» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
282 / 374
»»

radmannsdorf ::

kanarin je izjavil:

Recimo privzeta tipkovnica mi ni všeč in tudi raznih Swiftkey in podobnih izbirah ne najdem res primerno.

Poizkusi Flexy Keyboard. Pri nas jo imamo vsi.

Dimnik ::

Kanarim, imaš prav glede procentov, sem zamešal...jebi ga, štirje xiaomiji pri hiši in nimajo vsi naenkrat posodobitev na miui11.

Glede nastavitev pa ...verjetno si vsak mora nastavit po željah, pa če tudi bi vzel jabko kot si omenil....mene moti sms aplikacija, ker se ne rotira ko obrneš telefon vodoravno...ampak rajši sprejmem to, kot pa kakšen samsung...

Gregex ::

user-pass je izjavil:

Gregex je izjavil:

https://www.amazon.es/gp/product/B07WC6...
Tole se mi zdi super cena, če koga zanima. Pravkar naročil.


Jaz sem ga nabavil pred dvema tednoma iz Gearbesta za 311€, samo boljso verzijo: 6GB/128GB. Se splaca pogledat, ocitno je se veliko lufta pri popustih.


Trenutno je 6/128 na gb za okoli 325€, kar ni neka razlika sedaj, 64gb mi je dovolj pa še 2 letno garancijo imam in do 4. decembra naj bi že prispel, zato sem kar na amazonu potem vzel, ti razlogi zame vsekakor odtehtajo nekaj višjo ceno.

Gregex ::

Zdaj je že cena 366, jaz sem včeraj dal 338€.

sm4rt4ss ::

Že kak teden uporabljam Mi9T Pro in sem kar navdušen. Hiter, odziven, polnim ga na cca 2 dni in pol ob zmerni uporabi. Zaslon je fantastičen. Kamera je ok. Nisem še je čisto sprobal, ker na žalost vreme ne sodeluje. Fotke pa so ob umetni svetlobi "meh". Edino navajam še se na velikost, prejšnji telefon je bil 5.2". Na MIUI sem se hitro navadil. Zanima me edino, kaj vse je potrebno na MIUI storiti, da stvar laufa tako ko mora. Recimo, če je potrebno odznačiti kakšne nastavitve, ki upočasnujejo procesor (battery saving stuff itd). Za reduce animations vem, ampak telefon je itak že tako hiter, da to ni potrebno. In pa katere xiaomi appe lahko onemogočim, da ne bom preveč posegel v gladko delovanje telefona. Vse to seveda v domeni tega, da ne rootam telefona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm4rt4ss ()

bosmla ::

Takole na hitro je Redmi Note 8 (4/64) za 140 € (GearBest +popust, EU priority) ok?
Tisti, ki ga imate - kako ste zadovoljni?

bajsibajsi ::

Jaz pa ne vidim vec opcije za indikator baterije pod nastavitvami baterije (Mi 9, MIUI 11). Kaze sicer procente znotraj ikone, kot je bilo na MIUI 10. Ne najdem pa, kje se sedaj to nastavlja.

Killermode ::

bajsibajsi je izjavil:

Jaz pa ne vidim vec opcije za indikator baterije pod nastavitvami baterije (Mi 9, MIUI 11). Kaze sicer procente znotraj ikone, kot je bilo na MIUI 10. Ne najdem pa, kje se sedaj to nastavlja.

Settings-> display-> status bar-> battery indicator

Zgodovina sprememb…

bajsibajsi ::

Killermode je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:

Jaz pa ne vidim vec opcije za indikator baterije pod nastavitvami baterije (Mi 9, MIUI 11). Kaze sicer procente znotraj ikone, kot je bilo na MIUI 10. Ne najdem pa, kje se sedaj to nastavlja.

Settings-> display-> status bar-> battery indicator


Hvala.

Ce bo kdo iskal v SLO jeziku:
Nastavitve > Zaslon > Zareza in vrstica obvestil (lol) > Indikator baterije

knap ::

Kateri telefon priporočate za cca. 200 EUR?
Kje ga nabaviti?
Hvala
Lp

urkov ::

Stric je kupil redmi note 8T ter redmi 8A na obeh telefonih nikakor ne moremo urediti avtomatskega sprejema MMS-ja. Sporočilo sprejme samo če vklopi 4G, tudi ni nobenega obvestila da je MMS sporočilo v teku , razen v aplikaciji messenger (sporočila) . Operater je Telekom Slovenije, v nastavitvah je lepo označeno avtomatski sprejem MMS-a. APN je pravilno "izpolnjena" . Probal sem z drugimi aplikacijami vendar isto ne deluje.
MIUI Messaging app (redmi note 7) se pa "sesuje" pri zagonu, očitno je blokiran. Redmi note 8 uporablja google messenger (Messenger 5.2.056.pegasus.rc10.xxxhdpi.arm64.v8a.phone) za sporočila.
Pozna kdo rešitev, stric redno uporablja MMS ..

pero50 ::

Ta problem imam že od nekdaj pri vseh operaterjih in na vseh telefonih. Če dobiš mms izklopiš wifi zdownloadaš mms in je rešeno.

Dimnik ::

V nastavitvah, sim in omrežja imaš vklopljeno..vedno prejmi mms tudi ko niso podatki vklopljeni? Probaj za trenutek vklopit in izklopit letalski način...


A vidim, da imaš vklopljeno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

Bellzmet ::

V čem je fora, da fen stane 190 EUR?
https://www.mishop.si/jimmy-f6-susilec-...

Kakšna je razlika npr. s fenom za 30 Eur?
https://www.mimovrste.com/susilniki/rem...

A Xiaomi že Apple ratuje po cenah?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

louser ::

Saj ti pise zakaj. Odpri link in preberi.

Na brzino pogledano Xiaomi ponuja najceneje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

Bellzmet ::

Pojasni?

bajsibajsi ::

urkov je izjavil:

Stric je kupil redmi note 8T ter redmi 8A na obeh telefonih nikakor ne moremo urediti avtomatskega sprejema MMS-ja. Sporočilo sprejme samo če vklopi 4G, tudi ni nobenega obvestila da je MMS sporočilo v teku , razen v aplikaciji messenger (sporočila) . Operater je Telekom Slovenije, v nastavitvah je lepo označeno avtomatski sprejem MMS-a. APN je pravilno "izpolnjena" . Probal sem z drugimi aplikacijami vendar isto ne deluje.
MIUI Messaging app (redmi note 7) se pa "sesuje" pri zagonu, očitno je blokiran. Redmi note 8 uporablja google messenger (Messenger 5.2.056.pegasus.rc10.xxxhdpi.arm64.v8a.phone) za sporočila.
Pozna kdo rešitev, stric redno uporablja MMS ..


To se je moralo nekaj spremeniti (bodisi pri operaterjih ali telefonih, bodisi na protokolu samem). Ko sem imel leta 2010 HTC Desire, sem lahko MMS prejel brez, da sem imel vkljucene mobilne podatke. "Direktno" je priletel na telefon. 2014 sem na Samsung Galaxy S5 moral vkljuciti mobilne podatke, ce sem zelel videti MMS (sliko). Tudi sedaj Xiaomi Mi9 obvezno potrebuje vkljucene mobilne podatke, da vidim MMS. MMS sicer pride, ampak je prazen oz. se slika ne vidi.

Wifi nima s tem nobene veze.

;-) ::

Bo kaka akcija xiaomi fonov za black friday.

Iscem nekaj do 200€ zdaj mam note 7 pa mi ke mic crkno.

Spec. Rabim
-Velik ekran
-vsaj okol 4000mah
-cimboljsi fotkic

Ma kdo podatek kje je note 8 ali 8pro naj naj naj cenej in hitro tu

Zico44 ::

Danes sem kupil Redmi Note 8 Pro na Gearbestu za 215 USD.

Dimnik ::

bajsibajsi je izjavil:

urkov je izjavil:

Stric je kupil redmi note 8T ter redmi 8A na obeh telefonih nikakor ne moremo urediti avtomatskega sprejema MMS-ja. Sporočilo sprejme samo če vklopi 4G, tudi ni nobenega obvestila da je MMS sporočilo v teku , razen v aplikaciji messenger (sporočila) . Operater je Telekom Slovenije, v nastavitvah je lepo označeno avtomatski sprejem MMS-a. APN je pravilno "izpolnjena" . Probal sem z drugimi aplikacijami vendar isto ne deluje.
MIUI Messaging app (redmi note 7) se pa "sesuje" pri zagonu, očitno je blokiran. Redmi note 8 uporablja google messenger (Messenger 5.2.056.pegasus.rc10.xxxhdpi.arm64.v8a.phone) za sporočila.
Pozna kdo rešitev, stric redno uporablja MMS ..


To se je moralo nekaj spremeniti (bodisi pri operaterjih ali telefonih, bodisi na protokolu samem). Ko sem imel leta 2010 HTC Desire, sem lahko MMS prejel brez, da sem imel vkljucene mobilne podatke. "Direktno" je priletel na telefon. 2014 sem na Samsung Galaxy S5 moral vkljuciti mobilne podatke, ce sem zelel videti MMS (sliko). Tudi sedaj Xiaomi Mi9 obvezno potrebuje vkljucene mobilne podatke, da vidim MMS. MMS sicer pride, ampak je prazen oz. se slika ne vidi.

Wifi nima s tem nobene veze.


Sem sedaj poizkusil na mi9t z izklopljenimi podatki, prejme mms in odpre sliko brez vklapljanja podatkov. Verjetno nimaß vključeno opcijo, vedno prejmi mms, v nastavitvah. Enako je na redmi note3, mi8lite in redmi note5...

skodars ::

Za redmi note 8 piše na kimovil cena 134EUR (gerabest) sam nevem kako do nje prideš. Ker če tisto kodo skopiram v gearbest ne dela... A je komu ratalo kupit za to ceno?
Mormo doma še enga kupit :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skodars ()

;-) ::

Nagibam se k note 8 ali pro verziji.
Rang ohisja in izdelave je vrjetno podoben kot pri note 7, s katerim sem zadovoljen razen da mi je mic crkno in dela 90% casa 10% casa pa ne je pa nadlezno ko nikoli ne ves.

Delal sem res kot svinja s kurbosom in ima mogoce kako mikro praskico na ekranu zadaj okoli pa nic. Tudi zvit ni nic glede na to da je plasticen. Padce dobro prezivi.

Pri pro verziji me mogoce moti mediatek proc. Ceprav nevem kaj to zame pomeni.

Torej note 8 note, 8pro, mi9t nevem nimam pojma kaj bi. Mogoce bi imel alu ohisje ce bi slo ampak mi spet ni tak pomembno.

skodars ::

Sam sem vzel RN8pro... Sem bil tudi skeptičen glede Mediateka... Samo sem hitro pozabil, ko sem ga dobil, edino upam, da na updejte v prihodnosti ne pozabijo. Smo pa dobili miui 11 in android 10 se baje tudi pripravlja tko, da men je top telefon sploh ekran velik ga zmaga.

;-) ::

Kake so kaj slike? Nalepis kako zdaj ko je slaba svetloba redmi 7 ima zanic kamero.

Kebo ::

Mic drugače lahko zamenjaš za 4€

;-) ::

Vem pa sem gledal video pa se bojim tole rastavit. Iphone do osmice sem bp.

Itak je se v garanciji pri mishop pa sem se ze zmeno vse ampak bi prej novga vzel ker bom apr dni brez fona.

Vseeno pa zdaj gledam primerjavo je za note 8 skor nesmiselno kaj zapravljat ker sta skoraj ista

louser ::

Bellzmet je izjavil:

Pojasni?

Ultra sonic
Manjsi
Lazji

urkov ::

Dimnik je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:

urkov je izjavil:

Stric je kupil redmi note 8T ter redmi 8A na obeh telefonih nikakor ne moremo urediti avtomatskega sprejema MMS-ja. Sporočilo sprejme samo če vklopi 4G, tudi ni nobenega obvestila da je MMS sporočilo v teku , razen v aplikaciji messenger (sporočila) . Operater je Telekom Slovenije, v nastavitvah je lepo označeno avtomatski sprejem MMS-a. APN je pravilno "izpolnjena" . Probal sem z drugimi aplikacijami vendar isto ne deluje.
MIUI Messaging app (redmi note 7) se pa "sesuje" pri zagonu, očitno je blokiran. Redmi note 8 uporablja google messenger (Messenger 5.2.056.pegasus.rc10.xxxhdpi.arm64.v8a.phone) za sporočila.
Pozna kdo rešitev, stric redno uporablja MMS ..


To se je moralo nekaj spremeniti (bodisi pri operaterjih ali telefonih, bodisi na protokolu samem). Ko sem imel leta 2010 HTC Desire, sem lahko MMS prejel brez, da sem imel vkljucene mobilne podatke. "Direktno" je priletel na telefon. 2014 sem na Samsung Galaxy S5 moral vkljuciti mobilne podatke, ce sem zelel videti MMS (sliko). Tudi sedaj Xiaomi Mi9 obvezno potrebuje vkljucene mobilne podatke, da vidim MMS. MMS sicer pride, ampak je prazen oz. se slika ne vidi.

Wifi nima s tem nobene veze.


Sem sedaj poizkusil na mi9t z izklopljenimi podatki, prejme mms in odpre sliko brez vklapljanja podatkov. Verjetno nimaß vključeno opcijo, vedno prejmi mms, v nastavitvah. Enako je na redmi note3, mi8lite in redmi note5...


Poglej sam imam RN7 in star RN3 SE in zadeva deluje brezhibno, na teh dveh telefonih pa ne in v nastavitvah sporočil je obkljukano (označeno) avtomatsko - samodejno sprejmi MMS, tko da ne bo držala tvoja domneva..
Katerega pa imaš na MI9 miui ali google messenger?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urkov ()

dj cotto ::

skodars je izjavil:

Za redmi note 8 piše na kimovil cena 134EUR (gerabest) sam nevem kako do nje prideš. Ker če tisto kodo skopiram v gearbest ne dela... A je komu ratalo kupit za to ceno?
Mormo doma še enga kupit :)


Koda dela bp. Si registriran?

-valvoline- ::

Kje se bl splaca narocit, gb ali bg? Oz kdo ima hitrejso dostavo. A je pri obeh priority varijanta brez dajatev?
Kje najceneje je redmi 8 64gb trenutno z taxfree?

;-) ::

Note8t vs note8 je se kaka druga razlika kot da ima t nfc?

So kje sploh razlozene te oznake pri xiaomiju kaj je t se, lite

-valvoline- ::

;-) je izjavil:

Kake so kaj slike? Nalepis kako zdaj ko je slaba svetloba redmi 7 ima zanic kamero.

brez gcam vsi slabo fotkajo.

sm4rt4ss ::

-valvoline- je izjavil:

;-) je izjavil:

Kake so kaj slike? Nalepis kako zdaj ko je slaba svetloba redmi 7 ima zanic kamero.

brez gcam vsi slabo fotkajo.


Ni nujno, v dobri svetlobi je nekje tam tam z gcam. razlika se pozna predvsem pri selfijih in pa v slabi svetlobi (night mode). Vsaj tako je na Mi9T Pro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm4rt4ss ()

-valvoline- ::

sm4rt4ss je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

;-) je izjavil:

Kake so kaj slike? Nalepis kako zdaj ko je slaba svetloba redmi 7 ima zanic kamero.

brez gcam vsi slabo fotkajo.


Ni nujno, v dobri svetlobi je nekje tam tam z gcam. razlika se pozna predvsem pri selfijih in pa v slabi svetlobi (night mode). Vsaj tako je na Mi9T Pro.

Tudi pri dnevni svetlobi je vedno opazna razlika, sploh v detaljih ter hdr izboljsavi.
rn4 rn5 mimax2 rn7 za novejse pa ne vem.

Zgodovina sprememb…

sm4rt4ss ::

Še komu Chrome ful šteka na Xiaomijih? Pri meni in partnerki je nevzdržno.

EDIT: Ponovni zagon telefona je pomagal. Zdaj šiba kot mora. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm4rt4ss ()

;-) ::

Meni ne

Vm1999 ::

sm4rt4ss je izjavil:

Še komu Chrome ful šteka na Xiaomijih? Pri meni in partnerki je nevzdržno.

EDIT: Ponovni zagon telefona je pomagal. Zdaj šiba kot mora. :)


Zaradi takih moram na support-u vedno najprej poslušat, če je naprava vključena v elektriko, če sem poskusil znova resetirati, blablabla...

Imam kolega, ki se mu je dejansko zgodilo, da ni imel vklopljeno v štrom...

-valvoline- ::

Pri gearbestu majo redmi 8 64gb deal za 107e. A ma gearbest taxfree ali ne? Ce je kak se naroci? Sem jim poslal sporocilo pa ne vejo 100% ce so ali je brez dajatev?

Vm1999 je izjavil:

sm4rt4ss je izjavil:

Še komu Chrome ful šteka na Xiaomijih? Pri meni in partnerki je nevzdržno.

EDIT: Ponovni zagon telefona je pomagal. Zdaj šiba kot mora. :)


Zaradi takih moram na support-u vedno najprej poslušat, če je naprava vključena v elektriko, če sem poskusil znova resetirati, blablabla...

Imam kolega, ki se mu je dejansko zgodilo, da ni imel vklopljeno v štrom...

Njihov vgrajen miui brskalnik je odlicen, zame boljsi k chrome in ostalo.

Zgodovina sprememb…

genesiss ::

Ja, EU priority line moraš izbrati in je brez dajatev.

-valvoline- ::

genesiss je izjavil:

Ja, EU priority line moraš izbrati in je brez dajatev.

Naj bi bilo da se za eu priority nekaj placa, tu pa pise eu priority free shipping?

Killermode ::

-valvoline- je izjavil:

genesiss je izjavil:

Ja, EU priority line moraš izbrati in je brez dajatev.

Naj bi bilo da se za eu priority nekaj placa, tu pa pise eu priority free shipping?

odvisno od vrednosti naročenega blaga. več kot je vredno, ceneje je eu priority line

pedalo ::

Ce koga zanima Redmi Note Pro 8, je v Avstriji (Electronic4you) super cena 179 eur za 64 mb verzijo.

;-) ::

Preko spleta al fizicna trgovina?

pedalo ::

Spletna trgovina. Lahko naročiš in osebno prevzameš (Klagenfurt, Villach, Graz), drugače pa tudi pošilja v Slo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pedalo ()

;-) ::

Narocen. Upam da bo jutri tu. Hvala za info.

;-) ::

Me pa res zanima kdaj bo priso, zdaj mi je malo zal da nisem sel iskat ker sploh nevem ce bom lahko spremlal shipping

mastazeko ::

Kaj pa redmi pro note 8 128GB za 190€ na gearbestu? Dober deal ali kaj drugega? Na voljo je 300€.

Hvala

;-) ::

Pomoje je dober deal jaz sem semo skepticen z tem procesorjem, baje da gcam ne dela.

TheBlueOne ::

Menda dobo znizanja jutri na aliexpresu. Verjetno je za pocakat do petka.

mastazeko ::

;-) je izjavil:

Pomoje je dober deal jaz sem semo skepticen z tem procesorjem, baje da gcam ne dela.


Hmmm pol to odpade..kaj drugega priporocate do 300€?

Hvala
««
282 / 374
»»