» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
248 / 374
»»

Trinity ::

Kakšna je razlika med https://www.gearbest.com/smart-watches/... in https://www.gearbest.com/smart-watches/...
Razen tega da pri drugem dobiš angleška navodila.

antonija ::

Trinity je izjavil:

Kakšna je razlika med https://www.gearbest.com/smart-watches/... in https://www.gearbest.com/smart-watches/...
Razen tega da pri drugem dobiš angleška navodila.
Opis international verzije pravi da tole:
The international version of Xiaomi Mi band 3 smart bracelet is made specifically for overseas Mi fans, and what distinguishes it from the Chinese version are:
1. Packages with CE certified
2. English manual
3. More stable performance
4. All text displayed on the screen is English
Pa seveda extra 15 EUR skupaj s postnino.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

w4nkst4 ::

pri priority line ni davka

Stari maček ::

Za vse, k8 jih jezi privzet fotoaparat na Pocotu; ta app omogoča nastavitev ločljivosti, pa tudi nobenega zamika pri začetku snemanja videa nima, kot privzeta.
https://play.google.com/store/apps/deta...

odgovornost ::

ima kdo kakšno kodo za xiaomi mi mix 3?
sicer pa iščem še vaše mnenje, ker se nikakor nemorem odločiti ze več 1 teden...
Torej razbil sem steklo na mojem telefonu note8. Popravilo me pride 250EUR, zato sem se odločil da telefon prodam in raje kupim novega.

Za prihodnje sem se odločil, da kupim telefon z ravnim zaslonom in ne ukrivljenim (drugač bi vzel huawei mate 20 pro) -> ker ukrivljeni ne omogočajo normalno namestitev zaščitnega stekla. zato bom vzel kitajca preko gearbesta, odločam se za:

xiaomi mi8 - 328EUR 6gb/64gb
xiaomi mi mix 3 - 500EUR 6gb/128gb
oneplus 6 - 425EUR 6gb / 64gb

Torej mi8 je najcenejsi. Z istimi specifikacijami kot oneplus6. s tem da ima oneplus boljši uporabniški vmesnik (na xiaomi lahko to uredim s custom romi / launcherji).
Mi mix3 prinese še wireless charging, ki ga na note8 nisem toliko uporabljal, je pa spet bila kar nice zadeva. Kamera predvidevma, da je pri vseh 3 telefonih boljša kot na note8...

še eno vprašanje, za katerega bom uporabil kar to temo. Je kdo od vas ze uporabljal Liquid Nano tekočino namesto screen protectorja? kako se obnese?

Zgodovina sprememb…

jopar ::

Ima mogoče kdo izkušnje s to ključavnico?
https://www.banggood.com/Xiaomi-Vima-Sm...

Steinkauz ::

Redmi Note 7
https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_n...

To naj bi stalo okoli 150eur.
Okoli 200 6gb verzija.

https://www.aliexpress.com/item/Origina...

Tle je 270eur.

A je kdo kej cnej najdu? Verjetno je še preveč frišen telefon in še ni konkurence da bi padle cene.

MrStein ::

odgovornost je izjavil:


xiaomi mi8 - 328EUR 6gb/64gb
xiaomi mi mix 3 - 500EUR 6gb/128gb
oneplus 6 - 425EUR 6gb / 64gb

Kamera predvidevma, da je pri vseh 3 telefonih boljša kot na note8...

Po tem sodeč res: https://www.dxomark.com/category/mobile...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Vanadium ::

sam tale notch na note 7 je pa ogaben a niso mogli narediti malo še chamferja

antonija ::

Vanadium je izjavil:

sam tale notch na note 7 je pa ogaben a niso mogli narediti malo še chamferja
ti bi raje pod 45o odrezane robove namesto zaokrozenih?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Steinkauz ::

Jst ga planiram met itak v ovitku kjer se to ne bo vidl.

finkec ::

Saj ta notch je zelo podoben punch hole kameri.

Motorola mi je definitivno lepša, samo kakšna bo cena? Razlika je praktično samo punch hole vs notch in nfc vs ir
https://www.gsmarena.com/compare.php3?i...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: finkec ()

Stari maček ::

louser ::

A ni smešno, kako so proizvajalci vsa ta leta za ta Wideline trdili, da ga ni možno no povišati na višji nivo preko over the air posodobitve?..

Vanadium ::

antonija je izjavil:

Vanadium je izjavil:

sam tale notch na note 7 je pa ogaben a niso mogli narediti malo še chamferja
ti bi raje pod 45o odrezane robove namesto zaokrozenih?


Pardon fillet sem mislu se posipam s pepelom. Skratka isti notch kot pri oneplus 6t

r00k ::

Katere bumper ovitke uporabljate na telefonu ? Trenutno imam mofi na pocophonu pa mi je preveč spolzek in iščem nekaj kar bolj 'grabi'. Nillkin so ok ?

bmwwww ::

r00k je izjavil:

Katere bumper ovitke uporabljate na telefonu ? Trenutno imam mofi na pocophonu pa mi je preveč spolzek in iščem nekaj kar bolj 'grabi'. Nillkin so ok ?


Jaz mam tega pa mi je 👍 je pa kr robusten

https://s.click.aliexpress.com/e/bVWRn0...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bmwwww ()

valdo ::

Mogoče najbolj ne sodi tu, pa vseeno;
tisti ki hodite ta teden po Parisu, lahko do 27 izkoristite popust pri njih ob odprtju trgovine...koliko sem na hitro pogledal ne velja za spletni nakup.
https://www.mi.com/fr/
https://www.google.si/maps/uv?hl=sl&pb=!1s0x47e66fd3848b0aef%3A0xd801d721ea7acea1!2m22!2m2!1i80!2i80!3m1!2i20!16m16!1b1!2m2!1m1!1e1!2m2!1m1!1e3!2m2!1m1!1e5!2m2!1m1!1e4!2m2!1m1!1e6!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipM9cT2hRu8MxF0nf5KCAzkU0Xn1KuUkRkXtunOS%3Dw426-h320-k-no!5sxiaomi%20store%20paris%20-%20Iskanje%20Google&imagekey=!1e10!2sAF1QipMvXSwF9gFXWGoANsl5mvK_1NCeede4ed2FN4kB&sa=X&ved=2ahUKEwjG2c2E0vzfAhVQBGMBHZoOCmEQoiowFnoECAYQBg
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: valdo ()

greeenmaster ::

Zdravo xiaomi mi 6 se mi je ker ga nisem nafilal se ne prižiga več.Ko ga vtaknem v štekAR se mi pojavi mi logo ter kaže polnjeneje samo utripa tista lučka tudi nič procentov se ne prikaže go se mi je že zgodilo in sem ga polnu 3 ure sa je pršou na 3% nevem kj bi bilo narobe?

errhec ::

Daj na original polnilec in original kabel, če imaš kakšen slab polnilec in slab kabel boš še čakal.
dd

Sven2 ::

Kako ste zadovoljni z baterijo na A2? Zdrži normalno cel dan?

kanarin ::

Kot opažam je ta tema v zadnjem času kar precej zamrla oz se vse nekako fokusira predvsem na temo "Gearbest nakupi in kuponi". To je res zanimivo, saj Xiaomi ni nič zmanjšal tempa objavljanja novih telefonov. A res nobenega ne zanima recimo nov Redmi Note 7 ? Kaj si mislite o njem ga planira kdo nabaviti ? Mene je moram priznati kar precej ohladila dejanska (začetna) cena, namreč govorilo se je o 150 $ za vstopni model, zdaj pa vidim, da je za 3/32GB telefon potrebno dati 230 €. Verjamem da bodo (kot ponavadi) te začetne cene s časom padle, vseeno pa sem pričakoval občutno nižjo ceno.

dexterboy ::

Gledal sem na tubi o redmi note 7 pro. To bi mogoče bil zanimiv nakup. ne vem pa, če ima slot za spominsko kartico ali pa ga ni. Ostale stvari pa čisti off; amoled ekran dust in H2O odporen, ekran čez cel sprednji del... heh, mogoče sem pa samo sanjal :)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Master_Yoda ::

Mah o Redmi note 7 se bo verjetno govorilo potem ko bodo cene normalne. Vceraj sem videl na Gearbestu za 220 eur na gearbestu kupon za 3/32. Uradna cena pa je 150$ za ta model.
Dovie'andi se tovya sagain.

Matej_K ::

Na kitajskem je 150? Bo treba kakšen mailbox.china najdt?
... .. .

gregor ::

RN7, cena je na začetku vedno nabita, bo potrebno počakat kakšen mesec ali dva
nekje sem že napisal, da bo pravi čas za nakup, pomlad 2019 ;)

Master_Yoda ::

Tisti, ki uporabljate Redmi Note 3: Kateri PIE ROM uporabljate ?

Sem nekaj casa uporabljal Arrow, ampak pri tem romu me moti to, da bluetooth klicanje ne dela. Sedaj pa sem probal Bootleggers, tukaj pa mi parkrat dnevno skine SIM2 kot data sim in nastavi SIM1 za data SIM, kar je zelo nadlezno in neuporabno za daily use.

V vsakem romu nekaj drugega ne dela. Ce bi Lineage 14 se bil updatan pa bi tak tega uporabljal samo zal vec ni...
Dovie'andi se tovya sagain.

Sven2 ::

Ali se ve kdaj bo prisla RN 7 global verzija? Pa tudi cene so zdaj se velike, bo treba pocakat da padejo.
Glede A2, mislite da je razila med Mi 6 z SD 835 in A2 z SD 660 ocitna ali ni?

MxxW5 ::

Jaz sem resno razmišljal, da bi kupil Pocophone, saj se ga je dalo dobiti iz EU skladišča s poštnino vred za 280 EUR. Ampak nakup sam sebi težko upravičim, saj mi RN4 dela perfektno z AOSP Extended romom (Oreo, Pie se mi ni dopadel).

facepalm ::

Sven2 je izjavil:

Ali se ve kdaj bo prisla RN 7 global verzija? Pa tudi cene so zdaj se velike, bo treba pocakat da padejo.
Glede A2, mislite da je razila med Mi 6 z SD 835 in A2 z SD 660 ocitna ali ni?


Razlika je ocitna, kar se tice odzivnosti.
Sem imel A2 in zena ima Mi6. Ce te ne moti to, da je ekran manjsi od celega telefona, je Mi6 superioren v vsem (razen 800mhz band).

Ce zelis A2 vzami 128gb model ali Mi8lite ali Rn5/6/7.

edit 2:
@MxxW5 na mi zealer @ aliexpress, dobis 64gb pocota iz Italije za 300usd (265EUR).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

kanarin ::

A mi lahko nekdo prosim razloži, kjer natančno se pri (povprečni uporabi) vidi oz pozna ta "očitna razlika v odzivnosti" med trenutnimi flagshipi (SN8xxx) in mid-range (SN6xxx)? Ker me res zanima. Nisem imel oz uporabljal flahshipa že vsak 5 let (zadnji je bil Samsung S2) in se mi zdi da že na RN5 (SN636) vse enostavno leti. Kaj torej povprečni uporabnik pridobi s flagshipom (samo kar se tiče performans - pustimo ohišje,zaslon in kamero ob strani) ? Recimo meni nekaj morebitnih stotink hitrejše odpiranje aplikacij na flagshipu ne pomeni prav nič. In na voljo je cel kup primerjav na YT, ko ravno to primerjajo (odzivnost oz čas odpiranja tipičnih aplikacij) in roko na srce večjih razlik sploh ni (več) opaziti. Saj poodbna zgodba je verjetno tudi pri današnjih PC-jih/prenosnikih/tablicah... še to kot opažam review-j uv zadnjem časi - ti midrangerji celo povsem spodobno prebaviju tudi grafično najzahtevneše igrice ! Torej iz vsega tega sklepam da performanse danes niso (več) odločilni faktora za izbiro flagshipa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

Killermode ::

Eno opažanje:
Uporaba različnih uporabnikov:
Redmi note 5 proti redmi note 6

RN 6 ekran se je po manj kot enem mesecu uporabe znucal na delu kjer se največkrat tipka.
Na RN 5 se enako ni zgodilo po več kot 6 mesecih.

RN 6 se v igrah segreje do te mere, da se ugasne.
RN 5 se to še ni zgodilo.

RN 6 tisti notch je res nadležen in napoti velikokrat.

Če se kdo odloča med RN5 in 6. osebno bi vzel še enkrat 5ko ali počakal na 7ko.
Poleg tega ima RN6 v večje težave s sprejemom WiFi, ter slabše hitrosti 4G ter WiFi proti RN5.

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

@kanarin
Tudi sam sem bil z rn4/5 zadovoljen s performancem in med uporabo le teh sem si mislil enako kot ti. "Kaj bi lahko delovalo hitreje?"
Dejansko se opazi razlkka v preklapljanju med aolikacijami, med samim browsanjem in tudi v play storeu.
Problem ni SoC ampak storage. Midrange SoC podpirajo le emmc.
Npr mi5 s sd820 +ufs je se vedno odzivnejsi od a2 s sd660 + emmc. kljub temu, da naj bi bila SoC po performanceu tam-tam.

Pusti youtube in sprobaj en flagship v zivo. Bos opazil razliko.

Steinkauz ::

kanarin je izjavil:

Kot opažam je ta tema v zadnjem času kar precej zamrla oz se vse nekako fokusira predvsem na temo "Gearbest nakupi in kuponi". To je res zanimivo, saj Xiaomi ni nič zmanjšal tempa objavljanja novih telefonov. A res nobenega ne zanima recimo nov Redmi Note 7 ? Kaj si mislite o njem ga planira kdo nabaviti ? Mene je moram priznati kar precej ohladila dejanska (začetna) cena, namreč govorilo se je o 150 $ za vstopni model, zdaj pa vidim, da je za 3/32GB telefon potrebno dati 230 €. Verjamem da bodo (kot ponavadi) te začetne cene s časom padle, vseeno pa sem pričakoval občutno nižjo ceno.


Ja čakam redmi note 7.
Pisal sem tudi MiShop.si in dobijo telefon šele čez 2 meseca.

Sam bom kupil 64gb 4 ali 6gb (več kot 30 eur razlike za 2gb razlike ne dam).

Ko bo cena okol 200eur kupim.

150$ lahko pričakuješ 150eur v EU ter 180 eur v SLO za 32gb verzijo.

kanarin ::

facepalm je izjavil:

@kanarin
Tudi sam sem bil z rn4/5 zadovoljen s performancem in med uporabo le teh sem si mislil enako kot ti. "Kaj bi lahko delovalo hitreje?"
Dejansko se opazi razlkka v preklapljanju med aolikacijami, med samim browsanjem in tudi v play storeu.
Problem ni SoC ampak storage. Midrange SoC podpirajo le emmc.
Npr mi5 s sd820 +ufs je se vedno odzivnejsi od a2 s sd660 + emmc. kljub temu, da naj bi bila SoC po performanceu tam-tam.

Pusti youtube in sprobaj en flagship v zivo. Bos opazil razliko.


Ja ok, sej sem sem večkrat sprobal - če ne drugače pa v trgovinah.. logično da je odzivnost na flagshipih boljša, ampak enostavno se mi ne zdi se smiselno plačevato 2x , 3x (in še več) za samo nekaj % boljšo odzivnost. To je poanta. Telefon za 150 € (koliko sem sam plačal za RN5) ni v praksi niti pod razno toliko počasnejši od flagshipov (ki stanejo vsaj 5 x več). Plača se dejansko vse drugo - dizajn, amoled zaslon, boljša kamera, največ pa ...PRESTIŽ ! Ker čez dve leti boš recimo za male pare lahko kupil telefon, ki bo po speficikacijah na nivoju današnjih flagshipov. In ne - nisem tako reven, da si ne bi mogel normalno privoščit flagshipa (celo vsako leto bi ga lahko zamenjal), tako da to ni zgodba o kislem grozdju ampak o racionalnosti , premišljenosti in zdravi pameti. Seveda pa ima vsak svoj glavo in dela s svojim denarjem kot sam želi.

misso ::

Steinkauz je izjavil:

kanarin je izjavil:

Kot opažam je ta tema v zadnjem času kar precej zamrla oz se vse nekako fokusira predvsem na temo "Gearbest nakupi in kuponi". To je res zanimivo, saj Xiaomi ni nič zmanjšal tempa objavljanja novih telefonov. A res nobenega ne zanima recimo nov Redmi Note 7 ? Kaj si mislite o njem ga planira kdo nabaviti ? Mene je moram priznati kar precej ohladila dejanska (začetna) cena, namreč govorilo se je o 150 $ za vstopni model, zdaj pa vidim, da je za 3/32GB telefon potrebno dati 230 €. Verjamem da bodo (kot ponavadi) te začetne cene s časom padle, vseeno pa sem pričakoval občutno nižjo ceno.


Ja čakam redmi note 7.
Pisal sem tudi MiShop.si in dobijo telefon šele čez 2 meseca.

Sam bom kupil 64gb 4 ali 6gb (več kot 30 eur razlike za 2gb razlike ne dam).

Ko bo cena okol 200eur kupim.

150$ lahko pričakuješ 150eur v EU ter 180 eur v SLO za 32gb verzijo.


Tudi sam čakam na RN 7, upam da bo pametna cena ker me napolno heca RN 3

radmannsdorf ::

Saj je že na zalogi v Sloveniji.

Steinkauz ::

Ne ni.

radmannsdorf ::

Ups, me je zavedlo "stock in europe". Ne vem zakaj to uporabljajo potem. Prednaročila za EU warehouse so to ja ...

MxxW5 ::

kanarin je izjavil:

A mi lahko nekdo prosim razloži, kjer natančno se pri (povprečni uporabi) vidi oz pozna ta "očitna razlika v odzivnosti" med trenutnimi flagshipi (SN8xxx) in mid-range (SN6xxx)? Ker me res zanima. Nisem imel oz uporabljal flahshipa že vsak 5 let (zadnji je bil Samsung S2) in se mi zdi da že na RN5 (SN636) vse enostavno leti. Kaj torej povprečni uporabnik pridobi s flagshipom (samo kar se tiče performans - pustimo ohišje,zaslon in kamero ob strani) ? Recimo meni nekaj morebitnih stotink hitrejše odpiranje aplikacij na flagshipu ne pomeni prav nič. In na voljo je cel kup primerjav na YT, ko ravno to primerjajo (odzivnost oz čas odpiranja tipičnih aplikacij) in roko na srce večjih razlik sploh ni (več) opaziti. Saj poodbna zgodba je verjetno tudi pri današnjih PC-jih/prenosnikih/tablicah... še to kot opažam review-j uv zadnjem časi - ti midrangerji celo povsem spodobno prebaviju tudi grafično najzahtevneše igrice ! Torej iz vsega tega sklepam da performanse danes niso (več) odločilni faktora za izbiro flagshipa...


Moj RN4 je zadovoljivo hiter, ampak, roko na srce, komot bi živel tudi s hitrejšim telefonom. Občasno zatikanje me sicer zelo ne moti, bi bilo pa boljše brez njega. Moti me tudi na soncu skorajda neberljiv ekran in v manjši meri micro USB.

Ampak to so malenkosti. Bistvene razlike so pravzaprav le pri kameri. Če bi danes zamenjal telefon, bi ga zaradi tega. Kamera na RN4 je v idealnih svetlobnih pogojih zadovoljiva, pri slabi svetlobi pa katastrofalna. Skratka, IMO je danes (le) kamera tista, ki v praksi loči flagshipe od midrangerjev.


epecar: Hvala, bom preveril.

facepalm ::

kanarin je izjavil:

Ja ok, sej sem sem večkrat sprobal - če ne drugače pa v trgovinah.. logično da je odzivnost na flagshipih boljša, ampak enostavno se mi ne zdi se smiselno plačevato 2x , 3x (in še več) za samo nekaj % boljšo odzivnost. To je poanta. Telefon za 150 € (koliko sem sam plačal za RN5) ni v praksi niti pod razno toliko počasnejši od flagshipov (ki stanejo vsaj 5 x več). Plača se dejansko vse drugo - dizajn, amoled zaslon, boljša kamera, največ pa ...PRESTIŽ ! Ker čez dve leti boš recimo za male pare lahko kupil telefon, ki bo po speficikacijah na nivoju današnjih flagshipov. In ne - nisem tako reven, da si ne bi mogel normalno privoščit flagshipa (celo vsako leto bi ga lahko zamenjal), tako da to ni zgodba o kislem grozdju ampak o racionalnosti , premišljenosti in zdravi pameti. Seveda pa ima vsak svoj glavo in dela s svojim denarjem kot sam želi.


No, jaz sem ti samo odgovoril na tvoje postavljeno vprsanje, kje se vidi dejanska razlika.
Ce je nakup flagshipa smiselen pa naj presodi vsak pri sebi. Dandanes je midrange telefon povsem ok za povprecnega uporabnika (tudi zame). Se pred nekaj leti pa ni bilo tako. Vcasih si za taske, kateri so danes samoumevni, potreboval flagship da je delovalo kot mora (ce sploh je). Npr early days navigacij in sports trackerjev na telefonih. Med leti 2008 in 2011 si res potreboval flagshipe za kaj takega. Po obcutku, bi rekel da sele s prihodom Krait jeder, je zacel HW dohajat potencial Androida.

Mimogrede, zakaj bi dajal 150€ za RN5, ce dobim za under 100€ Redmi 5 oz za 200€ A2/ Mi 8 lite?
Pac vsak doloci svoj price range in si nato kupi tisto, kar mu najbolj ustreza. Jaz sem si letos dal budget 300€ in kupil Nokio 8 za 250€, ker je bilo Decembra tezko dobit Pocota F1 iz EU pod 300€.
Poleti sem tudi kupil RN5 kot zamenjavo za RN4x. Mnenje? Ni bil vreden denarja, ker razen kamere, ni opazne razlike v delovanju.

anketar ::

a ima kdo Xiaomi Mijia iHealth BP3L Smart Blood Pressure Monitor?

tureavanture ::

Cene Redmi 7 je za pričakovat 199€ za 3/32, 250€ za 4/64, 280€ za 6/128. Takšne so v eni italijanski trgovini sedaj, chinese version.

Bi ga že kupil, vendar če prav razumem pri nas ne bo delal LTE na 800MHz (kateri pokriva vse kjer LTE lovi), samo v večjih mestih kjer je tudi 2100mhz in 2800mhz (... ali nekaj takega.... ).

LP

Steinkauz ::

Če so cene take sedaj, potem takih cen ni za pričakovati.
Nobene konkurence še ni.
Jst sm mnenja, da bo cena še padla.

robertko ::

Redmi Note 7 3GB RAM 32GB ROM je iz GW za 190€ s poštnino.
Vendar kot je bilo že omenjeno, trenutno samo China Version (Only have Chinese and English Language)
in brez B20.
Bo potrebno počakati na Global Version.

louser ::

Tole na GB je preorder.

Stari maček ::

kanarin je izjavil:

A mi lahko nekdo prosim razloži, kjer natančno se pri (povprečni uporabi) vidi oz pozna ta "očitna razlika v odzivnosti" med trenutnimi flagshipi (SN8xxx) in mid-range (SN6xxx)? Ker me res zanima. Nisem imel oz uporabljal flahshipa že vsak 5 let (zadnji je bil Samsung S2) in se mi zdi da že na RN5 (SN636) vse enostavno leti. Kaj torej povprečni uporabnik pridobi s flagshipom (samo kar se tiče performans - pustimo ohišje,zaslon in kamero ob strani) ? Recimo meni nekaj morebitnih stotink hitrejše odpiranje aplikacij na flagshipu ne pomeni prav nič. In na voljo je cel kup primerjav na YT, ko ravno to primerjajo (odzivnost oz čas odpiranja tipičnih aplikacij) in roko na srce večjih razlik sploh ni (več) opaziti. Saj poodbna zgodba je verjetno tudi pri današnjih PC-jih/prenosnikih/tablicah... še to kot opažam review-j uv zadnjem časi - ti midrangerji celo povsem spodobno prebaviju tudi grafično najzahtevneše igrice ! Torej iz vsega tega sklepam da performanse danes niso (več) odločilni faktora za izbiro flagshipa...

Tole ti bo vse povedalo. Pač ni stari Xiaomi proti novemu ampak telefon za jurja plus proti 300EUR.

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

tisto pove bolj malo. na tak nacin lahko testiras dva enaka pocota in bo en hitrejsi od drugega:)
in pa poco ima flagship specifikacije, zato ne pase ravno v kontext "midrange vs flagship".

Skylord ::

kanarin je izjavil:

facepalm je izjavil:

@kanarin
Tudi sam sem bil z rn4/5 zadovoljen s performancem in med uporabo le teh sem si mislil enako kot ti. "Kaj bi lahko delovalo hitreje?"
Dejansko se opazi razlkka v preklapljanju med aolikacijami, med samim browsanjem in tudi v play storeu.
Problem ni SoC ampak storage. Midrange SoC podpirajo le emmc.
Npr mi5 s sd820 +ufs je se vedno odzivnejsi od a2 s sd660 + emmc. kljub temu, da naj bi bila SoC po performanceu tam-tam.

Pusti youtube in sprobaj en flagship v zivo. Bos opazil razliko.


Ja ok, sej sem sem večkrat sprobal - če ne drugače pa v trgovinah.. logično da je odzivnost na flagshipih boljša, ampak enostavno se mi ne zdi se smiselno plačevato 2x , 3x (in še več) za samo nekaj % boljšo odzivnost. To je poanta. Telefon za 150 € (koliko sem sam plačal za RN5) ni v praksi niti pod razno toliko počasnejši od flagshipov (ki stanejo vsaj 5 x več). Plača se dejansko vse drugo - dizajn, amoled zaslon, boljša kamera, največ pa ...PRESTIŽ ! Ker čez dve leti boš recimo za male pare lahko kupil telefon, ki bo po speficikacijah na nivoju današnjih flagshipov. In ne - nisem tako reven, da si ne bi mogel normalno privoščit flagshipa (celo vsako leto bi ga lahko zamenjal), tako da to ni zgodba o kislem grozdju ampak o racionalnosti , premišljenosti in zdravi pameti. Seveda pa ima vsak svoj glavo in dela s svojim denarjem kot sam želi.

To govorijo samo taki, ki se samo tolažijo s tem jaz bi ga tudi imel, če bi ga hotel. Sedaj ali si "prevohrn" ali pa si ga ne moreš privoščit.
Ostalo so izgovori.
Uf res noro že večkrat je sprobal kakšen flagship in to v trgovini. Ta stavek pove vse o tem koliko dotični pozna določeno sceno.
To je isto kot pred 20 leti, ko so za avtomobile govoril, ma kaj mi bodo elekt. pomik stekel in klima... to je kr neki.
300€ je bil budget leta 2010 potem je šel pa samo gor.
Glavna fora pa je, da ko imaš enkrat flagšip telefon ti pri naslednjem ni treba dajat "1000€" ampak samo dodaš razliko med starim in novim in to je odvisno na koliko časa menjaš tam 200-300€. Če si pa ne moreš enkrat na leto privoščit 200-300€ za tako stvar in če ti je to prestiž potem pa dovolj žalostno.
Zato taki, ki se oglašate s takimi izgovori najboljš, da greste v svoje jame in se tam naprej igrate s svojimi igračkami.
P.s.
Poko pa flagship, ne me smejat.
Če ima telefon specifikacije flagshipa še daleč od tega, da je flagship. Eni se pač radi tolažijo s tem, in iščejo vsakršne izgovore. Ja saj tudi s Kio se da peljati 200na uro.

Stari maček ::

Skylord je izjavil:

kanarin je izjavil:

facepalm je izjavil:

@kanarin
Tudi sam sem bil z rn4/5 zadovoljen s performancem in med uporabo le teh sem si mislil enako kot ti. "Kaj bi lahko delovalo hitreje?"
Dejansko se opazi razlkka v preklapljanju med aolikacijami, med samim browsanjem in tudi v play storeu.
Problem ni SoC ampak storage. Midrange SoC podpirajo le emmc.
Npr mi5 s sd820 +ufs je se vedno odzivnejsi od a2 s sd660 + emmc. kljub temu, da naj bi bila SoC po performanceu tam-tam.

Pusti youtube in sprobaj en flagship v zivo. Bos opazil razliko.


Ja ok, sej sem sem večkrat sprobal - če ne drugače pa v trgovinah.. logično da je odzivnost na flagshipih boljša, ampak enostavno se mi ne zdi se smiselno plačevato 2x , 3x (in še več) za samo nekaj % boljšo odzivnost. To je poanta. Telefon za 150 € (koliko sem sam plačal za RN5) ni v praksi niti pod razno toliko počasnejši od flagshipov (ki stanejo vsaj 5 x več). Plača se dejansko vse drugo - dizajn, amoled zaslon, boljša kamera, največ pa ...PRESTIŽ ! Ker čez dve leti boš recimo za male pare lahko kupil telefon, ki bo po speficikacijah na nivoju današnjih flagshipov. In ne - nisem tako reven, da si ne bi mogel normalno privoščit flagshipa (celo vsako leto bi ga lahko zamenjal), tako da to ni zgodba o kislem grozdju ampak o racionalnosti , premišljenosti in zdravi pameti. Seveda pa ima vsak svoj glavo in dela s svojim denarjem kot sam želi.

To govorijo samo taki, ki se samo tolažijo s tem jaz bi ga tudi imel, če bi ga hotel. Sedaj ali si "prevohrn" ali pa si ga ne moreš privoščit.
Ostalo so izgovori.
Uf res noro že večkrat je sprobal kakšen flagship in to v trgovini. Ta stavek pove vse o tem koliko dotični pozna določeno sceno.
To je isto kot pred 20 leti, ko so za avtomobile govoril, ma kaj mi bodo elekt. pomik stekel in klima... to je kr neki.
300€ je bil budget leta 2010 potem je šel pa samo gor.
Glavna fora pa je, da ko imaš enkrat flagšip telefon ti pri naslednjem ni treba dajat "1000€" ampak samo dodaš razliko med starim in novim in to je odvisno na koliko časa menjaš tam 200-300€. Če si pa ne moreš enkrat na leto privoščit 200-300€ za tako stvar in če ti je to prestiž potem pa dovolj žalostno.
Zato taki, ki se oglašate s takimi izgovori najboljš, da greste v svoje jame in se tam naprej igrate s svojimi igračkami.
P.s.
Poko pa flagship, ne me smejat.
Če ima telefon specifikacije flagshipa še daleč od tega, da je flagship. Eni se pač radi tolažijo s tem, in iščejo vsakršne izgovore. Ja saj tudi s Kio se da peljati 200na uro.

Veš, kako se reče ljudem, ki jim pokažeš resnico, oni pa trdijo nekaj drugega? Patetiki.
««
248 / 374
»»