» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
255 / 374
»»

c3p0 ::

antonija ::

Prebeznik je izjavil:

Zdravo,
Imam MI8/MIUI10
Vprašanje: ali obstoji možnost pri SMS-ih tipkovnico "postaviti" v ležeči položaj?
Hvala
Po defaultu messaging app od xiaomija ne omogoca landscape nacina. EU ROM tudi nima moznosti za landscape SMS app.

Lahko uporabis kakasen drug app ki ima to funkcionalnost.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

SumTingWong ::

Gboard meni osebno najbolj odgovarja, ima tudi landscape. Probaj.

gregor ::

Xiaomi Mi 9 review
https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_9-re...



ali se splača zamenjat MI8 z MI9, ko bo naval mimo in bodo cene padle...

LP

SumTingWong ::

Sprašuješ torej ali boš lahko čez pol leta prodal Mi8 za 250€ in kupil Mi9 za 350€? Ja. In ja, Mi9 je proti Mi8 nadgradnja. Čakam samo še podatke, ali ima osnovna kamera OIS.

Jaz se ti opravičujem, če te napačno razumevam, ampak tvoja vprašanja so mi tako mimo, da me glava boli.

Drmr ::

Tole pa izgleda kr kul za v avto, wireless charger z avtomatsko roko ki ti prime telefon.

louser ::

Manjka 3.5 vtiča ni nujno slabost.
Manjka reže kartice SD ni nujno slabost.
Omejen LTE bo odpravljen z globalnim modelom.

Je nadgraditev?
Vsekakor!

Vredno zamenjave?
Ne nujno. Odvisno od osebnih preferenc.

MrStein ::

Jezus Kristus, kje si leta 2019 našel GIF?
Mi je porabilo vso mesečno kvoto mobilnega interneta, pa še baterijo zraven.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

facepalm ::

SumTingWong je izjavil:

Sprašuješ torej ali boš lahko čez pol leta prodal Mi8 za 250€ in kupil Mi9 za 350€? Ja. In ja, Mi9 je proti Mi8 nadgradnja. Čakam samo še podatke, ali ima osnovna kamera OIS.

Jaz se ti opravičujem, če te napačno razumevam, ampak tvoja vprašanja so mi tako mimo, da me glava boli.


gsmarena mi9 review quotes:

Now we turn to those considering an upgrade from the outgoing Mi 8. Long story short - we see no real reason to do so as the Mi 9 contains mostly incremental upgrades that can hardly justify the upgrade cost. Unless you are very keen on participate in that wide-angle action.


The 48MP sensor is behind f/1.75 lens and is not stabilized. In fact, none of the three snappers features optical stabilization.

SumTingWong ::

Sem videl ja :( Ampak prvi testi (GSMarena) pa zelo hvalijo EIS, tako da mogoče niti ne bi pogrešal OIS. Pa 99 DXOmark za video, I'm in love.

louser ::

Če si upaš ročno pedenati fotke, lahko s 3 leta starim aparatom narediš približno iste fotke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

kanarin ::

Zna biti, da bo za maso precej bolj zanimiv MI 9SE, t.i. "small screen flagship" - seveda v prvi vrsti zaradi cenovnega vidika, kot tudi za tiste , ki iščejo dober in atraktiven telefon - v nekaj manjšem ohišju. Saj velik zaslon je zmeraj lepo gledat ampak prenašat ciglo okoli in rokovati z njo pa ni ravno praktično in udobno. Sam uporabljam tako 5,2 inčni (službeni) in 6 inčni (privat) telefon in si dejansko še nisem razčistil kaj je optimalna velikost telefona (seveda s temi bezless ekrani si danes lahko privoščimo občutno večje zaslone v istih ohišjih kot včasih). Kdo bi dandanes resnično še želel kupiti in uporabljati recimo iPhone 8 Plus. Kar poglejte za foro primerjavo mer in teže med tem iPhoneom (5,5 inčev) in MI 9 SE (5,97 inčev) - sam sem bil kar šokiran. Ampak MI 9 SE je tudi v primerjavi z mojim RN5 (ki ima isto 6 inčev) občutno manjši, tanšji in lažji ! Hmm, kar mamljivo... me prav zanima kako se ta telefon cenovno pozicioniral - v primerjavi z recimo RN7 (Pro).

JurijTurnsek ::

Pomanjkanje OIS je res izredno velik minus - verjetno ravno zato ne omogoča snemanja videa s telefoto modulom. Je pa res, da je verjetno 2X digitalen zoom na 48 modulu (torej 8mpx brez downsamplanja) primerljiv z rezultati it dejanskega telefoto modula. Res škoda, da Samsung trmasto vztraja pri teh zaobljenih ekranih.

Potencial 48mpx modula je zelo velik (se vidi v dobrem EIS na Xiaomiju), ampak brez OIS se ne bo nikoli mogel primerjati za najbolšimi 12mpx moduli.
http://www.slatnaskejta.com

Ahim ::

kanarin je izjavil:

Zna biti, da bo za maso precej bolj zanimiv MI 9SE, t.i. "small screen flagship" - seveda v prvi vrsti zaradi cenovnega vidika, kot tudi za tiste , ki iščejo dober in atraktiven telefon - v nekaj manjšem ohišju.

Tocno to, kar si napisal ... nocejo vsi deske za klobaso rezat. Na zalost pa 8 SE podobne velikosti se zdaj ni na voljo za nas (se s polno podporo za nase LTE bande), mogoce bo isto z 9 SE in ne bomo imeli zahodnjaki nic od njega. Bo vec zasluzil Samsung s S10e ...

buttcrack ::

MrStein je izjavil:

Jezus Kristus, kje si leta 2019 našel GIF?
Mi je porabilo vso mesečno kvoto mobilnega interneta, pa še baterijo zraven.

Kje si leta 2019 našel mobilnega operaterja z omejenim prenosom podatkov in telefon z manj kot 2k mah baterijo :)

BivšiUser2 ::

Zanimivo, da v 2019 kinezi še niso slišali za brezstičnost v telefonih. Sicer sem tudi zadovoljen brez, a ob SD855 imam pomisleke zakaj pa ne?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Dimnik ::

To pišeš na pamet?

louser ::

Dimnik je izjavil:

To pišeš na pamet?

Saj je očitno, da ja.
Kitajci pač raje uporabljajo kode.
Še vedno pa ponujajo za globalni trg NFC, ko jim znese.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

Netrunner ::

Pa kaj vi dejansko uporabljate nfc? Jaz ga imam in mi je mogočr enkrat prišel prav :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

bmwwww ::

Jaz sem v zadnjih 4 letih 1x uporabil NFC, tako da ga zdaj na Pocotu sploh ne pogrešam.

profii ::

Jaz bi ga mogoče kdaj uporabil odkar ima NLB Pay aplikacijo. Drugače pa zelo redko.

kanarin ::

Imam NFC na trenutnem telefonu ampak ne uporabljam nikoli in sploh nimam pojma kje bi to sploh uporabljal oz kje bi mi prišlo prav. Plačujem z bančno brezstično kartico in to je to (denarnico vedno nosim s sabo)

BivšiUser2 ::

Opa, zdaj vidim (v reviewu nisem zasledil). Se posipam s pepelom.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

facepalm ::

sploh pa NFC ni nobena novost niti pri Xiaomiju. Se star Mi5, ga podpira.

Netrunner ::

facepalm je izjavil:

sploh pa NFC ni nobena novost niti pri Xiaomiju. Se star Mi5, ga podpira.

Saj nihče ni rekel da je novost. Ravno zato je čudno da NFC-ja niso dali v nove modele. Očitno res ni ravno pogosto uporabljena funkcija.

Jaz sem jo uporabil samo za prenos slik med telefoni in to je vse. Zdaj bi NFC lahko uporabljal še za brezstično plačevanje, kar pa mi ni interesantno.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

BivšiUser2 ::

Ravno to je zanimivo. Ni ti treba imet žnj kartic s sabo in hkrati se prišpara za tisto "mastercard" idejo. App+NFC=FTW
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

facepalm ::

jaz sem si vceraj uredil brezsticno placevanje s telefonom.. bom videl ce bo dejansko uporabno.

MrStein ::

Katere banke to podpirajo?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

facepalm ::

jaz sem pri abanki, za ostale ne vem

BivšiUser2 ::

NLB Pay
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

MrStein ::

sem malo poguglal in ravno te tri so omenjene :)

aja, tri, ena je še Sao Paolo al kak se že imenuje
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Netrunner ::

facepalm je izjavil:

jaz sem si vceraj uredil brezsticno placevanje s telefonom.. bom videl ce bo dejansko uporabno.


Poročaj :) Jaz sem razmišljal o tem, vendar mi je lažje dat kartico, kot pa vzeti telefon, ga odklenit, vklopit tisto aplikaciji, vnest geslo še 1x verjetno .... Pa nfc mora stalno biti vklopljen. Razen če je tako, da lahko nastaviš tako, da samo telefon približaš brez preveč interakcije.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

SumTingWong ::

Pri abanki je tako kot si opisal, prevec postopka, tako da se vedno uporabljam kartico.
Le namesto vpisa geslo je fingerprint.

mat11 ::

NLP pay: odkleneš telefom prisloniš in končano. Če je znesek višji od 15evrov moraš seveda še vpistai pin v čitalec.
Nobenega vklopa aplikacije. In zadeva dela precej dobro razen občasno v Lidlu šteka, pojma nimam zakaj.
mat

MrStein ::

Google pay tudi baje tak dela. Odkleneš, prisloniš, konec. Razen po potrebi PIN pri večjih vsotah.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

modelno1 ::

Na G Pay nikoli ni treba vpisat PINa.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

kanarin ::

Saj lepo da tudi telefon omogoča brezstično plačevanje in da pač obstaja tudi taka opcija, ampak v praksi pa neke velike dodane vrednosti ne vidim. Kot rečeno mi je breztično plačevanje z bančno kartico isto ali še bolj enostavno, kartica pa je v denarnici, ki jo nosim vedno s sabo (noter imam osebno, zdravstveno kartico, kartice vseh mogočih trgovin, vozniško dovoljenje, pa konec koncev tudi nekaj gotovine ker ponekje je to pač še vedno edina možnost za plačevanje). Saj vsega tega pač ne moreš prenašati okoli...v telefonu ;)

modelno1 ::

Prav pride, če skočiš v trgovino, pa pozabiš denarnico doma ...
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

facepalm ::

jaz predvidevam, da mi bo prislo prav na kolesu. denarnico obicajno pustim doma in vzamem s sabo osebno, tel in drobiz. sedaj predvidevam, da ne bom rabil iskat drobiza.

Konlov ::

Jaz sem iz M-pay obupal. V vrsti ko je forca je hitreje kartulja iz žepa...

destroyer2k ::

SumTingWong je izjavil:

Pri abanki je tako kot si opisal, prevec postopka, tako da se vedno uporabljam kartico.
Le namesto vpisa geslo je fingerprint.


Pri abanki telefon samo odkleneš in si konec. Ne rabiš aplikacije odpirat ali kaj podobnega.

;-) ::

Ze kdo ve kdaj bo na voljo rn7 global verzija

Luka99 ::

;-) je izjavil:

Ze kdo ve kdaj bo na voljo rn7 global verzija

global version je ze navoljo, predprodaja:https://www.aliexpress.com/item/Global-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Luka99 ()

;-) ::

Kje ga dobim najprej tule preko dhl ali kje iz eu skladisca

louser ::

Saj piše, da je samo iz Kitajske.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

Simke76 ::

Na mishop.si so mi odgovorili, da naj bi bil rn7 pri njih na voljo konec februarja ali v začetku marca. Cena pa okoli 240 evrov.

;-) ::

Jaz sem placal 128gb 4gb ram na ae 240 pa 13dhl. Zaj pa cakat. Zgleda bo dolgo trajalo

Master_Yoda ::

Jaz pa upam da bodo cene padle na ustrezno raven (glede na to da je na kitajskem $150) preden mi RN3 izdihne - se pa ne pritozujem ce bo se delal ko bo RN8 ven prisel, ker mi je cisto dovolj.
Dovie'andi se tovya sagain.

Killermode ::

ma kdo kak link kje bi se RN5 global 4/64 dobil najceneje z dospetjem do 14dni?

sm4rt4ss ::

Oči sem vrgel na MI9SE

Dokaj kompakten. SD712. 3070 mAh. 6GB RAM. Super AMOLED. Bralnik odtisov pod zaslonom. Edino 3.5mm nima, kar pa me ne moti tako zelo. Če bo cena med 250 in 300€ ne vem če si ga ne bom nabavil.

Nekaj mi povejte, kako se človek, ki je pred uporabljal skoraj izključno stock android navadi na MIUI?
««
255 / 374
»»