» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
285 / 374
»»

KTr1sk ::

;-) je izjavil:

Tega kuula chargerja ne najdem nikjer z eu vticnico.

Je kak drug ok z tremi porti, da jih narocim par in imam spet mir.



Jaz sem ga ravnokar naročil 3,73€ z EU priključkom
KUULAA Quick Charge 3.0 USB Charger 30W
https://www.aliexpress.com/item/3304099...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

louser ::

Za dva evra zraven še dobi preverjeno dober polnilec, ne pa te čungalunga QC3 30w kvazi polnilec.

klinker ::

Jst sem dobil od KUULAA za avto in hisni, ter 2 magnetna kabla.
Polnilca polnita ok, kabla sta pa za k...c. V avtu, ki se premika kr zgublja kontakt na trenutke, na mizi doma je ok in polne super, dokler ga ne tikas. Pa je kabel kr drag ;((

Gre se pa za te zadeve...

avto polnilec - https://www.aliexpress.com/item/4000211...
hisni polnilec - https://www.aliexpress.com/item/3301780...
magnetni usb-c kabel - https://www.aliexpress.com/item/3300220...

splatman ::

A ima mogoče še kdo problem, da po MIUI 11 posodobitvi ne more poslati/odpreti mms sporočil.

Dimnik ::

Probaj vklopit in izklopit letalski način...

;-) ::

louser je izjavil:

Za dva evra zraven še dobi preverjeno dober polnilec, ne pa te čungalunga QC3 30w kvazi polnilec.

Kateri?

KTr1sk ::

tukaj si poglej link kateri je kvaliteten

settler je izjavil:

Malo dajte pazit pri teh polnilcih za 2EUR. Kitajci ne upoštevajo vseh pravil pri razdaljah med visoko in nizko napetostjo. Da ne koga fajn elektrika pošlatala...

Link do testiranih polnilcev:
https://lygte-info.dk/info/ChargerIndex...

od firme KUULAA pa bodo še testirali, po komentarjih sodeč naj bi bil kvaliteten
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

-valvoline- ::

A ni tako da fast charge unicuje oz skrajsa zivljensko dobo baterij? Raje filam 1-2h vec pa vem da bo baterija hvalezna.

Killermode ::

-valvoline- je izjavil:

A ni tako da fast charge unicuje oz skrajsa zivljensko dobo baterij? Raje filam 1-2h vec pa vem da bo baterija hvalezna.

Če hočeš telefon uporabljati 10 let z enako baterijo to drži. Če si pa povprečen uporabnik in vsake 2 leti menjaš telefon je pa čisto vseeno.

-valvoline- ::

Killermode je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

A ni tako da fast charge unicuje oz skrajsa zivljensko dobo baterij? Raje filam 1-2h vec pa vem da bo baterija hvalezna.

Če hočeš telefon uporabljati 10 let z enako baterijo to drži. Če si pa povprečen uporabnik in vsake 2 leti menjaš telefon je pa čisto vseeno.

Pa ni, ce uporabljas skoz fast charge bos mev po letu uporabe recimo se 60-70% (na pamet) kapaciteto baterije, ce polnis standard pa 90+%. Pri uporabi se bo se kako poznalo.
Pri hitrem polnenju se telefon kar fajn greje, to skoduje tudi elektroniki za filanje in se marsikaj druga trpi poleg baterije.

Zgodovina sprememb…

;-) ::

Baterija se itak zagreje sploh da lahko fila hitro to je njen normaln proces. Sicer neven kak fon mas ampak strosek baterije se mi nikoli ni presegal 10€ niti na iphonih in prav vse z aliexpressa so delale odlicno.

Po enem letu je ne spravis na 70% vsaj jaz se nobene nisem. Najvec problemov sem sicer imel z iphonovimi baterijami, ker original samo odpove brez nekih predhodnih opozoril se zacnejo na novo zaganjat itd.

settler ::

-valvoline- je izjavil:

Killermode je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

A ni tako da fast charge unicuje oz skrajsa zivljensko dobo baterij? Raje filam 1-2h vec pa vem da bo baterija hvalezna.

Če hočeš telefon uporabljati 10 let z enako baterijo to drži. Če si pa povprečen uporabnik in vsake 2 leti menjaš telefon je pa čisto vseeno.

Pa ni, ce uporabljas skoz fast charge bos mev po letu uporabe recimo se 60-70% (na pamet) kapaciteto baterije, ce polnis standard pa 90+%. Pri uporabi se bo se kako poznalo.
Pri hitrem polnenju se telefon kar fajn greje, to skoduje tudi elektroniki za filanje in se marsikaj druga trpi poleg baterije.


No pretiravat res ni treba. Največji sovražnik baterij (vsaj kar je na osnovi Litija) je temperatura. Se spomnim iPhona 5, ki je pri filanju postal kar krepko topel, bi rekel da nad 35°C.
Pa to vemo da je takrat se ni polnilo več kot z 1A, baterija pa ima kapaciteto okoli 1500mAh, se pravi se polni z okoli 0,66C. Pa je bila baterija fajn topla.
Sedaj na 9T Pro, je baterija 4000mA, polnilni tok pa je pri hitrem polnjenu (27W) 5,4A (1,4C) ali pri 18W polnilcu 3,6A (0,9C). Se pa telefon z baterija ne segreje kaj dosti, vsaj na otip ni čutiti.
Sedanje baterije imajo deklariran polnilni tok vsaj 1C, bi pa rekel da ima večina baterij večji polnilni tok (vsaj 2C). Če tako gledamo s strani baterije, to sploh ni nobeno hitro polnjenje.
To je sedaj prišlo v modo, ker so kapacitete baterij res poskočile in če bi ostali pri toku 1A, bi se taka baterija polnila 4h+.

Glede komponent pa tako, vsaka komponenta ki je v telefonu je deklarirana vsaj od -30 do 85°C, in boš prej kakšno plastiko stopil kot pa komponento uničil :)

Killermode ::

-valvoline- je izjavil:

Killermode je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

A ni tako da fast charge unicuje oz skrajsa zivljensko dobo baterij? Raje filam 1-2h vec pa vem da bo baterija hvalezna.

Če hočeš telefon uporabljati 10 let z enako baterijo to drži. Če si pa povprečen uporabnik in vsake 2 leti menjaš telefon je pa čisto vseeno.

Pa ni, ce uporabljas skoz fast charge bos mev po letu uporabe recimo se 60-70% (na pamet) kapaciteto baterije, ce polnis standard pa 90+%. Pri uporabi se bo se kako poznalo.
Pri hitrem polnenju se telefon kar fajn greje, to skoduje tudi elektroniki za filanje in se marsikaj druga trpi poleg baterije.

za strošit baterijo na 60-70% potrebuješ 300-500 ciklov praznjenja in polnjenja.
Meni osebno ne uspe to v enem letu.

Samael ::

S tem, da cikel polnjenja pri litijevih baterijah pomeni, da polniš izpraznjeno baterijo in ne da zgolj dofilaš baterijo, ki je na nekih 40%.

-valvoline- ::

https://www.theregister.co.uk/2019/06/0...

Killermode je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Killermode je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

A ni tako da fast charge unicuje oz skrajsa zivljensko dobo baterij? Raje filam 1-2h vec pa vem da bo baterija hvalezna.

Če hočeš telefon uporabljati 10 let z enako baterijo to drži. Če si pa povprečen uporabnik in vsake 2 leti menjaš telefon je pa čisto vseeno.

Pa ni, ce uporabljas skoz fast charge bos mev po letu uporabe recimo se 60-70% (na pamet) kapaciteto baterije, ce polnis standard pa 90+%. Pri uporabi se bo se kako poznalo.
Pri hitrem polnenju se telefon kar fajn greje, to skoduje tudi elektroniki za filanje in se marsikaj druga trpi poleg baterije.

za strošit baterijo na 60-70% potrebuješ 300-500 ciklov praznjenja in polnjenja.
Meni osebno ne uspe to v enem letu.

Ce skoz uporabljas hitro polnenje lahko pade tudi na 50% v enem letu. Poglej statistike za razne galaxyje in jabolka.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

;-) je izjavil:


Po enem letu je ne spravis na 70% vsaj jaz se nobene nisem. Najvec problemov sem sicer imel z iphonovimi baterijami, ker original samo odpove brez nekih predhodnih opozoril se zacnejo na novo zaganjat itd.

To se je meni s Samsungom (S3) zgodilo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

-valvoline- ::

Mi max 2 sem vedno polnil zvecer na 2-3 dni prek prenosnika, baje je to prakticno najpocasneje filanje z najnizjo amperazo. Po dveh letih je kapaciteta se vedno bila preko 90%. Kolega ma mi max 3 polnil skoz na fastcharge kapaciteta sla za cca 20% dol po manj kot pol leta uporabe. Merjeno na obeh telefonih z accu battery, nekoliko ciklov zapored. Ne trdim da je accu battery bogve kolk merodajni.

;-) ::

Jaz vedno polnim kje pride, npr ko se vsedem v avto vsaltam telefon to ke vsaj 3x na dan in vsako vecer do jutra. Vseeno mislim da je strosek baterije zanemarljiv.

Edino pri redmi note 7 sem se malo upogumil in ga nisem tolk polnil ker je zdrzal komot cel dan pa se pol drugega, zdaj rn8pro pa se res nisem polnil brezveze ker zdrzi nenormalno dolgo.

klinker ::

Nikoli pazu in vse baterije ble vedno ok po letu ali dveh, ne glede na znamko.
Trenutno pri bajti 2 leti stara S8 in Note 8 drzita enako kot na zacetku. Note je bil s strani moje precej abuziran s polnenjem, kak dan tudi po 10x priklopljen po par 10 min, pa se vedno drzi ene 2 dni konkretne uporabe. Vse na fast chargingu vedno.

Dimnik ::

Daj klinker.....razlika po 2letih je sigurno, sploh pri s8, pri katerem je že v štartu porazna vzdržljivost baterije...

Blumper ::

Meni 4x ne zdrži več dneva, ponoči mi pobere skor 20%, po 2h letih uporabe. Se mi nekako ne ljubi kupit nov telefon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blumper ()

radmannsdorf ::

Blumper, to se je meni dogajalo prejšni teden na RN4x. Restartaj ga. Meni je pomagalo. Trenutno imam recimo 53% baterije, pa sem ga uporabljal danes za delo(mobilna blagajna) + privat.
Zadnjič je pa pobiralo nenormalno!

K0l1br1 ::

Evo, naročil Redmi Note 8.

klinker ::

Dimnik je izjavil:

Daj klinker.....razlika po 2letih je sigurno, sploh pri s8, pri katerem je že v štartu porazna vzdržljivost baterije...


S8ki cisto vredu drzi baterija. S9ka je tu slabsa zaradi bugastega chipseta, ce si v tej smeri ciljal.
S8 drzi dan pa pol nekje, Note pa okoli 2 dni, nisem ne hard ne easy uporabnik. Iger ne igram, svetilnost na auto in vse (sync, bt, wifi, data, ...) je na ON. Ce je razlika, je v rangu 10%, ki se pac tezko pozna, vsaj jst razlike ne opazim.
Ampak kot omenjeno, so mi do zdaj vsi telefoni normalno drzali avtonomijo cez celotno obdobje lastnistva, pa nisem kaj dosti pazu kako in kdaj sem polnu.

K0l1br1 ::

Meni je Huawei P10 lite držal baterijo točno 2 leti. Polniti sem ga dal vsak večer in ga pustil na polnilcu do jutra ne glede na izpraznjenost baterije. Če ne bi, se bi mi izpraznila tekom naslednjega dne, ko bi ga verjetno rabil. Sedaj se random izklaplja, ko ga dam na svež zrak, pri cca 50% baterije.

letmein ::

K0l1br1 je izjavil:

Meni je Huawei P10 lite držal baterijo točno 2 leti. Polniti sem ga dal vsak večer in ga pustil na polnilcu do jutra ne glede na izpraznjenost baterije. Če ne bi, se bi mi izpraznila tekom naslednjega dne, ko bi ga verjetno rabil. Sedaj se random izklaplja, ko ga dam na svež zrak, pri cca 50% baterije.


Ista zgodba pri mojem P9 lite - ampak gre spat pri cca. 60-70%.

Dimnik ::

klinker je izjavil:

Dimnik je izjavil:

Daj klinker.....razlika po 2letih je sigurno, sploh pri s8, pri katerem je že v štartu porazna vzdržljivost baterije...


S8ki cisto vredu drzi baterija. S9ka je tu slabsa zaradi bugastega chipseta, ce si v tej smeri ciljal.
S8 drzi dan pa pol nekje, Note pa okoli 2 dni, nisem ne hard ne easy uporabnik. Iger ne igram, svetilnost na auto in vse (sync, bt, wifi, data, ...) je na ON. Ce je razlika, je v rangu 10%, ki se pac tezko pozna, vsaj jst razlike ne opazim.
Ampak kot omenjeno, so mi do zdaj vsi telefoni normalno drzali avtonomijo cez celotno obdobje lastnistva, pa nisem kaj dosti pazu kako in kdaj sem polnu.


Mahh...meni je na novem s8+ komaj zdržala čez dan oz tam do 19ure....s8 sem pa polnil najmanj 2x na dan, sicer je bil rabljen star približno dve leti in zapečena spodnja polovica ekrana, tako da je razlika..sicer pa že pri novem s8 nevem če gre sot čez 5ur

-valvoline- ::

Zato pa je spodnja meja za telefon 4000mah baterija, manj ne hvala. Kupis realme 5 z varcnim sd655/5000mah in mas mir. Zame vse k nima vsaj 10hr sot in to pri 3/4 osvetlitev je neuporabna zadeva.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

iPhone 6 : 12 ur filma z enim polnjenjem baterije ;)

Samsung S5 baje 16 ur (ja, gledam en starejši test, lahko pa novega poiščem... itak so enake številke)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

-valvoline- ::

MrStein je izjavil:

iPhone 6 : 12 ur filma z enim polnjenjem baterije ;)

Samsung S5 baje 16 ur (ja, gledam en starejši test, lahko pa novega poiščem... itak so enake številke)

Na mi max 2 20ur+ filmi, testirano 15ur youtube preko wifija ostalo se 10% baterije gor. S5 ima porazen sot, ko prizges 3g/4g max 3 ure, na mi max 2 10ur+ pri 3g/4g.

https://www.gsmarena.com/battery-test.p...

Zgodovina sprememb…

Kiwix ::

Če smo ravno pri baterijah in polnilcih :). Kateri brezžični polnilec priporočate? :) Z Qi polnilci res nimam izkušenj kupujem pa za darilo :). Primarno je za Samsunga S7 in S9+, verjetno bo S7 čez nekaj mesecev zamenjan z Xiaomijem :).

Xiaomi brezžična polnilna postaja Mi (16,90EUR)
https://www.mimovrste.com/polnjenje-tel...

CellularLine univerzalni brezžični polnilec (28,50EUR)
https://www.mimovrste.com/brezzicni-pol...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kiwix ()

Gregex ::

Ma tolko je govora o teh hitrih polnilcih. A navaden priložen telefonu vam ni dovolj? Mi9t pro mi napolni od 10 do 100% v cca. 45 minutah tko po filingu, nisem štopal. Kolko časa potem polnijo quickchargerji?

;-) ::

Filing te vara za pol ure skoraj.

Gregex ::

Ma za pol ure pomoje glih ne, tam za 15 min pa res pomoje. V 1 uri se nafila, sem skor zihr, bom naslednjič štopal.

Vm1999 ::

Gregex je izjavil:

Ma za pol ure pomoje glih ne, tam za 15 min pa res pomoje. V 1 uri se nafila, sem skor zihr, bom naslednjič štopal.


Na hitro poiskana primerjava:
Si se kar zmotil, polnjenje od 0 do 100 traja 1h 30min z 18W polnilcem in 1h 26min z 27W polnilcem.

Hitri polnilci ne doprinesejo veliko k celotnemu času polnjenja (prihajajo sicer modeli, ki se napolnijo v 30min, ampak to so 60W+ polnilci se mi zdi),pospešijo pa vmesna, krajša polnjenja.

Se pa strinjam s tabo, da je za osnovno uporabo priloženi polnilec dovolj.

Vm1999 ::

Gregex je izjavil:

Ma tolko je govora o teh hitrih polnilcih. A navaden priložen telefonu vam ni dovolj? Mi9t pro mi napolni od 10 do 100% v cca. 45 minutah tko po filingu, nisem štopal. Kolko časa potem polnijo quickchargerji?


A ni k Mi9t pro priložen 18w polnilec? To je verjetno QC 3.0, kar je tudi hitri polnilec, razvoj gre pač v vedno hitrejše polnilce.

balluf ::

Pozdravljeni.

Žena rabi nov telefon ima 5 let starega LG. Ker sem zadovoljen uporabnik Xiaomija sem razmišljal ,da bi ga tudi njej kupil. Ker ji veliki telefoni ne ležijo sem razmišljal ,da bi ji kupil mi9se ,ki je manj ko 6".
Ker ona telefon zamenja šele ko stari ne dela več, bo tudi pri temu tako, torej ga bo imela več let.
Bi bil primeren, je to vredu telefon ?

Hvala za pomoč.

kmetek11 ::

jaz imam mi9se in sem za enkrat zadovoljen, baterija se hitro napolni, edino kamera je malo slabša....

Zico44 ::

Zdravo

Kateri je najmanjši oziroma najcenejši Xiaomi, ki ima NFC?

Killermode ::

Zico44 je izjavil:

Zdravo

Kateri je
najmanjši
oziroma najcenejši Xiaomi, ki ima NFC?

Mi 9 SE

Zico44 je izjavil:

Zdravo

Kateri je najmanjši oziroma
najcenejši
Xiaomi, ki ima NFC?

redmi note 8T

blze ::

Zdravo,

kako naštimam, da bom dosegljiv na obe številki med tem ko govorim po eni? Sedaj, ko govorim recimo na sim 1 sem med pogovorom nedosegljiv na Sim2.

Hvala.
uživejte
blze

Killermode ::

blze je izjavil:

Zdravo,

kako naštimam, da bom dosegljiv na obe številki med tem ko govorim po eni? Sedaj, ko govorim recimo na sim 1 sem med pogovorom nedosegljiv na Sim2.

Hvala.

Model telefona?

Dual standby.

blze ::

Killermode je izjavil:

blze je izjavil:

Zdravo,

kako naštimam, da bom dosegljiv na obe številki med tem ko govorim po eni? Sedaj, ko govorim recimo na sim 1 sem med pogovorom nedosegljiv na Sim2.

Hvala.

Model telefona?

Dual standby.


mi9
kje najdem?
uživejte
blze

pedalo ::

Imaš dual sim active telefone, kjer si vedno dosegljiv na obe številki. So pa taki telefoni zelo redki. Večina telefonov je dual sim standby, kar pomeni da si nedosegljiv na drugo številko, če se pogovarjaš na prvo. Mene to ne moti, ker enostavno narediš preusmeritev iz ene na drugo številko (v primeru nedosegljivosti) in vključiš drugo linijo.

Marko48 ::

Mogoče kdo ve kako izklopiti funkcijo, medtem ko se telefon polni se ves cas prižiga ozadje, ko se telefon odklene odpre google iskalnik. Neka nova funkcija googla vendar ne uspem najti kje se izklopi omenjena nastavitev, to se vklopi samo med polnenjem baterije, deluje kot predvajanje v ozadju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko48 ()

Dimnik ::

Greš v nastavitve, dodatne nastavitve, možnosti za razvijalce in tam izklopiš ostani buden med pilnjenjem

Marko48 ::

Hvala, vendar to je izklopljeno. Prejšnji teden mi je google ponudil novo funkcijo prevajanja zaslona v ozadju med polnenjem oziroma nekaj podobnega, kje se to izklopi?

Tine1993 ::

Uporablja kdo katere izmed Xiaomi brežžičnih slušalk oz. earbudsov? Bi končno kupil ene, pa nevem katere, vse so si bolj kot ne med seboj cenovno podobne. (mishop ima trenutno Redmi Airdots v akciji za 22€) Jih uporablja morda kdo?

finkec ::

Jaz sem jih moji kupil (tiste ki nimajo touch), sem jih samo na hitro sprobal so se mi zdele ok, tut tko lepo sedejo v ušesa.

Kateri micro usb kupiti, da ne pada ven iz telefona, imam en starejši nokia in se super drži not vendar se mi je prelomil. Najraje bi kupil kotni da resim to tezavo, samo vse kar gledam majo vsi standardno težavo da pada kabel ven.

DrDre95 ::

Jaz mam ene ne-touch, tiste s klasičnimi tipkami in bi jih takoj menjal na kapacitivne. Razen če nima kdo fetiša da si rine svtari do konca v uho, ne priporočam.
««
285 / 374
»»