» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
280 / 374
»»

jocoj ::

x2 ni global na voljo, kolikor vidim. Kaj pa updati na realme? So redni še dve leti, ali je mrk po par mesecih. Pri Xiaomiju mi je všeč, da za Kitajca precej dolgo podpirajo svoje telefone.

Trenutno je za 200 EUR imho best buy mi 9 lite.

-valvoline- ::

jocoj je izjavil:

x2 ni global na voljo, kolikor vidim. Kaj pa updati na realme? So redni še dve leti, ali je mrk po par mesecih. Pri Xiaomiju mi je všeč, da za Kitajca precej dolgo podpirajo svoje telefone.

Trenutno je za 200 EUR imho best buy mi 9 lite.

Na zadnjem rn4 sem imel miui 8, 9 in 10 updatei (sam navlaka, ostal je android 7) niso prineslinic uporabnega, razen za pol manjsi sot. Podobno z mi max 2. Pa tako sem telefone v obeh primerih vrnil iz miui 10 na miui 8. Programska nadgradnja ne pomeni nujno izboljsava, lahko konkretno poslabsa delovanje telefona in trajanje baterije. Ko enkrat mas nek top sw/rom gor tega vec ne nadgrajujes, vsaj jaz ne, ker ni potrebe.
Aja, ne pozabimo na tecna opozorila/notifikacije za pr. nadgradnjo, katerih se ne mores znebit, mors rootat ter hackat buildprop da se tega resis.

Zgodovina sprememb…

e-marko ::

Mogoče kdo ve ali je potrebno kaj posebej nastavljati na MI9 glede vklopa LTE pri Telemachu? Ko sem vstavil sim kartico in preveril nastavitve je vse tako kot v navodilih Telemacha:

Splošni podatki za nastavitev prenosa podatkov (interneta):

Ime dostopne točke (APN): internet

Uporabniško ime (Username): /

Geslo (Password): /

Vrsta APN (APN Type): default,supl

Splošni podatki za nastavitev sporočil MMS:

APN: internet

Uporabniško ime: /

Geslo: /

MMSC: http://mms.telemach.net:8002

Posredniški strežnik MMS (proxy): 91.185.221.85

Vrata posredniškega strežnika (proxy): 8080

Vrsta APN (APN Type): mms


Lp
...somebody, somewhere...

Dimnik ::

Si izbral prednostjo omrežje 4g? Pod sim kartice in omrežje...

e-marko ::

Že deluje. Bile so tehnične težave na našem območju. Hvala.

Lp
...somebody, somewhere...

veteran ::

-valvoline- je izjavil:


Aja, ne pozabimo na tecna opozorila/notifikacije za pr. nadgradnjo, katerih se ne mores znebit, mors rootat ter hackat buildprop da se tega resis.


gre tudi brez root-a. Namestiš NetGuard, in aplikaciji Posodabljanje onemogočiš dostop. Prej sem pa imel Blokado (nekaj domen sem ročno dodal na blacklisto)...

Ostajam na miui 8. :)

sm4rt4ss ::

Dajte me nehat strašit no. Naročil sem 9T Pro in si pogledal vse možne videe o MIUI 11 in mi ne zgleda tako slabo. Za nezahtevnega uporabnika. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm4rt4ss ()

-valvoline- ::

veteran je izjavil:

-valvoline- je izjavil:


Aja, ne pozabimo na tecna opozorila/notifikacije za pr. nadgradnjo, katerih se ne mores znebit, mors rootat ter hackat buildprop da se tega resis.


gre tudi brez root-a. Namestiš NetGuard, in aplikaciji Posodabljanje onemogočiš dostop. Prej sem pa imel Blokado (nekaj domen sem ročno dodal na blacklisto)...

Ostajam na miui 8. :)

Jah, a ni noro da mors neki sumivi app gor devat da se losas nadleznih notifikacij updaterja. Shame on xiaomi. Jaz sem pa zadevo resil tako da sem telefon rootal, in editiral system/build.prop, itak ga mors editirat da omogocis gcam, za odklepanje hal3 ter gcam dodas linijo na koncu persist.camera.HAL3.enabled=1, pa se vrnes zgoraj tam k je revizija roma dodas se kasno crko ali stevilko, npr ce pise NCFMIED dodas se x(jaz vedno dam x) pa bo NCFMIEDx po restartu v infotu o telefonu bo tudi tako pisalo in updater vec ne bo najdo primernega *updejta* ter prenehal tezit, oz tako zrihtan ga vec ni mogoce OTA updejtat. :V

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

sm4rt4ss je izjavil:

Dajte me nehat strašit no. Naročil sem 9T Pro in si pogledal vse možne videe o MIUI 11 in mi ne zgleda tako slabo. Za nezahtevnega uporabnika. :D

Fora je v tem da za novih modelov zrihtajo software/updateje tko k bi moral bit, za leto ali vec starejsih modelov pa sam neko brezvezno navlako, in slabse delovanje ter SOT z vsakim naslednjim apdejtom. Se pravi realna nadgradnja je max 1 leto po izzidu telefona, po enem letu na nadgradnjo pozabi, kljub temu da kao obstaja.
Na mi max 2 pri miui 8 sem imel 12h+ sot v 2-3 dnevih delovanja, na zadnjem uradnem miui 10 komaj 7 ur, porazno. Vrnil nazaj na miui 8 ekola spet 12+ ur.

Zgodovina sprememb…

Izak ::

Jaz pa imam dobre izkušnje z MIUI updejti. Redmi 3S (junij 2016), iz MIUI 7 ali 8 na 10.2. Zadnji update je prišel začetek leta, torej skoraj 2,5 leta po izidu. Nobenih problemov z nadgradnjami, SOT je ostal isti.

-valvoline- ::

Izak je izjavil:

Jaz pa imam dobre izkušnje z MIUI updejti. Redmi 3S (junij 2016), iz MIUI 7 ali 8 na 10.2. Zadnji update je prišel začetek leta, torej skoraj 2,5 leta po izidu. Nobenih problemov z nadgradnjami, SOT je ostal isti.

Dvomim da je sot ostal podoben, ampak ti sam ze najbolje ves. :v Torej preverjeno pri rn4 ter mimax2 je sot najmanj za 40% krajsi, tak da ne vem. Najboljse sprobat v vsakem primeru. Mogoce ker je r3 ostal pri android 6, nic niso spremenil kot gui ter launcher.
Najboljsi miui so verzije 8.5.1.0 do 8.6.4.0, oz 8.5 do 8.6 vseeno global, china, xiaomieu ,miuipro, miroom, stable in developer. 9ko so zjebal, 10ka pa totalen polom.
Lahko si sprobas nalozit zadnji xiaomieu 8.5 ali 8.6 za tvoj telefon vseeno stable ali developer sem preprican da bos navdusen nad sot primerjano z miui 10.

Zgodovina sprememb…

jocoj ::

Ta vikend so precej ugodne cene mnogih moelov zaradi Kitajskega 11/11 tako, da sem na Gearbest kar naročil Mi 9 lite za 180 EUR, skupaj s poštnino.

Izak ::

jocoj je izjavil:

Ta vikend so precej ugodne cene mnogih moelov zaradi Kitajskega 11/11 tako, da sem na Gearbest kar naročil Mi 9 lite za 180 EUR, skupaj s poštnino.


Link?

jocoj ::

Na Gearbest s kuponom GBMI9LITE102 preko topcashback strani (3.5% vračilo denarja) s priority line poštnino.

-valvoline- ::

jocoj je izjavil:

Na Gearbest s kuponom GBMI9LITE102 preko topcashback strani (3.5% vračilo denarja) s priority line poštnino.

A pri GB obstaja varijanta brez placila uvoznih dajatev? A je to priority line?

Zgodovina sprememb…

Dimnik ::

-valvoline- je izjavil:

Izak je izjavil:

Jaz pa imam dobre izkušnje z MIUI updejti. Redmi 3S (junij 2016), iz MIUI 7 ali 8 na 10.2. Zadnji update je prišel začetek leta, torej skoraj 2,5 leta po izidu. Nobenih problemov z nadgradnjami, SOT je ostal isti.

Dvomim da je sot ostal podoben, ampak ti sam ze najbolje ves. :v Torej preverjeno pri rn4 ter mimax2 je sot najmanj za 40% krajsi, tak da ne vem. Najboljse sprobat v vsakem primeru. Mogoce ker je r3 ostal pri android 6, nic niso spremenil kot gui ter launcher.
Najboljsi miui so verzije 8.5.1.0 do 8.6.4.0, oz 8.5 do 8.6 vseeno global, china, xiaomieu ,miuipro, miroom, stable in developer. 9ko so zjebal, 10ka pa totalen polom.
Lahko si sprobas nalozit zadnji xiaomieu 8.5 ali 8.6 za tvoj telefon vseeno stable ali developer sem preprican da bos navdusen nad sot primerjano z miui 10.


Ajde nehaj pisat neumnosti...kakšnih 40%

Pri hiši mi9t, mi8lite, rn5, redmi7, rn3 vsi na zadnjih posodobitvah, mi9t celo na miui 11, vsi brez težav.....

Pa mimogrede tisti linki od realme, bodo vsi šli preko carine ,tako da zastonj govoriš o sami ceni telefona

-valvoline- je izjavil:

jocoj je izjavil:

Na Gearbest s kuponom GBMI9LITE102 preko topcashback strani (3.5% vračilo denarja) s priority line poštnino.

A pri GB obstaja varijanta brez placila uvoznih dajatev? A je to priority line?


Ja, včasih je še eu priority oz nekaj podobnega

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

-valvoline- ::

Deluje brez tezav ja (pri miui 10 je bilo par bugov doloceni programi so zmrzovali), ampak je sot porazen. Govorim za rn4 in mimax2,oba global z sd625, v obeh primerih na miui 8 za najmanj 30% realno boljsi sot, pri mimax2 za 40+%. Kdor ne verjame lahko sam sproba. Pri mi max 2 na miui 8 cez noc padec kapacitete baterije v mirovanju za 1% pri miui 10 6-7%. Nastavitve enake podobne.
Realme 3 pro ter realme 5 pro oba global sta na voljo brez placila dodatnih carinskih dajatev preko bangooda. Jaz bi narocil realme 5 z 5000mah in z najboljsim sot na trgu, trenutno ga nimajo v ponudbo.

Zgodovina sprememb…

NejcSSD ::

Ima kdo tole, kakšen komentar?

https://www.mimovrste.com/namizna/xiaom...
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Vm1999 ::

-valvoline- je izjavil:


Dvomim da je sot ostal podoben, ampak ti sam ze najbolje ves. :v Torej preverjeno pri rn4 ter mimax2 je sot najmanj za 40% krajsi, tak da ne vem. Najboljse sprobat v vsakem primeru. Mogoce ker je r3 ostal pri android 6, nic niso spremenil kot gui ter launcher.
Najboljsi miui so verzije 8.5.1.0 do 8.6.4.0, oz 8.5 do 8.6 vseeno global, china, xiaomieu ,miuipro, miroom, stable in developer. 9ko so zjebal, 10ka pa totalen polom.
Lahko si sprobas nalozit zadnji xiaomieu 8.5 ali 8.6 za tvoj telefon vseeno stable ali developer sem preprican da bos navdusen nad sot primerjano z miui 10.


To velja na splošno za vse - kupiš napravo, posodabljaš, z meseci oz. leti postane počasnejša, baterija drži manj časa. Če hočeš tak SOT, kot ob nakupu, ne posodabljaj. Vse kar si lastim, od starejših Sony-jev (iz Android 2.3 na 4.0), Huawei (6.0 na 7.0), Samsung (8.0 na 9.0), Xiaomi (8.0 na 9.0)... z update-i praviloma pride slabši performance. Sploh se pa to pozna pri cenejših, manj zmogljivih napravah.

Je to kaj novega? Ne.
Bo PC iz časa XP-jev, deloval enako hitro, če namestiš gor 7ko? Ne.

-valvoline- je izjavil:

Deluje brez tezav ja (pri miui 10 je bilo par bugov doloceni programi so zmrzovali), ampak je sot porazen. Govorim za rn4 in mimax2,oba global z sd625, v obeh primerih na miui 8 za najmanj 30% realno boljsi sot, pri mimax2 za 40+%. Kdor ne verjame lahko sam sproba. Pri mi max 2 na miui 8 cez noc padec kapacitete baterije v mirovanju za 1% pri miui 10 6-7%. Nastavitve enake podobne.
Realme 3 pro ter realme 5 pro oba global sta na voljo brez placila dodatnih carinskih dajatev preko bangooda. Jaz bi narocil realme 5 z 5000mah in z najboljsim sot na trgu, trenutno ga nimajo v ponudbo.


Meni isto na RN5 na miui 10 pade čez noč tudi do 10% baterija. Pa animacije so počasnejše, ko preklapljaš med app-i in telefon deluje počasnejši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vm1999 ()

mtosev ::

a mogoče kdo ve, če redmi note 5a bo še dobil kakšen os update? android 7.1.2 je zdaj uradno outdated na googlovem support pagu.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bojsi ::

Kateri Xiaomi je best buy tam do 200 EUR (dostavljen v SLO), pa da ima relativno velik zaslon, klasičen fingeprint senzor in ne zahteva nekega posebnega tweakanja?

uhuhu ::

V tem rangu kakšen Redmi note 8. Zdaj bodo popusti na 11. november, splača se poiskati kupone za Gearbest in Banggood in doplačati priority shipping brez carine.

sm4rt4ss ::

Eno glupo vprašanje. Saj tile global verzije Xiaomijev pridejo z EU polnilci, ne?

finkec ::

Ponavadi je navedeno v oglasu.

e-marko ::

sm4rt4ss je izjavil:

Eno glupo vprašanje. Saj tile global verzije Xiaomijev pridejo z EU polnilci, ne?

Sedaj je malo pozno, ko si že naročil... ;) Saj bo EU polnilec, brez skrbi.

Lp
...somebody, somewhere...

-valvoline- ::

Kak je trenutno pri goldway, a majo tax free shipping? 11.11 akcija rn8 64 gb pod 100usd, ne vem kasna je fora, oz kak dobit tiste kupone za popust.
https://www.aliexpress.com/item/4000132...

borisk ::

sm4rt4ss je izjavil:

Eno glupo vprašanje. Saj tile global verzije Xiaomijev pridejo z EU polnilci, ne?


ja...

Dimnik ::

-valvoline- je izjavil:

Kak je trenutno pri goldway, a majo tax free shipping? 11.11 akcija rn8 64 gb pod 100usd, ne vem kasna je fora, oz kak dobit tiste kupone za popust.
https://www.aliexpress.com/item/4000132...


Dhl, gre brez dodatnih stroškov, cca 7-10dni, samo preveri pri dhl če nisi v area remote, potem naroči v večje mesto oz vas, kakšnemu kolegu ali sorodniku, jaz naročim k kolegici in se zmenim zadnji dan z kurirjem za prevzem nekje na poti

ivanuscha ::

-valvoline- je izjavil:

Deluje brez tezav ja (pri miui 10 je bilo par bugov doloceni programi so zmrzovali), ampak je sot porazen. Govorim za rn4 in mimax2,oba global z sd625, v obeh primerih na miui 8 za najmanj 30% realno boljsi sot, pri mimax2 za 40+%. Kdor ne verjame lahko sam sproba. Pri mi max 2 na miui 8 cez noc padec kapacitete baterije v mirovanju za 1% pri miui 10 6-7%. Nastavitve enake podobne.
Realme 3 pro ter realme 5 pro oba global sta na voljo brez placila dodatnih carinskih dajatev preko bangooda. Jaz bi narocil realme 5 z 5000mah in z najboljsim sot na trgu, trenutno ga nimajo v ponudbo.


Lahko potrdim, da je na Mi Max 2 MIUI10 SOT opazno slabši! Mogoče bo pri MIUI11 kaj izboljšano, sicer pa so ti updati porazni. Kako pa si spravil na prejšnjo verzijo, Valvoline, je komplicirano?

Mogoče se celo splača dati kak custom rom, tako da imaš vsaj najnovejši sistem in varnostne posodobitve..?

Zgodovina sprememb…

uhuhu ::

Dimnik je izjavil:

Dhl, gre brez dodatnih stroškov, cca 7-10dni, samo preveri pri dhl če nisi v area remote, potem naroči v večje mesto oz vas, kakšnemu kolegu ali sorodniku, jaz naročim k kolegici in se zmenim zadnji dan z kurirjem za prevzem nekje na poti


A to je aktualna informacija? Pri opisu izdelka ne najdem nič napisano o tem, da bi šlo brez dodatnih stroškov.

-valvoline- ::

ivanuscha je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Deluje brez tezav ja (pri miui 10 je bilo par bugov doloceni programi so zmrzovali), ampak je sot porazen. Govorim za rn4 in mimax2,oba global z sd625, v obeh primerih na miui 8 za najmanj 30% realno boljsi sot, pri mimax2 za 40+%. Kdor ne verjame lahko sam sproba. Pri mi max 2 na miui 8 cez noc padec kapacitete baterije v mirovanju za 1% pri miui 10 6-7%. Nastavitve enake podobne.
Realme 3 pro ter realme 5 pro oba global sta na voljo brez placila dodatnih carinskih dajatev preko bangooda. Jaz bi narocil realme 5 z 5000mah in z najboljsim sot na trgu, trenutno ga nimajo v ponudbo.


Lahko potrdim, da je na Mi Max 2 MIUI10 SOT opazno slabši! Mogoče bo pri MIUI11 kaj izboljšano, sicer pa so ti updati porazni. Kako pa si spravil na prejšnjo verzijo, Valvoline, je komplicirano?

Mogoče se celo splača dati kak custom rom, tako da imaš vsaj najnovejši sistem in varnostne posodobitve..?

Ce prej nisi kaj flashal previdno s prckanjem. Je dosti navodil na netu kako flashat. Najprej mors odklenit bootloader, za to mors imet miui acount starejsi k je prej ti bodo odobrili odklep, ponavadi se caka 3-5dni. Ko enkrat odklenes bootloader lahko flashas katerkoli miui fastboot rom, global,china,stable in developer, mors bit previden pri flashanju da ga ne bos spet zaklenil. Lahko zraven flashas custom twrp (najbolsi je orange fox), ter flashas kasen custom miui( xiaomieu, miuipro,mirooom) ali custom sw kot je lineage, crdroid, resurrection remix, pixel experience. Skratka precej zadev je treba nastudirat. Za mi max 2 priporocam miui global zadnji 8.5, sot je ekstra vedno preko 12 ur. Po flashanju global roma, flashas twrp, rootas z lazyflasherjem+supersu, editiras buildprop za odklep hal3(gcam) lahko spremenis se revizijo roma da se ne bo vec nadgrajeval in tecnaril z updejti, obstaja audio patch k se flasha v twrp za izboljsanje metalnega zvoka pri video posnetkih. Precej dela, ampak k tega enkrat zrihtas si na konju, mas raketo z ekstra sot, fotke primerljive telefonom za 500e+ (mi max ima sony imx kamero gcam jo maximalno izkoristi). Odlicen sw je tudi pixel experience rom, gcam je ze vgrajen v romu, ni treba nic rootat ter flashat patchov.

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

Na 4pda evo ti vse mi max oficial verzije. gs je global stable, gd je global developer. Fastboot se flashajo z miui flash, recovery se flashajo v twrp, tako da najprej flashas lazyflasher potem pa recovery global/developer rom.
Tam pri 8.5 je 3 romov, ne spomnim se kater je biv gor, mislim da 8.5.4.0. Lahko pa sprobas tudi 8.5.9.0
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopi...

-valvoline- ::

Tu pa mas vse custom rome za mimax2, recoveryje supersu za root in vse ostalo.
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopi...
V ruscini je, upam da ti bo google translate pomagal :V, navodila in vse ostalo najdes tam. Proshivki, tam so custom sw varijante.

ivanuscha ::

Hvala Valvoline za tako izčrpen opis! Nekaj izkušenj že imam z flashanjem, mogoče se pa lotim tudi tega. Evo ravno prej sem inštaliral MIUI 11, na prvi pogled je skoraj isti kot 10. Ne najdem niti dark mode ali face unlock...

Smartydug ::

Potreboval bi telefon pod 100eur, kjer se bo uporabljal izključno samo Viber, nicesar drugega....Kitajec ali kak brand staro...

Dimnik ::

uhuhu je izjavil:

Dimnik je izjavil:

Dhl, gre brez dodatnih stroškov, cca 7-10dni, samo preveri pri dhl če nisi v area remote, potem naroči v večje mesto oz vas, kakšnemu kolegu ali sorodniku, jaz naročim k kolegici in se zmenim zadnji dan z kurirjem za prevzem nekje na poti


A to je aktualna informacija? Pri opisu izdelka ne najdem nič napisano o tem, da bi šlo brez dodatnih stroškov.


Ja preverjeno

louser ::

Tako mimogrede na garancijo ne računati.
Cena, ki jo plačaš za to je pač... V štartu nižja cena produkta.

Dimnik ::

Ja odvisno......pri mojih cca 10 kom. različnih modelov od cenejših pa do dražjih mi serije, zaenkrat ni bilo potrebe, na enem rn3 je crknil mikrofon, katerega sem sam zamenjsl komplet z polnilnim delom, za drobiž. Seveda ne upoštevam ekrane, ki itak niso pod garancijo. Jaz grm pač na ta riziko, ker pri mi serijah je kar razlika v ceni....

mikhaair ::

Mi9se, sedaj sem sel na miui 11. Sim2 imam t-2 kartico, ki potrebuje roaming. Telefon ne gre vec na Telekom omrezje. Pri rocni izbiri pa mi pise pri vseh operaterjih firbidden???? Vkljucno s Telekom in T2. Cez cas pa se po nekem nakljucju poveze na T2... Kaksna idea?

anketar ::

Smartydug je izjavil:

Potreboval bi telefon pod 100eur, kjer se bo uporabljal izključno samo Viber, nicesar drugega....Kitajec ali kak brand staro...


xiaomi 8a okol 80€ s ''popusti'' več kot dovolj

bajsibajsi ::

ivanuscha je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Deluje brez tezav ja (pri miui 10 je bilo par bugov doloceni programi so zmrzovali), ampak je sot porazen. Govorim za rn4 in mimax2,oba global z sd625, v obeh primerih na miui 8 za najmanj 30% realno boljsi sot, pri mimax2 za 40+%. Kdor ne verjame lahko sam sproba. Pri mi max 2 na miui 8 cez noc padec kapacitete baterije v mirovanju za 1% pri miui 10 6-7%. Nastavitve enake podobne.
Realme 3 pro ter realme 5 pro oba global sta na voljo brez placila dodatnih carinskih dajatev preko bangooda. Jaz bi narocil realme 5 z 5000mah in z najboljsim sot na trgu, trenutno ga nimajo v ponudbo.


Lahko potrdim, da je na Mi Max 2 MIUI10 SOT opazno slabši! Mogoče bo pri MIUI11 kaj izboljšano, sicer pa so ti updati porazni. Kako pa si spravil na prejšnjo verzijo, Valvoline, je komplicirano?

Mogoče se celo splača dati kak custom rom, tako da imaš vsaj najnovejši sistem in varnostne posodobitve..?


Mi 9 na MIUI10 in MIUI11 pri meni zdrzi 5-6 dni z 4-5 SOT. Porabi priblizno 10%/dan in priblizno 10%/uro SOC; kar priblizno pomeni 10 ur SOC ali 10+ dni ready (email sync, wifi on).

Zanimivo, da mi tudi Galaxy S5 iz 2014 zdrzi se vedno po 5 dni z 2-4h SOC s prvo baterijo.

Kljub nestetim "studijam" ne verjamem v teorijo, da je za Li-Ion/Poly baterije najbolj priporocljivo, da se (non stop) polnijo pri cca. 50% kapacitete.

toro69 ::

Baterije so dimenzionirane/programirane na 100% polnjenje in 0% praznjenje. Vse ostalo jim sfuzla spomin!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toro69 ()

-valvoline- ::

bajsibajsi je izjavil:

ivanuscha je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Deluje brez tezav ja (pri miui 10 je bilo par bugov doloceni programi so zmrzovali), ampak je sot porazen. Govorim za rn4 in mimax2,oba global z sd625, v obeh primerih na miui 8 za najmanj 30% realno boljsi sot, pri mimax2 za 40+%. Kdor ne verjame lahko sam sproba. Pri mi max 2 na miui 8 cez noc padec kapacitete baterije v mirovanju za 1% pri miui 10 6-7%. Nastavitve enake podobne.
Realme 3 pro ter realme 5 pro oba global sta na voljo brez placila dodatnih carinskih dajatev preko bangooda. Jaz bi narocil realme 5 z 5000mah in z najboljsim sot na trgu, trenutno ga nimajo v ponudbo.


Lahko potrdim, da je na Mi Max 2 MIUI10 SOT opazno slabši! Mogoče bo pri MIUI11 kaj izboljšano, sicer pa so ti updati porazni. Kako pa si spravil na prejšnjo verzijo, Valvoline, je komplicirano?

Mogoče se celo splača dati kak custom rom, tako da imaš vsaj najnovejši sistem in varnostne posodobitve..?


Mi 9 na MIUI10 in MIUI11 pri meni zdrzi 5-6 dni z 4-5 SOT. Porabi priblizno 10%/dan in priblizno 10%/uro SOC; kar priblizno pomeni 10 ur SOC ali 10+ dni ready (email sync, wifi on).

Zanimivo, da mi tudi Galaxy S5 iz 2014 zdrzi se vedno po 5 dni z 2-4h SOC s prvo baterijo.

Kljub nestetim "studijam" ne verjamem v teorijo, da je za Li-Ion/Poly baterije najbolj priporocljivo, da se (non stop) polnijo pri cca. 50% kapacitete.

Ne stekas v cem je catch. Mi 9 je novi model in so romi na miui 11 zrihtani tk kot bi moral bit, z zadnjim androidom in patchi. K bo tvoj mi9 star 1+ leto in bo na voljo ne vem miui 13 bos mev zanic updejte z obupnim sot-om, in se pritozeval nad telefonom, ter bos iskal nacin da telefon vrnes na danasnjega miui 11 ker je/bo 1000x boljsi kot nek miui 13 update v prihodnosti. Tak da ce mas dober sot, odzivnost in brezhibno delovanje brez bugov se kar ustavis na tem in vec programsko ne nadgrajujes telefon.

Zgodovina sprememb…

bajsibajsi ::

Razumem. Bi mi bilo OK, ce ostane na MIUI 11 za vedno.

mateus92 ::

Pozdravljeni,
zanimam se za nakup telefona xiaomi mi9. zanimajo me predvsem vaše izkušnje in nasveti s tem telefonom. zanima me tudi, kje bi ga uspel najceneje dobit.
lp Matej

sm4rt4ss ::

Če imam Mi9T Pro in kupim zaščitno steklo za Mi9T ne bo panike, ne? Ni "earpiece" na kakšnem drugem mestu, da bi ga steklo lahko zakrilo ipd?

Jebac18 ::

Če kupim prenosnik v tujini je mozno pri nas servisirat pri elkotex ? Ter tipkovnica je us ?

sm4rt4ss ::

Iščem en ličen termometer z zunanjo enoto, oz. vremensko postajo. Glavno, da prikazuje temperaturo in vlago. Nothing fancy. Ima Xiaomi kaj takega?

e-marko ::

mateus92 je izjavil:

Pozdravljeni,
zanimam se za nakup telefona xiaomi mi9. zanimajo me predvsem vaše izkušnje in nasveti s tem telefonom. zanima me tudi, kje bi ga uspel najceneje dobit.
lp Matej


Ga imam kratek čas in sem zadovoljen. Nabavil na honorbuy (prispel v dveh dneh). Zraven sem dobil mehak ovitek.
Trenutno pa je na voljo tudi v Harvey Normanu.

Lp
...somebody, somewhere...

;-) ::

Je kdo sprobal rn7 in rn8 zanima me razlika v kameri in za koliko se da najcenej rn8 dobit?

Moj rn7 vcasih dela mikrofon vcasih ne (97%) casa dela in se mi neda posiljat na servis pa bi rad menjal potem pa bi dal tega na servis.

Obstaja kak malo manjsi fon napram tema in z boljso kamero kot ima rn7. Barve so prevec puste.
««
280 / 374
»»