» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
256 / 374
»»

Dimnik ::

;-) je izjavil:

Jaz sem placal 128gb 4gb ram na ae 240 pa 13dhl. Zaj pa cakat. Zgleda bo dolgo trajalo

Pa si pogledal v tej trgovini, če gre z dhl mimo carine? Ker ne grejo vsi dhl mimo...

The Wiber ::

sm4rt4ss je izjavil:

Oči sem vrgel na MI9SE

Dokaj kompakten. SD712. 3070 mAh. 6GB RAM. Super AMOLED. Bralnik odtisov pod zaslonom. Edino 3.5mm nima, kar pa me ne moti tako zelo. Če bo cena med 250 in 300€ ne vem če si ga ne bom nabavil.

Nekaj mi povejte, kako se človek, ki je pred uporabljal skoraj izključno stock android navadi na MIUI?

Če mene vprašaš, težko. Moj RN3Pro ni dolgo zdržal na MIUI-ju. Na splošno, če nisi zahteven uporabnik, se boš dokaj hitro navadil. Niti ni tako zakompliciran, ponuja lahek začetek ter simplicity pri uporabi.

kanarin ::

sm4rt4ss je izjavil:

Oči sem vrgel na MI9SE

Dokaj kompakten. SD712. 3070 mAh. 6GB RAM. Super AMOLED. Bralnik odtisov pod zaslonom. Edino 3.5mm nima, kar pa me ne moti tako zelo. Če bo cena med 250 in 300€ ne vem če si ga ne bom nabavil.

Nekaj mi povejte, kako se človek, ki je pred uporabljal skoraj izključno stock android navadi na MIUI?


Pri meni (in mislim da še pri marsikomu) pa je bilo sledeče vprašanje: "kako se človek, ki je pred uporabljal skoraj izključno Samsungov TouchWiz navadi na MIUI" ? Se pač navadiš. Na začetku je pač vse malo drugače. Tudi ko sem recimo prvič vklopil "Full screen gestures" na mojem RN5 mi je bilo vse skupaj precej nenavadno - zdaj pa niti ne pomislim, da bi šel nazaj na navigacijske gumbe.

Stock android je lahko super odziven in se redno posodablja, ampak meni zgleda tako zelo špartanski da ne rečem celo grd. Prevleke so pač fensi in imaš cel kup dodatnih funkcionalnosti in možnosti. Pa MIUI nadgradnje so na voljo (resda z časovnim določenim zamikom) tudi na malo starejših modelih. In časi ko so obremenjevali telefone, da ni zmogli tekočega delovanja so mislim da že mimo...

Drugače se strinjam s tabo da bi ta MI9SE znal biti precej zanimiv, seveda vse odvisno od cene. Dobro je, da je dandanes je na izbiro še kakšen telefon, ki ni cigla oz. že napol tablica.

;-) ::

Dimnik je izjavil:

;-) je izjavil:

Jaz sem placal 128gb 4gb ram na ae 240 pa 13dhl. Zaj pa cakat. Zgleda bo dolgo trajalo

Pa si pogledal v tej trgovini, če gre z dhl mimo carine? Ker ne grejo vsi dhl mimo...


Nisem itak nobeden tega ne garantira. Obljubljajo pa ja.

antonija ::

Ubistvu ti garantirajo na nacin, da ti vrnejo morebitne stroske v primeru zapletov. Ampak ne vsi, zato se splaca preverit.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Dimnik ::

Na goldway, mi global store, mi zealer store in mc store imaš dhl sigurno mimo carine, zadnja dva omogočata še nakup iz italijanskega in francoskega skladišča. Ostali večinoma grejo na carinjenje prek dhl, kar je še dražje od carinske pošte.

Poročaj kako bo, po moje te bo sigurno dhl ocarinil.

;-) ::

Iz mc store sem narocil, samo iz kitajske tu nimajo nic

BivšiUser2 ::

kak se vam vraga da čakat s kitajske (itd.), pa pošiljat nazaj za garancijo? Ajde, ne rečem za poceni modele, za tiste dražje (>250€) pa.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: thramos ()

koc77 ::

Kolebam med tem ali naj nabavim Mi 8 global ali naj počakam na Redmi Note 7 global.Do sedaj sem imel Redmi Note 4, ki mi je zares super služil. Edino, kar me je zares močno motilo je bil katastrofalen fotoaparat, predvsem za slike ob zmanjšani svetlobi (notranji prostori) in slikanje s flešom. Pred tem sem imel LG G 3, ki je bil kar se fotiča tiče par razredov nad Redmi Note 4. Torej kaj menite, se lahko fotoaparat na Redmi Note 7 primerja s tistim na Mi 8?

Luka99 ::

Ce koga zanima, prodam xiaomi pocophone f1 kupljen 11.2.2019, prodam ker mi je prevelik, cena je 280. Vec info 051471936.

Dimnik ::

BivšiUser2 je izjavil:

kak se vam vraga da čakat s kitajske (itd.), pa pošiljat nazaj za garancijo? Ajde, ne rečem za poceni modele, za tiste dražje (>250€) pa.


Spet na pamet? Iz kitajske, določebe trgovine z dhl dobiš v roku 10dni, brez dodatnih stroškov, variante iz italjanskega ali španskega skladušča pa še hitrej...

BivšiUser2 ::

Ja, pač sam sprašujem no...
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

AgiZ ::

Sam še vedno uporabljam Mi4c, kupljen nekje proti koncu 2015, ki mi deluje dobro. V bistvu razen kamere, ki po trentnih standardih ni najboljša, ne pogrešam ničesar. Hiter je, baterija (že zamenjana) zdrži več kot dan (klici, igrica, net...), če pade na tla se nič ne potolče, saj je zunanji sloj iz plastike.
Je pa res da sem gor namestil LineageOS 15.1 (Android 8.1) in ga dosti prilagodil.

Tako da ne razumem čemu bi ljudje rabili novi telefon vsako leto/dve. Saj so stari dovolj dobri. Je pa res da originalen OS ponavadi ni nek presežek in se ga zamenja, pa nadaljuješ uporabo.

Sedaj spremljam kako se obnesejo novi senzorji za kamero, pa mogoče zamenjam. Če bodo takrat prodali kak ne prevelik telefon seveda...

SumTingWong ::

Ima kdo idejo, kako naj preko mi.com/it ali mi.com/es kupim Xiaomi Mi9, ter ga dobim v Ljubljano? No, kupiti ni težko, kako ga naj v Ljubljano dobim ...

Gledal sem že parcel forwarding pa je predrago (25-35€). Se da kaj cenej dobiti? Možnost je tudi obisk Trsta ipd.

antonija ::

Cene pri kitajcih niso za brezveze ravno toliko visje od domacih cen. Izracunajo koliko pride povprecnega zahodnjaka ce sam rihta vse (forwarding, carine, itd.), potem malo pokorigirajo (vecinoma mnavzgor, ker "za 5 EUR se pa ze ne splaca sam jebat s tem") et voila! Vecina folka kupi od kitajca, ki ima svercanje preko anglije ze uteceno, pa pac kitajc pobere zasluzek ki bi ga drugace dal forwarderju in carini.

Ce bi imlei previsoke cene bi si vsak sam kupil, prenizkih pa ne rabijo, ker je povprasevanje dokaj visoko.

Ce se odlocis sam rihtat vse, bos na koncu verjetno prisel skozi za priblizno enako EUR in veliko vec izgubljenega casa, kot pa ce narocis pri kitajcu. Do sedaj se nikomur ni uspelo dobiti ceneje. Ce ti pa slucajno rata obcutno ceneje pridet skozi pa seveda porocaj, da bomo se drugi lahko uporabili podobne prijeme. ;)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

SumTingWong ::

Pa veš kaj govoriš? Cena CN 6/128GB je trenutno 480€ na Aliexpress, cena Global 6/64GB (kar mi zadostuje) v EU pa je 449 €.

Vem nasplošno kako to poteka, carine ipd, in kar mi želiš razložiti, ampak pri MI9 to ne velja, saj je za nizko ceno na voljo tudi v EU.

ITALY https://event.mi.com/it/mi-9/pre-order

CHINA https://www.aliexpress.com/item/New-Xia...

Gregex ::

SumTingWong ::

Sick, thank you!

XLapsus ::

Na amazon.it je par € cenejši. Sem tudi jaz prednaročil.

facepalm ::

zgleda da bo tudi Xiaomi "kmalu" izdal telefon s proper fotoaparatom:

https://m.gsmarena.com/xiaomi_partners_...

jb_j ::

zgleda, da imajo fotoaparati na telefonu, že takšne leče,
ki brez optičnega zoom-a omogočajo zoom slike. (ko uporabijo več leč)

več megapixlov, hitrej bodo imel večji zoom brez fizične optične povečave.
(ker pa razmeroma majhne leče iz satelitov omogočajo dobre detajle na zemlji, je najbrž samo vprašanje časa, kdaj bodo leče z veliko megapixli nadomestile, običajni optični zoom z dodatnimi lečami)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

jb_j ::

v prejšnem komentarju sem mislil o senzorjih, ne lečah.

čeprav tudi oppo predstavlja v drugem kvartalu telefon z 10x-im optičnim zoomom (s pomočjo dodatnih leč)



Verjetnost je, da bomo kmalu lahko imeli 20x+ (ali veliko večji) zoom za 4k slike. (boljših monitorjev praktično ni, so pa)
Kar pomeni slabih 9megapixlov, in za vsak kratnik zooma pomeni fotoaparat s toliko več megapixli.

Računica je enostavna, fotoaparat v telefonu ne rabi fizičnih leč. Če ima 90megapixlov.
Lahko naredi 4k fotografije z 10x zoomom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

jb_j ::

Če se uporabi oppove leče, ki jih je baje nekaj. (predstavljeno v skici)
Lahko narediš 100x zoom pri fotografijah (ampak le v 4k resoluciji), če je samo ena leča, ki se postavi pred senzor in ima 10x zoom.
V teoriji. V praksi pa tut najbrž. (al pa tut ne, ker bi najbrž rabl velik povečevalnih leč v zaporedju, na tako majhni razdalji, da se dobi 10x zoom)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

jb_j ::

Dejstvo je, da če ima oppo tehnologijo za 10x zoom v telefonu s pomočjo leč,
in da se ustvari 90megapixl senzor. (kar ni daleč, xiaomi ima senzor z 48megapixli) oz. od tistega podjetja kjer je to kupil

Se bo lahko slikalo 4k slike na telefonu s 100x povečavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

GeForce__GTX ::

Xiaomi Pocophone F1 preko AliExpress?

Zgodovina sprememb…

Dimnik ::

€ 258,38 | Global Version Xiaomi POCOPHONE F1 POCO F1 6GB 64GB Snapdragon 845 6.18" Full Screen 4000mAh Dual Camera LiquidCool Smartphone
https://s.click.aliexpress.com/e/cnCLK8...

Trenutno 6/64Gb ni na zalogi v italjanskem skladišču, je pa 6/128 verzija

kanarin ::

@Ale123, Ja, ampak pozabil pa si prišteti 24 € za DHL poštnino tako da pride skupno 282 € - kar pa sploh ni več tako ugodno. Kot malo spremljam na Gearbest in Banggood če ga da dobiti za okoli 250€ - samo ulovit moraš kodo pravi dan - kot vidim se objavlja kar pogosto za ta telefon.

Dimnik ::

Zdaj vidim, da ni pravi link, mislil sem trgovino mi zealer in italijansko skladišče

€ 253,13 | Global Version Xiaomi POCOPHONE F1 POCO F1 6GB 64GB Mobile Phone 6.18'' Full Screen Snapdragon 845 Dual AI Camera LiquidCool CE
https://s.click.aliexpress.com/e/bV7oai...

Kanarin, daš 10e več in dobiš v enem tednu iz italije, ne pa gearbest in čakat kot majmun, da sploh odpošljejo..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

kanarin ::

Ampak tudi ta link, ki si ga zdaj dal se ga ne da naročiti iz ITA...

Recimo našel sem tole v Bangood temi - 21.2.2019:

XIAOMI Pocophone F1 EU 6+64G global
http://bit.ly/2Dq76Yn
239,9 € (cca 3 € poštnina - EU Priority Line) ?? BREZ DODATNIH STROŠKOV (brez davkov!)
Koda kupona: 2F1BG469

Glede čakanje, hja vse odvisno od posameznika in koliko se mu mudi oz je nestrpen da dobi novo igračko ;)

facepalm ::

eno je biti neucakan, drugo pa je, ko se po mesecu od narocila sprasujes, ali bo sploh kdaj poslano:)

roberto1 ::

Ne vem,če je kdo opazil, ampak v kar nekaj trgovinah se je od nikoder v prednaročilu pojavil Note 7 Global z istimi specsi, a dodanim B20 in najbrž angleškim pakiranjem
Glede na to, da menda jutri Indija dobi Note 7 in da bo predstavljena Global verzija, bo če bo ostalo takole (Samsung namesto Sony senzorja in 660 namesto 675) kar majhno razočaranje.
Someday never comes!

Universe ::

lahko kdo pomaga.
Imam Roborock S50 in mi ga je danes vrglo v offline, zakaj ne vem. Sedaj ga nikakor ne morem več povezati s telefonom - MI aplikacijo. Nastavil sem tudi wifi - da je odprto, brez gesla, a ne pomaga. Dejansko ne razumem kje je fora...nstavljeno imam EU, jezik English in app ima dostop omogočen do lokacije. je napolnjen večkrat sem resetiral wifi povezavo...nič...ne gre in ne gre...brez idej trenutno...

Dimnik ::

Ja dobil danes od grossoshop mail za redmi note7 global

facepalm ::

verjetno bosta rn7 global in rn7pro, dva razlicna telefona. imx586 in sd675 naj bi bili v rn7pro.

KTr1sk ::

roberto1 je izjavil:

Ne vem,če je kdo opazil, ampak v kar nekaj trgovinah se je od nikoder v prednaročilu pojavil Note 7 Global z istimi specsi, a dodanim B20 in najbrž angleškim pakiranjem
Glede na to, da menda jutri Indija dobi Note 7 in da bo predstavljena Global verzija, bo če bo ostalo takole (Samsung namesto Sony senzorja in 660 namesto 675) kar majhno razočaranje.


Koliko gledam razlike med Redmi Note 7 in Redmi Note 7 pro je boljša kamera in boljši procesor, ostalo enako?
https://www.hindustantimes.com/tech/red...
https://www.91mobiles.com/compare/Xiaom...


ne vem pa koliko bo kaj v EUR dražji Pro verzija...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

;-) ::

Torej sem jaz narocil redmi note 7 128gb ki se sploh ne obstaja :D?

ivanuscha ::



Durability test precej porazen, plastični okvir... za to ceno sicer nekako pričakovano.

louser ::

V bistvu ni porazen. Ti si zgolj žrtev clickbaita.
Razen pokanja pri zelo močnem upogibanju, neke škode ni. Steklo je v redu, gumbi so plastik fantastik, kar je za pričakovati. Senzor prstnih odtisov je zaščiten, kamera pravtako.
Pač to pretirano upogibanje ga uniči. Tisto, ki ga pri normalni zlorabi naredi uporabnik gre še vedno IMHO skozi.
Za 150eur drag telefon se lahko še kar pohvali proti nekaterim dražjim pacarijam (Apple, tebe gledam)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

Master_Yoda ::

Trenutno je okoli 220 EUR, ne 150 :D.
Dovie'andi se tovya sagain.

Anney ::


Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

GeForce__GTX ::

Xiaomi Pocophone F1 64 GB ali 128 GB verzijo (AliExpress)?

robertko ::

GeForce__GTX je izjavil:

Xiaomi Pocophone F1 64 GB ali 128 GB verzijo (AliExpress)?


https://slo-tech.com/forum/t730898/p624...

miha188 ::

Zdravo,

Me zanima, če kdo ve v čemu je štos v pošiljanju slik in video posnetkov iz redmi note 6 pro, saj se kvaliteta pri prejemniku občutno poslabša (kockasta slika)? Enako težavo sem imel že z Redmi Notom 4 pro.

;-) ::

Kaj to posiljas na fb?

miha188 ::

Na na Viber, mms ali mail

louser ::

Master_Yoda je izjavil:

Trenutno je okoli 220 EUR, ne 150 :D.

Preprodajalcev ne štejem. Tisti ta bolj ugodni prodajajo za 160eur.

louser ::

https://m.gsmarena.com/xiaomi_unveils_m...
Tole bo znalo biti zanimivo, če pride z vredu ceno.

MrStein ::

miha188 je izjavil:

Zdravo,

Me zanima, če kdo ve v čemu je štos v pošiljanju slik in video posnetkov iz redmi note 6 pro, saj se kvaliteta pri prejemniku občutno poslabša (kockasta slika)? Enako težavo sem imel že z Redmi Notom 4 pro.

Zadnjič je nekdo eno opcijo glede tega omenjal.
Preveti nastavitve.

Sicer pa je to ena najbolj nadležnih funkcij, se mi je nedavno na Skype zgodilo, sicer ne na xiaomi napravi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

GeForce__GTX ::

Ali ima Xiaomi Pocophone F1 kakšno slabost?

dexterboy ::

Vsak telefon jo ima :)
Mene moti najbolj to, da se ekrani OŽAJO, kar sem opazil že pri mojem RN6pro.
Ali je res folku egotrip navpično branje?
Še japonci so to ukinili...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.
««
256 / 374
»»