» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
267 / 374
»»

w4nkst4 ::

mi9se

kanarin ::

Ali pa Poco F1. Odvisno ali želiš malo manjši telefon in te ne moti odsotnost 3,5 mm priključka za slušalke in manjša baterija (MI 9SE) ali pa želiš top performance, večji telefon in večjo baterijo (Poco F1). Žal pa na račun grdega notcha ter sevede večje debeline in teže. Ter manj premium looka. Dobra še cenejša opcija je še vedno Redmi Note 7 (Pro). Najbolj zanimiv oz aktualen pa je seveda Redmi K20 (Pro) alias Mi9T (Pro), ampak tukaj bo verjetno potrebno počakati še kakšen mesec na bolj ugodne cene.

Nataly ::

Mogoče kdo ve, kjer se izklopi, telefon namreč zavibrira, ko se sogovornik oglasi?

Killermode ::

Nataly je izjavil:

Mogoče kdo ve, kjer se izklopi, telefon namreč zavibrira, ko se sogovornik oglasi?

A ni to fino, da ni treba met telefona na ušesu, dokler se sogovornik ne oglasi?
Klikneš na slušalko. Desno spodaj je meni, klikneš na advanced, Vibrate when your call is answered in naštimaš od normal, light, none

Nataly ::

Killermode je izjavil:

Nataly je izjavil:

Mogoče kdo ve, kjer se izklopi, telefon namreč zavibrira, ko se sogovornik oglasi?

A ni to fino, da ni treba met telefona na ušesu, dokler se sogovornik ne oglasi?
Klikneš na slušalko. Desno spodaj je meni, klikneš na advanced, Vibrate when your call is answered in naštimaš od normal, light, none

Hvala, nikoli ne bi našla. Ubistvu ugotavljam, da niti ni tako slabo, samo sem dala na rahlo. Ali zavibrira tik preden dvigne slušalko ali že, ko je sogovornik v etru (0:00) in bi lahko jaz preslišala del besede, ko se oglasi?
Ali ima kdo Redmi note 7 in zaščitno folijo do roba? To, ki sem jo dobila zdraven, je 3 mm od zgornjega roba, drugje pa tudi ni do roba in skazi ekran, ki je drugače zelo lep :(

Killermode ::

Nataly je izjavil:


Hvala, nikoli ne bi našla. Ubistvu ugotavljam, da niti ni tako slabo, samo sem dala na rahlo. Ali zavibrira tik preden dvigne slušalko ali že, ko je sogovornik v etru (0:00) in bi lahko jaz preslišala del besede, ko se oglasi?

Dobro vprašanje. Verjetno je vseeno boljše telefon imeti stran od obraza,in preslišati kakšen delček besede, preden se dejansko sogovornik ne oglasi, kot pa poslušati tisti tuuuuuuuuut ton.

_marc_ ::

Ali se kje dobijo nastavki za Xiaomijovo ščetko z različnimi barvami, ali so vsi nastavki samo v vijolični barvi?

gtx970op ::

Prodam slabe 3 mesece rabljeni Xiaomi OLED Display Smart Air Purifier 2S (čistilec zraka):

https://www.gearbest.com/air-purifier/p...

ziga1990 ::



lepo
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

FoxKnox ::

Ok

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()

riina10 ::

Kupavam novi telefon. Gledam na bolhi zdej. Me samo zanima če kdo pozna tega prodajalca. Pomoje je fejk.

http://www.bolha.com/uporabnik/21--cent...

klinker ::

Tace stran, ja.

buttcrack ::

Uporabnik od: 3.6.2019

facepalm ::

Mi6 6/128, star skoraj 2 leti.
Je vreden 100€?

w4nkst4 ::

ce je dobro ohranjen in ima 4g band, ki ga uporabljajo slo operaterji bi dau 100

facepalm ::

Mi6 nima B20 :)

w4nkst4 ::

kok je torej max hitrost na 4g na tem telefonu?

facepalm ::

teoreticno 450/50 Mbps, v praksi pa ne vem, ker ima HoT omejeno pipco:)

sumi666 ::

Mnenja, z aliexpresa dobiš redmi k20 6/128 global za 328 + dhl 24 evr = 352 evr
na slovenskem mishop isti gsm stane 469 evra
dobiš pa na ali excpres tudi k20 pro 6/128 z global room za 383 + 24 = 407 evr ) nima band 20
kolk bi mel na račun tega da apart nima b20 slabši signal in prenos podatkov , mam opereterja A1 ...
Pojavile so so govorice da k20 pro global naj sploh nebi prišel ...

Joseph033 ::

Zgodovina sprememb…

Dimnik ::

Uporabiš topcashback in dobiš vrnjeno 6% iz aliexpres

sumi666 ::

Joseph033 je izjavil:

https://www.gizmochina.com/2019/06/05/x...


Ne vem če bi se tole upal prčkat po novem telefonu za 400 evrov ..

kanarin ::

sumi666 je izjavil:

Mnenja, z aliexpresa dobiš redmi k20 6/128 global za 328 + dhl 24 evr = 352 evr
na slovenskem mishop isti gsm stane 469 evra
dobiš pa na ali excpres tudi k20 pro 6/128 z global room za 383 + 24 = 407 evr ) nima band 20
kolk bi mel na račun tega da apart nima b20 slabši signal in prenos podatkov , mam opereterja A1 ...
Pojavile so so govorice da k20 pro global naj sploh nebi prišel ...


Pa je DHL poštnina res zagotovilo, da se ne plača DDV in carinskega postopek ? Ali ne velja (več) da mora biti to v ponudbi eksplicitno navedeno (customs free oz podobno) ? Kakšne so izkušnje ? Meni se je zgodilo da sem moral plačati za carinski postopek (preverjenje el. poslovanja) celo za nakupe, manjše od 20 €. Pa Paypal možnosti plačila nimaš na ALI. Sam osebno tam ne bi kupoval telefonov, zame mora trgovina obvezno ponujati EU Priority line (oz kaj podobnega) in PayPal.

Drugače pa K20 global bo baje Xiaomi MI 9T Pro. Pravzaprav še ni povsem jasno kakšen bo brand name za Redmi K20/Pro za posamezen del svetovnega tržišča, nekje piše da bo to tudi Poco F2...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

skylon ::

Xiaomi Mi 9T aka Redmi K20
AUS DEM EU LAGER

Das neue Xiaomi Mi 9T ist das Redmi K20 mit Global Firmware und Band 20. Es bietet einen Snapdragon 730 mit einem 6.39 Zoll Samsung Amoled Display mit Popup Kamera, 6GB RAM, 64GB/128GB ROM, Triple Kamera mit 48 Megapixel + 8 MP Teleobjektiv und 13 MP Weitwinkel, Quick Charge mit 18 Watt, Dual GPS, 4000 mAh Akku, 4G LTE und Gorilla Glass 5.

Wer ein kompaktes Smartphone mit Top Hardware und Full-Screen-Display sucht, ist hier genau richtig. Bei uns gibt es das Xiaomi Mi 9T ab dem 12.06 direkt aus dem EU Lager. *LIMITIERTE STÜCKZAHL*

https://tradingshenzhen.com/de/486-xiao...

Dimnik ::

Pri dhl imaš v opisu, da pride v par dnevih, brez stroškov..goldway, mi global store pride sigurno brez dodatnih stroškov in v par dneh 8-10, kupil že par telefonov brez problema, plačaš pač z kartico, v čem je problem? Ne paničarit brezveze..
Te poštnine ki jih navajaš imajo gearbest, bankkog, itd....čakaš pa po mesec dni

Joseph033 ::

sumi666 ::

Eto danes zjutraj naročil redmi k20 pro 8/128 global room .. iz DHL poštnino cena 438 evra ( 416 + 24 ) modre barve ... pa da vidimo :P

cresh ::

Kje ga vzel?

sumi666 ::

cresh je izjavil:

Kje ga vzel?

Hong Kong Goldway pa zraven še brežične slušalke xiaomi AirDots pa bojo dali skupaj v paket z telefonom ... :)

borisk ::

Samo za info, moj RN5 je dobil prejle update na android 9.0 (Imam global rom, ne EU)

Vm1999 ::

Poročaj kakšna bo izkušnja - morebitni bug-i, stanje baterije...

tinx ::

RN5 update na android 9.0. Opažam, da mi Auto brihtness ne deluje več dobro. Ali sploh ne prilagodi svetilnosti ali jo z kar dolgo zakasnitvijo. Postalo moteče, zato je zdaj na ročnem načinu. Drugih opaznih sprememb nisem opazil. Aja, ko se telefon polni je ena taka "zanimiva" grafična prikazen na ekranu :)

dexterboy ::

Ko sem prvič videl to grafično prikazen, sem pomisli, da sem na krovu Starship Enterprise :)))
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

dexterboy ::

Aha, še tole, ampak ččiissttoo off topic, je pa vseeno zanimiva izkušnja;
pred androidi je bil moj telefon MS phone, zadnji v vrsti je bila Lumia 950XL. Dve leti nazaj se je napihnila baterija, pa še sesuval se je nekaj čisto naključno in sem ga zato spravil v predal. No tri mesece nazaj sem naročil za par evrov baterijo in se malo poigral. Ugotovil celo, da so zapleti bili povezani z baterijo, kajti sedaj deluje vse brezhibno. In kakšna je primerjava med 5 let starim telefonom in mojim sedanjim RN 6 pro 3/32? Z eno besedo, neprecenljiva ;)
- oblika; stari telefoni so bili širši in je delo na takšnem zaslonu v primerjavi z današnjimi navpičnimi palčkami prava fantazija!
- ekran; lumia ima amoled, RN6 navaden IPS. Produkcija barv, prikaz stanja telefona na zaklenjenem zaslonu, vidljivost zunaj na sončen dan... se opazi, tukaj ni vprašanja.
- povezljivost; oba telefona ima slot za simko in spominsko kartico, pri xiaomiju imam še to možnost, da imam dve simki, winphone tega ne omogoča.
- baterija; RN6 ima večjo baterijo, vendar tudi lumia zdrži dva dni običajne uporabe, če ne visiš stalno na tubi ali pa gledaš filme.
- igre; tega žal na telefonih ne igram in vam ne morem podati nobene informacijo na to temo.
- uporabniška izkušnja; tukaj moram prvo napisati, da je TREBA probati windowsphone UI pa potlej modrovati. Osebno sem v klubu tistih, ki pravijo, da je imel win najboljši vmesnik, ampak vsake oči imajo svojega malarja... Se pa programi normalno odzivajo, celo POSODOBITEV je telefon doživel, zadnja letošnja, aprilska 2019.
- fotoaparat; hudirja, RN6 ima dve kameri, MS samo eno. Ampak imam še vedno občutek, da RN6 ne naredi boljše fotografije. Sploh me pa pri tem kitajcu MOTI DO FUNDAMENTA to, da ne moreš narediti panoramske slike v celotnem 360' spektru, ampak zgolj polovično, 180'. Lumia to zmore brez težav. Tudi LED svetloba je na starem telefonu močnejša od kitajca.
- pripomočki; Lumia ima NFC, brezžično polnjenje baterije, USB-C vmesnik, 3A serijski polnilec, odstranljivo baterijo...
- cena; tukaj je pa treba priznati; ob predstavitvi je bila 950 XL preko 500 evrov, RN6 pa okoli 200 ojrov. Vendar pa je sčasoma cena MS tako padla, da sem dobil telefon pri Simobilu za 9,9 na mesec ob dve letni vezavi. RN6 sem naročil na GB.
- programi; tukaj je slika jasna, ampak še vedno tudi na Lumiji deluje Viber, FB, Instagram in še drugi programi, nisem jih testiral. Na žalost pa ne morem povezati Amazfit ure in potem telefon ni več uporaben. Sem brskal za "obvoznicami", če bi androidov program prepričal v delovanje na win okolje, ampak nisem našel nič uporabnega.
Zaključek; želel sem zgolj prikazati sliko nečesa, kar je bilo na voljo že 2015, pa nam še dan danes prodajajo kot "spejs tehnoloži", v resnici pa je izdelava za malenkost dražja. Oba telefona imata 3/32 konfiguracijo. Kar si želim in sem na RN6 tudi naredil, je brezžično polnjenje. Prideš domov, postaviš telefon na polnilec in se fila. Ne rabiš skrbeti kje je polnilec, pravi vmesnik za tvoj telefon... Prenos datotek pa opravim preko brezžičnega vemsnika, RN6 ima nek serijski program za FTP prenos datotek... Pogrešam še zajem fotografije v 360' stopinjskem načinu. Ko greš na izlet in narediš takšno fotografijo, je čisto drugače kot ena sama. Pa čeprav zajeta z 48 MP senzorjem novih telefonov.
Mogoče sem še kaj pozabil, ampak ponavljam, bilo je čisto off topic... ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

aborko ::

Ja, eno je flagship čeprav par let star, drugo pa dejansko res budget telefon (čeprav je malo dosti je 200€ 3/32 RN6). Jst grem iz S7 edge na RN7 in se zavedam da bodo kompromisi (sploh NFC in zaslon), ampak za 145€ RN7 4/64 ni kaj študirat. Če ne bi razbil zaslon na s7 edge, bi ga še vedno uporabljal kakšno leto ali dve. So pa vsaj tu LCDji v konkretni prednosti - zaslon za iphona 6 je tam ene 17€ (top kvaliteta), amoled se zaradi visoke cene ponavadi ne splača menjavati.

;-) ::

Rn7 mi je mikrofon zacel pa dveh mesecih biti tih tako da me sogovornik slabo slisi, isto jaz slabo slisim sogovornika. Je to kaka znana tezava?

mikhaair ::

Mika me Mi9SE, a se preko USB C da priklopit slusalke s 3.5 pinom? Obstaja kaksen adapter?

6151 ::

Ja, ga dobiš zraven. Če potrebuješ še kakšnega so par evrov, jaz imam na vseh 3,5mm jackih že kar adapter gor.

Excavator ::

Torej K20 pro ima B20(800Mhz)?
Kolikor gledam nikjer ne pise, tu zgoraj pa je en clanek na to naj bi imel.

K0l1br1 ::

Kaj ta b20 je važen še za kaj, ali samo za prenos podatkov?

Dimnik ::

Samo za prenos podatkov, meni pri prejšnjem mi note3 ( telemach) ni manjkal, ker je z 3g delalo normalno, v večjih mestih pa je delal tudi lte, odvisno od frekvence lte oddajnika...

Vm1999 ::

Najbrž se splača imeti telefon s frekvencami, ki jih uporabljajo naši operaterji...

facepalm ::

Verjetno se res, vendar sam nisem opazil razlike (kjer sem se sam gibal) z rn4x, mi5, mi6. Vecinoma so bili telefoni povezani na Band 3 (tudi tisti kateri podpirajo Band 20).

maticm ::

Ali ima note 7 pri kom kaj težav s krivljenjem?

MrStein ::

K0l1br1 je izjavil:

Kaj ta b20 je važen še za kaj, ali samo za prenos podatkov?

Počasi bo vse prenos podatkov.
Torej če ti ne dela LTE, ne bo niti VoLTE klic.
Je pa res, da še par let to ne bo problem, ker bo delal "stari" način klicev tudi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

urkov ::

Za redmi note 3 pro global version so ukinili update (beta) , hotel sem odkleniti telefon in dati gor stable version, vendar mi javi napako https://imgur.com/geVjr3N
Naj bi bil vzrok da je telefon " second hand" toda jaz sem ga kupil na honorbuy. Je možno da so Kitajci naložili ROM in pozabili zbrisat mi account?
Nikakor ga ne morem odkleniti, morda kdo ve kaj več?
Hvala za morebitno pomoč

roberto1 ::

urkov je izjavil:

Za redmi note 3 pro global version so ukinili update (beta) , hotel sem odkleniti telefon in dati gor stable version, vendar mi javi napako https://imgur.com/geVjr3N
Naj bi bil vzrok da je telefon " second hand" toda jaz sem ga kupil na honorbuy. Je možno da so Kitajci naložili ROM in pozabili zbrisat mi account?
Nikakor ga ne morem odkleniti, morda kdo ve kaj več?
Hvala za morebitno pomoč



Za prehajanje med uradnimi romi nikoli nisem odklepal bootloaderja (ne vem, mogoče se je vmes kaj spremenilo). Ni pa nič narobe s tvojim telefonom, temveč je očitno problem
na Xiaomi serverjih. Jaz bi najprej poizkusil z updaterjem na telefonu (če ni različna verzija Androida med obema bi znalo delovat), drugače pa MiPCsuite ali Miflash.
Tule je nekdo rešil zadevo z urejanjem persist.img - mogoče ti kaj pomaga
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

gddr85 ::

rn5 ai pie, še vedno face unlock ne dela na slo regiji, 4k video stock app tud ne, brightness ga nekej serje po svoje, sicer pa stvar izgleda enako kot oreo, jaki update :P

Vm1999 ::

gddr85 je izjavil:

rn5 ai pie, še vedno face unlock ne dela na slo regiji, 4k video stock app tud ne, brightness ga nekej serje po svoje, sicer pa stvar izgleda enako kot oreo, jaki update :P


Hvala za info. Bom še počakal z update-om :)

Imam pa zadnje čase težave s polnenjem - na vsake toliko se telefon polni zelo počasi, baterija pa se sploh ne segreje (tako, kot pri običajnem polnenju). Če pa resetiram telefon, je pa spet v redu. Mogoče zadnji update, ki sem ga naredil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vm1999 ()

dmorec ::

Iščem fast charger powerbank po možnosti wireless,ki bo deloval na pocophone f1. Lahko je iz kitajske..hvala in lp
««
267 / 374
»»