» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
281 / 374
»»

robertko ::

sm4rt4ss je izjavil:

Iščem en ličen termometer z zunanjo enoto, oz. vremensko postajo. Glavno, da prikazuje temperaturo in vlago. Nothing fancy. Ima Xiaomi kaj takega?


Jaz sem vzel tega:
[29,98€ 18% OFF]YUIHome Indoor Outdoor Digital Weather Station Temperature And Humidity Display Atmospheric Pressure Weather Forecast Alarm Clock from Xiaomi Youpin Home Decor from Home and Garden on banggood.com
https://banggood.app.link/UnrLf90uH1

Nekaj ceneje je še z uporabo kupona BanggoodSlovenija.

e-marko ::

Ali se lahko nastavi avtomatsko ponovno klicanje ob zasedeni številki? To je imel stari Huawei, tu pa pogrešam. Torej dam na zvočnik, vklopim klicanje in ponavlja vsaj 10x ali dlje? Mi9. Hvala.

Lp
...somebody, somewhere...

;-) ::

Jaz tega nisem zasledil pri novejsih tel. Odkar sem menjal operaterja iz telekoma pa tega vec ne rabim.

e-marko ::

In kaj ima menjava operaterja s tem? Če je linija zasedena in bi rad večkrat poskusil brez stalnega tapkanja...
Ali pa želiš povedati, da te pravi operater takoj poveže?

Lp
...somebody, somewhere...

Tine1993 ::

Xiaomi mojstri pomagajte mi. Odločam se za nakup novega telefona, trenutno imam v igri Mi A3 ali Note 8T. Mi shop ju ima trenutno po isti ceni 190€. Kaj pravite kateri je boljši, po specifikacijah sta skoraj identična.

Lp

anketar ::

mi9 lite al pa note 8 poglej mal na alter.si (kuponi s kitajske za okol 200-210€)

Tine1993 ::

anketar je izjavil:

mi9 lite al pa note 8 poglej mal na alter.si (kuponi s kitajske za okol 200-210EUR)


Rabim nekaj nujno do konca tedna, saj sem ostal brez trenutnega telefona, rezerve pa ni kake pametne doma. Bi komot naročil iz Azije ampak mi v nobenem primeru ne gre skozi čakat vsaj 15 dni na njega...zato pa iščem nekaj kar se da dobit iz bližine do konec tedna :) in iščem najboljšo opcijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tine1993 ()

modelno1 ::

Mi A3 nima NFC, ima 720p AMOLED in Android One, 8T ima 1080p IPS zaslon in MIUI skin. To so glavne razlike.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

jocoj ::

Iz Honorbuy dobiš v dveh dneh, ker imajo skladišče v Sloveniji. Naročiti pa moraš modele iz rubrike EU direkt. Ostale artikle pošljejo iz Kitajske

https://www.honorbuy.com/28-eu-direct

CleanPower ::

A se komu da zamenjat steklo na Mi A1, imam doma enega s počenim steklom pa bi ga dal za 20eur če kdo zna zamenjat.

lebang1 ::

Na banggood sem nabavil Mi A3.
Doplačal sem še par € za "EU priority line". Pošiljka naj bi prišla v 15 dneh (najkasneje).
Sedaj pa gledam ta tracking number, kjer piše:

2019-11-05 18:18 The shipment has been processed by the sender. You will receive further information as soon as the shipment is received by DHL.

Danes smo 19.11. Se pravi se pošiljka v dveh tednih ni nikamor zganila??
Ima kdo kakšne izkušnje s tem?

Gagarin ::

Tine1993 je izjavil:

anketar je izjavil:

mi9 lite al pa note 8 poglej mal na alter.si (kuponi s kitajske za okol 200-210EUR)


Rabim nekaj nujno do konca tedna, saj sem ostal brez trenutnega telefona, rezerve pa ni kake pametne doma. Bi komot naročil iz Azije ampak mi v nobenem primeru ne gre skozi čakat vsaj 15 dni na njega...zato pa iščem nekaj kar se da dobit iz bližine do konec tedna :) in iščem najboljšo opcijo


Kupi iz Amazon Španija. Dobiš v 2 dneh če doplačaš hitro pošiljanje.

https://www.amazon.es/s?k=xiaomi&__mk_e...

jocoj ::

lebang1 je izjavil:

Na banggood sem nabavil Mi A3.
Doplačal sem še par € za "EU priority line". Pošiljka naj bi prišla v 15 dneh (najkasneje).
Sedaj pa gledam ta tracking number, kjer piše:

2019-11-05 18:18 The shipment has been processed by the sender. You will receive further information as soon as the shipment is received by DHL.

Danes smo 19.11. Se pravi se pošiljka v dveh tednih ni nikamor zganila??
Ima kdo kakšne izkušnje s tem?
Pravilni tracking se ti bo pokazal, ko bo pošiljka prispela v Evropo. Potem boš čez par dni dobil na dom.

Dimnik ::

e-marko je izjavil:

Ali se lahko nastavi avtomatsko ponovno klicanje ob zasedeni številki? To je imel stari Huawei, tu pa pogrešam. Torej dam na zvočnik, vklopim klicanje in ponavlja vsaj 10x ali dlje? Mi9. Hvala.

Lp


Seveda ima xiaomi to opcijo...klikneš ikono za klicanje, levo spodaj tri črtice, nastavitve klicanja, napredne nastavitve in vklopiš avtomatsko ponavljanje klica

Dimnik ::

lebang1 je izjavil:

Na banggood sem nabavil Mi A3.
Doplačal sem še par € za "EU priority line". Pošiljka naj bi prišla v 15 dneh (najkasneje).
Sedaj pa gledam ta tracking number, kjer piše:

2019-11-05 18:18 The shipment has been processed by the sender. You will receive further information as soon as the shipment is received by DHL.

Danes smo 19.11. Se pravi se pošiljka v dveh tednih ni nikamor zganila??
Ima kdo kakšne izkušnje s tem?


Pozabi kao 15dni, ha,ha...včasih imajo datum, da ga odpošljejo več kot 15dni, kje je pa potem še dostava... Se pravi nekje od treh tednov pa do šest tednov, včasih še več...

lebang1 ::

Dimnik je izjavil:

lebang1 je izjavil:

Na banggood sem nabavil Mi A3.
Doplačal sem še par € za "EU priority line". Pošiljka naj bi prišla v 15 dneh (najkasneje).
Sedaj pa gledam ta tracking number, kjer piše:

2019-11-05 18:18 The shipment has been processed by the sender. You will receive further information as soon as the shipment is received by DHL.

Danes smo 19.11. Se pravi se pošiljka v dveh tednih ni nikamor zganila??
Ima kdo kakšne izkušnje s tem?


Pozabi kao 15dni, ha,ha...včasih imajo datum, da ga odpošljejo več kot 15dni, kje je pa potem še dostava... Se pravi nekje od treh tednov pa do šest tednov, včasih še več...


Kot zanimivost... 2 dni za telefonom sem pri gearbest naročil ovitek zanj.
Tega sem dobil že 3 dni nazaj :D

e-marko ::

Dimnik je izjavil:

e-marko je izjavil:

Ali se lahko nastavi avtomatsko ponovno klicanje ob zasedeni številki? To je imel stari Huawei, tu pa pogrešam. Torej dam na zvočnik, vklopim klicanje in ponavlja vsaj 10x ali dlje? Mi9. Hvala.

Lp


Seveda ima xiaomi to opcijo...klikneš ikono za klicanje, levo spodaj tri črtice, nastavitve klicanja, napredne nastavitve in vklopiš avtomatsko ponavljanje klica


Ej, hvala! Ne vem kako nisem niti kliknil tistih črtic... Deluje.

Lp
...somebody, somewhere...

pero50 ::

a ima kdo informacijo za a2 lite, kateri case gleda dovolj čez sprednje steklo, da je solidno zaščiteno.. Rad bi cca 1mm robu na prednjem steklu.

_Sajmon_ ::

lebang1 je izjavil:

Na banggood sem nabavil Mi A3.
Doplačal sem še par € za "EU priority line". Pošiljka naj bi prišla v 15 dneh (najkasneje).
Sedaj pa gledam ta tracking number, kjer piše:

2019-11-05 18:18 The shipment has been processed by the sender. You will receive further information as soon as the shipment is received by DHL.

Danes smo 19.11. Se pravi se pošiljka v dveh tednih ni nikamor zganila??
Ima kdo kakšne izkušnje s tem?


Tudi sam sem pred tedni naročil Mi A2 Lite pri banggood-u. Iz španskega skladišča sicer. V dveh tednih ga niso uspeli poslat. Dvakrat sem kontaktiral support in odgovor je bil enak: da ne vedo, kako poslat ali nekaj takega:

As i have checked your order status is in order will Consignation problem . it means we dont have suitable shipping method for your order .
as of now the shipping method is not available right now for your location i request you to please wait 2-3 days we can try our best and looking for shipping method in your location .


Skratka, kar nekaj. "A iz EU-ja ne morete poslati v Slovenijo?" sem ji težil. Na koncu storniral in so mi vrnili denar. Ne vem, ali je tvoj primer podoben ali ne. Moj telefon so sicer kao imeli na zalogi...

Payk ::

Za fotra sem mislil kupiti Xiaomi redmi 6a, ki bo v Šparu za "črni petek" cca 70eur.
Pa me zanima, ker nimam nobenih izkušenj z znamko, kako se obnesejo.

Ni nek zahteven uporabnik, sedaj uporablja mojega odsluženega Samsung S3.

Hvala za info

robertko ::

Payk je izjavil:

Za fotra sem mislil kupiti Xiaomi redmi 6a, ki bo v Šparu za "črni petek" cca 70eur.
Pa me zanima, ker nimam nobenih izkušenj z znamko, kako se obnesejo.

Ni nek zahteven uporabnik, sedaj uporablja mojega odsluženega Samsung S3.

Hvala za info


Če že, bi ti za cca 10€ več priporočal Redmi 8A, preko Banggood-a ali pa Gearbest-a.
Novejši, procesor od SD, boljša baterija, USB C, 2/32GB,...itd

mateus92 ::

Zdravo
Zanimam se za nakup novega telefona, natančneje Xiaomi Mi9T pro 6/128gb. Zanimajo me vaše izkušnje s tem telefonom. Prav tako me zanima, kje se ga najbolj splača vzet, ter če se splača čakat na black friday. Lp

anketar ::

Payk je izjavil:

Za fotra sem mislil kupiti Xiaomi redmi 6a, ki bo v Šparu za "črni petek" cca 70eur.
Pa me zanima, ker nimam nobenih izkušenj z znamko, kako se obnesejo.

Ni nek zahteven uporabnik, sedaj uporablja mojega odsluženega Samsung S3.

Hvala za info


4a še vedno dobro služ, edin odpiranje tabov traja, drgač pa vzem 8a

SoulMan ::

Kateri Xiaomi do 350€, najraje kupljen v SLO, brez naročnine?

urkov ::

Payk je izjavil:

Za fotra sem mislil kupiti Xiaomi redmi 6a, ki bo v Šparu za "črni petek" cca 70eur.
Pa me zanima, ker nimam nobenih izkušenj z znamko, kako se obnesejo.

Ni nek zahteven uporabnik, sedaj uporablja mojega odsluženega Samsung S3.

Hvala za info


https://www.binkupon.com/redmi8a-32gb-2...
tu imaš kupon za popust

skodars ::

Pozdravljeni,
naj povem, da sem že cca 3 tedne uporabnik Redmi note 8 pro. Pred tem sem imel RN5 in RN3.
Razlika je očitna in telefon je odličen za ta denar.
Zaenkrat vse dela brez problema razen:
Mi fit aplikacija... Ko začneš z aktivnostjo, da ti bo snemal tudi pot kje greš... mu enostavno ne ratuje, vse nekaj deluje na pol, kilometre šteje čisto narobe in pot izrisuje čisto napačno, kot da bi prekinjalo vmes. Poskusil sem že vse živo vendar brez uspeha... Vsi ostali programi kot so google maps (navigacija), Sport tracker delujejo BP, mi fit pa je čist razglašen na področju gpsa... Ima morda kdo kakšne izkušnje ali informacije v zvezi s tem morda? Zgleda, da so ga nekje pri SW mi fit pihnili...

Drugače pa sem zelo zadovoljen. Dober fotoaparat za to ceno, dober velik in lepo berljiv ekran, hiter, vzdržljiva baterija (2dni brez problema - surfanje, pogovori, sporočila, non stop povezava z omrežjem (3G) razen ponoči ga dam na letalski način)

Tako, da super za ta denar.

LP,
Peter

Killermode ::

skodars je izjavil:

Ko začneš z aktivnostjo, da ti bo snemal tudi pot kje greš... mu enostavno ne ratuje, vse nekaj deluje na pol, kilometre šteje čisto narobe in pot izrisuje čisto napačno, kot da bi prekinjalo vmes. Poskusil sem že vse živo vendar brez uspeha...

Kar je opisano zgoraj, izgleda kot da ima aplikacija vklopljeno varčevanje baterije.

urkov ::

Pojdi pod nastavitve- dodatne nastavitve-zasebnost-lokacija- določi visoka natančnost in ne varčevanje z baterijo.

radmannsdorf ::

Velik plus za Honorbuy. Dostava telefona je trajala 20 ur.

urkov ::

Honorbuy ima EU skladišče v Kromberku (Nova Gorica) in za moje pojme imajo preveč zasoljeno poštnino. Ali kdo ve, če mishop.si naroča od njih?

jocoj ::

Seveda so v njihovo tarifo poštnine všteti tudi stroški, ki jih imajo z uvozom v EU. Edina prednost Honorbuya je, da telefon dobiš takoj in ceneje kot na mishop. Seveda je mishop prava trgovina z garancijo v Sloveniji medtem, ko je honorbuy EU le skladišče in moraš uveljavljati garancijo na Kitajskem.

-valvoline- ::

Ce koga zanima, realme 5 sd665 3gb/64gb 5000mah za 120e black friday ponudba
https://m.aliexpress.com/item/400035463...

Zgodovina sprememb…

Dimnik ::

Zgrešil si temo..preberi naslov teme.

skodars ::

Killermode je izjavil:

skodars je izjavil:

Ko začneš z aktivnostjo, da ti bo snemal tudi pot kje greš... mu enostavno ne ratuje, vse nekaj deluje na pol, kilometre šteje čisto narobe in pot izrisuje čisto napačno, kot da bi prekinjalo vmes. Poskusil sem že vse živo vendar brez uspeha...

Kar je opisano zgoraj, izgleda kot da ima aplikacija vklopljeno varčevanje baterije.


Probal sem vse žive nastavitve že... Včeraj je prišel še miui 11 ampak ni nič boljše... Pojma nimam kaj bi bilo... Vbistvu snema ampak prekinja vmes... Medtem ko sports tracker dela brez težav... Problem je, ker uporabljam mi band 4 in ga ne morem povezati z nobenim drugim trackerjem razen z mi fit

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skodars ()

skodars ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skodars ()

radmannsdorf ::

Če komu na MI A3 ne deluje led opozorilna lučka(razen ob polnjenju).
Settings - Apps & Notifications - Notifications - Blink light - deluje ob prejetju SMS sli sporočila v FB Messengerju.

Za Viber, pojdi na - Settings - Notifications - odkljukaj "Light screen for messages". Zdaj pa se bo namesto prižiga zaslona, prižgala led lučka in bo utripala.

kanarin ::

Kakšno je vaše mnenje o MIUI 11 ? Sam sem nadgradil ta vikend (RN5) - meni najbolj očitna in koristna "novost" je vrnitev možnosti prikaza procentov stanja baterije :) Hvala Xiaomi ! Drugače razen večjih fontov in bolj preglednega/všečnega menuja nastavitev na prvi pogled ni drastičnih sprememb.

radmannsdorf ::

V kateri verziji pa % ne delujejo? Sam imam 10.2 EU in delujejo. Prav tako v preteklosti vedno. Ideja, morm pogleat če je že 11-ka za RN4x. :)

Dimnik ::

Procenti so, ampak ne v ikoni baterije, pri 11 pa so spet v ikoni.

Kanarin, velikost ikon si itak lahko spreminjaš...v glavnem miui ima ogromno možnosti...

MxxW5 ::

Žena je na RN4 dobila MIUI11. Pohvalno, ni kaj. Je pa treba dodati, da gre še vedno za Android 7 z eno leto staro varnostno posodobitvijo (december 2018). Tako je cela zadeva na ravni nekoliko bolj izpiljene nove teme.

Pocophone je prav tako dobil MIUI11 (jaz ga še nisem naložil), je pa to, kot kaže, tudi ena žalostna posodobitev, saj ostaja na Androidu 9. Desetka baje pride, razen če ne.

borisk ::

Ne vem zakaj imaš staro varnostno posodobitev. meni je tudu nekaj dni nazaj priletela na telefon RN5 posodobitev na MUIU 11. za android piše da je 9 PKQ.... raven popravkov za varnost v androidu pa 2019-11-05

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borisk ()

Buggy ::

borisk je izjavil:

Ne vem zakaj imaš staro varnostno posodobitev. meni je tudu nekaj dni nazaj priletela na telefon RN5 posodobitev na MUIU 11. za android piše da je 9 PKQ.... raven popravkov za varnost v androidu pa 2019-11-05


RN5 pac ni RN4. Tudi jaz imam na RN4 MIUI 11.0.2, Android 7 in varnostne popravke iz 1.12.2018.

...je pa tale MIUI nekaj spremenil na podrocju avtonomije baterije, ker mi telefon zdrzi neprimerno vec kot pred update-om.

Drugac pa jaz za zeno iscem sedaj nekaj z dobro baterijo in dobrim fotkicem za okoli 200€. RN8 PRO 6/128GB za cca 210€ bi bil verjetno best buy?

XLapsus ::

Js sem vzel Mi 9 lite 6/64 za 205€.

musicfreak ::

ali se v kratkem obeta kak nov notchless Xiaomi?

Killermode ::

Sedaj bojo šli na double punch hole (k30)

Vm1999 ::

kanarin je izjavil:

Kakšno je vaše mnenje o MIUI 11 ? Sam sem nadgradil ta vikend (RN5) - meni najbolj očitna in koristna "novost" je vrnitev možnosti prikaza procentov stanja baterije :) Hvala Xiaomi ! Drugače razen večjih fontov in bolj preglednega/všečnega menuja nastavitev na prvi pogled ni drastičnih sprememb.


Imam isti model. Zdi se mi, da mi malo dlje drži baterija zdaj, sicer še vedno slabše od prvotnega miui 9, ampak bolje od miui 10.
Na novo je še nekaj bližnjic na "drop down" meniju, npr. za dark mode.
Zdaj imaš še Digital wellbeing aplikacijo, ki v ozadju šteje uporabo aplikacij po času. Se pravi še ena stvar, ki žre baterijo in deluje v ozadju tudi, če jo onemogočiš.
V aplikaciji Notes (Tasks) lahko zdaj dodajaš enostavne opomnike ob poljubnem času - končno, funkcionalnost, ki je obstajala že pred časi androida.

Ko bi vsaj ponpvno dodali možnost nadzora glasnosti zvonenja z gumbi za glasnost in ne "media volume", kot je sedaj. Ne razumem tega "napredka", ko razvijalci odstranijo možnosti, ki so prej že obstajale.

musicfreak ::

jaz mam pocasi dovolj tega miui...vedno nekaj spreminjajo...zdaj mi naenkrat vec ne prikaze na zaslonu ce dobim sporocilo na whatsapp ali telegramu, pa nisem nic spreminjal.

Zgodovina sprememb…

Gregex ::

https://www.amazon.es/gp/product/B07WC6...

Tole se mi zdi super cena, če koga zanima. Pravkar naročil.

user-pass ::

Gregex je izjavil:

https://www.amazon.es/gp/product/B07WC6...
Tole se mi zdi super cena, če koga zanima. Pravkar naročil.


Jaz sem ga nabavil pred dvema tednoma iz Gearbesta za 311€, samo boljso verzijo: 6GB/128GB. Se splaca pogledat, ocitno je se veliko lufta pri popustih.

kanarin ::

Dimnik je izjavil:

Procenti so, ampak ne v ikoni baterije, pri 11 pa so spet v ikoni.

Kanarin, velikost ikon si itak lahko spreminjaš...v glavnem miui ima ogromno možnosti...


Ale123, ravno obratno je... pri MIUI so v v11 dodali opcijo "Percentage (next to the icon)" - to sem sam (zelo) pogrešal ker procenti v ikoni so vsaj zame težko berljivi. Zdaj je (spet) super.

MIUI ima ogromno možnosti...ja res je , ampak to ni nujno tudi prednost in še ne pomeni, da vedno najdeš to kar bi sam rabil oz ti ustreza, poleg tega je zame to samo bedno opravičilo če default nastavitve oz aplikacije niso na nivoju. Recimo privzeta tipkovnica mi ni všeč in tudi raznih Swiftkey in podobnih izbirah ne najdem res primerno. Privzeta kamera ne omogoča nastavljanje resolucije (samo camera frame) - kar mi je popolnoma nerazumljivo. Tudi privzeta phone in message aplikacija bi bila potrebna kakšne (vizualne) prenove. Velika večina (vsaj nezahtevnih) uporabnikov v praksi uporablja prav privzete aplikacije/nastavitve - ne da se vsakemu iskati alternativ - želijo samo uporabljati telefon out-of-the-box. Pa ne mi reč da naj si taki nabavijo jabko.
««
281 / 374
»»