko skrolaš neko stran, tipkovnica). Recimo RN5 ima tudi zaobljene, ampak precej manj.
- zmotilo me je tudi, da ima ta model privzeto Phone in Message aplikacijo (RN5 ima pri isti verziji MIUI svoje aplikacije)
- danes me razkurilo ko sem hotel priklopiti Xiaomi brezžično slušalko pa je nikakor noče zaznati ?!?!
- nabavil sem črni model in ta živordeča tipka za vklop meni osebno nikakor ni všeč
- pozicija kamer/bliskavice - fajn je da ne toliko štrlijo ven iz ohišja (kot pri recimo RN5), vizualno zgleda lepo da so na sredini, ampak pri držanju telefona moram kar paziti da ne šlatam kamere in bliskavice. Še posebej slednja pa je s to sredinsko(nižjo) pozicijo v praksi pri uporabi svetilke nekako .. bolj nerodna
- nikakor ne morem nastaviti primerne velikosti fontov , privzeta M mi prikazuje premajhen font v sporočilih, če dam L pa je maarsikje drugje kar nekako preveil font. Tu je spet nekaj drugače kot pri RN5 ker je M font res optimalen za vse aplikacije

No, to so nekako moje izkušnje po nekaj dneh uporabe. Pri nabavi tega telefona me je najbolj zanimalo, kakšna bo razlika v primerjavi z RN5 (ga imam kot sekundarni telefono oz napol tablico če cca leto in pol) - in po pravici povedano mi je slednji v marsičem bolj "simpatičen" oz ustrezen. Predvsem pa - če se vrnem na Samsunga - tisti model je bil zame top če ne drugega vsaj iz ergononomskega vidika - ravno prav velik, ne pretežek in predvsem bolj oglati robovi -enostavno ko držiš tisti telefon v roki je občutek boljši kot pri praktično vseh novejših modelih. Pa tudi na splošno Samsungov uporabniški vmesnik mi je (čeprav je obtičal na Android 7) še vedno nekako bolj všečen kot MIUI (baje pa je One UI še precej boljši - nimam izkušenj).

Tako da me resnično zanima še kakšna izkušnja oz. mnenje ostalih, ki ste naredili podoben prehod. Saj čisto mogoče je , da sem sam postal malo preveč konzervativen (ugotavljam, da se zmeraj težje ločim od zadev ki so mi načeloma ustrezale - čeprav so realno že zastarele), po drugi strani pa še vedno (podobno kot verjetno večina uporabnikov na tem forumu) z velikim zanimanjem spremljam vse novosti - in se vsake toliko pocedi kakšna porcija sline oz zasrbi denarnica :))

Vanadium ::

-valvoline- ::

Kje bi lahko narocil ugodno redmi note 7 pro brez carine? Na alix so po cca 140e ampak nobena trgovina nima taxfree.
https://www.aliexpress.com/item/4000223...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

woman ::

No kanarin, malo več časa pa le daj privajanju na novost, ker ga očitno, tudi po tvojih besedah, potrebuješ.
Ne moreš pričakovati, da bodo novejši in zelo zmogljivi "cegli" taki kot 3 in več let stari in zastareli telefoni.
Sicer nimam tako dragega telefona kot ti, je pa enakih dimenzij kot tvoj in pri navajanju nisem imela prav nobenih težav.
Malo več časa si vzemi in pozabi na starega Samsunga, sigurno boš na koncu zadovoljen. Če pa ne boš, ga še vedno lahko prodaš.
S preveč negativnimi občutki si se lotil novosti, daj telefonu vendar priložnost!

Sama že leta uporabljam Swiftkey (prvo sem še plačala), ki ima res ogromno možnosti, le potruditi se je treba malo in poiskati. ;)

Dimnik ::

-valvoline- je izjavil:

Kje bi lahko narocil ugodno redmi note 7 pro brez carine? Na alix so po cca 140e ampak nobena trgovina nima taxfree.
https://www.aliexpress.com/item/4000223...


Pritisnil pomotoma izbris....

Poglej na goldway, sicer je dhl cca24e, ampak dobiš v 7-9dni, brez carine

Dimnik ::

woman je izjavil:

No kanarin, malo več časa pa le daj privajanju na novost, ker ga očitno, tudi po tvojih besedah, potrebuješ.
Ne moreš pričakovati, da bodo novejši in zelo zmogljivi "cegli" taki kot 3 in več let stari in zastareli telefoni.
Sicer nimam tako dragega telefona kot ti, je pa enakih dimenzij kot tvoj in pri navajanju nisem imela prav nobenih težav.
Malo več časa si vzemi in pozabi na starega Samsunga, sigurno boš na koncu zadovoljen. Če pa ne boš, ga še vedno lahko prodaš.
S preveč negativnimi občutki si se lotil novosti, daj telefonu vendar priložnost!

Sama že leta uporabljam Swiftkey (prvo sem še plačala), ki ima res ogromno možnosti, le potruditi se je treba malo in poiskati. ;)



Točno tako, ne moreš sedanje telefone primerjati z s2....
Namesti si poco louncher, zanimivo da ima pro verzija telefon in sms od googla, navadna pa od xiaomija, tipkovnico uporabljam to katera je že nameščena, edino vklopil sem obrobe tipk in vrstico s številkami....govorim za mi9t

user-pass ::

kanarin je izjavil:

/snipped/

Isti si kot moja zena. Zalagam jo z novimi telefoni ze 20 let, priblizno enkrat na leto ji kupim novega, vsakic jasno bolj zmogljivega, pa vsakic jambra, kako je to drugace, pa to ne stima, pa drug app za musko, pa glasnost se drugje stima, pa notification light je drugje, pa druge barve lucka, ni da ni.
No ampak se vsakega se je navadila in je potem mir po kaksnem mesecu. Sedaj je ravno na poti 9T Pro :)
V glavnem, daj cajtu cas.

G R T ::

kanarin je izjavil:

In tudi nikoli (ok razen pred davnimi leti ko sem imel Samsung S2) nisem uporabljal t.i. flagship telefone. Moram priznati, da se kar malo težko privajam. Predvsem pa - če se vrnem na Samsunga - tisti model je bil zame top če ne drugega vsaj iz ergononomskega vidika - ravno prav velik, ne pretežek in predvsem bolj oglati robovi -enostavno ko držiš tisti telefon v roki je občutek boljši kot pri praktično vseh novejših modelih. Pa tudi na splošno Samsungov uporabniški vmesnik mi je (čeprav je obtičal na Android 7) še vedno nekako bolj všečen kot MIUI (baje pa je One UI še precej boljši - nimam izkušenj).

FAK ane.
Primerja z S2.
Mislm drama.

-valvoline- ::

Dimnik je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Kje bi lahko narocil ugodno redmi note 7 pro brez carine? Na alix so po cca 140e ampak nobena trgovina nima taxfree.
https://www.aliexpress.com/item/4000223...


Pritisnil pomotoma izbris....

Poglej na goldway, sicer je dhl cca24e, ampak dobiš v 7-9dni, brez carine

Ta trgovina v oglasu tudi ima dhl shipping, ampak so mi poslal sporocilo da ne vejo kako je z dajatvami.

kanarin ::

woman je izjavil:

No kanarin, malo več časa pa le daj privajanju na novost, ker ga očitno, tudi po tvojih besedah, potrebuješ.
Ne moreš pričakovati, da bodo novejši in zelo zmogljivi "cegli" taki kot 3 in več let stari in zastareli telefoni.
Sicer nimam tako dragega telefona kot ti, je pa enakih dimenzij kot tvoj in pri navajanju nisem imela prav nobenih težav.
Malo več časa si vzemi in pozabi na starega Samsunga, sigurno boš na koncu zadovoljen. Če pa ne boš, ga še vedno lahko prodaš.
S preveč negativnimi občutki si se lotil novosti, daj telefonu vendar priložnost!

Sama že leta uporabljam Swiftkey (prvo sem še plačala), ki ima res ogromno možnosti, le potruditi se je treba malo in poiskati. ;)


Ena moja poanta mojega "eseja" je bila v tem, da določeni stari telefoni tudi danes v določenih pogledih vseeno niso slabi oz slabši od kakšnih današnjih super duper novih modelov. Seveda se ne morejo primerjati po tehničnih specifikacijah, ampak za nekatere so (zelo) pomembni tudi drugi vidiki, kot je sama ergonomija oz splošna uporabniška izkušnja. Sam sem imel recimo veliko let odpor do Apple-a, njihovih produktov in filozofije in se samo čudil fanatičnim oboževalce te znamke...dokler nisem v neki ugodni akciji nabavil iPad Mini 2. Sicer je bilo mišljeno kot darilo za sestro, ampak potem me je ta naprava tako navdušila, da sem jo kar obržal - in jo še vedno z veseljem redno uporabljam - čeprav gre po današnjih stadardih za kao "zastarelo" napravo. Lahko da je zastarela, ampak deluje še vedno kot urca. Pred kratkim sem dobil tudi (nov !) službeni iPhone 6s (ki naj bi v teoriji nadomestil Samsung A5 2016), ki je prav tako za današnje pojme kar precej zastarel model, ampak tudi deluje tip top . Govorim o sami uporabniški izkušnji, torej o uporabniškem vmesniku, vse dela tako kot mora in tudi izgleda lepo oz lično. Če omenim ravno tipkovnico - rad bi imel recimo tako kot je na iPhone (ali Samsungu) - lično, pregledno, brez odvečnega balasta (dodatnih znakov- simbolov na vsaki tipki, brez zame nadležnega prediction - (to nikakor ne znam izklopiti na Swiftkey). To da ima neka aplikacija oz OS "ogromno možnosti" ni nujno tudi prednost, saj obstajamo uporabniki, ki bi radi dobili že po defaultu take aplikacije oz vmesnik, da sploh ne bi čutil potrebe po spreminjajo (tako kot je na iOS). Mnogim se s tem niti ne da zafrkavat in jih na koncu živcira ko ne uspejo (vsaj hitro in enostavno) najti boljših alternativ. Po drugi strani pa mi je bilo od vedno všeč ta odprtost Androida (v primerjavi z zaprtostjo in omejenostjo iOS), samo ko nekaj časa uporabljaš oba sistema, vidiš zadeve v malo drugačeni luči...

-valvoline- ::

Men je gboard najboljsa, enablas fiksno st.vrstico (number row) dark theme v setinzih in to je to.
[img]https://www.file.si/pthumbs/small/11696... ]

Zgodovina sprememb…

kanarin ::

G R T je izjavil:

kanarin je izjavil:

In tudi nikoli (ok razen pred davnimi leti ko sem imel Samsung S2) nisem uporabljal t.i. flagship telefone. Moram priznati, da se kar malo težko privajam. Predvsem pa - če se vrnem na Samsunga - tisti model je bil zame top če ne drugega vsaj iz ergononomskega vidika - ravno prav velik, ne pretežek in predvsem bolj oglati robovi -enostavno ko držiš tisti telefon v roki je občutek boljši kot pri praktično vseh novejših modelih. Pa tudi na splošno Samsungov uporabniški vmesnik mi je (čeprav je obtičal na Android 7) še vedno nekako bolj všečen kot MIUI (baje pa je One UI še precej boljši - nimam izkušenj).

FAK ane.
Primerja z S2.
Mislm drama.


Kje pa ti za vraga vidiš kakšno primerjavo z S2 in kakšno dramo ?? Omenjal sem ga samo kot edini flagship ki sem ga dosedaj uporabljal. Primerjal sem kvečjemu s A5 2016, ki je nov stal več kot sem zdaj dal za Mi9T Pro (nisem pa ga jaz plačal - Samsunga namreč) in z RN5, za katerega sem pred letom in pol dal več kot pol manj denarja. In primerjava sploh ne gre na račun tehničnih specifikacij, to mislim da si vsak pismen lahko bilokje pogleda, ampak na golo UPORABNIŠKO IZKUŠNJO. Če sploh veš kaj to pomeni. Seveda so performanse in tehnične specifikacije tudi (pomemben) del uporabniške izkušnje, ni pa to edini vidik.

kanarin ::

-valvoline- je izjavil:

Dimnik je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Kje bi lahko narocil ugodno redmi note 7 pro brez carine? Na alix so po cca 140e ampak nobena trgovina nima taxfree.
https://www.aliexpress.com/item/4000223...


Pritisnil pomotoma izbris....

Poglej na goldway, sicer je dhl cca24e, ampak dobiš v 7-9dni, brez carine

Ta trgovina v oglasu tudi ima dhl shipping, ampak so mi poslal sporocilo da ne vejo kako je z dajatvami.


Pa poglej malo na Gearbest, Banggood ali Geekbuying, pa malo spremljaj kode oz ugodnosti tej strani (sicer ne najdem Redmi note 7 - trenutno je pač aktualna bolj osmica):

https://www.kajkupiti.si/kuponi-popusti...
««
287 / 374
»»