» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
249 / 374
»»

stara mama ::

Sploh taki, ki napišejo tako obširno razlago, zakaj je flagship boljši.
Sj poco v resnici je flagship. Xiaomijev P/P flagship!
Ekologija™ in Trajnost™

amacar ::

Procesor, ram in baterija so enaki kot na flagshipih, ostalo pa niti ne. Materiali, zaslon, kamera, nfc...

facepalm ::

No baterija je bolj midrange. Flagship baterije so okoli 3000mAh;)

@RokFeler tvoje argumentiranje je bolj na nivoju razvajenega otroka. Nisi podal niti en tehten razlog zakaj je potrebno kupiti flagship. Zato ker lahko? Wtf!? Nekateri smo pogruntali da telefoni s ceno okoli 1k€, ne ponujajo bistveno vec od tistih za 500€.
Nato najdes se take, ki jim dol visi za amoled in kamero in jim telefon za 500€ ne ponuja bistveno vec, kot tisti za 300€... Vse je stvar posameznika.
Ce bi na "tvoj" nacin kupovali avte, bi se vsi vozili z Audi A8L/ BMW 7..

Skylord ::

facepalm je izjavil:

No baterija je bolj midrange. Flagship baterije so okoli 3000mAh;)

@RokFeler tvoje argumentiranje je bolj na nivoju razvajenega otroka. Nisi podal niti en tehten razlog zakaj je potrebno kupiti flagship. Zato ker lahko? Wtf!? Nekateri smo pogruntali da telefoni s ceno okoli 1kEUR, ne ponujajo bistveno vec od tistih za 500EUR.
Nato najdes se take, ki jim dol visi za amoled in kamero in jim telefon za 500EUR ne ponuja bistveno vec, kot tisti za 300EUR... Vse je stvar posameznika.
Ce bi na "tvoj" nacin kupovali avte, bi se vsi vozili z Audi A8L/ BMW 7..

@epecar
Kot prvo moj komentar se sploh ni nananšal na tvojega ampak tvoj je bil je pač samo zraven kot citat prejšnemu komentarju. Ne vem zakaj se sedaj bašeš zraven in si užaljen. Tvojih traparij drugače sploh ne berem.
No, če pa že hočeš odgovor; na kratko: zakaj pa ne bi bil razvajen, če sem lahko.
Eni se pač vozimo z mercedesi (bdv: audi meni ni flagship med avtomobilskimi znamkami) Eni si pač narobe razlagate pomen besede flagship.
Kar se pa razlogov tiče pa še enkrat si preberi kaj sem napisal pa malo bolj počasi beri, da boš pokapiral, ker izgleda si malo bolj počasen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skylord ()

nepanepane ::

Bodimo veseli, da imamo take felerje med nami. Če jih ne bi bilo, bi bil razvoj mnogo počasnejši. Če prideš do sredstev na enostaven način se jih lahko tudi enostavno znebiš.

MrStein ::

Moj jugo s širšimi gumami in frizirano "mašino" se pelje enako hitro kot bemve!

(imam seveda tudi našraufan doma izdelan spojler - sem P/P šampion, ne vem, zakaj Top Gear ne naredi oddaje o meni)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

facepalm ::

@RokFeler you're just plain dumb;)

gddr85 ::

Skylord je izjavil:

facepalm je izjavil:

No baterija je bolj midrange. Flagship baterije so okoli 3000mAh;)

@RokFeler tvoje argumentiranje je bolj na nivoju razvajenega otroka. Nisi podal niti en tehten razlog zakaj je potrebno kupiti flagship. Zato ker lahko? Wtf!? Nekateri smo pogruntali da telefoni s ceno okoli 1kEUR, ne ponujajo bistveno vec od tistih za 500EUR.
Nato najdes se take, ki jim dol visi za amoled in kamero in jim telefon za 500EUR ne ponuja bistveno vec, kot tisti za 300EUR... Vse je stvar posameznika.
Ce bi na "tvoj" nacin kupovali avte, bi se vsi vozili z Audi A8L/ BMW 7..

@epecar
Kot prvo moj komentar se sploh ni nananšal na tvojega ampak tvoj je bil je pač samo zraven kot citat prejšnemu komentarju. Ne vem zakaj se sedaj bašeš zraven in si užaljen. Tvojih traparij drugače sploh ne berem.
No, če pa že hočeš odgovor; na kratko: zakaj pa ne bi bil razvajen, če sem lahko.
Eni se pač vozimo z mercedesi (bdv: audi meni ni flagship med avtomobilskimi znamkami) Eni si pač narobe razlagate pomen besede flagship.
Kar se pa razlogov tiče pa še enkrat si preberi kaj sem napisal pa malo bolj počasi beri, da boš pokapiral, ker izgleda si malo bolj počasen.

bo treba kak mclaren, lambo, ferrari..vzet, ker tole je bolj low budget flagship wannabe roba :P

MxxW5 ::

Pozor: pomembneži so med nami. Upam, da ste vsi v kravatah.

antonija ::

...pa vsi obeske od nemskih znamk avtomobilov na kljuce od avta, ker to so flagship avtomobili. Pa ce se le da jabuk nalepko na cimvec stvari, because flagship.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

MxxW5 ::

Nemški avtomobili?! Pf. Meni se je nerodno peljati, če ni Bentley, RR ali pa na roke sestavljena Pagani Hyuyariyia.

Telefon imam pa itak custom zlati iPhone XS, z vgraviranimi diamanti. In Apple Watch, special gold edition.

BTW, kupi kdo prvo generacijo Apple Watch special gold edition za 15.000 dolarjev?

anketar ::

fantje dejte se umirit, drgač bo nekdo spet moru poste brisat

MxxW5 ::

anketar je izjavil:

fantje dejte se umirit, drgač bo nekdo spet moru poste brisat


Kakšne večje škode ne bo....

dexterboy ::

nekako je treba sprostiti napetosti... ena od poti je pisanje postov na slotehu :)
pa čeprav je to nabijanje o švabskim kolima. živa jajca!
samo pravi muškarac zna, da je samo jedna i jedina; KIJA :))
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

tureavanture ::

Veliko posnetkov je na youtubu kako Pocophone F1 odnese Iphone X.

Verjamem pa, da je za takšne in drugačne Felerje najpomembnejše da držiš v roki nekaj za 300€ ali nekaj za 1000€.

kanarin ::

Po eni strani me veseli, da sem vsaj malo zanetil debato na tej temi (kot rečeno se mi je nekako zdelo da je v zadnjem času kar nekako upehala), po drugi strani pa me žalosti, da je večina postov roko na srce pod nivojem. Začelo se je z vprašanje oz debato glede novega Redmi Note 7 (Pro) , ki vsaj na papirju obljublja flagship kamero na midrange telefonu. To sem si sam (pa mislim da nisem edini) resnično želel, da bi vsaj en proizvajalec zbral pogum in naredil premik v to smer. Ker roko na srce komu pa se bistveno dvigne utrip ob omembi novega SN855 - ker kje in kako bo velika večina uporabnikov sploh opazil razliko, če se vsaj nekateri tukaj strinjamo, da dandanes razlike relativno majhne (pustimo ob strani razne benchmark cifre) že med midrange in flagshipi. Mimogrede, če bi gledal kakšen Antutu score pri mojem Ipad Mini 2 bi ga že zdavnaj zalučal v smeti - ampak glej ga zlomka, še vedno dela povsem zadovoljujoče (in še vedno ima seveda najnovejši iOS ). V glavnem, govor je seveda o uporabi tipičnih aplikacij na telefonih - ne o nekih ekstremih. Saj je tudi proizvajalcem jasno da samo z golimi performancami oz napredkom na tem področju bodo stežka privabljali nove kupce - zato je zadnja leta fokus padel pač na dizajn (bezless zaslon) in predvsem vedno bolj zmogljive kamere (oz več slednjih). Zato me resnično zanima ali se ta RN7(Pro) vsaj pri kameri lahko približno trenutnim flagshipom. Povsem jasno in razumljivo mi je da so pri (občutno) nižjih cenah potrebni določeni kompromisi (ki jih pri flagshipih ponavadi ni), vendar to vsak vsak ki išče najboljše P/P zadeve itak že vzame v zakup.

amacar ::

Sodeč po reviewih kamera ni nek presežek.

roberto1 ::

Zanimivo bo videt kako bodo natweekali Sonyjev senzor na Pro varianti. Sicer pa, Redmiji nikoli niso blesteli pri kamerah. Res, da so v zadnjih letih midrangerji dobili zelo spodobne kamere, ampak pričakujem, da bo kamera solidna. Za ta denar je to pzpv kar se pričakuje, ostalo bo stalo malce več.
Someday never comes!

kanarin ::

S tem se povsem strinjam - do vključno Redmi 4 serije so bile kamere roko na srce (pod)povprečne. Še posebej v slabši svetlobi. Že RN5 je tukaj prinesel opazen napredek. Če bo z RN7(Pro) bil narejen vsaj takšen kvalitativen skok naprej, potem je zame to čisto dovolj. Čudežov pa za 200€ res ne pričakujem, nisem naiven.

facepalm ::

Za 200€ se dobi ze kar spodobno kamero, sploh z gcam apkjem. Npr Mi A2/Mi 6X delata "lepe" slike.
Zato verjamem, da bo imel rn7 soliden fotoaparat. Vsaj z gcam.

roberto1 ::

Gcam je vedno super, sploh če je camera2api enablan po defaultu, kot je to na developer romu na Pocotu in je inštalacija enostavna.
Someday never comes!

MrStein ::

kanarin je izjavil:


Mimogrede, če bi gledal kakšen Antutu score pri mojem Ipad Mini 2 bi ga že zdavnaj zalučal v smeti - ampak glej ga zlomka, še vedno dela povsem zadovoljujoče (in še vedno ima seveda najnovejši iOS ).

Saj to je razlika med kvaliteto in jugotom s friziranim motorjem.
Vprašaj, koliko ljudi uporablja 5 let star "poceni a enako dober telefon/tablico".
Govorim o normalni uporabi, ker jaz imam tudi en 8 let star telefon, za SMS in kot access point je OK, za kaj drugega pa seveda ni in imam drug telefon.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

w4nkst4 ::

mi4 ki sm ga dubu za85€ se zmer rox:)

facepalm ::

MrStein je izjavil:

kanarin je izjavil:


Mimogrede, če bi gledal kakšen Antutu score pri mojem Ipad Mini 2 bi ga že zdavnaj zalučal v smeti - ampak glej ga zlomka, še vedno dela povsem zadovoljujoče (in še vedno ima seveda najnovejši iOS ).

Saj to je razlika med kvaliteto in jugotom s friziranim motorjem.
Vprašaj, koliko ljudi uporablja 5 let star "poceni a enako dober telefon/tablico".
Govorim o normalni uporabi, ker jaz imam tudi en 8 let star telefon, za SMS in kot access point je OK, za kaj drugega pa seveda ni in imam drug telefon.


Pred petimi leti ni bilo tako mocnih midrangerjev, da bi se kosali s flagshipi.
Je pa tudi malo ljudi, ki bi obdrzalo flagship 5 let.
Kvaliteta gor dol, je danes npr cheap Oneplus1 verjetno bolj, ali vsaj enako uporaben, od kvalitetnega Iphona5s.

MrStein ::

300-400 EUR ni ravno poceni.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Stari maček ::

tureavanture je izjavil:

Veliko posnetkov je na youtubu kako Pocophone F1 odnese Iphone X.

Verjamem pa, da je za takšne in drugačne Felerje najpomembnejše da držiš v roki nekaj za 300€ ali nekaj za 1000€.

Na slepi test fotoaparatov med milijon in pol uporabniki cena naprave ne vpliva.

facepalm je izjavil:

@RokFeler you're just plain dumb;)

Dodal bi še MrSteina...

Zgodovina sprememb…

gregor ::

Že nekaj časa uporabljam MI8 in zadeva je fantastična, mi ni žal, da sem dal 300 eur za njega.
Vse deluje bp.
Vprašanje. Katera ozadja imate naložena, kateri app.
Ali se da naložit MIUI theme app, kjer ga več ni na tel.

Hvala

LP

bmwwww ::

gregor je izjavil:

Že nekaj časa uporabljam MI8 in zadeva je fantastična, mi ni žal, da sem dal 300 eur za njega.
Vse deluje bp.
Vprašanje. Katera ozadja imate naložena, kateri app.
Ali se da naložit MIUI theme app, kjer ga več ni na tel.

Hvala

LP


Glede theme appa bos se malo poigral. Regijo daj na Indijo, vklopi vpn na obmocje indije in bos lahko nastail katero koli temo. Sam imam na pocotu stock dark

aborko ::

300-400 EUR ni ravno poceni.

Glede na obgrižene jabčke je.
The OnePlus One was officially launched on April 23, 2014 for a limited release from April 25. Described as a "flagship killer", the prices for the 16 GB or 64 GB version have been set at € 269 and € 299, respectively.


iPhone 5S Unlocked would cost you similar to what iPhone 5 cost. Here's it:
16 GB - $649
32 GB - $749
64 GB - $849


Pa čist tko btw Pocota dobiš 233€ all inclusive iz BG po cashbacku, pa glede na blind kamera teste opravi tudi z 4x dražjim iphonom xs + brez da bi teste gledal dost verjetno še v battery lifu.

Drugače tudi pri nas še presenetljivo ok služi mi4, edino baterijo bi bilo treba zamenjati. Naložen tazadnji miui 10. Tudi verjamem da marsikomu oneplus 1 še tudi čisto ok služi. Oba pa verjetno bolj uporabna za večino ljudi, če ne druga že zaradi večjega ekrana.

MrStein ::

Jaz sem gledal dejanske cene v trgovini.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

meho7 ::

MxxW5 ::

A kdo ve: ali že obstaja xiaomi.eu MIUI 10 rom za RN4? Jaz iščem na njihovi strani, pa ne najdem.

facepalm ::

Obstaja ze lep cas..
imas tudi stable release jan 2019 (ce govorimo o rn4 s qualcomm SoC):
https://sourceforge.net/projects/xiaomi...

louser ::

roberto1 je izjavil:

Gcam je vedno super, sploh če je camera2api enablan po defaultu, kot je to na developer romu na Pocotu in je inštalacija enostavna.

Ne, ni. Gcam ima svoje slabosti. Zajem slike samo iz ene kamere je že ena izmed njih

facepalm je izjavil:

MrStein je izjavil:

kanarin je izjavil:


Mimogrede, če bi gledal kakšen Antutu score pri mojem Ipad Mini 2 bi ga že zdavnaj zalučal v smeti - ampak glej ga zlomka, še vedno dela povsem zadovoljujoče (in še vedno ima seveda najnovejši iOS ).

Saj to je razlika med kvaliteto in jugotom s friziranim motorjem.
Vprašaj, koliko ljudi uporablja 5 let star "poceni a enako dober telefon/tablico".
Govorim o normalni uporabi, ker jaz imam tudi en 8 let star telefon, za SMS in kot access point je OK, za kaj drugega pa seveda ni in imam drug telefon.


Pred petimi leti ni bilo tako mocnih midrangerjev, da bi se kosali s flagshipi.
Je pa tudi malo ljudi, ki bi obdrzalo flagship 5 let.
Kvaliteta gor dol, je danes npr cheap Oneplus1 verjetno bolj, ali vsaj enako uporaben, od kvalitetnega Iphona5s.

Razlika med srednjim kategorcem in napravco za 600 evrov? Moj se po dveh letih lahko primerja z napravami, ki danes pridejo tam do 200 evrov. Pa malce več štroma požre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

louser ::



pedalo ::

Ce kdo rabi Mi mix 2s, ga dobi za 299 eurov pri Mimovrste. Je pa za to ceno samo bel in zadnji kos.

MrStein ::

louser je izjavil:

"Does a Cheap 2018 Smartphone beat a 2016 Flagship?"

To je zdaj vredno YouTube upload-a, da ugotoviš da so po dveh letih telefoni zmogljivejši oziroma cenejši? Na področju, ki se tako hitro razvija kot mobilne naprave?

Mislim, tip zasluži vsaj Nobelovo, če ne že dve...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

dope1337 ::

aborko je izjavil:



Pa čist tko btw Pocota dobiš 233€ all inclusive iz BG po cashbacku


Do tell more plz. Glih se spravljam nabavljat pocophone f1 (katerokoli model naceloma, sam da je "global" varianta).

Bi bil dobrodosel kakersenkoli hint kako priti cez najceneje, pa da ne bi glih 3 mesce caku. Garancija ni ena izmed zahtev.

Se vsem zahvaljujem ze vnaprej
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

louser ::

MrStein je izjavil:

louser je izjavil:

"Does a Cheap 2018 Smartphone beat a 2016 Flagship?"

To je zdaj vredno YouTube upload-a, da ugotoviš da so po dveh letih telefoni zmogljivejši oziroma cenejši? Na področju, ki se tako hitro razvija kot mobilne naprave?

Mislim, tip zasluži vsaj Nobelovo, če ne že dve...

Ker ne znaš brati in ne veš, kakšno je bilo vprašanje.
Če imaš high end izpred dveh let, ni potrebe po menjavi za današnji srednji razred.

In ravno takemu občinstvo je namenjen njegov kanal. Meni je to samoumevno, ker sem izkusil oboje, ti si idiot, ta tretji uporabnik pa išče odgovor na to vprašanje, ker ne spremlja tehnologije 24/7.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

Dimnik ::

dope1337 je izjavil:

aborko je izjavil:



Pa čist tko btw Pocota dobiš 233€ all inclusive iz BG po cashbacku


Do tell more plz. Glih se spravljam nabavljat pocophone f1 (katerokoli model naceloma, sam da je "global" varianta).

Bi bil dobrodosel kakersenkoli hint kako priti cez najceneje, pa da ne bi glih 3 mesce caku. Garancija ni ena izmed zahtev.

Se vsem zahvaljujem ze vnaprej


Tole iz italije, vzameš prek topcashback dobiš vrnjeno 6% in dostava do 2.2.

€ 254,89 | Global Version Xiaomi POCOPHONE F1 POCO F1 6GB 64GB Mobile Phone 6.18'' Full Screen Snapdragon 845 Dual AI Camera LiquidCool CE
https://s.click.aliexpress.com/e/bV7oai...

MxxW5 ::

facepalm je izjavil:

Obstaja ze lep cas..
imas tudi stable release jan 2019 (ce govorimo o rn4 s qualcomm SoC):
https://sourceforge.net/projects/xiaomi...


Hvala lepa, bom mogoče probal. Nerad grem nazaj na Android 7 (trenutno sem na AOSP Extended 8.1), ampak me zanima, kak je MIUI 10. Morebiti so pa le popravili notifications.

rok1846 ::

Trenutno mam na Pocotu MIUI 10.0.4.0 Stable, pa me zanima če se splača upgrejdat na najnovejšo verzijo, al so kake napake

squid2g ::

Kdo ve kje se najbolj splača vzet Xiaomi Pocophone F1? Po Ebayu so cirka 320€, na Gearbest pa po trenutnem dealu 260€ skupaj z poštnino. Ali kdo ve kako je z gearbesta in carino/davkom? Davek in carina vem da se pri taki vsoti plača vendar sem nekaj časa nazaj slišal o eni izmed shipping opcij, da dostavijo brez davka in carine. Mogoče če ima kdo kakšno priporočilo, trgovino kje se stvar najbolj izplača :)?

Hvala!

bmwwww ::

rok1846 je izjavil:

Trenutno mam na Pocotu MIUI 10.0.4.0 Stable, pa me zanima če se splača upgrejdat na najnovejšo verzijo, al so kake napake


Meni dela vse brez problema na zadnjem updejtu

squid2g je izjavil:

Kdo ve kje se najbolj splača vzet Xiaomi Pocophone F1? Po Ebayu so cirka 320€, na Gearbest pa po trenutnem dealu 260€ skupaj z poštnino. Ali kdo ve kako je z gearbesta in carino/davkom? Davek in carina vem da se pri taki vsoti plača vendar sem nekaj časa nazaj slišal o eni izmed shipping opcij, da dostavijo brez davka in carine. Mogoče če ima kdo kakšno priporočilo, trgovino kje se stvar najbolj izplača :)?

Hvala!


2 al 3 poste visje mas napisano aliexpress skladisce italija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bmwwww ()

Dimnik ::

squid2g je izjavil:

Kdo ve kje se najbolj splača vzet Xiaomi Pocophone F1? Po Ebayu so cirka 320€, na Gearbest pa po trenutnem dealu 260€ skupaj z poštnino. Ali kdo ve kako je z gearbesta in carino/davkom? Davek in carina vem da se pri taki vsoti plača vendar sem nekaj časa nazaj slišal o eni izmed shipping opcij, da dostavijo brez davka in carine. Mogoče če ima kdo kakšno priporočilo, trgovino kje se stvar najbolj izplača :)?

Hvala!


A ti je težko prebrat par postov nazaj in potem vprašat? Opcij je veliko..

dope1337 ::

Dimnik je izjavil:



Tole iz italije, vzameš prek topcashback dobiš vrnjeno 6% in dostava do 2.2.

€ 254,89 | Global Version Xiaomi POCOPHONE F1 POCO F1 6GB 64GB Mobile Phone 6.18'' Full Screen Snapdragon 845 Dual AI Camera LiquidCool CE
https://s.click.aliexpress.com/e/bV7oai...


Tnx, sm ga narocil, sporocim feedback k pride.

S postnino pa brez topcashback (ni se mi dal ubadat s tem xD) je prislo 278€.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Benny123 ::

Kamera na redmi note 5 AI se je občutno poslabšala z updejti, tik preden so izdali note 6, oznaka AI nima nobene funkcije. Tudi Xiaomi se poslužuje umazanih trikov tako da..

starboi ::

Benny123 je izjavil:

Kamera na redmi note 5 AI se je občutno poslabšala z updejti, tik preden so izdali note 6, oznaka AI nima nobene funkcije. Tudi Xiaomi se poslužuje umazanih trikov tako da..


O kakšnih umazanih trikih je tu govora točno ?

MrStein ::

Verjetno ta del: "poslabšala z updejti"
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kanarin ::

Ok, ampak na ta način lahko čisto vsak strelja kar hoče. Ali ima kdo kakšno verodostojno referenco za tako trditev ?

Kar je mene osebno edino res zmotilo pri nadgradnji na MIUI 10.2 je zaenkrat samo prikaz stanje baterije (Battery indicator) - dati cifro v tisti majhen oval je zame velik fail - res ne razumem da ne morejo pustiti opcije s prikazom cifre (zunaj) in hkrati grafičnega prikaza. A res to nobenega ne moti ? Shame on you Xiaomi :(
««
249 / 374
»»